ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتخاب رشته کنکور ریاضی 1402 + {روش رتبه‌ها} | ایران تحصیل

انتخاب رشته کنکور ریاضی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی، پس از شرکت در کنکور این رشته، یکی از مهم ترین مراحل پیش روی داوطلبان است زیرا در حال حاضر گروه آزمایشی ریاضی فیزیک در کنکور سراسری جایگاه سوم را دارد. از این رو اگر هریک از داوطلبان کنکور از راهنمای انتخاب رشته ریاضی استفاده نمایند می توانند به راحتی در بهترین رشته ها و دانشگاه ها قبول شوند. البته لازم به ذکر است دریافت مشاوره انتخاب رشته ریاضی نیز می تواند کمک بسیاری به داوطلبان این رشته نماید.

زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی

کلیه افراد شرکت کننده در کنکور سراسری رشته ریاضی که در کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته شده اند؛ می‌ توانند در نیمه مرداد ماه سال ۱۴۰۲ براساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته ریاضی، در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، به انتخاب رشته و دانشگاه های مورد نظر خود بپردازند.

لازم به ذکر است تمام افراد مجاز شده در هر دو نوبت دی ۱۴۰۱ و تیر ۱۴۰۲ می‌ توانند برای انتخاب رشته اقدام نمایند و از میان دانشگاه های روزانه، شبانه، علمی کاربردی، غیر انتفاعی، پردیس های بین الملل ،پیام نور و دانشگاه های آزاد انتخاب های خود را انجام دهند.

توجه داشته باشید معمولا زمان انتخاب رشته کنکور تمدید خواهد شد اما پیشنهاد می کنیم انتخاب رشته خود را به کمک مشاوره انتخاب رشته ریاضی انجام دهید و این کار را به روزهای پایانی و مهلت تمدید شده موکول نکنید.

اهمیت مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی 

انتخاب رشته کنکور ریاضی برای داوطلبان ریاضی از مهم‌ترین و سخت‌ترین مراحل می‌ باشد زیرا پس از یک سال زحمت و تلاش مداومِ داوطلبان کنکور این گروه آزمایشی، حالا نوبت به انتخاب رشته کنکور ریاضی رسیده است و در صورت انتخاب نادرست زحمت آن ها به هدر می رود.

شاید به جرات بتوان گفت انتخاب رشته کنکور مانند انتخاب همسر است که مسیر بازگشت از رشته انتخابی شما اگرچه غیر ممکن نیست، اما بسیار سخت خواهد بود.

بنابراین اگر می‌ خواهید در زمان انتخاب رشته موفق شوید، باید به نکات مهم توجه نمایید و همچنین حتما از راهنمای انتخاب رشته کنکور ریاضی کمک بگیرید.

علاوه بر این، می توانید برای دریافت مشاوره انتخاب رشته ریاضی همه روزه حتی در روزهای تعطیل با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا مشاوران این مرکز شما را برای رسیدن به رشته و دانشگاهی که مورد نظر شماست راهنمایی نمایند.

اهمیت دریافت مشاوره برای داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی

برای اینکه بدانید تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور چقدر است بر لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

 

دانلود دفترچه کنکور گروه آزمایشی ریاضی فیزیک

در دفترچه کنکور گروه آزمایشی ریاضی فیزیک، تمام کد رشته محل ها در کلیه دوره ها و دانشگاه ها ذکر شده است. علاوه بر این شرایط و نحوه انتخاب رشته نیز در این دفترچه بیان شده است.

بنابراین افراد داوطلب باید حتما این دفترچه را با دقت مطالعه نمایند. در زیر لینک دانلود دفترچه کنکور گروه آزمایشی ریاضی فیزیک سال 1401 را برای مشاهده شما عزیزان قرار داده ایم. یادآور می شویم به محض انتشار دفترچه سال 1402، لینک دانلود این دفترچه نیز در مقاله حاضر قرار خواهد گرفت.

دانلود دفترچه کنکور گروه آزمایشی ریاضی فیزیک
لینک دانلود دفترچه کنکور گروه آزمایشی ریاضی فیزیک سال 1401
لینک دانلود دفترچه کنکور گروه آزمایشی ریاضی فیزیک سال 1402 ( به محض انتشار قرار خواهد گرفت.)

 

مشاوره کارنامه انتخاب رشته برای داوطلبان کنکور گروه آزمایشی ریاضی 

نتایج کنکور سراسری به صورت کارنامه برای کلیه داوطلبان در سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org قرار می‌گیرد و کارنامه اولیه ای که در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد متشکل از سه قسمت است که در ادامه به بررسی این قسمت ها می‌پردازیم.

 

برای ورود به سایت سازمان سنجش  Sanjesh.org بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

در قسمت نخست کارنامه داوطلبان کنکور ریاضی، اطلاعاتی همچون مشخصات هویتی، معدل، نوع سهمیه و استان بومی درج شده است.

در قسمت دوم کارنامه کنکور رشته ریاضی، اطلاعات مربوط به وضعیت مجاز بودن برای انتخاب رشته در دوره روزانه، شبانه و یا فرهنگیان با در نظر گرفتن رتبه کسب شده در کنکور سراسری مشخص شده است که معمولا برای انتخاب رشته دانشگاه در بسیاری از دوره‌ها اکثر افراد داوطلب مجاز می‌شوند.

 

📢 اطلاعیه 📢

داوطلبان رشته ریاضی که تراز 6500 به بالا دارند، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی می باشند.

 

در بخش سوم کارنامه نیز اطلاعات نمره، درصدها و رتبه شما در کنکور سراسری قرار می‌گیرد.  این اطلاعات از اهمیت به سزایی برخوردارند و برای تحلیل آن نیازمند هستید با تعابیری همچون رتبه در سهمیه، رتبه در زیر گروه‌ های ریاضی، رتبه کشوری و نمره آزمون آشنایی داشته باشید.

زیر گروه های رشته ریاضی فیزیک

سازمان سنجش رشته‌هایی که ضرایب یکسان دارند را در یک گروه جمع‌ آوری کرده است. در دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی چند زیرگروه وجود دارد که هرکدام از این زیر گروه‌ ها شامل چندین رشته می‌ شوند.

در کارنامه شما به تفکیک زیرگروه‌ ها در کنکور این رتبه‌ ها قرار داده‌ شده‌ اند. شما با توجه به رشته مورد نظرتان به رتبه کسب‌ شده در این زیر گروه توجه می‌ نمایید و با توجه به رتبه کسب‌ شده و  ضرایب دروس کنکور ریاضی دست به انتخاب می‌ زنید.

رشته انتخابی خود را باید بر اساس علاقه و استعداد انتخاب نمایید و نهایت دقت را در این امر به خرج دهید زیرا انتخاب رشته کنکور ریاضی سرنوشت و آینده شما را رقم خواهد زد. پس در صورتی که نیازمند مشاوره انتخاب رشته ریاضی بودید، هرگز کوتاهی نکنید.

 

زیر گروه 1
مهندسی کامپیوتر ( تمام گرایش ها )، مهندسی صنایع ( تمام گرایش ها )، مهندسی عمران ( تمام گرایش ها )، مهند‌‌سی د‌‌ریا ( تمام گرایش‌ ها )، د‌‌بیری فیزیک، مهند‌‌سی رباتیک، مهند‌‌سی فناوری اطلاعات ( IT )، مهندسی برق ( تمام گرایش ها )، مهندسی مکانیک ( تمام گرایش ها )، مهندسی مواد ( تمام گرایش ها)، مهندسی نساجی ( تمام گرایش ها )، مهندسی هوا فضا ( تمام گرایش ها )، هوانوردی ( تمام گرایش ها )، مهندسی معماری، تکنولوژی ماشین های کشاورزی، مهندسی کشاورزی ( تمام گرایش ها )، مهند‌‌سی پزشکی ( تمام گرایش‌ها )، مهند‌‌سی حمل و نقل ریلی، مهندسی خط و سازه‌های ریلی، مهند‌‌سی ماشین‌های ریلی، کارشناسی مد‌‌یریت ( تمام گرایش‌ها )، کارشناسی حسابد‌‌اری ( تمام گرایش‌ها )، علوم کامپیوتر و…
زیر گروه 2
مهند‌‌سی پلیمر ( تمام گرایش‌ها )، مهند‌‌سی شیمی ( تمام گرایش‌ها )، مهند‌‌سی معد‌‌ن ( تمام گرایش‌ها )، مهند‌‌سی پتروشیمی، مهند‌‌سی ایمنی صنعتی، مهند‌‌سی ایمنی و بازرسی فنی، مهند‌‌سی نفت ( تمام گرایش‌ها )، شیمی ( تمام گرایش‌ها ) و…
زیر گروه 3
کارد‌‌انی فنی برق ( تمام گرایش‌ها )، کارد‌‌ان فنی شیمی ( تمام گرایش‌ها )، معلم فنی صنایع شیمیایی، کارد‌‌انی فنی صنایع غذایی، کارد‌‌انی ایمنی صنعتی، معلم فنی صنایع چوب، کارد‌‌انی فنی عمران ( تمام گرایش‌ها )، کارد‌‌انی فنی معد‌‌ن ( استخراج معاد‌‌ن ذغال سنگ )، کارد‌‌انی فنی مکانیک ( تمام گرایش‌ها به جز گرایش تاسیسات )، الکترونیک هواپیمایی، مخابرات هواپیمایی، معلم فنی مواد‌‌ (تمام گرایش‌ها)، کارد‌‌انی صنایع چوب، کارد‌‌انی علمی – کاربرد‌‌ی صنایع چوب، کارد‌‌انی استخراج معاد‌‌ن غیر ذغال سنگ، کارد‌‌انی فنی عملیات پتروشیمی، معلم فنی عمران ( تمام گرایش‌ها )، کارد‌‌انی علمی – کاربرد‌‌ی صنایع چاپ، کارد‌‌انی شیمی مواد‌‌

 

ظرفیت و رتبه قبولی کنکور رشته ریاضی ۱۴۰۲

ظرفیت کل پذیرش انتخاب رشته کنکور ریاضی سال پیش در هرکدام از دوره‌ های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد مناطق محروم، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد، پیام نور ارائه شده به صورت زیر در جدول قرار داده شده است.

 

جدول ظرفيت پذيرش رشته های تحصيلی گروه آزمايشی ریاضی در دوره های مختلف کنکور
دوره با اعمال نمره آزمون و سوابق تحصیلی
روزانه 41309
نوبت دوم (شبانه) 6286
پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد 378
سهمیه مناطق محروم، زلزله زده و سایر مصوبات 588
دانشگاه فرهنگیان (ویژه داوطلبان آزاد) 3588
دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی 5208
دانشگاه پیام نور 1413
جمع کل 58785

 

پس از مشاهده ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌ های سراسری طبق جدول بالا، به آسانی در می یابیم از آنجا که متقاضیان کنکور ریاضی 144 هزار و 437 داوطلب هستند؛ هر داوطلب بیشتر از یک شانس قبولی در هر یک از رشته‌ های با آزمون و یا بدون آزمون ذکر شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۲ را خواهد داشت.

اما برای متقاضیان رشته مهندسی در کنکور ریاضی که طرفداران بسیاری هم دارد رقابت بر سر دانشگاه‌ های مطرح کشور است. به همین علت از جمله عوامل تاثیرگذار در مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی، رتبه قبولی داوطلبان است که نوع سهمیه و استان بومی داوطلب نیز در آن موثر می باشد.

 

برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی برای انتخاب رشته بر لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

سهمیه های کنکور داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی ۱۴۰۲

در این بخش از انتخاب رشته کنکور ریاضی بهتر است به سهمیه ها اشاره کنیم.

برای بسیاری از داوطلبین کنکور سراسری، سهمیه مناطق در نظر گرفته می‌شود که متشکل از سه بخش منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه است.

این منطقه‌ بندی طبق دسترسی به امکانات آموزشی است. در حقیقت داوطلبان کنکور ریاضی که از سهمیه‌ های خاص همچون ایثارگران و جانبازان برخوردارند اما در فرآیند انتخاب رشته از این سهمیه استفاده نمی‌کنند از سهمیه مناطق بهره‌مند می‌شوند.

داوطلبین بر اساس محل تحصیل 3 سال آخر دبیرستان شامل یکی از مناطق 1، 2 یا 3 می‌شوند.

نحوه اولویت بندی رشته ها در هنگام انتخاب رشته چگونه است؟

داوطلبان کنکور گروه آزمایشی ریاضی فیزیک باید حتماً در هنگام انتخاب رشته خود به ترتیب اولویت بندی رشته و دانشگاه های خود توجه کنند و سپس رشته های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت بچینند.

انتخاب رشته اصولی معمولاً به این صورت است که رشته های ابتدایی معمولاً رشته های رویایی و کمی محال هستند. به این معنی که مثلا داوطلبی که رتبه بالایی که کسب کرده است رشته مهندسی مکانیک دانشگاه شریف را به عنوان یکی از ۵ رشته ابتدایی خود در فرم انتخاب رشته اش وارد می کند. نکته حائز اهمیت این است که معمولاً ۲۰ تا ۳۰ درصد فرم انتخاب رشته مربوط به انتخاب های رویایی می شود.

پس از انتخاب رشته های رویایی نوبت به وارد کردن انتخاب های واقع بینانه است. در وارد کردن این انتخاب ها باید نهایت دقت را به کار ببرید. در این قسمت از فرم انتخاب رشته به ترتیب اولویت رشته و دانشگاه شروع به چیدن و وارد کردن انتخاب های خود نمایید.

قسمت سوم فرم انتخاب رشته را نیز انتخاب های بدبینانه تشکیل می دهند. منظور از انتخاب های بدبینانه این است که در این بخش از فرم انتخاب رشته، فرد داوطلب رشته هایی را وارد می کند که به احتمال بسیار قوی در آن ها قبول می شود.

فراموش نکنید در هنگام وارد کردن انتخاب های رویایی، انتخاب های واقع بینانه و نیز انتخاب های بدبینانه هم باید برای هر کدام از این دسته ها اولویت انتخاب را در نظر بگیرید.

 

برای اطلاع از بهترین مشاغل رشته ریاضی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

مراحل انتخاب کردن رشته و دانشگاه ها در فرم انتخاب رشته دانشگاه سراسری

 انتخاب رشته کنکور ریاضی مانند سال های گذشته، تنها از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد و به صورت اینترنتی است. برای این کار باید مراحلی طی شود که ما این مراحل را برای مشاهده شما عزیزان در ادامه ذکر کرده ایم.

ابتدا باید به سایت سازمان سنجش وارد شوید. برای این کار نشانی اینترنتی sanjesh.org را در مرورگر خود جستجو کنید و با به صورت فارسی عبارت سایت سازمان سنجش را در قسمت جستجو مرورگر خود وارد کنید.

پس از ورود به سایت سنجش بر گزینه سراسری در پایین صفحه اصلی سایت کلیک کنید.

مراحل انتخاب کردن رشته در دانشگاه سراسری

در مرحله بعد از لینک داخل این صفحه برای دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی اقدام نمایید.

پس از دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی نیز این دفترچه را بادقت مطالعه نمایید.

بعد به استخراج کد رشته محل های مورد علاقه خود بپردازید و به کمک به مشاور الویت های انتخاب رشته خود را به ترتیب بچینید.

پس از آن مجددا به سایت سنجش برگردید و بر گزینه  ” انتخاب رشته “ کلیک کنید.

حال لازم است به تکمیل اطلاعات خواسته شده بپردازید.

در این مرحله هم فرم انتخاب رشته خود را براساس ترتیب اولویت هایی که چیده اید به صورت  کد رشته محل وارد نمایید.

در پایان یک بار دیگر انتخاب های خود را بررسی کنید و در صورت صحت آن ها، گزینه تایید را بفشارید.

 

📢 اطلاعیه 📢

پس از تایید صحت فرم انتخاب رشته، یک کد پیگیری 15 رقمی از سایت سنجش دریافت خواهید کرد که لازم است آن را یادداشت نمایید.

 

مراحل انتخاب کردن رشته و دانشگاه ها در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد

داوطلبان کنکور رشته ریاضی می توانند در هر دو دانشگاه سراسری و آزاد انتخاب رشته نمایند زیرا انتخاب رشته هرکدام از این دانشگاه ها به صورت مجزا و در سایت مخصوص به خود صورت می گیرد.

همانطور که در بخش قبل گفتیم انتخاب رشته دانشگاه های سراسری در سایت سنجش انجام می شود اما برای انتخاب رشته دانشگاه های آزاد می بایست به سایت azmoon.org مراجعه کرد.

نکته قابل توجه برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان رشته ریاضی این است که برای انجام این کار نیاز به کد دسترسی دانشگاه آزاد است. 

این کد در انتهای کارنامه اولیه داوطلبان درج شده است لذا افراد داوطلب باید در زمان اعلام شده به سایت azmoon.org وارد شوند و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

اطلاع داشته باشید کل مراحل انتخاب رشته کنکور ریاضی و اعلام نتایج دانشگاه سراسری و آزاد جداگانه است و پس از قبولی در دانشگاه سراسری یا آزاد، می توانید در هرکدام از این دانشگاه ها که پذیرفته شده اید، تحصیل نمایید. 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در azmoon.org

مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی چه تأثیری دارد؟

در مورد آینده نمی‌توان بی‌تفاوت بود. شما یک سال زمان و زحمت‌ کشیده‌ اید و این رتبه به‌ راحتی کسب نشده است و حالا نوبت رسیدن به بهترین انتخاب و بزرگ‌ترین هدف شما است.

مشاورین مرکز ایران تحصیل برای مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی سراسری فن‌ها و فنونی را می‌دانند و به شما کمک خواهند کرد بهترین رشته را با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید انتخاب کنید. همچنین مشاورین این مرکز می‌توانند به شما کمک کنند تا با توجه به ویژگی‌های شخصیتی و استعداد و علاقه تان یکی از بزرگ‌ترین تصمیمات زندگی خود را بگیرید.

تاثیر کمک گرفتن از مشاور با تجربه برای انتخاب کردن رشته داوطلبان
برای اطلاع از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

نکات انتخاب رشته کنکور ریاضی

در این بخش از راهنما انتخاب رشته کنکور ریاضی بهتر است چند نکته مهم را مورد بررسی قرار دهیم.

📌 هر داوطلب می تواند 1 تا 150 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد نماید.

📌 اولین نکته مهم برای انجام یک انتخاب رشته اصولی، اولویت بندی درست رشته های انتخابی شماست. حتما توجه داشته باشید رشته ها و دانشگاه های مورد نظر خود را در اولویت های ابتدایی فرم انتخاب رشته خود وارد نمایید زیرا بررسی رشته ها در فرم انتخاب رشته شما از بالا به پایین مورد بررسی قرار می گیرد.

📌 شایان ذکر است رشته‌ای که به آن علاقه‌ مند هستید را انتخاب نمایید. علاقه شما باعث می‌شود بهتر بتوانید با سختی‌ها و مشکلات آن کنار بیاید.

📌 متناسب با استعدادتان انتخاب کنید. انتخاب رشته‌ ای که در آن هیچ استعدادی ندارید و صرف علاقه انتخاب نموده‌ اید نمی‌ تواند کمک‌ کننده و انتخاب درستی باشد. اگر در انتخاب رشته به استعداد خود بی‌ توجه باشید شاید صرفاً یک مدرک بدون تخصص گرفته و یا اینکه حتی نتوانید این مسیر را به‌ صورت کامل طی نمایید.

📌 حتما دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور رشته ریاضی را با دقت مطالعه نمایید.

📌 شرایطی که برای انتخاب رشته وجود دارد و نوع سهمیه و مناطق بسیار مهم است که حتماً باید آن را مدنظر بگیرید. مثلاً باید بدانید رشته های کنکور چه تغییری نسبت به سال قبل داشته است؟ و شرایط رشته‌ های انتخابی را به‌ دقت مطالعه نمایید.

📌 برخی از رشته‌ ها شرایط خاصی برای پذیرفته‌ شدگان در نظر می‌ گیرند و حتماً باید به این امر توجه کنید. 

📌 آینده شغلی را مدنظر قرار دهید. تمام نکات بالا مهم و درست است اما بخشی از فرایند کار در نظر گرفتن آینده شغلی است.

اگر موارد بالا را رعایت نمایید انتخاب رشته شما راحت‌ تر خواهد شد.

خوب است در این زمینه نگاهی به پر درآمدترین رشته های ریاضی نیز بیندازید.

اخبار پیرامون کنکور رشته ریاضی

📢از قبولی ۱۰۰ درصدی متقاضیان ریاضی در کنکور امسال تا اعلام زمان آغاز ترم تابستان دانشگاه‌ها

عبدالرسول پور عباس گفت: ۱۴۰ هزار داوطلب رشته ریاضی در کنکور سراسری امسال شرکت کردند. ۲۵۰ هزار صندلی خالی در این رشته وجود دارد لذا طبیعی است که آنها هر رشته‌ای را که بخواهند قبول خواهند شد. 

📢ترتیب اهمیت دروس در کنکور رشته ریاضی 

مباحث مربوط به کنکور ریاضی جزو موضوعات با اهمیت کنکور سراسری محسوب می‌شود، داوطلبان متعددی سالانه در این زیر گروه کنکور می‌دهند.

📢داوطلبان ریاضی در پله آخر/کنکور ۱۴۰۲ به خط پایان رسید 

داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی با کمترین آمار در پله آخر گروه آزمایشی کنکور ۱۴۰۲ قرار دارند.

 

تلفن انتخاب رشته کنکور

برای اطلاع از این که چگونه ریاضی رو 100 بزنم؟ بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

خلاصه مطلب

مطمئنا تا قبل از مطالعه راهنما انتخاب رشته ریاضی اطلاعات دقیقی نسبت به این انتخاب رشته در اختیار نداشته اید اما در حال حاضر می دانید که راهنما انتخاب رشته ریاضی چه کمکی به شما می کند.

در انتخاب رشته مسئله توانایی و استعداد هر فرد مسئله بسیار مهمی است، باید توجه داشته باشید که ممکن است با تحصیل در یک رشته پر متقاضی به موفقیت دست پیدا نکنید اما پس از وارد شدن به رشته و کاری که در آن شایستگی و استعداد مد نظر را داشته باشید به موفقیت‌ های روزافزونی برسید.

لذا استعداد، علاقه و توجه به بازار کار از جمله پارامتر های مهم در انتخاب رشته است و از این جهت باید در این فرآیند به خوبی عمل کرد.

در مقاله انتخاب رشته کنکور ریاضی به صورت کامل و جامع به بررسی این مبحث پرداخته‌ ایم. اگر سوالی و ابهامی دارید و یا به کمک نیاز دارید، می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید و از مشاوران مجرب ما در مورد راهنما انتخاب رشته ریاضی کمک بگیرید. 

همچنین می توانید سوال خود را در انتهای این مقاله به صورت کامنت برای ما بنویسید تا کارشناسان مرکز مشاوره ایران تحصیل در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

برای دانلود فایل پی دی اف مقاله انتخاب رشته کنکور ریاضی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 

 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا پذیرفته شدگان دوره روزانه کنکور سراسری از شرکت در آزمون سال بعد محروم هستند؟

این گروه از داوطلبان فقط از انتخاب رشته دوره روزانه کنکور سال بعد محروم هستند برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته در مقاله فوق مراجعه کنید.

 آیا برای تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری نیازی به پرداخت هزینه است؟

خیر انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به صورت رایگان انجام می شود.

آیا محدودیتی برای انتخاب رشته دانشگاه های فرهنگیان وجود دارد؟

بله. انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان دارای یک سری شرایط عمومی و اختصاصی است.

نظرات

 1. Avatar photo
  علی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۶

  سلام با رتبه 28000 ریاضی منطقه 3 چه رشته ای میتونم قبول بشم?

  • Avatar photo
   maleki
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید.

 2. Avatar photo
  سیمین رزمی
  ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام به مشاوران ایران تحصیل برای انتخاب رشته کنکورریاضی چه بایدکرد؟

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲

   سلام خانم رزمی جهت انتخاب رشته صحیح کنکور ریاضی با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس حاصل کنید

 3. Avatar photo
  sina
  ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳

  سلام به مشاوران ایران تحصیل برای انتخاب رشته کنکوریاضی چه درس هایی رابایدبیشترمدنظرگرفت؟

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷

   سلام وقت بخیر شما می توانید انتخاب رشته کنکور ریاضی را به مشاوران ایران تحصیل بسپارید و درس هایی مانند ریاضی و فیزیک درصد ضریب بالایی در قبولی دارند .

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام سینا جان جهت اطلاع از واحد های مهم انتخاب رشته کنکور ریاضی با مشاوران ما در تماس باشید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای انتخاب رشته کنکور ریاضی سال 1400 براساس رتبه شما در سهمیه منطقه و یا اگر ایثارگری دارید بررسی میشود نه براساس دروس موفق باشید

 4. Avatar photo
  مونا
  ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱

  سلام وخسته نباشیدبه مشاوره ایران تحصیل برای انتخاب رشته کنکورریاضی چه درس هایی برای ریاضی درصدقبولی بیشتری دارند؟

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام برای انتخاب رشته کنکور ریاضی درس های ریاضی و فیزیک ضریب بالایی در قبولی دارد البته برای انتخاب رشته صحیح و دقیق باید با مشاوران مرکز ایران تحصیل در ارتباط باشید .

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام ممنون مونا خانوم برای انتخاب رشته کنکور ریاضی و نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور ریاضی با مشاوران مرکز در تماس باشید واهنمایی کنند که چه دروسی درصد قبولی بیشتری دارد

 5. Avatar photo
  علی
  ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۴

  سلام به مجموعه کارکنان ایران تحصیل خسته نباشیدمن برای انتخاب رشته کنکورریاضی به چه مشاوره ای مراجعه کنم؟

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام ممنون علی جان برای انتخاب رشته کنکور ریاضی و مشاوره صحیح انتخاب رشته کنکور با مشاوران مرکز ایران تحصیل در تماس باشید ک جهت مشاوره تلفنی می توانید از 8 صب تا 12 شب در تماس باشید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور