ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ + راهنمای تصویری

از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی که در کنکور ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده اند منتظر اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد هستند. این نکته را در نظر داشته باشید تمام افرادی که در کنکور رشته های علوم پزشکی ثبت نام کرده اند و در جلسه حضور یافته‌اند می‌توانند از طریق آموزش نحوه مشاهده نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد که به صورت متن و تصویر در این مقاله آموزش داده می شود نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد را مشاهده کنند. لازم به ذکر است بدانید اطلاعاتی در مورد زمان اعلام جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد ذکر خواهیم کرد که میتواند به شما کمک شایانی کند. توجه داشته باشید ما تصمیم بخشی از این محتوا را به نکات مهم در مورد کارنامه اولیه کنکور وزارت بهداشت اختصاص دهیم در این صورت شما می توانید به آسان ترین شکل ممکن برای مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت اقدام کنید.

در ادامه بهتر است ذکر کنیم که در این محتوا به مواردی همچون گزارش بر اساس کارنامه کنکور وزارت بهداشت، راهنمای انتخاب رشته پس از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت، نحوه ثبت اعتراض به جواب کنکور وزارت بهداشت و حتی ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع فوق لیسانس خواهیم پرداخت. در نهایت برای کسب اطلاعات نسبت به موارد ذکر شده پیشنهاد می شود تا پایان این مقاله با ما در وبسایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

برای مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت می توانید به سایت سنجش مراجعه کنید.

 

 

زمان اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد

اگر می خواهید از زمان اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد مطلع شوید بهتر است ذکر کنیم وزارت بهداشت در هر سال برای داوطلبانی که در جلسه کنکور ارشد گروه های پزشکی حضور یافته اند، نتایج را در زمان مقرر و در سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی منتشر می کند. شایان ذکر است بدانید جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد شامل دو مرحله می باشد که در قسمت زیر با این دو مرحله اشنا خواهید شد.

در مرحله اول، تنها کارنامه اولیه کنکور وزارت بهداشت منتشر می شود که در آن وضعیت علمی متقاضی از نظر نمره و مجاز بودن یا نبودن ذکر می گردد. بر این اساس، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، در فرم مربوطه برای انتخاب رشته های مورد اقدام نمایند.

در مرحله دوم، نوبت اعلام کارنامه نهایی می رسد. بدین ترتیب، متقاضی از رشته و محل قبولی خود آگاه می شود. به طور کلی نتایج حدود یک ماه بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون مشخص می گردد، اما در مورد زمان اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد ۱۴۰۲ هنوز تاریخ دقیقی منتشر نشده است. با این وجود، به محض اعلام شدن، متقاضیان گرامی می توانند در این سایت از جدیدترین اطلاعیه ها مطلع شوند.

 

به منظور دریافت نمونه سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

نحوه دریافت اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد

در ابتدا مقاله ذکر کردیم که در این محتوا نحوه دریافت نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد را با استفاده از متن و تصویر به شما آموزش خواهیم داد. در نتیجه پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا بتوانید با استفاده از محتویات این بخش از مقاله برای دریافت جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد اقدام کنید. در گام اول باید عبارت سازمان سنجش آموزش پزشکی را در گوگل جستجو کنید. بعد از انجام این کار وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش پزشکی شوید. توجه داشته باشید این مسئله در تصویر زیر قابل مشاهده است و پیشنهاد می کنیم مراحل را مطابق با تصویر زیر پیش ببرید.

مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

 

در حال حاضر در داخل سایت رسمی سازمان سنجش آموزش پزشکی هستید و باید بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک کنید تا منوی کرکره ای برای شما باز شود. توجه داشته باشید بعد از باز شدن منوی کرکره ای باید بر روی گزینه ارشد کلیک کنید. این گزینه با عدد شماره 2 در تصویر زیر مشخص شده است. بعد از انجام این دو مرحله یک صفحه جدید که در تصویر زیر با عدد شماره 3 نشانه گذاری کرده ایم هم به نمایش در می آید.

جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد

جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد

 

در این قسمت از دریافت کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت باید بر روی گزینه کارنامه علمی (مخصوص حاضرین در جلسه) کلیک کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید این گزینه با هایلایت زرد مشخص شده است.

 

کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت

کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت

در آخرین مرحله شما با صفحه ای مشابه با تصویر زیر مواجه می شوید. همانطور که مشاهده می کنید در این قسمت از کار سه گزینه برای شما قرار داده شده است. در گام اول باید کد رهگیری خود را در کادری که با عدد شما ره 1 مشخص شده است وارد کنید. در گام دوم باید بر روی دکمه مشاهده کلیک نمایید. این نکته را هم در نظر داشته باشید برای برگشت به صفحه اصلی هم میتوانید بر روی دکمه مربوط که در تصویر زیر با عدد شما 3 مشخص شده است کلیک کنید.

بهترین روش برای مشاهده نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت

بهترین روش برای مشاهده نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت

 

چند نکته مهم در مورد کارنامه اولیه کنکور وزارت بهداشت

در این قسمت از مقاله تصمیم داریم چند نکته مهم در مورد کارنامه اولیه کنکور وزارت بهداشت ذکر کنیم که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. لازم به ذکر است بدانید این 8 نکته میتواند به شما کمک شایانی کند در نتیجه پیشنهاد می کنید این بخش از مقاله را با دقت زیادی مطالعه کنید. 

 • اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد تنها به صورت اینترنتی بوده و وارد کردن کد رهگیری الزامی می باشد.
 • اگر داوطلبی کد رهگیری خود را فراموش کرده باشد، با کلیک بر روی گزینه ” فراموشی کد رهگیری”، کد جدید به شماره موبایل یا ایمیل وی ارسال خواهد شد.
 • اگر فردی در دو گروه مختلف شرکت نموده باشد، دو پاسخنامه که حاوی شماره های داوطلبی متفاوت هستند، منتشر می شود.
 • کارنامه کنکور وزارت بهداشت شامل عباراتی همچون، مشخصات فردي، سهميه، نمره خام دروس امتحاني به درصد، نمره كل تراز به درصد، رتبه در سهميه، رتبه كل داوطلب در بين كليه داوطلبان همان رشته بدون اعمال سهميه (رتبه آزاد)، معدل (براساس اعلام داوطلب) می باشد.
 • اطلاعات فردی که در کارنامه قید شده است، مواردی هستند که توسط متقاضی در هنگام نام نویسی وارد و به ثبت رسیده اند. این به معنای تایید شرایط یا مدارک از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی نیست.
 • اعلام نتایج اولیه کنکور وزارت بهداشت ارشد به منزله قبولی قطعی داوطلب نیست و باید منتظر کارنامه نهایی ماند.
 • متقاضیانی که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته شده اند، می بایست در زمان های مقرر نسبت به انتخاب رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند، در غیر این صورت به منزله انصراف خواهد بود.
 • چنانچه در هر کدام از مراحل آزمون، مشخص شود که اطلاعات یا مدارک وارد شده هنگام نام نویسی مغایرتی با وقعیت دارد، فرد از ادامه مراحل دیگر محروم خواهد شد و حتی در صورت پذیرش، قبولی وی لغو می گردد.

 

جهت آشنایی با زمان و نحوه منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت مهندسی پزشکی و مشاوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک فرمایید.

 

روش گزینش بر اساس کارنامه کنکور وزارت بهداشت

ملاک پذیرش هر کدام از متقاضیانی که پس از اعلام نتایج  اولیه کنکور وزارت بهداشت ارشد مجاز به انتخاب رشته شده اند، بر اساس نمره کل تراز ( که با درصد در کارنامه نشان داده شده است)، سهمیه و اولویت انتخاب رشته وی در میان سایر داوطلبان آن رشته می باشد. بنابراین، داوطلبان لازم است پس از مطالعه دقیق شرایط درج شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، با توجه به نمره تراز کسب شده و ظرفیت پذیرش دانشگاه ها، رشته یا رشته های مورد علاقه خود را الویت بندی کنند.

