ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام امریه قوه قضاییه ۱۴۰۳ + شرایط، رشته ها و حقوق مزایا

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۶ خرداد ۱۴۰۳
ثبت نام امریه قوه قضاییه
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاوران دریافت امریه قوه قضاییه

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

قوه قضاییه از جمله سازمان ها و ارگان های امریه گیر می باشد که افراد مورد نیاز خود را در ردیف های شغلی مختلف و مورد نیاز از مشمولین خدمت سربازی جذب می کند. افراد علاقمند به خدمت در قوه قضاییه می توانند پس از مطالعه شرایط امریه سربازی قوه قضاییه برای جذب، در بازه زمانی معین شده توسط این ارگان به سامانه ثبت نام امریه قوه قضاییه مراجعه نمایند و درخواست خود را نهایی کنند. در حال حاضر فراخوان امریه قوه قضاییه منتشر شده است. افرادی که دارای شرایط امریه سربازی قوه قضاییه هستند، می توانند برای نام نویسی اقدام کنند.

در این مقاله به بررسی کامل نحوه ثبت نام، حقوق امریه قوه قضاییه، رشته های امریه قوه قضاییه خواهیم پرداخت. پس از مطالعه این مقاله در صورتی که با سوال و یا ابهامی در مورد پذیرش امریه قوه قضاییه رو به رو شدید، می توانید با کارشناسان مجرب ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره تلفن 5307-907-909 تماس حاصل فرمایید.

امریه قوه قضاییه سربازی چیست؟

همانطور که گفته شد، به انجام خدمت سربازی در سازمان های دولتی مانند قوه قضاییه، آموزش و پرورش و … که شامل مراکز نظامی نباشد، امریه سربازی می‌ گویند. امریه سربازی این امکان را برای مشمولین فراهم می‌ کند که دوره خدمت سربازی خود را در سازمان ها و نهادهای دولتی سپری کنند و از مزایای در نظر گرفته شده برای آن بهره مند شوند.

فراموش نکنید که این نهادها باید اعلام نیاز به سربازان امریه کنند و تعداد سربازان مد نظر خود را بیان کرده و آن ها را بپذیرند. در واقع امریه قوه قضاییه نوعی تسهیلات است که سازمان نظام وظیفه برای کسانی در نظر گرفته که تمایل به سپری کردن دوران خدمت خود در پادگان های نظامی ندارند و بدون پوشیدن لباس خدمت سربازی، دوران سربازی را به پایان می رسانند.

همه ساله برخی از سازمان های دولتی بر اساس نیازمندی خود، اطلاعیه ای برای جذب نیروی سرباز امریه منتشر می‌کنند. فراموش نکنید که همه افراد نمی‌ توانند از امریه سربازی در ارگان های امریه مختلف استفاده کنند و باید دارای شرایط خاصی بوده باشند تا مورد پذیرش قرار گیرند که با توجه به سازمان و ارگان امریه پذیر، شرایط اختصاصی متفاوتی ارائه می شود.

یکی از مزایای دریافت امریه سربازی، امکان استخدام در همان سازمان یا ارگان، در صورت نیاز است. از مزایای دیگر امریه های سربازی، امکان خدمت به صورت پاره وقت می باشد؛ یعنی افراد مشمول می توانند تنها به صورت نیمه وقت در محل خدمت خود حاضر شوند.

این از جمله اطلاعاتی است که در صورت عدم اطلاع از آن، مجبور به سپری کردن زمان بیشتر در دوران سربازی خود خواهید شد. برای اطلاع از فراخوان امریه قوه قضاییه و همچنین شرایط امریه قوه قضاییه افراد باید به سایت این سازمان مراجعه کنند.

برای ثبت نام امریه آستان قدس رضوی کلیک کنید.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

زمان ثبت نام امریه سربازی قوه قضاییه 1403

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که برای ثبت نام امریه سربازی قوه قضاییه می بایست کسب نمایید، تاریخ نام نویسی آن است. با توجه به اینکه نام نویسی امریه سربازی دادگستری بازه زمانی یک هفته ای دارد و سامانه ثبت نام تنها در آن تاریخ فعال است، لازم است تا متقاضیان پیشتر از تاریخ نام نویسی و شرایط امریه قوه قضاییه مطلع گردند.

توجه داشته باشید که مهلت ثبت نام امریه سربازی قوه قضاییه تمدید نمی شود؛ به همین دلیل اطلاع از تاریخ و فراخوان امریه قوه قضاییه اهمیت مضاعفی دارد.

لازم به ذکر است که این سازمان تقریبا 3 ماه پیش از اعزام به خدمت، اقدام به نام نویسی افراد مشمول خدمت و علاقمند به خدمت در قوه قضاییه می کند. به عنوان مثال تاریخ ثبت نام امریه قوه قضاییه برای مشمولین اعزامی تیر ماه ۱۴۰۳، روز دوشنبه 22 فروردین الی روز چهارشنبه 31 فروردین تا پایان وقت اداری بود.

برای ثبت نام در امریه خاتم الانبیا روی لینک کلیک کنید.

جدیدترین فراخوان امریه قوه قضاییه 1403

جدیدترین فراخوان امریه قوه قضاییه در سال 1403 منتشر شد. براساس اعلام این سازمان، در حال حاضر فرایند ثبت نام مشمولان خدمت سربازی اعزام دی ماه سال 1403 در سامانه امریه قوه قضاییه شروع شد.

به اطلاع می‌رساند در حال حاضر فقط مشمولان اعزامی دی ماه مجاز به نام نویسی هستند و زمان ثبت نام متقاضیان امریه قوه قضاییه اعزام 1403/10/01 از روز شنبه مورخ 1403/08/13 تا پایان روز چهارشنبه مورخ 1403/08/17 است..

داوطلبان واجد شرایط امریه قوه قضاییه این فرصت را دارند در تاریخ مقرر با مراجعه به سامانه ثبت‌ نام امریه قوه قضاییه، در سایت معاونت منابع انسانی قوه قضاییه به آدرس qazahrm.eadl.ir مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند.

اطلاعیه: ثبت نام مشمولان سربازی اعزام دی ماه سال 1403 در سامانه امریه قوه قضاییه شروع شد.

مراحل ثبت نام امریه سربازی قوه قضاییه

مراحل ثبت نام امریه قوه قضاییه به صورت ترکیبی (غیر حضوری و بخشی حضوری) می باشد و افراد مشمول شرایط پذیرش امریه قوه قضاییه و اطلاع از رشته های امریه قوه قضاییه، می توانند در تاریخی که از سوی این ارگان مشخص شده است به کمک روشی که در ادامه بررسی خواهد شد، وارد سامانه امریه قوه قضاییه شوند و ثبت نام خود را انجام دهند.

توجه داشته باشید که پیشتر نسبت به مطالعه شرایط مورد نیاز و مدارک لازم جهت پذیرش امریه قوه قضاییه اقدام نمایید. کلیه متقاضیان ثبت نام امریه قوه قضاییه، جهت انجام فرآیند ثبت نام باید مراحل و فرآیندهای زیر را طی کنند:

 • به عنوان اولین گام، می بایست فرد متقاضی، به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کرده و به تسویه کامل با دانشگاه پرداخته و مراحل فارغ التحصیلی خود را تکمیل نماید. پس از آن از سوی دانشگاه به وی نامه ای جهت مراجعه به سازمان نظام وظیفه داده خواهد شد.
 • در مرحله بعد، فرد مشمول می بایست به صورت حضوری به مرکز مد نظر مراجعه کرده و پس از اطلاع از شرایط مورد نیاز، ثبت نام خود را به کمک مسئولین تکمیل کرده و تاییدیه خود را دریافت نماید. البته وی می تواند به سامانه اینترنتی امریه قوه قضاییه به آدرس qazahrm.eadl.ir نیز مراجعه نماید و از مدارک و شرایط مورد نیاز اطمینان حاصل نماید.
 • توجه داشته باشید که برای ثبت نام در هر ارگان و مرکز، تنها می توانید در زمان خاصی اقدام کنید. در نتیجه حتما پیش از دریافت و درخواست اعزام از این زمان ها مطلع شوید.
 • در این مرحله داوطلب به گزینش در صورت تأیید کاربرگ ها و مدارک به ارگان مربوطه معرفی خواهد شد.
 • در نهایت نیز دفترچه اعزام به خدمت توسط فرد مشمول دریافت شده و انتظار برای اعزام آغاز می باشد. فراموش نکنید که روند درخواست و دریافت برگه سبز متقاضی، حدودا 3 ماه به طول خواهد انجامید و با این حساب، زمانی برای ثبت نام درخواست نمایید که با در نظر گرفتن این سه ماه، زمان اعزام و درخواست شما برای دریافت امریه قوه قضاییه در دادگستری هم خوانی داشته باشد.

?نکته: توجه داشته باشید که مشمولان دریافت امریه سربازی دادگستری، 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی خود از دانشگاه، مهلت کافی برای درخواست به عنوان سرباز امریه ارگان ها و سازمان های مختلف از جمله دادگستری را دارند.

چنانچه در مورد مدرک تحصیلی مورد نیاز برای امریه سربازی قوه قضاییه با سوال و یا ابهامی مواجه شدید و یا امکان ثبت نام به صورت آنلاین را نداشتید، می توانید از طریق تماس با مرکز مشاوره ایران تحصیل و با قرار دادن اطلاعات مورد نیاز در اختیار کارشناسان، ثبت نام خود را نهایی کنید و یا سوالات و ابهامات موجود را برطرف نمایید. ما از طریق شماره تلفن 5307-907-909 (از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد)، راهنمای شما خواهیم بود.

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

شرایط امریه سربازی قوه قضاییه 1403

اطلاع داشتن از شرایط امریه سربازی قوه قضاییه، از جمله الزامی ترین اقدامات می باشد؛ چرا که در صورت واجد شرایط نبودن، امکان ثبت نام برای شما وجود نخواهد داشت. توجه داشته باشید که شرایط اختصاصی مورد نیاز برای امریه سربازی ارگان های مختلف، متفاوت است.

شرایط امریه سربازی قوه قضاییه چیست

در ادامه شماری از شرایط امریه سربازی قوه قضاییه را خدمت شما متقاضیان گرامی ارائه خواهیم داد.

برای آشنایی با امریه وزارت دفاع روی لینک بزنید.

شرایط عمومی امریه سربازی قوه قضاییه

افراد بومی هر کدام از استان ها در اولویت ثبت نام قرار دارند.

افرادی که مدرک تحصیلی حوزوی دارند امکان ثبت نام در امریه قوه قضاییه را نخواهند داشت.

مدت زمان خدمت در امریه سربازی دادگستری 2 سال بوده و هیچ گونه کسری مورد قبول این سازمان نمی باشد.

افرادی که دارای اضافه خدمت هستند یا غیبت سربازی دارند نمی توانند در این امریه قوه قضاییه ثبت نام کنند.

مشمولین دارای مدرک تحصیلی دکتری، فوق لیسانس، لیسانس مطابق شرایط مندرج مجاز به ثبت نام می‌ باشند.

مشمولین تمامی استان ها مجاز به ثبت نام در امریه سربازی دادگستری می باشند.

شرایط اختصاصی امریه سربازی قوه قضاییه

متقاضیان گرامی توجه داشته باشند که برای ثبت نام امریه قوه قضاییه، داشتن حداقل یکی از شرایط زیر الزامی می باشد:

 • خانواده ایثارگران (فرزند یا برادر شهید و جاویدالاثر ها، فرزند جانبازان و آزادگان و فرزند رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه جبهه)
 • افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) با معرفی نامه از کمیته امداد
 • افراد تحت پوشش بهزیستی، با معرفی نامه از طرف بهزیستی
 • مشمولین متأهل
 • مشمولین معاف از رزم (قید عبارت معاف از رزم در برگه اعزام به خدمت)
 • مشمولین متقاضی خدمت در مناطق محروم (صرفاً افراد بومی مجاز به ثبت نام می باشند)
 • عضویت با حداقل 6 ماه سابقه در پایگاه مقاومت بسیج به صورت بسیج فعال، به همراه معرفی نامه از پایگاه مربوطه
 • حافظان و یا قاریان ممتاز قرآن (اخذ تأییدیه از مراکز ذیربط)
 • ایتام (اخذ گواهی از مرجع ذیربط)

برای ثبت نام در امریه قوه قضاییه چه مدارکی مورد نیاز است؟

مدارک ثبت نام در امریه قوه قضاییه

برای ثبت نام در امریه قوه قضاییه لازم است تا برخی اسناد و مدارک را تهیه و آماده نمایید. اگر قصد ثبت نام به صورت غیر حضوری و آنلاین را دارید، بهتر است پیش از اقدام به نام نویسی از مدارک مورد نیاز مطلع گشته و تمامی مدارک را به صورت فایل pdf اسکن کرده و آماده کنید.

توجه داشته باشید که تمامی این مدارک را می بایست در ابتدا اسکن کرده و در نهایت به صورت یک فایل پی دی اف تهیه و در سامانه بارگذاری نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام امریه قوه قضاییه عبارت است از:

✅ اسکن برگه اعزام به خدمت سربازی
✅ اسکن برگه واکسیناسیون (تزریق واکسن مننژیت)
✅ اسکن مدرک تحصیلی یا گواهی صادره از دانشگاه
✅ اسکن تمامی صفحات شناسنامه متقاضی
✅ در صورت متأهل بودن اسکن تصویر شناسنامه همسر و فرزند (تمامی صفحات شناسنامه متقاضی، همسر و فرزندان)
✅ اسکن پشت و روی کارت ملی متقاضی
✅ تعهد نامه عدم وابستگی سببی و نسبی (اعم از پدر، مادر، برادر، خواهر، عمو، عمه، خواهرزاده، برادرزاده، عموزاده، عمه زاده)
✅ تعهد مبنی بر نداشتن اعتراض به عدم پذیرش امریه
✅ متن تعهدنامه در قوه قضاییه مبنی بر مدت 24 ماه
✅ اسکن مستندات مربوط به شرایط احراز

نکته: هر فرد مشمول در زمان ثبت نام، باید سه فرم با عناوین مختلف را نیز دانلود کرده و تکمیل نماید. جهت اطلاع از این سه فرم مهم و تکمیل آن ها در زمان پذیرش امریه قوه قضاییه با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام امریه سربازی قوه قضاییه

رشته های امریه قوه قضاییه 1403

برای اخذ امریه قوه قضاییه باید در رشته ها و مقاطع فوق لیسانس و دکتری تحصیل کرده باشید. در ادامه برخی از رشته های امریه قوه قضاییه را ارائه کرده ایم.

رشته های امریه قوه قضاییه عبارتند از:

 • حقوق
 • فقه و مبانی حقوق اسلامی
 • الهیات و معارف اسلامی
 • علوم قضایی و حقوق
 • مدیریت (دولتی، اجرایی، فرهنگی و هنری، اطلاعات و ارتباطات)
 • کامپیوتر
 • حسابداری

رشته ها و مقاطع تحصیلی مورد نیاز جهت اخذ امریه قوه قضاییه

مقاطع تحصیلی مورد نیاز برای امریه قوه قضاییه عبارتند از:

 • دکتری
 • فوق لیسانس
 • لیسانس

برای اطلاع از امریه سربازی علوم پزشکی بر روی لینک مربوطه، کلیک کنید.

شرط معدل برای امریه سربازی قوه قضاییه 1403

براساس قوانین امریه، ممکن است شرط معدل برای امریه سربازی هر دانشگاه، متفاوت از دانشگاه دیگر باشد. بر اساس این قانون، یک حداقلی برای تمامی مشمولین امریه معدل در نظر گرفته شده است که با توجه به مقطع تحصیلی مشمول و دانشگاه وی ممکن است تغییراتی بکند.

به عنوان نمونه برای فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف یا دانشگاه تهران، اگر متقاضی ای با مدرک کارشناسی باشد، حداقل معدل در نظر گرفته شده برای امریه سربازی دادگستری وی ۱۴ و برای متقاضی ای که مدرک کارشناسی ارشد دارد، معدل ۱۴٫۵ حداقل معدل برای امریه سربازی او خواهد بود.
برای مابقی دانشگاه های سراسر کشور مانند دانشگاه های دولتی و آزاد نیز این حداقل ها طبق قوانین امریه سربازی توسط سازمان نظام وظیفه عمومی کشور وضع شده است که لازم است رعایت گردد.

شرط معدل برای امریه سربازی

در این قسمت از مقاله به بررسی نکات بیشتری از شرط معدل برای مشمولان آن خواهیم پرداخت:

اولویت ارگان هایی که اقدام به پذیرش متقاضیان برای امریه سربازی می کنند، سربازانی است که در دانشگاه های معتبر و به شکل حضوری تحصیل کرده اند. توجه داشته باشید که این به معنی عدم پذیرش امریه سربازی از دانش آموختگان دیگر دانشگاه ها نیست.

هر سازمان و یا ارگانی برای مقاطع تحصیلی مختلف معدل مشخصی را در نظر گرفته است. علاوه بر آن نوع دانشگاهی که شما در آن تحصیل کرده اید در معدل معین شده نیز تاثیر گذار خواهد بود. بر این اساس معدلی که برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی بسیاری از دانشگاه های دولتی در نظر گرفته شده است معمولا ما بین ۱۴ تا ۱۵ می باشد.

امریه سربازی دادگستری چه مزایایی دارد؟

امریه سربازی دادگستری مزایایی را برای مشمولان به همراه دارد و این مزایا سبب شده است تا افراد علاقمند به دریافت امریه سربازی شوند. به همین دلیل نیز می باشد که سالانه تعداد متقاضیان برای دریافت امریه سربازی دادگستری افزایش می یابد. در ادامه مقاله به بیان چند مزیت از دریافت امریه سربازی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

برخی از مزایای امریه سربازی دادگستری عبارتند از:

 • یکی از مهم ترین مزیت های امریه برای سربازان، در این نکته محفوظ است که این سربازان نیازی به انجام خدمات رزمی و نظامی سخت و طاقت فرسا ندارند چرا که در دوران خدمت در سازمان های دولتی یا غیر دولتی مانند سایر کارمندان مشغول به کار خواهند بود. این عبارت به این معناست که سربازان امریه سربازی دادگستری با لباس معمولی (شخصی) و تنها در ساعات اداری به خدمت سربازی مشغول می شوند.
 • یکی دیگر از مزایای امریه، کسب تجربه کاری لازم برای ورود به بازار کار می باشد. چرا که این افراد در دوران خدمت خود با توجه به رشته تحصیلی خود مشغول به کار بوده و تجربه کسب کرده اند.
 • سربازانی که دوره سربازی خود را به عنوان امریه سربازی می گذرانند، این دوره دو ساله به عنوان سابقه استخدامی برای آن ها در نظر گرفته خواهد شد.
 •  برخی از ارگان هایی که اقدام به پذیرش سربازان امریه می کنند، حقوقی در نظر گرفته می شود که گاه بیشتر از سایر سرباز ها می باشد.

برای اطلاع از امریه سربازی وزارت نیرو بر روی لینک مربوطه،کلیک کنید.

حقوق امریه قوه قضاییه چقدر است؟

بر اساس اعلام معاونت سازمان نظام وظیفه در سال ۱۴۰۳، حقوق امریه قوه قضاییه تفاوتی با سربازان عادی نخواهد داشت و میزان حقوق دریافتی سربازان امریه بر اساس تاهل و مدرک تحصیلی آن ها محاسبه خواهد شد.
با توجه به اینکه میزان حقوق امریه قوه قضاییه برای سربازان مجرد در مناطق عادی در حال حاضر ۳٫۳۵۰٫۰۰۰ هزار تومان اعلام شده است، پیش بینی می شود که میزان حقوق دریافتی سربازان امریه سربازی دادگستری هم به همین میزان باشد.
عوامل مختلفی بر حقوق امریه قوه قضاییه تاثیر می گذارد که در نهایت به افزایش حقوق وی منجر می گردد. از جمله مهم ترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدرک تحصیلی سرباز امریه سربازی دادگستری

درجه نظامی وی

متاهل بودن یا نبودن متقاضی

فرزند داشتن یا نداشتن متقاضی

میزان فاصله ی محل زندگی تا محل خدمت و هزینه ایاب و ذهاب وی

شرایط و ضوابط به کارگیری کارکنان امریه

1- مدت خدمت برای کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه های غیر نظامی (امریه) مطابق با مقررات ابلاغی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح 24 ماه است.

تبصره امریه سربازی دادگستری: به کارکنان وظیفه متأهل اعزامی 1399/01/09 به بعد 2 ماه و دارای فرزند به ازای هر فرزند 3 ماه کسری خدمت تعلق می گیرد و کارکنان وظیفه متأهل که قبل و یا در حین خدمت دارای فرزند شوند در شمول 3 ماه کسری خدمت قرار می گیرند.

