ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ورود به سامانه آموزش مداوم ircme.ir

ورود به سامانه آموزش مداوم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه آموزش مداوم که زیر مجموعه وزارت بهداشت می باشد، برای آموزش بهتر دانش آموختگان این وزارتخانه راه اندازی شده است و هدف آن ارتقاء سلامت جامعه به وسیله آموزش مداوم به این افراد می باشد. کلاس ها و آموزش های ارائه شده در این سامانه به صورت حضوری و غیر حضوری هستند و در پایان این کلاس ها برای افراد گواهی حضور صادر می شود. نشانی اینترنتی این سامانه ircme.ir می باشد که در این مقاله قصد داریم به بررسی این سامانه بپردازیم و نحوه ثبت نام سامانه آموزش مداوم جامعه پزشکی را بیان نماییم. علاوه بر این ورود به سامانه آموزش مداوم و نحوه بازیابی رمز عبور این سامانه و همچنین امکانات و مراکز آن را نیز شرح می دهیم. پس پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله را مطالعه کرده و در صورت داشتن هرگونه سوال با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

معرفی سامانه آموزش مداوم

وزارت بهداشت و آموزش کشور به دلیل اهمیت و ارتقاء دانش و مهارت در زمینه های علوم پزشکی و اینکه بیشتر پزشکان و پرستاران پس از فارغ التحصیلی وارد محیط کار می شوند و نیازمند به روز نگه داشتن اطلاعات خود هستند، سامانه آموزش مداوم را راه اندازی کرده است تا افرادی که با سلامت جامعه سر و کار دارند بتوانند از دانش روز و امکانات آموزشی این سامانه بهره مند شود.

اطلاعیه

سامانه آموزش مداوم وزارت بهداشت برای بالا بردن استاندارد های پزشکی جامعه پرستاران، پزشکان و همچنین سایر فارغ التحصیلان زمینه های پزشکی به برگزاری دوره های حضوری و مجازی اقدام می نماید. لازم به ذکر است پس از شرکت در آزمون پایانی هریک از دوره ها نیز به تمامی افراد شرکت کننده گواهی حضور اعطا می شود.

معرفی سامانه ircme.ir

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت کلیک کنید.

نحوه ثبت نام در سامانه آموزش مداوم

برای استفاده از امکانات این سامانه کاربران آن باید ابتدا اقدام به ثبت نام در سامانه آموزش مداوم نمایند. به همین منظور این افراد پس از وارد کردن نشانی اینترنتی ircme.ir و ورود به صفحه این سامانه باید از قسمت سمت راست عبارت” جهت عضویت اینجا را کلیک نمایید.” را انتخاب کنند.
عضویت در iecme.ir
سپس این افراد لازم است ملیت و کد ملی خود را در صفحه باز شده وارد نمایند و عبارت امنیتی را نیز درج کنند تا به مرحله بعدی برای ثبت نام سامانه آموزش مداوم وارد شوند.
وارد کردن کدملی در ircme.ir
بعد از طی کردن مراحل فوق جامعه پزشکی می توانند از لیست داخل صفحه سایت، مرکز میزبان خود را انتخاب کنند. لازم به ذکر است انجام بعضی از امور خاص مثل ویرایش پروفایل کاربری یا صدور گواهی نهایی در مرکز میزبان انجام می شود.
انتخاب مرکز میزبان در ircme.ir
بعد از انتخاب مرکز میزبان اطلاعات فردی شخص باید وارد شود که شامل اطلاعات شخصی و شناسنامه ای، اطلاعات تماس و اطلاعات تحصیلی و شغلی است.
ثبت نام سامانه آموزش مداوم
بعد از وارد کردن تمامی اطلاعات و کلیک بر روی عبارت “ثبت نام” مراحل ثبت نام با موفقیت به پایان می رسند.

ورود و استفاده از آموزش مداوم جامعه پزشکی

به منظور ورود و استفاده از سامانه آموزش مداوم جامعه پزشکی، تمام دانش آموختگان شاغل در مراکز پزشکی و یا بیمارستان ها می بایست وارد این سامانه شوند که آدرس اینترنتی آن ircme.ir می باشد.

پس از ورود به این سامانه، کاربران آن می توانند با وارد کردن کد ملی، رمز عبور و کد امنیتی به پنل کاربری خود دسترسی پیدا کرده و در برنامه های حضوری، وبیناری و مجازی آن شرکت نمایند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت کلیک کنید.

بازیابی رمز ورود به سامانه آموزش مداوم

گاهی این اتفاق پیش می‌ آید که بسیاری از افرادی که قبلا در سامانه آموزش مداوم عضو شده‌ اند، رمز عبور خود را فراموش می کنند و به همین دلیل دیگر نمی توانند وارد این سامانه شوند و از امکانات آن استفاده کنند. بنابراین در این قسمت به بررسی راه حل رفع مشکل فراموشی رمز عبور ورود به سامانه آموزش مداوم می پردازیم که کاربران آن باید از طریق بازیابی رمز خود اقدام نمایند.

برای بازیابی رمز ورود به سامانه آموزش مداوم  ابتدا کاربران می بایست به سامانه ircme.ir وارد شوند و بعد از آن مانند مرحله قبل، عبارت “جهت عضویت اینجا را کلیک نمایید.” را انتخاب کنند. سپس در صفحه باز شده بر روی عبارت” رمز عبور خود را فراموش کرده‌ اید؟ بازیابی رمز” کلیک نمایند.

بازیابی رمز ورود به سامانه آموزش مداوم

پس از انجام این مرحله کاربران می‌توانند به صفحه بازیابی رمز ورود وارد شوند و نام کاربری، عبارت امنیتی و شماره موبایل خود را وارد نمایند تا رمز عبور مجدد به شماره موبایل آن ها ارسال شود.

ارسال مجدد رمز عبور سامانه آموزش مداوم

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد شرایط استخدام وزارت بهداشت کلیک کنید.

لیست مراکز سامانه آموزش مداوم کشور

سامانه آموزش مداوم با ایجاد مراکز آموزشی در سراسر کشور خدمات خود را ارائه می دهد. برای دسترسی به اسامی و شماره تلفن هر یک از این مراکز باید ابتدا وارد سامانه ircme.ir شده و در صفحه اصلی این سامانه از قسمت منوی بالای صفحه بر روی عبارت “مراکز آموزش مداوم” کلیک کرد. پس از کلیک بر روی این عبارت صفحه ای باز خواهد شد که در آن لیست و شماره تلفن مراکز به تفکیک نوع وجود دارد.

این مراکز شامل ۷۱ عدد از دانشگاه های علوم پزشکی، ۳۱ مورد از سازمان های وزارتخانه‌ ای، ۱۳۴ مورد از مراکز تحقیقاتی، ۱۷۴ مورد انجمن های علمی و ۱۱ عدد از بیمارستان های کشور هستند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد سامانه رشد وزارت بهداشت کلیک کنید.

بررسی امکانات سامانه ircme.ir

این سامانه برای ارتقاء سطح دانش متخصصین رشته های گروه علوم پزشکی ایجاد شده است. این امکانات شامل موارد زیر هستند:

 • ثبت نام در کلاس های حضوری و غیرحضوری
 • اطلاع رسانی رویدادهای مراکز آموزش مداوم به دبیران برنامه ها و مشمولین از طریق پیام کوتاه و پست الکترونیکی
 • امکان مشاهده کارنامه بعد از شرکت در آزمون های پایان دوره ای
 • مدیریت ثبت نام های مشمولین در برنامه های آموزشی
 • صرفه جویی در زمان ثبت نام به دلیل اینکه اطلاعات اولیه مشمولین در سامانه اطلاعاتی ثبت شده و نیازی به ورود اطلاعات تکراری وجود ندارد.
 • دسترسی سریع به اطلاعات و مجوزهای صادر شده از مراکز آموزش مداوم جامعه پزشکی و حذف شدن سیستم های کاغذی از طریق بارگذاری مدارک بر روی سایت

برگزاری کلاس های آموزشی در سامانه آموزش مداوم

اخبار پیرامون سامانه آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور

هوشمندسازی صدور گواهی نهایی

طبق اطلاعیه های اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی امکان هوشمندسازی صدور گواهی نهایی به زودی از طریق این سامانه امکان پذیر خواهد شد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت کلیک کنید.

خلاصه مطلب

در این مقاله به معرفی سامانه آموزش مداوم جامعه پزشکی پرداختیم که با هدف ارتقاء سلامت جامعه آموزش های حضوری، مجازی، وبیناری و کارگاه های خود را به دانش آموختگان وزارت بهداشت ارائه می کند و در پایان به این افراد گواهی حضور نیز اعطا می نماید.

همچنین نحوه ثبت نام به سامانه آموزش مداوم را بیان کردیم و پس از آن ورود به سامانه آموزش مداوم و نحوه بازیابی رمز عبور این سامانه و همچنین امکانات و مراکز آن را نیز شرح دادیم. امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد اما در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

برای دانلود فایل pdf مقاله کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه آموزش مداوم برای چه افرادی کاربرد دارد؟

باتوجه به توضیحات مقاله فوق این سامانه برای گروه علوم پزشکی کاربرد دارد.

آیا کلاس های آموزشی در سامانه آموزش مداوم پزشکی دارای گواهی نیز هستند؟

بله برای تمام کلاس های آموزشی که در سامانه آموزش مداوم به صورت حضوری، مجازی، کارگاه یا وبینار برگزار می شوند گواهی حضور صادر می گردد.

ثبت نام در طرح آموزش مداوم جامعه پزشکی به چه صورت انجام می شود؟

ثبت نام در طرح آموزش مداوم جامعه پزشکی از طریق سامانه آموزش مداوم پزشکی کشور به نشانی ircme.ir انجام می شود.

نظرات

یک دیدگاه دربارهٔ «ورود به سامانه آموزش مداوم ircme.ir»

 1. Avatar photo علی اصغر ابراهیمی چهارم گفت:

  سلام وقتتان بخیر
  ببخشید امتیازات من در ۵سال گذشته؟
  کسری دارم برای تمدید پروانه مطبم چه کنم؟
  متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پروش

  دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1403 + لینک دانلود pdf

  از موارد مهم در زمان ثبت نام آزمون استخدام آموزش پرورش، دانلود و مطالعه دقیق دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشد. داوطلبان باید از طریق سایت سازمان سنجش که مجری برگزاری این آزمون است از اخبار و اطلاعیه...
 • رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان

  رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان 1403 + جدول شهریه

  تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد پردیس خودگردان بدون کنکور 1403 در میان داوطلبانی که رتبه مورد نیاز قبولی را کسب نکرده‌اند، متقاضی بالایی دارد. هر ساله لیست رشته‌ها از طریق فراخوان‌های سایت پردیس خودگردان اعلام می‌شود تا داوطلبان بتوانند...
 • ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت

  ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت 1402 + زمان، شرایط و مدارک

  شرایط ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت 1402 اعلام شد. برگزاری دوره های ضمن خدمت توسط دانشگاه های علوم پزشکی هر ساله انجام می شود که هدف از برگزاری آن ها ارتقای سطح علمی کارکنان و افزایش توانمندی های آن...
 • آیا آزمون نظام مهندسی نمره منفی دارد؟ آیین نامه سال 1403

  آیا آزمون نظام مهندسی نمره منفی دارد؟ آیین نامه سال 1403

  آیا آزمون نظام مهندسی نمره منفی دارد؟، برای پاسخ به این سوال ابتدا باید در نظر بگیریم  که آزمون نظام مهندسی یکی از مهمترین آزمون‌های حرفه‌ای در ایران است که هر ساله برای ارزیابی و تایید صلاحیت فارغ التحصیلان رشته‌های...
تماس با مشاور