البته چنانچه در هنگام ثبت نام سهمیه ایی را در فرم نام نویسی علامت زده باشید نیز، مطابق با آن مشمول یکی از سهیمه های آزاد، رزمندگان و ایثارگران، و یا استعداد درخشان خواهید بود. برای هر کدام از این سهمیه ها ظرفیت خاصی در نظر گرفته شده است که برای اطلاع از آن می توانید مطلب دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت را مطالعه فرمایید. هرچند که دانشجو باید انتخاب رشته را بر اساس علایق خود انجام دهد. اما کمک گرفتن از یک مشاوره متخصص در این زمینه می تواند به شما کمک شایانی کند.

 

چنانچه می خواهید از رشته های مورد نیاز جذب هیات علمی وزارت بهداشت مطلع شوید، لینک قرمز را انتخاب نمایید.

 

راهنمای انتخاب رشته پس از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

پس از مشخص شدن جواب اولیه کنکور وزارت بهداشت ارشد ، داوطلبان باید با وارد کردن کد رهگیری خود در سامانه سنجش، انتخاب رشته محل تحصیلی خود را انجام دهند. برای این منظور، ابتدا توصیه می شود که رشته های مورد نظر خود را بر اساس علاقه در یک برگه به صورت دستی یادداشت نموده و سپس در فرم اصلی که به اینترنتی می باشد، وارد کنید. علاوه بر این، چند نکته مهم در اینجا قابل ذکر است که در ادامه آن ها را بیان می کنیم.

 • هیچ کدام از رشته و محل های تحصیل های پذیرفته شده قابل تغییر نمی باشد، بنابراین در انتخاب نهایت دقت را به کار ببرید.
 • هر کدام از داوطلبان که در دو گروه و یا مجموعه امتحانی یک گروه یا یک رشته از گروه دیگر را شرکت کرده اند، مجاز خواهند بود تا ترکیبی از رشته های مورد علاقه خود را هر دو گروه انتخاب نمایند.
 • تحصیل در برخی از دانشگاه ها اعم از دوره های شهریه پرداز دانشگاه ها علوم پزشکی، دانشگاه آزاد و … مستلزم پرداخت شهریه می باشد، بنابراین در وارد کردن این رشته محل ها نکته ذکر شده را مد نظر داشته باشید.
 • هر رشته ایی دارای تعداد اولویت انتخابی محدود مطابق با تعداد دانشگاه یا مراکز پذیرنده دارد.
 • در صورت بروز هر گونه اشتباه در فرم انتخاب رشته، مسئولیت های بعدی متوجه خود داوطلب می باشد و سازمان مربوطه هیج گونه مسئولیتی در این باره عهده دار نیست.
 • بعد از انجام تمامی مراحل و کلیک بر رروی دکمه ” ثبت نهایی ” دیگر اعمال تغییر یا ویرایش امکان پذیر نمی باشد.
 • از فرم انتخاب رشته خود پرینت گرفته تا در مراحل بعدی برای پیگیری های لازم دچار مشکل نشوید.
راهنمای انتخاب رشته پس از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

راهنمای انتخاب رشته پس از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت

نحوه اعتراض به جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد

در برخی از اوقات، دیده می شود که متقاضی از نمره علمی یا رتبه خود در هنگام اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد ، راضی نیست و یا رشته محل قبول شده را به دلایل متفاوت قبول ندارد. گرچه سیستم بررسی آزمون ها و انتخاب رشته، دقت بالایی دارد، اما برای این دسته از افراد امکان اعتراض وجود دارد.

بدین ترتیب، می توان به سایت سنجش آموزش پزشکی مراجعه و درخواست اعتراض یا بازبینی خود را به ثبت رساند. برای این امر، می بایست پس از ورود به صفحه اصلی سایت sanjeshp.ir ، بر روی گزینه تماس با ما کلیک نموده و اطلاعات خواسته شده اعم از نام، نام خانوادگی، کدملی، تلفن همراه و درخواست خود را درج کنید.

توجه داشته باشید ک مهلت اعتراض کارنامه کنکور وزارت بهداشت محدود بوده و بعد از اتمام آن، دیگر امکان ارسال درخواست وجود نخواهد داشت. همچنین، حتما از آدرس ایمیل و شماره موبایلی استفاده کنید که فعال باشد، چرا که نتیجه پس از 24 الی 72 ساعت برای شما ارسال خواهد شد.

 

جهت دریافت لیست منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت روانشناسی و ویرایش ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت به لینک مربوطه مراجعه فرمایید.

 

مراحل لازم پس از مشاهده نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت

مدتی پس از انتشار و مشاهده نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت ، داوطلبان قادر خواهند بود تا نتایج نهایی را دریافت کنند.  در این مرحله، بایستی با توجه به دانشگاه و محل پذیرفته شده در کارنامه کنکور وزارت بهداشت به صورت حضوری و با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه مربوطه مراجعه کرد.

البته، هر دانشگاهی بسته به برنامه و تقویم آموزشی خود، زمان خاصی را جهت نام نویسی پذیرفته شدگان اعلام می کند.  اما اگر در مهلت تعیین شده مدارک خواسته شده را ارائه نداده و فرایند ثبت نام را تکمیل نکنید، به منزله انصراف بوده و عواقب آن متوجه فرد پذیرفته شده می باشد.  

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهریه ارشد وزارت بهداشت وارد شوید.

 

 

ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع فوق لیسانس وزارت بهداشت

یکی از مهم ترین معیارهایی که دانشجویان به هنگام انتخاب رشته باید در نظر بگیرند، ظرفیت پذیرش دانشجو است. زیرا دانشگاه ها تنها با توجه به ظرفیت خود از داوطلبان مختلف دانشجو می پذیرند. لذا آگاهی در این مورد می تواند به شما کمک شایانی کند. البته در نظر بگیرید که ظرفیت پذیرش دانشجو برای هر سال تحصیلی متغییر است. لذا شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ها برای سال تحصیلی ۱۴۰۲ با کارشناسان ایران تحصیل در تماس باشد.

 

رشته ظرفیت به نفر رشته ظرفیت به نفر رشته ظرفیت به نفر
اپیدمیولوژی ۸۱ اتاق عمل ۲۸ ارزیابی فناوری سلامت (HTA) ۱۲
ارگونومی ۳۸ اعضای مصنوعی و وسایل کمکی ۱۳ اقتصاد بهداشت ۴۹
اکولوژی انسانی ۷ انفورماتیک پزشکی ۴۰ آمار زیستی ۷۵
آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت ۱۱۹ بهداشت و ایمنی مواد غذایی ۵۳ بینائی سنجی ۱۹
بیولوژی و کنترل ناقلین بیماریها ۲۵ پدافند غیرعامل در نظام سلامت ۸ تاریخ علوم پزشکی ۲۱
تکنولوژی گردش خون ۱۸ ژورنالیسم پزشکی ۸ سلامت سالمندی ۵۲
سلامت و ترافیک ۶ سلامت و رفاه اجتماعی ۱۳ شنوائی شناسی ۱۸
علوم تشریحی ۹۷ علوم و صنایع غذائی ۳۵ فناوری اطلاعات سلامت ۴۹
فناوری تصویر برداری پزشکی ۱۸ فیزیولوژی ۹۲ کاردرمانی ۲۵
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ۵۰ گفتار درمانی ۳۳ مددکاری اجتماعی ۱۲
مدیریت توانبخشی ۱۹ مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ۱۶۵ مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست ۶۶
مهندسی بهداشت حرفه ای ۷۵ مهندسی پزشکی (بیوالکتریک) ۲۴ مهندسی پزشکی (زیست مواد) ۶
میکروب شناسی مواد غذایی ۶ نانوفناوری پزشکی ۵۰ آموزش هوشبری ۱۵
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی ۱۹ آموزش پزشکی ۲۲ تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی ۱۴
بهداشت محیط – بهداشت پرتوها ۳ بهداشت محیط – سم شناسی محیط ۷ مهندسی بهداشت محیط ۱۵۰
مهندسی بهداشت محیط – مدیریت بهره برداری و نگهداری تاسیسات ۸ مهندسی بهداشت محیط – مدیریت پسماند ۱۱ پرستاری اورژانس ۱۱۸
پرستاری توانبخشی ۷ پرستاری داخلی – جراحی ۲۷۹ پرستاری سالمندی ۸۵
پرستاری سلامت جامعه ۶۷ پرستاری کودکان ۷۱ پرستاری مراقبت های ویژه ۱۵۰
پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان ۳۲ پرستاری نظامی ۱۲ روان پرستاری ۷۷
مدیریت پرستاری ۱۶ بهداشت روان ۹ روانشناسی بالینی ۷۴
روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ۶ روانشناسی سلامت ۱۰ بیوشیمی بالینی ۹۶
زیست فناوری پزشکی ۱۱۸ ژنتیک انسانی ۵۹ ایمنی شناسی پزشکی ۶۰
خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون ۴۳ انگل شناسی ۵۵ قارچ شناسی پزشکی ۲۸
میکروب شناسی پزشکی ۷۹ ویروس شناسی پزشکی ۴۰ تغذیه بالینی ۳۳
تغذیه ورزشی ۱۱ علوم بهداشتی در تغذیه ۳۵ علوم تغذیه ۷۶
علوم تغذیه در بحران و حوادث غیرمترقبه ۶ رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی ۲۰ فیزیک پزشکی ۶۵
فیزیوتراپی ۸۴ فیزیوتراپی ورزشی ۲۸ مامایی ۱۰۵
مشاوره در مامایی ۱۱۵ ترکیبات طبیعی و دریایی ۸ سم شناسی ۴۳
شیمی دارویی ۲۷ کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی ۶ جمع کل ۴۰۲۷ نفر

برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت روی لینک کلیک کنید.

اخبار پیرامون اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد

اعلام دلایل اعتراض داوطلبان کارشناسی ارشد آزمون وزارت بهداشت

بر اساس گزارش خبرگذاری ایسنا حدود 4 هزار نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ با ثبت درخواست خود در سامانه فارس من، خواستار تعویق کنکور ارشد وزارت بهداشت و علوم شدند. 

 ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

بنا به اعلام سازمان سنجش ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال جاری مانند سال‌های پیش برگزار می‌شود، لازم به ذکر است بدانید تمامی داوطلبین می‌توانند به واسطه انتشار اطلاعیه در سایت sanjesh از زمان دقیق این آزمون مطلع شوند.

خلاصه مطلب

مطمئنا تا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات دقیقی نسبت به اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد در اختیار نداشته اید اما در حال حاضر اطلاعات کاملی در مورد زمان اعلام نتایج در اختیار دارید زیرا می دانید چگونه باید کارنامه کنکور ارشد وزارت بهداشت را دریافت کنید. از سوی دیگر در این مقاله مراحل دریافت جواب کنکور وزارت بهداشت ارشد هم با استفاده از متن و تصویر را آموزش داده ایم که میتواند برای دریافت دنتایج کنکور به شما کمک شایانی کند. در نهایت امیدواریم مطالب موجود در این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

برای دانلود فایل PDF این مقاله بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد سال جاری چه زمانی اعلام می شود؟

لازم به ذکر است بدانید هنوز تاریخ برای دریافت نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد سال جاری اعلام نشده است.

برای مشاهده نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت به کجا باید مراجعه کرد؟

متقاضیان بایستی برای این منظور به سامانه سنجش آموزش پزشکی مراجعه کنند.

داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت برای مشاهده نتایج خود به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

توجه داشته باشید برای مشاهده نتایج خود باید از کد رهگیری استفاده کنید که نحوه استفاده از آن در داخل مقاله آموزش داده شده است.

نظرات

 1. ارسلان
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

  سلاام روزتون بخیر؛ اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد چه زمانی هست؟ میشه تاریخش رو به بنده اعلام کنید؟

  • aria
   ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام روزتون بخیر؛ نتایج کنکور ارشد وزارت بهداشت هر ساله مهر ماه اعلام می شود، اما در مورد تاریخخ دقیق اعلام نتایج این آزمون در سال جاری هنوز خبری در دست نیست.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور