تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
تحصیل هم زمان در چند مقطع

تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی

تحصیل هم زمان در چند مقطع
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

یکی از سوالات داوطلبان علاقه مند به رشته های مختلف، این است که آیا تحصیل همزمان در چند مقطع امکان پذیر است؟ شرایطی فراهم شده است که با توجه به آن امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری را فراهم نموده است. در ابتدا باید بگوییم که تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته برای داوطلبان در دانشگاه های مختلف و با توجه به شرایط خاص امکان پذیر است.

 

 

حهت اطلاع از شرایط تحصیل همزمان در چند مقطع ، نحوه انتخاب واحد در دانشگاه های مختلف ، آگاهی از شهریه رشته های مختلف از تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور

9099072952 ( تماس از استان تهران)

پاسخگویی از ساعات 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

شرایط تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی

امکان تحصیل همزمان برای داوطلبان در دانشگاه آزاد فراهم شده است. داوطلبان می توانند در مقاطع محدود ادامه تحصیل دهند. یکی از شرایط در نظر گرفته شده برای ادامه تحصیل همزمان داوطلبان این است که در رشته های غیر پزشکی امکان ادامه تحصیل خواهند داشت. همچنین داوطلبان می توانند تنها در همان مقطع و یا مقاطع پایین تر ادامه تحصیل دهند.

امکان تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته دانشگاه آزاد تنها برای مقاطع کاردانی و کارشناسی امکان پذیر است. داوطلبان می توانند در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد که مایل باشند پس از مشاوره و برنامه ریزی به صورت همزمان ادامه تحصیل دهند. انتخاب واحد برای تمامی داوطلبان همانند سایر دانشجویان پذیرفته شده خواهد بود و در این رابطه هیچ محدودیتی برای آنان قرار داده نشده است.

با توجه به اینکه امکان تغییر رشته در رشته دوم وجود نخواهد داشت، لذا نهایت دقت را در انتخاب خود داشته باشید. چنانچه در رشته اول خود اخراج و یا انصراف دهید در صورتی خواهید توانست در رشته دوم ادامه تحصیل دهید که ار نظر نظام وظیفه مشکلی نداشته باشید. شایان ذکر است که انتخاب رشته دوم تنها برای یکبار برای داوطلبان وجود خواهد داشت.

 

 

شرایط تحصیل همزمان در چند مقطع دانشگاه دولتی

 

تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته

تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته

امکان تحصیل همزمان در چند مقطع برای دانشجویان دانشگاه های روزانه وجود نخواهد داشت. لذا هر یک از داوطلبان تنها می توانند در در مقطع کارشناسی و در دانشگاه های غیر دولتی رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سراسری ادامه تحصیل دهند. به عنوان مثال در رشته های بدون کنکور پیام نور که دفترچه آن از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد، می توانند ادامه تحصیل دهند.

با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور از پذیرفته شدگان خود شهریه ای دریافت می نماید، لذا پذیرفته شدگان باید هزینه ای مطابق با سایر دانشجویان دیگر پرداخت نمایند. دانشگاه اول پس از پذیرش دانشجو تمامی مدارک ارائه شده را باید به دانشگاه دوم ارسال نماید. با در نظر گرفتن نمرات دروس عمومی برای تمامی داوطلبان معادل سازی خواهد شد.

در رابطه با تنظیم امتحانات تفاوتی ندارد که شما برای تحصیل همزمان در چند مقطع اقدام می نمایید ، یا اینکه در یک مقطع ادامه تحصیل می دهید. به هنگام انتخاب واحد حتما به تاریخ امتحانات توجه داشته باشید خصوصا اگر واحد دانشگاهی شما متفاوت باشد و فاصله زیادی با یکدیگر دارند. در صورتی که سوالی در این رابطه دارید می توایند با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 ( استان تهران) تماس حاصل نمایید.

 

 

مدارک لازم جهت ثبت نام در رشته دانشگاهی دوم

برای انجام ثبت نام  تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته، هر یک از داوطلبان لازم است مدارک خود را در دانشگاه دوم به هنگام پذیرش ارائه نمایند.

 • ارائه کارنامه ی حاوی ریز نمرات و همچنین ارائه گواهی پیش دانشگاهی برای تمامی داوطلبان الزامی می باشد.
 • ارائه مدارک مبتنی بر معافیت تحصیلی برای دانشجویان پسر مشمول خدمت سربازی
 • کارنامه ترم اول دانشگاه در رشته مورد تحصیل و دانشگاه اول

 

قوانین تحصیل همزمان در چند مقطع

در مورد سوال اول در رابطه با امکان تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته باید بگوییم که این امکان وجود خواهد داشت. برای ادامه تحصیل می توانید به سه نحو عمل نمایید. در مرحله اول می توانید در رشته های ارشد فراگیر پیام نور ادامه تحصیل دهید . همچنین در صورت برخورداری از شرایط استعداد درخشان می توانید ادامه تحصیل دهید. استفاده از طرح کهاد می تواند امکان ادامه تحصیل را در مقطع ارشد برای شما فراهم نماید.

داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته دوم مقطع کارشناسی ارشد هستند اما واجد شرایط  تحصیل همزمان کارشناسی ارشد نمی باشند، امکان ادامه تحصیل را نخواهند داشت. در واقع تحصیل همزمان در چند مقطع برای دانشجویان ارشد در مقطع بالاتر امکان پذیر نیست. بدین معنا که داوطلبان تنها می توانند در مقاطع پایین تر (کارشناسی) ادامه تحصیل دهند. همچنین داوطلبان نمی توانند در ثبت نام مقطع دکتری شرکت نمایند.

در واقع امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. تفاوتی ندارد شما در کدام یک از دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل می باشید، در هیچ یک از این دانشگاه ها نمی توانید به طور همزمان در دو مقطع دکتری حرفه ای ادامه تحصیل دهید. به یک نکته مهم در رابطه با انتخاب دانشگاه توجه نمایید. با توجه به تداخلی که در دانشگاه های مختلف در رابطه با مدارک مورد نظر ارائه می گردد، لذا توصیه می نماییم که دانشگاه پیام نور را برای رشته دوم خود انتخاب نمایید.

 

شرایط امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری

 

امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری

امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری

دانشجویان عزیز استعداد درخشان ارشد می توانند در دو رشته به صورت همزمان در مقطع کارشناسی ارشد در صورت دارا بودن شرایط زیر  ادامه تحصیل دهند.

 • چنانچه در المپیادهای کشوری موفق به دریافت مدال طلا شده باشند.
 • در جشنواره جوان خوارزمی موفق به کسب مدال طلا و رتبه اول شده باشند.
 • رتبه کنکور آنان به اندازه 2.5 انحراف معیار از میانگین بالاتر باشند .
 • در دانشگاه محل تحصیل به عنوان دانشجوی استعداد درخشان باشند. (با توجه به ورودی های همان سال جزو نفرات برتر دانشگاه باشند).

تذکر : داوطلبانی که واجد شرایط تعیین شده می باشند، در صورتی می توانند در رشته مربوطه ثبت نام نمایند که بتوانند در دو ترم حداقل معدل 17 را کسب نمایند.

 

نحوه انتخاب رشته دوم کارشناسی ارشد

دانشجویان استعداد درخشان ، برای انتخاب رشته با توجه به اولویت بندی تعیین شده اقدام نمایند بدین معنا که داوطلبان لازم است دست به انتخاب رشته هایی بزنند که مکمل رشته اول آنان باشد. همچنین اولویت پذیرش در دانشگاه اول بر اساس دانشگاه دوم تعیین می شود. انتخاب رشته دیگر برای دانشگاه دیگر منوط به انتخاب و اجازه دانشگاه دوم می باشد.

 

 

خلاصه ای در مورد تحصیل همزمان چند مقطع تحصیلی

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با شرایط تحصیل هم زمان در چند مقطع برای شما اطلاعاتی را ارائه نماییم. با توجه به اینکه نحوه برنامه ریزی برای موفقیت در هر دو رشته از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، لذا در صورتی امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری را دارید، می توانید با مشاوران ما در این رابطه در ارتباط باشید. همچنین در صورتی که برای پرداخت شهریه در دو مقطع مختلف یک رشته دچار مشکل می باشید، با کارشناسان ما این موضوع را مطرح نمایید و از تخفیفات لازم بهره مند شوید.

4/5 - (1 امتیاز)

آیا امکان تحصیل هم زمان در چند مقطع برای دانشجویان دانشگاه های سراسری وجود دارد؟

بله. تمامی دانشجویان دانشگاه های سراسری می توانند همزمان در مقطع پایین تر و یا همان مقطع دانشگاه اول، در رشته دیگر ادامه تحصیل دهند.

 

آیا امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری وجود دارد؟

امکان تحصیل همزمان ارشد و دکتری تنها برای دانشجویان استعداد درخشان ، دارای المپیادهای علمی و دانشجویان کهاد ، پس از کسب معدل مورد نظر امکان پذیر است.

 

 ثبت نام تحصیل همزمان در دو مقطع مختلف یک رشته از چه زمانی آغاز می شود؟

این موضوع بسته به دانشگاه انتخابی شما می تواند متفاوت باشد. می توانید لیست مربوط به جدول شهریه ها را در این مورد مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. شیوا
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸

  سلام
  آیا امکان تحصیل همزمان در دکتری و کارشناسی ارشد روزانه دولتی وجود دارد؟(هر دو روزانه دولتی)
  سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام نه امکان ندارد

 2. Kiana
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من شنیدم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اولویت با افراد بومی اون منطقه هست. اگر شخصی رتبه اش دو یا سه رقمی باشه و دانشگاهی رو که در شهر دیگه ای هست اولویت خودش در کنکور انتخاب بکنه، ممکنه به واسطه ی رتبه اش در اون دانشگاه قبول بشه با وجود اینکه فرد بومی اون منطقه نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر این امکان برای دانشگاه فرهنگیان در استان دیگه بع جز محل سکونت امکان پذیر نمی باشد

 3. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 4. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 5. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 6. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 7. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 8. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 9. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 10. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 11. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 12. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 13. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 14. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 15. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 16. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 17. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 18. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 19. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 20. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 21. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 22. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 23. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 24. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 25. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 26. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 27. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 28. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 29. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 30. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 31. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور