تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟

الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟ + راهنمای گام به گام

الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای بسیاری از مشمولان این سوال مطرح می شود که اگر الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟ از جمله ملاک تعیین و محاسبه تاریخ اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه ، تاریخ تولد و مدرک تحصیلی مشمولان می باشد. بر این اساس، روزهای خاصی از ماه برای اعزام دارندگان زیر دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در نظر گرفته شده است. در این مقاله قصد داریم تا به طور دقیق تر در مورد فاصله بین پست دفترچه و تاریخ اعزام اطلاعاتی را ارائه دهیم.

همچنین، چنانچه مشمولان گرامی درباره هر کدام از موارد و مراحل اعزام به خدمت با سوال یا ابهامی مواجه شد، می توانند برای دریافت مشاوره نظام وظیفه با کارشناسان ما تماص حاصل نمایند.

 

 

اگر می خواهید بدانید که اگر الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟ و با قوانین خدمت سربازی آشنا شوید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟

 

زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه

 

یکی از مهمترین مراحل زندگی همه آقایان سرزمینمان، رفتن به خدمت سربازی است. از این رو همه آقایانی که 18 سال آن ها تمام می شود، ملزم به گذراندن این دوران خواهند بود. از آنجا که  مهلت معرفی نظام وظیفه برای مشمولان بسیار مهم است،  غالبا این نگرانی و دغدغه وجود دارد که دقیقا چه زمانی اعزام خواهند شد؟

پیش از آنکه بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم، باید دید که چه ملاک هایی در محاسبه تاریخ اعزام به خدمت تاثیر گذار می باشد.

همانطور که می دانید زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه مشخص می شود و پس از آنکه اطلاعات به ثبت رسید، در برگه هر فرد نوشته می شود که چه ماه و روزی باید به پادگان یا مرکز آموزشی مراجعه نماید.

اما جواب اینکه الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟ بستگی به دو عامل تاریخ تولد و مدرک تحصیلی فرد دارد. به طور کلی، زمان قانونی اعزام هر شخص با توجه تاریخ تولد و زمان اخذ دیپلم به شرح زیر خواهد بود، مگر آنکه فرد مشمول یکی از معافیت های موقت یا دائم باشد.

 

 

زمان اخذ دیپلم تاریخ اعزام

 

دیپلم خرداد ماه متولدین سه ماهه اول: 18 آبان همان سال

متولدین سه ماه دوم: 18 آذر همان سال

متولدین سه ماه سوم: 18 دی ماه همان سال

متولدین سه ماهه چهارم: 18 بهمن ماه همان سال

 

دیپلم شهریور ماه 18 اسفندماه همان سال

 

دیپلم آذرماه یا دی ماه 18 مهر ماه سال بعد

 

مردودین در دی ماه 19 تیرماه سال بعد

 

 

 

اگر الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟ مدرک های مختلف تحصیلی

همانطور که ذکر شد، فاصله بین پست دفترچه و تاریخ اعزام بستگی به مدرک تحصیلی مشمول دارد. قابل توجه است که همه مشمولان ملزم هستند تا یک سال پس از اتمام تحصیل برای دریافت دفترچه و معرفی خود به سازمان نظام وظیفه اقدام نمایند. در غیر این صورت غیبت خواهند خود. حال در زیر خواهیم دید که زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه برای دارندگان هر کدام از مدارک تحصیلی به چه نحوی است.

 

 

نوع مدرک تحصیلی تاریخ اعزام
مدرک تحصیلی زیر دیپلم 19 هر ماه
مدرک تحصلی دیپلم 18 هر ماه
مدرک تحصیلی فوق دیپلم روز اول ماه های زوج
مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر روز دوم ماه های زوج
مدرک تحصیلی گروه پزشکی روز سوم ماه های زوج

 

 

برای اطلاع از ترتیب درجه سربازی بر اساس مدرک تحصیلی مشمولان نظام وظیفه وارد لینک قرمز شوید

 

 

شرایط تمدید زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه

 

محاسبه تاریخ اعزام و فاصله بیت پست کردن دفترچه تا به خدمت

 

گاهی امکان دارد مشمول با وجود آنکه خود را به نظام وظیفه معرفی می کند، اما به دلایل مختلفی در فاصله بین پست دفترچه و تاریخ اعزام نتواند در زمان مقرر به خدمت اعزام شود. به همین دلیل، احتمالا این نگران وجود دارد که اگر الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟

مطابق با جدیدترین تغییرات خدمت سربازی برای چنین مواردی فرد می توانند درخواست تمدید تاریخ اعزام دهد. البته علت به تعویق انداختن باید موجه باشد. در این صورت بررسی های لازم صورت گرفته و پس از یک هفته نتیجه از طریق پلیس + 10 اطلاع رسانی خواهد شد. از جمله شرایط تعویق زمان الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟ به ترتیب زیر می باشند.

 

 • مشمول فاقد غیبت سربازی باشد.
 • بسته به مدرک تحصیلی، مدت زمان مجاز به تعویق انداخت اعزام متفاوت خواهد بود. بدین معنا که برای دارندگان دیپلم یا پایین تر از آن، 1 ماه و بریا دارندگان مدرک فوق دیپلم به بالاتر 2 ماه خواهد بود.
 • هر شخص تنها یک بار می تواند فاصله بین پست دفترچه و تاریخ اعزام را تغییر دهد.
 • به ثبت رسیدن درخواست تمدید زمان اعزام به معنای موافقت نهایی نیست.
 • هر مشمول متقاضی تمدید یا تعجیل، بایستی حداقل 40 روز پیش از تاریخ اعزام، درخواست خود از طریق پلیس + 10 به ثبت برساند.
 • قبول درخواست تعجیل تنها در صورتی امکانپذیر است که ظرفیت لازم وجود داشته باشد.

 

 

مراحل اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه

حال که دیدیم فاصله بین پست دفترچه و تاریخ اعزام چقدر می باشد، خوب است برای آشنایی مشمولان گرامی که به زودی قصد گذراندن این دوره را دارند، روند کلی را توضیح دهیم. این مراحل به طور خلاصه از قبیل زیر می باشند.

 

 • مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + 10 جهت دریافت و خرید دفترچه اعزام به خدمت سربازی. همچنین مشمولان می توانند این دفترچه از سایت خدمات الکترونیکی پلیس + 10 دانلود نمایند.
 • ارائه مدارک خواسته شده به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی
 • به ثبت رسیدن درخواست از طریق متصدی مرکز پلیس+ 10
 • تعیین تاریخ اعزام
 • دریافت برگه آماده به خدمت حاوی شماره سریال و هولوگرام بعد از مشخص شدن تاریخ اعزام
 • تحویل برگه معرفی نامه به مراکز آموزش نیروهای مسلح

 

 

به منظور آشنایی با شرایط سربازان متاهل برای خدمت نظام وظیفه عمومی وارد لینک شوید

 

 

مدارک لازم برای اعزام خدمت پس از ارسال دفترچه

حال که دیگر می دانیم اگر الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟ خوب است که در مورد مدارک لازم در زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه نیز اطلاعاتی را کسب نماییم. یک نکته قابل ذکر در اینجا آن است که هر کدام از مشمولین پس از آنکه مدارک لازم جهت اعزام را تحویل داند، حدود 10 روز قبل از اعزام برای آن ها برگه سبز صادر می شود. در این برگه سبز می توان تاریخ دقیق اعزام را مشاهده نمود.

مشمولان بایستی حتما یک هفته مانده به تاریخ اعزام، با مراجعه به پلیس + 10 برگه سفید سربازی را دریافت نمایند. بدین ترتیب، معرفی نامه خدمت سربازی را تحویل خواهند گرفت. این ها مراحیلی بود که می بایست در فاصله بین پست دفترچه و تاریخ اعزام انجام شود. اما مدارک و مراحل لازم جهت معرفی به پادگان به شرح زیر می باشند.

 

 • برگه مربوط به مراجعه به مرکز آموزش
 • برگه آماده به خدمت نظام وظیفه
 • برگه واکسیناسیون
 • کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • کپی از دو روی کارت ملی
 • کارت گروه خونی
 • شناسنامه همسر و فرزندان
 • مدارک مربوط به بیماری هایی که احتمالا مشمول به آن ها مبتلا است
 • باز کردن حساب بانکی

 

 

آشنایی با نحوه پر کردن دفترچه اعزام به خدمت

یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از پاسخ به این سوال که الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟ باید انجام شود، این است که دفترچه اعزام به درستی تکمیل شود. این کار خود می تواند حتی در محاسبه تاریخ اعزام به خدمت نیز تاثیر گذار باشد، چرا که اگر اطلاعات به نادرستی وارد شوند، ممکن است در زمان اعزام نیز جابجایی صورت گیرد یا مشمول با مشکلاتی مواجه شود.

برای این منظور، پس از دانلود دفترچه خدمت سربازی یا دریافت دفترچه از پلیس + 10، لازم است که فرد محتوای آن را مطالعه و اطلاعات خوسته شده را با دقت تکمیل نماید. از جمله فرم های مهم این دفترچه عبارتند از فرم مشخصات فردی، فرم سوابق تحصیلی، فرم واکسیناسیون و فرم نظر اولیه پزشک.

برگ وضعیت مشمولین از جمله مهم ترین برگه هایی است که باید به درستی پر شود. در مورد مشخصات فردی که مسلما باید دقیقا مطابق با اطلاعات حقیقی باشند. اما مهم ترین بخش که می تواند در فاصله بین پست دفترچه و تاریخ اعزام و تاثیر گذار باشد، قسمت وضعیت تحصیلی می باشد. توجه داشته باشید که این فرم باید مهر دانشگاه یا مدرسه ایی که در آن مدرک تحصیلی را اخذ کرده اید، داشته باشد.

 

 

بهترین زمان بین پست دفترچه و تاریخ اعزام

به طور معمول زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه برای مشمولان بسیار اهمیت دارد و به نوعی یکی از دغدغه های مهم آن ها محسوب می شود. به همین دلیل نیز این سوال را مطرح می کنند که الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟

گرچه محاسبه تاریخ اعزام به خدمت بر اساس قوانین نظام وظیفه است، اما اگر زمانی که فرد دفترچه خود را ارسال می کند، در این امر تاثیر گذار خواهد بود. برای بسیاری از مشمولان اینکه در چه ماه یا فصلی از سال اعزام شوند نیز اهمیت دارد. مسلما، فصولی که دارای هوای معتدل تر می باشند، با سختی های کمتری روبرو خواهند بود.

برای مثال، اعزام هایی که در اسفند و شهریور ماه انجام می شوند، بسیار بهتر از اعزام های تیر و دی ماه خواهد بود. چرا که دو سه ماه اولیه مختص دوره آموزشی است و شرایط برای سربازان دشوارتر از بقیه آن می باشد. به ویژه آنکه برخی از مناطق دارای اب و هوای بسیار سرد یا بسیار گرم هستند.

 

 

چنانچه می خواهید بدانید که شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل چیست؟ بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به یکی از متداول ترین سوالات مشمولان تحت عنوان اینکه الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟ پاسخ دادیم و در باب محاسبه تاریخ اعزام به خدمت توضیحاتی را ارائه دادیم.

اگر در زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه به دلایل مختلفی تصمیم به اخذ معافیت تحصیلی، پزشکی، کفالت یا مواردی همچون کسری خدمت و امریه بودید، می توانید با کارشناسان نظام وظبفه ایران تحصیل تماس بگیرید. برای این منظور شماره های درج شده در جدول زیر از ساعت 8 صبح الی 12 شب در تمامی روزهای کاری هفته پاسخگوی همه دوستان گرامی خواهد. 

 

 

چنانچه می خواهید بدانید که با مدرک دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟ از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

با رتبه 40000 تجربی کجا قبول میشم

راهنمای ثبت نام آزمون اعزام به خارج فرهنگیان

راهنمای ثبت نام آزمون اعزام به خارج فرهنگیان

الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

الان دفترچه پست کنم کی اعزام میشم؟

برای دریافت پاسخ این سوال می توانید مقاله کنونی را مطالعه فرمایید.

محاسبه تاریخ اعزام به خدمت به چه صورتی است؟

زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه بر اساس مدرک تحصیلی می باشد. دارندگان مدارک تحصیلی هر کدام از مقاطع در موقع خاصی از سال اعزام می گردند. 

آیا امکان به تعویق انداختن یا تعجیل زمان اعزام به خدمت وجود دارد؟

بله، مشمولان می توانند تحت شرایط خاصی و در مهلت های زمانی خاص درخواست خود را اعلام نمایند.

اگر در زمان اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه با مشکلی مواجه شدیم؟

چنانچه متقاضیان در هنگام اعزام به خدمت پس از ارسال دفترچه با سوال یا مشکلی مواجه شدند، می توانند با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرند

نظرات

 1. سجاد زارع
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۹

  باسلام من دکتر دارو سازهستم اگه بخواهم دوم ابانماه اعزام شوم حداکثرچه تاریخی باید دفترچه را پست کنم

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقت بخیر هر زمان که شما دفترچه خدمت را پست کنید تقریبا دوماه بعد اعزام میشوید.

 2. Shahab alizadeh
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

  سلام روز بخیر.

  بنده در مقطع تحصیلی لیسانس پیوسته غیر پزشکی هستم .

  معافیت تحصیلی دارم ولی میخام دفترچه خدمت پست کنم .

  الان پست کنم چه تاریخی حدودن اعزام میشم؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت بخیر پس از اینکه شما دفترچه را پست کردید حدودا دوماه زمان میبرد که اعزام شوید.

 3. saeed
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

  هرچی زنگ میزنم بوق نخورده قطع میشه.
  یه سوال من متولد بهمن 74هستم.
  لیسانسم و سال 98 گرفتم.
  از اون موقع تا الان غایب هستم.
  من خواهرم و بخاطر سرطان از دست دادم.
  بنظر میشه غیبتم و موجه کرد.
  الان من باید قبل از پست دفترچه یا بعدش برم موجه کنم؟
  وکجا برم موجه کنم؟
  والان بفرستم کی عازمم؟

  • alizadeh
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

   سلام روزبخیر
   برای توجیه غیبت باید به پلیس +10 مراجعه کنید.

 4. امیر
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

  سلام خسته نباشید
  ببخشید، معافیت تحصیلی من تا 1401/07/02 هستش و طبق گفته های سازمان سنجش نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 اواخر شهریورماه اعلام میشه، وباید 15روز مونده به اتمام معافیت، دفترچه رو پست کنم، آیا من میتونم زمان اتمام معافیتم رو با توجه به این شرایط به تعویق بیندازم؟؟؟
  و در ضمن کی به خدمت سربازی اعزام میشم دراین شرایط، میتونم قبل از اعزام به خدمت وارد دانشگاه بشم؟؟؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • isaei
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. علی
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۹

  متولد ۱۳۸۳.۶‌.۱۹.چه زمانی باید اقدام کنن

  • isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که 18 سال تمام دارید میتوانید اقدام کنید.

 6. سعد
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۳

  با عرض سلام درود خدمت دوستان و هموطنان گرامی لطفا اگ میشه راهنماایی کنید منو دوستان من متاهل هستم و یک فرزند دارم خانومم مدارك نداره اتباع نیست ولی مدارك نگرفتن براش یك فرزند دارم ک پشت خودم مدرک گرفتم آیا برای سربازی اقدام منم متاهلی حساب میشه یا نه مجردی چون خانواده دارم برام یکم سخته درضمن متاهلی چجوریه صب تا ظهر سر خدمت هستیم یا جور دیگه لطفا کسی چیزی میدونه کمک کنه!!!

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام روزبخیر
   شما متاهل محسوب میشی
   بستگی به شرایط داره و پستی که به شما تعلق میگیره.

 7. حسین احمدی
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

  ممنون بابت مقاله خوبتون.
  من 21 شهریور سال 1400 فارق التحصیل شدم از ارشد، الان دارم پروژه کسری انجام می دم. من میتونم دفترچم رو بعد از 2 شهریور و قبل از 21 شهریور امسال ارسال کنم؟ اینطوری احتمالا برای آبان ماه اعزام میشم. اینطوری غیبت نمیخورم؟؟ در اصل سوالم اینه که حتما باید توی فرصت یکساله بعد از فراغت از تحصیل اعزام بشم یا اگه توی این زمان دفترچه رو بفرستم باز هم اوکیه؟
  ممنون میشم اگه سوالم رو جواب بدین.
  متشکرم.

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 8. دانش
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

  سلام من یه هفته دیگه از دانشگاه. کارشناسی فارغ التحصیل میشم.بلافاصله میخام برم دفترچه پر کنم ینی روز هشتمش پر میکنم دیگه
  بنظرتون کی اعزام میشم؟

  • hedayati
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وقت بخیر تاریخ اعزام باتوجه به یک سری شرایط متفاوت است.

 9. محمد
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام بنده متولد 1382/2/8هستم بالحاظ کردن یک سال معافیت تحصیلی ،،چه زمانی باید دفترچه پست کنم ؟؟حتما باید خرداد باشه یا میشه چند روز بعد اینکه کنکور دادم دفترچه پست کنم ؟؟

  • bagheri
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۳

   با سلام برای ارسال دفترچه تا یک سال بعد از گرفتن دیپلم خود فررصت دارید اگر وارد غیبت شوید دانشگاه نمیتوانید بروید

  • Lamb of god
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

   سلام خواهش میکنم جوابمو بدید… من ۱۵ تیر پارسال فارغ التحصیل شدم و تا ۱۵ تیر امسال مهلت معرفی دارم . امروز رفتم پلیس +۱۰ واسه پست کردن دفترچه و این هفته باید برم معاینه پزشکی و واکسن رو بزنم . میخوام بدونم الان من خودمو معرفی کردم یا نه تاریخی که برگه اعزام رو بگیرم اطلاعاتم ثبت میشه به عنوان روزی که تعیین وضعیت و معرفی کردم خودمو؟ یعنی الان اگه برگه اعزام رو بعد از تاریخه پایان مهلت معرفی بهم بدن من غیبت میخورم یا نه مهم امروز بود که پروسه پست کردن دفترچه رو شروع کردم؟

 10. آرش
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

  سلام خسته نباشید،بنده کلاس دوازدهم را به پایان رساندم ولی به دلیل داشتن چندتا تجدید دروس هنوز مدرک دیپلم نگرفتم آیا در زمان اعزام به خدمت مدرکم دیپلم حساب میشه یا زیر دیپلم؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

   با سلام وقت بخیر زیر دیپلم محسوب میشود

 11. صالح
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام اگر یک نفر متولد شهریور ۷۸ باشه با مدرک دیپلم و خرداد ۱۴۰۱ دفترچشو پست کنه ، در چه تاریخی اعزام میشه ؟

  • ranjbar
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقتتون بخیر
   تاریخ اعزام شما بسته به مدرک تحصیلی و همچنین تاریخ اخذ مدرک دیپلم بستگی دارد و برای مقطع دیپلم عموما ماه های فرد مقرر میگردد برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

   • محمد
    ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

    سلام بنده متولد 1382/2/8هستم بالحاظ کردن یک سال معافیت تحصیلی ،،چه زمانی باید دفترچه پست کنم ؟؟حتما باید خرداد باشه یا میشه چند روز بعد اینکه کنکور دادم دفترچه پست کنم ؟؟

    • bagheri
     ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۳

     با سلام برای ارسال دفترچه تا یک سال بعد از گرفتن دیپلم خود فررصت دارید اگر وارد غیبت شوید دانشگاه نمیتوانید بروید

 12. حسین علی تبار دوغیکلایی
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام من تا پایان خرداد ماه معافیت تحصیلی دارم و 1400کنکور دادم و دانشگاه نرفتم الان من سردرگمم نمیدونم واسه کنکور بخونم دفترچه پست کنم چیکار کنم
  خواهشاراهنمایی کنید ممنون

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

   سلام بعد از 18 سالگی یه سال فرجه دارید برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 13. مبین
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۹

  سلام من الان امتحان دارم اگه تجدیدی بیارم برای‌ شهریور میتونم برم خدمت بعد بیام پاس کنم یا نمیزارن بری خدمت

  • karimi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۳

   سلام بله ولی بایدبری مدرسه بزرگسالان

 14. ممد
  ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام من معافبت تحصیلی تا آذر ۱۴۰۱ دارم اگه الان که خرداد ماه هست برم و دفترچه پست کنم میتونم برو دانشگاه ثبت نام کنم ک سربازی نرم؟؟؟
  تروخدا جواب بدید ذهنم مشغوله

  • fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت بخیر
   یکماه بعد از پست کردن دفترچه اعزام میشوید.

 15. ماهان
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۰۷

  سلام اگر یکی ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ از دانشگاه انصراف بده و متولد ۲۰ دی باشه با مدرک دیپلم اگر بهمن‌ سال بعد یعنی ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ خودشو برای سربازی معرفی کنه تقریبا کی اعزام میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام وقت بخیربعد از ارسال دفترچه حدودا 3-4 ماه بعد اعزام انجام میشود برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور