ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان 1403 + زمان مجدد | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۶
 • تاریخ بروزرسانی: ۵ دی ۱۴۰۲
ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان به همراه ثبت نام کنکور سراسری انجام می‌شود. متقاضیان می‌توانند اطلاعات فردی و تحصیلی خود را در سایت سنجش وارد کرده و مدارک لازم را بارگذاری کنند. پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از طریق آزمون سراسری صورت می‌گیرد و پس از قبولی در آزمون، می‌توانند رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. ما در طول این مقاله قصد داریم در خصوص ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان توضیحاتی را بیان نماییم. تا انتها همراه ما باشید.

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1403

زمان ثبت نام این دانشگاه در یک اطلاعیه سالانه توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود. داوطلبان می‌توانند با آماده‌سازی مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام، در زمان مشخص‌ شده‌ ثبت نام خود را در  سامانه گلستان فرهنگیان انجام دهند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال گذشته از تاریخ یکشنبه ۱۰ بهمن ماه آغاز شد و تا روز یکشنبه ۱۷ بهمن ماه ادامه یافت. بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش، متقاضیان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ می‌توانند در دو دوره آزمون کنکور سراسری شرکت کنند.

ثبت نام برای دوره اول از ۸ تا ۱۴ آبان ۱۴۰۱ و ثبت نام برای دوره دوم در روزهای ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ انجام می‌شود. بنابراین، در زمان ثبت نام دانشگاه تربیت معلم، متقاضیان می‌توانند فرم ثبت نام خود را در سایت سازمان سنجش کنکور سراسری تکمیل کنند.

زمان ثبت نام برای دوره دوم کنکور سراسری ۱۴۰۳ در روزهای ۱۵ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ در سایت سازمان سنجش قابل دسترسی بوده است.

توجه داشته باشید که ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم تنها با تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی کنکور ۱۴۰۳ و شرکت در این آزمون کامل نمی‌شود. داوطلبان برای ورود به این دانشگاه باید در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ شرکت کرده و در صورت کسب حد نصاب، برای مراحل بعدی نیز دعوت خواهند شد.

جهت اطلاع از کارنامه پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان  کلیک نمایید.

 

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

زمان مجدد برای ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان 1403

با وجود ارتباطاتی که توسط سازمان سنجش درباره ثبت نام کنکور سراسری صورت می‌گیرد، هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان قادر به تکمیل فرم ثبت نام خود در تاریخ مقرر برای کنکور سراسری و دانشگاه فرهنگیان نمی‌شوند.

با توجه به درخواست‌های متعددی که در این زمینه به سازمان سنجش ارسال می‌شود، این سازمان تصمیم می‌گیرد مهلت ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان را برای چند روز تمدید کند، تا داوطلبانی که به هر دلیلی قادر به تکمیل فرم ثبت نام‌نشده‌اند، در این بازه زمانی، فرم ثبت نام خود را تکمیل کنند.

با توجه به اطلاعیه دفتر روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، اعلام‌شده‌است که با پایان مهلت ثبت‌نام، سامانه tid.cfu.ac.ir برای درخواست شناسه تدریس در دسترس خواهد بود. به دلیل دریافت تماس‌های مکرر از متقاضیان در خصوص تمدید زمان ثبت‌نام، از تمامی متقاضیان درخواست می‌شود تا تاریخ اعلام شده، فرآیند ثبت‌نام و بارگذاری مدارک مورد نظر و تایید مدارک و درخواست شناسه تدریس را انجام دهند. سامانه در بازه زمانی 24 مرداد الی 8 شهریور  در دسترس قرار خواهد گرفت.

برای اطلاع از ثبت نام غیر حضوری دانشگاه فرهنگیان کلیک کنید.

زمان ویرایش ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان 1403

بسیاری از افرادی که ثبت نام خود را در دانشگاه تربیت معلم ۱۴۰۳ انجام داده اند، پس از اتمام ثبت نام، به وجود اشتباه در فرم ثبت نام خود پی می‌برند.

سازمان سنجش اهمیت بسیاری به صحت اطلاعات وارد‌شده‌در فرم ثبت نام می‌دهد، بنابراین بسیاری از افراد به دنبال راهی برای ویرایش اطلاعات ثبت نام خود هستند.

سازمان سنجش چندین بازه زمانی برای ویرایش اطلاعات ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ تعیین کرده است که شامل زمان ثبت نام کنکور سراسری، تمدید مهلت ثبت نام، زمان دریافت کارت ورود جلسه و اعلام نتایج کنکور سراسری است.

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان  بر روی لینک کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1403

ثبت نام کنکور نوبت دوم در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می‌شود. برای ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم، داوطلبان باید شرایط ثبت نام را داشته باشند و هزینه ثبت نام را پرداخت کنند. برای ثبت نام و ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، داوطلبان باید شرایط عمومی و اختصاصی مورد نیاز را داشته باشند.

⏪ شرایط عمومی شامل موارد زیر می باشد:

✅ اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته‌شده‌در قانون اساسی

✅تابعیت جمهوری اسلامی ایران، پایبندی به قانون اساسی

✅سلامت کامل جسمی و روانی

✅عدم سابقه کیفری و جزایی

✅عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و الکل

✅داشتن اخلاق و رفتار نیکو متناسب با شان معلمی و داشتن گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی یا متوسطه دوم است.

برای اطلاع از شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان کلیک کنید.

⏪ شرایط اختصاصی شامل موارد زیر می باشد:

✅کسب حداقل معدل کتبی نهایی ۱۴ در پایه دوم متوسطه

✅کسب تراز ۶۵۰۰ و بالاتر در کنکور سراسری

✅نداشتن رابطه استخدامی یا تعهد خدمت

✅بومی بودن در کد رشته محل پذیرش و سن حداکثر ۲۴ سال در بدو ورود به دانشگاه لازم است.

✅همچنین برای استخدام قطعی بعد از فراغت از تحصیل، سن حداکثر ۲۸ سال است.

✅همچنین برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی نیز برای حسن انجام وظیفه معلمی الزامی است.

✅برای این شغل، قدرت بینایی و شنوایی بالا، عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن و صعب العلاج، توانایی و مهارت گفتاری، تغییر شکل مادرزادی یا اکتسابی اندام‌ها و عدم نقص عضو مشهود و موثر در انجام وظایف حرفه‌ای معلمی ضروری است.

سایت ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان 1403

دانشگاه فرهنگیان یکی از دانشگاه‌های دارای شرایط خاص است که پذیرش ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان آن در دو مرحله انجام می‌شود.

در مرحله اول، سازمان سنجش فرم انتخاب رشته داوطلبان را بررسی کرده و برای هر رشته، تا چند برابر ظرفیت دانشگاه، دعوت به مصاحبه می‌کند.

در مرحله دوم، داوطلبان متقاضی باید در مصاحبه علمی و عقیدتی و بررسی سلامت شرکت کنند.

نام‌های پذیرفته شدگان توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود. پس از پذیرش نهایی، دانشجویان باید دوره‌های ضمن خدمت را در سامانه ltms.medu.ir گذرانده و در سایت ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سامانه گلستان مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند.

سایت ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان

مدارک مورد نیاز در زمان ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان 1403

روش پذیرش دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان از طریق شرکت در کنکور و کسب تراز لازم برای قبولی است. داوطلبان پس از اعلام نتایج کنکور سراسری می‌توانند رشته‌های مورد علاقه خود را در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی انتخاب کنند. پس از پذیرش، داوطلبان دعوت به مصاحبه می‌شوند و لازم است در زمان مقرر حضور داشته باشند. در صورت عدم حضور در مصاحبه، به منزله انصراف از تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهید رجایی تلقی می‌شود. در صورت پذیرش، داوطلبان باید مدارک مورد نیاز را تهیه و مراحل ثبت نام غیر حضوری را انجام دهند.

⏪ مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

اصل و کپی تاییدیه تحصیلی دیپلم نظام جدید اصل و کپی گواهینامه موقت دیپلم نظام جدید اصل و کپی کارنامه دیپلم نظام جدید اصل و کپی مدرک پیش دانشگاهی کپی از صفحات شناسنامه و کارت ملی گواهینامه انصراف از تحصیل (برای دانشجویان انصرافی) دو قطعه عکس ۴*۳ که در سال جاری گرفته‌شده‌باشد.

جهت اطلاع از آخرین رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان بر روی کلیک نمایید.

نکاتی در خصوص ثبت نام  دانشگاه فرهنگیان 1403

در زمان ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان در سال جاری باید نکاتی را توجه نمایید  سپس برای ثبت نام اقدام نمایید و با آگاهی تمام نسبت به این دانشگاه ثبت نام نمایید.

✔️ انجام مصاحبه اختصاصی در زمان مقرر امکان‌پذیر است و امکان انجام مصاحبه مجدد یا تمدید مهلت وجود ندارد.

✔️مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی معرفی شدگان به آموزش و پرورش با رعایت دستورالعمل کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی صورت خواهد گرفت.

✔️عدم تکمیل فرم اطلاعات یا عدم ارسال آن به هسته گزینش آموزش و پرورش استان بومی، به منزله انصراف از تحصیل در دانشگاه‌های مذکور بوده و برابر مقررات تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد.

✔️انجام مصاحبه اختصاصی از معرفی شدگان در استان محل اقامت، صورت خواهد گرفت.

✔️تحصیل دانشجویان پذیرفته‌شده‌در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به صورت شبانه روزی است.

✔️جهت ادامه تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان، داشتن حداقل سه سال سابقه خدمت آموزشی و یا اداری در آموزش و پرورش الزامی خواهد بود.

✔️نخبگان علمی و مهارتی، مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، فرهنگی، هنری و مهارتی، جشنواره خوارزمی در شرایط علمی برابر، براساس کد رشته محل انتخابی، از اولویت پذیرش برخوردار خواهند شد.

✔️داوطلبانی که سه سال آخر محل تحصیل را در خارج از کشور گذرانده اند، استان محل تولد، استان بومی این‌گونه داوطلبان تلقی خواهد شد. انجام خدمت سربازی و یا سوابق کاری و موارد دیگر، تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب افزوده نمی‌شود.

برای اطلاع از رشته های دانشگاه فرهنگیان کلیک نمایید.

مشاوره در خصوص ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان 1403

داوطلبانی که در زمان ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان، کد رشته محل‌های مربوط به دانشگاه فرهنگیان را در فرم انتخاب رشته سراسری وارد نموده‌اند، می‌توانند جهت مشاهده نتایج اولیه خود به سایت سنجش مراجعه نمایند؛ نتایج اعلام‌شده به صورت لیستی از اسامی دعوت شدگان به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان بر روی این سامانه منتشر خواهند شد و متقاضیان قبول‌شده در این مرحله ملزم به انجام کلیه اقدامات لازم برای شرکت در جلسه مصاحبه دانشگاه تربیت معلم خواهند بود.

در صورتی که بعد از اعلام نتایج دانشگاه فرهنگیان موفق به پذیرش در این دانشگاه نشدید نیاز به نگرانی ندارید، زیرا این دانشگاه پس از ثبت نام برای تکمیل ظرفیت‌های خالی خود اقدام به پذیرش دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت و به عنوان ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان، خواهد نمود. بنابراین در صورت داشتن عمومی و اختصاص این دانشگاه، می‌توانید فرصت خود را در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ نیز امتحان کنید.

مشاوره ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان

اخبار پیرامون دانشگاه فرهنگیان 1403

 • پذیرش سال جاری دانشگاه فرهنگیان دشتستان

دانشگاه فرهنگیان در دشتستان پس از تاخیر در سال تحصیلی آینده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. این اتفاق به دلیل تلاش مسئولان استان و شهرستان و رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر رخ خواهد داد. مرکز تربیت معلم شهید رجایی برازجان نیز در رشته‌های آموزش ابتدایی و امور تربیتی دانشجو جذب خواهد کرد.

 • مشکل بازنشستگی در سال جاری

در سال جاری، سونامی بازنشستگی روبه رو خواهیم‌بود و تقریبا ۸۴ هزار نفر در این فرآیند دخیل هستند. برآورد می‌شود که ۲۰ درصد از این تعداد در خدمت باقی می‌مانند و حدود ۷۰ هزار نفر بازنشسته می‌شوند. راهکار مطلوب برای جایگزینی آن‌ها با فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان است، اما در حال حاضر تعداد فارغ‌التحصیلان کافی نیست. این مسئله باعث‌شده‌است که اقدامات جدی برای بهبود زیرساخت‌ها صورت گیرد، اما هنوز کافی نیست. یکی از راهکارها برگزاری آزمون استخدامی بر اساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان است که به جذب نیروی باکیفیت منجر خواهد شد.

خلاصه مطلب

داوطلبانی که از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه‌های سراسری جا می‌مانند و موفق به ثبت نام در این آزمون نمی‌شوند، می‌توانند در زمان مشخص‌شده‌توسط سازمان سنجش، ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان خود را انجام دهند. همچنین ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه فرهنگیان در سال جاری تمدید‌شده‌است و اگر نتوانید در تاریخ‌های اعلام‌شده‌ثبت نام کنید، قادر به ورود به دانشگاه فرهنگیان نخواهید بود.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک نمایید.

3.3/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه قبول داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟

دریافت داوطلبان از طریق شرکت در آزمون کنکور سراسری و کسب نمره لازم برای قبولی انجام می‌شود.

مدارک لازم برای حضور در مصاحبه حضوری چیست؟

کارت ملی و شناسنامه / دفترچه درمانی در صورت وجود / مدرک دیپلم و یا گواهی تایید‌شده‌که شامل معدل کل است / یک قطعه عکس به ابعاد ۴×۳ که در سال جاری گرفته‌شده‌باشد.

مهلت ویرایش ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان چه زمانی است؟

یکی از زمان‌های موردنظر برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی دانشگاه فرهنگیان همزمان با مهلت ثبت نام این دانشگاه است که در متن مقاله به‌طور دقیق ذکر‌شده‌است.

نظرات

16 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام جاماندگان دانشگاه فرهنگیان 1403 + زمان مجدد | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo اکبری گفت:

  آیا جلوی ثبت نام کنکور فرهنگیان را باز نخواهند کرد ای کاش باز شود که خیلی ها بتونن ثبت نام کنند

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   زمان ثبت نام ازمون ورود به دانشگاه فرهنگیان تمام شده است

 2. Avatar photo بیگ محمدی گفت:

  کی میتونم اطلاعاتم‌رو در سایت ویرایش کنم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر باید به سنجش درخواست بدین

 3. Avatar photo ... گفت:

  سلام ببخشید ایا امکان داره دوباره ثبت نام کنکور فرهنگیان تمدید شه توی بهمن یا اسفند ماه؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر لینک ثبت نام هنوز داخل سایت وجود دارد

 4. Avatar photo مهران گفت:

  سلام
  گفتن دوباره میخوان زمان ثبت نام کنکور فرهنگیان رو تمدید کنن!
  درسته?

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در حال حاضر اطلاعاتی در خصوص تمدید ثبت نام منتشر نشده است

 5. Avatar photo میلاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  من رشته الکترونیک فنی بودم
  و الان هم دانشگاه قبول شدم و دو ترم هم خوندم
  میتونم برای دانشگاه فرهنگیان کنکور بدم ؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله این امکان رو دارید.

 6. Avatar photo وحید گفت:

  سلام خسته نباشید
  استاد من رشته کاردانی اموزش ابتدایی قبول شدم الان برا ثبت نام غیر حضوری مدارک را ثبت کردم ولی میگه در حال بررسی وقت ثبت نام هم تمام
  الان چیکار کنم
  ایا تمدید مهلت ثبت نام غیر حضوری دارین یا نه

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   با دانشگاه تماس حاصل فرمایید

 7. Avatar photo وحید گفت:

  سلام من رشته کاردانی اموزش ابتدایی قبول شدم
  الان مدارک رو بارگذاری کردم میگه عدم بررسی
  مهلت ثبت نام غیر حضوری دانشگاه فرهنگیان هم تمام
  باید الان چیکار کنم

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   با دانشگاه تماس حاصل فرمایید

 8. Avatar photo مهناز كردسياه جنگل گفت:

  با سلام عرض ادب
  با دیپلم مجدد انسانی کنکور سرکت کردم فرهنگیان مجاز شدم
  دعوت ب مصاحبه هم شدم الان مدارک میخوام بارگذاری کنم مرحله اول ک مرحله تکمیل پرونده هستش سیستم زده نوع دیپلم تجربی ک دیپلم اولیه من بوده و مشخصات این دیپلم رو باید لحاظ کنم ولی من انسانی امتحان دادم و مجاز سدم لطفا راهنماییم کنیم

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   همون تجربی رو بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان

  سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان + زمان و بخشنامه 1403

  سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان جهت استفاده دانشجویان فعال شده است. تمامی دانشجویانی که تمایل به ثبت درخواست مهمانی یا انتقالی دارند، می‌توانند از سامانه جامع گلستان به آدرس education.cfu.ac.ir استفاده کنند. این سامانه جایگزین سامانه enteghalat.com شده که...
 • آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان

  آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان 1403 + زمان و شرایط

  آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان درون استانی و برون استانی وزارت آموزش و پرورش، هر سال در سامانه مای مدیو قرار می‌گیرد. برخی افراد ممکن است به علت‌های متعدد نظیر انتقال محل سکونت یا تاهل، محل فعالیت خود را...
 • شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان

  انتقالی استثنا فرهنگیان 1403 + شرایط خانم ها، ایثارگران و ماده 28

  شرایط انتقالی فرهنگیان با هدف برای تحکیم بنیان خانواده و افزایش بهره وری کارمندان و … توسط آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است که هر ساله در زمان مقرر افراد می توانند با توجه به شرایط اعلام شده...
 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
تماس با مشاور