ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

Shad.medu.ir – ورود به سایت شاد آموزش و پرورش

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۹ دی ۱۴۰۲
shad.medu.ir
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام دانش آموزان، معلمان و مدیران در سامانه shad.medu.ir با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و به دنبال تعطیلی تمامی مدارس کشور  اجباری شد. تمامی دانش آموزان باید با ورود به سامانه شاد مطالب درسی خود را از معلم خود دریافت کنند و در مقابل تکالیف درس خود را نیز از این طریق برای وی ارسال نمایند. اما در این میان افراد زیادی هستند که با نحوه عضویت در سامانه دانش آموزی شاد یا shad.medu.ir آشنایی کافی را ندارند و به دنبال کسب اطلاعاتی در این رابطه هستند.

باید خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه عرض کنیم که عضویت در سامانه شاد آموزش و پرورش یا shad.medu.ir  با طی مراحل و فرآیندهایی همراه است که هر فرد در صورت نیاز به ثبت نام باید از آن ها اطلاع داشته باشد.

در این نوشته،‌با شما همراه هستیم تا با نحوه عضویت در سامانه دانش آموزی شاد آشنا شوید و بدانید که چگونه باید برای احراز هویت در سامانه shad.medu.ir اقدام کنید. به دلیل اجباری شدن آموزش از طریق سامانه شاد در نتیجه باید به طور کامل از نحوه ورود به سامانه شاد اطلاع داشته باشید.

هدف از استفاده از سامانه شاد و احراز هویت در سامانه shad.medu.ir چیست؟

این روزها دیگر مردم ایران روال عادی زندگی گذشته خود را ندارند. دیگر دانش آموزان صبح زود برای رفتن به مدرسه برای شرکت در کلاس های درسی و یا امتحانات از خواب بیدار نمی شوند.

همه علت این موضوع را می دانیم. علت این همه آشفتگی و بهم ریختگی اوضاع چیزی به جز شیوع ویروس کرونا در جامعه نیست. بیماری که گویا قصد رخت بربستن و رفتن ندارد و همچنان باید با آن دست و پنجه نرم کرد.

با توجه به عدم امکان حضور دانش آموزان در سر کلاس های درس عضویت در سامانه دانش آموزی شاد برای تمامی محصلان عزیز الزامی شد.

در واقع، سامانه شاد آموزش و پرورش راهی شد برای فراهم شدن امکان تدریس آنلاین برای معلم ها و یادگیری دروس برای تمامی دانش آموزانی که نمی خواهند با تعطیلی مدارس از درس و مدرسه عقب بیفتند.

سامانه ای که در ابتدا باید از طریق سامانه shad.medu.ir برای نصب آن اقدامات لازم را انجام داد و در نهایت برای احراز عضویت جهت ورود به سامانه شاد از طریق سامانه shad.medu.ir اقدام کرد.

فقط توجه داشته باشید که امکان عضویت در سامانه دانش آموزی شاد تنها از طریق گوشی های اندروید برای افراد فراهم است.

به این معنا که با گوشی های آیفون و سیستم عامل های ios امکان ورود به سامانه شاد برای دانش آموزان، معلمان و مدیران وجود ندارد.

حتی شما امکان ورود به سامانه شاد آموزش و پرورش را به وسیله کامپیوتر را هم ندارید.

به جز گوشی های دارای سیستم عامل اندروید تمامی افراد می‌توانند از طریق شاد وب یا همان نسخه تحت وب اپلیکیشن شاد برای عضویت در سامانه دانش آموزی شاد و ورود به سامانه شاد اقدام کرد.

قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت آموزش های مجازی از طریق نرم افزار شاد با نحوه نصب و همین طور طرز کار آن آشنایی لازم را پیدا کنید تا مشکل خاصی در زمینه های یاد شده نداشته باشید

راهنمای تصویری عضویت در سامانه shad.medu.ir

پیش از این که تمامی دانش آموزان و معلمان وارد سامانه شاد آموزش و پرورش شوند مدیر هر یک از مدارس باید تمامی اطلاعات لازم معلم ها و دانش آموزان را در سامانه ای به نام سناد ثبت کند و حتی برای بررسی و البته تأیید آن ها نیز اقدام کند.

توجه داشته باشید که ورود به سامانه شاد آموزش و پرورش و احراز هویت افراد در سامانه shad.medu.ir برای تمامی دانش آموزان، معلمان و مدیران به سادگی امکان پذیر است و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

در ادامه این مقاله با شما در رابطه با راهنمای تصویری نحوه عضویت در سامانه دانش آموزی شاد و شیوه احراز هویت در سامانه shad.medu.ir در خدمت شما عزیزان همراه هستیم.

. در قدم اول برای ورود به سامانه شاد آموزش و پرورش و به دنبال آن احراز هویت در سامانه shad.medu.ir هر فرد باید از طریق مرورگر گوگل خود وارد سایت shad.medu.ir شود.

 

ورود به سامانه شاد

 

. با ورود به سامانه شاد در قدم بعدی باید دکمه ورود به برنامه را بزنید تا بدین ترتیب مراحل بعدی را پی بگیرید.

عضویت در سامانه شاد دانش آموزی شاد

 

. در مرحله بعدی هر شخص حال چه دانش آموز، چه معلم و چه مدیر باید شماره تلفن همراهی را در فیلد موجود در صفحه بعد درج کند و در ادامه دکمه ورود را بزند.

 

سامانه شاد آموزش و پرورش

 

. با درج شماره موبایل نوبت به دریافت کد فعال سازی به شماره تلفن همراه وارد شده می رسد. شما دوستان عزیز باید کد ارسالی را در دومین کادر موجود در اپلیکیشن وارد کنید بعد هم باید دکمه ورود را بزنید.

 

سایت shad.medu.ir

. قدم بعدی درج نام و نام خانوادگی در فیلدهای موجود در صفحه باز شده می رسد. بعد از درج نام و نام خانوادگی شما دوستان و عزیزان باید علامت تأیید بالای صفحه را لمس کنید.

 

سامانه دانش آموزی شاد

. در ششمین مرحله باید اولین گزینه یعنی ورود مدیر، معلم و دانش آموز را بزنید تا بدین ترتیب به صفحه بعدی وارد شوید.

 

سامانه آنلاین shad.medu.ir

 

. در هفتمین مرحله لزوماً باید به عنوان یک مدیر یا معلم کد ملی خود را در فیلد مربوطه درج کنید.

ولی در صورت دانش آموز بودن لزوماً باید گزینه افزودن دانش آموز را برای ورود به مرحله بعد کلیک بفرمایید.

 

عضویت shad.medu.ir

. در مرحله بعدی پیغامی را بر روی صفحه تلفن همراه خود مشاهده می کنید که در آن از شما خواسته می شود که برای احراز هویت جهت عضویت در سامانه شاد اقدام کنید.

در این زمان شما به سامانه ای به نام shad.medu.ir جهت احراز هویت هدایت می شوید. در سامانه shad.medu.ir اطلاعاتی از شما درخواست می شود که جهت احراز هویت مجبور به درج آن در فیلدهای مربوطه در سامانه shad.medu.ir هستید.

 

ساشی.ئثیع.هق

 

با درج این اطلاعات در سامانه shad.medu.ir نوبت به کلیک بر روی گزینه ورود به گروه کلاس من جهت ورود به کلاس درسی می رسد.

 

درج اطلاعات در shad.medu.ir

خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که در این مرحله یعنی مرحله احراز هویت در سامانه shad.medu.ir امکان بروز خطا برای شما وجود دارد.

در واقع، افراد زیادی در زمان عضویت در سامانه دانش آموزی شاد و برای احراز هویت در سامانه شاد دچار مشکل شده اند و خطای ارسال شده از سیستم را مشاهده کرده اند.

اما هیچ جای نگرانی در رابطه با احراز هویت در سامانه shad.medu.ir نیست و شما می توانید با یک بار ورود مجدد به سامانه بر روی گزینه ورود دانش آموز، معلم و مدیر کلیک بفرمایید.

احراز هویت shad.medu.ir

. بعد از انجام احراز هویت می توانید با کلیک بر روی گزینه لیست دانش آموزان تا بدین ترتیب تمامی اطلاعات از جمله لیست کلاس ها را مشاهده بفرمایید.

 

ثبت نام در shad.medu.ir

بعد از انجام این مراحل و احراز هویت در سامانه shad.medu.ir می توانید به راحتی از نرم افزار نصب شده بر روی تلفن همراه خود استفاده کنید.

جهت دریافت بهترین برنامه ریزی برای قبولی در آزمون تیزهوشان در هر دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

برای استفاده از نسخه تحت وب سامانه شاد چه کاری باید انجام دهم؟

همان طور که بالاتر خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کردیم در صورت میسر نبودن امکان استفاده از نسخه موبایلی سامانه شاد می توانید به آسانی از نسخه تحت وب برنامه شاد استفاده کنید.

اما آیا با نحوه نصب و استفاده از این نسخه تحت وب آشنایی دارید؟ در این بخش، با ذکر نحوه ورود به سامانه شاد از طریق نسخه تحت وب در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی جامع در رابطه با نحوه ورود به سامانه شاد هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در تماس باشید تا بدین ترتیب اطلاعاتی جامع را در این رابطه بدست آورید.

در ادامه این بحث با شما در رابطه با نحوه ورود به سامانه شاد از طریق نسخه تحت وب در خدمت شما عزیزان همیشه همراه هستیم.

. در قدم اول برای ثبت نام در سامانه شاد از طریق نسخه تحت وب باید باید به سایتی تحت عنوان web.shad.medu.ir وارد شوید و با طی فرآیندها و مراحلی کار ثبت نام را انجام دهید.

. در مرحله بعدی از شما خواسته می شود که شماره تلفن همراه خود را در فیلد مربوطه درج بفرمایید. در قدم بعدی لزوماً باید با زدن بر روی گزینه مرحله بعدی به صفحه بعد وارد شوید.

. مرحله بعد دریافت کدی برای فعال سازی برنامه است که از طریق اس ام اس می توانید آن را دریافت کنید.

. قدم بعدی همان درج کد فعال سازی است که به شماره تلفن داده شده به نسخه تحت وب سامانه شاد ارسال می شود.

. بعد از زدن بر روی گزینه ورود دانش آموز نوبت به درج اطلاعاتی از جمله کد ملی، تاریخ دقیق تولد و همین طور شماره شناسنامه می رسد که باید به طور دقیق آن ها را درج کنید.

برای ورود به سایت ثبت نام مدارس اتباع روی لینک کلیک کنید.

به عنوان یک تبعه خارجی می توانم از اپلیکیشن شاد استفاده کنم؟

شاید شما دوست عزیز هم به عنوان یک دانش آموز یکی از اتباع خارجی باشید و این سؤال در ذهنتان باشد که آیا من به عنوان یک تبعه می توانم از اپلیکیشن شاد استفاده کنم یا خیر؟

در پاسخ باید خدمت دوست عزیز دانش آموز عرض کنیم که بله شما مشکلی در رابطه با نصب و استفاده از این نرم افزار ندارید و حتی می توانید به‌‌ آسانی برای احراز هویت در سامانه shad.medu.ir نیز اقدام بفرمایید.

تنها فرق شما با افراد ایرانی این است که به جای این که کد ملی تان را در فیلد مربوطه درج کنید باید کد هویتی خود را به طور دقیق و صحیح در سامانه وارد کنید.

البته شما نیازی به درج اطلاعات شناسنامه ای مانند شماره تلفن نیز ندارید و این کار فقط مختص دانش آموزان ایرانی الاصل است.

والا در مابقی مراحل ثبت نام و استفاده از نرم افزار شاد همچون سایرین عمل می فرمایید.

برای ورود به سایت ثبت نام مدارس اتباع روی لینک کلیک کنید.

نصب سامانه shad.medu.ir روی سیستم عامل ios

بسیاری از خانواده ها و حتی فرزندان آن ها اصلاً گوشی با سیستم عامل اندروید ندارند و موبایل مورد استفاده آن ها آیفون است.

در اینجا این سؤال پیش می آید که آیا محدودیتی برای نصب اپلیکیشن شاد برای این قبیل از افراد وجود ندارد؟

آیا آموزش و پرورش نسخه آیفون این نرم افزار را نیز در دسترس دانش آموزان و خانواده هایشان قرار داده است؟

در پاسخ باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که نصب نرم افزار شاد و ورود به آن تنها از طریق سیستم عامل اندروید برای شما میسر است و آموزش و پرورش اقدامی برای طراحی آن جهت گوشی های آیفون با سیستم عامل اندروید انجام نداده است.

حتماً‌ الان می پرسید حال که نمی توانیم از طریق سیستم عامل آیفون وارد سامانه شاد شویم و برای نصب آن اقدام کنیم تکلیف ما چه می شود؟

استفاده از این نرم افزار چه برای تدریس و چه برای یادگیری دروس اجباری است اما متأسفانه گوشی تلفن اندروید در دسترس ما نیست.

باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که نگران نباشد و اضطراب و استرس به خود وارد نکنید. درست است که نمی توان به وسیله گوشی های آیفون وارد برنامه شاد شد اما نسخه تحت وب می تواند در این مواقع به داد شما برسد.

همان طور که بالاتر خدمت شما عزیزان عرض کردیم نسخه تحت وب برنامه شاد به آسانی قابل دسترس است و می توانید بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید.

البته امیدواریم مسئولین دولت در آینده ای نزدیک برای ساختن نسخه آیفون این نرم افزار نیز تمهیداتی را بیندیشند تا دیگر کسی مشکلی در این رابطه نداشته باشد.

قابلیت ذخیره محتوای سامانه shad.medu.ir داخل گوشی

شاید شما دوست عزیز دانش آموز نتوانید در یک زمان خاص از محتوای درسی ارائه شده به وسیله معلم در داخل نرم افزار شاد استفاده کنید.

در این مواقع ممکن است این سؤال به ذهن شما برسد که آیا می توانم این محتوای درسی را داخل گوشی ذخیره کنم و بعداً در فرصتی مناسب از آن استفاده کنم؟

در جواب باید خدمت شما عزیز دانش آموز عرض کنیم که بله شما به آسانی می توانید این کار را انجام دهید تا بدین ترتیب از برنامه های ارائه شده به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و هر آن چه را که باید یاد بگیرید.

اگر زمان تدریس معلم در برنامه شاد با برنامه های رسانه ملی تداخل داشت چکار کنم؟

شاید این پرسش در ذهن شما هم مطرح شود که اگر یک زمانی برنامه های درسی ارائه شده در رسانه ملی با زمان تدریس معلم در نرم افزار شاد در یک زمان بود چه کاری می توان انجام داد؟

ببینید دوستان اگر زمانی این اتفاق افتاد به هیچ وجه نگران نباشید. در صورتی که از قبل با معلم خود هماهنگ کنید می توانید دیرتر در کلاس شرکت کنید و یا این که کلاً در کلاس حضور نداشته باشید.

البته، مطمئن باشید که غیبتی در صورت حاضر نبودن در کلاس آنلاین برای شما منظور نمی شود. اما به هر حال حضور در کلاس بخشی از نمره مستمر شماست و باید به این موضوع توجه لازم را مبذول داشته باشید.

سامانه shad.medu.ir و بازگشایی مدارس

مسلماً همه شما دوستان عزیز دانش آموز دیگر از مجازی درس خواندن و به اصطلاح بچه ها وجود مدرسه در گوشی همراه خسته شده اید.

محال ممکن است که الان دلتان برای همکلاسی هایتان، مدرسه، بابای مدرسه و حتی زنگ تفریح و بوفه تنگ نشده باشد.

هیچ وقت فکرش را می کردید که انقدر طولانی به مدرسه نروید و حتی حسرت دویدن در حیاط مدرسه را هم در دل داشته باشید؟!

هیچ وقت فکرش را می کردید که حتی دلتان برای آن همکلاسی که هر روز کلی با هم دعوا و جر و بحث می کردید تنگ شود؟

آن قدر که با خود بگویید فقط من به مدرسه برگردم… فقط مدرسه ها باز شود… قول می دهم دیگر با او دعوا و جر و بحثی نکنم…

هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که روزی همه این ها تبدیل به یک حسرت برای همه دانش آموزان شود.

اما حالا دیگر درس خواندن از طریق گوشی و در خانه ماندن و در جمع دوستان و همکلاسی ها نبودن واقعاً دانش آموزان را خسته و دل آزرده کرده است.

حالا همه منتظر این هستند که ببینند آیا مدرسه ها از مهر ماه باز می شود یا باز هم اپلیکیشن شاد و مجازی درس خواندن ادامه دارد.

راستش را بخواهید مسئولان هم تمایل زیادی به بازگشایی مدارس و حضور دوباره دانش آموزان در آن ها دارند.

اما فعلاً نمی توان نظری قطعی در این رابطه صادر کرد. علی الخصوص در شهرهایی مانند تهران که متأسفانه وضعیت هنوز هم قرمز است و مدام باید مراقب بچه ها و دانش آموزان بود.

اگر به دنبال اخباری دقیق و موثق در رابطه با بازگشایی مدارس از مهر ماه هستید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در تماس باشید تا تمامی اطلاعات به روز و اخبار منتشر شده در این رابطه را در اختیار شما دوست عزیز قرار دهند.

 

3.9/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای ورود به سامانه شاد و عضویت در آن از چه سامانه ای اقدام کنیم؟

آموزش تصویری گام به گام ورود به سامانه دانش آموزی شاد را با ورود به این سایت مطالعه کنید.

چگونه می توان برای احراز هویت در سامانه شاد اقدام کرد؟ 

احراز هویت در سامانه شاد از طریق سامانه shad.medu.ir انجام می شود. برای کسب اطلاعاتی دقیق تر در این رابطه با مشاوران حاضر در مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

آیا ورود به سامانه شاد از طریق سیستم عامل IOS امکان پذیر می باشد؟

بله جهت راهنمای استفاده از سامانه شاد با سیستم عامل ios وارد سایت شوید.

آیا امکان نصب سامانه شاد آموزش و پرورش از طریق کامپیوتر نیز وجود دارد؟ 

خیر. سامانه شاد تنها برای تلفن همراه آن هم گوشی های اندرویدی طراحی شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • استعلام ثبت نام مدارس 1403 + مشاهده وضعیت دانش آموز

  استعلام ثبت نام مدارس 1403 + مشاهده وضعیت دانش آموز

  سامانه مای مدیو، مسئول ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس است و با دریافت مشخصات تحصیلی، شناسنامه‌ای و برخی دیگر از اطلاعات، ثبت نام را انجام می‌دهد. والدین و دانش‌آموزانی که در مدرسه ثبت نام کرده‌اند، در پی استعلام ثبت نام...
 • پیش ثبت نام مدارس اینترنتی + نحوه ثبت نام my.medu.ir

  پیش ثبت نام مدارس اینترنتی + نحوه ثبت نام my.medu.ir

  با راه اندازی سامانه مای مدیو، فرآیند پیش ثبت نام در مدارس اینترنتی شده است. از این پس، دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به این سامانه، به‌صورت آنلاین و از هر جایی که دسترسی به اینترنت دارند، برای ثبت نام در...
 • ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا

  ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا ۱۴۰۳ + {راهنما تصویری} | لینک ورود

  سامانه ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا جهت صرفه جویی در وقت و انرژی والدین و دانش‌آموزان، در این مقطع راه‌اندازی شده‌است. در این سامانه دانش آموزان اول ابتدایی می توانند پیش ثبت نام خود را انجام دهند. هدف از...
 • هزینه ثبت نام جهش تحصیلی

  هزینه ثبت نام جهش تحصیلی 1403 + سایت و روش پرداخت

  هزینه ثبت نام جهش تحصیلی چقدر است؟ یا سایت پرداخت هزینه جهشی کدام است؟ اغلب این سؤالات برای والدین و دانش‌آموزان ایجاد می‌شود، دانستن پاسخ این سؤالات راه را برای ثبت نام جهش تحصیلی بسیار آسان‌تر می‌کند. جهش تحصیلی یکی...
تماس با مشاور