تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
اعلام نتایج آزمون دستیاری

اعلام نتایج آزمون دستیاری 1401

اعلام نتایج آزمون دستیاری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری برای آزمون های مختلف پزشکی، دندان پزشکی و غیره متفاوت است. زیرا هر کدام از آن ها در تاریخ جداگانه ای برگزار می شوند و برای همین داوطلبان شرکت در هر کدام آز مون ها به صورت جداگانه آن را دنبال کنند. به عنوان مثال آن دسته از داوطلبانی که در آزمون دستیاری دندانپزشکی شرکت نموده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و درمان پزشکی ، نسبت به دریافت نتایج دستیاری دندانپزشکی خود اقدام نمایند. اعلام نتایج آزمون‌ها در تمامی دانشگاه‌ها به صورت الکترونیک در زمان مقرر امکان‌پذیر می‌باشد.

آن دسته از داوطلبانی که در به هنگام اعلام نتایج آزمون دستیاری  موفق به کسب حداقل 50 درصد نمره آزمون شده‌اند ، می‌توانند در انتخاب رشته آزمون دستیاری اقدام نمایند. مشاهده نتایج آزمون دستیاری همانند سنوات گذشته به صورت الکترونیکی امکان‌پذیر است. لذا آن دسته از داوطلبانی که در مرحله ثبت نام موفق به انجام ثبت نام شده‌اند، می‌توانند با استفاده از اطلاعات دریافت شده نسبت به ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی اقدام نمایند.

در ادامه در رابطه با اعلام نتایج آزمون دستیاری  و نحوه دریافت نتایج سخن خواهیم گفت. برای کسب اطلاعات دقیق و بیشتر در این رابطه می‌توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به راحتی تنها با استفاده از شماره تلفن‌های 9099075307 (تماس از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) از ساعات 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

نحوه اعلام نتایج آزمون دستیاری 

 کلیه داوطلبانی که در آزمون دستیاری دندانپزشکی شرکت نموده‌اند و در جلسه آزمون حضور داشته‌اند، می‌توانند چند هفته پس از زمان برگزاری آزمون، از زمان اعلام نتایج دستیاری دندانپزشکی به صورت دقیق اطلاع یابیند. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که نتایج آزمون در سال‌های مختلف در روزهای متفاوتی اعلام می شود. در حال حاضر داوطلبانی که در سی و ششمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی 1401 شرکت کردند. نتایج دستیاری دندانپزشکی خود را در نیمه دوم  مرداد ماه ۱۴۰۱ مشاهده کردند. حالا آن ها با تکمیل دفترچه انتخاب واحد خود منتظر نتیجه نهایی اعلام نتایج دستیاری دندانپزشکی ۱۴۰۱ هستند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستیاری دندانپزشکی کلیک کنید.

داوطلبان برای مشاهده نتایج آزمون دستیاری خود باید در تاریخ مشخص شده به سایت sanjeshp.ir مراجعه کنند و در آن جا از نوار سمت راست روی گزینه دندانپزشکی کلیک کنید.

شیوه مشاهده نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

شیوه مشاهده نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

حالا یک لیست کشویی برای شما باز می شود که از آن نیز گزینه دستیاری دندانپزشکی را انتخاب کنید.

مراحل مشاهده نتایج دستیاری دندانپزشکی

مراحل مشاهده نتایج دستیاری دندانپزشکی

یک صفحه مانند صفحه زیر برای شما باز خواهد شد که در آن می توانید تمام اخبار و اطلاعات مربوط به نتایج دستیاری دندانپزشکی را مشاهده کنید. حالا از میان گزینه های مربوط روی گزینه «کارنامه عملی و پاسخ نامه» کلیک کنید.

راهنمای تصویری مشاهده نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

راهنمای تصویری مشاهده نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

در صفحه زیر تیک «کارنامه عملی و پاسخنامه» را بزنید.

راهنمای مشاهده نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

راهنمای مشاهده نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

 

 

برای اطلاع از ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکیکلیک کنید.

در صفحه مشخص شده باید کد رهگیری ۱۶ رقمی را درج کنید تا بتوانید نتایج دستیاری دندانپزشکی دوره سی و ششم سال 1401 را مشاهده کنید. آن دسته از داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری به اطلاعات ثبت نامی خود دسترسی ندارند می‌توانند از راه‌های پیش بینی شده در این مرحله بهره‌مند گردند. در سامانه مذکور، گزینه‌ای به نام فراموشی کد رهگیری قرار داده شده است که با کلیک بر روی آن بر روی صفحه جدیدی هدایت خواهید شد.

نحوه دریافت کد رهگیری در آزمون دستیاری

نحوه دریافت کد رهگیری در آزمون دستیاری

 

برای کسب اطلاعات بروز در مورد منابع آزمون دستیاری دندانپزشکی کلیک نمایید.

 

در صفحه‌ جدید تصویر زیر را مشاهده می‌نمایید، دریافت مجدد کد رهگیری و یا دریافت کد رهگیری 16 رقمی با استفاده از شماره ملی امکان‌پذیر خواهد بود. پس از وارد نمودن شماره ملی، این کد به شماره تلفن و یا ایمیل وارد شده ارسال می‌شود. شما باید توجه داشته باشید، امکان دریافت این کد تنها یک‌بار امکان‌پذیر است.

شیوه دریافت کد رهگیری آزمون دستیاری

شیوه دریافت کد رهگیری آزمون دستیاری

زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری 

همانطور که ذکر گردید، زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری  برای تمامی داوطلبانی که مایل به شرکت در هر یک از رشته های مورد نظر می باشند، حدودا دو یا سه هفته پس از برگزاری آزمون می باشد. بنابراین آن دسته از داوطلبانی که مایل به پذیرش در هر یک از رشته های دستیاری پزشکی می باشند، می توانند چند هفته پس از برگزاری آزمون، نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام نمایند.زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری نیز بعد از دو ماه از زمان انتخاب رشته واحد منتشر می شود. لذا شما می توانید در این مواقع وارد سایت سنجش شوید و نتایج خود را مشاهده کنید. به عنوان مثال نتایج دستیاری دندانپزشکی در نیمه دوم مرداد ماه بعد از ۳ هفته از شروع آزمون منتشر شد. دانشجویان نیز تا ۲۶ مرداد ماه 1401 مهلت داشتند تا انتخاب رشته کنند. حالا بعد از آن تقریبا به مدت دو ماه  منتشر بمانند تا کارنامه نهایی نتایج دستیاری دندانپزشکی خود را مشاهده کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بانک سوالات آزمون دستیاری کلیک کنید.

 

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در زمان اعلام نتایج نسبت به انتخاب رشته مورد نظر اقدام نمایند. شرایط شرکت در رشته های مختلف همانند شرایط شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی است. به طوری که شما می توانید به کمک آن شرکت کنید. متقاضیان شرکت کننده در آزمون دقت داشته باشند که در زمان اعلام نتایج دستیاری دندانپزشکی و پزشکی می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت کنند. آن ها با دریافت کارنامه اولیه خود می توانند منتظر اعلام نتایج دستیاری دندانپزشکی و پزشکی خود باشند.

 

مشاهده نتایج آزمون دستیاری 

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، مشاهده نتایج دستیاری دندانپزشکی و پزشکی برای تمامی داوطلبان به صورت الکترونیک امکان پذیر است. لذا متقاضیان عزیز می توانند با استفاده از کد پیگیری از شرایط مجاز و یا غیر مجاز شدن اطلاع دقیق حاصل نمایند. کد رهگیری، همان کد 16 رقمی ثبت نام می باشد که برای داوطلبان قابل دریافت خواهد بود.

پس از دریافت کارنامه اولیه در زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری، داوطلبان عزیز با جدولی که رشته های مورد نظر را در 5 زیر گروه مختلف در قرار می گیرد، می توانند نسبت به نمره خود در هر یک از زیرگروه ها آگاه شوند. هر یک از زیر گروه های مورد نظر مربوط به رشته خاصی می باشد که داوطلبان می توانند با استفاده از این زیر گروه ها نسبت به شرایط مجاز یا قبولی در رشته های هر زیرگروه آگاه شوند.

سهمیه های مختلف به صورت جداگانه برای کلیه داوطلبان مطرح شده است. به طوری که سهمیه رزمندگان 25 درصد و سهمیه بومی استان 5 درصد می باشند. بنابراین داوطلبانی که مشمول هیچ یک از سهمیه های مورد نظر نشده اند نمی توانند از سهمیه های مورد نظر استفاده نمایند.

مشاهده نتایج آزمون دستیاری 

مشاهده نتایج آزمون دستیاری

 

دقت کنید که داوطلب پس از دریافت حداقل ۵۰ درصد نمره خام می تواند انتخاب رشته کند. پس از آن، نحوه پذیرش دانشجویان بر اساس نتایج دستیاری دندانپزشکی و پزشکی، نمره کل تراز مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت انتخاب رشته محل خواهد بود. حال اگر داوطلبی بعد از پذیرش در دستیاری دندانپزشکی و پزشکی اقدام به ثبت نام نکند یا دوره تحصیلی حضور نداشته باشد، به عنوان منصرف از تحصیل در نظر گرفته می شود و به مدت دو سال از شرکت در آزمون دستیاری محروم خواهد بود. اما در صورتی که پس از شروع دوره تحصیلات خود انصراف قطعی دهد، علاوه بر محرومیت به مدت دو سال از شرکت در آزمون دستیاری باید غرامت نیز پرداخت کند.

 

جهت اطلاع از رتبه قبولی آزمون دستیاری روی لینک آبی کلیک نمایید.

 

مشاوره در مورد مشاهده نتایج آزمون دستیاری

داوطلبان عزیز ممکن است به هنگام اعلام نتایج آزمون دستیاری  نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام نمایند. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که این نتایج به صورت الکترونیک و در زمان اعلام شده برای کلیه داوطلبان به صورت هماهنگ می باشد. به همین دلیل  آن دسته از داوطلبانی که دارای اطلاعات ثبت نامی خود می باشند، می توانند نسبت به دریافت این نتایج اقدام نمایند.

با توجه به توضیحاتی که در رابطه با نحوه مشاهده نتایج آزمون دستیاری ارائه نمودیم، داوطلبان عزیز هم ممکن است باز هم در رابطه با اعلام نتایج آزمون دستیاری سوالاتی داشته باشند و یا اینکه مایل به مشاوره انتخاب رشته در این زمینه باشند. برای این مورد نیز، کارشناسان ما راه های برقراری ارتباط را هموارد نموده اند که می توانید با استفاده از برقراری ارتباط با آنان نسبت به اطلاعات مورد نظر آگاه شوید. 

مزیت سایت ایران تحصیل این است که تنها به ارائه اطلاعات نمی پردازد بلکه با استفاده از تمامی موارد و سامانه مورد نظر، می توانند علاوه بر اطلاع دقیق در رابطه با اعلام نتایج آزمون دستیاری، نسبت به دریافت نتایج اولیه و نهایی برای داوطلبان در هر یک از گروه های آزمایشی و همچنین مشاوره انتخاب رشته، اقدام به ارائه خدمات نمایند.

 

اخبار مرتبط با آزمون دستیاری

  • نتایج آزمون دستیاری پزشکی تا ۲۳ شهریور ماه منتشر می شود.

طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، نتایج نهایی چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تا 23شهریورماه سال1401اعلام خواهد شد. پذیرفته شدگان در این آزمون از اول مهر ماه دوره آموزشی خود را شروع خواهند کرد. در این آزمون 12725 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد  تنها 11067 نفر در آزمون حضور داشتند. نتایج اولیه آزمون دستیاری پزشکی در ۳۱ خرداد ماه در سایت سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سهمیه در آزمون دستیاری کلیک کنید.

 

مشاوره در مورد مشاهده نتایج آزمون دستیاری

مشاوره در مورد مشاهده نتایج آزمون دستیاری

 

خلاصه مطلب

در این مقاله از ایران تحصیل سعی کردیم در مورد اعلام نتایج آزمون دستیاری 1401 صحبت کنیم. همان طور که در بالا ارائه کردیم هر کدام از آزمون های دستیاری به صورت جداگانه برگزار می شوند و تاریخ ثبت نام، آزمون و اعلام نتایج آزمون با هم متفاوت هستند. اما به صورت میانگین حدود ۲ الی ۳ هفته بعد از شروع آزمون کتبی، نتایج اولیه آزمون دستیاری در سایت سنجش پزشکی منتشر می شود. بلافاصله بعد از آن داوطلبانی که حداقل ۵۰ درصد نمره خام را دریافت کردند، مجاز به انتخاب رشته می شوند. سپس آن ها باید حدود دو ماه منتظر بمانند تا نتایج نهایی آزمون دستیاری منشر شود.

انتظار می رود شما با مطالعه مقاله بالا به جواب سوالات خود پیرامون اعلام نتایج آزمون دستیاری رسیده باشید. حال اگر سوال دیگری در این مورد دارید می توانید آن را با مشاوران ایران تحصیل در میان بگذارید. متخصصین ایران تحصیل علاوه بر ارائه اطلاعات دقیق در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری ،  مشاوره تلفنی کنکور سراسری مشاوره انتخاب رشته و قبولی در این آزمون به کلیه داوطلبان خدمات لارم را ارائه نمایند. کافی است با شماره های مندرج در جدول زیر تماس حاصل نمایید.

 

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ثبت نام آزمون دستیاری ، به کدام سایت مراجعه کنیم؟

sanjesh.org سایت مورد نظر است.

چگونه در سایتsanjesh.org نتیجه  را مشاهده کنیم؟

داخل مقاله کامل توضیح داده شده است. لذا شما هر گونه سوالی داشته باشید می توانید آن را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

اگر به اطلاعات ثبت نامی خود در سایت دسترسی نداریم چه کار کنیم؟

می‌توانید از راه‌های پیش بینی شده در سایت بهرمند شوید.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور