ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه های برتر سمپاد | ایران تحصیل

راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه های برتر سمپاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بررسی 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه‌ ها می‌تواند به دانش آموزانی که می‌خواهند وارد مقطع ششم به هفتم یا نهم به دهم شوند، کمک کننده و موثر باشد. مدارس تیزهوشان یا سمپاد، به دلیل سطح متفاوت در آموزش، نوع تدریس معلمان و آزمون‌های رقابتی ماهانه اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. دانش آموزان زیادی هر سال برای اینکه از مزایای تیزهوشان استفاده نموده و شانس قبولی در کنکور را داشته باشند، در آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان ثبت‌نام می‌کنند.

داوطلبان برای قبولی در آزمون مدارس سمپاد، علاوه بر تجربه رتبه‌های برتر تیزهوشان، به منابع آزمون احتیاج دارند تا با مطالعه آن بتوانند خود را برای قبولی در مدارس تیزهوشان آماده کنند؛ به این ترتیب پس از شناسایی منابع تخصصی و عمومی، دانش آموزانی که می‌خواهند در آزمون سمپاد ششم به هفتم و یا نهم به دهم شرکت کنند، باید با 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه‌ های برتر سمپاد آشنا شوند.

اهمیت آشنایی با تجربه رتبه‌های برتر تیزهوشان

دانش آموزانی که برای ورود به مدارس تیزهوشان در پایه ششم به هفتم یا نهم به دهم تلاش می‌کنند، از طریق تجربه رتبه‌های برتر می‌توانند با دید باز و آگاهانه به مطالعه منابع بپردازند. تجربه کسانی که در تیزهوشان قبول شدند، بسیار به داوطلبان کمک می‌کند تا با محیط آزمون ورودی تیزهوشان، شیوه طرح سوالات و همچنین مدت زمان پاسخگویی، آشنا شوند.

مدارس تیزهوشان نسبت به مدارس نمونه دولتی و یا غیرانتفاعی‌های معتبر، رتبه علمی و آموزشی بالاتری دارند و همانطور که از نام این مدارس پیدا است، تنها دانش آموزانی را پذیرش می‌کنند که از لحاظ هوش و استعداد بالاتر از دانش آموزان دیگر هستند.

به همین خاطر ورود به مدارس تیزهوشان، تنها از طریق شرکت در آزمون سمپاد امکان‌پذیر است. در ادامه به اهمیت آشنایی 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه ها اشاره خواهیم پرداخت.

اهمیت آشنایی با تجربه رتبه‌های برتر تیزهوشان

افزایش روحیه و انگیزه دانش آموزان

اولین و مهم‌ترین اهمیت آشنایی با تجربه رتبه‌های برتر تیزهوشان، اطلاع از نحوه موفقیت دانش آموزانی است که در آزمون تیزهوشان توانسته‌اند رتبه برتر آزمون را کسب کنند. آشنایی با 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه ها از این نظر اهمیت دارد که داوطلبان آزمون ورودی سمپاد، با بررسی تجربه رتبه‌های برتر، انگیزه بیشتری برای مطالعه منابع و شرکت در این آزمون سرنوشت‌ساز به دست می‌‌آورند.

از این رو بررسی چالش‌هایی که دانش آموزان با آن روبرو بوده‌اند و اینکه چطور بر آن غلبه کرده‌اند، می‌تواند به دانش آموزان جدید کمک کند تا به توانایی‌های خود باور داشته و برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند.

الگو گرفتن از استراتژی رتبه‌های برتر

بدون شک رتبه های برتر تیزهوشان، برای قبولی در آزمون، از استراتژی‌های مطالعاتی و برنامه‌ریزی موثر کمک گرفته‌اند. به همین خاطر آشنایی با تجربه دانش آموزان پذیرفته شده در آزمون تیزهوشان، به داوطلبان جدید استراتژی درست را نشان می‌دهد.

اطلاع از این استراتژی‌ها می‌تواند به دانش آموزان کمک کند تا نحوه مطالعه و یادگیری خود را بهتر کنند تا بعد از برگزاری آزمون تیزهوشان، جزو لیست قبول شدگان قرار داشته باشند.

آشنایی با طرح سوالات آزمون تیزهوشان

تجربه کسانی که در تیزهوشان قبول شدند، تنها به نحوه مطالعه و یادگیری، استراتژی و انگیزه‌بخشی خلاصه نمی‌شود؛ بلکه دانش آموزان با نحوه طرح سوالات در سال‌های گذشته آشنا می‌شوند.

به طوری که داوطلبان آزمون سمپاد می‌توانند با مطالعه تجربیات رتبه‌های برتر، اطلاعات ارزشمندی در مورد آزمون از جمله نوع سوالات، نحوه نمره دهی و دشوار بودن یا نبودن سطح آزمون به دست آورند. این اطلاعات به دانش آموزان کمک می‌کند تا برای آزمون بهتر آماده شوند و با آمادگی بیشتر در آزمون شرکت کنند.

آشنایی با منابع و ابزارهای آزمون سمپاد

یکی از فواید استفاده از تجربه کسانی که در تیزهوشان قبول شدند، آشنایی با منابع و ابزارهای مختلف برای آماده شدن در آزمون تیزهوشان است. اطلاع از منابع درست می‌تواند به دانش آموزانی که به عنوان داوطلب برای ورود به پایه هفتم یا دهم شرکت کرده‌اند، کمک کند تا با بهترین ابزارها آشنا شوند.

اهمیت آشنایی با منابع و ابزارهای آزمون سمپاد

معرفی 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه ها

تجربه کسانی که در تیزهوشان قبول شدند، به نوعی نشان دهنده این مسیر سخت و رقابتی است. به عنوان مثال؛ دانش آموزان پایه ششم که می‌خواهند برای ورود به پایه هفتم در آزمون سمپاد شرکت کنند، باید منابع مربوط به هوش و استعداد را مطالعه کنند تا بتوانند به سوالات این آزمون پاسخ صحیح بدهند. چراکه در سال‌های اخیر، سوالات تیزهوشان ششم به هفتم بیشتر مربوط به هوش و استعداد است و از منابع درسی ششم به قبل، طرح نمی‌شود.

یکی از تفاوت مدارس نمونه دولتی با تیزهوشان، در آزمون ورودی ششم به هفتم است. داوطلبان با کمک تجربه رتبه‌های برتر سال قبل می‌توانند خود را برای این ارزیابی سخت آماده کنند. تجربه کسانی که در تیزهوشان قبول شدند، علاوه بر داوطلبان ششم به هفتم برای دانش آموزانی که می‌خواهند در آزمون نهم به دهم شرکت کنند نیز فایده دارد.

مصاحبه با قبول شدگان آزمون سمپاد، نکات ارزشمندی در اختیار شرکت کنندگان جدید می‌گذارد. با توجه به این موضوع، در ادامه به 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه‌ های برتر سمپاد، خواهیم پرداخت.

معرفی 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه ها

شروع به موقع با برنامه ریزی دقیق

از جمله راه‌های قبولی و ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان، شروع به موقع برای مطالعه منابع و برنامه ریزی دقیق است. داشتن جدول برنامه ریزی هفتگی و ماهانه، جزو موارد مشترک بین قبول شدگان آزمون تیزهوشان است.

طبق تجربه افرادی که در این آزمون موفق به قبولی شده‌اند، اگر دانش آموزان هرچه زودتر برای آزمون تیزهوشان آماده شوند، فرصت بیشتری برای یادگیری منابع، تمرین تست و شرکت در آزمون‌های آزمایشی دارند.

اغلب داوطلبان ششم به هفتم، از سال پنجم ابتدایی یا حتی زودتر برای آزمون هوش و استعداد تیزهوشان آماده می‌شوند؛ بنابراین برنامه‌ریزی و نظم برای دستیابی به موفقیت، از عوامل مهم و تاثیرگذار در قبولی است.

دانش آموزان تنها با برنامه‌ریزی منظم و پایبندی به آن می‌توانند از عهده سوالات دشوار آزمون تیزهوشان بربیایند. پس بهتر است برنامه خود را طوری تنظیم کنید که زمان کافی برای مطالعه مطالب درسی، منابع، حل تست و مرور داشته باشید.

راه‌های قبولی در تیزهوشان با برنامه ریزی دقیق

شناخت منابع مناسب با مطالعه عمیق

یکی دیگر از 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه ها، شناخت منابع مناسب آزمون سمپاد است. هر ساله منابع متعددی برای آمادگی آزمون تیزهوشان به دانش آموزان معرفی می‌شود. این منابع شامل کتاب‌های درسی، کتاب‌های کمک درسی، تست‌ها و آزمون‌های آزمایشی و در آخر کلاس‌های تقویتی است. داوطلبان آزمون سمپاد بعد از بررسی تجربه کسانی که در تیزهوشان قبول شدند، به راحتی می‌توانند منابع مناسب را پیدا کنند.

منابع درسی و کمک درسی به دانش آموزان کمک می‌کند تا مطالعه عمیق داشته باشند و با آمادگی بهتر در آزمون شرکت کنند. مطالعه عمیق و فعال به این معنی است که دانش آموز مطالب را فقط حفظ نکند؛ بلکه مطالب را ابتدا درک کرده و بعد با مثال‌های مختلف آن را یاد بگیرد. پس طبق تجربه قبول شدگان تیزهوشان، سعی کنید برای داشتن یک مطالعه عمیق و مفید، نکات مهم را خلاصه‌برداری و یادداشت کنید.

شرکت در آزمون‌های آزمایشی و مدیریت استرس

قبول شدگان تیزهوشان، با شرکت در آزمون‌های آزمایشی و مدیریت استرس توانسته‌اند به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنند. خرید کتاب‌های کمک درسی و تستی، یکی از مهم‌ترین راه‌های آمادگی برای آزمون تیزهوشان است. داوطلبان با حل تست‌های چهار گزینه‌ای، به سوالات آزمون سمپاد مسلط می‌شوند تا سرعت و دقت خود را برای آزمون، بالا ببرند.

شرکت در آزمون‌های آزمایشی مطابق با شرایط واقعی آزمون سمپاد، به صورت مشترک در تجربه بیشتر قبول شدگان، قابل مشاهده و بررسی است. در آزمون‌های آزمایشی داوطلبان بهتر می‌توانند نقاط قوت و ضعف خود را بشناسند.

راه‌های قبولی در تیزهوشان با شرکت در آزمون‌های آزمایشی

برنامه ریزی براساس تجربه رتبه‌های برتر سمپاد

یکی از مهم‌ترین عوامل برای قبولی در آزمون تیزهوشان، برنامه ریزی مناسب است. اگر تجربه کسانی که در تیزهوشان قبول شدند را در برنامه ریزی خود لحاظ کنید، می‌توانید شانس قبولی خود را در آزمون سمپاد افزایش دهید. در این بخش به صورت خلاصه، به تنظیم برنامه ریزی مطابق با مصاحبه قبول شدگان تیزهوشان در سال‌های قبل، خواهیم پرداخت:

نوشتن هدف اصلی و تنظیم ساعات مطالعه براساس برنامه ریزی واقع بینانه

تخصیص زمان برای تست‌زنی و مطالعه مهم‌ترین منابع آزمون تیزهوشان

تنوع در مطالعه دروس و اجتناب از خواندن یک درس به صورت مداوم و بدون استراحت

انعطاف پذیری در برنامه ریزی برای مطالعه دروس تخصصی و عمومی در طول هر هفته

خلاصه مقاله 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه ها

اطلاع از 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه ها به دانش آموزان پایه ششم به هفتم و نهم به دهم، کمک می‌کند تا با برنامه ریزی، شرکت در آزمون‌های آزمایشی، کنترل مدیریت استرس و شناخت منابع مناسب مطالعه عمیق خود را آغاز کنند. داوطلبانی که از تجربه قبول شدگان سال‌های پیش الگوبرداری کنند و براساس یک برنامه ریزی دقیق، هر درس را به صورت منظم مطالعه کنند، شانس قبولی در مدارس سمپاد را خواهند داشت.

بعلاوه دانش آموزان طبق 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه‌ های برتر سمپاد، می‌توانند با شیوه طرح سوالات و نحوه پاسخگویی به آنها آشنا شده و با آمادگی بیشتر در آزمون ورود به مدارس تیزهوشان شرکت کنند. به این ترتیب، بهره مندی از تجربه افرادی که در تیزهوشان قبول شدند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای دانلود فایل pdf مقاله 3 راه قبولی در تیزهوشان از تجربه رتبه ها کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تجربه کسانی که در تیزهوشان قبول شدند در مدیریت استرس به چه صورت است؟

دانش آموزان ابتدا باید به خود باور داشته باشند و به علاوه، با خواب و تغذیه درست استرس خود را کنترل کنند.

سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از منابع درسی طرح می‌شود؟

خیر. سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از منابع درسی نیست و سوالات طرح شده مربوط به هوش و استعداد است.

چند راه قبولی در تیزهوشان از طریق تجربه رتبه‌های برتر سمپاد وجود دارد؟

در این مقاله به سه راه برای قبولی در تیزهوشان از طریق تجربه رتبه‌های برتر اشاره کردیم و هرکدام را به طور مفصل توضیح دادیم.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • منابع آزمون جهشی

  منابع آزمون جهشی 1403 + ابتدایی و متوسطه | ایران تحصیل

  اگر دانش آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول یا دوم احساس کند که توانایی یادگیری او بیشتر از سطح حال حاضر است و می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری تحصیلات خود را به اتمام برساند، می‌تواند در آزمون جهش...
 • رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار {راهنمای تصویری} | ایران تحصیل

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار برای دانشجویانی که در حال انتخاب موضوع پایان‌نامه یا رساله خود هستند، اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از مشکلات اساسی که دانشجوها ممکن است با آن مواجه شوند، مشابهت‌یابی برای پروپوزال است. سامانه پژوهشیار،...
 • تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟ | مشاوره ایران تحصیل

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه یکی از موضوعات ابهام برانگیز است که همیشه در مورد آن سوال می‌شود. عده‌ای از دانش‌آموزان ممکن است شرایط تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند و به همین دلیل مدارس بزرگسالان را انتخاب کنند....
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور