ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت سال 1402 | ایران تحصیل

آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشجویان وزارت بهداشت مانند دیگر رشته های تحصیلی ممکن است به دلایل مختلفی نیاز نقل و انتقال و یا مهمان شدن به دانشگاه دیگری داشته باشند و برای این امر باید با آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت در سال جدید آشنا و مطلع باشند. شرایط انتقالی برای دانشجویان وزارت بهداشت نسبت به سایرین کمی متفاوت است. به طور مثال فرد باید حداقل معدل 12 را داشته و برای درخواست انتقالی و یا مهمانی حداقل یک نیمسال تحصیلی در دانشگاه محل تحصیل خود گذرانده باشند.

همچنین زمان درخواست ثبت در این رشته در بازه مشخص و اعلام شده ای می باشد که در زمان اعلام ثبت درخواست افراد متقاضی باید به سامانه  transmission.behdasht.gov.ir مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایند. اگر دانشجو وزارت بهداشت هستید و قصد انتقالی و یا میهمانی دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید. همچنین جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت درخواست انتقالی و یا اطلاعیه های جدید در خصوص آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت، می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و موارد مورد نیاز را دریافت نمایید.

شرایط و آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت 1402

زمانی که دانشجوی وزارت بهداشت  تقاضای نقل و انتقال و یا مهمان میکند باید از تمامی شرایط و آیین نامه های آن مطلع باشد و سپس برای این امر اقدم نماید. همچنین همان طور که ذکر شد برای درخواست انتقالی وزارت بهداشت باید از طریق سامانه  transmission.behdasht.gov.ir اقدام به ثبت درخواست نماید. برای اطلاع از آیین نامه های جدید وزارت بهداشت در خصوص نقل و انتقالات در ادامه همراه ما باشید:

🔶 فرد متقاضی درخواست انتقالی باید دارای حداقل معدل 12 باشد.

🔶 اگر قصد انتقالی دارید باید بدانید که نمره شما در سالی که در دانشگاه پذیرفته شدید نباید از آخرین فرد پذیرفته شده در همان سال و همان رشته در دانشگاه مقصد کمتر باشد.

🔶 اگر دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه های وزارت بهداشت هستید، می توانید بعد از گذراندن یک نیمسال تحصیلی اقدام به درخواست انتقالی نمایید.

🔶 بر اساس آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت، اگر دانشجو در رشته های دکترای حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و یا داروسازی هستید و درخواست انتقالی دارید باید حداقل دو نیم سال تحصیلی را گذرانده و سپس درخواست انتقالی دهید.

🔶 اگر به دلایلی مانند فوت، معلولیت، شهادت و یا مواردی که فرد بر اساس تشخیص قانون کفالت خانواده را بر عهده بگیرد می تواند برای انتقالی اقدام نماید.

🔶 اگر دانشجو بنا به تشخیص پزشک نتواند کارهای روزمره خود را به دلیل بیماری های صعب العلاج و یا معلولیت به تنهایی انجام دهد،در اولویت برای انتقالی قرار می گیرد.

🔶 اگر  خانم دانشجو پس از قبولی در دانشگاه ازدواج نماید و همسر وی  محل کار و یا تحصیلش در شهر دیگر باشد با تاییده مراجع می تواند درخواست انتقالی دهد.

🔶 طبق آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت، انتقالی از دوره های شبانه، غیر حضوری و .. به دانشگاه های حضوری و روزانه و همچنین انتقالی از دانشگاه های غیر دولتی به دولتی ممنوع می باشد. اما عکس این موارد ذکر شده در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد امکان پذیر خواهد بود.

🔶 اعضای هیات علمی بر اساس آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت می توانند انتقالی فرزندان خود را با توجه به محل خدمت خود، بگیرند.

🔶 اگر انتقالی های دانشجو مورد پذیرش قرار گرفت، باید دانشگاه مبدا در مدت زمان یک هفته ای ریز نمرات دانشجو را برای دانشگاه مقصد ارسال نماید.

🔶 این نکته را فراموش نکنید که هر دانشجو در هر مقطع تحصیلی خود تنها یک بار اجازه درخواست انتقالی خواهد داشت.

🔶 واحدهای باقیمانده فرد متقاضی برای انتقال باید  ، حداقل نصف کل واحدهای دوره باشد در غیر این صورت پذیرفته نخواهد شد.
🔶 اگر همسر فرد دانشجو، در شهر دیگر مشغول به تحصیل باشد، وی می تواند برای انتقال به شهر همسر درخواست انتقالی دهد.
🔶 دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل بوده و درخواست انتقالی به دانشگاه های داخل کشور را دارند باید بر اساس آیین نامه ها و ضوابط مربوط به خود اقدام نمایند که د رادامه مقاله به شرح این آیین نامه خواهیم پرداخت.
🔶 اگر با انتقالی فرد دانشجو، موافقت شود، تمامی سوابق تحصیلی او برای دانشگاه مقصد ارسال شده و ارتباط دانشجو با دانشگاه ابتدایی خود کامل تمام می شود.
🔶 زمانی که انتقالی صورت گرفت، تمامی دروس بالای 12 دانشجو مورد قبول سات و برای دروس پایین تر از 12، باید دانشگاه مقصد تصمیم گیری نماید.
🔶 مدرک تحصیلی فردی که انتقالی داشته را دانشگاه مقصد صادر می نماید و مدرک آن تمامی واحد های اخذ شده در دانشگاه مبدا و مقصد را با ذکر میانگین نمره و سوابق تحصیلی آن دانشجو ذکر می گردد.
🔶 نقل و انتقالات افراد بومی استان تهران که کد خود را استان های همجوار انتخاب می نمایند ممنوع است.
برای کسب اطلاع در خصوص سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت روی لینک بزنید.
جهت اطلاع از تمامی آیین نامه های جدید وزارت بهداشت در سال جدید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و آنها را دریافت نمایید.
شرایط و آیین نامه نقل و انتقال
برای اطلاع از ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک نمایید.

شرایط و آیین نامه مهمانی دانشجویان وزارت بهداشت 1402

دانشجویان ممکن است به دلیل مختلفی درخواست مهمانی به دانشگاه های دیگر را داشته باشند و برای این کار باید از طریق سامانه مهمانی دانشجویی به ناشنی اینترنتی  guest.behdasht.gov.ir اقدام نمایند. اما باید برای مهمان شدن تمامی شرایط و آیین نامه های وزارت بهداشت در سال جدید را دانسته و سپس برای درخواست اقدام نمایند.

برخی از مهم ترین آیین نامه مهمانی دانشجویان وزارت بهداشت به شرح زیر است:

🔶 دانشجو نمی تواند از دور های روزانه، حضوری و یا دولتی به دوره های شبانه، غیر حضوری و غیر دولتی درخواست مهمانی دهد.

🔶 حداقل معدل برای درخواست مهمان شدن در دانشگاه های دیگر 12 می باشد.

🔶 فرد متقاضی باید حداقل یک ترم در دانشگاه گذرانده و سپس درخواست مهمانی بدهد.

🔶 هر فردی که درخواست مهمان شدن دارد می تواند تا 40 واحد درسی خود را به عنوان مهمان در دانشگاه مقصد بگذراند.

🔶 مدرک فراغت از تحصیل از دانشگاه مبدا صادر می شود.

شرایط و آیین نامه مهمانی

برای اطلاع از ویرایش ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک نمایید.

 

آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان خارج وزارت بهداشت 1402

برخی از دانشجویان خارج از کشور تصمیم به انصراف و تحصیل در همان رشته و یا رشته های مشابه در کشور ایران را دارند. این افراد باید سه ماه قبل از شروع ترم درخواست خود را در سامانه انتقال دانشجویان خارج به داخل کشور به نشانی اینترنتی  mohed.behdasht.gov.ir ثبت کرده و برای آزمون آماده شوند.

🔶 آزمون برای انتقالی یک بار در سال صورت می گیرد و ظرفیت پذیرش آن دو درصد کل شرکت کنندگان همان دوره می باشد.

🔶 دانشجویان وزارت بهداشت که با ویزا و گواهی اشتغال به تحصیل در کشور های دیگر مشغول به تحصیل می باشند می توانند به سه رشته پرطرفدار دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی با ظرفیت محدود و با انتقال 73 واحد در آزمون شرکت کرده و با کسب  60 درصد نمره آزمون، درخواست انتقالی بدهد.

🔶 فرد که تقاضای انتقالی به داخل کشور را دارد، باید در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت درس خوانده باشد که لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت هر ساله به روز شده و تا سه سال اعتبار دارد.

🔶 دانشجوی آقا منع تحصیلیی برای وضعیت نظام وظیفه نداشته باشد و همچنین ممنوعیتی برای مقررات آموزشی نداشته باشد. این افراد حداکثر سه نوبت می توانند در آزمون شرکت نمایند.

🔶 بر اساس آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت، دانشجویان خارج از کشور، پس از اتمام تحصیلات در مقطع کارشناسی ناپیوسته می توانند مانند دانشجویان داخل کشور از طریق آزمون برای رشته های دکتری عمومی، دندانپزشکی و دارو سازی و برای مقاطع ارشد و حتی دکتری تخصصی شرکت نمایند.

🔶 شرایط معدل و میانگین نمرات برای انتقالی دانشجویان خارج از کشور در مقطع کاردانی حداقل 12 و برا ی کارشناسی 14 و برای دکتری معدل 16 و همچنین برای دیپلم و یا پیش دانشگاهی  17 در نظر گرفته شده است.

🔶 میانگین نمرات دانشجویان کارشناسی ارشد باید بالاتر از 15 باشد.

🔶 دانشجویانی می توانند درخواست انتقالی بدهند که مانند ایران برنامه آموزشی آن ها به دو صورت آموزشی و پژوهشی باشد.

🔶 اگر در مقطع دکتری در حال تحصیل بوده و قصد انتقالی دارید باید در آزمون دکتری خارج کشور و آزمون صلاحیت علمی دانشجویی شرکت کرده و حداقل نمره مورد نیاز را به دست آورید. اگر این آزمون در دانشگاه شما برگزار نگردید باید پروپوزال خود را که در دانشگاه مبدا تصویب شده است را ارائه نمایید. 

آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان خارج وزارت بهداشت

 

برای اطلاع از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک نمایید.

 

زمان ثبت نام نقل و انتقالات و مهمانی دانشجویان وزارت بهداشت 1402

نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت و همچنین میهمانی آن ها دوبار در سال انجام می شود که در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم می باشد.

مهلت ثبت نام برای نیم سال اول و دوم تحصیلی در سال جدید هنوز مشخص نشده است و به محض مشخص شدن این مقاله به روز می شود. همچنین می توانید جهت اطلاع دقیق زمان و مراحل آن با مشاورین ایران تحصیل تماس گرفته و جدیدترین اطلاعیه های اخبار نقل و انتقالات وزارت بهداشت را دریافت نمایید.

بر اساس سال های گذشته زمان برای نیم سال اول در مهرماه و برای نیم سال دوم در بهمن ماه می باشد که تاریخ دقیق آن اطلاع رسانی خواهد شد.

 برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم روی لینک ابی رنگ کلیک کنید.

اخبار پیرامون آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت

🔊 آیین نامه اجرایی انتقال دانشجویان خارج از کشور به ایران تصویب شد

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی از تصویب آیین نامه اجرایی انتقال دانشجویان خارج از کشور به ایران و اعلام زمان برگزاری آزمون صلاحیت بالینی خبر داد.

🔊 اعلام شرایط و زمان ثبت‌نام انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی

 دکتر غلامعلی جاودان، مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت گفت: بر اساس آیین‌نامه نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، حداکثر ۵ درصد سهمیه پذیرش مقاطع تحصیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی (به جز مقطع دکترای تخصصی) برای نقل و انتقال دانشجویان در شروع هر سال تحصیلی اختصاص می‌یابد.

🔊 خبر خوش وزیر بهداشت برای دانشجویان شاغل به تحصیل در اوکراین

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره شرایط دانشجویان مشمول که در اوکراین مشغول تحصیل بودند، گفت: شرایط انتقال دانشجویان خارج از کشور تابع آیین نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و باید آزمون داده و به ادامه تحصیلات بپردازند. 

خلاصه مطلب

برخی از دانشجویان وزارت بهداشت  به دلایل مختلف قصد انتقالی و یا مهمانی از دانشگاه خود را دارند که باید ابتدا تمامی آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت را آگاه بوده و درخواست انتقالی خود را ثبت نماید. هر فرد در طول سال تحصیلی خود در مقطع مربوطه تنها یک بار می تواند در خواست انتقالی دهد. ما در این مقاله هر آنچه مربوط به آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت را بیان کردیم.

همچنین برای دانشجویان خارج از کشور که قصد برگشت به کشور و ادامه تحصیل در ایران را دارند مقررات و آیین نامه های در نظر گرفته شده است که تمامی این موارد در این مقاله بیان شد. اگر پس از مطالعه مقاله دچار پرسش و یا ابهامی می باشید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و درخواست راهنمایی نمایید. همچنین پرسش خود را می توانید در زیر مقاله کامنت گذاشته و منتظر پاسخ در اولین فرصت از سوی کارشناسان ما باشید.

📥 برای دانلود و مطالعه مقاله آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک نمایید. 📥

 

5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

فرآیند ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی 1401 - 1402 از چه تاریخی آغاز می گردد؟

ثبت نام این فرآیند از تاریخ 20 فروردین ماه الی 31 اردیبهشت ماه 1401 بود که تا تاریخ 31 خرداد ماه تمدید شد.

شرایط آیین نامه انتقال دانشجویان خارج به داخل وزارت بهداشت چگونه است؟

دانشجویانی که قصد انتقال در رشته های وزارت بهداشت از خارج به داخل را دارند، باید از شرایط عمومی و اختصاصی انتقال وزارت بهداشت مطلع باشند که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به متن مقاله مراجعه نمایید.

آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان وزارت بهداشت سال 1402 چه می باشد؟

آیین نامه جدید نقل و انتقالات دانشجویان وزارت بهداشت در سال جاری در طول مقاله بیان شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز

  معرفی دانشگاه شهید چمران اهواز + لیست امکانات، مزایا و معایب

  دانشگاه شهید چمران اهواز که به عنوان دانشگاه جندی شاپور شناخته می‌شود، تحت نظارت وزارت علوم فعالیت دارد و یکی از  دانشگاه‌های سطح یک کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه براساس رتبه‌بندی بین المللی نشریه تایمز در سال ۲۰۲۰ به...
 • پشتیبانی سامانه منادا

  پشتیبانی سامانه منادا + شماره تماس و پیگیری | monada

  دانشجویان برای پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می‌توانند از طریق پشتیبانی سامانه منادا اقدام کنند. سامانه منادا یکی از سامانه‌های دانشگاه آزاد است که در حوزه نقل و انتقالات دانشجویان خدمات مختلفی را ارائه می‌کند و افراد از طریق...
 • دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد

  دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد + ثبت درخواست | saorg.ir

  برای دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد داوطلبان باید از طریق آدرس saorg.ir اقدام کنند این سامانه برای پیگیری امور دانشجویان از طرف وزارت علوم راه اندازی شده است. افراد می‌توانند از طریق آن پیگیر مسائل مربوط به فارغ...
 • هزینه ثبت نام لاتاری

  هزینه ثبت نام لاتاری 2025

  یکی از روش های مهاجرت به آمریکا ثبت نام لاتاری است که هر ساله طی قرعه کشی برگزار می شود. همه افراد در صورت داشتن شرایط می توانند در آن ثبت نام کنند. شما به عنوان یکی از داوطلبان باید...
تماس با مشاور