ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

انتخاب رشته مجازی ارشد 1403 + نرم افزار هوش مصنوعی ایران تحصیل

انتخاب رشته مجازی ارشد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب رشته مجازی ارشد یکی از مراحل مهم و حساس برای دانشجویان کارشناسی ارشد است که می‌تواند تاثیر زیادی بر آینده تحصیلی و حرفه‌ای آن‌ها داشته باشد. در این فرآیند، دانشجویان بر اساس علاقه‌ها، توانایی‌ها و شرایط خود، رشته‌های مختلف را انتخاب و اولویت‌بندی می‌کنند.

استفاده از نرم افزار هوش مصنوعی ایران تحصیل به دانشجویان کمک می‌کند تا با دقت بیشتری تصمیم‌گیری کنند و اطلاعات جامعی در مورد رشته‌ها، دانشگاه‌ها و بازار کار مرتبط با آن‌ها به دست آورند. همچنین، نرم افزار انتخاب رشته ارشد می‌تواند بر اساس رتبه و نمرات دانشجو، رشته‌ها و دانشگاه‌های مناسب را پیشنهاد دهند.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد ایران تحصیل

با توجه به اهمیت مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای داوطلبان کنکور، مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل، نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد را طراحی کرده‌اند. این نرم افزار بر اساس آمار داوطلبان سال گذشته تهیه شده و می‌تواند به عنوان راهنمایی مناسب برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال 1403 مفید باشد.

با استفاده از برنامه انتخاب رشته مجازی ارشد، داوطلبان می‌توانند با وارد کردن گروه و رشته امتحانی و رتبه خود، شانس قبولی خود را در رشته‌های مختلف در سه بازه بدبینانه، منطقی و خوشبینانه مشاهده کنند. البته باید به این نکته توجه داشت که این نرم افزار قبولی داوطلبان را در رشته محل مورد نظر تضمین نمی‌کند، زیرا جامعه آماری شرکت‌کننده و ظرفیت رشته‌ها هر ساله تغییر می‌کند.  این نرم افزار تخمین انتخاب رشته ارشد  به‌عنوان یک راهنمای رایگان برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 1403 در اختیارشان قرار داده شده است. پیشنهاد ما برای قبولی تضمینی استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ارشد و مشورت با مشاوره انتخاب رشته ارشد این مجموعه است.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد ایران تحصیل

نحوه انتخاب رشته توسط نرم افزار تخمین انتخاب رشته ارشد

نحوه انتخاب رشته توسط نرم‌افزار تخمین انتخاب رشته ارشد ایران تحصیل به این صورت است که ابتدا داوطلب با وارد کردن اطلاعات مربوط به رتبه و نمره خود در آزمون کارشناسی ارشد، نرم‌افزار به صورت خودکار و هوشمندانه رشته‌ها و دانشگاه‌های مناسب برای داوطلب را پیشنهاد می‌دهد. این نرم‌افزار با استفاده از بانک اطلاعاتی گسترده‌ای که شامل داده‌های مربوط به سال‌های گذشته و رتبه‌های قبولی در رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف است، تحلیل دقیقی انجام داده و بهترین گزینه‌ها را به داوطلب معرفی می‌کند.

این نرم‌افزار علاوه بر ارائه پیشنهادات اولیه، امکان مقایسه رشته‌ها و دانشگاه‌ها را نیز فراهم می‌کند تا داوطلب بتواند با بررسی دقیق‌تر و اطلاعات بیشتر، تصمیم بهتری را اتخاذ کند. پس از انتخاب رشته‌ها و دانشگاه‌های مورد نظر، داوطلب می‌تواند نتایج نهایی را مشاهده کرده و انتخاب‌های خود را نهایی کند.

انتخاب رشته مجازی ارشد سازمان سنجش

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد، سازمان سنجش اقدام به انتشار یک اطلاعیه به نام “راهنمای مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد و تحلیل کارنامه ارشد” می‌کند. در این اطلاعیه، زمان و جزئیات انتخاب رشته برای کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ مشخص شده و مراحلی که داوطلب باید طی کند، تا حدی شرح داده شده است.

معمولاً دفترچه انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ همزمان با این اطلاعیه منتشر می‌شود و تمامی اطلاعات لازم از جمله نحوه انتخاب رشته، ظرفیت دانشگاه‌ها، لیست رشته‌های اصلی و شناور و غیره در کنکور ارشد ۱۴۰۳ در اختیار کلیه متقاضیان قرار می‌گیرد.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ شده‌اند باید خود را برای اولویت‌بندی کد رشته‌ها آماده کرده و در مهلت معین در فرم انتخاب رشته سایت ارشد سنجش، وارد نمایند. بیشتر داوطلبان به دنبال انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش هستند، در حالی که برای کنکور کارشناسی ارشد چنین فرآیندی وجود ندارد و انتخاب رشته ارشد داوطلبان توسط خودشان یا مشاوران انجام می‌شود.

انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش تنها مربوط به داوطلبان کنکور سراسری است و برای مقطع ارشد این امکان وجود ندارد. در این زمینه، متقاضیان ارشد می‌توانند از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ارشد ایران تحصیل استفاده کنند.

انتخاب رشته مجازی ارشد سازمان سنجش

ضرورت استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ارشد

استفاده از نرم‌افزار انتخاب رشته برای انتخاب رشته مناسب ضروری است. احتمالا تمام داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد، بخش کد رشته محل‌ها و ظرفیت پذیرش هر کدام را در دفترچه انتخاب رشته مشاهده کرده‌اند. در آزمون ورودی این مقطع تحصیلی، تعداد و تنوع رشته‌ها زیاد و ظرفیت پذیرش در هر کدام کم است.

این موضوع باعث ایجاد نگرانی در شرکت‌کنندگان‌شده‌است که آیا می‌توانند با توجه به رتبه‌ای که کسب کرده‌اند، در رشته و دانشگاه مورد نظرشان شرکت کنند؟ این نگرانی به حدی شایع است که حتی داوطلبانی که نتایج خوب هم کسب کرده‌اند، به قبول نشدن در رشته انتخابی خود فکر می‌کنند و این موضوع حتی باعث می‌شود که انتخاب رشته نکنند.

به‌طور متضاد، گروهی نیز هستند که به شکل رویایی در مورد رشته‌ای که در آن پذیرفته می‌شوند فکر می‌کنند و با وجود کسب رتبه‌های پایین‌تر، تصور قبولی در رشته‌های پر متقاضی را دارند. اما یک گروه از شرکت‌کنندگان، با توجه به تجربیات گذشته و داده‌های قبلی، انتخاب رشته را به صورت صحیحی انجام می‌دهند و به نتایج مطلوب‌تری دست پیدا می‌کنند.

این افراد از نرم‌افزار  انتخاب رشته مجازی ارشد کمک می‌گیرند که در آن، بانکی از اطلاعات درصدها، رتبه‌ها و رشته‌های پذیرفته‌ شده‌ داوطلبان سال‌های گذشته ذخیره‌ شده‌ است و به‌طور مداوم به روز‌رسانی می‌شود تا نزدیک‌ترین نتیجه قبولی در رشته را بر اساس درصدهای داوطلبان ارائه دهد.

با توجه به موارد اشاره شده، لازم است از نرم‌افزار انتخاب رشته کنکور ارشد  ۱۴۰۳ برای انتخاب رشته مناسب و حتی استفاده از نرم‌افزار تخمین رتبه ارشد برای تخمین رتبه قبل از اعلام نتایج اولیه دریافت کرد. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان انتخاب‌های منطقی‌تری انجام داد و از عواملی همچون ترس از عدم پذیرش جلوگیری کرد.

ضرورت استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ارشد

قوانین انتخاب رشته ارشد

هدف ما این است در طول انتخاب رشته توسط نرم افزار هوش مصنوعی ایران تحصیل قوانینی مانند در نظر گرفتن سهمیه‌ها، محدودیت ظرفیت‌ها و … را در نظر بگیریم تا در فرآیند انتخاب رشته ارشد، به خوبی عمل کرده و  بهترین انتخاب رشته را برای شما انجام دهیم. برخی از این قوانین انتخاب رشته ارشدکه باید به آن‌ها توجه نمایید به شرح زیر است:

 • در انتخاب رشته ارشد ظرفیت‌های باقی‌مانده از سهمیه ایثارگران به سهمیه آزاد منتقل می‌شود.
 • رتبه در سهمیه آزاد برای گزینش نهایی انتخاب رشته ارشد لحاظ می‌شود.
 • در برخی کد رشته‌ها به دلیل کمبود ظرفیت پذیرش، سهمیه ایثارگری ۵ درصد تعلق نمی‌گیرد.
 • عدم کسب تراز حدنصاب توسط داوطلبان سهمیه ایثارگری باعث انتقال ظرفیت آن‌ها به سهمیه آزاد می‌شود.
 • در سهمیه های کنکور ارشد، سهمیه‌های ایثارگران هم در سهمیه خود و هم در سهمیه آزاد بررسی و گزینش می‌شوند.
 • اولویت‌بندی دقیق و متناسب با رتبه شما شانس قبولی را افزایش می‌دهد.
 •  قبولی در برخی کد رشته‌ها به مصاحبه‌های علمی، عقیدتی و سیاسی وابسته است؛ بنابراین تنها رتبه شما ملاک گزینش نخواهد بود.
 • تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد ممنوع است. در انتخاب رشته خود دقت و حرفه‌ای عمل کنید.

برای دانلود فایل PDF مقاله انتخاب رشته مجازی ارشد کلیک نمایید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد ایران تحصیل چه کمکی به داوطلبان می کند؟

داوطلبان با استفاده از این نرم افزار می توانند شانس قبولی خودشون رو طبق کارنامه قبولی سال گذشته سنجیده و انتخاب رشته ای دقیق تر انجام دهند.

برای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ارشد ایران تحصیل به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

برای استفاده از این نرم افزار به اطلاعات گروه آزمایشی و رشته نیاز خواهید داشت.

نرم افزار انتخاب رشته ارشد بر اساس چه داده هایی جمع آوری شده؟

این نرم افزار بر اساس داده های قبولی کنکور کارشناسی ارشد سال گذشته طراحی شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

  انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ آغاز شد! {راهنما چیدمان و نکات مهم}

  انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403 آغاز شد کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته سال 1403 می توانند از تاریخ شنبه مورخ 1403/03/12 تا پایان مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد سراسری تا تاریخ 1403/03/16 ضمن دانلود دفترچه راهنما و مطالعه...
 • کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد

  کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد

  کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد درج شده است تا رشته‌ گرایش‌ها را به همراه هر مجموعه امتحانی از هم تفکیک کند. از این رو افراد برای مطالعه منابع امتحانی، تاثیر و ضریب هر درس و نحوه اولویت‌بندی...
 • دفترچه ثبت نام بدون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد ۱۴۰۳ + دانلود PDF

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای متقاضیان و دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل ارشد بدون کنکور هستند منتشر شده است و تمام داوطلبان میتوانند با دانلود و مطالعه دقیق آن از ضوابط و شرایط ثبت...
 • کارنامه اولیه آزمون ارشد

  سامانه مشاهده کارنامه اولیه آزمون ارشد ۱۴۰۳

  کارنامه اولیه آزمون ارشد ۱۴۰۳ منتشر شد. هم‌زمان با اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور ، کلیه داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کرده و شرکت نموده اند، چنانچه در جلسه آزمون حضور داشته‌اند، می‌توانند در زمان مقرر...
تماس با مشاور