ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲

اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲ با زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری دندان پزشکی متفاوت است، زیرا هر کدام از آن ها در تاریخ جداگانه ای برگزار می شوند و به همین علت داوطلبان شرکت در هر کدام آزمون ها به صورت جداگانه نتایج را دنبال کنند. آن دسته از داوطلبانی که در آزمون دستیاری پزشکی شرکت نموده‌ اند، می‌ توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir، نسبت به دریافت نتایج آزمون اقدام نمایند. اعلام نتایج آزمون‌ دستیاری در تمامی دانشگاه‌ ها به صورت الکترونیک در زمان مقرر امکان‌ پذیر می‌ باشد.

لازم به ذکر است نتایج نهایی آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲ در تاریخ 22 شهریور منتشر شد. داوطلبانی که هنگام اعلام نتایج آزمون دستیاری موفق به کسب حداقل 50 درصد نمره آزمون شده‌ اند، می‌ توانند در انتخاب رشته آزمون دستیاری اقدام نمایند. مشاهده نتایج آزمون دستیاری همانند سنوات گذشته به صورت الکترونیکی امکان‌ پذیر است. چنانچه شما داوطلب گرامی نسبت به هر کدام از مراحل اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی نیاز به راهنمایی داشته باشید، می توانید با کارشناسان ما از طریق تماس با شماره 9099075307 ارتباط برقرار کنید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

اعلام نتایج آزمون دستیاری

زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲

👈همانطور که اشاره شد زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی برای تمامی داوطلبانی که مایل به شرکت در هر یک از رشته های مورد نظر می باشند، حدودا دو یا سه هفته پس از برگزاری آزمون می باشد. بنابراین آن دسته از داوطلبانی که مایل به پذیرش در هر یک از رشته های دستیاری پزشکی می باشند، می توانند چند هفته پس از برگزاری آزمون، نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام نمایند.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی

👈زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دستیاری پزشکی نیز بعد از دو ماه از زمان انتخاب رشته واحد منتشر می شود. لذا شما می توانید در این مواقع وارد سایت سنجش شوید و نتایج خود را مشاهده کنید. به عنوان مثال نتایج دستیاری دندانپزشکی در نیمه دوم مرداد ماه بعد از ۳ هفته از شروع آزمون منتشر شد. دانشجویان نیز تا ۲۶ مرداد ماه ۱۴۰۲ مهلت داشتند تا انتخاب رشته کنند. حالا بعد از آن تقریبا به مدت دو ماه باید منتظر بمانند تا کارنامه نهایی نتایج دستیاری دندانپزشکی خود را مشاهده کنند.

👈داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در زمان اعلام نتایج نسبت به انتخاب رشته مورد نظر اقدام نمایند. شرایط شرکت در رشته های مختلف همانند شرایط شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی است. به طوری که شما می توانید به کمک آن شرکت کنید. متقاضیان شرکت کننده در آزمون دقت داشته باشند که در زمان اعلام نتایج دستیاری دندانپزشکی و پزشکی می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت کنند. آن ها با دریافت کارنامه اولیه خود می توانند منتظر اعلام نتایج دستیاری دندانپزشکی و پزشکی خود باشند. لازم به ذکر است که نتایج نهایی آزمون دستیاری پزشکی در تاریخ 22 شهریور منتشر شد. 

 

زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری

 

🔗 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بانک سوالات آزمون دستیاری کلیک کنید.

 

نحوه اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲

👈کلیه داوطلبانی که در آزمون دستیاری دندانپزشکی شرکت نموده‌اند و در جلسه آزمون حضور داشته‌اند، می‌توانند چند هفته پس از زمان برگزاری آزمون، از زمان اعلام نتایج دستیاری دندانپزشکی به صورت دقیق اطلاع یابند. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که نتایج آزمون در سال‌های مختلف در روزهای متفاوتی اعلام می شود. در حال حاضر داوطلبانی که در سی و ششمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی ۱۴۰۲ شرکت کردند. نتایج اولیه آزمون دستیاری دندانپزشکی خود را در نیمه دوم مرداد ماه ۱۴۰۲ مشاهده کردند. مراحل مشاهده اعلام نتایج آزمون دستیاری به صورت زیر می باشد: 

✔️داوطلبان برای مشاهده نتایج آزمون دستیاری خود باید در تاریخ مشخص شده به سایت sanjeshp.ir مراجعه کنند و در آن جا از نوار سمت راست روی گزینه دندانپزشکی کلیک کنید.

شیوه مشاهده نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

✔️حالا یک لیست کشویی برای شما باز می شود که از آن نیز گزینه دستیاری دندانپزشکی را انتخاب کنید.

مراحل مشاهده نتایج دستیاری دندانپزشکی

✔️یک صفحه مانند صفحه زیر برای شما باز خواهد شد که در آن می توانید تمام اخبار و اطلاعات مربوط به نتایج دستیاری دندانپزشکی را مشاهده کنید. حالا از میان گزینه های مربوط روی گزینه «کارنامه عملی و پاسخ نامه» کلیک کنید.

راهنمای تصویری مشاهده نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

✔️در صفحه زیر تیک «کارنامه عملی و پاسخنامه» را بزنید.

راهنمای مشاهده نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

✔️در صفحه مشخص شده باید کد رهگیری ۱۶ رقمی را درج کنید تا بتوانید نتایج دستیاری دندانپزشکی دوره سی و ششم سال ۱۴۰۲ را مشاهده کنید. آن دسته از داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری به اطلاعات ثبت نامی خود دسترسی ندارند می‌توانند از راه‌های پیش بینی شده در این مرحله بهره‌مند گردند. در سامانه مذکور، گزینه‌ای به نام فراموشی کد رهگیری قرار داده شده است که با کلیک بر روی آن بر روی صفحه جدیدی هدایت خواهید شد.

نحوه دریافت کد رهگیری در آزمون دستیاری

✔️در صفحه‌ جدید تصویر زیر را مشاهده می‌نمایید، دریافت مجدد کد رهگیری و یا دریافت کد رهگیری 16 رقمی با استفاده از شماره ملی امکان‌پذیر خواهد بود. پس از وارد نمودن شماره ملی، این کد به شماره تلفن و یا ایمیل وارد شده ارسال می‌شود. شما باید توجه داشته باشید، امکان دریافت این کد تنها یک‌بار امکان‌پذیر است.

شیوه دریافت کد رهگیری آزمون دستیاری

📣 اطلاعیه 📣

چنانچه شما داوطلبان گرامی در هر کدام از مراحل مشاهد اعلام نتایج آزمون دستیاری ۱۴۰۲ سوال و ابهامی داشته باشید، می توانید با مشاوران ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را به شما عزیزان ارائه دهند.

مشاهده نمرات آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲

👈همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، مشاهده نتایج دستیاری دندانپزشکی و پزشکی برای تمامی داوطلبان به صورت الکترونیک امکان پذیر است. لذا متقاضیان عزیز می توانند با استفاده از کد پیگیری از شرایط مجاز و یا غیر مجاز شدن اطلاع دقیق حاصل نمایند. کد رهگیری، همان کد 16 رقمی ثبت نام می باشد که برای داوطلبان قابل دریافت خواهد بود. پس از دریافت کارنامه اولیه در زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری، داوطلبان عزیز با جدولی که رشته های مورد نظر را در 5 زیر گروه مختلف در قرار می گیرد، می توانند نسبت به نمره خود در هر یک از زیرگروه ها آگاه شوند.

👈هر یک از زیر گروه های مورد نظر مربوط به رشته خاصی می باشد که داوطلبان می توانند با استفاده از این زیر گروه ها نسبت به شرایط مجاز یا قبولی در رشته های هر زیرگروه آگاه شوند. سهمیه های مختلف به صورت جداگانه برای کلیه داوطلبان مطرح شده است. به طوری که سهمیه رزمندگان 25 درصد و سهمیه بومی استان 5 درصد می باشند. بنابراین داوطلبانی که مشمول هیچ یک از سهمیه های مورد نظر نشده اند نمی توانند از سهمیه های مورد نظر استفاده نمایند.

نحوه اعلام نتایج آزمون دستیاری

👈دقت کنید که پس از دریافت حداقل ۵۰ درصد نمره خام می توانید انتخاب رشته کنید. پس از آن، نحوه پذیرش دانشجویان بر اساس نتایج دستیاری دندانپزشکی و پزشکی، نمره کل تراز مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت انتخاب رشته محل خواهد بود. حال اگر داوطلبی بعد از پذیرش در دستیاری دندانپزشکی و پزشکی اقدام به ثبت نام نکند یا دوره تحصیلی حضور نداشته باشد، به عنوان منصرف از تحصیل در نظر گرفته می شود و به مدت دو سال از شرکت در آزمون دستیاری محروم خواهد بود. اما در صورتی که پس از شروع دوره تحصیلات خود انصراف قطعی دهد، علاوه بر محرومیت به مدت دو سال از شرکت در آزمون دستیاری باید غرامت نیز پرداخت کند.

🔗 جهت اطلاع از رتبه قبولی آزمون دستیاری بر روی لینک کلیک نمایید.

مشاوره نحوه مشاهده نتایج آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲

👈متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که نتایج آزمون دستیاری پزشکی و دندانپزشکی به صورت الکترونیک و در زمان اعلام شده برای کلیه داوطلبان به صورت هماهنگ می باشد. به همین دلیل  آن دسته از داوطلبانی که دارای اطلاعات ثبت نامی خود می باشند، می توانند نسبت به دریافت این نتایج اقدام نمایند.

👈با توجه به توضیحاتی که در رابطه با نحوه مشاهده نتایج آزمون دستیاری ارائه نمودیم، داوطلبان عزیز هم ممکن است باز هم در رابطه با اعلام نتایج آزمون دستیاری سوالاتی داشته باشند و یا اینکه مایل به دریافت مشاوره انتخاب رشته در این زمینه باشند. در ارتباط با دریافت نتایج آزمون دستیاری، می توانید با همکاران ما در آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید. شما می توناید با ارتباط برقرار کنید تا نسبت به اطلاعات مورد نظر در ارتباط با نحوه مشاهده نتایج آگاه شوید. 

👈مزیت مجموعه ایران تحصیل این است که تنها به ارائه اطلاعات نمی پردازد، بلکه با استفاده از دانش و تخصص خود، می توانند علاوه بر اطلاع دقیق در رابطه با اعلام نتایج آزمون دستیاری، نسبت به دریافت نتایج اولیه و نهایی برای داوطلبان در هر یک از گروه های آزمایشی و همچنین مشاوره انتخاب رشته، اقدام به ارائه خدمات نمایند.

مشاوره نحوه مشاهده نتایج آزمون دستیاری پزشکی

🔗 برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه انتقالی دستیاری پزشکی بر روی لینک کلیک نمایید.

زمان تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲

👈آن دسته از متقاضیانی که نتوانستند در آزمون دستیاری پزشکی تخصصی، نمره حد نصاب را کسب کنند، می توانند در فرایند تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری شرکت کنند. در این صورت داوطلبان می توانند  شانس خود را برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود امتحان کنند.

👈داوطلبان علاقه مند به شرکت در فرایند تکمیل ظرفیت باید در زمان اعلام شده از سوی مرکز سنجش پزشکی کشور برای ارسال مدارک خود اقدام کنند. توجه داشته باشید که پس از پایان مهلت تعیین شده، امکان حضور در فرایند تکمیل ظرفیت برای داوطلبان وجود ندارد.

👈زمان ثبت نام در تکمیل ظرفیت آمون دستیاری از 5 آذر تا 9 آذر ۱۴۰۲ بود. از آنجا که ظرفیت هر یک از رشته های ارائه شده تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری بسیاری محدود است، داوطلبان می بایست ثبت نام خود را در این بازه زمانی انجام دهند. زمان ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری از 13 تا 15 آذر ماه تمدید و نتایج آن در تاریخ 5 دی ماه ۱۴۰۲ اعلام شد. 

 

شرکت کنندگان آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲

👈براساس آمار مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، در سال ۱۴۰۲، تعداد شرکت کنندگان آزمون دستیاری پزشکی، بالغ بر 12 هزار و 601 نفر بود، که از این تعداد 5 هزار و 463 نفر از شرکت کنندگان، داوطلب مرد و ۷ هزار و ۱۳۸ نفر داوطلب زن بودند. علاوه بر این آن دسته از داوطلبانی که به بیماری کرونا مبتلا بودند، در مرکز جدگانه ای در این آزمون شرکت کردند. 

شرکت کنندگان آزمون دستیاری پزشکی

📣 اطلاعیه 📣

نتایج نهایی تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی در تاریخ 5 دی ماه اعلام شد. 

 

شرایط پذیرش در آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲

👈شرایط پذیرش دستیاران پزشکی بر اساس مقررات اعلام شده از سوی مرکز سنجش پزشکی کشور تحت تأثیر عوامل مختلفی می باشد. در مجموع در دفترچه راهنمای آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲، شرایط پذیرش افرادی که برای آزمون ثبت نام کرده اند، بر حسب معیارهای زیر است:

✔️نمره کل تراز شده آزمون دستیاری در هر کدام از رشته ها به صورت جداگانه

✔️تعیین اولویت انتخاب رشته _ محل

🔹 نمره حد نصاب در واقع نمره تراز آخرین شخص پذیرفته شده می باشد که فارغ از سهمیه ها و جنسیت افراد بر اساس ظرفیت کل رشته محل لحاظ می شود. 

🔹در چنین شرایطی با توجه به بالاترین نمره تراز شده آزمون و تنها بر اساس اولویت انتخاب رشته محل تا زمانی که رشته های ارائه شده تکمیل ظرفیت نشده باشند، نتایج اعلام می شود. 

👈در برخی از رسته های ارائه شده، شیوه پذیرش متفاوت می باشد. به این صورت که فرد متقاضی حتما باید برای بررسی صلاحیت های عمومی و اختصاصی که از سوی مرکز سنجش پزشکی کشور اعلام شده است، در مصاحبه آزمون دستیاری شرکت کند و پس از احراز صلاحیت ها و تأیید هیأت ممتحنه، پذیرش وی نهایی خواهد شد. 

شرایط پذیرش در آزمون دستیاری پزشکی

🔗 برای کسب اطلاع از ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی بر روی لینک کلیک کنید. 

جدیدترین اخبار پیرامون آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲

📌 اعلام رشته‌ ها و دانشگاه‌ های برگزیدگان چهلمین دوره آزمون دستیاری پزشکی

مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، جدول دانشگاه‌ های پذیرنده دانشجو در رشته‌ های فوق‌ تخصصی دانشگاه‌ های علوم‌ پزشکی را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، چهلمین دوره آزمون تخصصی در مجموعه رشته‌ های «روماتولوژی»، «غدد درون ریز و متابولیسم»، «ریه»، «گوارش و کبد بالغین»، «نفرولوژی»، «خون و سرطان بالغین»، «بیماری‌ های قلب و عروق»، «بیماری‌ های عفونی و گرمسیری»، «مراقبت‌ های ویژه پزشکی»، «قلب کودکان»، «طب نوزادی و پیرامون تولد»، «کلیه کودکان»، «گوارش کودکان»، «خون و سرطان کودکان»، «عفونی کودکان»، «غدد درون‌ ریز و متابولیسم کودکان»، «مغز و اعصاب کودکان»، «روماتولوژی کودکان»، «ریه کودکان»، «آلرژی و ایمونولوژی بالینی»، «روانپزشک کودک و نوجوان»، «جراحی توراکس»، «جراحی کودکان»، «جراحی قلب و عروق»، «جراحی عروق» و «جراحی پلاستیم ترمیمی و سوختگی» روز پنج‌ شنبه ۲۹ دی سال جاری برگزار می‌ گردد.

