ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان + نحوه ثبت درخواست | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

با انجام طرح رتبه بندی برخی از معلم ها و بازنشستگان برای دریافت حقوق خود دچار مشکل شده و نسبت به رتبه بندی خود اعتراض دارند. ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان به صورت کاملا اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری از طریق سامانه my.medu.ir می باشد. برای ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان، ابتدا باید وارد سامانه شده و اعتراض خود را ثبت نمایید. ما در ادامه مقاله روند ثبت اعتراض را به صورت گام به گام برای شما بیان خواهیم کرد. برای مشاهده مراحل ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مهلت زمان ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان

مهلت زمان ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان در زمان اعلام شده و مقرر در سامانه به مدت ده روز می باشد و معلمان می توانند در این مدت زمان وارد سامانه شده و نسبت به اعتراض خود اقدام نمایند.

توجه نمایید اعتراضاتی مانند سنوات فرهنگیان، مدرک تحصیلی و ضمن خدمت مربوط به بخش اداری وزارت آموزش و پرورش می باشد.

بر اساس آخرین اطلاعیه های سامانه آموزش و پرورش آخرین زمان اعلام شده برای ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان، 9 اسفند ماه سال گذشته بوده که افراد می توانستد به  مدت ده روز برای ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

به محض اطلاعیه در خصوص مهلت زمان ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان در سال جاری این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

مهلت زمان ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان

برای اطلاع در خصوص حقوق معلمان آموزش و پرورش چقدر است؟ کلیک نمایید.

 

سامانه ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان

برای ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان، افراد باید از طریق این سامانه به نشانی اینترنتی my.medu.ir شده و سپس  تمامی مدارک خود را ثبت کرده و رتبه بندی را انجام دهد. سپس می تواند از طریق همین سایت در صورت داشتن شکایت، اعتراض خود را ثبت نماید.

توجه نمایید که معلمان برای استفاده از سامانهmy.medu.ir باید در ابتدا اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس وارد ناحیه کاربری خود شوند و از امکانات سامانه استفاده نمایند و امکان استفاده از خدمات سامانه بدون وارد شدن با حساب کاربری مقدور نمی باشد.

این سامانه با هدف راحت تر کردن امر رتبه بندی معلمان ایجاد شده است و خدماتی را برای معلم ها ارائه می نماید خدماتی مانند بارگذاری مدارک، ثبت اعتراض در صورت داشتن اعتراض به رتبه بندی خود و … و همچنین افراد برای پیگیری و مشاهده نتایج اعتراض خود می توانند از طریق همین سامانه اقدام نمایند. در ادامه به نحوه ثبت اعتراض در سامانه my.medu.ir می پردازیم. همراه ما باشید.

در صورت نیاز به راهنمایی برای رمز مای مدیو کلیک کنید.

مراحل ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان

اگر به نتیجه رتبه بندی خود اعتراض دارید می توانید آن را ثبت و سپس نتایج آن را پیگیری نمایید. ما در ادامه مراحل گام به گام آن را برای شما شرح خواهیم داد.

مراحل ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان به شرح زیر می باشد:

✅ برای ثبت اعتراض ابتدا وارد سامانه واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش  به نشانی my.medu.ir شوید.

سامانه ثبت اعتراض

✅ سپس نام کاربری که همان کدملی شما می باشد را به همراه رمز عبور خود وارد کرده و پس از وارد کردن کد امنیتی وارد ناحیه کاربری خود شوید.

✅ قابل ذکر است اگر به هر دلیلی رمز عبور خود را فراموش کرده اید، می توانید با انتخاب گزینه فراموشی رمز و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز مانند کد ملی و شماره تلفن همراه خود، رمز عبور خود را بازیابی کرده و سپس وارد ناحیه کاربری خود شوید.

فراموشی رمز برای ورود به سامانه

✅ سپس در مرحله بعدی بعد از ورود به ناحیه کاربری باید وارد بخش نتیجه رتبه بندی شده و سپس گزینه قرمز رنگ اعتراض دارم کلیک کنید و اعتراض خود را ثبت نمایید.

نتایج رتبه بندی برای شما به شرح زیر قابل نمایش می باشد:

🔸 رتبه اول آموزشیار معلم با ۴۶۰ امتیاز
🔸 رتبه دوم مربی معلم با ۵۳۰ امتیاز
🔸 رتبه سوم استادیار معلم با ۶۰۰ امتیاز
🔸 رتبه چهارم دانشیار معلم با ۷۵۰ امتیاز
🔸 رتبه پنجم استاد معلم با ۹۰۰ امتیاز.

نتیجه رتبه بندی شده برای ثبت اعتراض

✅ پس از انجام این مرحله و تکمیل کردن فرم اعتراض، باید تیک گزینه با وصف اعتراض به نحوه ارزیابی و رتبه تعیین شده ی خود، تقاضای رسیدگی و ارجاع به هیات ممیزه بالاتر را دارم را زده و در نهایت بر روی گزینه ثبت نهایی و ارسال کلیک نمایید.

✅ پس از ثبت اعتراض شما، درخواست شما توسط کارگروه تخصصی نظارت و رسیدگی به اعتراضات سامانه بررسی می شود و پس از بررسی مستندات و اسناد و بررسی اعتبار مدارک معترض نتیجه نهایی توسط هیئت های ممیزه ذی ربط ارسال و قابل مشاهده خواهد بود که افراد می تواند پس از مدت زمانی برای مشاهده نتیجه اعتراض خود اقدام نمایند.

برای آشنایی با سامانه جامع ارزشیابی فرهنگیان کلیک نمایید.

 

نحوه ثبت اعتراض به رتبه بندی بازنشستگان

نحوه ثبت اعتراض به رتبه بندی بازنشستگان همانند معلمان بوده و افراد بازنشسته باید برای ثبت اعتراض خود وارد سامانه my.medu.irشده و اعتراض خود را به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری ثبت نمایند.

توجه نمایید در صورت موافقت نشدن اعتراض، مشکلی برای فرد به وجود نخواهد آمد و فرد بازنشسته در صورت اعتراض می تواند شانس خود را امتحان نماید .

مراحل ثبت اعتراض بازنشستگان همانند مرحله قبل مربوط به معلمان می باشد و پس از ثبت مدارک بررسی شده و نتیجه از طریق سامانه به این عزیزان اعلام می شود.

اگر در هر مرحله از ثبت اعتراض خود دچار مشکل شدید می توانید ثبت اعتراض خود را به مشاورین ایران تحصیل بسپارید، برای این امر کافی است با شماره 9099075307 تماس گرفته و مشکلات خود را بیان نمایید.

 

راهنمای پیگیری به اعتراض به رتبه بندی معلمان

همان طور که بیان شد، اعتراض به رتبه بندی معلمان به صورت کاملا اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری از طریق سامانه my.medu.ir انجام می شود. همچنین نحوه مشاهده اعتراض و پیگیری آن نیز از طریق همین سامانه my.medu.ir و به صورت کاملا غیر حضوری می باشد.

با توجه به اینکه رتبه بندی معلمان و بازنشستگان رابطه مستقیمی با حقوق دریافتی آن ها دارد افراد بسیاری پس از مطلع شده از رتبه بندی خود اعتراض داشته و پس از ثبت درخواست خود به دنبال مشاهده و پیگیری نتیجه ثبت اعتراض خود می باشند.

توجه نمایید در زمانی که اعتراض خود را در سامانه ثبت می نمایید باید در ابتدا مدت زمانی را منتظر بمانید تا نتایج بررسی و مدارک کارشناسی شود و سپس برای مشاهده و پیگیری اعتراض خود در سامانه اقدام نمایید.

برای مشاهده و پیگیری نتیجه اعتراض خود باید در ابتدا وارد سامانه my.medu.ir شده و پس از ورود به ناحیه کاربری خود بر روی  نتیجه درخواست اعتراض کلیک کرده و نتیجه را مشاهده نمایید.

 

برای اطلاع از شرایط معلم شدن در مدارس و هنرستان ها کلیک نمایید.
راهنمای پیگیری به اعتراض به رتبه بندی معلمان

اخبار پیرامون ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان

🔊 اگر معلمی حداقل امتیاز لازم برای احراز رتبه را کسب نکند، چه می‌شود؟

به استناد بند ۱۱ شیوه نامه موضوع تبصره ۳ ماده ۴ و ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون، آن دسته از مشمولانی که پس از ارزیابی، نخست، حداقل امتیاز لازم برای احراز رتبه آموزشیار معلم را کسب نکنند از تاریخ عدم احراز رتبه و با اعلام هیئت ممیزه ذی‌ربط برای مدت یک سال از فوق‌العاده رتبه آموزشیار معلمی برخوردار خواهند شد. این معلمان می‌توانند در فرصت یک‌ساله با کسب امتیاز لازم و شرکت در ارزیابی مجدد و با تایید هیئت ممیزه ذی‌ربط در رتبه استحقاقی قرار گیرند. بدیهی است در صورت عدم کسب امتیاز لازم در فرصت اعطایی یک ساله، فوق‌العاده رتبه آموزشیار معلمی در پایان یک سال، قطع خواهد شد.

🔊 درج سابقه خدمت معلمی خلاف واقع، تخلف است

درج سابقه خدمت معلمی خلاف واقع در هر زمان که محرز شود، مطابق ماده ۲۴ آیین نامه اجرایی قانون، تخلف اداری محسوب شده و مشمول قانون رسیدگی به تخلفات اداری مصوب ۱۳۷۲ خواهد بود. سوابق مشمولان تبصره ذیل ماده (۴) قانون نظام رتبه‌بندی معلمان چه در کادر آموزشی و چه در سایر رشته‌های شغلی بنا به حکم ماده واحده لایحه قانونی راجع به استفاده کارکنان کادر اداری وزارت آموزش و پرورش که برای خدمت معلمی استخدام شده اند از طرح طبقه بندی مشاغل معلمان و احتساب سوابق تجربی آنان مصوب ۱۳۵۸/۹/۱۷ و اصلاحیه بعدی به طور کامل قابل محاسبه است.

🔊 اعمال رتبه‌بندی در احکام کارگزینی نومعلمان چگونه است؟

با توجه به وحدت ملاک تبصره ۳ ماده ۶ قانون، تاریخ اعمال فوق‌العاده رتبه‌بندی در احکام کارگزینی نومعلمان که حداقل امتیازات لازم برای احراز یکی از رتبه‌های پنج‌گانه را کسب کرده باشند، تاریخ شروع به خدمت معلمی آنها است و برای مشمولانی که موفق به کسب حداقل امتیاز رتبه آموزشیار معلم نشوند به استناد ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون از تاریخ عدم احراز رتبه و با اعلام هیئت ممیزه ذی ربط برای مدت یک سال به آنها فوق‌العاده رتبه آموزشیار معلمی پرداخت خواهد شد.

برای دانلود پی دی اف مقاله بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

خلاصه مطلب

ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان از طریق سامانه my.medu.ir و به صورت کاملا اینترنتی صورت می گیرد و همچنین افراد بازنشسته آموزش و پرورش نیز برای ثبت اعتراض خود باید از طریق همین سامانه اقدام نمایند. ما در طول این مقاله مراحل گام به گام ثبت اعتراض و مشاهده آن را برای شما عزیزان بیان نمودیم. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید با شماره 9099075307 تماس گرفته و پرسش خود را مطرح نمایید. همچنین می توانید با کامنت گذاشتن در انتهای همین مقاله پرسش خود را مطرح نمایید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 آیا امکان اعتراض به رتبه بندی معلمان وجود دارد؟

 فرهنگیان جهت ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان می توانند به سایت my.medu.ir  مراجعه کنند که جزئیات کامل در مقاله آمده است.

مراحل اعتراض به رتبه بندی معلمان شامل چه مراحلی است؟

 پس از ثبت درخواست اعتراض افراد به رتبه بندی معلمان یک کارگروه تخصصی جهت بررسی اعتراضات تشکیل شده و مدارک معترضان دوباره بررسی می شود که اطلاعات کامل در مقاله آمده است.

 پیگیری اعتراض به رتبه بندی معلمان چگونه است؟

 افراد جهت پیگیری اعتراض به رتبه بندی معلمان باید در زمان معین به سامانه my.medu.ir مراجعه کرده و وارد حساب کاربری خود شوند که جزئیات کامل در مقاله آورده شده است.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «ثبت اعتراض به رتبه بندی معلمان + نحوه ثبت درخواست | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo آشنا ایرانی گفت:

  سلام
  متاسفانه امتیاز تربیت معلم (20امتیاز) را برای رتبه بندی محاسبه نکردند دربخش گفتگو اعتراض کردم برای اصلاح به کارگروه فرستادند ولی از 16 بهمن تا 24 اسفند منتظر بررسی مانده ام
  الان هم بخش گفتگورا حذف کردند ! این مشکل را چه کسی باید حل کند؟ اداره ناحیه اصلاح را فرستاده است اما کارگروه خبری نیست!(ناحیه یک اصفهان)

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید به اداره کل اموزش پرورش استان مراجعه کنید

 2. Avatar photo Sardar گفت:

  منظور از این نوشته که عنایت به تایید رتبه استادیار معلم توسط هیأت ممیزه و صدور حکم با رتبه آموزشیار معلم در صورت ثبت درخواست بازبینی، نسبت به بررسی مجدد پرونده شما و مشخص نمودن رتبه اقدام می گردد.
  بدیهی است در صورت عدم ثبت درخواست بازبینی، به تشخیص هیأت ممیزه مربوطه، رتبه مشاهده شده در کارنامه معیار عمل خواهد بود.چیه و من چکار کنم

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس بگیرید
   تامشاورین با بررسی شرایط شما راهنماییتان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
 • ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان

  ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 + رشته ها

  شرایط ثبت نام ورودی بهمن دانشگاه فرهنگیان 1403 اعلام شد. پذیرش و ثبت نام دانشجویان در دانشگاه‌های تربیت معلم کشور صرفاً از طریق شرکت در آزمون سراسری امکان‌پذیر بوده و فرآیند انتخاب رشته در این دانشگاه‌ها همزمان با کنکور صورت...
 • زمان ثبت نام نقل و انتقالات فرهنگیان

  زمان ثبت نام نقل و انتقالات فرهنگیان + بخشنامه 1403 | medu.ir

  نقل و انتقالات فرهنگیان، امکانی است که وزارت آموزش و پرورش برای رفاه هرچه بیشتر کارکنان خود در نظر گرفته است. افراد ممکن است هر ساله به علت‌های متعددی نظیر انتقال محل سکونت، قصد داشته باشند تا محل فعالیت خود...
 • حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان

  حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان + شرایط و زمانبندی 1403

  حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان، مربوط به تاریخ حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان ترم بهمن، از طریق سامانه گلستان اعلام شد. تمامی دانشجویان این موسسه آموزشی مجازند مطابق با قوانین حذف و اضافه دانشگاه فرهنگیان، نسبت به انجام حذف و...
تماس با مشاور