ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

آزمون استخدامی بخش خصوصی 1402

آزمون استخدامی بخش خصوصی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آن دسته از افرادی که مایل به شرکت در آزمون استخدامی بخش خصوصی سال 1402 می باشند، باید در زمان مقرر مراحل اسم نویسی خود را تکمیل کنند. آزمون استخدامی بخش خصوصی جهت جذب نیروهای مختلف در رشته های شغلی شرکت ها و موسسات بخش خصوصی برگزار خواهد شد. افراد جویای کار که دارای شرایط اعلامی در دفترچه راهنمای ثبت نام هستند، باید مدارک و اطلاعات خود را در زمان مقرر در سامانه مربوطه به آدرس www.inre.ir  ثبت کنند.

 از آنجا که ممکن است بسیاری از افراد با روند ثبت نام و همچنین شرایط آزمون استخدامی بخش خصوصی سال 1402 آشنایی کامل نداشته باشند، در ادامه توضیحاتی در این خصوص ارائه خواهیم کرد.

 زمان ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1402

👈🏽طی چهار سال اخیر براساس مورد مصوبات شورای سیاستگذاری استخدام بخش خصوصی شرکت های خصوصی صنعتی، فناوری و تجاری اقدام به برگزاری آزمون برای تامین نیروی انسانی کارآمد و کاهش نرخ بیکاری کرده است. ملاک پذیرش افراد داوطلب در این آزمون برخورداری از شایستگی شغلی و دانش عمومی می باشد.

👈🏽هر سال ثبت نام آزمون بخش خصوصی در نیمسال اول سال آغاز می‌شود و داوطلبان واجد شرایط می توانند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت www.inre.ir  انجام دهند. سال گذشته ثبت نام جهت آزمون بخش خصوصی در بازه زمانی نیمه تیرماه تا اوایل مرداد ماه انجام شد. ثبت نام هفتمین دوره آزمون استخدامی شرکت های خصوصی 1402 ممکن است در همین بازه زمانی صورت بگیرد. به محض اعلام زمان ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1402 مطالب این مقاله به روز رسانی خواهد شد. اما در ادامه به شرایط ثبت نام در آزمون این بخش اشاره خواهیم پرداخت.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

 اطلاعیه

 زمان ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی ۱۴۰۲ در هفتمین دوره آن هنوز اعلام نشده است. به محض اعلام زمان اسم نویسی این مقاله به روز رسانی می شود.

خرجش یک زنگه؟

 شرایط ثبت نام جهت شرکت در آزمون استخدامی بخش خصوصی 1402

👈🏽افراد متقاضی برای استخدام در شرکت های خصوصی باید بر اساس مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی، مراحل اسم نویسی خود را تکمیل کنند. مانند دیگر سازمان ها شرایط عمومی و اختصاصی برای داوطلبان تعیین شده است که هرکدام از افرادی که واجد شرایط باشند، می‌ توانند در این آزمون شرکت نمایند. در ادامه شرایط آزمون استخدامی بخش خصوصی را ارائه کرده ایم.

✔️داشتن تابعیت ایرانی 

✔️تدین به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی 

✔️اسم نویسی با هر مدرک و مقطع تحصیلی بلامانع خواهد بود.

✔️داشتن حداقل 15 سال سن برای ثبت نام در آزمون

✔️اشخاصی که در آزمون های سال های گذشته  جذب شرکت ها شده اند، می توانند مجددا در آزمون استخدامی شرکت های خصوصی 1402 شرکت کنند، ولی در اولویت پایین تری قرار خواهند داشت.

✔️ثبت نام در آزمون بخش خصوصی به صورت اینترنتی و از طریق سامانه www.inre.ir و یا در دفاتر پیشخوان دولت امکان پذیر خواهد بود.

شرایط ثبت نام جهت شرکت در آزمون استخدامی بخش خصوصی

چگونگی ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

👈🏽همان گونه که اشاره شد ثبت نام در آزمون بخش خصوصی هر ساله به صورت اینترنتی و از طریق سایت دبیرخانه آزمون استخدام بخش خصوصی با آدرس inre.ir صورت می گیرد. افراد واجد شرایط قبل از مراجعه به سایت باید دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی را به صورت کامل مطالعه کنند و برای تکمیل مراحل خوشنویسی خود اقدام نمایند.

تمامی مراحل ثبت نام و بارگذاری مدارک برای ثبت نام در آزمون بخش خصوصی به صورت اینترنتی خواهد بود. ثبت نام در ۵ مرحله انجام می ‌شود و افراد باید کد ملی و شماره موبایل خود را ثبت کنند تا بتوانند مراحل ثبت نامی خود تکمیل نمایند. مراحل ثبت نام در آزمون بخش خصوصی شامل موارد زیر می باشد:

✔️وارد کردن مشخصات فردی: در این مرحله باید نام، نام خانوادگی، سال تولد، شهر و استان محل سکونت و جنسیت خود را ثبت کنید.

✔️انتخاب رسته های شغلی: مشاغلی بخش خصوصی شامل 9 رسته هستند. در این مرحله هر داوطلب مجاز به انتخابِ حداکثر 2 دسته شغلی و از هر دسته ۴ عنوان شغلی می باشند.

✔️تایید نهایی: در مرحله سوم همه اطلاعاتی که ثبت شده اند، قابل مشاهده می باشد و در صورت عدم مغایرت داوطلبان می توانند وارد مرحله بعدی شوند.

✔️تایید مشخصات کاربری: در مرحله بعد داوطلبان باید اطلاعاتی که وارد می کنند را تایید نمایند.

✔️دریافت کارت شرکت در آزمون: در این مرحله افراد می توانند پس از ورود به درگاه پرداخت بانکی هزینه ثبت نام آزمون بخش خصوصی را پرداخت نمایند.

چگونگی ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

 راهنمای تصویری ثبت نام آزمون بخش خصوصی 1402

 راهنمای تصویری ثبت نام آزمون بخش خصوصی 1402

👈🏽در ادامه مراحل ثبت نام در آزمون استخدامی بخش خصوصی به صورت کامل ارائه شده است. 

✔️ابتدا به سامانه دبیرخانه آزمون بخش خصوصی به نشانی inre.ir مراجعه کنید و گزینه “ثبت نام” در صفحه اصلی سایت را انتخاب کنید.

گام اول ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

✔️اطلاعات مورد نیاز از جمله کد ملی و شماره همراه را در کادرهای مشخص شده درج کنید و گزینه  “ثبت و ادامه” را انتخاب کنید.

گام دوم ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

✔️ مشخصات فردی از جمله از نام و نام خانوادگی، سال تولد، استان و شهر محل سکونت را وارد کنید. 

گام سوم ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

✔️حداکثر 4 عنوان شغلی از دو دسته را انتخاب نمایید و بر روی گزینه “ثبت و ادامه” کلیک کنید.

گام چهارم ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

✔️اطلاعات وارد شده را بررسی کنید و بعد از آن فعال کردن تیک عبارت “شرایط بالا را مطالعه کرده و با آن موافق می کنم” وارد مرحله بعد شوید.

گام پنجم ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

گام ششم ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

✔️در این مرحله باید هزینه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1402 را پرداخت کنید.

گام هفتم ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی

✔️در آخر پیامک حاوی کد تایید برای اعلام موفقیت آمیز بودن مراحل ثبت نام در آزمون بخش خصوصی برای شما ارسال می شد و باید یک رمز عبور را انتخاب کنید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، برای دریافت کارت شرکت در آمون وارد سامانه ثبت نام می شوید. توجه داشته باشید کارت صادر شده از سوی سامانه رسمی، شامل اطلاعات شخصی، عناوین شغلی انتخابی و کد رهگیری است که باید آن را تا زمان مشخص شدن وضعیت خود در آزمون نزد خود نگه دارید.

راهنمای تلفنی 24 ساعته

 مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1402

👈🏽مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی موارد خاصی ندارد، چرا که محدودیت شرایط سنی و  داشتن مدرک تحصیلی خاصی در مقاطع مختلف این آزمون تعیین نشده است. بنابراین شما با وارد کردن دقیق اطلاعات فردی برای نهایی کردن فرایند اسم نویسی می توانید اقدام کنید.

اطلاعاتی که در سایت رسمی آزمون استخدامی مربوط به بخش خصوصی لازم است وارد کنید به شرح زیر می باشند:

✔️ثبت نام و نام خانوادگی

✔️ سال تولد

✔️ کد ملی

✔️شماره همراه

✔️ استان و شهر محل سکونت

✔️داشتن عکس پرسنلی

👈🏽 بخش مربوط به رشته و مدرک تحصیلی در این آزمون وجود ندارد. شایستگی و دانش عمومی در این آزمون نسبت به سایر معیارها ارجحیت دارند. تمامی علاقمندان بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی خود می توانند در این آزمون اسم نویسی کنند.

مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون استخدامی بخش خصوصی

 آشنایی با سهمیه های آزمون استخدامی بخش خصوصی 1402

👈🏽آزمون استخدامی معمولاً برای ایجاد فضای برابر برای جذب نیروهای متخصص و فارغ‌التحصیلان دانشگاه برگزار می ‌شود. این آزمون یکی از مهمترین آزمون هایی است که در چند سال اخیر برگزار می گردد. آزمون بخش خصوصی که در آن داوطلبان جهت استخدام در سازمان های خصوصی و شرکت ها و شرکت های دانش بنیان با هم رقابت می کنند، در سال 1402 مانند سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.

👈🏽 در سال گذشته بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ شرکت و سازمان خصوصی برای جذب نیرو اقدام کردند. داوطلبان آزمون بخش خصوصی می ‌تواند جهت استخدام در ۲۳ هزار فرصت شغلی در ۲۲۱ عنوان با یکدیگر رقابت کنند. ملاک ارزیابی و رشته های آزمون استخدامی بخش خصوصی در هفتمین آزمون استخدامی این بخش، براساس شایستگی شغلی می باشد که برای هرکدام از رسته های شغلی در دفترچه راهنمای آزمون استخدامی درج شده است. در این آزمون هیچگونه سهمیه ای از جمله سهمیه مناطق و ایثارگری اعمال نشده و پذیرش افراد به صورت یکسان می باشد. همه داوطلبان بر اساس میزان توانایی و شایستگی شغلی استخدام خواهند شد.

اطلاعیه

 آزمون استخدامی بخش خصوصی هیچ گونه سهمیه ای از جمله سهمیه ایثارگری و مناطق ندارد و همه افراد شانس برابری جهت پذیرش خواهند داشت.

 

جدیدترین اخبار پیرامون آزمون استخدامی بخش خصوصی

📌 نتایج ششمین آزمون بخش خصوصی اعلام شد

به اطلاع داوطلبان ششمین آزمون بخش خصوصی می‌ رساند، نتایج آزمون بخش خصوصی در قالب کتاب کارنامه راهنمای شغلی در سامانه رسمی این آزمون به آدرس www.inre.ir منتشر شد. داوطلبان برای دسترسی به نتایج نهایی، بعد از ورود به صفحه کاربری، با انتخاب گزینه «دریافت کارنامه راهنمای شغلی»، این امکان را دارند که نسبت به مشاهده نتایج خود اقدام کنند.

📌 فرایند معرفی به شرکت‌ ها و سازمان‌ های متقاضی نیرو از ششمین آزمون بخش خصوصی شروع شد

فرآیند معرفی به شرکت‌ ها و سازمان‌های متقاضی نیرو از ششمین آزمون بخش خصوصی از 28 آبان‌ آغاز شده و تا شهریور ماه 1402 ادامه خواهد داشت.  افرادی که در این آزمون موفق به کسب نمره حد نصاب شده اند، در لیست افرادی قرار می گیرند که به شرکت های متقاضی معرفی می شوند

جدیدترین اخبار پیرامون آزمون استخدامی بخش خصوصی

برای اطلاع از نحوه اعلام نتایج آزمون استخدامی بخش خصوصی بر روی لینک کلیک نمایید.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی زمان و نحوه ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی سال 1402 پرداختیم. فرایند اسم نویسی در این آزمون هر سال در نیمسال اول آغاز می شود، امسال نیز پیش بینی می شود مراحل اسم نویسی در آزمون از اواسط تیرماه شروع شود.

داوطلبان باید مطالعه شرایط اعلام شده و دسته های شغلی در دفترچه آزمون استخدامی مراحل ثبت نام خود را در زمان مقرر انجام دهند. چنانچه در ارتباط با موارد ذکر شده در این مقاله نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی هستید، می توانید با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل در تماس باشید تا شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام در آزمون استخدامی بخش خصوصی 1402 چه زمانی خواهد بود؟

پیش بینی می شود در نیمه اول سال 1402 مراحل ثبت نام آغاز شود. به محض اعلام تاریخ دقیق این مقاله اطلاع رسانی می شود.

شرایط ثبت نام آزمون بخش خصوصی 1402 چیست؟

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی شامل شرایط مربوط به داوطلبان است که در متن مقاله به طور کامل ارائه شد.

نحوه ثبت نام آزمون بخش خصوصی 1402 چگونه است؟

ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی است که مراحل آن در این مقاله ارائه شده است.

نظرات

  1. عاطفه نورایی
    ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

    آزمون استخدام بخش خصوصی برای هر شرکت جدا جداس ؟؟؟

  2. دانا
    ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

    خواستم بدونم منی که تو بایگانی آموزش پرورش کار میکنم هم میتونم تو آزمون استخدامی بخش خصوصی ثبت نام کنم

مطالب مرتبط

تماس با مشاور