ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی | ایران تحصیل

تحصیل هم زمان در چند مقطع
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

یکی از سوالات داوطلبان علاقه مند به رشته های مختلف، این است که آیا تحصیل همزمان در چند مقطع امکان پذیر است؟ شرایطی فراهم شده است که با توجه به آن امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری را فراهم نموده است. در ابتدا باید بگوییم که تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته برای داوطلبان در دانشگاه های مختلف و با توجه به شرایط خاص امکان پذیر است.

 

 

حهت اطلاع از شرایط تحصیل همزمان در چند مقطع ، نحوه انتخاب واحد در دانشگاه های مختلف ، آگاهی از شهریه رشته های مختلف از تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور

9099075307 ( تماس از استان تهران)

پاسخگویی از ساعات 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی

امکان تحصیل همزمان برای داوطلبان در دانشگاه آزاد فراهم شده است. داوطلبان می توانند در مقاطع محدود ادامه تحصیل دهند. یکی از شرایط در نظر گرفته شده برای ادامه تحصیل همزمان داوطلبان این است که در رشته های غیر پزشکی امکان ادامه تحصیل خواهند داشت. همچنین داوطلبان می توانند تنها در همان مقطع و یا مقاطع پایین تر ادامه تحصیل دهند.

امکان تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته دانشگاه آزاد تنها برای مقاطع کاردانی و کارشناسی امکان پذیر است. داوطلبان می توانند در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد که مایل باشند پس از مشاوره و برنامه ریزی به صورت همزمان ادامه تحصیل دهند. انتخاب واحد برای تمامی داوطلبان همانند سایر دانشجویان پذیرفته شده خواهد بود و در این رابطه هیچ محدودیتی برای آنان قرار داده نشده است.

با توجه به اینکه امکان تغییر رشته در رشته دوم وجود نخواهد داشت، لذا نهایت دقت را در انتخاب خود داشته باشید. چنانچه در رشته اول خود اخراج و یا انصراف دهید در صورتی خواهید توانست در رشته دوم ادامه تحصیل دهید که ار نظر نظام وظیفه مشکلی نداشته باشید. شایان ذکر است که انتخاب رشته دوم تنها برای یکبار برای داوطلبان وجود خواهد داشت.

 

 

شرایط تحصیل همزمان در چند مقطع دانشگاه دولتی

 

تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته

تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته

امکان تحصیل همزمان در چند مقطع برای دانشجویان دانشگاه های روزانه وجود نخواهد داشت. لذا هر یک از داوطلبان تنها می توانند در در مقطع کارشناسی و در دانشگاه های غیر دولتی رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سراسری ادامه تحصیل دهند. به عنوان مثال در رشته های بدون کنکور پیام نور که دفترچه آن از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد، می توانند ادامه تحصیل دهند.

با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور از پذیرفته شدگان خود شهریه ای دریافت می نماید، لذا پذیرفته شدگان باید هزینه ای مطابق با سایر دانشجویان دیگر پرداخت نمایند. دانشگاه اول پس از پذیرش دانشجو تمامی مدارک ارائه شده را باید به دانشگاه دوم ارسال نماید. با در نظر گرفتن نمرات دروس عمومی برای تمامی داوطلبان معادل سازی خواهد شد.

در رابطه با تنظیم امتحانات تفاوتی ندارد که شما برای تحصیل همزمان در چند مقطع اقدام می نمایید ، یا اینکه در یک مقطع ادامه تحصیل می دهید. به هنگام انتخاب واحد حتما به تاریخ امتحانات توجه داشته باشید خصوصا اگر واحد دانشگاهی شما متفاوت باشد و فاصله زیادی با یکدیگر دارند. در صورتی که سوالی در این رابطه دارید می توایند با شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 ( استان تهران) تماس حاصل نمایید.

 

 

مدارک لازم جهت ثبت نام در رشته دانشگاهی دوم

برای انجام ثبت نام  تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته، هر یک از داوطلبان لازم است مدارک خود را در دانشگاه دوم به هنگام پذیرش ارائه نمایند.

 • ارائه کارنامه ی حاوی ریز نمرات و همچنین ارائه گواهی پیش دانشگاهی برای تمامی داوطلبان الزامی می باشد.
 • ارائه مدارک مبتنی بر معافیت تحصیلی برای دانشجویان پسر مشمول خدمت سربازی
 • کارنامه ترم اول دانشگاه در رشته مورد تحصیل و دانشگاه اول

 

قوانین تحصیل همزمان در چند مقطع

در مورد سوال اول در رابطه با امکان تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته باید بگوییم که این امکان وجود خواهد داشت. برای ادامه تحصیل می توانید به سه نحو عمل نمایید. در مرحله اول می توانید در رشته های ارشد فراگیر پیام نور ادامه تحصیل دهید . همچنین در صورت برخورداری از شرایط استعداد درخشان می توانید ادامه تحصیل دهید. استفاده از طرح کهاد می تواند امکان ادامه تحصیل را در مقطع ارشد برای شما فراهم نماید.

داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته دوم مقطع کارشناسی ارشد هستند اما واجد شرایط  تحصیل همزمان کارشناسی ارشد نمی باشند، امکان ادامه تحصیل را نخواهند داشت. در واقع تحصیل همزمان در چند مقطع برای دانشجویان ارشد در مقطع بالاتر امکان پذیر نیست. بدین معنا که داوطلبان تنها می توانند در مقاطع پایین تر (کارشناسی) ادامه تحصیل دهند. همچنین داوطلبان نمی توانند در ثبت نام مقطع دکتری شرکت نمایند.

در واقع امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. تفاوتی ندارد شما در کدام یک از دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل می باشید، در هیچ یک از این دانشگاه ها نمی توانید به طور همزمان در دو مقطع دکتری حرفه ای ادامه تحصیل دهید. به یک نکته مهم در رابطه با انتخاب دانشگاه توجه نمایید. با توجه به تداخلی که در دانشگاه های مختلف در رابطه با مدارک مورد نظر ارائه می گردد، لذا توصیه می نماییم که دانشگاه پیام نور را برای رشته دوم خود انتخاب نمایید.

 

شرایط امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری

 

امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری

امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری

دانشجویان عزیز استعداد درخشان ارشد می توانند در دو رشته به صورت همزمان در مقطع کارشناسی ارشد در صورت دارا بودن شرایط زیر  ادامه تحصیل دهند.

 • چنانچه در المپیادهای کشوری موفق به دریافت مدال طلا شده باشند.
 • در جشنواره جوان خوارزمی موفق به کسب مدال طلا و رتبه اول شده باشند.
 • رتبه کنکور آنان به اندازه 2.5 انحراف معیار از میانگین بالاتر باشند .
 • در دانشگاه محل تحصیل به عنوان دانشجوی استعداد درخشان باشند. (با توجه به ورودی های همان سال جزو نفرات برتر دانشگاه باشند).

تذکر : داوطلبانی که واجد شرایط تعیین شده می باشند، در صورتی می توانند در رشته مربوطه ثبت نام نمایند که بتوانند در دو ترم حداقل معدل 17 را کسب نمایند.

 

نحوه انتخاب رشته دوم کارشناسی ارشد

دانشجویان استعداد درخشان ، برای انتخاب رشته با توجه به اولویت بندی تعیین شده اقدام نمایند بدین معنا که داوطلبان لازم است دست به انتخاب رشته هایی بزنند که مکمل رشته اول آنان باشد. همچنین اولویت پذیرش در دانشگاه اول بر اساس دانشگاه دوم تعیین می شود. انتخاب رشته دیگر برای دانشگاه دیگر منوط به انتخاب و اجازه دانشگاه دوم می باشد.

 

 

خلاصه ای در مورد تحصیل همزمان چند مقطع تحصیلی

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با شرایط تحصیل هم زمان در چند مقطع برای شما اطلاعاتی را ارائه نماییم. با توجه به اینکه نحوه برنامه ریزی برای موفقیت در هر دو رشته از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، لذا در صورتی امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری را دارید، می توانید با مشاوران ما در این رابطه در ارتباط باشید. همچنین در صورتی که برای پرداخت شهریه در دو مقطع مختلف یک رشته دچار مشکل می باشید، با کارشناسان ما این موضوع را مطرح نمایید و از تخفیفات لازم بهره مند شوید.

4/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان تحصیل هم زمان در چند مقطع برای دانشجویان دانشگاه های سراسری وجود دارد؟

بله. تمامی دانشجویان دانشگاه های سراسری می توانند همزمان در مقطع پایین تر و یا همان مقطع دانشگاه اول، در رشته دیگر ادامه تحصیل دهند.

 

آیا امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری وجود دارد؟

امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری تنها برای دانشجویان استعداد درخشان ، دارای المپیادهای علمی و دانشجویان کهاد ، پس از کسب معدل مورد نظر امکان پذیر است.

 

 ثبت نام تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته از چه زمانی آغاز می شود؟

این موضوع بسته به دانشگاه انتخابی شما می تواند متفاوت باشد. می توانید لیست مربوط به جدول شهریه ها را در این مورد مشاهده نمایید.

نظرات

 1. حسن
  ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۲

  سلام آیا می توان همزمان دکتری فیزیک روزانه و ارشد مدیریت آزاد بخونم؟

  • tahmasebi
   ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۹

   سلام دوست عزیز در مقطع دکترا مجاز به ادامه تحصیل همزمان نیستید.

 2. علی
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۵۹

  سلام
  بنده امسال در کنکور دکترا رتبه ۱ شدم ام و همچنین برای استعداد درخشان دکترا در یک گرایش دیگر از رشته خودم نیز قبول شده ام.
  سوالم این است اگر در هر دو مصاحبه قبول شوم، امکان تحصیل همزمان دو رشته را دارم یا خیر؟
  ممنونم

  • مشاور اقازاده
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۷

   وقت بخیر
   امکان تحصیل برای این مقطع فقط یک رشته میباشد

 3. آناهید
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۱۴

  سلام خسته نباشید. در مهرماه 1402 ترم اخر رشته مهندسی کامپیوتر من در دانشگاه غیرانتفاعی تمام میشود.با قبولی در رشته پزشکی کنکور سرارسری،ایا میتوانم همزمان ترم اخر مهندسی را بگذرانم و وارد دانشگاه دولتی هم شوم؟اگر نمیشود و صبر کنم تا رشته مهندسی را تمام کنم ،دوباره برای رشته پزشکی باید کنکور بدهم یا امکان ورودی بهمن ماه هم وجود دارد؟

  • مشاور محمدی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت به خیر
   با این شرایط امکان تحصیل همزمان وجود ندارد.

 4. اکبر
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۲

  سلام. من یک ارشد روزانه دارم ولی از گرایشم راضی نبودم، کارت پایان خدمت هم دارم. آیا امکان دارد یک ارشد با گرایش دیگر و دکتری را با هم همزمان بخونم؟

  • tahmasebi
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام دوست عزیز در مقطع دکترا امکان تحصیل همزمان وجود ندارد.

   • اکبر
    ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۳

    سلام، ممنون از پاسخ. حتی اگه اون تحصیل همزمان یه مقطع پایین تر یعنی ارشد باشه؟

    • tahmasebi
     ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۸

     سلام بله دوست عزیز در مقطع تفاوتی وجود ندارد.

 5. مائده حسيني
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۱

  سلام خسته نباشيد،
  من فارغ التحصيل ارشد بيوتك ميكروبي با معدل ١٩ هستم،ميخواستم بدونم ميتونم همزمان هم دكتري بيوشيمي پيام نور و هم كنكورپزشكي شركت كنم؟

  • مشاور صادقی
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام
   دکترا برای یک رشته باید اقدام کنید

 6. دانشجو
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۲

  سلام روزتون بخیر من دانشجوی ترم 2 کارشناسی دانشگاه صنعتی اصفهان رشته مکانیک ( دوره شبانه ) هستم
  ایا من الان بدون کنکور سراسری مجدد میتوانم به عنوان رشته ی دوم در رشته ی مهندسی کامپیوتر در یک دانشگاه ازاد یا پیام نور درخواست تحصیل همزمان دهم ؟
  سوابق تحصیلی ( معدل دبیرستان ) انچنان بالایی هم ندارم

  • مشاور اقازاده
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۵

   وقت بخیر
   یکی از شروط تحصیل هم زمان این است که هردو هم زمان آغاز شوند

 7. دانشجو
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام روزتون بخیر من دانشجوی ترم 2 دانشگاه صنعتی اصفهان رشته مکانیک ( دوره شبانه ) هستم
  ایا من الان بدون کنکور سراسری مجدد میتوانم به عنوان رشته ی دوم در رشته ی مهندسی کامپیوتر در یک دانشگاه ازاد یا پیام نور درخواست تحصیل همزمان دهم ؟
  سوابق تحصیلی ( معدل دبیرستان ) انچنان بالایی هم ندارم

 8. دانشجو
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۹

  سلام وقت بخیر. من قصد شرکت در کنکور مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و مدیریت را دارم. با توجه به این که مدیریت رشته‌ی شناور می‌باشد، بعد از اعلام نتایج کنکور امکان انتخاب رشته و تحصیل همزمان مقطع ارشد در هر دو رشته وجود دارد؟
  دانشگاه مدنظر من (سراسری) هر دو دانشکده‌ی مدیریت و مهندسی کامپیوتر را دارد، چنان چه انتخاب رشته به طور همزمان ممکن نبود امکان خواندن یک یا دو ترم مهندسی کامپیوتر و بعد خواندن رشته‌ی مدیریت در همان دانشگاه وجود دارد؟ (کهاد یا دو رشته‌ای؟) یعنی در نهایت دو به طور همزمان در یک دانشگاه در دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنم.
  با تشکر

  • tahmasebi
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۰

   سلام دوست عزیز برای ادمه تحصیل همزمان در مقطع ارشد شما باید جزو استعدادهای درخشان باشید و یا مدال آور المپیاد و شرایط خاص تحصیلی باشید. در غیر اینصورت امکان تحصیل همزمان رو نخواهید داشت.

 9. امین
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۹

  عرض سلام وادب
  امکان تحصیل همزمان کارشناسی (تحصیل مجازی) و دکتری تخصصی به صورت حضوری وجود داره؟

  • tahmasebi
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام دوست عزیز در مقطع دکترا اجازه ی تحصیل همزمان نخواهید داشت.

 10. آتنا
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۳۰

  سلام ممنون از سایت خوبتون:)
  من فارغ التحصیل کارشناسی مدیریت از دانشگاه آزاد هستم و درسم تموم شده و میخوام دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی تحصیل کنم آیا میتونم همزمان با تحصیلم در رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی رو هم تو همون دانشگاه(پیام نور)بخونم(یک رشته در دو مقطع مختلف در یک زمان و در یک دانشگاه)؟لطفا جواب بدید

  • tahmasebi
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام دوست عزیز خیر متاسفانه شما این امکان رو نخواهید داشت.

 11. Helia
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۹

  سلام وقتتون به خیر
  من کارشناسی آموزش علوم اجتماعی دارم
  امکانش هست همزمان در کارشناسی آموزش زبان انگلیسی و ارشد جامعه شناسی شرکت کنم؟

  • مشاور صادقی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام
   باید بررسی بشه میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 12. علي
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۶

  با سلام من دانشجوي كارشناسي ارشد حقوق جزا هستم و هفته اينده دفاع ميكنم و براي دكتري هم ثبت نام كردم و ميخواستم ببينم اگر دانشگاه ازاد قبول بشم براي مصاحبه امكان اين چنين كاري هست ؟ يعني ميتونم تا زماني كه مدرك رو بهم ندادن براي روز مصاحبه خودم رو برسونم و به عنوان گواهي بگم كه فارغ التحصيل شدم چون مشخص نيست دانشگاه بعد از چه مدتي مدرك رو بده

  • مشاور محمدی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت به خیر
   شرط پذیرش در مقطع دکتری فارغ التحصیلی در مقطع ارشد تا حداکثر تاریخ 31 شهریور ماه می باشد.

 13. Fateme
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۴

  سلام.من لیسانس مهندسی مواد و ارشد مدیریت هر دو روزانه دارم‌.
  میشه همزمان ارشد مواد پیام نور و دکتری مدیریت روزانه شرکت کنم؟

  • rahdar
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام وقت بخیر.
   خیر متاسفانه امکان تحصیل همزمان وجوود ندارد.

 14. rana
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام
  وقت بخیر
  من فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد فیزیک هستم.
  امسال کنکور میدم دوباره و از مهر ماه کارشناسی روانشناسی رو شروع میکنم.
  امکان داره کنکور دکتری هم بدم و همزمان دکتری فیزیک هم بخونم؟

  • rahdar
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام وقت بخیر. همزمان تحصیل کردن در 2 رشته امکان پذیر نیست.

   • rana
    ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۴

    دانشگاه آزاد چطور؟ چون روی سایتش نوشته که میشه
    https://iau.ir/fa/news/2202

 15. سینا
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۴۵

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی رشته روانشناسی بالینی هستم وفارغ التحصیل رشته پرستاری در مقطع کارشناسی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد
  میخاستم بدونم امکانش هست در حال حاضر شروع به تحصیل در رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور انجام بدم چون به مدرک کارشناسی روانشناسی برای آیندم نیاز دارم

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۴

   سلام وقت بخیر . امکان تحصیل همزمان در پیام نور و دانشگاه دیگر برای یک رشته وجود دارد

 16. یک دانشجو
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۲

  سلام
  وقت به خیر
  بنده دانشجوی دکترا دانشگاه ازاد هستم که شهریه از طریق بنیاد پرداخته می شود، آیا می توانم امسال در آزمون کنکور سراسری شرکت کنم و اگر در مقطع لیسانس روزانه قبول بشم ، آیا مانعی برای تحصیل هست؟

  • tahmasebi
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام دوست عزیز بشرطی شما میتونید در کنکور شرکت کنید و در صورت قبولی ثبت نام کنید که مقطع دکترای شما بصورت کامل تمام شود.

  • rahdar
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۹

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی فقط یرای مقاطع رو به جلو صادر میشود مگر برای رشته های دندانپزشکی و پزشکی و داروسازی.

 17. سارا
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۳

  سلام. وقت بخیر.
  من دارای لیسانس شبانه و فوق لیسانس شبانه در رشته کشاورزی هستم. سال فارغ التحصیلی 1395 بوده است.
  الان دانشجوی ترم 4 رشته روانشناسی پیام نور از طریق سوابق تحصیلی هستم.
  امسال ارشد روانشناسی امتحان دادم، اگر قبول شوم (پیام نور – آزاد – غیر انتفاعی) میتوانم همزمان با کارشناسی پیام نور بروم؟

  • tahmasebi
   ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام دوست عزیز خیر تحصیل همزمان امکان پذیر نمیباشد ، مگر برای افرادیکه جزو استعدادهای درخشان باشند.

 18. امیر
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

  سلام و عرض ادب من فارغ التحصیل لیسانس میکروبیولوژی (دانشگاه غیر انتفاعی)هستم. میخوام دوباره کنکور بدم و رشته علوم ازمایشگاهی(بخاطر مزایای وزارت بهداشت) قبول بشم. میخواستم ببینم آیا امکان هست که در صورت قبولی در علوم ازمایشگاهی سال بعدش برای ارشد رشته میکروب پزشکی( با مدرک لیسانس میکروبیولوژی که از قبل دارم) کنکور بدم و اگه قبول شدم تحصیل همزمان داشته باشم؟

  • مشاور محمدی
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام وقت به خیر
   در صورت نداشتن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت امکان تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی وجود ندارد و تنها برای مقطع بعدی میتوانید درخواست دهید.

   • امیر
    ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

    این حالت با در نظر گرفتن کارت پایان خدمتی بیان کردم
    آیا با داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست؟

    • مشاور صادقی
     ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

     سلام
     برای بررس دقیق تر وضعیت تون میتونید با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 19. فاطمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام
  من مدرک کارشناسی دارم.امکان تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی در رشته علوم تربیتی پیام نور وهمزمان شرکت در ارشد فراگیر ۱۴۰۲ روانشناسی تربیتی رو دارم یانه؟

  • مشاور حمامی
   ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

   سلام وقتتون بخیر شرایط تحصیل همزمان باید برای شما مورد برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 20. حسن
  ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۶

  سلام
  آیا با داشتن مدرک کارشناسی مکانیک و پایان خدمت امکان تحصیل همزمان کارشناسی و ارشد روانشناسی در دانشگاه آزاد را دارم؟
  یا حتی اگر همزمان دو مقطع را با آزمون قبول شوم امکان تحصیل همزمان را دارم؟

  • مشاور رضایی
   ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴

   سلام وقت بخیر . خیر

 21. پردیس
  ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام میشه توی دو رشته متفاوت و دو مقطع متفاوت( کاردانی و کارشناسی ارشد) همزمان در دانشگاه آزاد تحصیل کرد ؟

  • مشاور رضایی
   ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

   سلام وقت بخیر . تحصیل هم زمان در دومقطع تحصیلی امکان پذیر نمیباشد

 22. امیر
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  اگر همزمان برای آزمون کنکور سراسری کارشناسی ارشد دوم و کنکور دکتری قبول بشیم از هر دودوره محروم میشیم؟

  • مشاور محمدی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام وقت به خیر
   در صورت داشتن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت مشکلی از جهت تحصیل مجدد در مقطع ارشد و محدودیتی از جهت شرکت در دو کنکور وجود ندارد.

 23. راضیه
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

  سلام آیا امکان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد در دو رشته همزمان وجود دارد؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۹

   سلام وقت بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد .

 24. مائده
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

  سلام و وقت بخیر من دانشجوی کارشناسی آموزش ابتدایی هستم.من جز نفرات استعداد درخشان دوره کارشناسی دانشگاه شدم آیا میتونم همزمان با خوندن ارشد در دانشکاه دولتی ، در رشته دوم در دانشگاه آزاد بالینی درس بخونم؟

  • tahmasebi
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام دوست عزیز با توجه به اینکه امتیاز استعداد درخشان دارید این امکان برای شما وجود دارد، اما در نهایت باید با دانشگاه هماهنگ کنید.

 25. امیر
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

  سلام.من یک لیسانس دارم.آیا می تونم برای سال تحصیلی 1402 در مقطع ارشد دولتی و کارشناسی پیام نور همزمان تحصیل کنم؟

  • tahmasebi
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

   سلام دوست عزیز شرایط شما نیاز به بررسی بیشتر دارد، چون وضعت نظام وظیفه تون و شرایط استعداد درخشان شما باید بیشتر بررسی شود، لطفا با داخلی 108 در تماس باشید.

 26. حامد
  ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

  با سلام
  دانشجوی دکتری عمران روزانه در مرحله پایان نامه هستم.
  میتونم در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی نقشه برداری بخونم؟
  با تشکر

  • rahdar
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر .
   باید در جریان باشد که معافیت تحصیلی فقط برای مقطع رو به بالا و جلو صادر میشود و حتما باید این نکته را در نظر داشته باشید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس حاصل کنید.

 27. امیر
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام وقت بخیر
  من کاردانی حسابداری دارم، کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد و الانم دانشجوی ارشد حقوق هستم در دانشگاه غیرانتفاعی، الان می تونم همزمان فوق دیپلم حقوق هم بخونم؟ اگر می شه در چه دانشگاهی و با چه شرایطی؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

   سلام وقت بخیر شما میتوانید برای مقطع کاردانی ناپیوسته حقوق در دانشگاه ازاد و علمی کاربردی اقدام کنید

 28. حامد
  ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

  با سلام
  بنده دانشجوی ترم شش دکتری روزانه در رشته عمران هستم. در مرحله پایان نامه هستم.
  میتونم همزمان در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته نقشه برداری بخونم ؟
  با تشکر

  • مشاور رضایی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   باسلام واحترام تحصیل همرمان در مقطع دکتری ممنوع میباشد

 29. محمد
  ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

  سلام من دکتری روزانه می خونم
  اگر بدون اطلاع بخوام کارشناسی حقوق بخونم آیا امکان داره مشکلی برای مدرکم پیش بیاد

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

   سلام وقت بخیر
   عواقب این کار با خود شما می باشد. در مواردی امکان اخراج شما از دانشگاه وجود دارد .

 30. سینا
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام و عرض ادب
  در حال حاضر دانشجوی مقطع ارشد در رشته ی علوم ورزشی هستم. با استفاده از شرایط استعداد تحصیلی قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا روزانه همین رشته در همین دانشگاه را دارم. آیا امکان این که در کنکور کارشناسی شرکت کرده و به صورت همزمان در رشته تغذیه در مقطع کارشناسی (دانشگاه آزاد) تحصیل کنم، وجود دارد؟

 31. حسن میرهاشمی
  ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

  با سلام
  من لیسانس علوم تربیتی دارم و الان دارم برای آزمون ارشد میخونم ، اگر برای کارشناسی حقوق دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم می توانم همزمان با ارشد مدیریت آموزشی یا علوم تربیتی هم بخونم

  • مشاور فتح اللهی
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۳

   سلام وقت بخیر اگر بتوانید هر دو مقطع را در یک بازه زمانی به پایان برسانید بله و چون تعداد ترم های کارشناسی با ارشد متفاوت هست امکانش ضعیف میباشد

 32. خاطره عزیزی
  ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

  سلام.من دانشجوی ترم اول دوره دکتری روزانه هستم ایا میشودهمزمان لیسانس دانشگاه پیام نور هم شرکت کنم؟

  • مشاور محمدی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام وقت به خیر
   یکی از شرایط تحصیل همزمان به اتمام رساندن هر دو رشته در یک بازه زمانی است.اما برای موافقت دانشگاه ها باید شرایط تحصیلی و معدل شما بررسی شود.

  • مشاور حمامی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

   سلام وقتتون بخیر شرایط تحصیل همزمان باید برای شما بررسی شود با ما تماس بفرمایید

 33. حسین
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۹

  سلام. دانشجوی ترم ۳ دکترا دوره روزانه هستم. آیا میتونم آزمون ارشد فراگیر پیام نور امسال رو شرکت کنم؟ منعی برای تحصیل همزمان دکترا و ارشد نیست؟ دانشجوی ممتاز محسوب نمیشم. کارت پایان خدمت دارم. خیلی ممنون

  • tahmasebi
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

   سلام دوست عزیز در مقطع دکترا شما مجاز به ادامه تحصیل همزمان نیستید.

 34. زهرا
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام .من یک کارشناسی حقوق دارم و الان دانشجوی سال سوم کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه ازاد هستم.
  قصد دارم امسال آزمون ارشد حقوق شرکت کنم و دانشگاه دولتی بروم. سوالم اینجاست که آیا بعد قبولی ارشد رشته حقوق دانشگاه دولتی ، می توانم کارشناسی رشته علوم سیاسی دانشگاه ازاد را هم ادامه دهم یا باید انصراف دهم؟ و آیا در صورت وجود منع ،دانشگاه دولتی مقطع ارشد، متوجه تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی دانشگاه ازاد میشود ؟

  • مشاور براتی
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز همزمان دو مقطع را نمیشود تحصیل کرد

 35. سارا
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۰

  سلام. اگر فارغ التحصیل کارشناسی دانشگاه دولتی باشیم بخوایم برای ارشد در یکی از رشته های دانشگاه دولتی روزانه ادامه تحصیل بدیم، آیا میتونیم همزمان یک رشته‌ی دیگه‌ی کارشناسی رو هم بخونیم؟ اگر استعداد درخشان باشیم میشه توی یک دانشگاه دولتی در دو مقطع تحصیل کنیم؟ اگر دانشگاه محل تحصیل ارشد دولتی باشه دانشگاه محل تحصیل ‌کارشناسی میتونه دانشگاه آزاد باشه؟

  • tahmasebi
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام دوست عزیز شما اگر استعداد درخشان باشید در مقطع کارشناسی و ارشد مجاز به ادامه تحصیل هستید.

 36. حسینی
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من الان ترم ۳ ارشد مدیریت آموزشی هستم و برای دکتری امسال ثبت نام کردم، میخواستم بدونم که میتونم برای ارشد روانشناسی هم ثبت نام کنم؟ امکانش هست بتونم برم ارشد روانشناسی؟

  • مشاور حمامی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید مورد برسی قرار گیرد برای دریافت اطلاعات با ما تماس بفرمایید

 37. زهرا
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

  سلام .کارشناسی حقوق دارم و الان دانشجوی سال سوم کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه ازاد هستم و سه ترم تا اتمام دارم.
  میخواهم امسال ارشد حقوق شرکت کنم و دانشگاه دولتی بروم. سوالم اینجاست که آیا بعد قبولی ارشد رشته حقوق دانشگاه دولتی ، می توانم کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه ازاد را هم ادامه دهم یا باید انصراف دهم؟ و آیا اصلا دانشگاه ارشد دولتی متوجه تحصیلم در مقطع کارشناسی دانشگاه ازاد میشود اگر خودم نگویم ؟

  • rahdar
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

   سلام وقت بخیر. امکان تحصیل همزمان را ندارید و برای شرکت در ازمون ارشد وزارت علوم نیاز به مدرک کارشناسی میباشد

 38. الهام
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

  سلام وقت بخیر. من مدرک کارشناسی زبان دارم. و الان ترم 2 کارشناسی حقوق پیام نور هستم. آیا میتونم همزمان در مقطع ارشد مدیریت پیام نور ادامه تحصیل بدم؟

  • tahmasebi
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام دوست عزیز، شما مجاز به ادامه تحصیل در یک نوع دانشگاه نمیباشید. باید نوع دانشگاهتون متفاوت باشه.

 39. سارا
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من ی سوال داشتم اگه من و راهنمایی کنین ممنون میشم
  من میخوام کنکور سراسری هنر شرکت کنم اگه قبول شم بعد اگر کنکور تجربی شرکت کنم بعد میتونم این دو تا رشته رو نوبت روزانه همزمان با هم بخونم ؟ امکانش هست ؟

  • مشاور بهروزی
   ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام روزتون بخیر شرایط خاص خود را دارد جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید

  • مشاور براتی
   ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام وقتتون بخیر
   امکان تحصیل همزمان در دو رشته ی نوبت روزانه وجود ندارد

 40. مریم
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

  سلام
  من ی لیسانس حسابداری دارم
  الان دانشجوی ترم یک کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه غیرانتفاعیم.
  برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد رشته حقوق،اقدام کردم ،اعلام هم کردم دانشجوی ارشدم ،نگفتن منعی داره،میخواستم ببینم این تحصیل همزمان مشکلی نداره؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت بخیر برای تحصیل همزمان در دو رشته شما باید هر دو رشته را همزمان تمام کنید و این تعهد را باید به دانشگاه خود بدید که در یک بازه زمانی تمام خواهید کرد

 41. رهگذر
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۱

  من ارشد فلسفه دارم و کارشناسی سطح دو حوزه و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه غیر انتفاعی هستم. ایا میتونم ازمون دکترای علوم سیاسی شرکت کنم (با توجه به داشتن مدرک سطح دو حوزه که به نوعی معادل فقه و حقوق هست در ازمون هایی مانند ازمون وکالت و ..) و همزمان کارشناسی ارشد علوم سیاسی را هم تمام کنم؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به سنوات تحصیلی شما این امر امکان پذیر نمیباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 42. محمد
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۱

  سلام
  ایا میشه تحصیل همزمان در مقطع دکترا و ارشد در ((همان رشته)) در دانشگاه ازاد درخواست داد ؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۱

   سلام اگر بتونید همزمان دو تا رشته رو تموم کنید برای تحصیل همزمان مشکلی ندارید و باید موافقت دوتا دانشگاه رو بگیرید.

 43. Hadis
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۴

  سلام من لیسانس اقتصاد کشاورزی دارم میتونم در دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فراگیر روانشناسی شرکت کنم؟؟؟

  • sadeghi
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام روز بخیر
   برای اطلاع دقیق از شرایط آزمون فراگیر سایت سنجش رو چک کنید یا با ایران تحصیل تماس بگیرید

 44. مهتاب
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲

  سلام من لیسانس و فوق لیسانس زیست از دانشگاه دولتی دارم با معدل بالای 18. امکانش هست ترم بهمن رشته مترجمی زبان با سوابق تحصیلی ثبت نام کنم و هم زمان با این رشته سال اینده ارشد فراگیر پیام نور هم رشته روانشناسی بخونم؟

  • isaei
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام اگر بتونید هر دو مقطع را در یک بازه زمانی به اتمام برسانید میتونید همزمان تحصیل کنید

 45. نورا
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵

  سلام خسته نباشید من میخوام ارشد و سراسری رو شرکت کنم درصورت قبولی هردو در مقطع روزانه میتونم همزمان بخونم؟مثلا ارشد از شاخه انسانی و سراسری پزشکی و هر دو هم روزانه؟

  • isaei
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیل همزمان در دو رشته با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 46. نسترن
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۸

  با سلام ،من کارشناسی ارشد تاریخ هستم . آیا میتونم همزمان در مقطع دکترای تاریخ دانشگاه روزانه و کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته مدیریت رو بخونم؟؟؟ در ضمن در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ، جزو استعداد درخشان بوده ام

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 47. نسترن
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۶

  با سلام ، من کارشناسی ارشد تاریخ دارم. آیا میتونم همزمان دکترای روزانه تاریخ و کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور مدیریت رو بخونم ؟

 48. م
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۸

  سلام وقت بخیر من می‌توانم همزمان در آزمون ارشد و آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنم؟
  در نهایت هر کدوم که نتیجه خوبی گرفتم،انتخاب کنم و ثبت نام کنم؟

 49. فرشید
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام. من لیسانس و فوق لیسانس عمران دارم. لیسانس حقوق هم دارم. آیا میتونم بطور همزمان در کنکور ارشد حقوق و دکتری عمران شرکت کنم؟؟ و اگه در هر دو رشته قبول شدم امکان تحصیل همزمان وجود داره؟؟ برام فرقی نداره که دانشگاه دولتی یا آزاد یا غیر انتفاعی و … باشه ، فقط میخوام بدونم که میتونم بطور همزمان در ارشدحقوق و دکتری عمران تحصیل کنم. معدلم در ارشد عمران شده 17/83 و در لیسانس حقوق شده 18/63

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 50. علی
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

  سلام . خواهر بنده امسال کنکور ارشد داره و میخواد بدونه اگه همزمان کنکور سراسری هم شرکت کنه با توجه به اینکه نتایج ارشد زودتر میاد انتخاب رشته روزانه کنه اگه کنکور سراسری رتبه خوبی بیاره میتونه انتخاب رشته روزانه کنه و از قبولی ارشد انصراف بده ؟

  • mansuri
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر بله مشکلی وجود ندارد

   • دین
    ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱

    سلام من الان درحال تحصیل در دانشگاه ازاد هستم ایا میتونم امسال همزمان هم در کنکور سراسری و ارشد شرکت کنم؟

    • مشاور صادقی
     ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

     سلام
     مانعی برا ثبت نام کنکور ها ندارید
     ولی نمیتونید همزمان در دو مقطع کارشناسی و ارشد رو بخونید

  • karimi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 51. فاطمه
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام خسته نباشید.ببخشید این خبر سنجش که گفته تحصیل دانشجو همزمان ممنوع است یعنی چی؟ ممنون میشم کامل توضیح بدین ایا سنجش باید مجوز تحصیل یک دانشجو را در رشته دوم را بدهد؟

  • haghipor
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر
   بدون دریافت مجوز از دو دانشگاه و سازمان سنجش تحصیل همزمان ممنوع میباشد

 52. فاطمه
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰

  سلام خسته نباشید.ببخشید این خبر سنجش مبنی بر اینکه تحصیل همزمان دانشجو ممنوع است یعنی چی؟ ممنون میشم توضیح بدین کامل ایا سنجش باید قبول کنه یک دانشجو در رشته دوم تحصیل کنه؟

  • haghipor
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقت بخیر
   برای تحصیل همزمان نیاز به موافقت هر دو دانشگاه و سنجش است

 53. مرمر
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۱

  سلام، وقتتون بخیر، بنده قبلا در دانشگاه علمی کاربردی، لیسانس گرفتم و ارشد هم فارغ التحصیل دانشگاه سراسری بودم، سال گذشته، در رشته ی روانشناسی پیام نور با توجه به سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی پذیرفته شدم، امسال با مدرک لیسانس قبلی که داشتم، در آزمون فراگیر پیام نور رشته ی روانشناسی شرکت کردم و قبول شدم، سوال بنده این هست که آیا میتونم همزمان، رشته ی روانشناسی رو،در دو مقطع ادامه بدم؟ ممنونم
  اگر محبت کنید کامل منو راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • سلام جوابتونو پیدا کردین؟
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۱

   پاسختون اگه گرفتین میشه ب منم بگین

   • karimi
    ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 54. تحصیل کارشناسی سراسری و ارشد سراسری
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

  سلام وقت بخیر با اون شماره ای ک نوشتین تماس گرفتم از ثابت ولی میگن در شبکه موجود نیست. من کاردانی طراحی دوخت خوندم.بعد رفتم لیسانس نقاشی گرفتم .در کنکور سراسری کاردانی ب کارشناسی طراحی پوشاک قبول شدم الان یه ترم پاس کردم با معدل ۱۹.۵۳
  درکنکور ارشد سراسری هم از قبول شدم در رشته صنایع فلزی موقع ثبت نام هست .میتونید مشاوره بدید من میتونم هردو رو بخونم ؟ خیلی برای من مهمه و میترسم بگن تخلف کردم درحالی ک دوتا رشته مجزا رو صفر تا صد خوندم

  • maleki
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران نحصیل تماس حاصل فرمایید.

 55. حسینی
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۷

  با سلام
  احتراما من در کارشناسی ارشد رشته حسابداری دانشگاه آزاد از طریق فراگیر پذیرفته شدم ( مدرک کارشناسی حسابداری دارم ) و در نظر دارم آزمون دکتری حقوق ( که مدرک کارشناسی آن را هم دارم ) شرکت کنم اگر در آن قبول بشوم باید از ارشد حسابداری انصراف بدم یا میتوانم همزمان در هردو ادامه تحصی بدهم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 56. فاطمه
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹

  سلام و خسته نباشید.بنده الان ترم اخر دکترای فیزیولوژی گیاهی هستم دانشگاه ازاد.دفاع پروپزال انجام دادم فقط پیش دفاع و دفاع اصلی مونده .کنکور سراسری ۱۴۰۱ ثبت نام کردم و مجاز شدم اگه یکی از رشته های پزشکی روزانه قبول بشم میتونم همزمان که ترم اخر دکترای ازاد هستم لیسانس روزانه یکی از رشته های پزشکی برم؟ تمام واحد های دکترام تموم شدن و دو ترم هم معلدل ممتاز شدم در دکترا.ممنون میشم راهنمایی کنین چون به سنجش زنگ زدم گفتن در هیچ صورت نمیشه تحصیل همزمان باشم.تو رو خدا راهنمایی کنین چکار کنم.ممنون میشم جواب رو به ایمیلم بفرستین

  • maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • فاطمه
    ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

    سلام ببخشین با چه شماره ای تماس بگیرم؟ تلفن ثابت ندارم روستا زندگی میکنم

    • maleki
     ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

     سلام وقت بخیر
     وارد سایت ایران تحصیل شوید و بسته مکالمه تهیه کنید.

 57. مهلا
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام من یک درس از کاردانی حسابداری دانشگاه آزاد رو آرسی کردم میتونم همزمان در مقطع کارشناسی حسابداری دانشگاهآزاد شرکت کنم؟

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام روزتون بخیر خیر حتما باید همه درس ها را پاس کنید بعد اقدام کنید

 58. مهلا
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  من یک درسم از رشته کاردانی حسابداری مونده، آرسی کردم میتونم همزمان در مقطع کارشناسی حسابداری شرکت کنم؟ دانشگاه آزاد بودم

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام روزتان بخیر خیر حتما باید درس هایتان را پاس کنید چون ریز نمراتتان را میخواهند

 59. محمد
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۳

  سلام وقت بخیر، بنده کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دارم و الان در رشته ی روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کرده ام، الان میتوانم برای دکتری دانشگاه آزاد حقوق خصوصی شرکت کنم و ادامه تحصیل دهم؟ یعنی هم مشغول کارشناسی روانشناسی در دانشگاه آزاد باشم و هم مشغول دکتری حقوق خصوصی؟ ممنونم🙏

  • isaei
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما خیر امکان پذیر نمیباشد.

 60. Nora
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۱

  سلام و وقت بخیر
  من لیسانس گیاهپزشکی از دانشگاه دولتی دارم و برای ارشد در رشته سمشناسی پزشکی شرکت کردم و منتظر اعلام نتایج هستم، همچنین مجددا در کنکور سراسری شرکت کردم و مایلم در رشته زیست شناسی هم برای مقطع کاشناسی مجددا تحصیل کنم؛ البته من در دوران کارشناسی هم قصد تحصیل همزمان در دو رشته رو داشتم و برای این کار اقدام هم کردم منتهی به دلیل حجم بالای دروس از رشته دوم انصراف دادم؟ میخواستم بدونم ایا هنوز هم امکان تحصیل همزمان وجود داره؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر شما شرایط تحصیل در چند مقطع را ندارید

 61. Ati
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام
  کنکور دکترا مهندسی برق روزانه شرکت نموده ام و منتظر اعلام نتایج نهایی می‌باشم
  همچنین کنکور سراسری شرکت نموده ام
  اگر در انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت نماییم و پزشکی قبول شوم با قبول شدن دکترا هم مشکلی پیش نمی ‌آید؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 62. علی زمانی
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام. میشه کارشناسی ارشد مشاوره رو همزمان با دکتری دندونپزشکی خوند؟!

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴

   سلام وقت بخیر
   شما باید جز گروه ممتاز باشید و شرایط تحصیل همزمان را داشته باشید.
   برای اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 63. فرشاد
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸

  سلام خسته نباشید. بنده لیسانس و ارشد مدیریت دارم. الان حقوق فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد دارم میخونم. دو سوال دارم:
  ۱-ایا میتونم در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد با غیرانتفاعی شرکت کنم؟
  ۲-آیا میتوانم در مقطع دکتری مدیریت در دانشگاه دولتی یا آزاد ادامه تحصیل بدم همزمان با فراگیری ارشد حقوقی که دارم میخونم؟

  • gholizadegan
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام روزتان بخیر بله شما متوانید و من توصیه میکنم کارشناسی ارشد بخوانید

 64. delhore
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

  سلام
  من کارشناسی ارشد جزادارم. اگر مجدد ارشد رشته ی دیگه ای بخونم (روزانه) و همزمان دکتراهم که مرتبط با ارشدیکه مدرکشو دارم قبول بشم ممانعتی برای تحصیل هردو ندارم؟

  • maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید.

 65. آریانا
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۷

  من دانشجوی ترم ۲ دکترای حقوق خصوصی دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم آیا میتونم ارشد سراسری یا آزاد مترجمی زبان انگلیسی هم بخونم؟

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷

   بسته به نمراتتون داره ولی اگه بعد دکترا میخواید بخونید خیر باید برید سربازی

 66. کاتیا
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۱

  سلام وقت بخیر.. دانشجوی ارشد روزانه که ترم ۲ را تمام کردم‌ میباشم. میتوانم همزمان در پیامنور کارشناسی بخوانم؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

   بله برای پیام نور امکانش هست برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 67. ابوالفضل
  ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۲

  سلام و احترام

  بنده مدرک کارشناسی ارشد حسابداری-مالی از دانشگاه غیرانتفاعی دارم….چون دانشگاه ارشدم از نظر علمی زیاد معتبر نیست، الان می خواهم دوباره برای کنکور کارشناسی ارشد حسابداری-حسابرسی شرکت کنم تا دانشگاه دولتی معتبر تهران قبول بشم…. آیا می توانم همزمان برای مقطع دکتری حسابداری هم در کنکور شرکت کنم؟ و برای سال 1402 همزمان دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را در یک دانشگاه دولتی تهران بگذرانم….؟؟؟

  سپاس از لطف تان

  • mansuri
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

   سلام وقت بخیر خیر امکان تحصیل همزمان در دو مقطع متفاوت وجود ندارد .درصورتی که از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارید میتوانید مقطع ارشد را مجددا کنکور دهید

 68. معماااااااااااااااااری
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۱

  سلام با لیسانس معماری و فوق لیسانس mba میشه دکتری معماری شرکت کرد؟؟؟؟

  • karimi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 69. نسیم
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

  سلام من لیسانس معماری دارم
  ترم آخر ارشد mba هستم وفقط پایان نامه م مونده
  امکانش هست ارشد معماری پیام نور یا غیرانتفاعی بخونم

  • gholizadegan
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام بله جهت اطلااعات بیشتر تماس بگیرید

 70. Rez rashhhh
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام .من لیسانس علوم و مهندسی محیط زیست دارم .اگر ارشد قبول بشم .امکانش هست همزمان یه رشته علمی کاربردی کارشناسی ثبت نام کنم ؟

  • gholizadegan
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام اگر این رشته را داشته باشد بله

 71. هانا
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

  سلام
  من دانشجوی ارشد مدیریت دانشگاه غیرانتفاعی هستم.
  آیا میتونم همزمان کارشناسی مدیریت دانشگاه غیرانتفاعی یا پیام نور بخونم؟

  • alizadeh
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

   سلام وقت بخیر . بخشنامه کامل تحصیل همزمان را در سامانه ایران تحصیل مطالعه بفرمایید

  • aghazade
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

   با سلام با سنوات 2 ساله نمیتوانید لیسانس 4 ساله بگیرید

 72. حمید
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام.من در حال حاظر دانشجوی حقوق دانشگاه پیام نور هستم.اما در گذشته در دانشگاه آزاد تحصیل کرده و بعد انصراف دادم.حالا میخوام هم زمان هم در رشته قبلی که علوم سیاسی بود برگردم وادامه بدم و هم رشته جدیدم در پیام نور رو ادامه بدم.هر دو در مقطع کارشناسی پیوسته هستن.امکانش هست آیا؟

  • fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

   سلام برای تحصیل همزمان باید موافقت هر دو دانشگاه را بگیرید

 73. زهرا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

  سلام، من کارشناسی مهندسی و ارشد مدیریت دارم. هر دو رو هم در دانشگاه سراسری بودم. میتونم همزمان دکتری مدیریت دانشگاه سراسری و کارشناسی مدیریت دانشگاه پیام نور یا آزاد رو شروع کنم؟

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۵

   سلام وقت خوش . تحصیل هم زمان در هر مقطع تحصیلی غیر مجاز است برای اطلاعات بیشتر به مقالات سایت مراجعه نمایید

 74. محمد حسین
  ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۶

  سلام. من ارشد حسابداری دانشگاه آزاد قبول شدم و میخوام کارشناسی حقوق از دانشگاه پیام نور رو همزمان با ارشدم بخونم( یعنی تحصیل همزمان در دو رشته و در دو دانشگاه متفاوت ) آیا امکانش هست؟

  • aghazade
   ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت بخیر
   با توجه به اینکه تحصیل هم زمان در 2مقطع تحصیلی نامرتبط امکان پذیر نمیباشد شما نمیتوانید اقدام کنید

   • سلام ووقت بخیر.دراین مسئله اگر آموزش هردو دانشگاه موافقت کنند چه طور می شود؟باز هم امکان ندارد؟
    ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

    لطفا بیشتر توضیح دهید.ممنون

    • karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 75. میلاد
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

  باسلام
  آیا امکان داره به طور همزمان دکتری مکانیک و ارشد حقوق رو در دانشگاه دولتی به تحصیل پرداخت؟درصورت ممکن بودن اگر محل دانشگاه هردو رشته یکی باشه این امکان هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

   سلام وقت بخیر برای تحصیل هم زمان یه سری شرایط لازم است که در صورت داشتن شرایط نظام وظیفه برای اقایون و یا رشته و دانشگاه مقطع و .. مهم است که لازم است توسط کارشناس بررسی شود ولی تحصیل دکتری در بعضی از مقلطع قبلی امکان پذیر است

 76. محسن
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۲۰

  با سلام
  من میخوام ارشد نرم افزار دانشگاه دولتی قبول میشم. آیا میتونم کارشناسی فیزیک محض تو همون دانشگاه بخونم؟برای اینکار باید کنکور لیسانس میدادم یا تنها باید به دانشگاه درخواست میدادم؟

  • bahraii
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر لطفا مقاله تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی را با دقت مطالعه کنید

 77. اشکان
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  با سلام
  من الان دانشجوی کارشناسی دانشگاه دولتی هستم. و این مدرک دومم هست. و اینکه سازمان سنجش موردی با شرکت در ازمون ارشد من نداره خودم سوال پرسیدم. اگر قبول بشم در آزمون ارشد میتونم دانشگاه دولتی ادامه تحصیل یا همون تحصیل همزمان داشته باشم.

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۶

   سلام وقت بخیر . تحصیل همزمان در چند مقطع باید با موافقت واحد آموزش هر دو دانشگاه باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 78. محیا مصرخانی
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

  با سلام و وقت بخیر
  من فارغ التحصیل کارشناسی نرم افزار و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی هستم
  الان دوباره دارم درس میخونم در مقطع کارشناسی حقوق ،
  با توجه به این ک قبلا ارشد و کارشناسی داشتم ، آیا میتونم در رشته ارشد حقوق همزمان با کارشناسی حقوق ک در حال تحصیل هستم ، هم شرکت کنم ؟

  • bagheri
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   با سلام برای تحصیل همزمان در چند مقطع باید رشته اول بالاتر از رشته دوم باشد و سنوات تحصیلی به دو صورت استععداد درخشان و افراد عادی در نظر گرفته میشود

 79. مریم
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام من لیسانس معماری دارم و ارشد سازه قبول شدم و دارم میخونم ایا میتونم لیسانس عمران هم شروع کنم به خوندن ؟

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت بخیر همزمانی در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد مشکلی ندارد

  • الهه
   ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۷

   سلام
   مهر ماه ترم ۳ ارشدم شروع میشه.انشالله دفاعم بهار ۱۴۰۲ هست
   توی کنکور دکتری ۱۴۰۱ میتونم شرکت کنم؟؟

   • hedayati
    ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

    سلام وقت بخیر، جهت تحصیل در مقطع بعدی، از دفترچه مقطع بعدی اطلاعات کسب بفرمایید.

 80. ریما
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

  سلام و خسته نباشید
  من امسال می خواهم در دوره ارشد پردیس دانشگاه دولتی ثبت نام کنم که تقریبا قبول شدنم با توجه به رتبه کنکورم قطعی است. آیا سال آتی می توانم در دوره دکتری دولتی شرکت و در صورت قبولی در هر دو مقطع /ارشد پردیس و دکتری روزانه یا شبانه دولتی/ ادامه تحصیل دهم، البته بنده یک مدرک ارشد دیگر دارم و از نظر مدارک برای ثبت نام کنکور دکتری مشکلی ندارم .

  • fathollahi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

   سلام اگر موافقت هر دو دانشگاه را برای تحصیل همزمان داشته باشید مشکلی ندارید

 81. امیر.م
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

  من رتبه اول کنکور در یک گرایش معماری. و رتبه ۵ ارشد در یک گرایش دیگه معماری هستم هر دو در کنکور ۱۴۰۱
  امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری هر دو در دانشکاه تهران در یک دانشکاه و یک دانشکده واسم وجود داره؟؟
  هر دو روزانه؟
  دکتری روزانه، ارشد شبانه؟
  ممنونم

  • امیر.م
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   رتبه اول کنکور دکتری منظورم بود. کلمه دکتری جا افتاد

  • ekhlasi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

   سلام وقت بخیر امکان تحصیل همزمان دو ارشد وجود ندارد

 82. شادی
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

  با سلام و احترام
  سوال بنده اینه که اگر شخصی دانشجوی سال دوم یا سوم کارشناسی پیام نور باشه، و در مقطع دکتری بدون آزمون دانشگاه سراسری پذیرفته بشه، آیا در ثبت نام دانشجو از طریق سازمان سنجش مشکلی پیش نمیاد؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

   سلام امکان تحصیل همزمان در دو مقطع ممکن نیست مگر اینکه دانشگاه موافقت کند

 83. محمد
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  با سلام و احترام.

  می‌بخشید خواستم ببینم اگه دانشجوی ترم دوم دکتری روزانه باشم و در همان سال جاری در آزمون دکتری شرکت کنم و در دوره دکتری غیر روزانه اعم از پردیس و شبانه دانشگاه دیگر ، همزمان درس بخوانم؟!

  به نحوی که سال دوم رشته روزانه و سال اول رشته شبانه باشم ؟! بدون شرط خاصی یا اگه شرایطی هست اعلام بفرمایید؟!

  یا حتی دانشگاه دوم هم روزانه قبول شوم ؟!

  • bagheri
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

   با سلام برای تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی میتئانید اقدام کنید نه در کی مقطع

 84. علی
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

  سلام وقت بخیر
  امکان تحصیل بنده دانشجوی مقطع دکتریphdدر دانشگاه ازادهستم
  میخواستم بدونم اگر دوره روزانه دانشگاه دولتی قبول بشم امکان تحصیل بصورت همزمان دارم؟
  و یا اینکه باید درصورت قبولی در دوره روزانه دولتی از دانشگاه دیگر انصراف داد؟

  • bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

   با سلام برای تحصیل همزمان اگر شرایط را داتشه باشید میتوانید این کار را انجام دهید

   • علی
    ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

    سلام و خداقوت .تشکر میکنم از پاسختون
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که شرایطی که فرمودین چی هستش؟؟.. چیزی که من درباره شرایط خوندم درباره دومقطع مختلف بود اما مدنطر من یک مقطع( و بطور خاص دکتری هستش)و دو دانشگاه ازاد و دولتی هستش
    و سوالی دیگه دارم درصورت قبولی در دانشگاه روزانه وعدم امکان همزمانی انصراف از دانشگاه ازاد میشه داد و مشکلی ایجاد نمیشه؟

    • bagheri
     ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

     با سلا برای تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی میتوانید انجام دهید در یک مقطع تحصیلی امکان تحصیل همزمان نیست

     • علی
      ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۹

      درصورت قبولی دکتری روزانه انصراف که میشه داد از دانشگاه ازاد؟

     • fattahi
      ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

      سلام وقت بخیر
      بله ولی باید هزینه انصراف از دانشگاه آزاد را پرداخت کنید.

  • محمد صادق
   ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۵

   سلام، بنده مدرک کارشناسی ارشد الهیات رو دارم، اگر امسال مقطع ارشد زبان رو به صورت مجازی شروع کنم و سال آینده دکترای الهیات قبول بشوم، یعنی در ابتدای ترم ۳ ارشد زبان، ترم اول دکترا رو هم شروع کنم، مشکلی وجود خواهد داشت یا خیر؟ ممنون از راهنماییتون

   • karimi
    ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 85. فرخنده
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۱

  سلام. من با سوابق تحصیلی رشته کارشناسی جغرافیا پیام نور درس میخوانم. و قبلا لیسانس کامپیوتر از یک دانشگاه دیگه دارم. میخوام بدونم میتونم مقطع ارشد کامپیوتر را همزمان با جغرافیا در دانشگاه پیام نور بخونم؟

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام امکان تحصیل همزمان در دو مقطع بستگی به تصمیم دانشگاه دارد

 86. مینا
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

  سلام. وقت شما به خیر. تحصیل همزمان در دکتری تاریخ و ارشد تاریخ پزشکی که وابسته به وزارت بهداشت هست در هیچ صورت امکان پذیر نیست؟ حتی اگه به سازمان سنجش نامه بزنیم و رتبه خوب داشته باشیم و شاگرد اول باشیم؟

  • heydari
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که طول تحصیل هر دومقطع یکسان باشد و موافقت دانشگاه مبدا و مقصد را داشته باشین اینکار صورت میگیرد

 87. حامد 2
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

  اگر همزمان دانشجوی دکتری دولتی و دانشجوی لیسانس آزاد باشیم، و کار ما غیر قانونی باشد. کدام نهاد جلوی ما را می گیرد و مدرک مان را ابطال می کند؟ تحصیل همزمان (در صورت عدم اطلاع یک دانشگاه) چه مشکلی ایجاد می کند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

   سلام مشکلی پیش نمیاد

 88. نوروزی
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۷

  سلام
  من دانشجوی سال سوم دکتری مدیریت صنعتی دانشگاه آزادم
  آیا امکان تحصیل همزمان در کارشناسی ناپیوسته رشته مهندسی شیمی در دانشگاه علمی کاربردی رو دارم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام
   در صورت توافق دانشگاه مقصد و مبدا و در صورت یکسان بودن طول دو مقطع تحصیلی شما میتوانید به صورت همزمان در این دو مقطع تحصیل کنید

 89. محسن ن
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۳

  همزمان نمیشود در دو مقطع ارشد و دکتری اقدام به تحصیل کرد.
  آیا این منع قانون برای تحصیل همزمان در دکتری دولتی و لیسانس آزاد وجود دارد؟
  من به چندتا از دانشگاه آزادها تماس گرفتم، گفتند از طرف ما منعی ندارد که همزمان لیسانسآزاد و دکتری دولتی بگیرید.
  آیا درست است؟
  اگر به فرض همزمان هر دو مدرک را گرفتیم. قانون چطور متوجه می شود؟؟ و چگونه مدرکمان را ابطال می نمایند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

   سلام وقت بخیر امکان تحصیل در چند مفطع تابع شرایط خاصی هست برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرماببد

  • علی
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   باعرض سلام
   بنده ارشد فقه و مبانی حقوق دارم
   الان دوره دکتری روزانه قبول شدم
   میتوانم درحین گذراندن مقطع دکتری، لیسانس حقوق هم بخوانم؟

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 90. Mahdi
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام
  بنده سال سوم رشته علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان هستم.
  می خواستم بدونم امکانش هست مجددا در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی( روزانه یا شبانه) شرکت کنم و علاوه بر ان در رشته مدیریت آموزشی (ازاد _ روزانه ) شرکت کنم
  به عبارتی برای سال ۱۴۰۲ در دو کنکور و متعاقبا در دو مقطع همزمان تخصیل کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت به خیر
   برای تحصیل همزمان در دو مقطع باید هر دو مقطع را در یک بازه زمانی به اتمام برسانید.علاوه بر آن در صورت نداشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم،معافیت تحصیل برای هر مقطع بکبار برای شما صادر می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 91. محمد
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

  با عرض سلام
  بنده لیسانس مهندسی آبیاری و ارشد مهندسی عمران-سازه های هیدرولیکی دارم؛ در حال حاضر هم دارم لیسانس مهندسی عمران دانشگاه آزاد می خوانم؛ دکتری مهندسی عمران-آب و سازه های هیدرولیکی می خواهم برم برای مصاحبه، آیا می توانم همزمان هم لیسانس را ادامه بدهم و هم دکترا؟ و آیا در مورد دکترا تفاوتی بین دانشگاه آزاد و سراسری در این زمینه وجود دارد؟
  با احترام

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل همزمان در مقطع لیسانس و دکتری وجود ندارد

 92. ط
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام
  بنده کارمند بانک هستم
  امکان ادامه تحصیل به صورت مجازی یا پیام نور در مقطع ارشد ممکن هست؟

 93. وحید
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام وقت به خیر.من یک مدرک کارشناسی دارم.و الان میخوام لیسانس حسابداری دانشگاه پیام نور هم بگیرم.آیا میشه کارشناسی ارشد حسابداری رو هم همزمان با لیسانس حسابداری توی همون دانشگاه پیام نور بخونم؟.ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقت به خیر
   شرط تحصیل همرمان در دو مقطع به اتمام رسیده هر دو در یک بازه زمانی است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 94. مهدی رحیمی
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام
  بنده ارشد مهندسی برق دارم، امسال کنکور دکتری دادم و احتمالا در دوره دکتری برق مشغول به تحصیل می شوم. اما از طرفی می خواهم همزمان از طریق فراگیر پیام نور یا آزاد (که مجازی هم دارن) ارشد اقتصاد را هم بگیرم. (آزمون فراگیر را ثبت نام کرده ام) در ضورت قبولی در دکتری و همچنین ارشد فراگیر، امکان تحصیل همزمان در این دو را خواهم داشت؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

   سلام. خیر. همزمان نمیشود در دو مقطع ارشد و دکتری اقدام به تحصیل کرد.

 95. jajarmi
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۱

  بنده در رشته کارشناسی ارشد برنامه ریزی درسی دانشگاه آزاد قبول شده ام
  آیا میتوانم همزمان در رشته کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی هم دانشجو باشم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   با سلام.اگر در دانشگاه مجازی قبول شوید امکان ان جود دارد

 96. پوریا
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۹

  سلام وقت بخیر، ببخشد من دانشجوی ترم دوم دکتری دانشگاه آزاد هستم همزمان میتونم ارشد فراگیر مشغول تحصیل باشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام
   اقایون بخاطر سربازی نمیتوانند و برگشت به عقب محسوب میشود اگر هم کارت پایان خدمت دارید هم نمیشود چون زمانشون باهم تفاوت دارد

 97. Rostamirad
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۲

  میشه همزمان هم یک رشته ارشد داخل دانشگاه دولتی خوند و یک رشته کارشناسی تو دانشگاه پیام نور؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر با موافقت دانشگاهها امکانش هست در صورت موافقت باید دو رشته رو در یک بازه زمانی تموم کنید برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 98. رضا
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام بنده دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد هستم و کارت پایان خدمت دارم آیا میتوانم همزمان مقطع ارشد در دانشگاه پیام‌نور بخوانم ؟ با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام . باید از طرف واحد آموزش دانشگاه خود و دانشگاه پیام نور مورد نظر مجوز بگیرید

 99. الهام
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

  سلام من کارشناسی اولم رشته مهندسی ITهست وکارشناسی ارشدهمIT خوندم
  ودرحال حاضردانشجوی کارشناسی روزانه رشته ریاضیهستم میتونم همزمان ارشدریاضیم ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام وقت بخیرامکان تحصیل همزمان رو معمولا دانشگاه ها موافقت نمیکنن و یا نیازمند اتمام همزمان دو مقطع هست و طبق این شرایط قبول میکنن برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 100. پگاه
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

  سلام وقتتون بخير من الان دانشجوى ترم ٢ ارشد روانشناسي تربيتى هستم و امسال به كنكور ثبت نام كردم و قصدم قبولى در دندانپزشكى است آيا با توجه به اينكه فقط ٢ترم از ارشد كه ١ترم فقط پايان نامه است ميتونم بعد قبولى هم ارشد خود را ادامه دهم ؟ و الان ارشدمو در دانشگاه غبر انتفاعى ميخونم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقت به خیر
   شرط تحصیل همزمان در دو مقطع تحصیلی اتمام هر دو مقطع در یک بازه زمانی و یک سنوات تحصیلی است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲

   با سلام.بله.شما میتوانید تحصیل خود در مقطع ارشد را به پایان برسانید و پس از ان برای قبولی در رشته دندان پزشکی اقدام نمایید.

 101. امامی
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۶

  سلام من دارای مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی هستم.آیا امکان دارد همزمان در کنکور سراسری برای یه رشته دکتری و کنکور کارشناسی ارشد یکی از گرایشهای رشته کارشناسی ام شرکت کنم یا خیر؟و در صورت قبولی در هر دو رشته آیا امکان ادامه تحصیل همزمان و یا با استفاده از مرخصی تحصیلی در یکی از دو رشته وجود دارد یا خیر؟ممنون میشوم راهنمایی ام بفرمایید.

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۱

   سلام خیر

 102. باران
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام من دانشجوی ترم ۲ دکتری روزانه هستم، ایا امکان داره به صورت همزمان ارشد و یا کارشناسی رشته غیر از رشته ی اصلیم رو بخونم. و اگر میشه دانشگاه پیام نور یا دولتی میتونم؟ همه مقاطع تحصیلی قبلیم هم روزانه بوده. ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقت بخیر
   تحصیل هم زمان در 2مقطع یکسان امکان پذیر است

 103. امیر
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۴

  سلام.من هم مدرک کارشناسی دارم هم ارشد برق.با سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور دارم حقوق میخونم ترم چهارمم.اگه دکتری برق دانشگاه دولتی قبول شم میشود هم حقوقو تو پیام نور ادامه بدهم و هم دکتری برق دولتی رو بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت بخیر امکان تحصیل همزمان در دو مقطع وجود دارد

  • ندائی
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۲

   با عرض سلام و خسته نباشید،بنده فارغ التحصیل سال 1391کارشناسی مهندس تکنولوژی عمران عمران با کاردانی غیر مرتبط هستم،لذا به علت مشکل نظام مهندسی از همون کارشناسی با کارشناسی ارشد سازه در سال 1400شرکت کردم و قبول شدم،چون گفتن در نظام مهندسی به کارشناسی عمران با کاردانی غیر مرتبط اعتبار نیست با ارشد هم ایراد بسازن،اومدن همزمان در ورودی مهر به مهندسی پیوسته عمران عمران ثبت نام کردم که چهار ترمم تطبیق واحد شد و جواب ارشدم اومد و هردو در ورودی مهر میخونم و کارشناسی را با تطبیق واحد کردن چند روز یا ماه زودتر از از ارشد تموم میکنم یا همزمان ،میخواستم بپرسم برای شرکت در دکتری باید لیسانس جدید رو همراه با ارشد رشته قبل ارائه میدم یا قبول نمیکنن؟لطفا در صورت امکان با حوصله جواب بدین خیلی ممنونم.چون در دکتری معدل لیسانس میخوان و بنده موندم کدوم لیسانسو بدم و اگه لیسانس جدی رو بدم نمیگن که ارشدت از اون لیسانس قبلیه،؟

   • کارشناس ارشد
    ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

    با سلام.با توجه به شزایط موجود از یکی از دو لیسانس به دلخواه میتوانید یک مورد ر ا انتخاب کنیدجهت کسب دقیق تر شرایط با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 104. Saba
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام من ترم ۴ دکتری روزانه هستم
  مقطع کارشناسی من پیام نور بوده
  میتونم کارشناسی روزانه رو بخونم همزمان؟ لطفا به تفکیک رشته های سوابق تحصیلی و رشته های عادی بفرمایید ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۳

   اگر شرایط تحصیل همزمان را داشته باشید و نوع دانشگاه میتوانید انجام دهید

 105. حسین تقوی
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام بنده به تازگی فارغ التحصیل دکتری عمومی هستم . سوالم اینه که آیا میتونم در رشته کارشناسی آزاد شرکت کنم ؟ و اینکه مشمول معافیت تحصیلی میشم در دوران کارشناسی ؟ و سوال دیگر اینکه تکلیف طرح دکتری چی میشه ؟ ( رشته دکتری دندانپزشکی )

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   بستگی به وضعیت نظام وظیفه و رشته مدنظر شما دارد.جهت بررسی دقیق شرایط با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 106. .
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام من دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد هستم میخواستم بدونم میتونم در رشته دوم لیسانس یک رشته دیگ ‌‌درهمین دانشگاه بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر امکان تحصیا همزمان در مقطع دکتری نمیباشد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 107. سعید
  ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۸

  سلام. من قبلا یک مدرک کارشناسی داشتم؛ الان برای بار دوم دارم در رشته ی دیگری لیسانس (در دوره ی روزانه سراسری) میخونم. آیا امکانش هست کنکور ارشد سال بعد رو هم شرکت کنم و مثلاً در یک رشته ی مجازی، همزمان ارشد هم بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام
   در صورتی که طول مدت دو مقطع یکی باشد و هر دو دانشگاه موافقت کنند این امکان وجود دارد

 108. رفیع
  ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۸

  سلام من دانشجوی ارشد دانشگاه دولتی هستم. برای تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام کردم. از دانشگاه آزاد پرسیدم گفت بخشنامه جدید داریم تحصیل همزمان ارشد دولتی و کارشناسی آزاد مشکلی نداره….
  خواستم بدونم راست میگن؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

   بله.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل همزمان تماس بگیرید

 109. نغمه
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۷

  سلام ببخشید من لیسانس مترجمی دانشگاه پیلم نور دارم میخواستم بدونم میشه در رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور به صورت همزمان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   در صورتی که طول مدت تحصیل دو مقطع یکی باشه و هر دو دانشگاه موافقت کنند بله

 110. اشکان
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام
  من کارشناسی مکانیک دارم.
  الانم دارم در دانشگاه دولتی کارشناسی میگیرم.
  خدمت سربازی هم رفتم.
  خواستم بدونم میتونم در دو مقطع کارشناسی که الان دارم درس میخونم و ارشد رشته قبلیم همزمان در دانشگاه دولتی درس بخونم.

  • کارشناس ارشد
   ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۸

   سلام
   خیر تحصیل در دو مقطع در حال حاضر امکان پذیر نمیباشد

 111. علی
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

  بنده سال اول دکتری رشته قرآن و‌حدیث در دانشگاه غیرانتفاعی هستم.
  آیا میتوانم همزمان ارشد علوم سیاسی یا روانشناسی (روزانه شبانه غیر انتفاعی پیام نور آزاد)بخوانم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل در مقطع ارشد و دکترا به صورت همزمان وجود ندارد . برای دریافت مشاوره دقیق در خصوص تحصیل همزمان در دو مقطع با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 112. زهرا
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

  اگه برم دانشگاه پیام نوردرس بخونم یا یه دانشگاه دیگ بازم نمیشه خخیلی برام مهمه یه راهی بگیدکه بشه همزمان هم مدیریت روبخونم وهم اگ کنکورقبول شدم بتونم بعدتموم کردن اون برم وادامه بدم؟ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

   سلام
   در صورت تایید دانشگاه مبدا و مقصد این امکان وجود دارد

 113. زهرا
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۳

  آخه شما توبعضی نظرلت نوشتیدمیشه وامکان‌پذیره چه راهی هست برای اینکه بتونم؟یه راهی که بشه همزمان خوند یا مرخصی تحصیلی گرفت واینورخوند.من بدون‌ کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کردم ودارم مدیریت میخونم درچه صورت میشه همزمان خوند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۸

   سلام
   برای اطلاع از شرایط تحصیل همزمان خود با مشاورین ما تماس بگیرید

 114. زهرا
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰

  آخه شما توبعضی نظرلت نوشتیدمیشه وامکان‌پذیره چه راهی هست برای اینکه بتونم؟یه راهی که بشه همزمان خوند یا مرخصی تحصیلی گرفت واینورخونداصلا تحت هیچ شرایطی نمیشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲

   سلام
   برای آگاهی از شرایط تحصیل همزمان خود میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرین

   • اویس
    ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰

    سلام تماس با مشاورین از طریق تلفن خونگی ام با این شماره ای که گداشتین ، امکان پذیر نیست
    لطفا یه شماره تماس دیگه بگذارید که بشه با موبایل گرفت

    • کارشناس ارشد
     ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

     با سلام.به واتساپ شماره 09044768687در واتساپ پیام دهید.لینک خرید بسته تلفن همراه برای شما ارسال خواهد شد.

 115. زهرا
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

  باسلام‌میخواستم بپرسم من درحال خوندن کارشناسی مدیریت بازرگانی دردانشگاه آزادهستم وهمزمان دارم برای کنکورشرکت میکنم سال بعددرصورتی قبولی دررشته های پزشکی یا پیراپزشکی تکلیف مدیریت بازرگانی چی میشه ومیشه همزمان تحصیل کرد یاازدانشگاهی که قبول شدم مرخصی بگیرم اول کارشناسی رو تموم کنم بعداونوادامه بدم؟؟خواهشا یه راهی بزاریدبرام حیاتیه

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۷

   سلام . تحصیل همزمان امکانپذیر نیست

 116. زهرا
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

  باسلام‌میخواستم بپرسم من درحال خوندن کارشناسی مدیریت بازرگانی دردانشگاه آزادهستم وهمزمان دارم برای کنکورشرکت میکنم سال بعددرصورتی قبولی دررشته های پزشکی یا پیراپزشکی تکلیف مدیریت بازرگانی چی میشه ومیشه همزمان تحصیل کرد یاازدانشگاهی که قبول شدم مرخصی بگیرم اول کارشناسی رو تموم کنم بعداونوادامه بدم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۷

   سلام .امکان پذیر نیست

 117. زهرا
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

  باسلام من یه سوال داشتم میخواستم ببینم من درحال تحصیل در دانشگاه آزاد رشته مدیریت بازرگانی هستم وهمزمان دارم برای کحکورهم میخونم که سال دیگ شرکت کنم درصورت قبولی درکنکور دررشته های پزشکی وپیراپزشکی میتونم همزمان تحصیل کنم یا از دانشگاهی که از طریق کنکور قبول شدم مرخصی تحصیلی بگیرم و این مقطع رو تموم کنم وبعداونوادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام .تحصیل همزمان امکان پذیر نیست

 118. لاله ج
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۷

  سلام، من ارشد روانشناسى دارم ولى ليسانسم مرتبط نيست ، براى ترم بهمن ماه دانشگاه غير انتفاعى رشته روانشناسى با استفاده از سوابق تحصيلى ديپلم پذيرفته شدم، (آيا امكان پذير هست كه در خلال تحصيل در مقطع كارشناسى كنكور دكتراى روانشناسى هم شركت كنم و همزمان دكتراى روانشناسى را در كنار كارشناسى غير انتفاعى ادامه دهم؟ اگر مشكلى ندارد، دانشگاه دولتى ياآزاد باشد فرقى نمى كند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۳

   سلام .بله میتوانید

 119. افشین
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

  باسلام خدمت شما من دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی هستم. میتونم همزمان ارشد دانشگاه دولتی هم بخونم (شبانه یا روزانه)

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

   سلام .خیر

 120. علی
  ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴

  سلام بنده ترم ۳ مقطع دکتری تحصیل می کنم
  می تونم در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر شرکت کنم و همزمان ادامه بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۹

   سلام . تحصیل همزمان امکانپذیر نیست

 121. محدث
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۶

  سلام من کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو گرفتم ، الان تازه ترم دو کارشناسی دومم در دانشگاه دولتی هستم ، آیا میتوانم سال بعد کنکور دکتری شرکت کنم ؟ در صورت قبولی در دکتری تکلیف کارشناسی که دوترم خوندم چه می شود؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۵

   سلام .میتوانید . از وزارت علوم مجوز تحصیل همزمان بگیرید

 122. حامد
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۲

  با سلام ، بنده لیسانس پیوسته رشته صنایع از دانشگاه دولتی دارم ، و الان قصد دارم رشته معماری دانشگاه آزاد در دو مقطع کاردانی ناپیوسته معماری و کارشناسی ناپیوسته معماری رو همزمان بخونم و ۲ ساله تموم کنم ، امکان داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل همزمان در این دو مقطع وجود ندارد .

 123. زهرا
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

  سلام.وقت بخیر
  من کارشناسی ریاضی پیام نور دارم.
  در حال تحصیل در ترم یک ارشد بالینی دانشگاه آزاد هستم.
  میخاستم ببینم میتونم همزمان با ارشد، کارشناسی روانشناسی را در دانشگاه آزاد یا پیام نور بخونم ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

   سلام بله

 124. سحر
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام .من در مقطع دکترا بیوشیمی وزارت بهداشت روزانه تحصیل میکنم. آیا میتونم همزمان لیسانس علوم ازمایشگاهی دانشگاه ازاد یا شهریه پرداز هم بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به توضیحات شما مواردی از فبیل دانشکاه و اینکه ترم چند هستید باید چگ بشه برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 125. محدثه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

  سلام . من محصل دوره ارشد روزانه هستم . اما میتونم در دوره کارشناسی پیامنور بدون کنکور ثبت نام کنم-؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام وقت بخیر بله میتونید ولی باید سنوات تحصیلی در یک زمان تمام شئد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 126. مهدیه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۴

  با سلام
  بنده مهندسی کامپیوتر خوندم و لیسانسمو گرفتم در حال حاضر دانشجوی پزشکی هستم و جز دانشجویان استعداد درخشان میخواستم بدونم میتونم در کنکور ارشد سال آینده شرکت کنم و در این مقطع رشته mba را همزمان با پزشکی بخونم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

   سلام وقت بخیر نخیر امکانش نیست

 127. کارشناس ارشد
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام وقت بخیر
  من الان برای دومین بار مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی پیام نور هستم، آیا میتوانم در کنکور ارشد شرکت کنم؟ تحصیل همزمان کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام وقت بخیر برای مقطع ارشد با مدرک کارشناسی که دارین میتونین اقدام بکنین برای تحصیل در دو مقطع هم بستگی به شرایط داره که باید بررسی شود برای اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین

 128. اله
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۲

  با عرض سلام. من دانشجوی ترم 5 دانشگاه دولتی هستم و درسم تا بهمن 1401 تموم میشه ولی میخوام کنکور ارشد.رو شرکت کنم و دانشگاه دولتی درس بخونم آیا امکانش هست؟ که اگه قبول بشم تعهد بدم یا مرخصی بگیرم کارشناسی رو تموم کنم بعد مقطع ارشد رو بخونم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام بله امکان داره

 129. دینا
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۱

  من ورودی ۹۷ روانشناسی دانشگاه دولتی هستم. اگر سال بعد با سهمیه استعداد درخشان وارد مقطع ارشد در دانشگاه دولتی بشم، میتونم همزمان باهاش کنکور کارشناسی ریاضی بدم و همزمان با ارشدم، یک رشته فنی رو در مقطع لیسانس در دانشگاه دولتی یا آزاد بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت بخیر بله می توانید. لطفا برای اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز تماس بگیرید

 130. آروین
  ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

  با عرض سلام، بنده مشغول تحصیل در دانشگاه آزاد هستم (لیسانس دوم که سال بعد، سال تحصیلی آخر بنده می باشد)، در صورت قبولی در کنکور ارشد (مهندسی کامپیوتر) امکان دارد که همزمان مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد را با مقطع ارشد دانشگاه سراسری ادامه دهم؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقتتون بخیر مشکلی در تحصیل هم زمان این دو مقطع ندارید

 131. Fateme
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

  سلام وقت بخیر
  من الان برای دومین بار مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی هستم، آیا با دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد، میتوانم در کنکور دکتری شرکت کنم؟
  یعنی تحصیل همزمان کارشناسی دوم و دکتری مشکلی ایجاد میکنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقتتون بخیر تحصیل همزمان پزشکی با کارشناسی همزمان مقدر نیست

 132. Fateme
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام وقت بخیر
  من مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو گرفتم، الان کارشناسی دوم رو شروع کردم. آیا امکان شرکت در کنکور دکتری دارم؟
  همزمان میشه کارشناسی و دکتری خوند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام . باید از وزارت علوم تاییدیه بگیرید

 133. فاطمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۷

  سلام خسته نباشید. من لیسانس دانشگاه دولتی دارم. الان دانشجوی لیسانس پیام نور هستم. میتونم کنکور ارشد 1401رو شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۸

   سلام
   بله در صورت گر فتن تاییدیه لازم از اموزش دانشگاه میتوانید اقدام کنید

 134. فاطمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۰

  سلام. من لیسانس دانشگاه دولتی دارم. الان دانشجوی ترم سه لیسانس پیام نور هستم. میتونم ارشد دولتی بخونم؟ یا فقط پیام نور

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۵

   سلام
   میتوانید در کنکور ارشد در صورت آوردن تراز علمی لازم برای دانشگاه های دولتی، اقدام کنید

 135. H
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲

  سلام بنده در حال تحصیل یکی از رشته های پیراپزشکی در دانشگاه ازاد هستم امکانش هست بطور همزمان یک رشته بدون کنکور در دانشگاه ازاد یا پیام نو تحصیل کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۸

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد میتوانید

   • اویس
    ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۰

    سلام تماس با مشاورین از طریق تلفن خونگی ام با این شماره ای که گداشتین ، امکان پذیر نیست
    لطفا یه شماره تماس دیگه بگذارید که بشه با موبایل گرفت

 136. سعید
  ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۶

  بر چه اساسی میگید منع رو برداشتن؟ یکی میگه میشه یکی میگه نمیشه. آخرش کدوم درسته؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقتتون بخیر در دو مقطع کارشناسی کارشناسی و همچنین کارشناسی و ارشد به طور همزمان امکان پذیز است.

 137. سعید
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۹

  دیدم ی جا نوشتید منع تحصیل همزمان ارشد و دکتری رو برداشتن. صحت داره؟ یعنی من میتونم همزمان ارشد دولتی تربیت بدنی و دکتری آزاد روانشناسی بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام خیر

 138. سارا
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

  من تا پاییز آینده ارشد پردیس را تمام میکنم اگر مجدد در کنکور شرکت کرده و پزشکی قبول شوم امکان تحصیل دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت بخیر.تحصیل همزمان در چند مقطع تحت شرایط خاصی امکان پذیره.اگر شرایطش رو داشته باشید میتونید ادامه بدید.

 139. زهرا غفاری
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام.من لیسانس مهندسی صنایع از پیام نور هستم و دانشجوی کارشناسی حسابداری پیام نور، امسال از طریق لیسانسم ارشد حسابداری دانشگاه آزاد قبول شدم.
  خواستم بدونم میتونم ارشد رو در کنار کارشناسی بخونم یا باید کارشناسی رو انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۴

   سلام وقت به خیر
   تحصیل همزمان در دو مقطع کارشناسی و ارشد بلامانع است اما با رعایت این شرط که در طول مدت زمان مجاز تحصیل به اتمام برسد.

 140. لاله
  ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۱

  سلام ببخشید من تا آخر ۱۰ آبان از پایان نامه ارشدم (دولتی) دفاع می کنم، و امسال لیسانس مجدد دولتی قبول شدم مشکلی پیش میاد؟
  قانون چی میگه آیا دانشگاه دولتی اجازه تحصیل در مقطع پایین رو میده؟(خر دو مقطع ارشد و کارشناسی دولتی هست)
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت به خیر
   مشکلی از جهت تحصیل همزمان در این دو مقطع را ندارید.

 141. ارشد و دکتری
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۴

  سلام. آیا امکان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رشته دیگر و دکتری رشته ای که ارشد انرا دارم در یکسال وجود دارد و بعد هرکدام را که قبول شدم ادامه دهم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳

   سلام وقت بخیر بله امکان تحصیل همزمان دردو مقطع ارشد و دکتری وجود دارد

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام برداشتن منعشو

 142. آرام
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷

  سلام من لیسانس دارم از دانشگاه پیام نور .ارشد روانشناسی خوندم الان دارم معماری می خونم تابستون ترم بعد تموم میشه ،من می تونم به واسطه اینکه یه لیسانس دارم امسال دفترچه کنکور بگیرم و ثبت نام کنم برا ارشد معماری ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی منوط به یکسری شرایط خاص میباشد.

 143. Ana
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۳

  من دانشجوی دکتری .دانشکاه دولتی هستم.ایا امکان داره همزمان رشته پزشکی دولتی هم.بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت بخیر خیر امکانش وجود ندارد

 144. دانیال
  ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰

  با سلام،ممنون میشم اگر پاسخ بدین
  در مورد تحصیل همزمان، اگه بنده با فاصله یک سال از هم کنکور کارشناسی و کنکور ارشد شرکت کنم،میتونم بدون اینکه کسی متوجه بشه در دو رشته به صورت روزانه(کارشناسی بهداشت و ارشد علوم) ثبت نام و تحصیل کنم؟ با توجه به اینکه مشکل نظام وظیفه هم ندارم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقت بخیر تحصیل همزمان در دو مقطع کارشناسی و ارشد میشود

 145. Zeinab
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۱

  من دانشحوی ارشد یکی ازدانشگاههای غیرانتفاعی هستمایا میتوانم در دانشگاا آزاد درمقطع لیسانس همزمان درس بخوانم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۰

   سلام خیر امکان تحصیل همزمان در دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی وجود ندارد

 146. دکتر
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام من دانشجوی دکتری دولتی هستم بعد از اتمام دکتری میتونم باز یه رشته دیگر دولتی دکتری بخونم.

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   با سلام
   مشکلی نیست اما باید از نظر نظام وظیفه شرایط بررسی شود.

 147. helma
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۸

  باسلام
  من ترم اخر کارشناسی رشته علوم تربیتی دانشگاه دولتی شیراز هستم و بهمن ۱۴۰۰فارغ التحصیل میشم
  میتوانم همزمان در کارشناسی روانشناسی فراگیر پیام نور و همچنین در سال ۱۴۰۱ در کنکور ارشد دانشگاه روزانه شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام نه شانس کمی دارید

 148. دانشجو
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۳

  سلام. من دانشجوی استعداد درخشان ارشد نرم افزار دانشگاه ازاد ترم سه هستم، دکتری هوش مصنوعی پذیرفته شدم در دانشگاه ازاد و بین الملل، امکان تحصیل در هر دو مقطع و همزمان دارم؟ معدلم بالا ۱۹ هست.

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت بخیر.خیر امکان تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی وجود ندارد.

 149. مهناز
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱

  من دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد هستم. آیا امکان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد برای من در دانشگاه های آزاد و دولتی یا غیره وجود داره؟
  ممنون از راهنماییتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

   سلام امکان تحصیل همزمان در دو مقطع وجود ندارد

 150. جعفری
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۵

  با سلام و درود من دانشجو ارشد دانشگاه روزانه هستم در صورت قبولی پزشکی در کنکور در دانشگاه دولتی میتوانم همزمان در هر دو رشته تحصیل کنم؟ یا باید از ارشد انصراف بدم؟درصورت قبولی پزشکی میتونم مرخصی بگیرم تا ارشدم رو تموم کنم؟سپاسگزارم از پاسخگوییتون

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقتتون بخیر.
   متاسفانه شرایطی برای تحصیل همزمان وجود ندارد.

 151. مهشید شعبانی
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام دانشجوی ارشد تغییر رشته ای هستم می خواستم در دانشگاه ازاد همزمان لیسانس هم شرکت کنم آیا امکانش هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت بخیر براساس شرایط تحصیل هم زمان امکان تحصیل شم هم در ارشد هم لیسانس وجود دارد و برای بررسی شرایط تحصیل هم زمان میتوانید با شماره های مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 152. فاطمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۲

  باسلام
  من دانشجوی ارشد پیام نور هستم آیا میتوانم در مقطع لیسانس دانشگاه غیرانتفاعی یا پیام نور ثبت نام کنم یا فقط پیام نور میتوانم ادامه تحصیل دهم ؟؟؟؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام وقتتون بخیر.
   مشکلی نداره شما میتونید هر دانشگاهی در مقطع لیسانس مجدد تحصیل کنید.

 153. مهدی
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی دکتری جامعه شناسی دانشگاه سراسری هستم و لیسانس من مهندسی عمران و ارشدم جامعه شناسی هست ، آیا میتوانم در دوره ارشد مهندسی عمران (پیام نور یا دانشگاه آزاد) همزمان با دکتری جامعه شناسی تحصیل کنم ؟
  ممنون میشم پاسخ بدهید

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام امکان تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی فقط برای پیام نور میتونی بشرطی که هردو در دانشگاه پیام نور باشه

 154. دانشجو
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶

  من الان دانشجوی حقوق مقطع لیسانس در پیام نور هستم آیا می توانم همزمان در ارشد دانشگاه دولتی تحصیل کنم

 155. امین
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

  سلام من در سال 97 ارشد از دانشگاه سراسری تبریز قبول شدم و خوندم. و در سال 98 دوباره به کنکور ثبت نام کردم و یک رشته از دانشگاه پیام نور انتخاب و خوندم. در سال 99 ارشد را تمام کردم اما کارشناسی پیام نور را هنوز میخونم در واق یک سال را همزمان ارشد سراسری و کارشناسی پیام نور خوندم . اشکالی وجود دارد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام امکان تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی فقط برای پیام نور میتونی بشرطی که هردو در دانشگاه پیام نور باشه

 156. امین
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

  سلام من در سال 97 کارشناسی ارشد از دانشگاه سراسری تبریز قبول شدم و خوندم ودر سال 98 دوباره به کنکور ثبت نام کردم و یک رشته از دانشگاه پیام نور را انتخاب کردم و خوندم . در سال 99 ارشد را تمام کردم و سال بعد هم کارشناسی پیام نور را تمام میکنم. در واقع یک سال ارشد سراسری و پیام نور کارشناسی را همزمان خوندم که هردو را کنکور دادم. در این کار اشکالی وجود دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۵

   سلام امکان تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی فقط برای پیام نور میتونی بشرطی که هردو در دانشگاه پیام نور باشه

 157. سحر
  ۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام من الان دارم مقطع لیسانس در دانشگاه آزاد رشته روانشناسی میخونم آیا اگر امسال ارشد روانشناسی دانشگاه سراسری قبول بشم امکان تحصیل همزمان در دو مقطع ارشد و لیسانس در رشته روانشناسی را دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

   سلام خیر شما برای ارشد حتما باید کارشناسی را تمام کرده باشید و امکان تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی را ندارید

   • محمد حسین
    ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹

    سلام؛ بنده دانشجوی دو رشته حقوق و علوم سیاسی هستم در مقطع کارشناسی. رشته علوم سیاسی بنده یک سال زودتر تموم میشه. آیا امکانش هست بنده ارشد علوم سیاسی قبول شم و همزمان با اون سال آخر کارشناسی حقوق رو ادامه بدم؟ از نظر قانون منعی وجود داره؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

     سلام وقت بخیر
     با توجه به اطلاعیه جدید برایتان مقدور نیست

 158. رسول
  ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

  سلام من دانشجوی دکتری دانشگاه ازاد هستم . مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بودم . ایا در حین اینکه دانشجوی دکتری هستم ایا میتوانم مقطع کارشناسی ارشد سراسری ثبت نام نمایم؟
  خیلی واسم حیاتی هست ممنون میشم جوابمو بدین

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام خیر امکان تحصیل همزمان در دو مفطع وجود نداره

   • کارشناسی و ارشد
    ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

    باسلام
    من کاردانی طراحی دوخت خوندم. بعد چون کارشناسیش نبود در شهرم
    کارشناسی نقاشی خوندم
    بعد گرفتن لیسانس از نقاشی در سراسر شرکت کردم کهردانی ب کارشناسی طراحی پوشاک روزانه قبول شدم و میخونم
    حدود دو ترم هست
    از ارشد هنر صنایع فلز با استفاده از مدرک لیسانس نقاشی قبول شدم روزانه
    میتونم هر دو رو با هم بخونم
    ممنون از محبتتون برام خیلی حیاتی هست

    • karimi
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

     • والی شرف
      ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۲

      سلام خسته نباشید ببخشید آیا میشه مثلا درس بخونم مدرک لیسانس رشته حقوق بگیرم بعد مدرک فوق لیسانس مدیریت یا یه چیز دیگه ؟

     • مشاور محمدی
      ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

      سلام وقت به خیر
      تغییر رشته از مقطع کارشناسی به ارشد امکان پذیر است.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور