ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور

  • دسته بندی:
  • دیدگاه ها: ۰
تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور داوطلبان خانم برای هر چندبار که بخواهند میتوانند در کنکور سراسری شرکت کنند ولی اقایان دوسال متوالی میتوانند شرکت کنند مگر برای شرکت در کنکور برای سومین بار معافیت کامل از سربازی و یا کارت معافیت از خدمت داشته باشند.

در واقع داوطلبان خانم می توانند هر چند سال که میخواهند پشت کنکور بمانند اما برای آقایان محدودیت خدمت سربازی وجود دارد که البته راه حلی نیز هست که می توان از رفتن به سربازی برای یکسال بیشتر درس خواندن، معاف شد.

چند بار می توان کنکور داد؟

طبقه اعلامیه سازمان سنجش هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد و افرادی که با مشکل نظام وظیفه روبرو نیستند چند بار می توان کنکور داد.

شرایط کنکور مجدد برای دانشجویان روزانه به این صورت می باشد که باید اول از دانشگاه خود انصراف دهند و سپس ثبت نام کنکور سراسری را انجام دهند. یعنی بر خلاف دانشجویان سایر دانشگاه ها که می توانند بدون انصراف از دانشگاه در کنکور شرکت کنند و پس از قبولی انصراف دهند ، دانشجویان روزانه اول باید تا تاریخ تعیین شده که قبل از 20 اسفند ماه همان سال می باشد، انصراف دهند و بعد در جلسه کنکور حضور داشته باشند.

نکته قابل ذکر که لازم است خاطر نشان کنیم این است که دانشجویان دانشگاه روزانه که سال قبل پذیرفته شده اند، حتی در صورت عدم ثبت نام در دانشگاه، می توانند در کنکور سال بعد شرکت کنند اما مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه های روزانه نیستند و می توانند وارد سایر دوره های تحصیلی مثل نوبت دوم ( شبانه )، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی، پیام نور و …. شوند.

همچنین این دسته از داوطلبان اگر برای بار دوم در دانشگاه روزانه قبول شوند، مشمول پرداخت شهریه دانشگاه شبانه می باشند البته اگر رشته پذیرفته شده داوطلب یکی از سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی باشد، هیچ هزینه ای برای تحصیل از او دریافت نخواهد شد.

اطلاعیه

اگر در کلاس های دانشگاه خود شرکت نکنید و از دانشگاه دولتی خود انصراف دهید به طور اتوماتیک انصراف اموزشی میشوید و مجاز به شرایط تحصیل همزمان در دو رشته را دارید .

کنکور برای سومین بار ویژه داوطلبان آقا

داوطلبان آقا به دلیل آنکه باید به خدمت سربازی اعزام شوند،کنکور برای سومین بار برایشان محدودیت دارند و تنها می توانند دو بار پشت هم در کنکور ثبت نام کنند یعنی اگر در کنکور امسال شرکت کرده اید، تنها یکبار دیگر و در سال بعد می توانید مجددا شرکت کنید مگر آنکه کارت معافیت از سربازی داشته باشید.

اما برای داوطلبان آقا نیز یک راه حل وجود دارد که بتوانند بدون رفتن به خدمت سربازی، چند سال پشت کنکور بمانند و کنکور برای سومین بار بدهند. آنهم ثبت نام در یکی از دانشگاه های غیرروزانه و دریافت معافیت تحصیلی است. شما می توانید از طریق انتخاب رشته کنکور سراسری و یا ثبت نام در رشته های بدون کنکور، وارد یکی از دانشگاه های آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان شوید و بلافاصله پس از پذیرفته شدن، درخواست مرخصی برای دو ترم داشته باشید و اگر در کنکور سال بعد شرکت کردید و قبول هم شدید، می توانید از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهید.

البته مرخصی ترم اول دانشگاه آزاد و  سایر دانشگاه ها، با پرداخت شهریه همراه است همچنین شما باید هزینه انصراف از تحصیل را نیز پرداخت کنید تا بتوانید از رشته تحصیلی که ثبت نام کرده اید، به طور قطعی انصراف دهید.

برای مطالعه موارد ممنوعیت شرکت در کنکور سراسری کلیک کنید.

کنکور برای سومین بار برای داوطلبان آقا

کنکور برای سومین بار

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 

شرایط کنکور مجدد برای این دسته از افراد به این شکل است که این افراد پس از ورود به دانشگاه تا 1 سال از دادن کنکور سراسری محروم هستن و بعد از طی 1 سال میتوانند در کنکور سراسری شرکت کنند.

هم چنین به این نکته توجه داشته باشید که این دسته از افراد اگر قصد قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را دارند فقط میتوانند در دوره های پردیس خود گردان و ظرفیت مازاد را دارند.

اطلاعیه

 در صورتی که جزو آن دسته از داوطلبانی هستید که تا پایان بهمن ماه فارغ التحصیل می شوید، امکان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد برای شما وجود دارد. اما فقط شانس پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت را خواهید داشت.

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور  دکتری 

این دسته از افراد بمانند داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد بایستی 1 سال از تحصیل انها در دانشگاه گذشته باشد و مجدد در ازمون شرکت کنند.

این دسته از افراد هم اگر قصد قبولی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی را دارند به این نکته توجه کنند که فقط مجاز انتخاب رشته در دانشگاه های پردیس خود گردان و مازاد هستند.

هزینه های جریمه از دانشگاه دولتی ازاد گردیس خود گردان غیر انتفاعی و آزاد:

هزینه انصراف از دانشگاههای پردیس خود گردان معادل با پرداخت شهریه ثابت تمامی ترم های باقی مانده است که این مبلغ مبلغ هنگفتی است.

اگر دانشجوی دانشگاه دولتی هستید و تصمیم برانصراف از دانشگاه فعلی خود را دارید  و قصد شرکت در دانشگاه روزانه دیگری را دارید شما دیگر نیازمند به پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه نیستید و از این امر معاف هستید .

هزینه جریمه  انصراف از دانشگاه شبانه و دانشگاه پیام نور معادل 1/5 برابر شهریه ثابت است.
هزینه جریمه از دانشگاه غیر انتفاعی معادل شهریه ثابت یک ترم + 7 واحد درسی است.
هزینه جریمه از دانشگاه ازاد معادل نصف شهریه ثابت است.

برای مطالعه شرایط شرکت در کنکور سراسری کلیک کنید.

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور 

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور

اطلاعیه

  در صورت قبولی در دوره های شبانه برای انتخاب دروه های روزانه در کنکور سال بعد شما نیز مجاز خواهید بود ولی قبل از ثبت نام بایستی از دوره شبانه خود انصراف دهید و فرایند ان تکمیل شده باشد .

بخشنامه جدید سنجش از تعداد دفعات مجاز کنکور 

1-دانشجویان دوره ‎های غیر انتفاعی و پیام نور می‎توانند بدون انصراف از تحصیل مجدد در کنکور شرکت کنند، این دسته از داوطلبان در صورت موفقیت و قبل از ثبت نام در رشته قبولی جدید، باید از رشته قبولی خود انصراف قطعی دهند.
 2-موضوع شرکت در کنکور همزمان با تحصیل دانشجویان دوره‎ های شبانه بدون انصراف از تحصیل نیز در کمیته کنکور در حال بررسی است.
3-دانشجویان انصرافی دانشگاه پیام نور، اعم از این که ثبت نام کرده یا ثبت نام نکرده باشند، در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند می‎توانند مجددا در آزمون سراسری شرکت کنند.
4-هر دانشجو در صورت قبولی بیش از 2 بار نمی‎تواند در کنکور شرکت کند چرا که در این خصوص محدودیت وجود دارد و از شرکت مجدد این داوطلب در کنکور جلوگیری می‎شود.
5- اگر فردی یک بار در دوره ‎های روزانه دانشگاه‎ ها شرکت کرده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی شده باشد دیگر نمی‎تواند در کنکور دوره ‎های روزانه برای اخذ مدرک کارشناسی در رشته ه‎ای دیگر شرکت کند. این داوطلب می‎تواند در سایر دوره ‎ها و مقاطع دانشگاهی از جمله غیر انتفاعی، شبانه، پیام نور و … به غیر از دوره ‎های روزانه شرکت کند.
6-به دلیل گسترش دوره‎ های شبانه، غیر انتفاعی، پیام نور و افزایش دوره‎ های پودمانی و از سوی دیگر ثابت بودن تعداد داوطلبان، شانس قبولی داوطلبان در کنکور سراسری افزایش می‎یابد.

برای مطالعه از کی برای کنکور شروع کنیم؟ کلیک کنید.

اخبار تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور

 بر اساس مصوبه جدید که هنوز به دستگاههای اجرایی ابلاغ نشده است، کنکور سالی ۲ بار و تنها از دروس تخصصی هر رشته برگزار خواهد شد و سهمی ۴۰ درصدی در سنجش توان علمی داوطلبان ورود به دانشگاه دارد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: برخی از کارشناسان سنجش معتقد هستند با مصوبه کنکوری اخیر، مناطق محروم با رشته‌هایی مثل پزشکی باید وداع کنند.

تعداد دفعات مجاز کنکور

تعداد دفعات مجاز کنکور طبق بخش نامه سنجش

برای دانلود پی دی اف مقاله  کلیک کنید. 

خلاصه مطلب

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای داوطلبان خانم ها مشکلی ندارند و هر چند سال که بخواهند می‌توانند پشت کنکور بمانند و چند بار می توان کنکور داد اما این شرایط برای پسران که مشمول نظام وظیفه هستند به این صورت نیست.

پشت کنکور ماندن به مدت یک سال برای تمام مشمولین خدمت سربازی آزاد است.راه حل کنکور برای سومین بار برای آقایان  ثبت نام در یکی از دانشگاه های غیر روزانه است.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چند بار می توان کنکور داد؟

تعداد بارهای مجاز به شرکت در کنکور سراسری برای داوطلبان آقا و خانم متفاوت است.

هر یک از داوطلبان آقا چند بار مجاز به شرکت در کنکور هستند ؟

داوطلبان آقا به دلیل قوانین نظام وظیفه سربازی در صورت نداشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ، حداکثر دو بار می توانند در کنکور شرکت کنند.

چه افرادی شرایط ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری را ندارند؟

داوطلبان دارای منع نظام وظیفه / فارغ التحصیلان مشمول طرح نیروی انسانی اجباری / دانشجویان دوره روزانه تمامی مقاطع / افراد دارای تعهد خدمت به ارگان ها و دستگاه های اجرایی

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور