تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
غلبه بر ترس از شکست در کنکور

غلبه بر ترس از شکست در کنکور به روش رتبه های برتر

غلبه بر ترس از شکست در کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

برای بسیاری از داوطلبان، کنکور یک غول بی شاخ و دم است. غلبه بر ترس از شکست در کنکور برای این افراد یکی از سخت ترین کارهای دنیاست. این اشخاص ترس از قبول نشدن در کنکور را تقریبا محال می دانند. اما اگر 15 نکته طلایی برای کنترل استرس کنکور را بدانید می توانید استرس قبول نشدن در کنکور را از بین ببرید. 

 

 

برای آشنایی با روش های غلبه بر ترس از شکست در کنکور– برنامه ریزی مناسب و بالا بردن بازدهی مطالعه با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

راهکارهای غلبه بر ترس از شکست در کنکور 

 

غلبه بر ترس از شکست در کنکور محال نیست

غلبه بر ترس از شکست در کنکور محال نیست

 

بسته به شخصیت و بزرگی هدف، ترس از قبول نشدن در کنکور در بین تمام داوطلبان به میزان های متفاوت وجود دارد. اما آیا این احساس طبیعی است؟ آیا راهی برای غلبه بر ترس از شکست در کنکور وجود دارد؟ قبل از هر چیز باید بگوییم که ما انسان هستیم و دارای احساسات متفاوتی می باشیم. اما کنترل این هیجانات و اضطراب ها به نوعی هنر ما محسوب می شود.

در سال های اخیر قبولی متقاضیان کنکور، دیگر مثل دوره های گذشته یک امر دور از انتظار نیست. ظرفیت های بالا و تکنیک های مطالعه این فرصت را برای همه داوطلبان ایجاد کرده تا قبولی خود را تقریبا حتمی بدانند. اما در این بین رقابت بر سر صندلی ها دانشگاه ها و رشته های برتر همچنان باقی است و استرس قبول نشدن در کنکور بر سر رقابت در این رشته ها است.

اگر به 15 نکته طلایی برای کنترل استرس کنکور دقت کنیم، خواهیم دید که شناخت ریشه های این استرس مهم ترین بخش کار است. گاهی عدم آمادگی و مطالعه کافی، کمبود اعتماد بنفس، شیوه برنامه ریزی غلط و عوامل بسیار دیدی باعث می شود که داوطلب احساس کند که از غلبه بر ترس از شکست در کنکور عاجز است.

 

15 نکته طلایی برای کنترل استرس کنکور

 

15 نکته طلایی برای کنترل استرس کنکور

15 نکته طلایی برای کنترل استرس کنکور

 

اولین قدم برای غلبه بر ترس از شکست در کنکور این است که استرس خود را کنترل کنید. چرا که آشفتگی ذهنی و اضطراب، تاثیر بسیار قوی بر پایین آمدن حس اعتماد بنفس و اختلال عملکرد فرد می شود. در زیر 15 نکته طلایی برای کنترل استرس کنکور را به همراه روش های سرکوب آن ها بیان می کنیم.

 

1. خیالباف نباشید

به طور طبیعی هنگام درس خواندن افکار زیادی به سراغ ما می آید که ممکن است ذهن ما را کاملا به فضای دیگری ببرد. برای حذف این افکار، هر آنچه که به ذهنتان می رسد را بر روی یک کاغذ نوشته و سپس دلیل آن را بنویسید. این کار باعث می شود تا ذهنتان از دنبال کردن این افکار خودداری کندو دیگر استرس اینکه در را با دقت نخوانده اید نداشته باشید.

 

2. برنامه ریزی داشته باشید

یکی از شاهراه های غلبه بر ترس از شکست در کنکور داشتن برنامه ریزی خوب اشت. وقتی منظم پیش می روید به خودتان مطمئن خواهید شد و دیگر استرس قبول نشدن در کنکور را نخواهید داشت .

 

3. از خودتان انتقاد نکنید

اگر در درسی ضعف دارید و یا از عملکرد خود راضی نیستید، به جای سرزنش خود به فکر راه حل باشید و مسیر درست را پیدا کنید. خود انتقادی یک منبع مهم استرس زایی است.

 

4. با خودتان مهربان باشید یعنی غلبه بر ترس از شکست

گاهی خود را به یک تفریح، مهمانی یا گفتگو با دوستان دعوت کنید. از اینکه مبادا وقتتان هدر رود نترسید. شما با یک استراحت کوتاه خود ریکاوری می کنید و برای لحظاتی از فشار و خستگی دور می شوید.

 

5. شما منحصربفردید

اگر بخواهید مدام خودتان را دیگران مقایسه کنید، استرس قبول نشدن در کنکور همیشه با شما خواهد بود. مطمئن باشید که توانایی های شما برای رسیدن به موفقیت کافی است. این جمله به یاد داشته، شما تکرار هیچ کس نیستید.

 

6. ریشه یابی کنید

اگر استرس تان همیشگی است، قبل از هر چیز ریشه آن را پیدا کنید. یک دفترچه تهیه کنید و یک سمت آن علل استرس و سمت دیگر راه حل رفع آن را بنویسید و سعی کنید به آن ها عمل کنید.

 

7. مرور کنید

یکی از بهترین 15 نکته طلایی برای کنترل استرس کنکور مرور دروس است. اگر مرور نکنید بعد از مدت کوتاهی متوج خواهید شد که هر آنچه خوانده اید فراموش شده و این می تواند استرس شدیدی را به شما منتقل کند. مرور منظم، شیوه صحیح مطالعه کنکور است.

 

8. غذاهای خوب بخورید

منظور از غذاهای خوب این نیست که غذاهای پلویی یا پر چرب بخورید. بلکه غذاهای امگا سه دار مانند ماهی و میگو، و مغزهایی مانند پسته، گردو و بادام بسیار مغذی هستند. علاوه بر این از خوردن سبزیجات و میگو غافل نشوید.

 

9. برای غلبه بر ترس از شکست کمک دیگران را فراموش نکنید

زمان هایی که احساس سردرگمی و یا ناتوانی می کنید، سعی کنید با فردی که با او احساس نزدیکی می کنید و یا یک مشاور درباره نگرانی هایتان صحبت کنید. در این مواقع می توانید روی کمک کارشناسان ما حساب کنید. آن ها در تمامی ساعات شبانه روز در کنار شما هستند.

 

10. خواب کافی داشته باشید

شب ها دیر خوابیدن و زود بیدار شدن، راندمان مطالعه را بسیار پایین می آورد. به یاد داشته باشید که خواب شبانگاهی بهترین تاثیر را در سرزندگی و آمادگی ذهنی شما دارد. در طول روز یک خواب کوتاه نیز بسیار مفید است.

 

11. تست بزنید

سعی کنید  تکنیک های تست زنی را یاد بگیرید تا استرس قبول نشدن در کنکور را از خود دور کنید. تست زدن می تواند نقاط ضعف و قوت شما را آشکار مکند.

 

12. خلاصه نویسی کنید

هنگامی که در حال مطالعه هستید، نکات مهم را به اختصار یادداشت کنید. این کار روزهای نزدیک به کنکور در غلبه بر ترس از شکست در کنکور و کاهش اضطراب نقش زیادی دارد.

 

13. جمع بندی دروس را به موقع انجام دهید

مطالبی که قبل از کنکور می خوانید با تمام دوره های دیگر متفاوت هستند. برای یک جمع بندی خوب می توانید روش جمع بندی هاوس چیست؟ را مطالعه کنید.

 

14. از خودتان آزمون بگیرد

از همان ابتدا آزمون های آزمایشی را در برنامه خود قرار دهید. می توانید این کار بسته به فاصله زمانی از کنکور هر چند روز یا چند هفته یکبار انجام دهید.

 

15. نیازهایتان را به والدین بگویید

اگر احساس می کنید محیط خانه کمی شلوغ است از والدین بخواهید تا آرامش را برقرار کنند. و یا در صورت امکان به پانسیون های مطالعاتی بروید و با تمرکز بیشتر مطالعه کنید.

 

اجازه ندهید ترس از کنکور بر شما غلبه کند

 

اجازه ندهید ترس از کنکور بر شما غلبه کند

اجازه ندهید ترس از کنکور بر شما غلبه کند

 

مدام به فکر نتیجه نباشید. به قول معروف کنکور آخر دنیا نیست. مهم تر از هر چیزی آن است که در لحظه تمام سعی خود را بکنید و چیزی برای پشیمانی باقی نگذارید. به جای اینکه مدام به خودتان بگویید اگر قبول نشوم چه می شود و استرس قبول نشدن در کنکور  را در خود بالا ببرید، روی نقاط قوت خود برجستگی بیشتری دهد و اعتمادبنفس تان را بالا ببرید.

یک مورد دیگر که باعث می شود غلبه بر ترس از شکست در کنکور برایتان دشوار شود، این است که توقعات و انتظارات دیگران از اهداف خودتان پر رنگ تر شود. اینکه خانواده یا اطرافیان از شما توقع داشته باشند پزشک، مهندس، وکیل یا هر چیز دیگری شوید، نباید باعث شود که علایق و خواسته های خود را فراموش کنید.

همانطور که در 15 نکته طلایی برای کنترل استرس کنکور گفته شد سعی کنید اهداف و انگیزه خود را تعیین کنید و سپس با پشتکار پیش بروید. حتی اگر شما به یک رشته کم طرفدار علاقه مند باشید، چنانچه با عشق و پشتکار در آن پیش بروید بدون شک از موفق ترین ها خواهید بود. پس ترس از قبول نشدن در کنکور بی مورد خواهد بود.

 

اصلا چرا استرس قبول نشدن در کنکور؟

بالا رفتن ظرفیت های پذیرش و افزایش تعداد رشته ها دیگر جایی برای نگرانی باقی نمی گذارد. این روزها هر داوطلبی به تناسب سطح خود می تواند در یکی از دانشگاه های پیام نور، روزانه، آزاد و غیر انتفاعی در رشته های تحصیلی مختلف قبول شود. خوشبختانه عامل تعیین کننده در درخشیدن در بازار کار میزان مهارت پایانی شماست.

به همین خاطر است که گاهی شاهدیم که فارغ التحصیلان دانشگاه های غیر دولتی نسبت به دانشگاه های دولتی زودتر جذب بازار کار می شوند. و حتی گاهی در مقاطع بالاتر موفق ترند. در نتیجه با غلبه بر ترس از شکست در کنکور با فراغ بال به تلاش خود ادمه دهید و پر امید پیش بروید. 

 

 

خلاصه مطالب

ما در مقاله حاضر سعی کردیم با ذکر 15 نکته طلایی برای کنترل استرس کنکور به داوطلبان کمک کنیم تا غلبه بر ترس از شکست در کنکور را امری دشوار ندانند. برای از بین بردن ترس از قبول نشدن در کنکور می توانید در همه روزهای هفته با مشاوران ما در ارتباط باشید. کارشناسان ایران تحصیل استرس قبول نشدن در کنکور را در متقاضیان با روش های علمی مهار می کنند.

 

 

مطالب مرتبط

ویژگی های مرکز مشاوره دانشگاه آزاد

جزییات جزوه دین و زندگی کنکور

روش جمع بندی کنکور چگونه است

نحوه برنامه ریزی رایگان کنکور 1400 با رتبه های برتر

15 نکته طلایی برای کنترل استرس کنکور

غلبه بر ترس از شکست در کنکور

 

به این پست امتیاز دهید

من یک بار در کنکور شکست خورده ام، حالا چطور می توانم غلبه بر ترس از شکست در کنکور را در خودم ایجاد کنم؟

دوست گرامی شکست پل پیروزی است. اما شما می توانید در این مورد با مشاوران ایران تحصیل به شماره های 9099072952 از سراسر کشور و 9099072952 از استان تهران تماس بگیرید.

 

یکی از دلایل ترس از قبول نشدن در کنکور در من، دوستانی هستند که بسیار موفقند، من چگونه می توانم این احساس را از بین ببرم؟

اگر در نکته طلایی برای کنترل استرس کنکور که در مقاله آورده ایم خوانده باشید، شما به هیچ وجه نباید خود را با دیگران مقایسه کنید. به قابلیت های منحصربفرد خود بیشتر اهمیت دهید.

 

افراد بزرگسال چگونه می توانند احساس استرس قبول نشدن را در خود رفع کنند؟

ویژگی های برای غلبه بر ترس از شکست در کنکور  برای همه رده های سنی یکسان است. با مطالعه آن ها می توانید موفق شوید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Kiana
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من شنیدم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اولویت با افراد بومی اون منطقه هست. اگر شخصی رتبه اش دو یا سه رقمی باشه و دانشگاهی رو که در شهر دیگه ای هست اولویت خودش در کنکور انتخاب بکنه، ممکنه به واسطه ی رتبه اش در اون دانشگاه قبول بشه با وجود اینکه فرد بومی اون منطقه نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر این امکان برای دانشگاه فرهنگیان در استان دیگه بع جز محل سکونت امکان پذیر نمی باشد

 2. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 3. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 4. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 5. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 6. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 7. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 8. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 9. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 10. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 11. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 12. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 13. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 14. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 15. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 16. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 17. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 18. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 19. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 20. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 21. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 22. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 23. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 24. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 25. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 26. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 27. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 28. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 29. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 30. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور