ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

inbr.ir | سایت ثبت نام و اعلام نتایج نظام مهندسی 1403

inbr.ir + ورود به سامانه ثبت نام و اعلام نتایج نظام مهندسی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبانی که به رشته های مختلفی همچون: عمران، معماری، نقشه برداری، شهرسازی، ترافیک، تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی علاقمند هستند، باید برای ورود به این حرفه ها در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند. برای شرکت در این آزمون، متقاضیان باید وارد سایت inbr.ir شده و از این طریق اقدام نمایند. همچنین، برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون، زمان دریافت کارت ورود به جلسه، زمان اعلام نتایج و… باید به این سایت مراجعه کنند.

در واقع، متقاضیان گرامی می توانند موارد ذکر شده را از طریق سامانه inbr.ir به صورت اینترنتی انجام دهند. هرساله سازمان نظام مهندسی، در دو نوبت، یکبار ابتدای سال و یک بار انتهای سال، این آزمون را برگزار می کند. علاوه بر این در زمان های خاصی آزمون های تستی نیز قابل ثبت نام است که صرفا آزمون هایی جهت آمادگی داوطلبان است. سازمان نظام مهندسی، به افرادی که در آزمون های اصلی قبول شوند، پروانه پایه 3 اشتغال به کار را می دهد.

اگر شما هم قصد شرکت در این آزمون را دارید، ابتدا باید با منابع و نحوه سوالات آن آشنا شوید. بنابراین، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به طور کامل و مفصل شما را با نحوه ثبت نام در inbr.ir ، تمامی اخبار مربوط به این سایت، منابع و نمونه سوالات آن و … آشنا کنیم. 

توجه

اطلاعیه مهم: تاریخ دقیق آزمون نظام مهندسی برای سال 1403 هنوز از سوی سامانه inbr.ir به طور دقیق اعلام نشده است، مهلت ثبت نام این آزمون از 17 اسفند ۱۴۰۳ لغایت 25 اسفند ۱۴۰۳ است. با توجه به تاریخ برگذاری این آزمون که سال گذشته در اواسط خرداد ماه بود، انتظار می رود تا موعد برگذاری آزمون نظام مهندسی برای سال 1403 هم در همین بازه زمانی باشد.

زیر گروه های آزمون نظام مهندسی

سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی inbr.ir

افرادی که قصد دریافت پروانه اشتغال به کار پایه 3 را دارند و یا به رشته های مختلفی همچون: عمران، معماری، نقشه برداری، شهرسازی، ترافیک، تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی، علاقه دارند، باید در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند. همان طور که بیان شد، داوطلبان دو بار در سال، می توانند در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند. در واقع، این آزمون یکبار در ابتدای سال( حدود خرداد ماه) و یک بار در آخر سال( اسفند ماه) برگزار می شود. داوطلبان برای شرکت در این آزمون، باید در سامانه inbr.ir در زمان مقرر، ثبت نام نمایند.

سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی inbr.ir

inbr.ir، سامانه ثبت نام در آزمون نظام مهندسی است که از جانب سازمان نظام مهندسی کشور در اختیار تمامی متقاضیان ثبت نام آزمون نظام مهندسی ساختمان قرار گرفته است. لازم به ذکر است که مراحل اولیه ثبت نام در این آزمون، فقط به صورت اینترنتی و از طریق نشانی inbr.ir انجام می شود. بنابراین، اگر شخصی نتواند از این طریق نسبت به ثبت نام اقدام نماید، در صورت مراجعه حضوری امکان ثبت نام برایش وجود ندارد. در واقع، هر گونه مراجعه حضوری به این سازمان بی پاسخ و بدون نتیجه خواهد بود. 

اگر در رابطه با روش ثبت نام در آزمون نظام مهندسی، شرایط این آزمون و زمان برگزاری آن سوالی دارید میتوانید با مشاوران متخصص ایران تحصیل 9099075307 تماس برقرار کنید.

داوطلبان برای شرکت در این آزمون اگر در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند، باید حداقل 2 سال از اتمام تحصیلشان گذشته باشد. همچنین داوطلبان دارای مدرک مقطع کارشناسی نیز پس از 3 سال از فارق التحصیلی میتوانند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند.

متقاضیان شرکت در آزمون نظام مهندسی، باید با شرایط و ضوابط آن به طور کامل آشنا شوند. در صورتی که این شرایط را دارا بودند، می توانند در این آزمون ثبت نام کنند. سوالات این آزمون به صورت چهار گزینه هستند که در سه بخش نظارت، اجرا و محاسبات دسته بندی شده اند. داوطلبان برای دریافت اطلاعات صحیح و موثق برای ثبت نام در این آزمون و یا اطلاع از شرایط ثبت نام در آزمون نظام مهندسی، باید به سایت inbr.ir مراجعه نمایند. 

راهنمای تلفنی 24 ساعته

برای اطلاع بیشتر در رابطه با شرایط این آزمون و ثبت نام آزمون نظام مهندسی بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه ثبت نام در سایت inbr.ir

پس از آشنایی با سایت inbr.ir ممکن است که داوطلبان بپرسند چگونه باید در این سایت ثبت نام کرد؟ برای ثبت نام، باید پس از این که سازمان نظام مهندسی زمان ثبت نام را اعلام کرد، برای ثبت نام اقدام نمایید.ابتدا باید وارد سایت inbr.ir شده و سپس بر روی گزینه « آزمون های ورود به حرفه » کلیک کنید. 

سایت inbr.ir

پس از آن، باید بر روی لینک « ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان » کلیک کرده و سپس اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و تمامی مراحل را تا پایان به درستی انجام دهند. در این مرحله اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و… از شما خواسته میشود که باید صادقانه به آنها پاسخ داد.

بدیهیست در صورت وجود مغایرت این اطلاعات با اطلاعات واقعی، ممکن است در آینده مشکلاتی برای دریافت پروانه نظام مهندسی خواهید داشت.

ورود به سامانه ثبت نام inbr.ir

زیر گروه های آزمون نظام مهندسی

همان طور که گفته شد، مطابق سال های گذشته، این آزمون فقط در هفت شاخه اصلی برگزار می شود که عبارتند از:

 • عمران
 • معماری
 • نقشه برداری
 • شهر سازی
 • ترافیک
 • تاسیسات برقی
 • تاسیسات مکانیکی

طبق اطلاعیه هایی که در سامانه inbr.ir وجود دارد، داوطلبان برای شرکت در آزمون نظام مهندسی باید فارق التحصیل یکی از رشته های فوق باشند. در غیر این صورت، حتی اگر داوطلبان در آزمون قبول شوند، قبولی آن ها ملغی خواهد شد. بنابراین، متقاضیان شرکت در آزمون نظام مهندسی در هر یک زیر گروه های بیان شده، باید قبل از ثبت نام در آزمون، با شرایط و ضوابط شرکت در آزمون به طور کامل آشنا شوند. علاوه بر این، مهندسین محترمی که در این آزمون شرکت می کنند، اگر نمره قبولی را دریافت نکنند، نمی توانند به صورت رسمی در حرفه مهندسی کار کنند. 

برای استفاده از مشاوره آزمون نظام مهندسی در ایران تحصیل با ما در این سامانه همراه باشید.

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی به تفکیک رشته در سامانه inbr.ir

شرکت در آزمون نظام مهندسی، مستلزم رعایت تمامی قوانین و ضوابط مندرج در سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی می باشد که به برخی شرایط و ضوابط شرکت در آزمون در این اطلاعیه اشاره می کنیم:

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی عمران

شرکت در آزمون نظام مهندسی عمران، مستلزم داشتن شرایط عمومی شرکت در آزمون های رسمی جمهوری اسلامی ایران می باشد. اگر داوطلب قصد شرکت در آزمون نظام مهندسی عمران را با مدرک کارشناسی داشته باشد، می بایست حداقل پس از اخذ مدرک کارشناسی خود سه سال به صورت حرفه ای در یکی از شاخه های مرتبط، با آزمون و مدرک تحصیلی خود سابقه کار داشته باشد.

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی عمران

از جمله رشته هایی که دانش آموختگان آن ها حق شرکت در آزمون نظام مهندسی عمران را خواهند داشت، شامل: رشته های مهندسی عمران زیر گروه آب، زیر گروه خط و ابنیه، زیر گروه راهسازی، زیر گروه عمران روستایی، زیر گروه ساختمان سازی و عمران می باشد که در سامانه inbr.ir ثبت گردیده است. مطابق اعلام inbr.ir حداقل سابقه کاری مورد نیاز جهت آزمون نظام مهندسی برای دارندگان مدرک ارشد و دکتری به ترتیب 2 و 1 سال است.

آزمون نظام مهندسی شهرسازی

داوطلبانی که قصد اخذ پروانه شهرسازی دارند نیز می بایست دارای شرایط عمومی شرکت در آزمون های سراسری کشوری باشند. همچنین، دانش آموخته یکی از رشته های شهرسازی، کارشناسی ارشد محیط زیست یا برنامه ریزی ریزی محیط، مهندسی محیط شهرسازی، طراحی فضای سبز و محوطه سازی و همچنین رشته شهرسازی زیر گروه طراحی شهری باشند.

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی معماری

یکی دیگر از زیر گروه هایی که سازمان نظام مهندسی در راستای ارائه مجوز قانونی به تحصیل کردگان این گروه آزمون برگزار می نماید، گروه معماری است. شرایط شرکت در آزمون معماری سازمان نظام مهندسی، همانند دیگر آزمون های سراسری کشور می باشد. با این تفاوت که تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در این زیر گروه را دارند، می بایست در یکی از رشته های دانشگاهی معماری سنتی، مهندسی معماری، دبیری معماری و معماری زیر گروه مرمت بناهای تاریخی باشند.

آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی

از دیگر زیر گروه های پرطرفدار آزمون نظام مهندسی که در امور عمران و ساختمان سازی نیز کاربرد فراوان دارد، زیر گروه مکانیک یا تاسیسات مکانیکی است. شرکت در آزمون نظام مهندسی مکانیک نیز مستلزم دانش آموخته بودن در یکی از رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی مکانیک طراحی و جامدات، مهندسی مکانیک حرارت و سیالات، مدرک معادل لیسانس مکانیک حرارت و سیالات یا مدرک دبیری فنی مکانیک حرارت و سیالات است. علاوه بر این داشتن شرایط عمومی شرکت در آزمون های سراسری کشور نیز الزامیست.

شرط های شرکت در آزمون نظام مهندسی برق یا تاسیسات برقی

آزمون نظام مهندسی، در زیر گروه برق یا تاسیسات برقی نیز متقاضیان بسیاری دارد و درآمد مهندسان این زیر گروه نیز قابل توجه است. شرکت در آزمون نظام مهندسی برق مستلزم رعایت شرایط شرکت در آزمون های سراسری می باشد. از دیگر شروط شرکت در آزمون این زیر گروه، داشتن مدرک کارشناسی مهندسی برق، مهندسی برق ابزار دقیق، مهندسی برق مخابرات، مهندسی برق کنترل، دبیری فنی برق قدرت یا مدرک معادل لیسانس برق قدرت خواهد بود.

شرایط و ضوابط شرکت در آزمون نظام مهندسی ترافیک و نقشه برداری

اخذ مدرک معتبر فعالیت در زمینه ترافیک و نقشه برداری، تنها از راه شرکت در آزمون نظام مهندسی این رشته ها می باشد. متقاضیان شرکت در آزمون نظام مهندسی این زیر گروه ها مستلزم اخذ مدرک کارشناسی مهندسی نقشه برداری یا معادل آن برای آزمون نقشه برداری و مدرک معادل لیسانس مهندسی ترافیک یا مدرک راه و ترابری برای آزمون نظام مهندسی ترافیک خواهد بود.

شرایط و ضوابط شرکت در آزمون نظام مهندسی ترافیک و نقشه برداری

شایان ذکر است شرکت در آزمون تمامی زیر گروه های نظام مهندسی، مطابق اعلانات سامانه inbr.ir ، مستلزم داشتن شرایط شرکت در آزمون های سراسری کشور می باشد. لازم به ذکر است شرکت در آزمون نظام مهندسی پیرو اطلاعیه سامانه inbr.ir، مستلزم داشتن مدرک نظام وظیفه برای متقاضیان آقا نخواهد بود. در واقع، اگر آقایان در این آزمون شرکت کرده و قبول شوند، 4 سال وقت دارند تا مدرک خود را دریافت نمایند. 

برای اطلاع بیشتر در رابطه با شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳، بر روی لینک کلیک کنید.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی

حال که به طور کامل با سامانه inbr.ir آشنا شدید، ممکن است که بخواهید در این آزمون شرکت کنید. برای شرکت در این آزمون پس از ثبت نام در سایت inbr.ir باید منتظر باشید تا سازمان نظام مهندسی زمان دریافت کارت را اعلام کند. پس از اعلام این سازمان، باید برای دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایید. برای دریافت این کارت شما باید مراحلی را به دقت و به درستی انجام دهید که این مراحل شامل موارد زیر می باشند: 

در مرحله اول، شما متقاضیان گرامی باید وارد سایت نظام مهندسی یعنی، inbi.ir شوید و پس از وارد شدن، گزینه «سامانه آزمون های ورود به حرفه » را انتخاب کنید. 

در قسمت دوم، باید مقطع تحصیلی خودتان را انتخاب کنید.

دریافت کارت ورود به جلسه از سامانه inbr.ir

 

در این قسمت، پس از انتخاب مقطع تحصیلی خود، باید گزینه کارت ورود به جلسه آزمون مهندسان را انتخاب نمایید. 

ورود به بخش دریافت کارت ورود به جلسه از سامانه inbr.ir

در مرحله چهار و یا مرحله آخر، شما عزیزان باید از طریق یکی از روش های زیر، نسبت به دریافت کارت خود اقدام نمایید. در واقع، باید یکی از 4 روش زیر را انتخاب کنید و اطلاعات خواسته شده را با دقت وارد نمایید. سپس پس از انتخاب گزینه جستجو، کارت ورود به جلسه خود را مشاهده و دریافت نمایید. 

اطلاعات فردی برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی inbr.ir

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی بر روی لینک کلیک کنید.

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی و نحوه مشاهده آن در سایت inbr.ir

اگر که شما داوطلبان عزیز در آزمون نظام مهندسی شرکت کرده اید و منتظر اعلام نتایج آن هستید، باید در زمان مقرر به سایت این سازمان مراجعه کنید. سپس، در طی چند مرحله جواب آزمون خود را مشاهده نمایید. شما باید در مرحله اول، وارد سایت inbr.ir شده و سپس بر روی گزینه « سامانه آزمون های ورود به حرفه » کلیک کنید. 

 

سایت inbr.ir

در مرحله بعدی، شما باید بر روی گزینه نتایج کلیک کنید. 

مشاهذه نتایج آزمون نظام مهندسی inbr.ir

در این مرحله، شما باید طبق آزمونی که داده اید، بر روی لینک مورد نظرتان کلیک کنید. 

 نتایج آزمون نظام مهندسی inbr.ir

پس از کلیک بر روی گزینه مورد نظر، شما باید از بین سه روش زیر، یکی را انتخاب نموده و اطلاعات خواسته شده آن را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات، بر روی گزینه جستجو کلیک راست نمایید. 

روش های مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی inbr.ir

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1403 از 17 اسفند ۱۴۰۳ لغایت 25 اسفند ۱۴۰۳ میباشد. پس چنانچه قصد شرکت در این آزمون را دارید از زمان ثبت نام غافل نشوید.

با توجه به اینکه اطلاعیه ای برای آزمون های نظام مهندسی 1403 هنوز منتشر نشده بد نیست جدول زمانبندی سال گذشته را نگاهی بیندازیم. از آنجا که هر ساله این ازمون ها تقریبا در یک بازه زمانی برگزار میشوند انتظار میرود زمانبندی سال 1403 نیز مشابه با سال های گذشته باشد.

جدول زمان بندی آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳
زمان ثبت نام در آزمون نظام مهندسی

 

۱۴۰۳/12/17 لغایت ۱۴۰۳/12/25
زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی

 

۱۴۰۳/2/26 لغایت ۱۴۰۳/2/28
زمان برگزاری آزمون ۱۴۰۳/2/29 لغایت ۱۴۰۳/2/31
زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳/5/27

 

منابع و نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی

حال که به طور کامل با سایت نظام مهندسی، شرایط شرکت در این آزمون و … آشنا شدید، بهتر است که برای افزایش درصد قبولی خود در این آزمون، با منابع و سوالات آن نیز آشنا شوید. برخی از مهم ترین منابع این آزمون در زیر گروه های مختلف، شامل موارد زیر می باشند. 

 

کتاب های نمونه سوالات آزمون معماری، عمران و شهرسازی

 • کتاب تشریح سوالات آزمون نظام مهندسی اجرا نوشته مهندس محمد عظیمی آقداش
 • کتاب آزمون عمران نظارت نوشته مهندس سعید احمدی
 • کتاب تشریح و طراحی سوالات آزمون های نظام مهندسی معماری اجرا نوشته مهندس مهدی دریانی
 • کتاب تشریح و طراحی سوالات آزمون های نظام مهندسی معماری طراحی به روش پازل نوشته مهندس مهدی بیات
 • کتاب آزمون عمران محاسبات تالیف شده توسط مهندس محمد مهدی حری و مهندس محمد صفر پناه
 • کتاب آزمون معماری نظارت نوشته مهندس حسن نوبهار

برای اطلاع از تعداد سوالات و دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با منابع سوالات آزمون معماری، منابع سوالات آزمون عمران و منابع سوالات آزمون شهرسازی بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

کتاب های نمونه سوالات آزمون مهندسی تاسیسات مکانیکی و مهندسی تاسیسات برقی

 • کتاب تشریح سوالات آزمون های نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی نوشته دکتر پیمان ابراهیمی
 • کتاب آزمون تاسیسات برقی نوشته مهندس پرویز فروغی
 • کتاب آزمون تاسیسات  مکانیک دوره ای و طبقه بندی شده نوشته مهندس داریوش هادی زاده
 • کتاب آزمون تاسیسات برقی نوشته مهندس پوریا ساسان فر

برای مطالعه مقاله نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیک کلیک کنید.

کتاب های نمونه سوالات آزمون مهندسی ترافیک و مهندسی نقشه برداری

 • کتاب تشریح کامل سوالات آزمون های نظام مهندسی نقشه برداری نوشته مهندس حسن همراز و مهندس ایرج جزیرئیان 
 • کتاب تشریح سوالت طبقه بندی شده آزمون های نظام مهندسی ترافیک نوشته دکتر سعید منجم و مهندس رامین عابدیان 
نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی
رشته امتحانی آزمون نظام مهندسی نمونه سوالات و پاسخ آن ها
رشته معماری دانلود سوالات و پاسخ آن ها
رشته عمران دانلود سوالات و پاسخ آن ها
رشته تاسیسات برقی دانلود سوالات و پاسخ آن ها
رشته شهرسازی دانلود سوالات و پاسخ آن ها
رشته ترافیک دانلود سوالات و پاسخ آن ها
رشته نقشه برداری دانلود سوالات و پاسخ آن ها
رشته تاسیسات مکانیک دانلود سوالات و پاسخ آن ها

 

لازم به ذکر است نمونه سوالات مربوط به مرداد سال ۱۴۰۳ هستند. 

جدیدترین اخبار مرتبط با سایت نظام مهندسی inbr.ir

بازنگری نتایج آزمون ورود به حرفه رشته معماری (طراحی) مورخ مردادماه ۱۴۰۳

به اطلاع شرکت کنندگان آزمون های ورود به حرفه مهندسان رشته معماری (طراحی) مردادماه ۱۴۰۳ می رساند، پس از اتمام مهلت ارسال اعتراضات آزمون رشته معماری (طراحی)، بازنگری آن ها طی چندین مرحله رسیدگی توسط کمیته های تخصصی و تجدیدنظر در مراحل پایانی است که پس از تکمیل بررسی ها موارد در کارنامه شرکت کنندگان آزمون اعمال خواهد شد لذا متقاضیان می توانند برای اطلاع از نتیجه آزمون خود از تاریخ ۱۴۰1/۱۱/۲۸ از طریق سامانه آزمون های ورود به حرفه اقدام نمایند. بدیهی است با توجه به دقت انجام شده در بررسی اعتراضات، نتایج اعلام شده قطعی است.

اطلاعیه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان رشته معماری (طراحی) مردادماه ۱۴۰۳

پیرو اطلاعیه قبلی مبنی بر اعلام نتایج آزمون‌ های ورود به حرفه مهندسان مورخ مردادماه ۱۴۰۳ بدین وسیله به اطلاع می‌ رساند، نتایج آزمون رشته معماری(طراحی) استخراج گردیده و از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۳/09/29 بر روی سامانه آزمون‌ های ورود به حرفه قابل مشاهده می‌ باشد. لذا این عزیزان می‌ توانند از همین طریق نسبت به دریافت کارنامه اقدام نمایند.

سوال داری؟

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل در رابطه با آزمون نظام مهندسی آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که در هنگام ثبت نام در سایت inbr.ir ، تمامی اطلاعات خواسته شده را با دقت و به درستی وارد نمایید. همچنین، حتما پس از تکمیل فرم، از آن پرینت بگیرید و از آن نگهداری کنید. اگر سوال دیگری در رابطه با این سایت دارید، می توانید با ما تماس بگیرید و یا برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن به شما عزیزان پاسخ خواهند داد. 

پادکست صوتی مقاله

برای دانلود این مقاله در قالب pdf، روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (9 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1403 در چه سایتی صورت میگیرد؟

ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳ در سایت inbr.ir صورت میگیرد.

ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1403 چه زمانی است؟

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1403 از 17 اسفند ماه ۱۴۰۳ لغایت 25 اسفند ۱۴۰۳  می باشد.

آزمون نظام مهندسی 1403 چه زمانی برگزار میشود؟

زمان برگزاری نوبت اول آزمون نظام مهندسی اواسط خرداد ۱۴۰۳ است.

نظرات

12 دیدگاه دربارهٔ «inbr.ir | سایت ثبت نام و اعلام نتایج نظام مهندسی 1403»

 1. Avatar photo یونس گفت:

  سلام وقت بخیر می خواستم اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی را مشاهده کنم بعد از این که شماره موبایل را وارد می کنم رمز عبور می خواهد که فراموشی رمز عبور می زنم کد واسم فرستاده نمی شه لطفا راهنمایی ام کنید

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر این مشکل از سایت میباشد در زمان دیگر امتحان بفرمایید

 2. Avatar photo روحاني گفت:

  سلام وقت بخیر . بنده 4 سال پيش فوق ليسانس مهندسي عمران گرفتم ولي چون ليسانم رشته ديگه اي بود دوباره براي ليسانس عمران اقدام کردم و بهمن ماه سال گذشته مدرک ليسانس عمران گرفتم با توجه به موضوع سه سال آيا با مدرک فوق ليسانسم ميتونم شرکت کنم ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شنا میتونید با مدرک ارشد عمران اقدام کنید برای نظام مهندسی

 3. Avatar photo میلاد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دارای مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک شاخه طراحی جامداتم سال 90فارغ التحصیل شدم
  میخواستم بدونم توامتحان نظام مهندسی تو شاخه تاسیسات مکانیکی تو کدوم قسمت باید امتحان بدم؟اجرایی یا نظارت یا طراحی
  ممنون وسپاسگذارم

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلامدوست عزیز شاخه ی امتحان رو باید خودتون تعیین کنید.

  2. Avatar photo رضا یزدانیان گفت:

   سلام. من سال ۸۰ در رشته کاردانی مکانیک حرارت و سیالات فارغ التحصیل شدم.الان میخوام در امتحان نظام کاردانی مکانیک تاسیسات شرکت کنم و کلرت ورود به جلسه برای امتحانش رو هم گرفتم. میخواستم ازتون خواهش کنم که بهم بگید چه کتابها و منابعی رو باید تهیه کنم برای قبول شدن در آزمون مورد نظر. ممتون از شما

   1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

    سلام وقت بخیر
    با همکاران ما تماس حاصل فرمایید تا شمارا راهنمایی کنند

 4. Avatar photo ابراهیم گفت:

  سلام، چطور میتوان حوزه ی امتحان خود را به شهر دیگری تغییر داد؟ آیا یک روز قبل از آزمون میتوان این کار را انجام بدهم؟ باتشکر

  1. Avatar photo haghipor گفت:

   سلام وقت بخیر از طریق باجه های رفع نقص و ثبت درخواست امکان پذیر است

 5. Avatar photo کمال حقیری گفت:

  آیا زمان ثبت نام و تاریخ حدودی امتحان ۱۴۰۱ رو میدونید

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام
   زمان آزمون با توجه به رشته متغیر است و تا کنون اعلام نشده است
   شما میتوانید در کانال تلگرامی ما با آیدی irantahsilan@ برای اطلاع دقیق از زمان آزمون نظام مهندسی عضو بشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • بخشنامه نظام مهندسی کارشناسی ناپیوسته

  بخشنامه نظام مهندسی کارشناسی ناپیوسته + رشته ها و سنوات 1403

  اطلاع از آخرین مصوبات بخشنامه نظام مهندسی کارشناسی ناپیوسته بسیار اهمیت دارد. در سال های اخیر حذف کارشناسی ناپیوسته از نظام مهندسی اعلام و همین امر موجب اعتراض بسیاری از مهندسین شد. اما با اصلاح قانون نظام مهندسی کارشناسی ناپیوسته...
 • زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی

  زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1403 + تقویم آموزشی inbr.ir

  برای دریافت پروانه نظام مهندسی و گواهی اشتغال به کار از این سازمان لازم است افراد حتماً در آزمون هایی که از طرف سازمان نظام مهندسی اعلام می شود شرکت کرده و حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند تا...
 • ثبت نام آزمون نظام مهندسی

  ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1403 + زمان، شرایط و مدارک inbr.ir

   ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳ آغاز شد. در این آزمون داوطلبان می توانند با انواع مدرک های تحصیلی و اطلاع از راهنمای ثبت نام آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند. به صورت کلی افراد شرکت کننده در آزمون نظام مهندسی...
 • شرایط آزمون نظام مهندسی

  شرایط آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳ + سابقه کار مورد نیاز

  متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون نظام مهندسی را دارند باید دارای شرایط آزمون نظام مهندسی در رشته هایی که از طرف این سازمان اعلام می شود باشند. بدین ترتیب، به شرکت کنندگانی که موفق به اخذ نمره قبولی شوند،...
تماس با مشاور