ضمناً کسری خدمت به فرزند منتسب به شخص سرباز که از امتیازات شرعی و قانونی مانند نام خانوادگی، ارث و … برخوردار می گردد تعلق می گیرد و کارکنان وظیفه ای که با زن دارای فرزند ازدواج نمایند یا صاحب فرزند خوانده شوند در شمول کسر خدمت فرزند قرار نمی گیرند. همچنین کارکنان وظیفه متأهل هر 6 ماه یک بار باید مدارک مثبته دال بر ادامه متأهل بودن شان را به قسمت امور مشمولین دستگاه به کار گیرنده ارائه دهند و در صورت مشاهده متارکه، کسر خدمت تأهل آنان حذف می شود.

2- به کارگیری کارکنان وظیفه در تخصص اصلی (یا مشابه) آنان الزامی است و استفاده از کارکنان وظیفه در امور شخصی و هر نوع اموری که شائبه شخصی بودن را داشته باشد ممنوع می باشد.
3- حفظ کرامت و منزلت اجتماعی کارکنان وظیفه و تقویت روحیه مسئولیت پذیری در آنان مد نظر است.
4- رفتار با کارکنان وظیفه برابر مقررات انضباطی پیش بینی شده در دستورالعمل ابلاغی مربوط به ستاد کل و دستگاه های غیر نظامی بکار گیرنده، گذشت از خطاهای جزئی و استفاده از روش های ارشادی در خصوص آنان مد نظر می باشد.
5- کارکنان وظیفه باید در محل مصوب براساس مجوز اخذ شده از ستاد کل نیرو های مسلح خدمت نمایند و هرگونه انتقال و جابجایی به محل دیگر بدون هماهنگی و اخذ مجوز از مراجع ذی ربط ممنوع و از مصادیق لغو امریه محسوب می شود.
6- کارکنان وظیفه مأمور مجاز به ادامه تحصیل در حین انجام خدمت دوره ضرورت نیستند.
7- کارکنان وظیفه مأمور که در حین خدمت در مقطع تحصیلی بالاتر قبول می شوند، در صورتی مجاز به ادامه تحصیل خواهند بود که از سازمان وظیفه عمومی ناجا مجوز لازم را اخذ نمایند.
8- چنانچه کارکنان وظیفه مأمور عملکرد مناسبی نداشته باشند، لغو امریه سربازی دادگستری خواهند شد. (شامل: مشکلات بی انضباطی، برخورد نامناسب با ارباب رجوع، سرقت اموال دولتی و …، جعل اسناد دولتی و …، تظاهر به بیماری و ارائه گواهی استعلاجی خارج از عرف پزشکی، مشکلات اخلاقی، ایجاد نارضایتی در محل خدمت، تشویق و تحریک افراد به تحصن، شرکت در عملیات جاسوسی و خرابکارانه و براندازی نظام و برقراری ارتباط با ضد انقلاب داخل یا خارج از کشور، ورود، شرکت و گرایش به دسته بندی ها و گروه های سیاسی و احزاب و گروه ها در دوران خدمت سربازی، بی توجهی به وظایف و کم کاری به طور مستمر، شرکت در جرائم مالی و اخلاقی شبکه ای و …)

نکته مهم در رابطه با امریه سربازی دادگستری: غیبت یا ترک خدمت بیش از 15 روز توسط کارکنان وظیفه به عنوان فرار از خدمت تلقی و سریعاً نسبت به لغو امریه سربازی دادگستری اقدام خواهد شد. در فرآیند رسیدگی به فرار از خدمت کارکنان وظیفه، دستگاه به کار گیرنده می تواند در صورت ارائه مدارک و مستندات شامل: مدارک پزشکی موجه (تأیید شده توسط یگان نظامی آموزش دهنده) یا برگ فوت اقوام درجه یک و یا حوادث غیرمترقبه مانند تصادف، سیل، زلزله، آتش سوزی و … مدت فرار سرباز را به عنوان مرخصی بپذیرد.

9- عقد هرگونه قرارداد پیمانکاری و مالی با کارکنان وظیفه مأمور در طول خدمت ممنوع است.
10- موی سر کارکنان امریه سربازی دادگستری در محل خدمت باید همانند کارکنان وظیفه شاغل در نیروهای مسلح (درجه داران و افسران نمره 16 تا 20) باشد.
11- دستگاه های غیر نظامی بهره بردار از کارکنان وظیفه مجاز به ترخیص آنان قبل از اتمام مدت قانونی خدمت نمی باشند.
12- ساعت کاری کارکنان امریه سربازی دادگستری محدود به ساعت کاری نیست و دستگاه ها می توانند در صورت ضرورت در ساعات غیر اداری و بدون پرداخت اضافه کار آنان را به کار گیرند.

شرایط و ضوابط به کارگیری کارکنان امریه چیست

13- مدت مرخصی استحقاقی سالانه کارکنان وظیفه 30 روز است و کارکنان وظیفه به ازای مدت خدمت، حق استفاده از مرخصی استحقاقی را در طول سال دارند.

تبصره 1: ایام تعطیلات رسمی واقع در بین مرخصی استحقاقی کارکنان وظیفه جزء مرخصی استحقاقی آنان محسوب نمی شود.
تبصره 2: برای ازدواج اول کارکنان وظیفه 7 روز و شهادت یا فوت یکی از بستگان درجه یک (پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر و خواهر) سه روز مرخصی علاوه بر مرخصی استحقاقی اعطاء می گردد که جزء مرخصی استحقاقی سالانه آنان منظور نمی شود.
تبصره 3: به کارکنان وظیفه متأهل که در طول خدمت صاحب فرزند شوند 3 روز و برای تولد فرزندان دو قلو و بیشتر به مدت 2 هفته در بدو تولد مرخصی تشویقی (اجباری) اعطاء می شود. بخشداران و فرمانداران می توانند 11 روز مرخصی تشویقی بیشتر (مازاد بر 3 روز) به کارکنان امریه سربازی دادگستری صاحب یک فرزند مرخصی تشویقی اعطاء نمایند. ضمناً به کارکنان امریه سربازی دادگستری صاحب فرزندان دوقلو و بیشتر، ماهانه یک روز تا دو سالگی فرزندان مرخصی تشویقی اعطاء می شود که جزء 30 روز مرخصی استحقاقی سالانه آنان منظور نمی شود.
تبصره 4: مدت مرخصی پایان دوره آموزشی کارکنان وظیفه تا یک هفته جزء مرخصی استحقاقی محسوب نمی شود.
تبصره 5: به مرخصی استحقاقی سالانه کارکنان وظیفه ای که در طول خدمت سربازی یکی از بستگان آنان (شامل : پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر، خواهر) شهید یا فوت کند، 10 روز اضافه می شود.

اطلاعیه

به کارکنان امریه سربازی دادگستری در اقلیت های دینی (مسیحی، زرتشتی، کلیمی) در ایام اعیاد مذهبی آنان مرخصی اعطاء که مدت 2 روز از مرخصی مذکور جزء مرخصی تشویقی و مابقی جزء مرخصی استحقاقی سالانه آنان محسوب می شود.

14- رؤسا و مدیران دستگاه های غیر نظامی موظف هستند ترتیبی اتخاذ نمایند تا کارکنان امریه سربازی دادگستری حداکثر یک هفته قبل از اتمام خدمت از مرخصی استحقاقی خود استفاده و حداقل یک هفته آخر خدمت را در محل خدمت حضور داشته باشند. لذا دستگاه ها موظفند هر 3 یا 4 ماه کارکنان وظیفه خود را به مرخصی اعزام نمایند.
15- رؤسا و مدیران دستگاه های غیر نظامی می توانند به مقتضیات ابراز لیاقت و شایستگی کارکنان وظیفه با رعایت مقررات آئین نامه انضباطی نیروهای مسلح و اختیارات مربوطه علاوه بر مرخصی استحقاقی، در طول خدمت دوره ضرورت به آنان مرخصی تشویقی نیز اعطاء نمایند. (حداکثر مرخصی تشویقی برای مقامات سازمان ها 30 روز در سال می باشد)
16- مدت مرخصی استعلاجی کارکنان وظیفه یک ماه در سال می باشد و شامل مرخصی ایامی است که فرد به دلیل بیماری یا حادثه غیر مرتبط با خدمت، نیاز به استراحت با تأیید پزشک نیروهای مسلح داشته باشد و مدت مرخصی استعلاجی جزء مدت خدمت دوره سربازی محسوب می شود و نیاز به استراحت بیش از آن در صورت تأیید پزشک معتمد جزء سربازی نبوده و خلاء خدمتی محسوب و در صورت عدم تأیید پزشک معتمد، نهست و فرار محسوب می گردد.
17-کارکنان امریه سربازی دادگستری که از مرخصی استعلاجی قیود خدمتی استفاده می کنند، در آن مدت برابر ضوابط به آنان مرخصی استحقاقی سالانه نیز تعلق می گیرد.
18- ضوابط اجرایی و میزان پرداخت حقوق و مزایا، کمک هزینه ها و فوق العاده های کارکنان وظیفه براساس درجه نظامی آنها هر ساله توسط ستاد کل نیروهای مسلح تعیین و توسط دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح ابلاغ و از محل اعتبارات سازمان به کار گیرنده تأمین و پرداخت می شود و هرگونه پرداخت حقوق خارج از ابلاغیه های ستاد کل (اعم از اضافه کار، حق التدریسی و حق کارشناسی) ممنوع می باشد.
19-هرگاه هر یک از کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه های دولتی مرتکب تخلف مستلزم تنبیه انضباطی گردند، دستگاه های به کار گیرنده چگونگی تخلف آنان را به سازمان (یگان) مأمور کننده اطلاع داده و تقاضای تنبیه انضباطی را می نمایند و رسیدگی به تخلفات انضباطی کارکنان وظیفه در دستگاه های دولتی مطابق آئین نامه انضباطی نیروهای مسلح می باشد.
20-چنانچه هر یک از کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه های دولتی مرتکب جرمی گردند، به جرم ارتکابی آنان مطابق با قانون جرایم نیروهای مسلح در سازمان قضایی نیروهای مسلح رسیدگی خواهد شد.
21-کارکنان امریه سربازی دادگستری باید قبل از ترخیص نسبت به تحویل اموال در اختیار خود و تسویه حساب کامل با سازمان به کار گیرنده و یگان نظامی مربوطه و تحویل دفترچه های بیمه خدمات درمانی خود و همسر و فرزندان به دفاتر خدمات الکترونیک سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح اقدام کنند تا برای صدور کارت پایان خدمت آنان اقدام گردد.

در صورتی که در این زمینه با سوال و یا ابهامی رو به رو شدید و تمایل دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره تلفن 5307-907-909 (از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید.

اعلام نتایج امریه قوه قضاییه

اعلام نتایج امریه قوه قضاییه 1403

اگر شما متقاضی پذیرش امریه قوه قضاییه می باشید و فرم ثبت نام خود را در سامانه امریه سربازی دادگستری تکمیل کرده اید، تنها کار باقی مانده برای شما انتظار برای مشخص شدن نتیجه و  پیگیری امریه قوه قضاییه است.

بنابر اعلام اداره کل امور اداری و کارگزینی کارکنان قوه قضاییه، مدارک آن دسته از متقاضیانی که تاریخ اعزامشان شهریور ماه می باشد در دست بررسی بوده و نتایج پذیرش مشمولین اعزام، از طریق تماس تلفنی حداکثر تا 20 روز قبل از تاریخ اعزام اعلام می گردد.

توجه داشته باشید که براساس شرایط امریه سربازی قوه قضاییه، عدم تماس با سایر متقاضیان به منزله “عدم پذیرش” در امریه سربازی دادگستری مذکور می باشد.

اخبار پیرامون امریه 1403

اطلاعیه جذب نیرو امریه در پزشکی قانونی+ مزایا:

بدین وسیله به اطلاع می رساند با توجه به اعلام نیاز مبرم اداره کل پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان به نیروی پزشک لذا از کلیه فارغ التحصیلان رشته های پزشکی دعوت به عمل می آید که در صورت تمایل به انجام خدمات طرح نیروی انسانی و خدمت دوره ضرورت (امریه) در سازمان مذکور، با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایند.

امور اداری : ۰۵۴۳۳۲۹۴۵۰۷

حوزه مدیریت: ۰۵۴۳۳۲۹۴۳۶۵

ضمنأ به افرادی که در اداره فوق الذکر شروع بکار نمایند، امتیازات پروانه مطب و معاینات چشم رانندگی داده می شود.

اطلاعیه جذب نیروی امریه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به ظرفیت ایجاد شده در اصل ۱۴۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در نظر دارد از توان علمی و تخصصی فارغ‌ التحصیلان دانشگاهی در قالب جذب نیرو‌های امریه (کارکنان وظیفه) جهت ارائه خدمات در حوزه‌ های اجتماعی، اقتصادی، کارآفرینی و رفاه در مراکز استان‌ ها و مناطق محروم و کمتر توسعه‌ یافته کشور استفاده نماید.

در این راستا اداره کل توسعه منابع انسانی این وزارتخانه با همکاری ادارات‌ کل اجرایی در استان‌ ها در سال ۱۴۰۳ اقدام به جذب و به‌ کارگیری تعدادی نیروی متخصص، نخبه و متعهد با مدرک تحصیلی دکتری، فوق‌لیسانس و لیسانس جهت اعزام ۱۴۰۳/۱۲/۰۱ نموده است.

متقاضیان امریه سربازی می‌ توانند تا تاریخ ۱۴۰۳/۱۰/۱۶ با مراجعه به سامانه تعاون یار این وزارتخانه به آدرس اینترنتی taavonyar.mcls.gov.ir از شرایط پذیرش و جذب در ادارات‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ ها اطلاع و ثبت‌ نام کنند.

بنر معافیت تحصیلی

بنر معافیت تحصیلی

 


خلاصه مطلب

قوه قضاییه از جمله ارگان هایی می باشد که سالانه بخشی از نیروی انسانی خود را از سهمیه سازمان نظام وظیفه، تحت عنوان سرباز امریه دادگستری تامین می کند. سربازان امریه با توجه به ردیف شغلی مورد نیاز قوه قضاییه، در بخش های مختلف شروع به خدمت می کنند. ثبت نام امریه قوه قضاییه علاوه بر داشتن مزایایی چون امکان استخدام پس از پایان دوران خدمت سربازی، دارای برخی معایب نیز می باشد؛ مانند عدم پذیرش هر گونه کسری از خدمت. در این صورت سربازان امریه قوه قضاییه می بایست به مدت 24 ماه مشغول به خدمت گردند.

در این مقاله به صورت کامل به بررسی برخی اطلاعات مهم همچون شرایط امریه سربازی قوه قضاییه (اختصاصی و عمومی) فراخوان امریه قوه قضاییه در سال 1403 پرداختیم. علاوه بر آن رشته های امریه قوه قضاییه و حقوق امریه قوه قضاییه را به تفضیل بررسی کردیم. پس از مطالعه دقیق این مقاله در صورتی که با ابهام و یا سوالی در مورد شرایط پذیرش امریه قوه قضاییه مواجه شدید، می توانید با کارشناسان مجرب ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره تلفن 5307-907-909 (از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد) تماس حاصل نمایید.

برای دانلود pdf کلیک کنید.

5/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس با مشاوران دریافت امریه قوه قضاییه

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 آیا امکان ثبت نام مشمولین دارای اضافه خدمت و غیبت در امریه قوه قضاییه وجود دارد؟

خیر؛ مطابق قوانین و مقررات ابلاغی از جانب ستاد کل نیرو های مسلح، مجوز امریه برای مشمولین دارای اضافه خدمت و غایب صادر نخواهد شد. لذا به همین جهت از ثبت نام در سامانه امریه قوه قضاییه خودداری نمایند.

نتایج امریه قوه قضاییه چه زمانی و از چه طریقی اعلام می گردد؟

متقاضیان گرامی توجه داشته باشند که نتایج پذیرش امریه قوه قضاییه از طریق تماس تلفنی در مهلت مقرر (تا بیست روز قبل از اعزام) اعلام می‌گردد؛ به همین دلیل ضروری است که شماره تماس در دسترس در سامانه درج شود.

آیا امکان ثبت نام افراد غیر بومی در سایر استان ها نیز وجود دارد؟

خیر؛ توجه داشته باشید که قوه قضاییه صرفا از سربازان بومی استفاده می نماید. به همین دلیل در صورت بومی نبودن در منطقه، از ثبت نام خودداری نمایید. برای مشاهده سایر شرایط عمومی و اختصاصی امریه قوه قضاییه به مقاله فوق مراجعه نمایید. 

نظرات

12 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام امریه قوه قضاییه ۱۴۰۳ + شرایط، رشته ها و حقوق مزایا»

 1. Avatar photo ارسلان گفت:

  سلام من برای امریه تو سایت قوه قضائیه شرکت کردم
  بعد از 3 هفته بهم زنگ زدن منم مدارکی ک خواستن رو بهشون تحویل دادم
  بعد بهم گفتن دیگه رو دفترچت “امریه دار” می‌نويسن مرحله گزینش هم داره که بعد از آموزشی ازت میگیرن
  خواستم بدونم مرحله گزینش صحت داره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله

 2. Avatar photo حامد گفت:

  سلام من برای امریه تو سایت قوه قضائیه ثبت نام کردم
  بعد از 3 هفته بهم زنگ زدن منم مدارکی ک خواستن رو بهشون تحویل دادم. بعدا بهم گفتن مرحله گزینش هم داره که بعد از آموزشی ازت میگیرن
  خواستم بدونم این مرحله گزینش صحت داره؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله گزینش هم دارند.

 3. Avatar photo حمیدرضا گفت:

  سلام و درود
  من در سامانه امریه قوه قضائیه سال 99 ثبت نام کرده بودم و درخواست امریه داده بودم، در همون سال قبل از اینکه جوابی بیاد رفتم مقطع کارشناسی ارشد و اعزام به خدمت لغو کردم،،
  الان سایت باز شده برای امریه قوه قضائیه و تمام اطلاعات رو به روز رسانی کردم اما تاریخ اعزام رو نمیتونم به تاریخ فعلی تغییر بدهم

  راه کار چی هست باید چه کار کرد؟
  راهنمایی بفرمایید.

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   با پشتیبانی خود قوه قضائیه تماس بگیرید

   1. Avatar photo حمیدرضا گفت:

    الان چهار ماهه دارم به آی دی کانال پشتیبانی قوه قضاییه پیام میدم معلوم نیست این ادمین اصلا کجاست

    شما می‌توانید پشتیبانی قوه قضاییه رو به من معرفی کنید

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت بخیر
     با این شماره تماس بگیرید لطفا 63974005 , 63972288

 4. Avatar photo غفران نیا گفت:

  کسی که ثبت نام کرده و امریه سربازی توی قوه قضاییه داره دقیقا توی چه بخش هایی میره؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   نمیشود در این باره نظری داد. تا روز ورودتون مشخص نخواهد شد.

 5. Avatar photo حامد گفت:

  سلام من امریه از وزارت دادگستری دارم میشه عوضش کرد با قوه قضاییه؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام. خیر این موضوع امکان پذیر نمیباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • امریه وزارت نفت

  امریه وزارت نفت 1403 + شرایط، رشته ها و حقوق | فرم ثبت نام

  ثبت نام امریه وزارت نفت به صورت آنلاین، براساس رشته تحصیلی و معدل داوطلبان انجام می‌شود. در حال حاضر مشمولان زیادی در پی دریافت این امریه و گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه خود در این ارگان دولتی شناخته شده هستند....
 • نحوه درخواست پروپوزال امریه دانش بنیان

  نمونه پروپوزال امریه دانش بنیان 1402 + راهنما جامع | ایران تحصیل

  درخواست پروپوزال امریه دانش بنیان فرآیندی است که از طریق آن سازمان‌ها و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند برای دریافت حمایت‌های مالی و فنی از دولت و سایر نهادهای حمایتی اقدام نمایند. نحوه درخواست پروپوزال امریه دانش بنیان به این صورت...
 • ثبت نام امریه دانش بنیان

  ثبت نام امریه دانش بنیان 1403 + شرایط، رشته ها و حقوق مزایا

  مشمولانی که قصد ثبت نام امریه دانش بنیان را دارند، باید مدارک خود را در زمان مقرر برای تحویل آماده کنند. متقاضیان با کار در شرکت دانش بنیان به جای سربازی می‌توانند از این تسهیلات ویژه استفاده کنند. البته شرایط...
 • حقوق سرباز امریه

  حقوق سرباز امریه ۱۴۰۳ + به تفکیک مدرک و ارگان

  عوامل متفاوتی در نحوه محاسبه حقوق سرباز امریه تاثیرگذار هستند که همین امر موحب شده تا به راحتی نتوان میزان مبلغ دریافتی توسط سربازارن امریه را محاسبه کرد. سربازان در حقیقت با توجه به درجه و تحصیلات خود دستمزد دریافت...
تماس با مشاور