ایران تحصیل
تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
انتخاب واحد دانشگاه پیام نور

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور 1401

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه پیام نور به این صورت می باشد که باید پیش از آغاز هر نیمسال، در زمان مقرر نسبت به انتخاب واحدهای مورد نظر خود اقدام کنند. این دسته از دانشجویان باید با در نظر گرفتن ضوابط دانشگاه، از میان واحد های درسی ارائه شده، گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کرده و در سامانه ثبت کنند. معمولا برای هر یک از نیمسال های تحصیلی، یعنی نیمسال اول (ورودی مهر)، نیمسال دوم (ورودی بهمن) و ترم تابستان، مدتی پیش از آغاز ترم تحصیلی امکان انتخاب واحد برای دانشجویان ایجاد می شود. 

اگر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید اقدام به انتخاب واحد دانشگاه پیام نور کنید، بهتر است که ابتدا با نحوه و مراحل انجام این فرایند آشنا شوید، سپس نسبت به انجام این کار اقدام نمایید. برای آشنایی با این مراحل و نحوه انجام انتخاب واحد، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آن چه که باید در رابطه با این موضوعات بدانید را به طور کامل و مفصل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد. 

 

اطلاعیه:

انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور 1400 – 1401 از تاریخ 15 تیر ماه شروع شده و لغایت 25 تیر ماه ادامه خواهد داشت.

 

 

زمان انتخاب واحد دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از بزرگترین دانشگاه ها در سطح کشور می باشد که زیر نظر وزارت علوم فعالیت خود را آغاز کرده است. این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. روش آموزش در این دانشگاه بر اساس مجازی و آموزش از راه دور و نیمه‌ حضوری می باشد و دارای شیوه آموزشی خاصی نسبت به سایر دانشگاه ها است.

سوال انتخاب واحد دانشگاه پیام نور تا کی وقت داره را می توان اینگونه پاسخ داد که برای هر یک از نیمسال های تحصیلی، یعنی نیمسال اول ماه مهر، نیمسال دوم ماه بهمن و ترم تابستان، مدتی پیش از آغاز ترم تحصیلی برای دانشجویان این دانشگاه فعال می شود. دانشجویان این دانشگاه باید طبق تقویم آموزشی دانشگاه برای انتخاب واحد و حذف و اضافه دروس ارائه شده خود اقدام کنند.

 

برای دانستن شهریه دانشگاه پیام نورکلیک کنید.

 

 

نحوه انتخاب واحد پیام نور 

دانشجویان دانشگاه پیام نور می توانند با ورود به سامانه جامع دانشگاهی گلستان این دانشگاه، نسبت به انتخاب واحد و یا حذف و اضافه دروس انتخابی خود اقدام کنند. داوطلبان به منظور ورود به این سایت باید نام کاربردی و رمز ورود به سامانه خود را وارد کرده و با بررسی لیست دروس ارائه شده، گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنند.

انتخاب واحد دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور یا توسط دانشگاه انجام می گیرد و یا اینکه خود دانشجو باید با مراجعه به پورتال خود در سایت دانشگاه ، برای انتخاب واحد اقدام نماید. سایت انتخاب واحد دانشگاه پیام نور، سامانه گلستان است و در این سایت برای هر یک از دانشجویان یک پروفایل ایجاد شده است تا دانشجو بتواند اموری همچون انتخاب واحد، پرداخت شهریه، مشاهده برنامه درسی و … را به صورت اینترنتی انجام دهد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نباشد. برای انتخاب واحد باید چارت درسی رشته و مقطع تحصیلی خود را دانلود کنید و فقط ترم یک را اخذ نمایید. در صورت اخذ دروس ترم های بالاتر، آن درس ها حذف خواهند شد و شهریه نیز عودت داده نمی شود.

 

 

برای مشاهده شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

 

 

مراحل انتخاب واحد پیام نور 

 • ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور
 • وارد کردن نام کاربری و رمز ورود به سیستم
 • ورود به صفحه شخصی دانشجو
 • انتخاب گزینه گزارش های آموزش و لیست دروس ارائه شده به منظور مشاهده لیست دروس ترم جاری
 • انتخاب گزینه ثبت نام / عملیات ثبت نام و ثبت نام اصلی
 • انتخاب و ثبت واحد های انتخابی
 • تایید نهایی گزینه های انتخاب شده و تهیه پرینت انتخاب واحد

 

 

راهنمای تصویری انتخاب واحد پیام نور 1401

۱-ورود به سامانه جامع گلستان دانشگاه پیام نور

 

ورود به سامانه گلستان پیام نور

 

۲-پس از ورود به سامانه  نام کاربری و رمز ورود را درج نمایید.

 

ورود به سامانه گلستان انتخاب واحد پیام نور

 

۳-پس از وزود به صفحه مسیر زیر را برای اطلاع از گزینه های قابل انتخاب دنبال کنید:

انتخاب مسیر آموزش / گزارش های آموزش / درس های ترمی / لیست دروس ارائه شده 

 

 

لیست دروس برای انتخاب واحد پیام نور

 

۴-به منظور ورود به صفحه انتخاب واحد باید مسیر ثبت نام / عملیات ثبت نام / ثبت نام اصلی را انتخاب نمایید.

 

ثبت نام برای انتخاب واحد در سایت پیام نور

 

 

۵-در نهایت با وارد کردن شماره درس و شماره گروه و انتخاب گزینه ثبت انتخاب واحد شما انجام می شود.

 

مراحل انتخاب واحد در سایت گلستان

 

 

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور نیمسال اول

به طور کلی هر سال تحصیلی دانشگاه پیام نور شامل سه ترم تحصیلی می شود که نیمسال اول معمولا از مهر ماه، نیمسال دوم معمولا از بهمن ماه و نیمسال تابستان از تیر ماه آغاز می شود. نام نویسی و انتخاب واحد نیمسال تحصیلی مهر و بهمن اجباری بوده ( اختیاری مگر با داشتن مرخصی ) و انتخاب واحد و ثبت نام ترم تابستان اختیاری است.

هر یک از دانشجویان دانشگاه پیام نور که از ورودی سال های قبل بوده و یا به تازگی و در سال 1401 در این دانشگاه پذیرفته شده اند باید مطابق زمانبندی اعلام شده در سامانه گلستان وارد سایت شده و با مراجعه به صفحه شخصی خود، فرآیند انتخاب واحد خود را تکمیل کنند. مهلت انتخاب واحد نیمسال اول دانشگاه پیام نور 1401 تا 25 مهر ماه تمدید شده است.

 

زمان انتخاب واحد نیمسال اول دانشگاه پیام نور 
رویداد بازه زمانی
مهلت اولیه انتخاب واحد 10 شهریور الی 26 شهریور ماه
تمدید مهلت انتخاب واحد 26 شهریور الی 7 مهر ماه
حذف و اضافه 7 مهر الی 20 مهر ماه
مهلت انتخاب واحد دانشجویان جدید الورود 12 مهر الی 25 مهر ماه
تمدید مهلت انتخاب واحد دانشجویان جدید الورود 25 مهر الی 12 آبان ماه

 

 

مراحل انتخاب واحد در سایت گلستان

 

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور نیمسال دوم

پس از اتمام زمان امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور در نیمسال اول سال تحصیلی۱۴۰۱، نیمسال دوم تحصیلی این دانشگاه آغاز می شود. دانشجویان مانند ترم اول این دانشگاه باید در ابتدای آغاز این نیمسال تحصیلی نیز با ورود به سامانه گلستان، دروس مورد نظر این ترم خود را نیز انتخاب کنند.

نام نویسی ترم بهمن دانشگاه پیام نور نیز مانند ترم مهر اجباری بوده و در صورت عدم ثبت نام و انتخاب واحد به موقع می تواند مشکلاتی را بوجود آورد. دانشجویان باید برای شرکت در کلاس های حضوری و یا کلاس های غیر حضوری سامانه آموزش مجازی دانشگاه پیام نور، اول درس های مورد نظر را انتخاب کنند.

 

شرایط انتخاب واحد برای پیام نور

 

 

اخبار پیرامون دانشگاه پیام نور

 محسن حیدری مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از امکان تغییر محل آزمون در ترم تابستان خبر داد!

وی گفت: طبق اعلام معاونت آموزشی و با توجه به درخواست مکرر دانشجویان کلیه دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند از تاریخ ۱۰ تا ۱۵ مردادماه سال جاری با مراجعه به سامانه گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir جهت ثبت درخواست تغییر محل آزمون اقدام کنند.

امکان تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری ترم تابستان 1401 پیام نور

بر اساس تقویم زمانی پیام نور، امکان تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری ترم تابستان 1401 از روز دوشنبه 10 مرداد ماه آغاز شده و تا شنبه 15 مردادماه از طریق سیستم گلستان ادامه دارد.

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1401-1402 دانشگاه پیام نور

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1401-1402 دانشگاه پیام نور به تازگی منتشر شده است.

 

 

 

اطلاعیه:

هر دانشجو در زمان مشخص به خود امکان انتخاب واحد خواهد داشت. یعنی ممکن است برخی از دانشجویان در روزهای اول نوبت انتخاب واحد آنها باشد و برخی در روزهای بعد از شروع انتخاب واحد مهلت داشته باشند تا انتخاب واحد کنند.

 

 

خلاصه مطلب

دانشجویان مقاطع مختلف که پس از تکمیل ثبت نام دانشگاه پیام نور در پذیرش این دانشگاه قبول شده و یا از ورودی های قبلی هستند می بایست مدتی پیش از آغاز هر یک از نیمسال های تحصیلی و مطابق تقویم آموزشی اعلام شده، نسبت به انتخاب واحد دانشگاه پیام نور خود اقدام کنند. سپس بعد از  اتمام زمان امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱، نیمسال دوم تحصیلی این دانشگاه آغاز می شود. دانشجویان مانند ترم اول این دانشگاه باید در ابتدای آغاز این نیمسال تحصیلی نیز با ورود به سامانه گلستان، دروس مورد نظر این ترم خود را نیز انتخاب کنند.

 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

 انتخاب واحد دانشگاه پیام نور سالانه چند بار انجام می شود؟

 همانطور که در این مقاله نیز اشاره شده است، انتخاب واحد دانشگاه پیام نور سالیانه سه بار و برای ترم مهر، بهمن و تابستان انجام می شود.

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور تا کی وقت داره؟

برای هر یک از نیمسال های تحصیلی، مدتی پیش از آغاز ترم تحصیلی برای دانشجویان این دانشگاه فعال می شود.

چگونه انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور انجام دهیم؟

برای انتخاب واحد دانشگاه پیام نور باید وارد پروتال دانشجویی خود در سایت گلستان شوید و دروس مد نظر خود را انتخاب نمایید.

نظرات

 1. سارا
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام وقت بخیر؛ بابت انتخاب واحد دروسی که توی چارت ترم یک هست توی فهرست دروس برای شهر واحد/مرکز شهر من نیست ، باید چیکار کنم؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

   سلام وقت بخیر . به دانشگاه خود رجوع فرمایید

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۰

   سلام به دانشگاه رجوع کنید

 2. صدیقه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام روز بخیر؛ من هرکاری مکینم نمیتونم اقدام انتخاب واحد دانشگاه پیام نور کنم و سایت مراحل رو تکمیل نمیکنه؛ میخواستم بدونم انجام اینکار توسط مشاورین ایران تحصیل انجام می شود؟

  • aria
   ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام؛ احتمالا مشکل از شلوغی سامانه هست، در مورد سوالتون هم باید بگیم که بله خدمت انتخاب واحد دانشگاه پیام نور توسط مشاورین ایران تحصیل ارائه می شود.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور