ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

mat.ir  + راهنمای سامانه علامه طباطبایی

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
راهنمای سامانه علامه طباطبایی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای استفاده از سامانه علامه باید با راهنمای سامانه علامه طباطبایی آشنا باشید. در سامانه علامه طباطبایی امکان ثبت نام از دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در این مدارس وجود دارد. مدارس علامه از مقطع ابتدایی تا متوسطه پذیرش دارند و از افراد علاقه مند با مصاحبه و آزمون ثبت نام می کنند. برای ثبت نام باید از طریق سامانه علامه طباطبایی که در آدرس mat.ir واقع شده است، اقدام کنید. در ادامه همراه ما باشید تا آموزش قدم به قدم ثبت نام را بررسی کنیم و اطلاعات لازم از این مدارس را در اختیار شما قرار دهیم.

والدینی که دغدغه ثبت نام فرزندان خود در مدارس برتر را دارند، علاوه بر مدارس علامه طباطبایی گزینه های دیگری را نیز پیش رو خواهند داشت. از آنجایی که هر کدام از این مدارس برتر مانند مدارس نمونه دولتی، تیزهوشان، شاهد، انرژی اتمی و… شرایط و ویژگی های خاص خود را دارند، برخی در انتخاب دچار تردید می شوند و نمی دانند که کدام مدرسه می تواند بهترین انتخاب برای فرزندشان باشد. ما در ایران تحصیل با آنالیز شرایط هوشی و تحصیلی فرزندان می توانیم بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط هرکدام از مدارس برتر می توانید با  شماره 9099075307 تماس بگیرید.

زمان ثبت نام دبیرستان علامه طباطبایی دوره دوم متوسطه 1402-1403

مدارس علامه طباطبایی از دو موسسه با شعبه های متفاوت تشکیل شده است که نام های آن ها “موسسه حقوقی فرهنگی ادب و دانش” و “موسسه اندیشه مهر علامه طباطبایی” می باشد. تمامی شعبه های این مدارس در شهر تهران و مناطق مختلف آن می باشد. برای ثبت نام در این مدارس باید در آزمون ورودی پذیرفته شوید که زمان ثبت نام برای آزمون ورودی دوره متوسطه دوم مدارس علامه طباطبایی 1402 – 1403 احتمالا از اواخر دی ماه آغاز شده و تا 2 الی 3 هفته ادامه خواهد داشت. آزمون ورودی نیز در اسفند ماه و اردیبهشت ماه برگزار می شود. طبق روند سال های قبل آزمون مدارس دوره متوسطه دوم مدارس علامه طباطبایی دو مرحله ای می باشد که داوطلبان مجاز هستند در زمان ثبت نام چند واحد آموزشی را انتخاب و اولویت بندی نمایند. مهلت ثبت نام نیز تا چند روز قبل از برگزاری آزمون می باشد.

 

اطلاعیه:

ثبت نام مدارس علامه طباطبایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در کلیه پایه ها از تاریخ سوم دی ماه آغاز شده است.

شرایط ثبت نام در سامانه علامه طباطبایی دوره دوم متوسطه 1402 – 1403

برای ثبت نام در مدارس علامه یک سری شرایط تعیین شده است که لازم است از آن ها آگاه باشید. در ادامه شرایط ثبت نام را بررسی خواهیم کرد.

اولین و مهمترین شرط برای ثبت نام دارا بودن معدل کل حداقل 19 در کارنامه پایانی پایه هشتم و یا معدل 19 و بالاتر در کارنامه نیمسال اول پایه نهم می باشد.

در مرحله اول این مدارس پس از برگزاری آزمون کتبی تا یک و نیم برابر ظرفیت خود اعلام قبولی کرده و دانش آموزانی که حد نصاب قبولی را بدست آورند، می توانند در مرحله دوم که مصاحبه حضوری می باشد شرکت داشته باشند.

دانش آموزانی که در مرحله اول آزمون و مصاحبه نمره قبولی را کسب کرده باشند، امکان شرکت در مرحله مصاحبه حضوری و ثبت نام در مدارس علامه طباطبایی 1402 – 1403 را با توجه به اولویت انتخابی خود دارند.

پس از تمامی این مراحل، به عنوان آخرین مرحله اولیای دانش آموز باید در یک جلسه حضوری شرکت کنند و پس از تکمیل مدارک ثبت نام در سامانه mat.ir ، شهریه دبیرستان علامه طباطبایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را که معمولا از سایر شهریه مدارس غیرانتفاعی بالاتر است را بپردازند.

 

 

mat.ir

 

نحوه ثبت نام آزمون ورودی مدارس علامه طباطبایی دوره دوم متوسطه 1402 – 1403

در صورت دارا بودن شرایط ذکر شده، متقاضیان برای ثبت نام آزمون ورودی پایه دهم مدارس علامه طباطبایی 1402 – 1403 می توانند از طریق سایت mat.ir و یا alameh.ir به سامانه ثبت نام مدارس مراجعه کرده و پس از ثبت اطلاعات خواسته شده، کد و رمز ویژه ثبت نام را از طریق پیامک دریافت نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه علامه طباطبایی به شرح زیر است:

✅ ابتدا باید برای ثبت نام  وارد سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس متوسطه دوم علامه طباطبایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به آدرس mat.ir و یا alameh.ir شوید.

✅ در  این مرحله مرحله نیاز است اطلاعات خواسته شده را با دقت وارد کرده و پس از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده گزینه تایید را انتخاب نمایید.

✅ اگر اطلاعات صحیح باشد، رمز ویژه ثبت نام از طریق پیامک برای شما ارسال می گردد.

✅ در مرحله بعدی باید کد و رمز دریافتی (ارسال شده از طریق پیامک) خود را در سامانه mat.ir وارد کنید و نسبت به تکمیل اطلاعات فردی و انتخاب واحد های مورد نظر خود به ترتیب اولویت اقدام نمایید.

✅ در آخر و پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده ساعت و تاریخ جلسه توجیهی خود را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که تا 10 روز قبل از برگزاری آزمون این امکان برای شما وجود دارد که برای تغییر اولویت های انتخابی اقدام کرده و برای انجام این تغییرات کافی است دوباره به سامانه ثبت نام مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر از راهنمای سامانه علامه طباطبایی با ما در تماس باشید.

 

🔗 برای اطلاع از نحوه ثبت نام مدارس علامه طباطبایی کلیک کنید.

 

سامانه علامه طباطبایی

🔗 جهت اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس شاهد بر روی لینک کلیک کنید. 

زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس علامه طباطبایی دوره دوم متوسطه 1402 – 1403

برای پایه های متوسطه و قبل از آن آزمون ورودی برگزار می شود. البته برای پایه ابتدایی آزمون شفاهی خواهد بود.

طبق اطلاعیه منتشر شده در سایت مدارس علامه طباطبایی mat.ir ، آزمون این مدارس در دوره دوم متوسطه پایه دهم در روز 12 اسفند ماه ۱۴۰۲ و 8 اردیبهشت ماه 1402 انجام می پذیرد و به صورت کتبی برگزار می شود و دانش آموزان می بایست پس از ثبت نام در آزمون ورودی کارت ورود به آزمون را دریافت کرده و در جلسه آزمون شرکت نمایند.

داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون ورودی مرحله اول پایه دهم می شوند می توانند در مرحله دوم آزمون مدارس علامه طباطبایی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ که به صورت مصاحبه حضوری می باشد شرکت کرده و نمره قبولی را بگیرند.

تاریخ برگزاری آزمون های ورودی مدارس علامه طباطبایی 1402 – 1403 پایه دهم در روز 12 اسفند ماه ۱۴۰۲ و8 اردیبهشت ماه 1402 و میان پایه ها 19 اسفند ماه ۱۴۰۲ اعلام شده است.

🔗 جهت اطلاع از نحوه ثبت نام مدارس علامه حلی بر روی لینک کلیک کنید. 

منابع آزمون ورودی مدارس علامه طباطبایی دوره دوم متوسطه 1402 – 1403

برای قبولی در آزمون مدارس علامه باید از منابع آزمون این مدارس اطلاعات کامل را بدست آورید. در صورت عدم اطلاع از منابع آزمون، شانس خود را برای قبولی از دست خواهید داد. اگرچه برنامه ریزی دقیق نیز به کسب نمره قبولی شما کمک بسیاری خواهد کرد.

منابع آزمون 1403 از کتاب های ریاضی و علوم پایه های هفتم، هشتم و نهم طراحی می شود که داوطلبانی که کتاب درسی سال های قبل خود را در دسترس ندارند می توانند از سامانه دانلود کتاب های درسی، کتب مورد نیاز خود را گرفته و شروع به مطالعه کنند. سوالات هوش و خلاقیت نیز با توجه به استعداد دانش آموزان طراحی شده و تقریبا می توان گفت فراتر از مطالب کتاب های درسی خواهد بود.

در جدول ارائه شده در این قسمت می توانید از نام دروس، تعداد سوالات و زمان تعیین شده برای هریک از سوالات طراحی شده برای آزمون ورودی پایه دهم علامه طباطبایی 1402 – 1403 اطلاعات لازم را بدست آورید. دانش آموزان می توانند با اطلاع از این موارد، به میزان بیشتری خود را برای آزمون ورودی این مدارس آماده سازند.

 

 

نام درس تعداد سوال زمان (دقیقه)
ریاضیات و علوم 50 80
هوش و خلاقیت و درک ادبی  25 45

 

🔗 اگر موفق به ثبت نام در مدرس علامه نشدید، می توانید برای  ثبت نام مدارس نمونه دولتی بر روی لینک کلیک کنید. 

 

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس علامه طباطبایی دوره دوم متوسطه 1402 – 1403

تقریباً یک هفته پس از برگزاری آزمون، نمرات دانش آموزان در پنل کاربری آن ها قرار خواهد گرفت.

دانش آموزان حائز شرایط پایه دهم و دیگر پایه ها باید پس از اعلام نتایج با ورود به سایت ثبت نامی آزمون علامه طباطبایی، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور از نتایج آزمون مطلع شوند.

داوطلبانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون کتبی مدارس علامه شده اند می توانند در مرحله دوم که مصاحبه حضوری می باشد، شرکت نمایند.

در حال حاضر زمان دقیق اعلام نتایج آزمون مدارس علامه طباطبایی دوره متوسطه دوم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ اعلام نشده است. به محض اعلام در سامانه mat.ir مشخص خواهد شد.

 

جهت دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی مراحل ثبت نام در سامانه علامه طباطبایی بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید در این سامانه ثبت نام را انجام دهید. به علاوه یک سری اطلاعات کاربردی در رابطه با راهنمای سامانه علامه طباطبایی  و  mat.ir در اختیار شما قرار دادیم. در صورتی که هنوز نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با این سامانه دارید و یا از نحوه ارتباط با این مدارس و شعبات آن اطلاع ندارید، می توانید با ما در تماس باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما بگذاریم.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شهریه مدارس علامه طباطبایی چقدر است؟

از شهریه مدارس غیرانتفاعی بیشتر است و میزان آن متغیر خواهد بود.

آیا برای ورود به مدارس علامه طباطبایی شرایط خاصی وجود دارد؟

بله شرط معدل و شرط قبولی در آزمون وجود دارد.

آیا برای دانش آموزان ابتدایی نیز آزمون ورودی وجود دارد؟

برای دانش آموزان ابتدایی مصاحبه شفاهی گرفته می شود.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)