دانشگاه‌ های علوم‌ پزشک، اهواز، ایران، اصفهان، بابل، بقیه‌ الله، تبریز،، زنجان، شهید بهشتی، شیراز، تهران، کرمان، کرمانشاه، گیلان، مازندران، مشهد، یزد، قزوین، همدان، قم، و زاهدان در این رشته های دانشجو می پذیرند.  

📌 ثبت نام پنجاهمین آزمون دستیاری پزشکی 

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری مهر، ثبت نام پنجاهمین آزمون دستیاری پزشکی از 10 دی ماه آغاز خواهد شد و مهلت ثبت نام این آزمون تا 17 دی ماه خواهد بود. به گزارش خبرنگار مهر، ثبت نام برای پنجاهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی از شنبه 10 دی ماه شروه خواهد شد و داوطلبان تا 17 دی ماه ۱۴۰۲ فرصت دارند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در این آزمون اسم نویسی کنند. دفترچه راهنمای ثبت نام همزمان با فرآیند ثبت نام در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود. پنجاهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی در روز 21 اردیبهشت ماه سال 1402 برگزار می شود.

مشاهده اعلام نتایج آزمون دستیاری

خلاصه مطلب

در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی در خصوص اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲ و نحوه مشاهده نمرات آزمون به شما عزیزان ارائه دهیم. همان طور که اشاره کردیم هر کدام از آزمون های دستیاری به صورت جداگانه برگزار می شوند و تاریخ ثبت نام و اعلام نتایج آزمون با یکدیگر متفاوت هستند. اما به صورت میانگین حدود 2 الی 3 هفته بعد از شروع آزمون کتبی، نتایج اولیه آزمون دستیاری در سایت سنجش پزشکی کشور منتشر می شود.

بلافاصله بعد از آن داوطلبانی که حداقل ۵۰ درصد نمره خام را دریافت کردند، مجاز به انتخاب رشته خواهند بود. داوطلبان باید حدود دو ماه منتظر بمانند تا نتایج نهایی آزمون دستیاری منتشر شود. نتایج نهایی آزمون دستیاری پزشکی در تاریخ 22 شهریور ۱۴۰۲ اعلام شده است. شما داوطلب گرامی می توانید با مراجعه به سامانه sanjeshp.ir نمرات خود را مشاهده کنید. چنانچه در ارتباط با فرایند مشاهده نتایج آزمون دستیاری پزشکی سوال و ابهامی داشته باشید، می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره 9099075307 تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات دقیق را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. 

🔗 جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای مشاهده نتایج آزمو دستیاری به کدام سایت باید مراجعه کرد؟

برای مشاهده نتایج می توانید به سایت مرکز سنجش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir مراجعه نمایید.

ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری چه زمانی است؟

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۲ تا 15 آذر ماه بود.

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج نهایی تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی در تاریخ 5 دی ماه اعلام شد.

 

 

 

نظرات

 1. Avatar photo
  ابولفضل
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷

  سلام وقتتون بخیر، برای مشاهده اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی به چه سامانه ای باید مراجعه کرد؟

  • Avatar photo
   ariya iranikhah
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹

   سلام وقت بخیر، برای مشاهده در زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی باید به سامانه sanjeshp.ir مراجعه نمایید.

 2. Avatar photo
  صادق واحدی
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵

  سلام وقتتون بخیر، زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری چه موقعی هست؟

  • Avatar photo
   ariya iranikhah
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام وقت بخیر، تاریخ اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی ۲ تا ۳ هفته بعد از روز برگذاری آزمون هست.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور