ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

استعلام اصالت کارت پایان خدمت

استعلام اصالت کارت پایان خدمت

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۳
استعلام اصالت کارت پایان خدمت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه استعلام اصالت کارت پایان خدمت مشخص شده است. کارت پایان خدمت یکی از مدارک مهم محسوب می شود. افرادی که کارت پایان خدمت مخدوش و یا تقلبی دارند، با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد. از آنجایی که شبکه ناجا با نظام وظیفه یک پارچه است، به همین دلیل افرادی که در این حوزه تخلف می کنند، به راحتی شناسایی خواهند شد. اگر قصد استعلام کارت پایان خدمت خود را دارید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از نحوه ورود به سامانه استعلام کارت پایان خدمت ارتش و سپاه  ، برای استعلام کارت پایان خدمت با کد ملی اطلاعات لازم را بدست آورید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص استعلام کارت پایان خدمت ارتش و یا استعلام کارت پایان خدمت سپاه داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه نحوه استعلام در سامانه برای اصالت کارت پایان خدمت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

نحوه استعلام اصالت کارت پایان خدمت چگونه است؟

برای استعلام اصالت کارت پایان خدمت باید به سامانه استعلام کارت پایان خدمت ارتش و سپاه مراجعه کنید. این سامانه علاوه بر خدمات اینترنتی به ارائه خدمات از راه سامانه پیامکی و تلفن گویا نیز می پردازد. در این سامانه علاوه بر استعلام کارت پایان خدمت ارتش و استعلام کارت پایان خدمت سپاه می توانید برای دریافت خدماتی دیگر از جمله ، فرایند اعزام به خدمت، رسیدگی به معافیت ها ، خروج از کشور و معافیت های خارج از کشور نیز اقدام کنید.

 

 

استعلام اصالت کارت پایان خدمت با استفاده از سیستم پیامکی

برای اطلاع از آخرین وضعیت مشمولان در سامانه استعلام کارت پایان خدمت ارتش و سپاه، می توانید عدد 1 را ارسال کنید. البته در این حالت به کد سخا نیز احتیاج خواهید داشت . اگر درخواست تعویض کارت دارید، باید عدد 3 را به همراه کد سخا و کد ملی به سامانه استعلام کارت پایان خدمت ارتش و سپاه بفرستید. اگر درخواست خدماتی را داده اید و اکنون در حال رسیدگی است، جهت اطلاع از وضعیت رسیدگی لازم است عدد 2 را به سامانه استعلام کارت پایان خدمت ارتش و سپاه بفرستید.

 

 

استعلام کارت پایان خدمت با کد ملی

 

 

استعلام اصالت کارت پایان خدمت با استفاده از تلفن گویا

اگر قصد استفاده از تلفن گویای سایت را داشتید، لازم است با شماره 096480 تماس بگیرید. در تلفن گویا، عدد 1 قوانین، عدد 2 آخرین وضعیت درخواست و عدد 3 آخرین وضعیت فرد از کارت هوشمند را نشان می دهد.

 

 

شرایط پیگیری برای استعلام کارت 

دلایلی وجود دارد که شرایط استفاده از سامانه استعلام کارت پایان خدمت ارتش و سپاه را ضروری می نماید. در ادامه این دلایل را بررسی خواهیم کرد.

یکی از این دلایل مربوط به ناخوانا بودن و یا مخدوش بودن کارت می شود.

مورد بعدی مربوط به ذکر نشدن تاریخ شروع و خاتمه خدمت است.

اگر  در تاریخ شروع و پایان خدمت شما مغایرت وجود داشته باشد، لازم است به سامانه استعلام اصالت کارت پایان خدمت مراجعه کنید.

مورد بعدی نیز مربوط به مدت خدمت می شود که نباید بیش تر از 30 ماه باشد، اگر بیشتر از 30 ماه باشد باید برای استعلام کارت پایان خدمت ارتش و یا سپاه خود اقدام کنید.

 

 

جهت اطلاع از آخرین تغییرات خدمت سربازی بر روی لینک کلیک کنید

 

 

تعویض و المثنی کارت معافیت و پایان خدمت

برخی افراد ممکن است علاوه بر پیگیری برای استعلام اصالت کارت پایان خدمت نسبت به نحوه تعویض و یا گرفتن کارت المثنی نیز سوال داشته باشند. ما در این قسمت قصد داریم مدارک مورد نیاز برای این کار را بررسی کنیم.

 • مدارک مورد نیاز برای گرفتن تعویض و المثنی کارت
 • ارائه اصل گذرنامه و تصاویر شناسنامه
 • ارئه اصل کارت ملی و تصویر پشت و روی آن
 • ارائه آخرین تصویر از مدرک تحصیلی
 • ارائه اصل و فتوکوپی کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت
 • تعدادی عکس سه در چهار
 • تکمیل فرم احراز هویت
 • تکمیل فرم درخواست تعویض کارت پایان خدمت
 • تنظیم وکالت نامه

 

 

سامانه استعلام کارت پایان خدمت ارتش و سپاه

 

 

استفاده از کد سخا و کد ملی برای پیگیری کارت پایان خدمت

همانطور که در موارد فوق اشاره کرده بودیم برای استعلام اصالت کارت پایان خدمت لازم است، وارد سامانه نظام وظیفه شوید. در قسمت های فوق نحوه بهره مندی از خدمات تلفن گویا و سیستم پیامکی را توضیح دادیم. در این قسمت قصد داریم نحوه استفاده از خدمات برای استعلام کارت پایان خدمت با کد ملی و کد سخا را بررسی کنیم.

برای استعلام کارت پایان خدمت با کد ملی لازم است وارد سامانه شوید و از کدملی و کد سخا جهت درج کردن اطلاعات استفاده نمایید. البته علاوه بر کد ملی و کد سخا به نام کاربری و رمز عبور نیز نیاز خواهید داشت.

برای استعلام کارت پایان خدمت با کد ملی ، لازم است ابتدا وارد وبسایت EVAZIFEH.EPOLICE.IR شوید.

پس از وارد شدن به سامانه، می توانید انواع درخواست را مشاهده کرده و بنابر نیاز خود از آن ها استفاده نمایید.

درخواست خروج از کشور، درخواست تمدید یا تعجیل در خدمت، درخواست ارسال مجدد کارت و موارد دیگر در این سامانه قابل دسترس خواهد بود.

 

 

جزییات استفاده از سامانه خدمات نظام وظیفه

در سامانه نظام وظیفه امکان استفاده از خدمات متفاوتی وجود دارد که برخی از آن ها شامل، استعلام اصالت کارت پایان خدمت ، استعلام کارت پایان خدمت ارتش و استعلام کارت پایان خدمت سپاه می شود. ما در این مطلب ، دیگر موارد استفاده از سامانه استعلام کارت پایان خدمت ارتش و سپاه را بررسی خواهیم کرد.

جهت استفاده از سامانه خدمات الترونیکی سامانه، لازم است ابتدا به پلیس به علاوه 10 مراجعه کنید. در دفاتر پلیس به علاوه 10، باید اطلاعات خود را ثبت نمایید. پس از مراحل مربوط به ثبت اطلاعات، می توانید برگه سبز را دریافت کنید. در برگه سبز، تاریخ اعزام شما درج خواهد شد.

پس از دریافت برگه سبز و مشاهده تاریخ اعزام ، می توانید برای تغییر تاریخ اعزام نیز درا ین سامانه، اقدام کنید.

 

 

جهت اطلاع از آخرین تغییرات خدمت سربازی بر روی لینک کلیک کنید

 

 

 کارت پایان خدمت هوشمند چیست؟

ما در موارد فوق سعی کردیم نکات مرتبط با استعلام اصالت کارت پایان خدمت را بررسی کنیم. پس از اطلاع در رابطه با نحوه استعلام کارت پایان خدمت با کد ملی و استعلام کارت پایان خدمت ارتش ، در این قسمت می توانید اطلاعاتی جانبی در رابطه با انواع کارت پایان خدمت و کارت پایان خدمت هوشمند، بدست آورید. در تعریف کارت پایان خدمت باید به شما بگوییم که این کارت، یکی از مدارک اصلی و رسمی افراد محسوب می شود. به تمامی افرادی که دو سال را در خدمت می گذرانند، این کارت داده خواهد شد. برخی از افراد به جای کارت، مدرک معافیت را دریافت می کنند که در زمان جنگ این مدرک باطل خواهد شد. کارت پایان خدمت هوشمند، به تازگی در نوآوری های نظامی و انتظامی ارائه شده است. بر روی کارت پایان خدمت هوشمند، تراشه ای وجود دارد که روی آن اطلاعات هر شخص وارد خواهد شد. در کارت های قدیمی امکان نگهداری اطلاعات روی آن وجود نداشت؛ اما امروز خواندن اطلاعات روی کارت های هوشمند با استفاده از دستگاه کارت خوان میسر می باشد.

 

 

استعلام کارت پایان خدمت سپاه

 

 

قابلیت ‌های کارت پایان خدمت هوشمند

یکی از مهم ترین قابلیت های کارت های هوشمند، ارائه امکان خواندن اطلاعات از روی آن می باشد. از جمله دیگر قابلیت های کارت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • امکان ثبت اطلاعات هویتی
 • امکان ثبت اطلاعات یگان خدمتی
 • امکان ثبت زمان اعزام به خدمت و زمان پایان خدمت
 • ثبت عکس دیجیتالی به صورت رمزگذاری
 • درج اطلاعات شخصی
 • درج اطلاعات طبقه بندی شده نظامی

 

 

برای آگاهی از شرایط بیمه افراد بدون کارت پایان خدمت لینک را فشار دهید 

 

 

نحوه پیگیری و زمان صدور کارت پایان خدمت هوشمند

صدور کارت بر عهده یگان خدمتی شماست. پس از اتمام مدت خدمت، تمامی اطلاعات فرد در یگانی که خدمت کرده، ثبت خواهد شد. پس از این مرحله، تایید اطلاعات و بررسی بر عهده سازمان نظام وظیفه ناجا است. پس از تمامی این موارد، باید اطلاعات بررسی شود که در نهایت کارت پس از مدت زمان کوتاهی صادر خواهد شد.

اگرچه زمان مورد نیاز برای صدور کارت طولانی نیست؛ اما گاهی برخی افراد در مراحل دریافت کارت با مشکل مواجه خواهند شد. پس از بررسی اطلاعات شما، زمان صدور کارت به شما با پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. اگر کارت را پس از دریافت پیامک دریافت نکردید، می توانید به دفاتر پلیس به علاو 10 مراجعه کنید. این دفاتر به صورت کامل روند صدور کارت را مشخص خواهند کرد.

برخی افراد ممکن است به صورت کلی پیامک مرتبط با زمان دریافت کارت را نگیرند.در این حالت فرد باید به یگان خدمتی خود مراجعه نماید و دوباره درخواست صدور کارت را ارسال نماید. البته گاهی نیز مشکل مربوط به اطلاعات پستی فرد است که لازم است اطلاعات را به روز رسانی نمایید.

 

 

استعلام کارت پایان خدمت ارتش

 

 

کارت پایان خدمت هوشمند و کارت پایان خدمت جعلی

عمده بحث ما در این مطلب، مربوط به نحوه استعلام اصالت کارت پایان خدمت بود. نحوه استعلام کارت پایان خدمت سپاه و استعلام کارت پایان خدمت ارتش نیز برای افرادی که کارت شان دچار مشکل شده بود را توضیح دادیم. از آنجایی که برخی توصیه های ما ممکن است مربوط به افرادی باشد که کارت جعلی دارند، در این قسمت توصیه می کنیم همراه ما باشید. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا کارت های پایان خدمت از حالت معمولی به هوشمند، تغییر پیدا کردند؟ در واقع دلیل اصلی برای استفاده از کارت های هوشمند، جعل کارت بود. با استفاده از کارت های پایان خدمت هوشمند، دیگر امکان استفاده از کارت های جعلی وجود ندارد و افراد متخلف خیلی سریع شناسایی خواهند شد. با استفاده از کارت ملی هوشمند نه تنها درصد جرم و جنایت کاهش چشم گیری داشته است. حتی در زمان نظامیان نیز صرفه جویی قابل توجهی را پدید آورده است؛ زیرا در گذشته مدت زمان بسیاری لازم بود تا اطلاعات افراد از طریق مختلف استعلام و صحت یا عدم صحت اطلاعات آن ها تایید شود.

 

 

برای ورود به سامانه محاسبه آنلاین خرید بیمه سربازی و دریافت مشاوره آنلاین نظام وظیفه کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب به بررسی استعلام اصالت کارت پایان خدمت پرداختیم. برای استعلام اصالت کارت پایان خدمت، لازم است در ابتدا وارد سامانه استعلام کارت پایان خدمت ارتش و سپاه شوید و سپس با استفاده از کدملی و یا کد سخا به استعلام بپردازید. نحوه استعلام کارت پایان خدمت ارتش و استعلام کارت پایان خدمت سپاه نیز بررسی گردید. از آنجایی که بسیاری از افراد در دریافت و استعلام کارت پایان خدمت دچار مشکل می شوند، ما این موضوع را بررسی انتخاب کردیم.  در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در این رابطه داشتید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید تا اطلاعلت لازم را دریافت کنید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه نحوه استعلام پیامکی برای اصالت کارت پایان خدمت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

پیگیری پستی کارت پایان خدمت

شرط معدل برای استخدام در سپاه

پیگیری کارت پایان خدمت

بیمه افراد بدون کارت پایان خدمت

استعلام اصالت کارت پایان خدمت

3.6/5 - (8 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای استعلام اصالت کارت پایان خدمت چه راهی وجود دارد؟

باید به سامانه مربوطه مراجعه کرده و با کدسخا یا کد ملی به استعلام بپردازید.

آیا برای استعلام کارت پایان خدمت ارتش نیز می توان اقدام کرد؟

بله تفاوتی ندارد کارت پایان خدمت شما برای ارتش و یا سپاه باشد، در هر صورت می توانید اقدام کنید.

آیا امکان استعلام کارت پایان خدمت با کد ملی وجود دارد؟

بله شما می توانید علاوه بر کدملی از کدسخا نیز استفاده نمایید.

برای استعلام اصالت کارت پایان خدمت باید به چه سامانه ای مراجعه کرد؟

باید به سامانه خدمات نظام وظیفه مراجعه نمایید که در متن به آن اشاره شده است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  ابراهیم سورنی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام من ۳۲ سال سن دارم دارای ۲ فرزند مستاجر هستم حالا تو شرکت شخصی مشغول کار هستم که باید کارت پایان خدمت ببرم که من اصلا خدمت نرفتم و حال دیگر شرایط خدمت رفتن رو ندارم بدهکاری و خرج و مستاجر و…آیا راهی برا معافیت من وجود دارد.در زمان فرا خوان خدمت اینجانب در زندان به سر می‌بردم که ۵ سال حبس بودم وبعد اون ازدواج کردم آیا معافیت به من تعلق دارد یا ن

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 2. Avatar photo
  سعید
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۶

  سلام اگه اسمون از استعلام پلیس +۱۰ دربیاد درست باشه یعنی جعلی نیست قانونی 🤔

تماس با مشاور