ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

راهنمای ثبت نام امریه سربازی در rdcir.ir

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۸ خرداد ۱۴۰۳
نحوه ثبت نام طرح امریه سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا میدانید امریه سربازی چیست و چگونه می‌شود برای ثبت نام امریه سربازی اقدام کرد؟ این روزها بسیاری از افراد به دنبال نحوه ثبت نام طرح امریه سربازی در سایت rdcir.ir هستند تا بتوانند به جای خدمت کردن در پادگان‌ها نظامی، در یکی از ادارات مدت زمان خدمت سربازی خود را بگذراند و انجام وظیفه کنند. این دسته از افراد بعد از گذراندن دوره آموزشی به ادارات و سازمان‌ها منتقل می‌شود.

لازم به ذکر است بدانید هر ساله سازمان‌ها و وزارتخانه‌هایی همچون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سازمان ثبت اسناد و املاک، وزارت آموزش و پرورش، موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی، وزارت صنایع و معادن، وزارت مسکن و شهرسازی، وزارت نفت ایران، وزارت جهاد کشاورزی و بسیاری از ارگان‌های دیگر برای دریافت سرباز به عنوان نیروی اداری اعلام آمادگی می‌کنند.

اگر به دنبال این هستید که اطلاعات کاملی نسبت به دریافت امریه سربازی در سال ۱۴۰۳ به دست بیاورید. بهتر است بدانید در ادامه مقاله تصمیم داریم مراحل ثبت نام در وب سایت rdcir.ir را به شما آموزش دهیم. در نتیجه شما با مطالعه این مقاله به راحتی می‌توانید برای ثبت نام طرح امریه سربازی اقدام کنیم. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما در وب‌سایت ایران تحصیل همراه باشید.

اطلاعیه

تمام افراد با داشتن مدرک تحصیلی دیپلم تا دکترا می‌توانند برای ثبت نام طرح امریه سربازی اقدام کنند.

فراخوان دولت برای جذب فارغ‌التحصیلان ۱۰ رشته دانشگاهی در قالب سرباز

طبق فراخوانی که هیئت دولت در تاریخ ۳ خرداد سال ۱۴۰۳ اعلام کرده است جوانانی که در 6 ماه نیمه اول سال ۱۴۰۳ در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در ۱۰ رشته دانشگاهی مشخص فارغ التحصیل شده‌اند می‌توانند بجای خدمت در پادگان‌ها از امریه وزات نفت و امریه‌های سربازی دیگر استفاده کنند. در ادامه قصد داریم شما را با 10 رشته به صورت کامل آشنا کنیم.

آشنایی با 10 رشته دانشگاهی برای دریافت امریه

بر اساس اعلام دفتر هئیت دولت افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته های علوم اقتصادی، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، مدیریت سیاستگذاری علم و فناوری، مهندسی فناوری اطلاعات، مدیریت صنایع ساکن شهر تهران، روابط بین الملل، مدیریت، مهندسی نرم‌افزار و سیاستگذاری عمومی فارغ التحصیل شدن می‌توانند از امریه سربازی استفاده کنند.

لازم به ذکر است بدانید که ثبت نام امریه سربازی در 10 رشته مشخص شده از طریق سامانه www.rdcir.ir انجام می‌شود که ما در ادامه مقاله نحوه ثبت نام امریه سربازی در rdcir.ir را به صورت کامل به شما آموزش خواهیم داد.

برای آشنایی با امریه وزارت دفاع روی لینک بزنید.

امتیازات موثر در دریافت امریه سربازی چیست؟

در این بخش از مقاله نحوه ثبت نام طرح امریه سربازی قصد داریم اطلاعاتی را نسبت به امتیازات موثر در دریافت امریه سربازی در اختیار شما قرار دهیم. لازم به ذکر است بدانید 7 پارامتر وجود دارد که می‌تواند برای شما امتیاز مثبت و موثر محسوب شود. اولین مسئله داشتن معدل بالا است. در ادامه باید به معاف از رزم بودن فرد اشاره کرد زیرا این دسته از اشخاص نمی توانند تمام وظایف یک سرباز را انجام دهند.

یکی از پارامترهای باعث میشود یک فرد برای دریافت امریه در اولویت قرار بگیرد تحت پوشش بودن در کمیته امداد و بهزیستی است. البته پارامترهای دیگری همچون متاهل بودند، فارغ التحصیل شدن از دانشگاه‌های از دانشگاه‌های تراز اول، برخورداری از سوابق علمی و پژوهشی هم اولویت محسوب می‌شود.

آخرین گزینه ای که قصد داریم با آن اشاره کنیم امتیازاتی است که برای خانواده ایثارگران، جانبازان، شهدا و آزادگان در نظر گرفته می‌شود چون این مسئله هم در دریافت امریه سربازی تاثیر بسیار زیادی دارد. در واقع اگر شرایط قید شده را داشته باشید در اولویت برای دریافت امریه سربازی قرار خواهید گرفت.

نکات بسیار مهم جهت دریافت امریه

شاید بهتر باشد قبل از دریافت امریه سربازی نسبت به برخی از موارد مطلع شوید. در گام اول بهتر است بدانید که برخی از ارگان‌ها کسری خدمت بیش از دو ماه را قبول نمی‌کنند. در نتیجه اگر شما بیش از دو ماه کسری خدمت دارید (کسری خدمت می‌تواند توسط بسیج یا جبهه پدر در اختیار فرد قرار بگیرد) آن را از دست خواهید داد. از سوی دیگر حقوقی که برای کارمندان امریه در نظر گرفته می‌شود اندازه حقوق سربازی است و به هیچ وجه قابل قیاس با حقوقی یک کارمند نمی‌باشد.

در ادامه بهتر است یک خبر خوب هم به شما بدهیم، مدت زمانی که یک شخص در اداره به عنوان امریه مشغول به کار می‌باشد جزوه سوابق استخدامی آن محسوب می‌شود که میتواند در آینده وی تاثیر مثبتی بگذارد. در نهایت اگر قصد انصراف از امریه سربازی را داشته باشید این مساله برای شما امکان‌پذیر خواهد بود. هنگام پست کردن دفترچه خدمت سربازی سعی کنید به خالی بودن ظرفیت برای پذیرش امریه توجه کنید، زیرا در تمام فصول سال ظرفیت وجود ندارد.

یکی از مواردی که باعث می‌شود یک فرد نتواند از امریه سربازی استفاده کند غیبت و تاخیر در ارسال دفترچه خدمت سربازی می‌باشد. در واقع افرادی که غیبت دارند به هیچ وجه نمی‌توانند برای دریافت امریه سربازی اقدام کنند. اما مابقی افراد باید 3 ماه قبل از پست کردن دفترچه خدمت سربازی برای دریافت امریه اقدام نمایند.

امریه سربازی پسادکتری چیست؟ برای اطلاع از شرایط و مزایا بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نکات بسیار مهم جهت دریافت امریه

برای اطلاع از مدت سربازی کلیک کنید.

چرا متقاضی برای دریافت امریه خدمت سربازی زیاد است؟

امریه سربازی مزایای بسیار زیادی دارد و وجود همین مزایت‌ها و ویژگی ها منحصر به فرد برای سرباز‌ها باعث می‌شود تا تعداد متقاضی برای دریافت امریه سربازی زیاد شود. لازم به ذکر است بدانید در صورت دریافت امریه نیازی نیست تمام زمان خود را در پادگان سپری کنید. زیرا تنها نیمی از روز را در محل خدمت خود با لباس شخصی حاضر خواهید بود.

اما ویژگی اصلی که باعث افزایش متقاضی شده است مبحث استخدام در شرکت یا ارگان محل خدمت می‌باشد. توجه داشته باشید شرایط به گونه‌ای فراهم شده است که متقاضی بعد از تمام شدن دوران خدمت سربازی می‌تواند در همان اداره استخدام شود. در نتیجه اگر بتوانید در دریافت امریه سربازی موفق باشید مطمئنا گامی بزرگ به سمت آینده‌ای روشن برداشته‌اید.

جهت اطلاع از اضافه خدمت غیبت سربازی بر روی لینک قرمز لینک نمایید.

نحوه ثبت نام طرح امریه سربازی در rdcir.ir

برای ثبت نام طرح امریه سربازی در گام اول باید وارد وب سایت rdcir.ir شوید. بعد از انجام این کار با تصویری که در قسمت زیر مشاهده می‌کنید مواجه خواهید شد. در تصویر زیر قسمتی را با اعداد شماره یک نشانه گذاری کرده‌ایم که باید بر روی این قسمت کلیک کنید تا بتوانید مراحل ثبت نام دریافت امریه خدمت سربازی را انجام دهید.

نحوه ثبت نام طرح امریه سربازی

آغاز مراحل ثبت نام امریه سربازی

در این قسمت از کار وارد یک وب سایت جدید (https://ibpms.iripo.ir/) می‌شوید که باید مراحل ثبت نام را در این وب‌سایت انجام دهید. در ادامه با دو قسمت برای ثبت نام و وارد شدن به سامانه مواجه خواهید شد. برای ثبت نام در این صفحه باید بر روی دکمه ثبت نام در فراخوان جاری کلیک کنید تا بتوانید مراحل ثبت نام را یک به یک بگذرانید. اما در صورتی که قبلا در این وب‌سایت ثبت نام کرده‌اید می‌توانید از قسمت سمت چپ کد ملی و کد رهگیری خود را تایپ کرده و وارد سامانه شوید.

مراحل ثبت نام امریه سربازی در rdcir.ir

موافقت با شرایط عمومی برای دریافت امریه سربازی

مرحله اول از ثبت نام طرح امریه سربازی مربوط به شرایط عمومی است. در واقع شما باید تمام بندهایی که در تصویر زیر با شماره یک نمایش داده شده است را با دقت مطالعه کنید. بعد از مطالعه متن باید با شرایط مندرج در متن موافقت نماید که این گزینه با عدد شماره دو در تصویر زیر مشخص شده است. در ادامه مقاله نحوه ثبت نام طرح امریه سربازی باید بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید تا به مرحله دوم ثبت نام دریافت امریه سربازی منتقل شوید.

وارد کردن اطلاعات متقاضی

در مرحله دوم از مقاله نحوه ثبت نام طرح امریه سربازی باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. توجه داشته باشید در تصویر زیر تمام نکات جز به جز قید شده است و شما هم باید تمامی موارد را وارد نمایید زیرا تکمیل نمودن کلیه موارد اجباری می‌باشد. این نکته را در نظر داشته باشید باید رزومه و مدرک تحصیلی خودروها در این قسمت از ثبت نام وارد کنید، در غیر این صورت به هیچ وجه نمی‌توان وارد مرحله بعد شوید بعد از وارد کردن تمام موارد باید بر روی ثبت اطلاعات متقاضی کلیک کنید.

وارد کردن اطلاعات متقاضی

شرایط جذب سرباز امریه از طریق rdcir.ir

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در سمت راست یک کادر قرمز رنگ ترسیم شده است. در این کادر شرایط مورد نیاز برای جذب قید شده است. در نتیجه شما هر کدام از شرایط را که دارید باید آن را فعال کنید.

برای مثال ما تیک مشمولیت معاف از رزم را فعال کرده‌ایم. اما پارامتر‌های دیگری همچون مشمول متاهل، تحت پوشش بودن توسط بهزیستی، حداقل ۶ ماه سابقه عضویت در پایگاه مقاومت بسیج و غیره وجود دارد که شما می‌توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که در سمت چپ تصویر یک کادر قرمز رنگ دیگر وجود دارد که با عدد شماره 2 نشانه گذاری شده است. هر کدام از گزینه‌هایی که انتخاب کردید باید فایل مورد نظر آن را در قسمت سمت چپ بارگذاری کنیم و بعد از بارگذاری فایل بر روی گزینه ثبت شروط جذب که با شماره ۳ نمایش داده شده است کلیک کنید. در این صورت می‌توانیدبه مرحله پایانی ثبت نام طرح امریه سربازی منتقل شوید.

شرایط جذب سرباز امریه rdcir.ir

مرحله پایانی ثبت نام امریه سربازی

حال که به مرحله آخر از ثبت نام امریه خدمت سربازی رسیده‌اید بهتر است بدانید که باید شماره تلفن موبایل خود را در قسمتی که با شماره یک نشانه گذاری شده است وارد کنید. در ادامه باید بر روی دکمه ارسال کد ثبت نام کلیک نمایید.

توجه داشته باشید برای این که مطمئن شوند شما یک کاربر واقعی هستید یک کد تایید برای شما ارسال می‌کنند. شما باید این کد را در قسمتی که با عدد شماره ۳ نشانه گذاری شده است وارد کنید. در انتها باید بر روی دکمه بررسی صحت کد ثبت نام کلیک نمایید تا ثبت نام شما تکمیل شود.

مرحله پایانی ثبت نام امریه سربازی

جدیدترین اخبار مربوط به نحوه ثبت نام طرح امریه سربازی

مشمولین وظیفه اعزام تاریخ (۱۴۰۳/06/01) واجد شرایط می‌باشند. این دسته از افراد می‌توانند در سامانه ثبت نام کنند. این مسئله را در نظر داشته باشید که مهلت ثبت نام و ارسال مدارک از تاریخ ۱۴۰۳/03/01 الی ۱۴۰۳/03/28 است.

اطلاعیه

مشمولان متاهل دارای حداقل 2 فرزند و 30 سال سن میتوانند بدون پرداخت هزینه، کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند.

خلاصه مقاله ثبت نام طرح امریه سربازی

مطمئنا تا قبل از مطالعه نحوه ثبت نام طرح امریه سربازی اطلاعات کافی نسبت به این مبحث در اختیار نداشته‌اید. اما در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد امتیازات موثر در دریافت امریه سربازی، نکات بسیار مهم جهت دریافت امریه و حتی نحوه ثبت نام طرح امریه سربازی را به صورت کامل آموزش دهید.

در واقع ما در این مقاله تمام مراحل را با استفاده از متن و تصویر سپری کرده‌ایم تا شما بتوانید مراحل ثبت نام امریه سربازی را به درستی انجام دهید. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله بتواند شما را در امر ثبت نام امریه خدمت سربازی یاری کند.

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه از زمان اطلاعیه امریه وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف باخبر شویم؟

در پاسخ به این سوال بهتر است بگوییم که تمام ادارات و سازمان‌ها در کنار واحد کارگزینی یک بخش جهت ثبت نام امریه دارند که شما میتوانید با تماس گرفتن یا مراجعه حضوری به آن قسمت اطلاعات کافی در مورد زمان جذب امریه را به دست بیاورید.

آیا متاهل بودن مزیتی برای گرفتن امریه دارد؟

بله، یکی از موارد تاثیر گذار وضعیت تاهل است.

آیا پس از دریافت امریه می‌توانیم محل خدمت را تغییر دهیم؟

خیر، محل خدمت شما به عنوان سرباز امریه تا پایان دوران خدمت ثابت می باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت

  عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت + آیین نامه 1403 | irantahsil

  یکی از مهم‌ترین عواقب خروج از کشور با وثیقه و عدم بازگشت، پرداخت سنگین جرایم مالی، ممنوعیت خروج از کشور و ضبط وثیقه است. آقایان بعد از سن 18 سالگی باید خود را برای ورود به خدمت سربازی آماده کنند....
 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1403 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی بالای 8 سال تعلق می‌گیرد، به‌ تازگی تصویب شده است. به این ترتیب مشمولین غایب در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام...
 • استعلام غیبت سربازی با کد ملی

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی + ورود به سامانه آنلاین | ایران تحصیل

  استعلام غیبت سربازی با کد ملی از جمله راه‌های آسان برای مشاهده غیبت مشمولین است. البته این نوع استعلام از راه‌های مختلفی اعم از حضوری و غیر حضوری امکان پذیر شده تا افراد در صورتی که تمایلی نداشته باشند به...
 • معافیت سربازان فراری متأهل

  معافیت سربازان فراری متأهل + آیین نامه 1403 | ایران تحصیل

  آیا امکان اخذ معافیت سربازان فراری متأهل وجود دارد؟ معافیت سربازان متأهل؛ همانند معافیت‌های دیگر یکی از بحث‌های مهم سازمان نظام وظیفه محسوب می‌شود که در حال حاضر قوانین مشخصی برای آن در نظر گرفته شده است. به این ترتیب...
تماس با مشاور