ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402 + رشته محل ها

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت۱
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت اعلام شد. بنابر بیانیه منتشر شده از سوی مرکز سنجش، به دلیل بارش برف در اكثر نقاط كشور و عدم امكان دسترسی برخی از هموطنان به مراكز شهری برای استفاده از اينترنت به دليل مسدود شدن احتمالی جاده‌های روستايی، تاریخ اولیه ثبت‌نام کنکور ارشد وزارت بهداشت از تاریخ 4 بهمن ماه 1401 تا 13 بهمن ماه 1401 بوده است.

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم پزشکی را دارند می‌توانند در بازه زمانی اعلام شده به سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه کرده و برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام نمایند.

در این مقاله به بررسی نحوه نام‌نویسی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت پرداخته و شرایط و مدارک مورد نیاز آن را مطرح خواهیم کرد. چنانچه برای نام‌نویسی در این آزمون دسترسی به سیستم ندارید، می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

زمان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

وزارت بهداشت با همکاری مرکز سنجش آموزش پزشکی، شرایطی را فراهم آورده است تا از بین دانشجویان مستعد و توانمند بخشی از نیروی انسانی این وزارت‌خانه را تامین نماید. با اینکه افراد تنها با داشتن مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی نیز می‌توانند مشغول به کار شوند، با این حال برخی علاقمند به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می‌باشند تا سطح دانش در حال حاضر خود را ارتقا دهند. لازم به ذکر است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌بایست برای ثبت نام در کنکور ارشد وزارت بهداشت اقدام نمایید.

براساس بیانیه منتشر شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، افرادی که تمایل به شرکت در کنکور سراسری 1402 کارشناسی ارشد را دارند، می بایست از تاریخ 4 بهمن ماه الی 13 بهمن ماه سال 1401 برای ثبت نهایی درخواست خود به سامانه sanjeshp.ir مراجعه نمایند. (چگونگی ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در ادامه شرح داده خواهد شد.)

زمان نام نویسی این آزمون به دلیل بارش برف در اكثر نقاط كشور و عدم امكان دسترسی برخی از هموطنان به مراكز شهری برای استفاده از اينترنت جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به دليل مسدود شدن احتمالی جاده های روستايی، با کمی تاخیر نسبت به سال ها گذشته مواجه شده است.

توجه داشته باشید که امکان تمدید مهلت نام نویسی برای افرادی که در بازه زمانی اعلامی موفق به ثبت نام نشده اند وجود دارد که این تاریخ همزمان با اعلام سازمان سنجش آموزش پزشکی در این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

جهت اطلاع از رشته های کنکور ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه، کلیک کنید.

زمان ثبت‌نام مجدد ارشد وزارت بهداشت

همانطور که در مطالب قبل گفتیم، زمان انجام مراحل ثبت‌نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1402 توسط سایت سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir اطلاع‌رسانی شده بود. بااین‌وجود گاهی اوقات افرادی هستند که این مهلت را به دلایل مختلفی از دست می‌دهند. در نتیجه سازمان سنجش آموزش پزشکی، علاوه بر زمان ثبت‌نام و تمدید 3 الی 4 روزه پس از آن، مهلتی به عنوان ثبت نام مجدد ارشد وزارت بهداشت را در نظر می‌گیرند تا متقاضیانی که در این 2 فرایند جا مانده‌اند، بتوانند فرایند ثبت‌نام خود را انجام دهند. در قسمت زیر زمان‌های ثبت‌نام و همچنین زمان ثبت‌نام مجدد ارشد وزارت بهداشت را به تفکیک قرار داده‌ایم:

 • مهلت اولیه ثبت نام: 4 بهمن لغایت 13 بهمن 1401
 • تمدید مهلت ثبت نام: 6 الی 9 اسفندماه 1401
 • مهلت مجدد ثبت نام:15 و 16 فروردین ماه 1402
 • تمدید مهلت مجدد ثبت نام: تا ساعت 18:30 روز 19 فروردین ماه 1402

برای دریافت کارت ورود به جلسه ارشد وزارت بهداشتروی لینک کلیک کنید.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت (راهنمای تصویری)

نحوه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

چنانچه تصمیم خود را مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی گرفته‌اید و از شرایط مورد نیاز برای نام‌نویسی و زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش اطلاع دارید، لازم است تا از نحوه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت نیز آگاه باشید. متقاضیان شرکت در آزمون سراسری وزارت بهداشت می‌بایست برای ثبت‌نام اینترنتی خود، از طریق سامانه مرکز سنجش و آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir اقدام نمایند. برای اطلاع از مراحل نام‌نویسی در این آزمون، این بخش از مقاله را به دقت مطالعه نمایید.

کال تو اکشن تماس

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که در صورتی که سوال و یا ابهامی برای شما ایجاد شد، می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید.

مراحل ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت عبارت است از:

در ابتدا می‌بایست به سامانه مرکز سنجش و آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه کرده و بر روی گزینه «ارشد» از منوی کارشناسی ارشد در منوی سمت راست صفحه اصلی کلیک کنید.

گام اول ثبتنام کنکور ارشد وزارت بهداشت

صفحه‌ای پیش روی شما باز خواهد شد که لازم است بر روی لینک فعال «ثبت‌نام جدید و پرداخت هزینه» کلیک نمایید.

گام دوم ثبتنام کنکور ارشد وزارت بهداشت

در مرحله بعد، ابتدا گزینه «ورود با کد ملی» را انتخاب کرده و سپس اطلاعات مورد نیاز را در کادرهای مشخص شده وارد نمایید. در پایان بر روی کلید «مشاهده» کلیک کنید.

گام سوم ثبتنام کنکور ارشد وزارت بهداشت

به عنوان چهارمین گام از ثبت‌نام آزمون ارشد وزارت بهداشت، لازم است تا هزینه‌های مربوط به آزمون را پرداخت کنید. به همین دلیل جهت واریز وجه بر روی عبارت «پرداخت الکترونیکی» کلیک نمایید.

گام چهارم ثبتنام کنکور ارشد وزارت بهداشت

پس از مطالعه نکات مطرح شده در این صفحه، گزینه «آزمون ارشد» را فعال نموده و سپس بر روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

گام پنجم ثبتنام کنکور ارشد وزارت بهداشت

در این مرحله، صفحه‌ای باز خواهد شد که لازم است اطلاعات شخصی و هویتی خود را به دقت در کادرهای مشخص شده وارد نمایید و در نهایت بر روی گزینه «ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار» کلیک نمایید.

گام ششم ثبتنام کنکور ارشد وزارت بهداشت

مرحله بعدی، ثبت اطلاعات مربوط به کارت بانکی در کادرهای مشخص شده می‌باشد. با درج این اطلاعات می‌توانید هزینه مربوط به آزمون را بپردازید.

توجه: چنانچه قصد شرکت در بیش از یک آزمون را دارید، توجه داشته باشید که باید هزینه آزمون را برای رشته امتحانی دوم نیز واریز کنید.

به عنوان مرحله پایانی، لازم است تا پس از پرداخت هزینه، مجددا وارد سامانه شده و پس از وارد کردن اطلاعات کاربری خود فرم تقاضانامه شرکت و ثبت‌نام در آزمون را تکمیل کنید. به این ترتیب نام‌نویسی شما نهایی خواهد شد و کد رهگیری در اختیار شما قرار داده می‌شود که بهتر است تا اعلام نتایج قطعی آزمون، این کد را نزد خود حفظ کنید.

برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت روی لینک کلیک کنید.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، نیازمند برخورداری از برخی شرایط عمومی و اختصاصی می‌باشد که توسط این وزارت‌خانه مشخص می‌گردد. برخورداری از تمامی شرایط مطرح شده در این بخش الزامی بوده و در صورتی که فرد پذیرفته شده فاقد شرایط مورد نیاز باشد، پذیرش وی باطل می‌گردد. در ادامه می‌توانید شرایط عمومی و اختصاصی مورد نیاز برای نام‌نویسی در این آزمون را مشاهده کنید.

شرایط عمومی ثبت‌نام آزمون ارشد وزارت بهداشت:

برای شرکت در آزمون سراسری مقطع کارشناسی ارشد، لازم است تا دارای برخی شرایط عمومی باشید. این شرایط در میان تمامی داوطلبان وزارت بهداشت و ادوار یکسان است. این شرایط عمومی عبارتند از:

برخورداری از سلامت روحی و جسمی جهت انجام فعالیت‌های مرتبط با رشته انتخابی

عدم داشتن اعتیاد به هرگونه مواد مخدر، روان‌گردان‌ها و …

معتقد بودن به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان درج شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

نداشتن هیچ‌گونه سوءپیشینه مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران و پذیرش قانون اساسی کشور

عدم داشتن هرگونه ارتباط با گروهک های ضد انقلاب جمهوری اسلامی ایران

عدم داشتن سوءپیشینه‌های اخلاقی

جهت کسب اطلاعات در مورد دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه، کلیک کنید.

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت:

علاوه بر برخورداری از شرایط عمومی ذکر شده، لازم است تا متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد از برخی شرایط اختصاصی نیز برخوردار باشند. در ادامه این بخش می‌توانید شرایطی را که لازم است دارا باشید را مشاهده نمایید. این شرایط اختصاصی عبارتند از:

لازم است که متقاضیان دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی گروه پزشکی و یا دارای مدارک بالاتر از آن که با رشته امتحانی مورد تقاضا تناسب داشته باشد، باشند.

دانشجویان باید مدرک خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور اخذ کرده باشند؛ در غیر این صورت مجاز به شرکت در آزمون نخواهند بود. توجه داشته باشید که رشته‌های مرتبط با حوزه سلامت در دانشگاه علمی کاربردی مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.

چنانچه بعدا مشخص شود که در مدارک ارائه شده داوطلب در هنگام ثبت‌نام آزمون ارشد وزارت بهداشت تناقضی وجود دارد، حتی در صورت قبولی نیز در هر مرحله‌ای از آزمون، قبولی وی کان لم یکن تلقی شده و باطل خواهد شد.

معدل کل کارشناسی متقاضیان نباید کمتر از نمره 12 باشد.

داوطلب نباید به طور همزمان در دوره‌های کارشناسی ارشد و یا مقاطع تحصیلی دیگر به تحصیل اشتغال داشته باشد. البته دوره‌های تحصیل غیرحضوری مانعی از این جهت ندارند.

آن دسته از دانشجویان مقطع ارشد که به هر دلیلی از ادامه تحصیل منصرف یا محروم شده‌اند، چنانچه با دانشگاه تسویه حساب کرده باشند، می‌توانند مجددا در آزمون وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده و بار دیگر شانس خود را امتحان کنند.

اگر داوطلبی در هرکدام از دوره‌های روزانه یا غیر روزانه یا شهریه‌پرداز آزمون سال جاری و یا بعد از آن پذیرفته شوند، قادر به شرکت در آزمون سال بعد نخواهند بود. بر این اساس چنانچه پذیرفته شدگان سال گذشته در این آزمون شرکت کنند نه تنها قبولی آن ها لغو شده بلکه با آن‌ها مطابق قانون برخورد خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون زبان وزارت بهداشت MHLE کلیک کنید.

هیچ‌کدام از دانشجویان پذیرفته مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، نمی‌توانند بورس تحصیلی دریافت کنند.

متقاضیانی که شاغل هستند، باید رضایت‌نامه کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را جهت ادامه تحصیل دریافت نموده و در صورت قبولی آن را تحویل دانشگاه مربوطه دهند.

تاثیر سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی و قبل از آن در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت تنها 20 درصد است.

فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم پزشکی که پیشتر یک بار در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ثبت نام کرده‌ ولی پذیرفته نشده‌اند، تنها در صورتی می‌توانند برای بار دوم در این آزمون نام‌نویسی کنند که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ۱۴۰۲ طرح نیروی انسانی خود را به پایان رسانده باشند.

اگر داوطلب از فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم پزشکی دارای تعهد خدمت باشد، تنها یک بار مجاز به شرکت در این آزمون می باشد. همچنین، در صورت قبولی و اتمام دوره ارشد باید طرح نیروی انسانی خود را انجام دهد.

توجه داشته باشید که ثبت‌نام در برخی از رشته‌های گروه پزشکی مقطع کارشناسی ارشد، مستلزم داشتن حداقل 2 سال سابقه کار بالینی در مراکز بیمارستانی مورد تایید است.

جهت اطلاع از نحوه ویرایش ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

همانطور که مشاهده کردید، ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت کاملا به صورت اینترنتی صورت گرفته و به همین دلیل نیز لازم است تا از مدارک و اطلاعات مورد نیاز خود در زمان نام‌نویسی کسب اطلاع نمایید و تمامی مدارک را آماده کرده و به صورت فایل پی دی اف در دسترس داشته باشید.

قابل توجه است که ارائه مدارک در صورت پذیرش نهایی باید به صورت حضوری به دانشگاه انجام شود که شامل مدارکی مربوط به سابقه کار، مدرک نظام وظیفه، اصل فرم های بومی مناطق بومی و … می باشند.

✅ مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت عبارت است از:

✅ اسکن عکس داوطلب به اندازه 400*300 پیکسل، حجم می بایست 20-100 کیلوبایت و فرمت عکس jpg باشد. دقت داشته باشید که عکس لزوما باید جدید (حداکثر 6 ماه اخیر) و با کیفیت باشد.

✅ بارگذاری اسکن تمامی صفحات شناسنامه

✅ بارگذاری اسکن کارت ملی (اسکن پشت و رو)

✅ بارگذاری اسکن فرم مربوط به مقطع تحصیلی (ویژه متقاضیانی که سهمیه بومی مناطق محروم دارند)

✅ بارگذاری اسکن شناسنامه و کارت ملی همسر و والدین متقاضی

✅ بارگذاری مدارک نشان دهنده اقامت داوطلب در استان (برای متقاضیانی که دارای سهمیه بومی مناطق محروم هستند.)

✅ وارد کردن کد پیگیری 12 رقمی برای متقاضیان دارنده سهمیه رزمندگان یا ایثارگری

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

نکته: در زمان تهیه اسکن و فایل پی دی اف از مدارک مورد نیاز، توصیه می شود که حتما در سالم، خوانا و معتبر بودن مدارک دقت کنید، چرا که بسیار حائز اهمیت است.

برای آشنایی با منابع آزمون دکتری وزارت بهداشت روی لینک کلیک کنید.

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت

در قسمت مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت مشاهده کردید که یکی از مهم‌ترین مدارکی که می‌بایست ارائه دهید، مدرک تحصیلی مرتبط با رشته‌ای است که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید. از این رو در این بخش از مقاله جدولی را ارائه کرده‌ایم که می‌توانید با مطالعه آن از رشته‌هایی که برای ادامه تحصیل خود با مدرک تحصیلی در حال حاضر انتخاب نمایید، کسب اطلاع کنید.

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای تحصیل در هر یک از رشته‌های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت عبارت است از:

نام رشته مدرک تحصیلی مورد پذیرش
پرستاری مراقبت‌های ویژه کارشناسی پرستاری، هوشبری، تکنولوژی اتاق عمل
پرستاری اورژانس کارشناسی پرستاری، فوریت‌های پزشکی
پرستاری کودکان کارشناسی پرستاری
آموزش هوشبری کارشناسی رشته هوشبری
رادیوبیولوژی کارشناسی تکنولوژی پرتو شناسی، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پزشکی هسته‌ای، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی سلولی مولوکولی، مهندسی هسته‌ای (گرایش پرتوپزشکی)، بیوفیزیک، ژنتیک
اپیدمیولوژی کلیه کارشناسی‌های علوم پزشکی، انگل شناسی، آمار (کلیه گرایش ها)، مهندسی تکنولوژی نرم‌افزار کامپیوتر، دکترای عمومی پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی و دامپزشکی
تکنولوژی اتاق عمل کارشناسی در رشته‌های تکنولوژی اتاق عمل، پرستاری و هوشبری
فیزیوتراپی کارشناسی فیزیوتراپی
مامایی کارشناسی مامایی، پرستار مامایی
ارتوز و پروتز کارشناسی ارتوز و پروتز (اعضای مصنوعی و وسایل کمکی)
اقتصاد بهداشت کارشناسی در یکی از رشته‌های گروه پزشکی، اقتصاد، علوم اقتصادی، مدیریت، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، حسابداری، جامعه شناسی، علوم اجتماعی، مهندسی پزشکی، دکتری عمومی گروه پزشکی ودکتری حرفه ای دامپزشکی، مهندسی صنایع، کارشناسی و کارشناسی ارشد داروسازی خارج از کشور
ارگونومی دکتری عمومی پزشکی، کارشناسی رشته‌های بهداشت حرفه‌ای، کاردرمانی، فیزیوتراپی، ارتوپدی فنی، مهندسی صنایع، مهندسی فناوری اطلاعات، طراحی صنعتی، مدیریت صنعتی، مهندسی مکانیک، مهندسی تکنولوژی طراحی و نقشه کشی صنعتی، روانشناسی، ایمنی صنعتی، فیزیک، مهندسی پزشکی، پرستاری، هوشبری، تکنولوژی اتاق عمل، مهندسی کامپیوتر با گرایش های نرم افزار، سخت افزار و فناوری اطلاعات
اکولوژی انسانی کارشناسی اکولوژی انسانی، جغرافیا با گرایش انسانی، بهداشت عمومی، زیست‌شناسی (همه گرایش ها)، محیط زیست، بهداشت محیط، بهداشت خانواده و جمعیت، بهداشت حرفه‌ای، مامایی، پرستاری، دکتری عمومی (پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی)، دکتری حرفه‌ای دامپزشکی
انفورماتیک پزشکی کارشناسی رشته‌های علوم پزشکی، ریاضی (کلیه گرایش‌ها)، مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، مهندسی پزشکی، مهندسی برق الکترونیک، مهندسی فن‌آوری اطلاعات، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، دکتری عمومی پزشکی و دندانپزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA) کارشناسی در رشته های مصوب وزارت بهداشت، فنی و مهندسی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، بیوشیمی، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضی، آمار، دکتری عمومی پزشکی، داروسازی یا دکتری حرفه‌ای دامپزشکی
بینایی سنجی کارشناسی بینایی‌سنجی
بهداشت و ایمنی مواد غذایی دکتری پزشکی عمومی، داروسازی، دامپزشکی و دکتری علوم آزمایشگاهی و یا کارشناسی علوم تغذیه، علوم و صنایع غذایی (گرایش کنترل کیفی و بهداشتی)، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، میکروبیولوژی، علوم آزمایشگاهی، مهندسی کشاوری (گرایش صنایع غذایی)، علوم و مهندسی صنایع غذایی، مهندسی شیمی (گرایش شیمی مواد غذایی)، بهداشت مواد غذایی با منشا دامی، بهداشت و بازرسی گوشت، مهندسی تکنولوژی صنایع آرد و بهداشت مواد غذایی
بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها کارشناسی رشته‌های بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری‌ها (حشره‌شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین)، زیست‌شناسی (کلیه گرایش‌ها)، گیاه پزشکی، علوم زیستی، مهندسی کشاورزی (کلیه گرایش‌ها)، علوم آزمایشگاهی، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، مهندسی بهداشت محیط، بهداشت عمومی بهداشت حرفه‌ای، مهندسی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار
آموزش بهداشت و ارتقا سلامت کارشناسی بهداشت عمومی، پرستاری، مامایی، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه‌ای، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، هوشبری، مشاوره، مردم شناسی، علوم اجتماعی، علوم تربیتی، روانشناسی، تکنولوژی اتاق عمل، فناوری اطلاعات سلامت (مدارک پزشکی)، مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات
آمار زیستی کلیه کارشناسی های علوم پزشکی، آمار، ریاضی، علوم کامپیوتری، دکتری عمومی گروه پزشکی، دکتری حرفه‌ای دامپزشکی، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک
تکنولوژی گردش خون کارشناسی رشته‌های پرستاری، هوشبری و تکنولوژی اتاق عمل
سلامت سالمندی  کارشناسی پرستاری، مامایی، آموزش بهداشت، بهداشت عمومی، مدیریت توانبخشی، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، روانشناسی بالینی، علوم تغذیه، مددکاری اجتماعی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، فیزیوتراپی، گفتار درمانی و کار درمانی
سلامت و رفاه اجتماعی کارشناسی کلیه رشته‌ها
شنوایی شناسی کارشناسی شنوایی شناسی
علوم تشریحی کارشناسی علوم تشریحی، بافت شناسی، زیست شناسی، فیزیوتراپی، اعضای مصنوعی و وسایل کمکی، ارتوپدی فنی، کاردرمانی، گفتار درمانی، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پرتوشناسی، رادیولوژی، شنوایی شناسی، پرستاری، مامایی، بینایی سنجی، هوشبری، تکنولوژی اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی، علوم تعذیه، بهداشت عمومی، فوریت های پزشکی، مهندسی پزشکی، تربیت بدنی و علوم ورزشی
علوم صنایع غذایی (گرایش کنترل کیفی و بهداشتی) کارشناسی علوم و صنایع غذایی، مهندسی کشاورزی (گرایش علوم و صنایع غذایی)، مهندسی شیمی (صنایع غذایی)، داروسازی، علوم تغذیه، تعذیه (صنایع غذایی)، صنایع غذایی (گرایش های فنی، مهندسی و تغذیه)، بهداشت مواد غذایی با منشا دامی، تکنولوژی شیر و فرآورده های لبنی، مهندسی تکنولوژثی آرد، تکنولوژی صنایع مهندسی روغن خوراکی، گوشت و فرآورده های گوشتی، دکتری داروسازی، دامپزشکی
فیزیولوژی پزشکی کارشناسی فیزیولوژی، زیست شناسی، جانور شناسی، پرستاری، فیزیوتراپی، مامایی، علوم آزمایشگاهی، علوم دارویی، فارماکولوژی ، بیوشیمی، علوم تشریحی، گفتار درمانی، بینایی سنجی، شنوایی شناسی، بهداشت عمومی، بهداشت حرفه ای و هوشبری، تکنولوژی اتاق عمل
فناوری تصویر برداری پزشکی کارشناسی رشته های فیزیک، تکنولوژی پرتوشناسی، تکنولوژی هسته ای، تکنولوژی پرتودرمانی، مهندسی پزشکی (گرایش بیوالکتریک)، مهندسی هسته ای، مهندسی پزشکی (گرایش بالینی)
فناوری اطلاعات سلامت کلیه کارشناسی های علوم پزشکی، کارشناسی رشته های علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر (نرم افزار و سخت افزار)
کاردرمانی کارشناسی کاردرمانی
گفتار درمانی کارشناسی گفتار درمانی
مدیریت خدمات بهداشتی درمانی کلیه کارشناسی های علوم پزشکی و کارشناسی مدیریت با گرایش های مختلف، اداره امور بیمارستان ها، مدیریت، حقوق، علوم اجتماعی، حسابداری، علوم اقتصادی
مددکاری اجتماعی کارشناسی مددکاری اجتماعی، کلیه گرایش های خدمات اجتماعی، علوم اجتماعی (گرایش خدمات اجتماعی، تعاون و رفاه اجتماعی، پژوهشگری)
مدیریت توانبخشی کارشناسی اندام های مصنوعی و وسایل کمکی، فیزیوتراپی، کار درمانی، شنوایی شناسی، گفتار درمانی، بینایی سنجی، مددکاری اجتماعی، روانشناسی، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، مدیریت امداد در سوانح، کودکان استثنایی، بهداشت عمومی، پرستاری، علوم تربیتی، امداد و نجات، دکتری عمومی پزشکی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک) کارشناسی فنی و مهندسی، علوم پایه، گروه های پزشکی و پیراپزشکی، دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی مدیرت اجرایی
مهندسی پزشکی (زیست مواد) کارشناسی فنی و مهندسی، علوم پایه، گروه های پزشکی و پیراپزشکی، دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی
مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار کارشناسی رشته های مهندسی بهداشت حرفه ای، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی تکنولوژی ایمنی، ایمنی صنعتی، مهندسی صنایع
مهندسی سلامت، ایمنی و محیط زیست HSE کارشناسی رشته های مهندسی بهداشت حرفه ای، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی تکنولوژی ایمنی، ایمنی صنعتی، مهندسی صنایع
میکروب شناسی مواد غذایی کارشناسی میکروب شناسی، علوم آزمایشگاهی، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، علوم تغذیه، علوم و صنایع غذایی، بیوشیمی، زیست شناسی (گرایش میکروبیولوژی، بیوشیمی، ژنتیک)، بهداشت و بازرسی گوشت، بهداشت مواد غذایی، دکتری عمومی پزشکی، داروسازی، دامپزشکی
نانو فناوری پزشکی کلیه کارشناسی های علوم پزشکی و کارشناسی مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی (کلیه گرایش ها)، مهندسی مواد (کلیه گرایش ها)، مهندسی برق، بیوالکتریک، فیزیک (محض و کاربردی)، شیمی دارویی، زیست شناسی (کلیه گرایش ها)، مهندسی بهداشت محیط حرفه ای، تکنولوژی پزشکی هسته ای، مهندسی صنایع غذایی، مهندسی کشاورزی، داروسازی، مهندسی مکانیک، دکتری عمومی پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی، دکتری حرفه ای علوم آزمایشگاهی، دکتری پیوسته زیست فناوری (بیوتکنولوژی)

برای کسب اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

همزمان با اعلام زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت، سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی دفترچه ثبت نام را جهت مطالعه و کسب اطلاعات موثق در اختیار داوطلبان عزیز قرار می دهد.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

از آنجا که مهم ترین نکات مربوط به آزمون در این دفترچه ذکر شده است، توصیه می شود که مطالب مندرج در آن را با دقت هر چه تمام تر مطالعه فرمایید. چنانچه در دریافت این دقترچه راهنمای آزمون با مشکل مواجه شدید، می توانید با کارشناسان مجرب ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما شما را به دقت راهنمایی خواهند کرد.

جهت مشاهده بهترین منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

بنر کال تو اکشن

نکاتی در مورد ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

❗ همه رشته های شرکت کننده در آزمون ارشد گروه پزشکی به صورت تک‌مرحله‌ایی است، به جز رشته مددکاری.

❗ متقاضیان می‌توانند در دو رشته امتحانی با دو زمان برگزاری متفاوت به شرط داشتن شرایط ذکر شده در دفترچه، شرکت کنند. اما انتخاب و شرکت در دو رشته از یک نوبت امکان پذیر نیست.

❗ شرکت در مجموعه امتحانی تجمیع که یک دفترچه سوال مشترک دارند، به شرط برخورداری از شرایط لازم بلامانع است.

❗ قبل از اینکه هزینه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت را پرداخت نمایید، در مورد رشته یا رشته های امتحانی انتخابی خود اطلاعات لازم را کسب نمایید. چرا که در صورت انصراف، مبلغ موردنظر عودت داده نمی‌شود.

❗ مرکز سنجش آموزش پزشکی هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعات اشتباه وارد شده ندارد و داوطلب خود باید در هنگام وارد کردن آن‌ها دقت کافی را داشته باشد.

❗ تغییر رشته امتحانی و محل آزمون پس از ثبت نهایی در هیچکدام از مراحل قبل و بعد از آزمون امکان‌پذیر نیست.

❗ خوب است بدانید که هزینه ثبت‌نام هرکدام از رشته‌های امتحانی افرادی که در مهلت تمدید ثبت‌نام بیشتر است. لذا بهتر است در اولین فرصت اقدام به ثبت‌نام و دریافت دفترچه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت کنید.

جهت اطلاع از زمان کارت ورود به جلسه ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه، کلیک کنید.

چه افرادی در کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سهمیه دارند؟

چه افرادی در کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سهمیه دارند؟

کنکور کارشناسی ارشد توجه ویژه‌ای به افرادی که دارای سهمیه‌هایی مانند سهمیه رزمندگان و ایثارگران، سهمیه آزاد و سهمیه استعداد درخشان (با آزمون ورودی و بدون آزمون ورودی) هستند دارد. به طوری که آن‌ها با دریافت نمره حدنصاب قبولی می‌توانند جزو 30 درصد از پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد باشند. مابقی ظرفیت دانشگاه‌ها نیز به افراد عادی بدون سهمیه تعلق می‌گیرد. حال در ادامه مقاله در مورد سهمیه رزمندگان، ایثارگران و استعداد درخشان در کنکور ارشد وزارت بهداشت بیشتر توضیح خواهیم داد.

جهت اطلاع از سهمیه‌های کنکور ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران برای ثبت‌نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

✅ 25 درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها به افراد زیر تعلق دارد:

✅ فرزندان و همسر شاهد، فرزندان و همسر آزادگان، فرزندان و همسر جانبازان 25 درصد و بالاتر (آن ها باید 70 درصد نمره علمی گزینش آزاد را کسب کنند.)

✅ خود رزمندگان به شرط کسب 80 درصد نمره حد نصاب علمی در گزینش آزاد را کسب کنند.

✅ 5 درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها به افراد زیر تعلق می گیرد:

✅ جانبازان کم تر از 25 درصد، فرزند و همسر جانباز کم تر از 25 درصد (آن ها باید 70 درصد نمره حد نصاب علمی را در گزینش آزاد کسب کنند.)

✅ همسر و فرزند رزمنده ای با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه جنگ (باید 70 درصد نمره علمی را در گزینش آزاد کسب کنند.)

سهمیه استعداد درخشان برای ثبت‌نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

داوطلبانی که قصد دارند از این سهمیه استفاده کنند باید در دفترچه آیین‌نامه تسهیلات ادامه تحصیل استعدادهای درخشان وزارت بهداشت را مطالعه کنند. سپس در صورت داشتن شرایط بتوانند از سهمیه استعداد درخشان استفاده کنند. چنانچه تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر در رابطه با سهمیه استعداد درخشان دارید، می‌توانید با مشاوران مجرب ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید.

جهت مشاهده نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه، کلیک کنید.

آخرین اخبار ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

انتشار اطلاعیه مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت ١۴٠٢

اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی در خصوص تمدید مهلت ثبت نام، ویرایش اطلاعات برای کلیه داوطلبان (اعم از عادی و استعداد درخشان) و افزایش ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ١۴٠٢ منتشر شد.  به اطلاع میرساند ثبت نام و تصحیح اطلاعات و ارسال مدارک آزمون کارشناسی ارشد مجددا از تاریخ ١۴٠٢/١/١۵ لغایت ١۴٠٢/١/١۶ تمدید شده است.

اطلاعیه بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره زمان ثبت‌ نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 1402:

اداره‌ کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ ای به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی سایت مرکز سنجش پزشکی، زمان ثبت‌ نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 1402 را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: زمان ثبت‌ نام آزمون کارشناسی ارشد رشته‌ های پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روز سه‌ شنبه 4 بهمن ماه سال جاری آغاز و تا 13 بهمن ماه سال جاری ادامه دارد دانشجویان شاهد و ایثارگر با مراجعه به سایت Sanjeshp.ir می‌ توانند نسبت به ثبت‌ نام اقدام کنند.

در پایان این اطلاعیه آمده است: عزیزان شاهد و ایثارگری که اطلاعات هویتی آنان در سیستم سجایای بنیاد ثبت نشده است نسبت به ثبت اطلاعات از طریق بنیاد محل سکونت خود اقدام کنند. همچنین داوطلبان اتباع خارجی که فاقد شماره ملی هستند برای اعمال سهمیه این عزیزان بایستی از طریق مراجعه به بنیاد محل سکونت نسبت به ارسال اطلاعات خود به ستاد مرکزی اقدام کنند و با توجه به اینکه تغییر سهمیه در فرآیند برگزاری آزمون‌ های مرکز سنجش پزشکی با دشواری صورت می‌ گیرد لذا مجدداً نسبت به پیگیری اعمال سهمیه خود حداکثر تا زمان برگزاری آزمون اقدام شایسته به عمل آورند.

خلاصه مطالب

گاه بنا به دلایل مختلفی مانند ارتقا سطح علمی و یا جایگاه فعلی، افراد تصمیم به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می‌گیرند. این دسته از افراد برای ادامه تحصیل باید مجددا در کنکور سراسری شرکت کرده و نمره قبولی مورد نیاز را کسب کنند. در این مقاله به بررسی آزمون سراسری رشته‌های علوم پرشکی در مقطع کارشناسی ارشد می پردازیم. زمان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت از 4 بهمن ماه الی 13 بهمن ماه 1401 بوده و زمان ثبت‌نام مجدد ارشد وزارت بهداشت نیز در تاریخ 15 و 16 فروردین 1402 انجام شد. در این مقاله همچنین رشته‌های کارشناسی ارشد، مدارک تحصیلی و شرایط مورد نیاز برای نام‌نویسی ذکر شده است.

پس از مطالعه دقیق مقاله چنانچه در رابطه با ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت دچار ابهام و یا سوالی شدید، می‌توانید با مشاوران مجرب ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید برای ما کامنت بگذارید. سوالات شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن از سوی کارشناسان ما پاسخ داده خواهند شد.

برای دانلود پی دی اف مقاله ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

پادکست صوتی مقاله

 

5/5 - (9 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می تواند ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت را انجام داد؟

برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت می بایست در بازه زمانی اعلام شده توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، به سامانه sanjeshp.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را به صورت اینترنتی طی کنید. چگونگی نام نویسی در این آزمون کارشناسی ارشد، در مقاله فوق شرح داده شده است. 

ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت از چه زمانی آغاز می شود؟

براساس بیانیه منتشر شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، متقاضیان می بایست از تاریخ 4 بهمن ماه الی 13 بهمن ماه برای نام نویسی به سامانه مربوطه مراجعه نمایند. 

شرایط ثبت نام در آزمون ارشد وزارت بهداشت چیست؟

برای ثبت نام در کنکور ارشد وزارت بهداشت، می بایست متقاضیان دارای برخی شرایط عمومی و اختصاصی باشند. تمامی شرایط مورد نیاز در این مقاله به صورت کامل شرح داده شده است. 

نظرات

20 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 1402 + رشته محل ها»

 1. Avatar photo آلاله گفت:

  سلام . اگر ارشد در رشته غیرمرتبط با مدرک کارشناسی ثبت نام کنم ، چه منافع یا چه مضراتی ممکنه در آینده شغلی پیش بیاره احتمالا ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر رشته انتخابی شما جزو رشته های وزارت بهداشت باشد و همخوانی نداشته باشد با رشته کارشناسی شما امکان ثبت نام ندارید

 2. Avatar photo رادین گفت:

  سلام . من میخواستم در کنکور ارشد ثبت نام کنم و دوتا رشته مددکاری و مشاوره را دقیقاً به یک اندازه دوست دارم و کاملا اندازه همدیگه دوست دارم و تنها موردی که هست اینه که میخوام بدونم آینده مددکاری بهتره یا مشاوره ؟ بازم میگم واسم هیچ فرقی نداره مددکاری یا مشاوره . فقط واسم مهمه که بدونم فرصت شغلی کدومشون بیشتره ؟ مرسی از مشاور این پِیج واسه راهنمایی که قراره بنویسن اینجا واسم .

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر مشاوره بهتره

 3. Avatar photo آیدین دیبا گفت:

  سلام . من لیسانس مددکاری دارم ولی نتونستم کار پیدا کنم و نتونستم شاغل بشم ، سرمایه هم ندارم که مرکز مددکاری تاسیس کنم ، آیا به نظرتون ارشد مددکاری بخونم ؟ با ارشد مددکاری میتونم در دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع کاردانی مددکاری تدریس کنم ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر هم برای مدرس حق التدریس میتوانید اقدام کنید

 4. Avatar photo شیما گفت:

  سلام . من لیسانس مددکاری اجتماعی دارم ، آیا رشته مددکاری ارزشش را داره که در آزمون ارشد مددکاری شرکت کنم ؟ اصلا مددکاری اونقدر آینده داره که بخوام دو سال وقت بزارم و ارشد مددکاری بخونم ؟ ارشد وزارت علوم بهتره یا وزارت بهداشت ؟ خواهشاً بفرمایید اصلا رشته مددکاری اجتماعی واسش شغل هست که بخوام ارشد بخونم چون اونقدر سرمایه ندارم که بخوام مرکز خدمات مددکاری تاسیس کنم ، فقط خواستم از مشاور که لطف کنه و بگه این رشته ارزش ادامه تحصیل داره یا همین لیسانسش کافیه ؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   لطفا جهت بررسی شرایط تان و دریافت اطلاعات تکمیلی تر با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید
   راه ارتباط با کارشناسان ایران تحصیل 9099075307

 5. Avatar photo شَنتیا گفت:

  سلام من کنکور ارشد رشته اولم را مشاوره و رشته شناور را مددکاری زدم . به مشاوره خانواده و مددکاری هم به یه اندازه علاقه دارم و جفتش هیچ فرقی واسم نداره . میخوام بعد ارشد ، دوره های مهارت حرفه ای را هم بگزرونم که بتونم یا مرکز مشاوره خانواده یا مرکز خدمات مددکاری بزنم و جفتشم دوست دارم و فرقی نمیکنه چه مرکزی بزنم . فقط میخوام بدونم بعد از مدرک ارشد و جور کردن جواز تاسیس مرکز ، چه مرکزی بزنم ؟ الان مراکز مشاوره خانواده بیشتر کار میکنن یا مراکز مددکاری ؟ مراکز مشاوره الان در جامعه سرش شلوغ تره یا مراکز مددکاری ؟ لطفاً یه جواب کوتاه بدهید و مهم نیست در چه شهری هستم ، لطفاً به مراحل دریافت مجوز تاسیس مرکز هم ورود نکنید ، فقط کوتاه بگید الان مراکز مشاوره خانواده درآمد بیشتری دارن یا مراکز مددکاری ؟ الان در جامعه مردم بیشتر سراغ مراکز مشاوره خانواده میرن یا بیشتر سراغ مراکز خدمات مددکاری اجتماعی میرن ؟ مرسی و سپاس از پاسخ شما مشاور گرانقدر

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   مشاوره خانواده

 6. Avatar photo آریا گفت:

  سلام من کاردانی کامپیوتر از دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسی ناپیوسته مددکاری اجتماعی از دانشگاه علمی کاربردی دارم . میتونم در کنکور ارشد مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت ثبت نام کنم با لیسانس ناپیوسته خودم ، آیا ؟

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر
   در اگر ارشد تجانس رشته رعایت نشه مشکلی نداره

 7. Avatar photo پرویزی گفت:

  سلام . من کاردانی مهندسی استخراج معدن دارم و کارشناسی مددکاری دارم ، آیا با اینکه ، کاردانیم و کارشناسیم متفاوتن ، بازم میتونم در کنکور ارشد مددکاری ۱۴۰۳ وزارت بهداشت ثبت نام کنم ؟

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله مشکلی نیست

 8. Avatar photo احسان گفت:

  سلام من کارشناسی مددکاری از علمی کاربردی دارم آیا با مدرک علمی کاربردی مددکاری میتونم در آزمون ارشد مددکاری وزارت بهداشت شرکت کنم ؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله اما معدل موثر شما پایین خواهد بود

   1. Avatar photo احسان گفت:

    خب حالا که معدل علمی کاربردی بی اثره در کنکور ارشد وزارت بهداشت ، یعنی در عوضش ، باید رتبه خیلی خوبی بیارم تا قبول بشم ؟ درسته ؟

    1. Avatar photo rahdar گفت:

     سلام وقت بخیر
     به طور کلی قبولی در ازمون ارشد وزارت بهداشت سختی های خود را دارد.

 9. Avatar photo طاهر یعقوبی گفت:

  من کارشناس پرستاری هستم میتونم برای آزمون ارشد وزارت بهداشت در سال1402ثبت نام کنم؟

  1. Avatar photo rezai گفت:

   سلام وقت بخیر . باید شرایط شما بررسی گردد لطفا تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور