تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 98 – 97
تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 98 – 97

تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 98 – 97 برای داوطلبینی که در کنکور سراسری دکتری پذیرفته شده اند ولی علاقه ای به رشته پذیرفته شده خود ندارند و یا داوطلبانی که در رشته های بدون آزمون دکتری مرحله مصاحبه موفق به پذیرش در رشته مورد نظر خود نشده اند از این شانس طلایی و فرصت استثنایی می توانند استفاده نمایند. اطلاع دقیق از شرایط و قوانین و همچنین رشته های تکمیل ظرفیت دکتری سراسری ضروری و مهم می باشد. برای اطلاع بیشتر شما در این زمینه ما این مقاله را با موضوع تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 98 – 97 برای شما تهیه نموده ایم تا بتوانیم به سوالات شما در این زمینه پاسخ مناسبی را بدهیم. سایت ایران تحصیل همگام با شما برای گام برداشتن در جهت رسیدن به اهدافتان با شما خواهد بود.

جهت اطلاع از تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 98 – 97 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید 

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری

شاید با شنیدن اعلام تکمیل ظرفیت در مقطع دکتری برای داوطلبان خبر بسیار خوشایندی در این زمینه باشد. اما این فرصت استثنایی و طلایی برای همه داوطلبین وجود ندارد. کلیه داوطلبینی که در کنکور مقطع دکتری ثبت نام نموده اند، وضعیت علمی آنها در کارنامه ای که از طرف سازمان سنجش در اختیار داوطلبین قرار می گیرد، ذکر شده است و داوطلبین متقاضی ثبت نام در تکمیل ظرفیت بر این اساس می توانند ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه برای شما خواهیم گفت اقدام به ثبت نام نمایند.پس از دانلود دفترچه ثبت نام انتخاب رشته می بایست شرایط مندرج در دفترچه را به دقت مطالعه نمایید. سازمان سنجش قوانین و شرایطی برای شرکت در تکمیل ظرفیت تعیین نموده و بر اساس این قوانین، داوطلبان می توانند در تکمیل ظرفیت ثبت نام نمایند. برخی از این قوانین را در زیر برای شما شرح داده ایم.

  • داوطلبینی که در کنکور سراسری دکتری شرکت نموده اند، می توانند در تکمیل ظرفیت ثبت نام دکتری  شرکت نمایند. داوطلبینی که در مرحله اعلام نتایج انتخاب رشته در هیچ یک از رشته ها پذیرفته نشده اند و همچنین داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت نکرده اند، حق شرکت در تکمیل ظرفیت را ندارند
  • داوطلبینی که در سال گذشته در مقطع دکتری پذیرفته شده اند، و نام آنها در لیست پذیرفته شدگان مقطع دکتری می باشد، امکان ثبت نام در تکمیل ظرفیت را نخواهند داشت. برای اطلاع کامل از این قوانین بهتر است با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا تمام قوانین را برای شما تشریح کنند.
  • یک خبر خوب برای داوطلبینی می باشد که در مرحله مصاحبه دکتری پذیرفته نشده اند. این دسته از داوطلبین نیز می توانند در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 98 – 97 شرکت نمایند.

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری سراسری

این مرحله منحصر به داوطلبینی می‌باشد که شرایط ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت آزمون دکتری را دارا می‌باشند. دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 98 – 97 پس از اعلام زمان ثبت‌نام بر روی سایت قرار می‌گیرد و از بین لیست رشته‌های تکمیل ظرفیت دکتری سراسری می‌توانند اقدام به انتخاب رشته از بین کد رشته محل‌های انتخابی خود کنند. شاید وسوسه پذیرش در رشته جدید شما را به سمت انتخاب حتی از روی امتحان شانس و یا تفنن کنند. این فرصت استثنایی چنانچه انتخاب نادرستی در آن داشته باشید، می‌تواند به از دست دادن رشته‌ای که در حال حاضر مشغول به تحصیل در آن می‌باشید، شود. تکمیل ظرفیت در مقطع دکتری با تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی و تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بسیار متفاوت می‌باشد. حساس‌ترین مقطع و سخت‌ترین مقطع تحصیلی برای هر داوطلب مقطع دکتری می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید ظرفیت پذیرش در این مقطع بسیار کمتر و محدودتر از سایر مقاطع می‌باشد. اگر در مرحله تکمل ظرفیت شانس خود را از دست دهید نه تنها یک سال عقب خواهید افتاد، به لحاظ روانی نیز برای شما آسیب‌زا و سخت خواهد بود.توصیه ما به شما دقت در انتخاب رشته دکتری می‌باشد. تجربه مشاورین ما می‌تواند به شما در جهت رسیدن به اهدافتان کمک نماید.

هر ساله کنکور سخت‌تر و تعداد متقاضیان آن بیشتر خواهد شد. هر چقدر شما در گرفتن مدرک دکتری خود عجله بیشتری به خرج دهید، زودتر وارد بازار کار خواهید شد و به تبع آن آینده بهتری می‌توانید برای خود رقم زنید.ضمن تمام تفاوت‌های ذکر شده باید به این مورد نیز اشاره نماییم که در مقطع دکتری معمولاً دانشجویان دارای شغل و یا متأهل می‌باشند. تاهل و اشتغال موجب درگیری ذهنی و کاری بیشتر و به تبع آن فرصت کمتر برای مطالعه ایجاد می‌نماید. بنابراین نمی‌توانید در این مورد که حتماً و لزوماً اگر امسال این فرصت استثنایی را از دست بدهید، سال بعد می‌توانید پذیرفته شوید. هیچ‌کس نمی‌تواند در این مورد اطمینانی داشته باشد. زیرا شرایط و پذیرش‌ها هر ساله تغییر می‌یابند و منطقی‌تر و عاقلانه‌تر آن است که با مشاورین مشاوره انتخاب رشته دکتری مشورت نمایید.تلفن تماس مشاورین ما در سایت قرار گرفته است تا کمک کننده به شما در این زمینه باشند.

کانال اظلاع رسانی تکمیل ظرفیت دکتری سراسری
کانال اظلاع رسانی تکمیل ظرفیت دکتری سراسری

زمان اعلام تکمیل ظرفیت دکتری

روال هر سال سازمان سنجش برای اعلام نتایج رشته های تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بهمن ماه هر سال می باشد. زمان دقیق آن هنوز مشخص نیست. به محض اعلام زمان دقیق تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 98 – 97 در سایت ایران تحصیل برای شما درج خواهیم نمود. برای اطلاع از نتیجه انتخاب رشته خود باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و بر روی نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کلیلک نمایید. برخی از داوطلبین ممکن است اطلاعات ثبت نامی خود را گم کرده و در دست نداشته باشند. اگر هیچ یک از اطلاعات ثبت نامی خود را ندارید، می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نمایید تا راه هایی را برای گرفتن نتیجه خود آموزش دهند و بتوانید نتیجه انتخاب رشته خود را ملاحظه نمایید. در کانال سروش می توانید از آخرین اخباری در مورد کنکور دکتری قرار می دهیم مطلع شوید.

جهت اطلاع از تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 98 – 97 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

مطالب مرتبط

شهریه دکتری دانشگاه آزاد

دکتری دانشگاه آزاد

نتایج اولیه آمون دکتری

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری سراسری

رشته های تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 98

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.