تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت 1401

ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت 1401 + شرایط و مراحل

ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت 1401
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت، به این معنا که اگر دانش آموزی پس از امتحانات نهایی دبیرستان، رضایت کافی از نمرات کسب کرده خود نداشته باشد، می تواند اقدام به ترمیم معدل خود نماید. البته این نکته را می بایست در نظر گرفت که ترمیم معدل نهایی، در حقیقت تاثیری بر معدل دیپلم ندارد و فقط در سوابق تحصیلی تاثیرگذار می باشد.

 

جهت اطلاع از نحوه ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت 1401 + شرایط و مراحل با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت

به منظور ادامه تحصیل در خارج از کشور، یکی از عوامل تاثیر گذار در رزومه شما، می تواند ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت باشد که این موضوع خود یکی از مزایای مهم ترمیم معدل دیپلم به حساب می آید، چرا که یکی از ملاک های پذیرش دانشگاه های خارج از کشور، معدل مربوط به پایه های مختلف، به ویژه معدل مقطع دیپلم متقاضی و همچنین رتبه کنکور وی می باشد. در نتیجه با توجه به موارد ذکر شده، طرح ترمیم معدل تاثیری بر روی معدل دیپلم ندارد و می توانید در بهبود نتیجه کنکور اثر گذار باشد و موجب افزایش امکان پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور گردد.

 

جهت اطلاع از حداقل معدل لازم برای بورسیه کلیک نمایید.

 

 

طرح ترمیم معدل دیپلم

متقاضیان و داوطلبان کنکوری که دیپلم خود را از سال ۸۴ به بعد دریافت کرده اند می توانند جهت شرکت در طرح ترمیم معدل دیپلم اقدام نمایند. طرح مذکور به تصویب مجلس رسیده و داوطلبان می توانند با خیال آسوده در طرح ترمیم دیپلم با رعایت نکاتی که در ادامه اشاره می کنیم، در ۳ نوبت امتحانات نهایی خرداد ماه، دی ماه و شهریور ماه شرکت نمایند.

مراحل طرح ترمیم معدل دیپلم

متقاضیان، داوطلبان و دانش آموزانی که قصد شرکت در طرح ترمیم معدل خود را دارند، می بایست حدود ۳۰ الی ۴۵ روز پیش از برگزاری آزمون جهت ثبت نام خود به مدارس بزرگسالان منطقه سکونت خود مراجعه نمایند. متقاضیانی که دیپلم خود را پیش از سال ۸۴ دریافت کرده اند، امکان استفاده و حضور در این طرح را ندارند. دانش آموزان و یا متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون ترمیم معدل دیپلم (لیست مدارک لازم برای ترمیم معدل کنکور) خود را دارند می بایست تنها در یکی از نوبت های امتحانات دی ماه، شهریور و یا خرداد ماه شرکت نمایند و برای مثال اگر یکی از امتحانات خود را در دی ماه شرکت نمایند، امکان شرکت برای دیگر امتحانات در شهریور و یا خرداد ماه وجود ندارد و می بایست تمامی امتحانات خود را در همان ماهی که نخست شرکت کرده اند به اتمام برسانند.

شرایط طرح ترمیم معدل دیپلم

■ تمامی متقاضیان و دانش آموزان می توانند در طرح ترمیم معدل دیپلم شرکت نمایند.

■ متقاضیان شرکت در طرح ترمیم معدل دیپلم می بایست به منظور شرکت در آزمون ترمیم معدل کنکور دیپلم ( کد سوابق دیپلم ) خود را دریافت کرده باشند.

■ متقاضیانی که دیپلم خود را پیش از سال ۸۴ دریافت کرده اند شامل شرکت در طرح ترمیم معدل دیپلم نمی شوند.

■ امکان ترمیم نمرات سوم و پیش دانشگاهی در طرح ترمیم معدل کنکور وجود دارد.

■ تمامی داوطلبان شرکت در این طرح می توانند با نمره‌ کمتر از ۲۰ شرکت نمایند و تفاوتی ندارد که نمره‌ی کسب شده توسط آن‌ها ۱۹.۷۵ باشد یا ۱۰، به همین خاطر فرصت بهبود نمرات امتحانات نهایی به همه‌ی افراد داده می‌شود.

■ در امتحانات نهایی طرح ترمیم معدل دیپلم همچون آزمون سراسری کنکور که در آن دو نوع سوال طرح می‌شود،  دو دسته سوال برای نظام آموزشی قدیم و جدید طراحی می‌شود. چنانچه پس از شرکت در این آزمون نتوانستید نمره دلخواه و بالاتر از نمره قبلی خود بدست آورید، در میان نمرات کسب شده، هر کدام بالاترین نمره را داشته باشد آن را برای سازمان سنجش ارسال می نمایند.

■ نکته قابل ذکر این است که نمرات جدید بدست آمده در طرح ترمیم معدل، تنها در کنکور سراسری اثر داده می شود و در کارنامه کتبی دیپلم توسط سازمان آموزش و پرورش کشور برای دانش آموزان صادر می‌کند، تاثیری نخواهد داشت.

■ فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی قبل از ۱۳۹۱، فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه‌ای و کاردانش و فارغ التحصیلان رشته‌های غیرنظری (دانش سرا‌های تربیت معلم)، فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی نظام قدیم آموزش متوسطه و دیپلمه‌های تطبیقی مدارس غیر ایرانی خارج از کشور هستند، مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی نیستند.

■ آموزش و پروش به طور اتوماتیک نمرات جدید را برای سازمان سنجش کشور ارسال خواهد کرد و شما می‌توانید بر روی سامانه مربوطه مشاهده کنید. آزمون‌های طرح ترمیم معدل برای کنکور در همان مناطقی که داوطلب امتحانات کتبی خود را داده است برگزار خواهد شد.

شرایط ترمیم معدل دیپلم

شرایط ترمیم معدل دیپلم

ثبت نام ترمیم معدل دیپلم

زمان اجرای طرح ترمیم معدل دیپلم، حدود یک ماه پیش از آغاز امتحانات نهایی می باشد و امکان شرکت کردن در این طرح، فقط یکبار برای هر دانش آموز می باشد. به علاوه امکان عدم محدودیت انتخاب دروس امتحانی جهت امتحات مجدد در طرح ترمیم معدل دیپلم وجود دارد و متقاضی می تواند در هر تعداد از دروس که درخواست دارد، مجددا امتحان بدهد.

هزینه ثبت نام ترمیم معدل دیپلم

متقاضیان و دانش آموزان عزیز باید توجه نمایند که شرکت در این طرح رایگان نیست و برای ثبت نام ترمیم معدل کنکور می بایست هزینه ای پرداخت نمایند. این هزینه برای هریک از دروس مورد نظر جهت امتحان مجدد، حدود بیست هزار تومان برای کسانی که دیپلم خود را دریافت کرده اند می باشد و هزینه دریافتی صرف برگه و چاپ و تصحیح ورقه امتحانی می شود.

در این مقاله سعی بر آن شده است تا ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت 1401 + شرایط و مراحل را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت 1401 + شرایط و مراحل برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از نحوه ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت 1401 + شرایط و مراحل با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط:

امکان ترمیم معدل دانشجویان دکتری

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور سراسری 

تاثیر 60 درصدی معدل در کنکور

راهنما گرفتن پاسپورت دانشجویی بدون خروج از کشور

معادل‌سازی مدرک تحصیلی چیست؟

مشاوره بورسیه تحصیلی رایگان

ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت 1401 + شرایط و مراحل

آیا ترمیم معدل برای کنکور سراسری 1401 امکان پذیر است؟

بله، به دلیل این که سوابق تحصیلی در کنکور سراسری تاثیر مثبت دارد، شما می توانید با شرکت در این طرح، نسبت به ارتقاء معدل خود اقدام نمایید.

آیا نمرات کسب شده در طرح ترمیم معدل، در معدل دیپلم نیز ثبت می شود؟

خیر، این نمرات تنها به عنوان سوابق تحصیلی شما و برای تاثیر در کنکور سراسری به سازمان سنجش فرستاده می شود.

در صورتی که نمره کمتری را در امتحان های ترمیم معدل کسب شود، کدام نمره ثبت می گردد؟

از بین دو نمره ای که داوطلب کسب نموده است، بالاترین نمره ثبت خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور