ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نمونه سوالات تست هوش جهش تحصیلی {تمام مقاطع} + جواب pdf

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۹۴
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
تست هوش جهش تحصیلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای آمادگی تست هوش جهش تحصیلی

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تست هوش جهش تحصیلی یکی از ابزارهای ارزیابی هوش و توانایی‌های تحصیلی دانش‌آموزان است که به منظور تعیین سطح علمی و استعدادهای ویژه آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تست‌ها معمولا شامل مجموعه‌ای از سوالات و معماهای منطقی، ریاضی و زبانی هستند که نیاز به تحلیل و تفکر عمیق دارند.

هدف اصلی از انجام این تست‌ها شناسایی دانش‌آموزانی است که از توانایی‌های بالاتری نسبت به همسالان خود برخوردارند و می‌توانند در مقاطع تحصیلی بالاتر و سریع‌تر از برنامه‌های معمولی پیشرفت کنند. به این ترتیب، این دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از برنامه‌های آموزشی ویژه، استعدادهای خود را به بهترین شکل ممکن پرورش دهند.

تست هوش جهش تحصیلی چیست؟

سطح یادگیری دانش‌آموزان با یکدیگر برابر نیست و به همین دلیل آموزش و پرورش به منظور رسیدگی به نیازهای ویژه دانش‌آموزان، برنامه‌های خاصی را اجرا می‌کند. یکی از این گروه‌ها، دانش‌آموزان تیزهوش هستند که به دلیل توانایی بالای یادگیری، با سرعت بالاتری نسبت به همکلاسی‌های خود دروس را فرا می‌گیرند و در برخی موارد حتی بدون نیاز به تمرین و مرور، موفق به حل و یادآوری مطالب می‌شوند.

در صورت تمایل و شرایط لازم، دانش‌آموزان تیزهوش می‌توانند به صورت جهشی پایه‌های تحصیلی خود را پشت سر بگذارند و در آزمون جهش تحصیلی شرکت کنند. اما اغلب والدین و دانش‌آموزان سؤال دارند که تست هوش جهش تحصیلی چیست؟ یا مزایا و معایت جهش تحصیلی چیست؟ برای پاسخ به این سؤال، باید گفت که آموزش و پرورش برای شناسایی دانش‌آموزان تیزهوش، آزمون تست هوش تحصیلی برگزار می‌کند و فقط دانش‌آموزانی که نتیجه موفقیت آزمون را از آن خود کنند، می‌توانند در آزمون‌های درسی جهش تحصیلی شرکت کنند.

دانش‌آموزان باید در ابتدا در زمان ثبت نام به مدیریت مدرسه خود مراجعه کرده و درخواست جهش تحصیلی خود را ثبت کنند. سپس با توجه به مشخصات و شرایط جهش تحصیلی ، می‌توانند در سامانه‌  my.medu.ir  ثبت نام و نوبت گیری برای آزمون تست هوش جهش تحصیلی انجام دهند.

به طور کلی، تست هوش جهش تحصیلی مرحله اولیه برای شرکت در آزمون جهش تحصیلی است که دانش‌آموزان باید در آن موفق شوند تا بتوانند وارد مرحله بعدی یا آزمون‌های درسی جهش تحصیلی شوند و از آنجا به بعد در مسیر تحصیلی خود ادامه دهند.

تست هوش جهش تحصیلی چیست؟

زمان ثبت نام  تست جهش تحصیلی

هر سال یکی از دغدغه‌های دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به جهش تحصیلی هستند، زمان ثبت‌نام است. با توجه به برنامه زمانی آزمون‌های جهش تحصیلی، آموزش و پرورش زمان مشخصی را برای ثبت‌نام در نظر می‌گیرد. تا سال گذشته، تمامی مراحل ثبت‌نام از طریق مدیریت مدارس و سامانه سناد انجام می‌شد، اما از سال گذشته با راه‌اندازی سامانه یکپارچه آموزش و پرورش، دانش‌آموزان علاوه بر ثبت‌نام توسط مدیران باید خود نیز ثبت‌نام را در سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش تایید کنند.

دانش‌آموزانی که خواهان ثبت‌نام در جهش تحصیلی هستند باید ابتدا به مدرسه خود مراجعه کنند و پس از ثبت‌نام اولیه، اطلاعات خود را در  سامانه ثبت نام جهش تحصیلی مای مدیو و یا سامانه سیرت جهش تحصیلی تایید کنند و هزینه آزمون‌ها را پرداخت نمایند. زمان ثبت‌نام جهش تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ از ۱۶ اردیبهشت آغاز و تا خرداد ادامه خواهد داشت.

والدین و دانش‌آموزان باید توجه داشته باشند که زمان ثبت‌نام محدود است و به محض اطلاع از زمان ثبت‌نام اقدامات لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است که جهش تحصیلی دارای آزمون هوش و استعداد تحصیلی است و دانش‌آموزان باید  برنامه ریزی برای جهشی خواندن داشته باشند.

نمونه سوال آزمون جهشی

دانلود نمونه سوال آزمون جهشی

بسیاری از دانش‌آموزان و داوطلبان شرکت در آزمون تست هوش جهش تحصیلی ممکن است تصور چندانی از شرایط و سوالات نداشته باشند. این سوالات معمولا از آزمون‌هایی همچون تست هوش ریون طرح می‌شوند که دانش‌آموزان می‌توانند با تمرین و مطالعه آن‌ها، خود را برای آزمون آماده سازند. در ادامه لینک دانلود نمونه سوالات تست هوش جهشی ارائه‌شده‌است که دانش‌آموزان می‌توانند با توجه به پایه تحصیلی خود از آن استفاده نمایند.

دانلود نمونه سوال آزمون جهشی
 نمونه تست هوش جهش تحصیلی سری اول
 نمونه تست هوش جهش تحصیلی سری دوم
 نمونه تست هوش جهش تحصیلی سری سوم
 نمونه تست هوش جهش تحصیلی سری چهارم
 نمونه تست هوش جهش تحصیلی سری پنجم
 نمونه تست هوش جهش تحصیلی سری ششم
 نمونه تست هوش جهش تحصیلی سری هفتم
 نمونه تست هوش جهش تحصیلی سری هشتم
 نمونه تست هوش جهش تحصیلی سری نهم
نمونه تست هوش جهش تحصیلی دهم

دانلود نمونه سوال آزمون جهشی

تست هوش جهشی اول به سوم با جواب

تست هوش جهشی اول به سوم برای سنجش توانایی‌های ذهنی و شناختی دانش‌آموزان در مقاطع اول تا سوم ابتدایی طراحی‌شده‌است. این تست به معلمان و والدین کمک می‌کند تا مهارت‌های مختلفی مانند حل مسئله، فهم مطلب، تفکر منطقی و توانایی‌های تحلیلی کودکان را ارزیابی کنند.  نمونه سوالات جهشی اول به سوم  به شرح زیر است:

تست هوش کودکان جهشی با جواب
نمونه سوال آزمون جهشی سری اول
نمونه سوال آزمون جهشی سری دوم
نمونه سوال آزمون جهشی سری سوم

تست هوش جهش دوم به چهارم

هدف از انجام این تست، شناسایی نقاط قوت و ضعف دانش‌آموزان و کمک به بهبود و تقویت مهارت‌های آنان است. استفاده از این تست‌ها می‌تواند نقش موثری در پیشرفت تحصیلی و ارتقائ سطح یادگیری دانش‌آموزان ایفا کند. برخی از این نمونه تست هوش جهش دوم به چهارم به شرح زیر است. همچنین می‌توانید برای دریافت نمونه سوالات جهشی پایه اول ابتدایی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.

تست هوش جهش دوم به چهارم
نمونه سوال آزمون جهشی سری اول
نمونه سوال آزمون جهشی سری دوم
نمونه سوال آزمون جهشی سری سوم

 

تست هوش جهش تحصیلی سوم به پنجم

تست هوش جهش تحصیلی سوم به پنجم یکی از آزمون‌های مهم است. این تست شامل مجموعه‌ای از سوالات هوش، ریاضیات، زبان و مفاهیم علمی است که به منظور سنجش میزان آمادگی دانش‌آموزان برای پیشرفت به پایه تحصیلی بالاتر طراحی‌ شده‌ است. برخی از این نمونه سوالات به شرح زیر است:

تست هوش جهش تحصیلی سوم به پنجم
نمونه تست هوش جهش تحصیلی سوم به پنجم سری اول
نمونه تست هوش جهش تحصیلی سوم به پنجم سری دوم

بنر برنامه ریزی درسی

بنر برنامه ریزی درسی

 

تست هوش جهشی چهارم به ششم

شرکت در تست هوش جهش تحصیلی چهارم به ششم نیازمند آمادگی و تمرکز بالا است و دانش‌آموزان باید با مطالعه و تمرین کافی به استقبال این آزمون بروند. این تست نه تنها به ارزیابی دانش‌آموزان کمک می‌کند، بلکه مهارت‌های حل مسئله و تفکر انتقادی آن‌ها را نیز تقویت می‌نماید. برخی از نمونه سوالات چهارم به ششم به شرح زیر است:

تست هوش جهشی چهارم به ششم
تست هوش جهش تحصیلی سری اول
تست هوش جهش تحصیلی سری دوم
تست هوش جهش تحصیلی سری سوم

تست هوش جهشی چهارم به ششم

کتاب ها کمک آموزشی تست هوش جهش تحصیلی

کتاب‌های کمک آموزشی تست هوش جهشی، ابزاری است که دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون‌های جهش تحصیلی نیاز دارند. این آزمون‌ها از دو مرحله تشکیل‌شده‌است، مرحله اول که تست هوش جهشی نام دارد. در این مرحله، هوش دانش‌آموزان سنجیده می‌شود و در صورت داشتن نمره هوش بالا، آن‌ها مجاز به شرکت در آزمون‌های درسی می‌شوند و در صورت قبولی، می‌توانند از جهش تحصیلی بهره‌مند شوند.

دانش آموزانی که در آزمون جهش تحصیلی ثبت‌نام کرده‌اند، با مطالعه کتاب‌های کمک آموزشی تست هوش جهشی، می‌توانند خود را برای آزمون آماده کنند. تست هوش جهشی معمولا شامل سوالات هوشی ریاضی، هوش تصویری و استعداد تحلیلی است. از جمله کتاب‌های مرتبط با این آزمون می‌توان به «کتاب ۱۰۰ تست استعداد تحلیلی» و «کتاب سنجش هوش و استعداد گاج» اشاره کرد.

پیشنهاد می‌شود که دانش‌آموزان پس از شرکت در آزمون تست هوش جهشی و قبولی در آن، با مطالعه کتب درسی و  منابع آزمون جهشی ، خود را برای امتحان‌های دروس آماده کنند. با مراجعه به کتابفروشی‌های معتبر، می‌توانند بهترین کتاب‌ها را برای مطالعه انتخاب کنند و همچنین با تماس با مشاورین ایران تحصیل می توانند لیست بهترین منابع را دریافت نمایید.

برای دانلود فایل پی دی اف مقاله تست هوش جهش تحصیلی کلیک نمایید.

 

3.7/5 - (46 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای آمادگی تست هوش جهش تحصیلی

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تست هوش جهش تحصیلی شامل چه سؤالاتی می‌شود؟

این تست شامل انواع سوال های هوش می شود.

برای دریافت نمونه سوالات هوش جهش تحصیلی آموزش و پرورش چه راهی وجود دارد؟

در این مورد توصیه می کنیم با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید.

نحوه ثبت نام در آزمون تست هوش جهش تحصیلی به چه صورتی است؟

طبق اطلاعات درج شده در این مقاله ثبت نام در این آزمون دارای دو مرحله می باشد که مرحله اول توسط مدیریت مدارس و مرحله دوم توسط دانش آموز انجام می شود که توضیحات تکمیلی در متن مقاله ارائه شده است.

 

 

نظرات

94 دیدگاه دربارهٔ «نمونه سوالات تست هوش جهش تحصیلی {تمام مقاطع} + جواب pdf»

 1. Avatar photo ضحا گفت:

  سلام من میخوام دهم به دوازدهم جهشی بخونم. تست هوشش به چه صورته؟ تست آی کیو ریونه یا مثل همین نمونه سوالاتی که گزاشتین؟

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای تست هوش بله نمونه سولات ریون و نمونه سوالاتی که داخل سایت هم بارگزاری شده هم قابل قبول میباشد اما بهترین نمونه سوالات تست هوش برای جهشی ها کاابی در نظر گرفته شده که کامل تر و جامع تر میباشد جهت اطلاع از این کتاب تست با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد خانم طهماسبی داخلی ۱۰۸ در ساعات 8.30 الی 17.30روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 2. Avatar photo ناشناس گفت:

  سلام من هفتمم و میخوام جهشی برم نهم میخواستم بدونم تست هوش چنتا سوال هست حدودا و اینکه چه نمره ای باید بگیری کی شروع میشه و هزینه اش چقدر میشه
  ممنونم اگه جواب بدین 🙏🏻🙏🏻

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   معمدلا از تست های هوش ۱۰۰ تا سوال طرح نیوشد که اگر ۵۰ تا سوال را هم درست ماسخ دهید شانس قبولی را دارید و شما باید هم به تموزش و پرورش اطلاع دهید وهم مدیر مدرسه شمارا تایید کند جهت اطلاع از نمونه سوالات و کتاب تست های معتبر به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد خانم طهماسبی داخلی ۱۰۸ در ساعات 8.30 الی 17.30روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 3. Avatar photo رضا ف م گفت:

  سلام وقت بخیر
  لطفا نمونه های واقعی تست هوش جهشی مربوط به سنجش آموزش پرورش رو بزارید

 4. Avatar photo Mohammd گفت:

  سلام
  من اگه بخوام پنجم به هفتم رو‌ جهشی بخونم میشه؟
  از کی باید ثبت نام کنیم و چقد زمان هست تا پایه ششم رو تموم کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید اقدام کنید و سه ماه تابستان را وقت دارید

 5. Avatar photo نیلوفرآبی گفت:

  سلام پسرم میخاد کلاس پنجم جهشی بره
  گفتن طبق بخشنامه جدید
  تمام نمرات ترم۱ و ترم۲ سال جاری و
  سال‌های قبل باید خیلی خوب باشه
  الان فقط ۱نمره خوب توی ترم۱ کلاس سوم داره
  مدرسه میگه نمیشه..آیا راست میگن یا عمدی
  سنگ جلوی پامون میندازن!؟

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام بله باید تمامی نمرات خیلی خوب باشه

 6. Avatar photo امیر گفت:

  سلام
  من کلاس هشتم هستم و می خواهم نهم را جهشی بخوانم آیا می توانم نهم را جهشی بخوانم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   بله به اموزش و پرورش مراجعه نمایید

 7. Avatar photo Selena گفت:

  سلام.
  من هفتمم و می خوام هشتم رو جهشی بخونم.
  سوالم اینه که آیا برای ما هم تست هوش هست یا تست هوش مال ابتدایی هاست؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله تست هوش خواهید داشت.

 8. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام من پایه دهم هستم ومیخوام به دوازدهم جهشی بخونم سوالم اینکه
  ایامعدل درس به درس موردتوجه قرارمیگیردیامعدل کل سال گذشته؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. دوست عزیز امکان تحصیل جهشی در مقطع متوسطه دوم امکان پذیر نمیباشد.

 9. Avatar photo شریعتی گفت:

  سلام من در ناحیه محروم درس می‌خوانم و میخوام از سال دهم به دوازدهم رشته تجربی جهشی بخونم و چندتا سوال داشتم.
  ۱_ برای کنکور سهمیه منطقه محروم رو از دست نمیدم؟
  ۲_باید حتما تست هوش بدم؟
  ۳_سال دهمم به خاطر بیماری ترک تحصیل داشتم و دوباره خوندم و معدلم شده ۱۹/۸۵ آیا با درخواست جهشی خواندن من موافقت میشود؟
  ممنون میشم زود بهم پاسخ بدید با تشکر

  1. Avatar photo chitsaz گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر ارتباطی با سهمیه تون ندارد
   جهش تحصیلی بدون شرکت در ازمون امکان پذیر نیست

  2. Avatar photo آری گفت:

   سلام ببخشید سوالات تست هوش مثل سوال های تیز هوشانن؟
   کلا سوال های تست هوش در رابطه با چین و سوللا سختن؟

   1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

    سلام وقت بخیر
    جهش در چه پایه ای از تحصیل مد نظرتان است؟

    1. Avatar photo زهرا گفت:

     سلام برا جهش از پایه سوم به پنجم آزمون از کتاب‌های چهارم گرفته می‌شود یا فقط آزمون هوش

     1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

      سلام هم ازمون هوش . هم سوالات پایه چهارم رو ازمون میدید

 10. Avatar photo یلدا گفت:

  سلام من قراره تابستان سال دیگه که قرار است بروم پنجم را جهشی بخوانم تا بروم اول دبیرستان ایا تست هوش الزامی هست؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   بله

 11. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام من دهمم و میخام جهشی بخونم
  ایا رشته های هنرستان روهم میشه جهشی خوند؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام بله

 12. Avatar photo همینی که میبینی گفت:

  سلام اینطوری که شما گفتید ما باید از شهریور برای جهشی اقدام کنیم ولی دیره چون نمیشه در عرض یک ماه کل سال هشتم رو تموم کرد و از طرف دیگه هم اگر ما از تیر بخونیم و توی ازمون ها قبول نشیم دو ماه وقتمون تلف شده .الان من چیکار کنم؟ مدرسه ها هم بسته شدن و دیگه به مدیرمون دسترسی ندارم.

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق تر وضعیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • Irtextbook.com + ورود به سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان

  سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان 1403 + ورود irtextbook

  در چندین سال اخیر، نحوه خرید کتاب کاملاً متفاوت شده است و دانش‌آموزان باید از طریق سامانه ثبت نام کتاب درسی به آدرس irtextbook نسبت به تهیه کتاب اقدام کنند. این سامانه، برای تسهیل فروش و توزیع مواد آموزشی و...
 • انتخاب رشته دبیرستان

  مشاوره انتخاب رشته دبیرستان ۱۴۰۳ + تست استعداد شما!

  انتخاب رشته دبیرستان از جمله مهم ترین و چالش برانگیزترین انتخاب هایی است که پیش روی دانش آموزان مقطع متوسطه قرار دارد. اینجاست که دریافت مشاوره  انتخاب رشته دبیرستان اهمیت زیادی پیدا می کند. با دریافت مشاوره انتخاب رشته دبیرستان...
 • شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع

  شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع + شیوه نامه 1403

  شرایط ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع با دانش ‌آموزان ایرانی متفاوت است. این دسته از دانش ‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ای که سازمان آموزش و پرورش معرفی کرده است، در پایه‌های ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم ثبت...
 • ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ

  ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ ۱۴۰۳ + ورود mehrefarhang.ir

  ثبت نام آزمون ورودی مدارس فرهنگ ۱۴۰۳ آغاز شد. آن دسته از داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در مدارس فرهنگ می باشند، می توانند در زمان مقرر ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام آزمون ورودی مدارس...
تماس با مشاور