تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
انصراف از دانشگاه روزانه

شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه روزانه

انصراف از دانشگاه روزانه
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
سراسر کشور : 909 9072952

برخی از داوطلبان پس از پذیرش در دانشگاه ممکن است تصمیم به انصراف از دانشگاه روزانه بگیرند. اما سوال مهم این است که شرایط انصراف از دانشگاه دولتی چیست؟ آیا قبل از ثبت نام در دانشگاه باید انصراف دهیم یا پس از آن؟ برای ثبت درخواست خود لازم است مراحل انصراف از دانشگاه دولتی پشت سر بگذرانید. در صورتی که در دوره های شبانه پذیرفته شده اید و حال مایل به انصراف از دانشگاه می باشید، باید از قوانین انصراف از دانشگاه شبانه را به درستی مطالعه می نمایید.

 

 

برای اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه روزانه ، دریافت فرم مربوط به انصراف از دانشگاه و همچنین انجام انصراف از دانشگاه از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

چه زمانی می توان برای انصراف از دانشگاه روزانه اقدام نمود؟

 

چه زمانی می توان برای انصراف از دانشگاه روزانه اقدام نمود؟

چه زمانی می توان برای انصراف از دانشگاه روزانه اقدام نمود؟

 

دلایلی که ممکن است به موجب آن داوطلبان را ملزم به دریافت انصراف نماید، در هر رشته متفاوت می باشد. زمان انصراف از دانشگاه بسیار مهم است. در صورتی که در دانشگاه پذیرفته شده اید ولی هنوز برای ثبت نام حضوری اقدام ننموده اید، نیازی به انصراف از دانشگاه ندارید . اما مطابق با شرایط انصراف از دانشگاه دولتی امکان شرکت در کنکور را نخواهند داشت و یکسال از کنکور محروم خواهند شد. زیرا دوره روزانه به صورت رایگان می باشد و موسسات آموزش عالی تنها یکبار امکان ادامه تحصیل رایگان را به داوطلبان می دهند.

برای آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر دانشجو می باشند و به هر دلیلی مایل به انصراف از دانشگاه روزانه می باشند، شرایط کمی متفاوت است. با توجه به اینکه در دانشگاه های روزانه به صورت رایگان دانشجویان از آموزش بهره مند می شوند، به همین دلیل برای ثبت درخواست انصراف خود، لازم است هزینه ای را پرداخت نمایند. هزینه انصراف از تحصیل برای هر یک از دانشجویان به نسبت تعداد ترم های گذرانده شده ممکن است متفاوت باشد.

برخی از دانشجویان، ممکن است پس از پذیرش در دانشگاه هنوز مدارک حضوری خود را برای ثبت نام تحویل نداده باشند که در این صورت امکان اینکه هزینه ای برای آنان منظور نشود زیاد است. نکته مهم این است که شما در چه زمانی از ترم تحصیلی قرار دارید. و همچنین در صورتی که مدارک حود را تحویل داده باشید، و هزینه مربوط به انصراف را ندهید، نمی توانید مدارک دیپلم خود را تحویل بگیرید و به همین دلیل برای ثبت نام مجدد کنکور و همچنین پذیرش در آینده دچار مشکل خواهید شد.

 

 

مراحل انصراف از دانشگاه دولتی

مراحل انصراف از دانشگاه ، به نسبت دانشگاه ها کمی متفاوت باشد. برای انجام مراحل انصراف، داوطلبان لازم است مراحل زیر را به صورت یک به یک پشت سر بگذرانند.

 • ابتدا برای تکمیل فرم مربوط به ثبت نام اقدام نمایید. و سپس نسبت به موارد خواسته شده از قبیل مشخصات فردی که شامل : (نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، محل تولد ، …) و مشخصات دانشجویی شامل : (شماره دانشجویی، رشته، مقطع) وارد نموده و علت انصراف خود را ذکر نمایید. توجه داشته باشید که ارسال این فرم باید به صورت الکترونیک به محل دانشگاه صورت بپذیرد.
 • برای ورود به سیستم اتوماسیون آموزشی لازم است با شناسه کاربری و رمز عبور دانشجویی وارد شوید. (در صورتی که رمز عبور خود را تغییر داده اید، باید همان رمز را وارد نمایید).
 • در سامانه گلستان و قسمت سمت راست، بر روی درخواست دانشجویی کلیک نمایید و برای تسویه حساب اقدام نمایید. (هزینه انصراف نسبت به رشته و همچنین ترم های تحصیلی گذرانده داوطلب متفاوت خواهد بود).
 • در مرحله بعد کارشناس مربوط به تسویه حساب، حساب شما را بررسی خواهد نمود و با توجه به درخواست شما ، نتیجه را ارائه خواهد نمود. در صورتی که نیازی به مراجعه حضوری دانشجو در این دانشگاه باشد، در این مرحله ارائه خواهد شد و داوطلبان می توانند برای انجام ثبت نام اقدام نمایند، و در صورت عدم نیاز، شما به مرحله بعدی را باید پشت سر بگذارنید.
 • با توجه به اینکه هزینه های مربوط به استفاده از کتابخانه به صورت رایگان می باشد، لذا یکی از موارد این است که مسئول مربوط به کتابخانه را پرداخت نمایید و همچنین درخواست شما توسط کارشناس این بخش مورد تائید قرار گیرد.
 • در مرحله بعدی درخواست انصراف از دانشگاه روزانه باید توسط مرکز مشاوره نیز بررسی شود و در صورتی که به تائید این مرکز برسد، شما می توانید به مرحله بعدی راه یابید. در غیر این صورت باید به صورت حضوری مراجعه نموده و برای رفع مشکل به وجود آمده تلاش نمایید.
 • برای اطلاع از اینکه شما بدهی به اتوماسیون تغذیه دارید، یا خیر؟ از جمله مراحل انصراف از دانشگاه دولتی که لازم است پشت سر بگذارنید، این است که باید درخواست شما برای کارشناس این مرکز ارسال شود و بررسی های لازم توسط این مرکز بررسی گردد.

برای دریافت سایر راهنمایی های لازم می توانید با شماره های 9099072952 (از سراسر کشور) و 9099072952 ( از استان تهران) تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

 

شرایط انصراف از دانشگاه دولتی

 

شرایط انصراف از دانشگاه دولتی

شرایط انصراف از دانشگاه دولتی

 

 • امکان درخواست انصراف از دانشگاه روزانه برای برخی از دانشگاه  ها، پس از دو ترم تحصیلی وجود خواهد داشت. در صورتی که داوطلبان در ترم اول و یا دوم برای درخواست انصراف خود اقدام نمایند، امکان شرکت در کنکور سراسری را در صورتی خواهند داشت که برای کد رشته محل های دانشگاه های روزانه اقدام نمایند.
 • در صورتی که ترم دوم دانشگاه می باشید، می توانید مراحل انصراف از دانشگاه دولتی را پشت سر بگذارنید که دو ترم تحصیلی را به صورت کامل پشت سر بگذرانید و همچنین امتحانات مربوط به دو ترم را پشت سر گذرانده باشید و تمامی نمرات شما ثبت شده باشد.
 • دانشجویانی که ترم سوم تحصیلی می باشند، می توانند پس از انجام هماهنگی با دانشگاه و همچنین ثبت درخواست خود، مراحل لازم را پشت سر بگذارنند. (لازم به ذکر است دانشجویانی که در این ترم تحصیلی درخواست انصراف آنان به ثبت برسد، می توانند در رشته های روزانه کنکور سراسری ادامه تحصیل دهند).
 • برای آن دسته از دانشجویانی که خدمت سربازی خود را پشت سر نگذراننده اند، تنها یکبار می توانند برای انصراف از دانشگاه روزانه اقدام نمایند. همچنین در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، تنها یکبار امکان ادامه تحصیل در دوره روزانه در همان مقطع را خواهند داشت.
 • پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ، درصورتی که درخواست انصراف از تحصیل، خود را به ثبت برسانید امکان شرکت در کنکور را تا یکسال نخواهید داشت و برای انصراف از تحصیل خود را باید به صورت قطعی تعیین نمایید.
 • مطابق با قوانین انصراف از دانشگاه شبانه داوطلبان پذیرفته شده می توانند در کنکور سراسری بدون محرومیت از کنکور شرکت نموده و ادامه تحصیل دهند.
 • نکته مهم : در صورت پذیرش در کنکور سراسری رشته های روزانه ، در صورت انصراف و یا عدم انصراف، امکان ادامه تحصیل را نخواهید داشت.

نکته مهم : در صورتی که در دوره روزانه پذیرفته شده اید اما درخواست خود را قطعی نکرده باشند و یا برای درخواست انصراف اقدام ننموده اید، امکان ادامه تحصیل در دوره های روزانه را نخواهید داشت و دچار محرومیت از کنکور خواهید بود.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه روزانه اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نماییم. برای اطلاع از مراحل انصراف از دانشگاه دولتی و ثبت درخواست خود توسط مشاوران دانشگاه روزانه با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. ارائه توضیحات در رابطه با قوانین انصراف از دانشگاه شبانه همه روزه، حتی ایام تعطیل امکان پذیر خواهد بود.

 

مطالب مرتبط

آیا پس از انصراف از دانشگاه روزانه می توان در کنکور سراسری شرکت نمود؟

با توجه به شرایط انصراف از دانشگاه دولتی در صورتی داوطلبان می توانند در رشته های روزانه انتخاب رشته نمایند که در ترم سوم تحصیلی باشند. ولی برای تحصیل در سایر رشته های دانشگاه های دیگر ممنوعیتی قرار داده نشده است.

 

مراحل انصراف از دانشگاه دولتی چیست؟

با توجه به اینکه استفاده از تمامی امکانات دانشگاه های دوره روزانه به صورت رایگان می باشد، لذا به هنگام تصفیه حساب لازم است از تمامی قسمت های این دانشگاه برای تصفیه حساب اقدام نمایید.

 

با توجه به قوانین انصراف از دانشگاه شبانه آیا امکان ادامه تحصیل در رشته های روزانه وجود دارد؟

با توجه به اینکه دوره دوم شبانه به ازای امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان شهریه دریافت می نماید، لذا در همان زمان دانشجویی نیز امکان ادامه شرکت در کنکور و همچنین پذیرش در دوره روزانه برای شما وجود خواهد داشت. اما قبل از پذیرش در دانشگاه حتما باید انصراف قطعی خود را از رشته مورد نظر به ثبت برسانید.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور