ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شهریه مدارس نمونه دولتی 1403 + کلیه مقاطع | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۵۶
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۷ فروردین ۱۴۰۳
شهریه مدارس نمونه دولتی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در میان مراکز آموزشی دولتی، مدارس نمونه دولتی از امتیاز و رتبه بسیار خوبی برخوردارند؛ به همین دلیل نیز بسیاری از دانش‌ آموزان برای ورود به این مدارس با شرکت در آزمون ورودی آن با یکدیگر رقابت می‌ کنند. یکی از مهم ترین اطلاعاتی که باید در خصوص این مدارس داشته باشید، جدول نرخ جدید شهریه مدارس نمونه دولتی است.

به همین دلیل نیز در این مقاله نرخ شهریه مدارس نمونه دولتی را در استان های مختلف ایران ارائه کردیم. داوطلبانی که قصد تحصیل در مدارس نمونه دولتی را دارید می بایست ابتدا به جدول شهریه مدارس نمونه دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کرده و اطلاعات لازم را درخصوص میزان شهریه ای که می بایست پرداخت کنند، بدست آورند.

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که قبولی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی بدون برنامه ریزی صحیح و مطالعه اصولی محقق نخواهد شد؛ به همین دلیل هم پیشنهاد می کنیم تا از راهنمایی مشاوری کاردان بهره مند شوید. برای برقراری با مشاوران خبره ایران تحصیل در تمامی ایام هفته تنها کافیست تا با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

نحوه پرداخت شهریه در مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

مدارس نمونه دولتی به عنوان یکی از مدارس مورد تقاضا و مطلوب در میان دانش‌آموزان و اولیای آنان شناخته می‌شوند. علیرغم اینکه این نوع مدارس از نظر رتبه‌بندی، در جایگاهی پایین‌تر از مدارس تیزهوشان قرار می‌گیرند، اما از لحاظ کیفیت علمی و امکانات آموزشی، در وضعیتی بسیار مطلوب به سر می‌برند و تعداد قابل‌توجهی از متقاضیان جهت ثبت‌نام در این مدارس وجود دارد.

ملاک‌های ثبت‌نام در مدارس نمونه دولتی شامل طیف گسترده‌ای از معیارها و جزئیات است که یکی از این معیارها، پرداخت شهریه برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ است. در مواردی، علی‌رغم پذیرش دانش‌آموز در مدرسه نمونه دولتی، امکان پرداخت کامل مبلغ شهریه تعیین‌شده توسط اولیا و خانواده‌ها وجود ندارد، لذا برای موقعیت‌هایی از این دست، راهکارهایی تدارک دیده‌شده‌است که عبارتند از:

اولیا می‌توانند در آغاز سال تحصیلی، نصف یا یک‌سوم از مبلغ شهریه را پرداخت نموده و مابقی را به صورت اقساط به مدرسه نمونه دولتی واریز کنند.

اولیا دانش‌آموزان پذیرفته‌شده در مدارس نمونه دولتی می‌توانند با توجه به شرایط هر مدرسه، مبلغ شهریه را به صورت ماهانه به مسئولین مدرسه پرداخت نمایند.

باید توجه داشت که موارد فوق توسط مسئولین مدارس مشخص‌شده‌و با توجه به شرایط مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ تعیین می‌گردند. بنابراین، هریک از این شرایط ممکن است قابل تغییر و متفاوت باشند.

برای مشاهده نتایج آزمون نمونه دولتی کلیک کنید.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

جدول نرخ جدید شهریه مدارس نمونه دولتی 1403

مدارس نمونه دولتی از جمله مدارسی است که دانش آموزان علاوه بر شرکت در آزمون ورودی آن می بایست شهریه ای را به  صورت سالانه پرداخت کنند. به همین دلیل هم پیشنهاد می کنیم تا قبل از شرکت در آزمون از نرخ شهریه مدارس نمونه دولتی کسب اطلاع کنید و سپس برای قبولی در آن اقدام کنید.

لازم به ذکر است که این شهریه براساس جزییات اعلام شده از سوی اداره آموزش و پرورش دریافت می‌ گردد و مقدار آن نیز هر سال تغییراتی را خواهد داشت.

شرایط خانواده‌ها و دانش‌آموزان در هر یک از استان‌های کشور با یکدیگر متفاوت است و در نتیجه میزان درآمد و اشتغال‌زایی در هر یک از این مناطق نیز دچار اختلاف و تغییر است.

بنابراین میزان هزینه شهریه در نظر گرفته‌شده‌برای مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ هر استان با استانی دیگر متفاوت خواهد بود.

با وجود تمامی این عوامل، شهریه مدارس نمونه دولتی نباید از یک میزان مشخصی کمتر یا بیشتر باشد. در غیر این صورت با اطلاع از نحوه شکایت از مدارس غیر دولتی می‌توان از میزان شهریه دریافتی آنان شکایت کرد.

در این بخش شهریه مصوب برای مدارس نمونه دولتی استان‌های کشور در سال گذشته شرح داده‌شده‌است که به محض اطلاع از شهریه مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ جدول زیر بروزرسانی می‌شود.

 

مقطع ابتدایی با 31 ساعت زمان آموزشی حداقل 2 میلیون تومان شهریه حداکثر 7 میلیون و 500 هزار تومان شهریه
مقطع متوسطه اول با 38 ساعت زمان آموزشی حداقل 3 میلیون و 500 هزار تومان شهریه حداکثر 8 میلیون تومان شهریه
مقطع متوسطه دوم با 42 ساعت زمان آموزشی حداقل 4 میلیون تومان شهریه حداکثر 12 میلیون تومان شهریه

 

متقاضیانی که در خصوص نرخ شهریه مدارس نمونه دولتی شهر خود سوال دارند، می توانند با کارشناسان ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس گرفته و از جزئیات مورد نیاز خود مطلع شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه قبولی در آزمون نمونه دولتی بر روی لینک کلیک کنید.

چه مواردی بر شهریه مدارس نمونه دولتی تاثیرگذار خواهد بود؟

همانطور که می دانید، نرخ شهریه مدارس نمونه دولتی در هر یک از استان های کشور و حتی در هر یک از مناطق شهرهای مختلف، متفاوت خواهد.

چه مواردی بر شهریه مدارس نمونه دولتی تاثیرگذار خواهد بود؟

واضح‌ ترین دلیل، میزان امکانات مدارس است. به طور مثال برخی مدارس امکانات و ساعات آموزشی بیشتری را در اختیار دانش‌ آموزان قرار می‌ دهند. از طرفی شرایط اقتصادی مردم منطقه نیز بر روی شهریه تاثیر گذار خواهد.

در بسیاری از مناطق محروم که خانواده‌ ها توانایی پرداخت شهریه بالا ندارند، هزینه‌ ها بسیار کمتر اعمال خواهد شد.

از دیگر عوامل تاثیر گذار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

🔶 درآمد ساکنین هر منطقه

🔶 مدت زمان آموزش در مدارس دولتی نمونه

🔶 میزان شهریه مدارس خصوصی (به دلیل آنکه شهریه مدارس دولتی نمونه در هر منطقه، نصف شهریه مدارس خصوصی آن منطقه است.)

برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام مدارس نمونه دولتی بر روی لینک کلیک کنید.

آیا شهریه مدارس نمونه دولتی به صورت نقدی و یکجا دریافت می‌ شود؟

اگرچه پرداخت شهریه در مدارس نمونه اجباری نیست اما از بابت نحوه پرداخت آن لازم نیست نگران باشید؛ زیرا بسیاری از خانواده‌ ها به دلیل مشکلات مالی توانایی پرداخت یک جای شهریه را نخواهند داشت.

به همین دلیل هم مدارس در این مورد همکاری لازم را با خانواده‌ ها دارند. در نتیجه، در جواب سوال باید به شما بگوییم که خیر، شهریه یک جا دریافت نمی‌ شود و شما می‌ توانید به صورت قسطی نیز شهریه را پرداخت کنید.

برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی بر روی لینک کلیک کنید.

هزینه مدارس نمونه دولتی بالاتر است یا مدارس غیرانتفاعی؟

در مورد هزینه و تفاوت آن با مدارس غیر انتفاعی، باید به شما بگوییم که در برخی موارد غیرانتفاعی و در برخی موارد نمونه دولتی بیشتر خواهد بود.

 

هزینه مدارس نمونه دولتی بالاتر است یا مدارس غیرانتفاعی؟

مدارس غیر انتفاعی اصولا شهریه‎ های بیشتری نسبت به نمونه دولتی خواهند داشت زیرا شخصی بوده و زیر نظر دولت نیستند.

اما در برخی از موارد با در نظر گرفتن امکاناتی متمایز، گاهی مدارس نمونه دولتی شهریه‌ هایی بالا را از دانش‌ آموزان دریافت می کنند.

در صورتی که مدرسه‌ ای خاص مد نظر شماست و نیاز به اطلاعات بیشتری از جدول نرخ جدید شهریه مدارس نمونه دولتی دارید، می‌ توانید با کارشناسان ما به شماره 9099075307 تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

برای آشنایی با مراحل ثبت نام نمونه دولتی ششم روی لینک کلیک کنید.

آیا استفاده از سهمیه بر شهریه تاثیرگذار خواهد بود؟

در شرایط پذیرش مدارس نمونه دولتی، استفاده از سهمیه‌ هایی خاص امکان پذیر است. ظرفیت پذیرش این دانش‌ آموزان تنها 10 درصد است که در ادامه با جزییات آن بیشتر آشنا می‌ شویم.

❇️ فرزندان شاهد می‌ توانند از سهمیه خود برای پرداخت شهریه استفاده کنند.

❇️ فرزندان جانبازان پنجاه و بالاتر و فرزندان آزادگانی با بیشتر از سه سال سابقه در اسارت بودند، می‌ توانند از سهمیه استفاده کنند.

❇️ فرزندان جانبازان بیست و پنج تا چهل و نه درصد و فرزندان آزادگانی با بیش از شش ماه سابقه در اسارت بودند، می‌ توانند از سهمیه خود استفاده کنند.

❇️ فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد و فرزندان آزادگانی با کم تر از شش ماه سابقه در اسارت بودند، می‌ توانند از سهمیه  استفاده کنند.

❇️ افراد دارای سهمیه شاهد اگر هفتاد درصد نمره آخرین فرد قبولی را کسب کرده باشند، می‌ توانند از سهمیه خود بهره ببرند.

💢 توجه داشته باشید برای این دانش‌ آموزان میزان شهریه مدارس نمونه دولتی با دیگر دانش‌ آموزان یکسان است.

 

 

بنر کال تو اکشن

برای آشنایی و نحوه ورود به سامانه ثبت نام نمونه دولتی گلستان روی لینک کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب شهریه مدارس نمونه دولتی

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که پیش از ثبت نام در مدارس نمونه دولتی باید بدست آورید، میزان شهریه مدارس نمونه دولتی است. همانطور که بیان شد، مدارس نمونه دولتی، مدارسی شهریه پرداز می باشند و نرخ شهریه آن سالانه توسط وزارت آموزش و پرورش مشخص می شود.

این میزان شهریه سالانه حدود 10 الی 15 درصد افزایش می یابد؛ به همین دلیل نیز لازم است تا متقاضیان از جدول نرخ جدید شهریه مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی خود و نیز عوامل تاثیر گذار بر افزایش شهریه مطلع شوند.

در مقاله فوق جدول شهریه مدارس نمونه دولتی به صورت حداقلی و حداکثری بیان شده است. متقاضیان گرامی می توانند پس از مطالعه دقیق مقاله، چنانچه در این مورد سوالی داشته باشند با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل کنند.

متخصصان ما همه روزه (حتی در ایام تعطیل) از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. هم چنین می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه برای ما نوشته و ارسال کنید. در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود.

 

? برای دانلود فایل پی دی اف  مقاله شهریه مدارس نمونه دولتی کلیک کنید.

4.1/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

جدول نرخ جدید شهریه مدارس نمونه دولتی در هر سال چقدر افزایش خواهد داشت؟

هر سال بین 10 الی 15 درصد شهریه‌ های مدارس افزایش می‌یابد.

نرخ شهریه مدارس نمونه دولتی چگونه تعیین می‌شود؟

این شهریه هر سال براساس امکانات مدارس، منطقه و شهر مورد نظر که مدرسه در آن قرار گرفته است، تعیین می‌ شود.

میزان شهریه مدارس نمونه دولتی بیشتر است یا مدارس غیرانتفاعی؟

برای مقایسه شهریه مدارس نمونه دولتی و غیرانتفاعی لازم است موارد متعددی را در نظر داشته باشید اما به صورت کلی شهریه مدارس غیرانتفاعی بیشتر خواهد بود.

نظرات

56 دیدگاه دربارهٔ «شهریه مدارس نمونه دولتی 1403 + کلیه مقاطع | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام بر شما.

  زیر پوشش بهزیستی یا کمیته امداد بودن بر شهریه اثر نمیذاره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای برخی دانشگاه ها ممکن است باعث تخفیف شهریه ای بشود

 2. Avatar photo محتشم هستم گفت:

  سلام و ممنون بابت مقاله مفیدتان
  هزینه مدارس نمونه دولتی ابوتراب یا همان گل نراقی در شهرقدس چقدر میشه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   میزان شهریه در متوسطه اول نمونه دولتی در سال 1402 میانگین 12 میلیون بود و متوسطه دوم میانگین 16 میلیون می باشد

 3. Avatar photo محمد گفت:

  سلام خسته نباشید شهریه در استان بوشهر شهر کنگان مدرسه نمونه معلم چه قدر است؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. برای شهریه ی دقیق باید از خود مدرسه استعلام بگیرید.

 4. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید شهریه مدرسه بنت الهدی شهریار چقدر هستش

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   بین 15 الی 25 میلیون تومان

 5. Avatar photo بدون نام گفت:

  شهریه مدرسه نمونه دولتی در استان فارس/کازرون چقدره؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   1 سوم شهریه ی مدرسه غیر انتفاعی همان منطقه

 6. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام ببخشید شهریه مدارس نمونه دولتی در آذربایجان شرقی چقدر است؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. شهریه بطور نتوسط بین ۱۲ تا ۱۸ میلیون متغییر میباشد.

 7. Avatar photo .... گفت:

  سلام شهریه در کامفیروز جنوبی چقدر است مدرسه پروین اعتصامی

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام برای دریافت مشاوره کامل تماس بگیرید

 8. Avatar photo .... گفت:

  سلام شهریه در کامفیروز جنوبی چقدر است

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام برای دریافت مشاوره کامل تماس بگیرید

 9. Avatar photo مالک گفت:

  سلام هزینه مدرسه دخترا نه نمونه دولتی در منطقه 11تهران چقدر است آیا کسی توان پرداخت هزینه را نداشته باشه ثبت نام میکنند. یا اجباری است.ممنون راهنمایی کنید

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شهریه ها بیتن 8 تا 10 تومن میباشد وتنها به صورت اقساط ممکن است

 10. Avatar photo احسان گفت:

  سلام
  شهریه مدرسه نمونه دولتی جاویدان منطقه ۶ امسال چقدره؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز. شهریه ی مدارس بصورت کلی میباشد. حدود قیمت بین 18 تا 20 تومن میباشد.

 11. Avatar photo K.Sh گفت:

  شهریه دبیرستان دوره دوم نمونه دولتی المهدی مشهد ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   به شرایط مدرسه،امکانات و… بستگی دارد.اما معمولا بین 6-12 میلیون متغیر است.

 12. Avatar photo K.Sh گفت:

  سلام شهریه دبیرستان دوره دوم المهدی چنده ؟ و المهدی بهتره یا امام رضا واحد ۱

  1. Avatar photo moradian گفت:

   قت بخیر
   شرایط این دومدرسه مطرح شده و سوابق تحصیلی شما نیاز به بررسی بیشتری دارد میتوانید برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 13. Avatar photo گفت:

  سلام ببخشید شهریه مدرسه نمونه دولتی مهدیه در سرخس چقدر هست؟؟؟

  1. Avatar photo moradian گفت:

   سلام وقت بخیر
   میزان شهریه مدارس نمونه دولتی برای دوره متوسطه اول بین 3 الی 9 میلیون می باشد در نظر داشته باشید هر ساله ده الی پانزده درصد افزایش شهریه وجود داشته باشد
   همچنین میزان شهریه دوره متوسطه دوم بین 4 میلیون الی 12 میلیون تومان است در این مقطع هم10 الی 15 درصد افزایش شهریه وجود دارد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام دبیرستان البرز

  ثبت نام دبیرستان البرز 1403 {شرایط جدید} + ورود mandegaralborz

  دانش‌آموزانی که تمایل به ادامه تحصیل و ثبت نام دبیرستان البرز در دوره  متوسطه دوم دبیرستان ماندگار البرز را دارند، می‌توانند در دوره زمانی مقرر با مشاهده شرایط ثبت نام دبیرستان البرز برای ثبت‌نام آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • پشتیبانی سامانه مای مدیو

  پشتیبانی سامانه مای مدیو + شماره تماس پاسخگو my.medu.ir

  پشتیبانی سامانه مای مدیو با هدف خدمت‌رسانی به کاربرانی از جمله دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیا راه‌اندازی شده است. چون خیلی از افراد بعد از مراجعه به این سایت شاید به پشتیبانی مای مدیو نیاز پیدا نمایند. شما در حین ورود...
 • احراز محل سکونت دانش آموزان

  احراز محل سکونت دانش آموزان مای مدیو + راهنما تصویری my.medu

  احراز محل سکونت دانش آموزان برای آن دسته از دانش‌آموزان که قصد دارند در پایه اول و سایر مقاطع تحصیلی ثبت‌نام کنند، ضروری است. این افراد باید قبل از این که فرم‌های ثبت‌نام را در سایت کامل کنند، باید نحوه...
تماس با مشاور