تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
کنترل استرس کنکور

10 نکته مهم برای کنترل استرس کنکور

کنترل استرس کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

داوطلبان کنکور در کنار تمام  دغدغه هایشان با چالشی به نام کنترل استرس کنکور روبرو هستند. گاهی می توان گفت که این مسئله به یک معزل نیز تبدیل می شود. نگران نباشید، اگر این 10 نکته طلایی برای غلبه بر استرس جلسه کنکور را به کار ببرید، نتیجه زحمات خود را در زمان آزمون پیاده خواهید کرد و به دنبال آن یاد می گیریم که چگونه سر جلسه کنکور استرس نداشته باشیم.

 

 

برای مشاوره در رابطه با روش های کنترل استرس کنکور – افزایش سرعت تست زنی، رژیم غذایی مناسب برای قبل از کنکور، نحوه زمانبندی در جلسه آزمون می توانید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور

9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

چند روش عالی برای کنترل استرس کنکور

 

روش های کنترل استرس کنکور

روش های کنترل استرس کنکور

 

یکی از بزرگترین و یا شاید سرنوشت سازترین مراحل زندگی برای هر انسانی عبور موفقیت آمیز از سد کنکور است. این مسئله باعث شده است که متقاضیان این آزمون بزرگ دچار اضطراب های شدید گردند. به همین دلیل از بین بردن و کنترل استرس کنکور به یک دغدغه برای بسیاری از داوطلبان شده است. اما قبل از پاسخ به اینکه چگونه سر جلسه کنکور استرس نداشته باشیم بایستی ریشه های آن را بررسی کنیم.

یکی از دلایل بروز استرس در بین داوطلبان عدم آمادگی کافی برای هدف مورد نظر است. این عدم آگاهی می تواند به دلیل پشتکار کم، نداشتن تمرکز و یا مهم از همه، فراموشی مطالب باشد. بنابراین بهتر است یاد بگیریم که برای کنکور چگونه درس بخوانیم تا یادمان نرود؟ برای افزایش تمرکز نیز ما مشاوره افزایش تمرکز در مطالعه با رتبه های برتر را به شما پیشنهاد می دهیم، چرا که این افراد می توانند الگویی مناسب در رابطه باشند.

اما یک عامل بزرگ دیگر که در بسیاری از متقاضیان دیده می شود، توقعات نادرست خانواده، دوستان و اطرافیان است که شاید با استعداد، علاقه و انگیزه شخص در یک جهت نباشد. این مسئله در بین متقاضیان کنکور تجربی بیش از رشته های دیگر دیده می شود و متاسفانه باعث تصمیم گیری های غلط در بین جوانان می گردد. ما با مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان سعی می کنیم تا به داوطلب روش های کنترل استرس کنکور را آموزش دهیم.

 

10 نکته طلایی برای غلبه بر استرس جلسه کنکور

 

10 نکته طلایی برای غلبه بر استرس جلسه کنکور

10 نکته طلایی برای غلبه بر استرس جلسه کنکور

 

1. برنامه ریزی گامی مهم در کنترل استرس کنکور

مهم ترین نکته این است که برنامه ریزی شما بایستی با ویژگی های شخصیتی، تعداد دروس و هدف شما مطابقت داشته باشد.

 

2. اعتماد بنفس خود را بالا ببرید

 به توانایی های خودتان ایمان داشته باشید و به هیچ وجه خودتان را دست کم نگیرید. مدام با خودتان تکرار کنید که ” من می توانم”. این جمله ساده می تواند معجزه آسا باشد.

 

3. بالا بردن سرعت مطالعه عاملی کلیدی در کنترل استرس کنکور

شما می توانید با تکنیک های مطالعه و روش های مختلف تست زنی سرعت مطالعه خود را تا حد زیادی بیشتر کنید و به دروس بیشتری بپردازید.

 

4. تغذیه مناسب بهترین راه غلبه بر استرس کنکور

لزوما خوردن غذای سنگین و پرچرب نمی تواند به آمادگی جسمی شما کمک کند، بلکه سعی کنید از مواد مغذی همچون مغزها، میوه ها، سبزیجات و ویتامین دار استفاده کنید.

 

5. کنترل استرس کنکور یعنی از خودتان توقع زیاد نداشته باشید

اینکه کمال گرا باشید باعث می شود که هیچوقت از وضعیت موجود احساس رضایت نکنید.

 

6. از تجربیات افراد برتر و موفق در این زمینه استفاده کنید

شاید بتوان گفت یکی از موثرین روش های کنترل استرس کنکور آشنایی با روش های مطالعه کسانی است که این راه را با موفقیت طی کرده اند.

 

7. خواب کافی داشته باشید

نداشتن خواب کافی سبب ضعیف شدن شده حافظه می شود و می تواند بازدهی مطالعه را تا حد بسیار بالایی پایین بیاورد. البته به یاد داشته باشید که خواب شبانه مناسب ترین نوع خواب می باشد.

 

8. تفریح داشته باشید

ساعاتی از هفته را به پرداختن کارهای مورد علاقه و یا دیدن دوستان و آشنایان بگذرانید و سعی کنید برای لحظاتی به درس فکر نکنید. علاوه بر این از ورزش و نرمش های روزانه غافل نشوید.

 

9. آزمون های ازمایشی را فراموش نکنید

اگر به هر دلیلی قادر به شرکت در کنکورهای ازمایشی موسسات معتبر نیستند، می توانید این کار را در خانه انجام دهید. هر بار پس از آزمون نقاظ ضعف را بررسی کنید و نحوه جمع بندی دروس را یاد بگیرید.

 

10. خودتان را با کسی مقایسه نکنید کنترل استرس کنکور براحتی برایتان میسر شود

بدترین چیز این است که خودتان را مدام با دوستان و یا افراد دیگر مقایسه کنید. شما خصوصیات و شرایط مخصوص به خود را دارید، پس به قابلیت های خود ایمان داشته باشید.

 

 

کنترل استرس کنکور از طریق مشاوره

بسیار دیده می شود که برخی داوطلبان در هنگام صحبت با بهترین مشاور کنکور  سایت ایران تحصیل، می گویند که توان مقابله با استرس خود را ندارند. بعلاوه سوال بسیاری از آن ها این است که چگونه سر جلسه کنکور استرس نداشته باشیم؟ حقیقت این است که کنترل استرس کنکور نه تنها به عملکرد داوطلب، بلکه همکاری والدین نیز نیازمند است. و آن ها می توانند تاثیر بسیار مهمی بر افرایش آرامش داوطلب داشته باشند.

ما در بالا 10 نکته طلایی برای غلبه بر استرس جلسه کنکور را ذکر کردیم، اما یادآوری چند نکته دیگر خالی از لطف نیست. به طور مثال، مرور مطالب را جدی بگیرید. چرا که بدون مرور، احتمال اینکه شما مطالب را فراموش کنید بسیار قوی است. این مورد خود به ایجاد اضطراب در شما کمک می کند و بعلاوه وقتتان را برای خواندن مطالب دیگر محدود می کند.

علاوه بر این سعی کنید با دوستان، خانواده و یا افرادی که بیشتر احساس راحتی می کنید در مورد دغدغه هایتان صحبت کنید. با این همه متداولترین در بین متقاضیان این است که برای رسیدن به موفقیت چگونه درس بخوانیم؟ برای این کار مهم ترین کار مشاوره و برنامه ریزی است.

 

 

نشانه های پنهان وجود استرس چیست؟

گاهی ممکن است فرد ادعا کند که در خود هیچ استرسی نمی بیند، در صورتیکه با کمی دقت می توان نشانه پنهان وجود استرس را دریافت. این علائم عبارتند از:

 • بی قراری و پرت شدن حواس به این سو آن سو
 • تند شدن ضربان قلب
 • تکان خوردن و جابجایی های مداوم
 • جویدن ناخن ها
 • عدم توانایی در تصمیم گیری
 • معده درد
 • بی خوابی یا خواب زیاد
 • تند تند صحبت کردن
 • عرق کردن کف دست و پا
 • مشکلات گوارشی همچون دل درد یا دل پیچه
 • نداشتن اشتها و یا پرخوری

 

 

چگونه سر جلسه کنکور استرس نداشته باشیم ؟

 

نداشتن استرس در سر جلسه کنکور

نداشتن استرس در سر جلسه کنکور

 

استرس در سر جلسه کنکور تا حدی طبیعی است، اما کنترل استرس کنکور زمانی نگران کننده می شود که بر عملکرد ما تاثیر گذار باشد. حال اگر می خواهید بدانید که چگونه سر جلسه کنکور استرس نداشته باشیم، بهتر از علاوه بر 10 نکته طلایی برای غلبه بر استرس جلسه کنکور که در بالا گفته شد به نکات زیر در سر جلسه کنکور دقت کنید.

 • از زیر نظر گرفتن و نگاه کردن به اطرافتان بپرهیزیزد و سعی نکنید خودتان را با دیگران مقایسه کنید.
 • به طور طبیعی سوالات در هر آزمونی از سه سطح ساده، متوسط و دشوار تشکیل شده است. شما قرار نیست به همه سوالات پاسخ دهید و به اندازه ایی که درس خوانده اید باید از خود توقع داشته باشید.
 • به انتظارات و گفته های دیگران در مورد خودتان فکر نکنید. سعی کنید تمام تمرکزتان را بر روی سوالات بگذارید.
 • هر چند وقت یکبار کمی آب بنوشید و یک نفس عمیق بکشید.
 • به خودتان اعتماد به نفس دهید و به این فکر کنید که اگر از دانسته هایتان به درستی استفاده کنید، می توانید نتیجه خوبی بگیرید و از سررزنش کردن خود خودداری نمایید.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله ما تلاش کردیم تا روش های کنترل استرس کنکور را مرور کنیم و 10 نکته طلایی برای غلبه بر استرس جلسه کنکور را برای داوطلبان عزیز یادآوری کردیم. ممکن است متقاضیان عزیز در مورد اینکه چگونه سر جلسه کنکور استرس نداشته باشیم و سوالاتی از این دست هنوز ابهاماتی داشته باشند. شما می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و علاوه بر اینها، در مورد مناسب ترین روش های برنامه بریزی و روش های تست زنی راهنمایی بگیرند.

 

 

مطالب مرتبط:

ویژگی های روش جمع بندی کنکور

بهترین مشاور کنکور چه خصوصیانی دارد؟

جزییات برنامه ریزی رایگان کنکور

نحوه چیدمان برنامه ریزی درسی

کنترل استرس کنکور

10 نکته طلایی برای غلبه بر استرس جلسه کنکور

به این پست امتیاز دهید

آیا می توان برای کنترل استرس کنکور از دارو و قرص های آرام بخش مصرف کرد؟

ما به طور کلی مصرف دارو را برای این مورد توصیه نمی کنیم، اما در ضرورت حتما باید با پزشک مشورت شود.

 

علاوه بر 10 نکته طلایی برای غلبه بر استرس جلسه کنکور که نوشته شده است، راه کارهای دیگری وجود دارد؟

بله مطمئنا بسته به موقعیت و شخصیت فرد راه های متفاوت زیادی برای کنترل استرس کنکور وجود دارد که می توانید روی کمک مشاوران ما حساب و با با شماره های 9099072952 (از سراسر کشور) و 9099072952 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد هر روز از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

 

آیا نداشتن هیچ گونه استرسی برای کنکور طبیعی است؟

البته استرس ها همیشه مخرب نیست و یک نوع اترس مثبت و سازنده هم وجود دارد، اما اینکه هیچ استرسی ندارید می تواند به عوامل متعددی مربوط باشد که می توانید در مورد آن مشاوران ما راهنمایی بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. شیوا
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۸

  سلام
  آیا امکان تحصیل همزمان در دکتری و کارشناسی ارشد روزانه دولتی وجود دارد؟(هر دو روزانه دولتی)
  سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام نه امکان ندارد

 2. Kiana
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من شنیدم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اولویت با افراد بومی اون منطقه هست. اگر شخصی رتبه اش دو یا سه رقمی باشه و دانشگاهی رو که در شهر دیگه ای هست اولویت خودش در کنکور انتخاب بکنه، ممکنه به واسطه ی رتبه اش در اون دانشگاه قبول بشه با وجود اینکه فرد بومی اون منطقه نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر این امکان برای دانشگاه فرهنگیان در استان دیگه بع جز محل سکونت امکان پذیر نمی باشد

 3. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 4. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 5. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 6. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 7. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 8. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 9. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 10. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 11. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 12. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 13. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 14. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 15. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 16. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 17. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 18. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 19. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 20. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 21. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 22. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 23. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 24. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 25. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 26. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 27. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 28. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 29. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 30. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 31. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور