ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ورود به سامانه karamouz.irost.ir

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
karamouz.irost.ir
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ورود به سامانه karamouz.irost.ir به منظور ساماندهی و مدیریت فرایند کارآموزی همه دانشجویان دانشگاه های مختلف کشور، امکانپذیر شد. دانشجویانی که قصد ثبت نام در دوره کارآموزی را دارند، می بایست با ورود به سامانه ملی کارآموزی ثبت نام و تکمبل فرم مربوطه،در صورت تایید اطلاعات، معرفی نامه محل انجام کارآموزی را دریافت نمایند. از آنجا که آگاهی از قوانین و شرایط کارآموزی برای تایید درخواست اهمیت دارد، توصیه می شود که از طریق ارتباط با مشاورین ایران تحصیل، راهنمای سامانه ملی کارآموزی را دریافت نمایید.

 

 

برای آشنایی با نحوه ورود به سامانه karamouz.irost.ir و نحوه ثبت درس کارورزی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

هدف از ایجاد سامانه karamouz.irost.ir چه بود؟

 

 

ثبت نام سامانه ملی کارآموزی karamouz.irost.org

 

 

در بسیاری از رشته های دانشگاهی، دانشجویان باید علاوه بر گذراندن دروس عمومی، تخصصی و پایه، برای تکمیل دوره های تحصیلی خود چند واحد کارآموزانی را نیز بگذرانند. این دانشجویان تحت نظر استاد راهنما، واحدهای مورد نظر برای گذراند دوره کارآموزی را انتخاب کرده و پس از اتمام آن، گزارشی را تهیه و ارائه می دهند. چنانچه این گزارش مورد تایید قرار گیرد، در پایان بایستی فرد، گواهی را که از طرف محل کارآموزی صادر شده است را به دانشگاه خود تحویل دهد.

در این میان، انتخاب واحدی که با رشته و شرایط فرد سنخیت داشته باشد، برای بسیاری از دانشجویان کار چندان راحتی نیست و همین مورد در گذشته حتی دردسر آفرین نیز بود. به همین دلیل، سایتی تحت عنوان سامانه ملی کارآموزان به آدرس اینرنتی karamouz.irost.ir راه اندازی شد تا روند انجام این مرحله از تحصیل نیز با سهولت و نظم بیشتری انجام گیرد.

در این سایت که با مدیریت دفتر مرکزی ارتباط با صنعت راه اندازی شد، ارتباط با صنایع و دانشگاه ها بسیار بیشتر شده و دانشجو می تواند از طریق ثبت نام سامانه ملی کارآموزی در یکی از شرکت ها، کارخانه ها و یا واحدهای صنعتی مورد تایید دانشگاه، دوره خود را طی نماید.

 

 

جهت آشنایی با دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

راهنمای ثبت نام سامانه ملی کارآموزی karamouz.irost.ir

دانشجویانی که قصد عضویت در سامانه ملی کارآموزی را دارند، بایستی قبل از هر چیز فرم ثبت نامی خود را در تکمیل و ارائه دهند. برای این کار طی چند مرحله ضروری است که به منظور آشنایی دانشجویان عزیز در زیر به شرح آن ها می پردازیم.

 

 

 1. جستجوی آدرس اینترنتی irost.ir در موتور جستجوگر وورد به سامانه. در صفحه اصلی بر روی لینک ” ثبت نام دانشجو” کلیک نمایید.

 

راهنمای سامانه ملی کارآموزی

 

 1. در فرم ثبت نامی که مشاهده می کنید، اطلاعات مربوطه راوارد نمایید و سپس دکمه ” ثبت نام ” را فشار دهید.

 

 

 1. مجددا به صفحه قبلی برگردید و بر روی گزینه ” ورودبه سامانه ” کلیک نمایید.

 

 

سامانه ملی کارآموزی

 

 1. درج نام کاربری و کلمه عبور جهت ورود به صفحه کاربری. توجه داشته باشید که منظور نام کاربری، همان کد ملی دانشجو می باشد . چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده باشید، می توانید با کلیک بر روی بازیابی کلمه عبور، یک رمز جدید دریافت نمایید.

 

 

 

نکته: ایمیلی که استفاده می کنید باید حقیقی باشد. چرا که در صورت فراموش شدن کلمه عبور و درخواست بازیابی آن، رمز جدید به ایمیلتان ارسال خواهد شد.

 

 

نحوه ثبت درخواست جدید در سامانه ملی کارآموزی

وقتی مراحل اولیه ثبت نام تمام شد، نوبت به ورود به کارتابل ساخته شده توسط دانشجو می رسد. در ادامه راهنمای سامانه ملی کارآموزی برای ادامه روند توضیح داه شده است.

 

1. بر روی مربع سبز رنگ ورود به سامانه کلیک نمایید.

 

 

2. پنجره ورود به حساب کاربری، بایستی در خانه اول کد ملی یا ایمیل خود را به عنوان یوزر وارد نمایید. کلمه عبور نیز همان است که درفرم ثبت نام به سامانه معرفی گردید. در نهایت نیز بر روی باکس ورود کلیک می کنید.

 

 

3. درمرحله ورود به سامانه و کارتابل دانشجویی، ابتدا بر روی آیکون کارتابل کلیک کنید و در زیر مجموعه های آن کارآموزی را انتخاب نمایید. برای کارآموزی جدید در هر ترم، بایستی منوی ” کارآموزی ” را انتخاب کنید. سپس یک کادر سبز رنگ بر روی شما باز ی شود در آن ” درخواست کارآموزی جدید ” نوشته شده است.

 

4. با فشار بر روی این گزینه باید فرم مربوطه توسط دانشجو پر و به دانشگاه ارسال گردد. در وارد کردن اطلاعاتی همچون شماره دانشجویی، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و نام رشته از روی کارت دانشجویی دقت لازم را داشته باشید. چرا که در صورت هر گونه اشتباه، در هنگام انتخاب نوع دانشگاه، اسم دانشگاه در لیست مربوطه نخواهد بود.

 

 

5  ثبت درخواست را انتخاب نموده و به دانشگاه ارسال کنید. بعد از ثبت درخواست کارآموزی، مشخصاتی که وارد کرده اید و نام دانشگاه مربوطه به صورت متقابل در صفحه irost.ir نمایش داده خواهد شد. چنانچه در وارد کردن اطلاعات اشتباهی کرده باشید، می توانید از طریق منوی ویرایش درخواست، اصلاحات را انجام دهید.

 

6. بعد از انجام همه مراحل باید منتظر تایید از سوی دانشگاه بمانید. سپس با تایید درخواست از سوی دانشگاه و مسئولین مربوطه، گزینه درخواست جایایی در کارتابل شما فعال خواهد شد. در این مرحله می توانید برای انتخاب محل یا واحد پذیرنده کارآموزی در رشته تحصیلی که اعلام ظرفیت نموه است، برای شما ارائه خواهد شد.

 

 

نحوه ثبت درخواست جایایی در سامانه karamouz.irost.ir

پس اینکه با درخواست دانشجو موافق شد، فرد می تواند در پنجره مربوطه نتیجه لیست محل های پذیرنده کارآموز را مشاهده کند. برای این کار کافی است که کادر درخواست جایایی را باز کنید تا اسامی شرکت ها و مراکز مربوطه بر حسب محل اقامت شما نمایش داده شود.

کارآموز می تواند از بین این لیست، حداکثر 3 اولویت را به عنوان واحد مقصد انتخا نماید. در این مرحل نیز گزینه ثبت را علامت گذاری نموده و منتظر تایید بمانید. اگر صنعت یا واحد پذیرنده با درخواست موافقت کنند، کارآموز بایستی هزینه مربوطه را واریز نماید. این مبلغ بسته به سال و واحد ممکن است متفاوت باشد.

پس از اینکه پول را از طریق درگاه به صورت آنلاین پرداخت کردید، بایستی با دانشگاه تماس گرفته و از آن ها تقاضای صدور معرفی نامه  به واحد پذیرنده کنید. توجه داشته باشید که صدور معرفی نامه دانشگاه به صنعت از طریق سیستم دانشگاه ضروری است. در غیر این صورت، در پایان دوره، درج پایان دوره برای کارآموز از طرف واحد پذیرنده امکان پذیر نخواهد بود.

 

 

برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی ایران خودرو بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

چند نکته در مورد ثبت جایایی در راهنمای سامانه ملی کارآموزی

 • برای دانشجویانی که قبلا کارآموزی 1 را گذرانیده باشند، برای انجام کارآموزی 2 دیگر نیازی انجام مراحل قبلی نیست و تنها باید ثبت درخواست کارآموزی جدید را برای این مورد انجام دهند.

 

 • از آنجا که سازمان و صنایع ظرفیت های خود را بتدریج اعلام می کنند، احتمال دارد که در هنگام بررسی جایایی اول یا دوم، واحد مرتبطی با رشته شما در سامانه karamouz.irost.ir ارائه نشود. به همین دلیل، توصیه می شود که نا امید نشوید و به طور مستمر جایایی را چک کنید، تا در صورت اعلام ظرفیت های جدید بتوانید برای انتخاب اقدام کنید.

 

 • گرچه جستجوی مرکز یا صنعت مرتبط با رشته و گرایش با توجه به شهر یا استان محل اقامت فرد صورت می گیرد، اما چنانچه بعد از چند بار مراجعه به ورود به سامانه ملی کارآموزی، واحد پذیرنده ایی در این مکان ها یافت نشد، می توان جست و جو را در کشور انجام دهید.

 

 • هر کارآموحداکثر سه انتخاب می تواند داشته باشد.

 

 • تنها در صورت پرداخت هزینه آنلاین مربوطه، فرایند ثبت نام سامانه ملی کارآموزی و جایایی تکمیل شده است، در غیر این صورت نمی توان جایایی را به طور قطعی اجام داد. قابل ذکر است که هر دانشجو تنها 72 ساعت برای واریز مبلغ مربوطه وقت دارد. اگر در این مدت پرداخت صورت نگیرد، جایایی لغو و نوبت به داوطلب دیگر می رسد.

 

 • سامانه ملی کارآموزی نه تنها برای دانشجویان، بلکه دانشگاه ها، صنایع و مراکز پذیرنده نیز طراحی شده است و این نهادها نیز بایستی جهت اعلام ظرفیت خود برای پذیرش کارآموز در این سمانه نام نویسی نمایند.

 

 

راهنمای ثبت نام صنایع و شرکت ها در سامانه ملی کارآموزی

سازمان های پذیرنده کارآموزی نیز همانطور که در راهنمای سامانه ملی کارآموزی گفته شد، می توانند در این سامانه ثبت نام نمایند. برای این مورد نیز طی کردن چند مرحله لازم است. اما مهمترین نکته این است که صنایع و شرکت ها در فرم ثبت نام، مستقل یا غیر مستفل بودن صنعت خود را مشخص کنند.

مراکزی مستقل نامیده می شوند که از شناسه کد 11 رقمی برخردار باشند. این نهادها می توانند با وارد کردن شناسه ملی خود و دیگر اطلاعات مورد نیاز، خود را لیست پذیرنده ها قرار دهند. شرکت های غیر مستقل نیز زیر نطر مراکز مستقل بالاتر خود می باشند، فاقد این شناسه می باشند.

چنانچه مرکز مستقل بالاتر در گذشته فرایند نام نویسی را انجام داده باشد، نام آن به صورت خودکار در ” نام مرکز ” نمایش داده می شود. در غیر این صورت، باید عنوان مرکز مستقل بالاتر را وارد نمود. تنها در صورتی کارتابل صنایع و شرکت های پذیرنده تشکیل می شود که قبلا توسط مدیریت سامانه احراز صلاحیت شده باشند. به این منظور، بایستی بر روی عنوان ” نامه تایید صنعت ” کلیک کرد.

 

 

جهت اطلاع از امکانات و  شیوه ورود به سامانه sanjeshp.ir بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

 

مزایای سامانه karamouz.irost.ir چیست؟

ثبت نام سامانه ملی کارآموزی با خصوصیات مثبتی همراه است که باعث محبوبیت بیش از پیش آن شده است. یکی از بزرگترین مزایای این سایت در شرایط کرونایی کنونی که نیاز به حضور فیزیکی را به حداقل رسانده است، بسییار بارز است.

اما گذشته از این، سامانه ملی کار آموزی هزاران ظرفیت پذیرش را برای شرکت ها و سازمان ای مختلف ایجاد کرده است که تا سال به تعداد 967 رشته می رسد. این آمار باعث شد کا در سال گذشته حدود 64 هزار دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مختلفی جایایی را با موفقیت انجام دهند.

تسریع در انجام کار، بالا ر

داشتن حق انتخاب محل کارآموزی، آگاهی از ظرفیت ها و محدودیت ها هر کدام از سازمان های مرتبط با رشته، و داشتن آزادی در گزینش الویت های مختلف، از جمله ویژگی های بسیار مثبت این سایت است.

 

برای آموزش نحوه ورود به سامانه وادانا – vadamp.iauec.ac.ir  بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

چه محل هایی برای گذراندن دوره کارآموزی مناسبد؟

همانطور که در راهنمای سامانه ملی کارآموزی گفته شد، هر کارورز با لیستی از شرکت ها و صنایع مخلف روبرو می شوند که از میان آن ها باید مناسب ترین را انتخاب کند. شاید بهتر باشد قبل از هر گونه انتخاب، معیارهای یک گزینش درست بدانیم. پیشنهاد می کنیم که برای گذراندن این دوره، شرکت های خصوصی را که از پروؤه های خوب و بزرگی برخوردار باشند.

این کار باعث می شود که نه تنها تجربیات زیادی را کسب کنید، بلکه حتی شانس استخدام در آینده نیز را نیز داشته باشید. البته، به طور کلی بخش های خصوصی به دلیل نظم بیشتری که دارند می توانند فرصت بهتری را برای این مورد ایجاد کنند. با این نکته نیز توجه داشته باشید که شرکت های پذیرنده، معمولا کاروزانی را که مهارت های لازم را به دست آورند، جذب می کنند.

بنابراین، سعی کنید که این دوره را با انگیزه سپری نمایید. البته یافتن همه خصوصیات و ویژگی های مراکز پذیرنده، تنها با مراجعه به karamouz.irost.ir امکانپذیر نیست. به همین دلیل، می توانید برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به شیوه ثبت نام سامانه ملی کارآموزی به ادرس اینترنتی karamouz.irost.ir پرداختیم و از امکانات آن برای معرفی به سازمان و شرکت های پذیرنده دوره کارورزی آشنا شدیم.

چنانچه شما نیز در شرف گذراندن دوره کارآموزی هستید، می توانید برای کسب راهنمای ورود به این سامانه و همچنین دریافت معرفی نامه و پایان دوره با مشاورین ما در تماس باشید. برای این منظور کافی است که از طریق شماره های موجود در سایت از ساعت 8 صبح الی 12 شب در تمامی روزهای هفته با متخصصین ایران تحصیل ارتباط بگیرید. 

 

 

جهت کسب راهنمای ثبت نام در سایت karamouz.irost.ir و ارائه درخواست با مراکز پذیرنده از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

زمان ثبت نام دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی

آخرین رتبه قبولی در دانشگاه مالک اشتر

ااطلاع از بازار کار رشته بهداشت عمومی

ثبت نام سامانه ملی کارآموزی 

karamouz.irost.ir

5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه karamouz.irost.ir برای چه منظوری است؟

این سامانه برای ساماندهی و تسهیل انتخاب شرکت ها و مراکز پذیرنده دوره کارورزی دانشجویان ایجاد شده است؟

چگونه می توان برای ثبت نام سامانه ملی کارآموزی اقدام کرد؟

متقاضیان می توانند در این مقاله راهنمای سامانه ملی کارآموزی را دریافت کنند.

آیا برای ثبت درخواست کارآموزی در سامانه ملی کارآموزی به پرداخت هزینه نیاز است؟

بله. در آخرین مرحله ثبت درخواست با مبلغی را به صورت آنلاین واریز کنید.

دانشجویان کدام دانشگاه ها مجاز به ثبت نام در karamouz.irost.ir هستند؟

دانشجویان همه دانشگاه های کشور در رشته های مختلف، مجاز به ثبت نام در این سایت هستند. 

 

 

 

 

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «ورود به سامانه karamouz.irost.ir»

 1. Avatar photo mahdi گفت:

  من یک سوال داشتم . اینکه من تعداد واحد های گذروندم به 80 تا نمیرسه بعد به من هیچکس در ارتباط با ثبت نام در این سایت نگفته بود و من هم با کمک یک نفر به یک شرکت جهت دوره کاراموزی وارد شدم . ولی الان نمیدونم چیکار کنم .
  مجوز کاراموزی ندارم ولی فرم اولیه شرکت برای کاراموزی دارم .
  میشه یه کمکی بکنین . دانشگاهم هم پاسخگ نیست و کمکی نمیکنن

  1. Avatar photo مشاور جوادی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   لطفا برای دریافت مشاوره با شماره های سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
 • صدور گواهی اشتغال به تحصیل

  صدور گواهی اشتغال به تحصیل 1403 + فرم دریافت اینترنتی | راهنما

  دانشجویانی که قصد درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل دارند، می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه سجاد برای این امر اقدام نمایند. گفتنی است که گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویان غیرحضوری و حضوری، به صورت اینترنتی بوده و دیگر نیازی...
 • چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی

  چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی + بروزرسانی 1403 | ایران تحصیل

  چارت انتخاب واحد رشته دندانپزشکی یک راهنمای تحصیلی است که شامل لیست دروس واحد‌های مورد نیاز در دوره دندانپزشکی است. این چارت ترمی دندانپزشکی، ترتیب دروس و تعداد واحد های رشته دندانپزشکی را مشخص می‌کند. هدف اصلی این چارت درسی...
 • شرایط مهمانداری هواپیما

  شرایط رشته مهمانداری هواپیما 1403 + سن استخدام آقا و خانم ها

  واجدین شرایط رشته مهمانداری هواپیما 1403 می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی و آزادی که این رشته را دارند، برای انجام ثبت نام اقدام نمایند. با توجه به اینکه انجام ثبت نام برای تمامی دارندگان مدارک دیپلم امکان پذیر است، لذا باید دروس...
تماس با مشاور