ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

گرفتن پاسپورت با معافیت موقت

گرفتن پاسپورت با معافیت موقت + شرایط خروج 1401

گرفتن پاسپورت با معافیت موقت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه گرفتن پاسپورت با معافیت موقت چگونه است؟ برای خروج از کشور با معافیت موقت چیکار باید کنیم؟ شرایط خروج از کشور با معافیت موقت چیست؟ به کمک کدام معافیت‌های موقت می‌توانیم پاسپورت بگیریم؟

کسانی که قصد دارند بدون دریافت کارت پایان خدمت خود از کشور خارج شوند باید بر اساس شرایط گرفتن پاسپورت با معافیت موقت اقدام کنند. این معافیت شرایط و ضوابطی را برای خود دارد که تمام مشمولین خدمت باید آن‌ها رعایت کنند. در غیر این صورت آنها نمی توانند از کشور خارج شوند.

حال اگر به دنبال جواب سوال آیا با گرفتن پاسپورت با معافیت موقت می‌توان از کشور خارج شد؟ هستید می توانید این مقاله را دنبال کنید تا با کسب اطلاعات بیشتر در این مورد اقدام کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد گرفتن پاسپورت با معافیت موقت، خروج از  کشور با معافیت موقت، شرایط خروج از کشور با معافیت موقت، مراحل دریافت معافیت موقت، انواع معافیت‌های موقت، ضمانت‌نامه بانکی خروج از کشور مشمولین و مدارک لازم جهت گرفتن پاسپورت با معافیت موقت با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

آیا خروج از کشور با معافیت موقت امکان‌پذیر است؟

در حال حاضر سازمان نظام وظیفه برای برخی از مشمولین خدمت که قصد دارند با گرفتن پاسپورت از کشور خارج شوند، موقعیتی را فراهم کرده است. آن‌ها برای این کار باید شرایط و مدارکی را به همراه داشته باشند که معافیت موقت یکی از آن‌ها است. در واقع مشمولین خدمت باید معافیت موقت خود را دریافت کنند تا بتوانند پاسپورت دریافت کنند. از آنجا که دریافت پاسپورت با معافیت موقت نیاز به ضمانت‌نامه بانکی دارد. بنابراین مشمولین خدمت باید ضمانت‌نامه بانکی خود را با هماهنگی امور مالی سازمان نظام وظیفه ارائه دهند. میزان ضمانت‌نامه بانکی با توجه به نوع سفر و هدف آن متغیر خواهد بود.

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد معافیت سربازی تکرر ادرار روی لینک کلیک کنید.

 

 

 

خروج از کشور با معافیت موقت

خروج از کشور با معافیت موقت

 

شرایط گرفتن پاسپورت با معافیت موقت 1401

تمام مشمولین خدمتی که قادر به دریافت معافیت موقت هستند می‌توانند با استفاده از این معافیت پاسپورت خروج از کشور بگیرند. برای این کار آن‌ها باید شرایطی را داشته باشند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • مشمولین خدمت باید فاقد غیبت باشند.
 • وضعیت تحصیلی آن‌ها مشخص شده باشد.
 • وثیقه مورد نیاز را به سازمان وظیفه عمومی پرداخت کنند.
 • گواهی اشتغال به تحصیل یا درخواست مجوز خروج از کشور را ارائه دهند.
 • مهلت معرفی مشمولان فارغ‌التحصیل به پایان نرسیده باشد یا این که دارای برگ اعزام به خدمت بدون غیبت باشند.

حال اگر وضعیت تحصیلی مشمولین خدمت به صورت کامل مشخص نشده باشد، در این صورت آن‌ها باید چیکار کنند؟ شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دریافت پاسپورت با معافیت موقت 1401 می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای طلاق توافقی برای معافیت کفالت روی لینک کلیک کنید.

 

 

مراحل گرفتن پاسپورت با معافیت موقت 1401

 یکی از مهم‌ترین اقداماتی که شما باید جهت دریافت پاسپورت با معافیت موقت انجام دهید این است که تمام مراحل آن را به صورت اصولی طی کنید تا مدارک شما برای دریافت پاسپورت با معافیت موقت کامل شوند. در زیر این مراحل را بیان می‌کنیم:

 • نامه اشتغال به تحصیل را با ذکر بازه زمانی جهت خروج از کشور دریافت کنید.
 • به حوزه نظام وظیفه استان مراجعه کنید تا معرفی‌نامه سازمان نظام وظیفه به بانک را بدهد و بر اساس آن ضمانت‌نامه را اجرا کنید.
 • سپس به حوزه نظام وظیفه رفته و ضمانت‌نامه بانکی خود را به آن‌ها ارائه دهید.
 • به پلیس به اضافه ۱۰ بروید و درخواست صدور گذرنامه خود را ثبت کنید.

البته پیش از این‌ها لازم است، شما معافیت موقت خود را دریافت کنید تا بر اساس آن‌ها مراحل بالا را طی کنید. حال اگر نمی‌دانید چگونه معافیت موقت دریافت کنید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید تا آن‌ها شما را بیشتر راهنمایی کنند.

 

مراحل گرفتن پاسپورت با معافیت موقت

مراحل گرفتن پاسپورت با معافیت موقت

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر معافیت پزشکی کم خونی روی لینک آبی کلیک کنید.

 

 

چگونه معافیت موقت خروج از کشور بگیریم؟

شاید یکی از مهم‌ترین سؤال‌هایی که به ذهن مشمولین خدمت می‌رسد این است که چگونه معافیت موقت دریافت کنند؟ در حال حاضر راه‌های زیادی برای دریافت معافیت موقت وجود دارد که یکی از آن‌ها معافیت ۶ ماهه پزشکی می‌باشد. در این روش شما با توجه به بیماری، نقص عضو و مشکلات جسمی و روحی که دارید می‌توانید معافیت موقت پزشکی بگیرید. البته این مشکل خود را باید ثابت کنید و تحت نظر معاینات پزشکی قرار بگیرید.

البته به غیر از معافیت موقت پزشکی می‌توانید معافیت‌های موقت دیگری نیز دریافت کنید که کارشناسان ایران تحصیل می‌توانند در این خصوص شما را بیشتر و بهتر راهنمایی کنند.

 

میزان وثیقه مشمولان خدمت جهت گرفتن پاسپورت با معافیت موقت 1401 چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که مشمولین خدمت جهت خروج از کشور با معافیت موقت انجام دهند، ارائه یک وثیقه بانکی به سازمان نظام وظیفه می‌باشد تا بر اساس آن بتوانند از کشور خارج شوند. میزان این وثیقه بانکی با توجه به نوع سفر و اهداف آن‌ها متفاوت خواهد بود که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • سفرهای علمی، هشت میلیون تومان
 • سفرهای زیارتی،(عراق و عربستان) سه میلیون تومان
 • سفرهای سیاحتی،(غیر زیارتی، غیر علمی) پانزده میلیون تومان
 • سفرهای مطالعاتی،هشت میلیون تومان
 • سفر جهت ادامه تحصیل، (معافیت تحصیلی خارج از کشور،بیست میلیون تومان
 • سفر دوره‌های مشترک، پانزده میلیون تومان

البته این رقم ممکن است برای سال 1401 تغییر کرده باشد که برای دریافت جدیدترین اطلاعات در مورد وجهه بانکی خروج از کشور با معافیت موقت می‌توانید با سامانه ایران تحصیل صحبت کنید.

 

 

برای معافیت سربازی دررفتگی مفاصل روی لینک کلیک کنید.

 

 

مشمولین خدمت برای خروج از کشور می‌توانند چه سفرهایی را داشته باشند؟

مشمولین خدمتی که قصد دارند با گرفتن پاسپورت با معافیت موقت از کشور خارج شوند باید نوع سفر خود را مشخص کنند. آن‌ها معمولا با معافیت موقت می‌توانند سفرهای علمی، زیارتی، سیاحتی (غیر علمی، غیر زیارتی)، ورزشی، مطالعاتی، کاری، مأموریتی و سفرهای شرکت در دوره‌های مشترک بروند.

 

سفرهای شامل خروج از کشور با معافیت موقت

سفرهای شامل خروج از کشور با معافیت موقت

 

جهت دریافت مشاوره در مورد گرفتن پاسپورت با معافیت موقت، خروج از  کشور با معافیت موقت، شرایط دریافت پاسپورت با معافیت موقت، مراحل دریافت معافیت موقت، انواع معافیت‌های موقت،مدت زمان خروج از کشور مشمولین خدمت با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

جهت معافیت پوکی استخوان روی لینک کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله، با توجه به این که متقاضیان زیادی جهت دریافت پاسپورت با معافیت موقت وجود دارند، در مورد گرفتن پاسپورت با معافیت موقت صحبت کردیم. به مراحل و شرایط دریافت پاسپورت با معافیت موقت 1401 اشاره کردیم. هم‌چنین در مورد ضمانت‌نامه بانکی، انواع سفرها و شرایط دریافت معافیت موقت نیز توضیح دادیم. حال اگر شما به مباحث بیشتری در این خصوص داشته باشید می‌توانید در تمام ساعات شبانه روز با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

جهت دانلود این مقاله روی لینک کلیک کنید.

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در صورتی که مشمولین خدمت با گرفتن پاسپورت با معافیت موقت از کشور خارج شوند ولی در زمان مقرر شده به کشور مراجعه نکنند، با آن‌ها چگونه رفتار می‌شود؟

وثیقه بانکی آن‌ها ضبط و اجرا می‌کنند و در صورت بازگشت به کشور ممنوع الخروج خواهد شد.

مشمولین خدمت برای خروج از کشور با معافیت موقت چه کارهایی را باید انجام دهند؟

آن‌ها در ابتدا باید معافیت موقت را دریافت کنند و با قرار دادن ضمانت‌نامه بانکی در سازمان نظام وظیفه مراحل بعدی آن را طبق دستورات آن‌ها انجام دهند.

مشمولین خدمت به کمک کدام معافیت‌ها می‌توانند از کشور خارج شوند؟

در حال حاضر مشمولین خدمت می‌توانند جهت خروج از کشور با معافیت‌های موقت زیادی اقدام کنند که معافیت تحصیلی، پزشکی، کفالت، رهبری و غیره از جمله آن‌ها است. حال شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور