تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

سامانه انتخاب واحد دانشجویان مهمان

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

انتخاب واحد دانشچویان مهمان دانشگاه آزاد

 

جهت اطلاع از زمان و نحوه انتخاب واحد دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد و دیگر درخواست های دانشجویی از سراسر کشور با شماره های مرکز مشاوره دانشگاه آزاد ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و صفر پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب

 

 

شرایط انتخاب واحد دانشجویان مهمان 

انتخاب واحد دانشجویان مهمان از دغدغه‌های دانشجویان دانشگاه آزاد است که با درخواست مهمانی آن‌ها موافقت شده است. ما در شرایط انتقالی دانشگاه آزاد برای شما شرایط عمومی و اختصاصی نقل و انتقال و همچنین مدارک موردنیاز برای درخواست نقل و انتقال را شرح دادیم. و اگر مقاله‌های قبلی ما در مورد  آیین‌نامه نقل و انتقالات و نقل و انتقالات دانشگاه آزاد را مطالعه نموده باشید، ما بارها بر اطلاع کامل در مورد نقل و انتقال و همچنین شرایط و… تأکید نموده‌ایم. اکثر دانشجویان متقاضی پس از اینکه نسبت به درخواست اقدام می‌نمایند ممکن است به دلیل عدم آگاهی از این شرایط دچار مشکل شوند. انتخاب واحد دانشجویان مهمان نیز همانند شرایط و قوانین نقل و انتقال دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشد. بنابراین حتماً در مورد نحوه انتخاب واحد دانشجویان مهمان دانشگاه آزاداطلاعات لازم را کسب نمایید و با شرایط انتخاب واحد دانشجویان مهمان کاملاً آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم در رابطه با انتخاب واحد دانشجویان مهمان و همچنین نحوه انتخاب واحد دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد مطالبی را ارائه دهیم.

 

نحوه انتخاب واحد دانشجویان مهمان 

برای برخی از دانشجویان این سؤال مطرح می‌شود که  انتخاب واحد دانشجویان مهمان در دانشگاه مبدأ صورت می‌پذیرد و یا دانشگاه مقصد؟ همچنین یکی از سؤالات دیگر در این موارد نمراتی است که دانشجویان در دانشگاه مقصد داشته‌اند و همچنین نمرات جدید آن‌ها پس از پذیرش درخواست در واحد جدید می‌باشد. در این مقاله قصد داریم انتخاب واحد دانشجویان مهمان را به صورت کامل برای شما شرح دهیم تا اطلاعات کاملی در این رابطه کسب نمایید و پاسخ سؤالات خود را در این زمینه به صورت کامل بیایید.

 • دانشجویانی که با درخواست انتقالی آن‌ها موافقت شده است، و در همان رشته و همان مقطع تحصیلی خود در واحد دیگر به صورت مهمان در حال تدریس می‌باشند، نمرات دانشجویان اعم از نمرات قبولی، مشروطی، ردی، و در کل می‌تواند گفت تمامی سوابق تحصیلی آن‌ها  از واحد دانشگاهی مبدأ در کارنامه دانشگاهی مقصد ثبت می‌شود. این گروه از دانشجویان همچنین مشمول پرداخت هزینه انتقال ، برابر با آخرین تعرفه انتخاب واحد دانشجویان مهمان می‌باشند.
 1. یکی از تبصره‌های مربوط به ماده بالا در رابطه با دانشجویان انتقالی می‌باشد که رشته و یا گرایش خود را در هنگام انتقال تغییر داده‌اند. این دسته از دانشجویان چنانچه در دانشگاه مقصد در  رشته موردنظر آن‌ها سه عضو هیئت‌علمی آن رشته موجود باشد، می‌توانند نمرات خود را معادل‌سازی نمایند و دروس پذیرفته‌شده در کارنامه جدید دانشجو در واحد مقصد ثبت می‌گردد. این دسته از دانشجویان موظف به پرداخت هزینه انتقال و همچنین هزینه معادل‌سازی برابر با آخرین تعرفه انتخاب واحد دانشجویان مهمان می‌باشند.
 2. تبصره دوم مربوط به دانشجویانی می‌باشد که از طریق شرکت در آزمون مجدد پذیرفته می‌شوند. دانشجویانی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند، دروس آن‌ها معادل سازی می‌گردد و ضمناً هزینه انصراف و تصفیه از دانشگاه مبدأ را نیز برابر با آخرین تعرفه دانشگاه موظف به پرداخت آن می‌باشند. 
 3. تبصره سوم این ماده مربوط به دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌های سراسری و همچنین دانشجویان موسسات غیردولتی که مورد تائید وزارت علوم و وزارت درمان و آموزش پزشکی که به واحدهای دانشگاه آزاد منتقل شده‌اند، دروس گذرانده آن‌ها معادل سازی می‌گردد و البته تنها نمرات 12 و بالاتر از آن مشمول این معادل سازی قرار می‌گیرند.
 • مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان انتقالی توسط دانشگاه مقصد صادر می‌گردد.
 • واحدهایی که دانشجویان مهمان موظف به گذراندن آن‌ها می‌باشند چنانچه این واحدها را بخواهند در دانشگاه مقصد بگذرانند، این نظر باید با گروه آموزشی مربوط در واحد مبدأ تعیین گردد.
 1. تبصره مربوط به ماده بالا مربوط به شهریه دانشجویان میهمان می‌باشد. دانشجویان مهمان علاوه بر پرداخت هزینه شهریه ثابت و متغییر، موظف هستند که شهریه ثابت آن نیمسال را به واحد مبدأ و هزینه انتقال موقت را برابر با آخرین دستورالعمل مربوطه از طریق واحد مبدأ به سازمان مرکزی دانشگاه بپردازند.
 • یکی دیگر از ماده‌های مربوط به انتخاب واحد دانشجویان مهمان برای دانشجویانی می‌باشد که برخی از دروسی که موظف به گذراندن آن‌ها در نیم سال تحصیلی هستند، در واحد دانشگاهی مقصد ارائه نمی‌شوند. در این صورت دانشجویان می‌توانند با صلاحدید واحد مبدأ و مقصد برای تنها یک نیمسال در مقطع تحصیلی خود، از تعداد واحدهایی که موظف به گذراندن آن‌ها در یک‌ترم تحصیلی می‌باشند، تعداد واحد کمتری را اخذ نمایند. حداقل واحدهای درسي مجاز تعیین‌شده ( 11 واحد براي تمام وقت  و 9 واحد براي پاره وقت  و 7 واحد براي آموزش معلمان ) می‌باشد. چنانچه دانشجویان از این ماده برای انتخاب واحد خود استفاده نمایند، موظف به پرداخت شهریه ثابت به علاوه شهریه متغیر دروس انتخابی در واحد مبدأ  و شهریه شهریه دروسی که در واحد مقصد می‌گذراند را ، در واحد مقصد پرداخت نماید.
 1. اولین تبصره مربوط به این ماده برای دانشجویان ترم آخر هر مقطع می‌باشد. همان‌طور که خدمت شما عرض کردیم، هر دانشجو تنها یک‌بار می‌تواند از ماده بالا استفاده نماید. اما تنها استثنایی که در این مورد وجود خواهد داشت، برای دانشجویان ترم آخری که می‌توانند در همان ترم فارغ‌التحصیل گردند و همچنین هیچ درس تحت عنوان معرفی به استاد و … ندارند. البته این امر نیازمند موافقت و بر طبق صلاحدید واحد مبدأ و مقصد صورت خواهد پذیرفت.
 2. تبصره دوم در رابطه با واحدهای مشمول این ماده می‌باشد که این واحدها توسط دانشگاه مبدأ تعیین می‌گردد. گاهی اوقات ممکن است امتحانات دانشگاه مبدأ و مقصد هم‌زمان در یک روز انجام شود. به‌طوری‌که دانشجویان نتوانند هم‌زمان در هر دو آزمون شرکت نمایند، در این صورت می‌توانند یکی از آن‌ها را حذف کنند.
 • در هر صورتی مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان مهمان توسط دانشگاه مبدا صادر خواهد گردید.

جهت اطلاع از انتخاب واحد دانشجویان مهمان به صورت کامل و همچنین نحوه انتخاب واحد دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد، با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. ضمنا علاوه بر اطلاع از نحوه انتخاب واحد، همچنین می توانید از تعرفه های انتخاب واحد دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد اطلاع یابید. مشاورین ما همه روزه حتی ایام تعطیل در خدمت شما خواهند بود.

 

 

 

جهت اطلاع از زمان و شیوه انتخاب واحد دانشگاه آزاد ، ثبت نام ورودی های جدید و هر درخواست دانشجویی دیگر در تمامی سامانه های دانشگاه آزاد از سراسر کشور با مرکز مشاوره دانشگاه آزاد تماس حاصل فرمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور 

تماس فقط از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و صفر پاسخگویی همه روزه 8 صبح تا 12 شب

کانال اطلاع رسانی دانشگاه آزاد

 

مطالب مرتبط : 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور