ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت 1403 + نحوه مشاهده | ایران تحصیل

نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت به دو مرحله اولیه و نهایی تقسیم‌ شده‌ و بر روی سایت سنجش پزشکی منتشر می‌شود. داوطلبان می‌توانند با وارد کردن اطلاعات موردنیاز به نتایج اولیه و نهایی دسترسی پیدا کنند و سپس به انجام مراحل بعدی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی بپردازند.

همچنین افراد باید به موقع به وبسایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مراجعه کرده و در صورت قبولی در رشته مورد نظر خود، فرآیند ثبت نام را از طریق دانشگاه مربوطه ادامه دهند.

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت

وزارت بهداشت در هر سال برای داوطلبانی که در جلسه کنکور ارشد گروه های پزشکی شرکت کرده اند، نتایج را در زمان مقرر و در سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی به صورت دو مرحله ای منتشر می‌کند.

در مرحله اول، تنها کارنامه اولیه کنکور ارشد وزارت بهداشت منتشر می‌شود که در آن وضعیت علمی متقاضی از نظر نمره و مجاز بودن یا نبودن ذکر می‌شود. بر این اساس، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می‌توانند از طریق فرم مربوطه جهت انتخاب اولویت های خود از میان رشته های ارائه شده اقدام کنند. معمولا این کارنامه در اواسط تیر ماه هر سال منتشر می‌شود.

در مرحله دوم، با نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت، متقاضی از رشته و محل قبولی خود آگاه می‌شود. به طور کلی نتایج حدود یک الی دو ماه بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون مشخص می‌شود. توجه داشته باشید که هنوز تاریخ دقیق اعلام نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت 1403 منتشر نشده است اما می‌توان براساس اطلاعات سال های گذشت اعلام کرد که در نیمه اول شهریور ماه جواب نهایی کنکور وزارت بهداشت ارشد منتشر خواهد شد.

 

 

مراحل اعلام نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت

نحوه مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

متقاضیان گرامی می‌بایست در تاریخ های مقرر شده با مراجعه به سایت سنجش آموزشی پزشکی کشور نسبت به دریافت کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت خود اقدام کنند. جهت راهنمایی هر چه بیشتر شما داوطلبان گرامی در این بخش راهنمای تصویری نحوه مشاهده نتایج را ارائه خواهیم کرد. با ایران تحصیل همراه باشید.

مراحل مشاهده نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت

برای مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت می‌توانید به وب‌سایت رسمی وزارت بهداشت مراجعه کنید. در این وب‌سایت با وارد کردن اطلاعات شخصی و شماره داوطلبی خود، می‌توانید نتایج آزمون خود را مشاهده کنید. مراحل مشاهده نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت عبارت است از:

در ابتدا لازم است تا وارد سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir شوید. پس از ورود به صفحه اصلی می‌بایست از منوی سمت راست صفحه بر روی گزینه «کارشناسی ارشد» و سپس «ارشد» کلیک کنید.

 

مرحله اول مشاهده نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت

 سپس در صفحه ای که باز می‌شود بر روی عبارت فعال «کارنامه علمی (مخصوص حاضرین در جلسه)» کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت

در این مرحله لازم است تا تیک عبارت مربوط به «کارنامه علمی (مخصوص حاضرین در جلسه)» را فعال کنید. در این حالت به صورت خودکار به صفحه ورود منتقل خواهید شد.

مرحله سوم مشاهده نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت

در صفحه ای بازشده باید کد رهگیری آزمون خود را به دقت وارد کرده و سپس بر روی «مشاهده» کلیک کنید.

مرحله چهارم مشاهده نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت

بدین طریق می‌توانید کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت (کارنامه اولیه) خود را مشاهده کنید.

مراحل مشاهده نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت 

ه یاد داشته باشید که نتایج آزمون به صورت آنلاین و در تاریخ مشخص‌ شده‌ توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود. برای مشاهده نتایج نهایی این آزمون نیز می بایست مجددا وارد سایت سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir شده و از منوی سمت راست ابتدا گزینه «کارشناسی ارشد» و سپس «ارشد» را انتخاب کنید.

 

مرحله اول مشاهده نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت

سپس در این مرحله باید بر روی عبارت «نتایج نهایی» کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت

در صفحه جدید باید تیک مربوط به عبارت نتایج نهایی را فعال کنید تا مستقیما به صفحه ورود انتقال داده شوید.

مرحله سوم مشاهده نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت

در صفحه ورود با وارد کردن کد رهگیری آزمون می‌توانید کارنامه نهایی خود را مشاهده کنید.

مرحله چهارم مشاهده نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت

 این کارنامه حاوی تمامی اطلاعات داوطلب مانند دانشگاه محل قبولی، رتبه در رشته دانشگاه، رتبه در سهمیه رزمندگان و … خواهد بود.

مرحله پنجم مشاهده نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت

داوطلبان گرامی چنانچه در هر یک از مراحل فوق با خطایی رو به رو شدید و موفق به مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت خود نشدید، می‌توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل کرده و از کارشناسان ایران تحصیل  راهنما جامع انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت را دریافت کنید.

نکات مهم در مورد کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت

دانستن این 8 نکته سبب می‌شود تا در مراحل مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت دچار اشتباه نشده و به راحتی بتوانید نتیجه آزمون خود را مشاهده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی‌های دقیق‌تر، به بخش اخبار و اطلاعیه‌های وب‌سایت وزارت بهداشت مراجعه کنید یا در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال در مورد مشاهده نتایج، می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی وب‌سایت ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم به شما ارائه شود. این نکات عبارتند از:

اعلام نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت تنها به صورت اینترنتی بوده و اطلاع داشتن از کد رهگیری الزامی است.

اگر داوطلبی کد رهگیری خود را در زمان مشاهئه نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت فراموش کرده باشد، با کلیک بر روی گزینه «فراموشی کد رهگیری»، کد جدید به شماره موبایل یا ایمیل وی ارسال خواهد شد.

اگر فردی در دو گروه مختلف شرکت کرده باشد، دو پاسخنامه که حاوی شماره های داوطلبی متفاوت هستند، برای وی منتشر می‌شود و باید کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت خود را جداگانه دریافت کند.

کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت شامل عباراتی همچون، مشخصات فردی، سهميه، نمره خام دروس امتحانی به درصد، نمره كل تراز به درصد، رتبه در سهميه، رتبه كل داوطلب در بين كليه داوطلبان همان رشته بدون اعمال سهميه (رتبه آزاد)، معدل (بر اساس اعلام داوطلب) است.

اطلاعات فردی که در کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت قید شده است، مواردی هستند که توسط متقاضی در هنگام نام نویسی وارد و به ثبت رسیده اند. توجه داشته باشید که این به معنای تایید شرایط یا مدارک از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی نیست.

اعلام نتایج اولیه کنکور وزارت بهداشت ارشد به منزله قبولی قطعی داوطلب نیست و باید منتظر کارنامه نهایی باشید.

متقاضیانی که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته شده اند، می‌بایست در زمان های مقرر نسبت به انتخاب رشته های مورد نظر خود اقدام کنند، در غیر این صورت، عمل آن ها به منزله انصراف تلقی خواهد شد.

چنانچه در هر کدام از مراحل آزمون، مشخص شود که اطلاعات یا مدارک وارد شده هنگام نام نویسی مغایرتی با واقعیت دارد، فرد از ادامه مراحل دیگر محروم خواهد شد و حتی در صورت پذیرش، قبولی وی لغو می‌شود.

 

بنر انتخاب رشته کنکور

تاثیر انتخاب رشته در اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

انتخاب رشته در اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برای متقاضیان حاضر در آزمون کنکور ارشد وزارت بهداشت، نقش مهمی دارد.

متقاضیان باید کارنامه خود را با دقت بررسی کرده و با توجه به نمره اکتسابی خود، رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. انتخاب صحیح رشته برای متقاضیان بسیار مهم است و تاثیر زیادی در کسب رتبه قبولی در مرحله نهایی دارد. برای راهنمایی بیشتر، متقاضیان می‌توانند از مشاوران و کارشناسان مجرب ایران تحصیل  کمک بگیرند و رشته مناسب خود را انتخاب کنند. همچنین  با مشورت کارشناسان می‌توانند ویرایش انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت را به خوبی انجام دهند.

 

نحوه اعتراض به جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد

در برخی از اوقات، دیده می‌شود که متقاضی از نمره علمی یا رتبه خود در هنگام اعلام نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت، راضی نیست و یا رشته محل قبول شده را به دلایل متفاوت قبول ندارد. گرچه سیستم بررسی آزمون ها و انتخاب رشته، دقت بالایی دارد، اما برای این دسته از افراد امکان اعتراض وجود دارد.

بدین ترتیب برای ثبت درخواست اعتراض، می‌توان به سایت سنجش آموزش پزشکی مراجعه و درخواست اعتراض یا بازبینی خود را به ثبت رساند. برای این امر، می‌بایست پس از ورود به صفحه اصلی سایت sanjeshp.ir، بر روی گزینه «تماس با ما» کلیک کرده و اطلاعات خواسته شده اعم از نام، نام خانوادگی، کدملی، تلفن همراه و درخواست خود را درج کنید.

توجه داشته باشید که مهلت اعتراض کارنامه کنکور وزارت بهداشت محدود بوده و بعد از اتمام آن، دیگر امکان ارسال درخواست وجود نخواهد داشت. همچنین، حتما از آدرس ایمیل و شماره موبایلی استفاده کنید که فعال باشد، چرا که نتیجه پس از 24 الی 72 ساعت برای شما ارسال خواهد شد. در صورت نیاز به راهنمایی نیز می‌توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید.

 

نحوه اعتراض به جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد

اقدامات لازم پس از مشاهده نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت

مدتی پس از انتشار و مشاهده نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت، داوطلبان قادر خواهند بود تا نتایج نهایی را دریافت کنند.  در این مرحله، بایستی با توجه به دانشگاه و محل پذیرفته شده در کارنامه کنکور وزارت بهداشت به صورت حضوری و با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه مربوطه مراجعه کرد.

البته، هر دانشگاهی بسته به برنامه و تقویم آموزشی خود، زمان خاصی را جهت نام نویسی پذیرفته شدگان اعلام می‌کند. اما اگر در مهلت تعیین شده مدارک خواسته شده را ارائه نداده و فرایند ثبت نام را تکمیل نکنید، عمل شما به منزله انصراف از تحصیل بوده و عواقب آن متوجه فرد پذیرفته شده است.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت  کلیک کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد سال جاری چه زمانی اعلام می شود؟

لازم به ذکر است بدانید هنوز تاریخ برای دریافت نتایج نهایی کنکور وزارت بهداشت ارشد سال جاری اعلام نشده است اما با توجه به تاریخ اعلام نتایج در سال گذشته می توان آن تخمین زد که زمان آن نیمه اول شهریور ماه خواهد بود.

برای مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت به کجا باید مراجعه کرد؟

متقاضیان بایستی برای این منظور به سامانه سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه کنند. نحوه مشاهده نتایج به همراه راهنمای تصویری در مقاله فوق ارائه شده است.

داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت برای مشاهده نتایج خود به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

توجه داشته باشید برای مشاهده نتایج خود باید از کد رهگیری استفاده کنید که نحوه استفاده از آن در داخل مقاله آموزش داده شده است.

نظرات

6 دیدگاه دربارهٔ «نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت 1403 + نحوه مشاهده | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo سلامی گفت:

  سلام خسته نباشید
  پسر بنده در کنکور وزارت بهداشت شرکت کرده حالا الان نتایجش رو هرکار میکنیم نمیتونیم ببینیم. راهنمایی بفرمایید

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   از یک مرورگر دیگه استفاده کنید

   1. Avatar photo فاطمه گفت:

    سلام هرکاری میکنم جواب وزارت بهداشت نمیتونم ببینم حتی مرورگر ام عوض کردم باز نمیاد

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام وقت به خیر
     ساعات اولیه سامانه خطا داشت.مجددا وارد سامانه شوید.

 2. Avatar photo ارسلان گفت:

  سلاام روزتون بخیر؛ اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد چه زمانی هست؟ میشه تاریخش رو به بنده اعلام کنید؟

  1. Avatar photo aria گفت:

   سلام روزتون بخیر؛ نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت هر ساله مهر ماه اعلام می شود، اما در مورد تاریخخ دقیق اعلام نتایج این آزمون در سال جاری هنوز خبری در دست نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ارشد استعداد درخشان

  استعداد درخشان ارشد آزاد 1403 + دانلود دفترچه | ایران تحصیل

  ارشد استعداد درخشان یکی از مهم‌ترین مقاطع تحصیلی در نظام آموزشی ایران است که به دانشجویان با استعداد و توانمندی‌های خاص اختصاص دارد. این مقطع تحصیلی برای کسانی که در طول دوره کارشناسی عمل‌کرد برتری داشته‌اند و توانسته‌اند در آزمون‌های...
 • منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی

  منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی ۱۴۰۳

  منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی شامل کتاب‌ها و مقالات معتبر از دانشگاه‌ها و موسسات علمی معتبر داخلی و خارجی است. این منابع شامل کتاب‌های تخصصی در زمینه ژنتیک پزشکی، مقالات پژوهشی به‌روز، و نشریات علمی معتبر می‌باشند. استفاده...
 • دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

  دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳ + دانلود

  دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شامل اطلاعات جامع و کاملی در خصوص آزمون‌های ورودی کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی است. این دفترچ0888ه توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و منتشر می‌شود. داوطلبان می‌توانند با مطالعه...
 • کارت ورود به جلسه ارشد وزارت بهداشت

  دریافت کارت ورود به جلسه ارشد وزارت بهداشت 1403 + مستقیم | sanjeshp

  کارت ورود به جلسه ارشد وزارت بهداشت یکی از مهم‌ترین مدارکی است که داوطلبان آزمون‌های ارشد وزارت بهداشت باید همراه خود داشته باشند. این کارت حاوی اطلاعات مهمی نظیر نام و نام خانوادگی، شماره داوطلبی، تاریخ و محل برگزاری آزمون...
تماس با مشاور