تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی 1400

کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی

کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی 1400
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

شرایط و زمان ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی 1400 اعلام شد. مطابق با اعلام سازمان سنجش، برخی از رشته های دارای ظرفیت خالی پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از میان متقاضیان دارای شرایط ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام به صورت بدون آزمون و بر اساس معدل تراز شده مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرند. برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط پذیرش، راهنمای ثبت نام و لیست رشته محل ها ی پذیرش ارشد می توانید با مشاوران خبره و کاردان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاع از نحوه و زمان ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

منظور از کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی چیست؟

 

 

پذیرش ارشد با سوابق تحصیلی

 

 

در سال های گذشته دانشجویان متقاضی ثبت نام کارشناسی ارشد، تنها می توانستند از دو طریق کنکور و یا استعدادهای درخشان وارد این دوره تحصیلی شوند.

اما با بروز بیماری کرونا و عدم حضور 30 درصدی داوطلبان در جلسه آزمون، این سازمان تصمیم گرفت تا داوطلبان بتوانند از طریق ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی به رشته های دلخواه خود در دانشگاه وارد شوند.

زمزمه های برنامه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی ، از چند ماه پیش به گوش می رسید و سازمان سنجش اعلام کرده بود که پس از انتشار کارنامه نهایی کارشناسی ارشد سال جاری، از میان ظرفیت های خالی رشته های باقی مانده، دانشجویان واجد شرایط را بر اساس معدل کارشناسی یا همان سوابق تحصیلی جذب می شوند.

بنابراین، دیگر نیازی به شرکت در هیچ آزمونی نیست و داوطلبان تنها بر مبنای معدل و امتیازات تحصیلی وارد دانشگاه می شوند.

گفتنی است که ثبت نام و پذیرش دانشجوی ارشد به این نحو، در تمام دانشگاه های دولتی، غیر دولتی و آزاد امکانپذیر است.

 

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی

بر اساس اطلاعیه ایی که سازمان سنجش اخیراً منتشر کرد، قرار شد که داوطلبان پذیرش ارشد با سوابق تحصیلی در تاریخ 25 آذر لغایت 30 آذر برای ثبت نام اقدام نمایند.

به این منظور دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد، چند روز قبل از زمان ثبت نام انتشار گردید تا علاقه مندان فرصت کافی برای مطالعه و آگاهی از مفاد و لیست کد رشته محل های پذیرش را داشته باشند.

بدین ترتیب، داوطلبان عزیز می توانند در یک رشته امتحانی ثبت نام کرده و سپس به ترتیب اولویت بندی حداکثر 40 رشته را به ترتیب اولویت بندی انتخاب نمایند.

 

 

تمدید مهلت ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی

با وجود اینکه سازمان سنجش مهلت مناسبی را برای ثبت نام در اختیار داوطلبان کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی قرار داده بود، اما به دلیل آنکه برخی از متقاضیان موفق به نام نویسی نشدند، به منظور رفاه حال این عزیزان چند روز دیگر به مهلت ثبت نام اضافه کرد.

بدین ترتیب، علاقه مندان می توانند تا تاریخ 3 دی با مطالعه دقیق شرایط دفترچه، فرم ثبت نامی را کامل نمایند.

علاوه بر این، برای افرادی که قبلاً ثبت نام کرده اما در وارد کردن اطلاعات دچار اشتباه شده اند نیز امکان مشاهده و ویرایش اطلاعات کنکور ارشد فراهم شد.

ذکر این نکته ضروری است که این تاریخ به هیچ وجه تمدید نمی شود و لازم است علاقه مندان مدارک خود را تهیه و تکمیل نمایند.

 

 

نحوه ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی

 

 

ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی

 

 

متقاضیان شرکت در دوره های ارشد بدون کنکور می بایست جهت ثبت نام با وارد کردن آدرس سامانه ثبت نام کنکور ارشد سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org وارد صفحه اطلاع رسانی این سایت شوند و سپس مراحل زیر را طی نمایند.

 • انتخاب منوی سمت راست با عنوان کارشناسی ارشد
 • کلیک بر روی گزینه سامانه پذیرش و انتخاب رشته مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی مقطح تحصیلی کارشناسی ارشد
 • خرید کارت اعتباری ثبت نام جهت دریافت سریال 12 رقمی ( داشتن این سریال الزامی است)
 • دانلود دفترچه و مطالعه دقیق مفاد
 • آماده کردن عکس اسکن شده بر اساس سایز و حجم ذکر شده در صفحه ثبت نام
 • انتخاب رشته

نکته: متقاضیان بایستی  مبلغ 610/000 (ششصد و ده هزار) ريال را به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت نمایند. از آنجا که واریز این وجه به صورت اینترنتی است بنابراین توصیه می شود که داوطلبان از کارت های فعال بانکی عضو شبکه شتاب استفاده نمایند.

 

 

شرایط عمومی پذیرش ارشد با سوابق تحصیلی

بر اساس برخی از قوانین و شرایط عمومی و اختصاصی که سازمان سنجش برای ورود به کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی تعیین کرده است، در صورتی که فردی قصد شرکت در این دوره را داشته باشد، باید از این موارد برخوردار باشد.

شرایط عمومی که بین تمام داوطلبان همه رشته های دانشگاه ها یکسان هستند، به ترتیب زیر هستند:

 1. اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان قید شده در قانون اساسی
 2. نداشتن هیچ گونه سابقه دشمنی با نظام و جمهوری اسلامی ایران
 3. پایبندی به احکام عملی دین اسلام
 4. عدم ارتباط با گروهک های ضد نظام و یا سابقه عضویت در ساواک
 5. نداشتن سابقه فساد اخلاقی
 6. عدم ارتکاب به اعمال مخالف با شئون اجتماعی/ تحصیلی یا شغلی در هنگام تحصیل یا اشتغال

 

 

شرایط اختصاصی پذیرش در پذیرش ارشد با سوابق تحصیلی

 • داوطلب دارای مدرک لیانس ( کارشناسی) یا دکترای حرفه ایی ( فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد، باشد. افرادی که در سال آخر مقطع کارشناسی در حال تحصیل نیز در صورتی که حداکثر تا تاریخ 30 شهریور 99 فارغ التحصیل شوند، می توانند در این دوره شرکت نمایند.

تبصره: افرادی که در دوره روزانه کارشناسی ارشد سال قبل پذیرفته شده اند، حتی در صورت عدم ثبت نام یا انصراف قطعی در رشته قبلی، نیز قادر به ثبت نام در کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی نیستند.

 

تبصره 2: دانشجویانی که در دوره های روزانه مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته قبل از 98 در حال تحصیل می باشند، چنانچه تا قبل از پایان مهلت ثبت نام از رشته قبلی انصراف دهند می توانند در این مرحله شرکت کنند.

بدیهی است که پذیرفته شدگان قبل از سال 97 که بدون انصراف از رشته قبلی خود، اقدام به ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی نموده اند، حتی در صورت قبولی نیز از پذیرش آن ها خودداری می شود.

 

تبصره 3: دانشجویان دوره های غیر روزانه شهریه پرداز، حتی بدون انصراف ازرشته قبلی نیز می توانند در این دوره نام نویسی نمایند. اما در صورت پذیرش، قبولی قبلی آن ها لغو می شود.

 

تبصره 4: چنانچه شخصی در آزمون کارشناسی ارشد 99 پذیرفته شده باشند نیز می توانند در ثبت نام ارشد بر اساس سوابق تحصیلی شرکت نمایند. البته در صورت قبولی، پذیرش قبلی ان ها لغو می شود و بایستی در رشته جدید تحصیل نمایند.

 

تبصره 5: تمام افرادی که در مقطع دکترا یا ارشد فارغ التحصیل شده باشند، چنانچه در حیطه نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند در ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی شرکت نمایند.

 

تبصره 6: اگر دانشجویان یا فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی قصد شرکت در این دوره را دارند، بایستی قبل از ثبت نام حتماً وضعیت خود را از نظر منع ادامه تحصیل از سوی وزارت مذکور مشخص نمایند.

 

تبصره 7: دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های دبیری، تنها در صورتی قادر به پذیرش یا ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی خواهند بود که از وزارت آموزش و پرورش موافقت نامه کتبی بی قید و شرط جهت ادامه تحصیل را تهیه و در زمان قبولی ارائه دهند. البته پس از قبولی، فرد مذکور باید مجددا به آموزش و پرورش تعهد خدمت دهد.

 

تبصره 8: افرادی که دارای مدرک معادل هستند، تنها در صورت دارا بودن شرایط موجود در آيين نامه شركت دارندگان مدارك معادل و غيررسمی در آزمونهای ورودی مقاطع بالاتر می توانند در ارشد بدون آزمون ثبت نام کنند.

 

 • داشتن حداقل معدل مجاز 12 برای دانش آموختگان یا فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته و ناپیوسته
 • افرادی که در دوره های رشته های بدون کنکور ارشد روزانه پذیرفته شده اند، بایستی در هنگام  ثبت نام به اندازه طول مدت تحصیل خود، به سازمان ها، شرکت ها و ادارات دولتی تعهد خدمت بسپاند.
 • افرادی که از صندوق رفاه دانشجویی بهره برده اند، اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشند، با ارائه ضمانت کافی به این صندوق ها می توانند تعهد خود را به مقطع تحصیلی بعدی موکل نمایند.
 • ارائه مدرک اشتغال به تحصیل و یا فارغ التحصیلی ضروری است.

 

 

لیست رشته محل های کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری 

بر اساس روندی که برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در نظر گرفته شده است، دانشگاه های مختلف بر اساس ظرفیت های باقی مانده از هر کدام از رشته های تحصیلی ارشد، فراخوانی مبنی بر جذب بدون کنکور ارشد منتشر می کنند.

سازمان سنجش بر این اساس همه ظرفیت ها را طبقه بندی کرده و از طریق دفترچه به اطلاع متقاضیان  می رساند. دانشگاه سراسری از جمله دانشگاه های پذیرنده در این زمینه است.

چنانچه می خواهید که ظرفیت های هر کدام از دانشگاه ها در رشته های بدون کنکور ارشد مورد نظرتان مطلع شوید، می توانید از طریق شماره های مندرج در سایت، با همکاران ما تماس بگیرید.

 

 

رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد نیز همیشه سهم بزرگی در پذیرش دانشجو داشته است. لیست رشته های ارشد بر اساس سوابق تحصیلی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد که با دفترچه سراسری ترکیب شده است، قابل دریافت است.

اما اگر بهتر است قبل از انتخاب، در مورد هزینه شهریه های هر رشته و ظرفیت پذیرش آگاه شوید. برای این کار می توانید با یک مشاور تحصیلی مشورت کنید. 

 

 

آبخیزداریآبیاری و زهکشیرفتار حرکتی
رنامه ریزی درسیمیکروبیولوژیفتونیک
 روانشناسیریاضی زبان و ادبیات انگلیسیمهندسی برق
 شیمی (آلی و دارویی)علوم جانوری مهندسی مکانیک (ساخت و تولید)
علوم تربیتیبرنامه ریزی شهریمهندسی عمران (مهندسی سازه)
مهندسی کامپیوتربیوتکنولوژی کشاورزی
پژوهش علوم اجتماعی فیزیکمهندسی منابع آب
اصلاح نباتات مهندسی صنایع
حسابداریریاضی کاربردیمهندسی مکاترونیک
پژوهش علوم اجتماعیآموزش زبان انگلیسینانوفیزیک

 

 

لیست رشته های کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی 

دانشگاه پیام نور، با ظرفیت های بالای پذیرش دانشجو از طریق کنکور و فراگیر، محبوبیت زیادی در بین متقاضیان مقطع ارشد دارد. 

همزمان با جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی، کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور نیز در رشته ها و دانشگاه های زیادی ارائه شد. در جدول زیر برخی از کد رشته محل های این دانشگاه آمده است. 

 

 

علوم پایه
ریاضی محض گرایش جبرفیزیک گرایش اپتیک و لیزر
 زيست شناسي جانوري گرايش سلولي تکوينيفیزیک گرایش ذرات بنیادی و نظریه میدان ها
 زيست شناسي جانوري گرايش فیزیولوژیفیزیک گرایش فیزیک پلاسما
زیست فناوری گرایش میکروبیفیزیک گرایش فیزیک ماده چگال
ژئوفیزیک گرایش زلزله شناسیفیزیک گرایش نجوم و اختر فیزیک
آمار ریاضیژنتیک
 آموزش رياضی شيمي گرايش شيمی آلی
ریاضی كاربردی گرایش بهینه سازیعلوم زمین گرایش چینه نگاری و دیرینه شناسی
ریاضی كاربردی گرایش ریاضی مالیعلوم زمین گرایش زمین ساخت ( تکتونیک )
زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینیفیزیک گرایش فیزیک هسته ای
 زيست شناسي گياهي گرايش فيزيولوژيفیزیک گرایش گرانش و کیهان شناسی
بیوشیمی شيمي گرايش شيمی تجزيه
بیوفیزیکعلوم زمین گرایش پترولوژی
ریاضی محض گرایش آنالیزعلوم زمین گرایش زمین شناسی زیست محیطی

 

 

مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم هامهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار
مهندسی عمران گرایش آب و سازه های هیدرولیکیمهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید
مهندسی عمران گرایش راه و ترابریمهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی
مهندسی برق – افزاره های میکرو و نانو الکترونیکمهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک
مهندسی برق – مدارهای مجتمع الکترونیکمهندسی عمران گرایش سازه
مهندسی شیمی گرایش مدل سازی ، شبیه سازی و کنترلمهندسی فناوری اطلاعات گرایش سیستم های اطلاعات ( ITS )
مهندسی شیمی گرایش طراحی فرآیندمهندسی فناوری اطلاعات گرایش معماری سازمانی
مهندسی صنایع گرایش سیستم های کلانمهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز
مهندسی صنایع گرایش مدیریت مهندسیمهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی
مهندسی شیمی گرایش صنایع غذاییمهندسی عمران گرایش محیط زیست
مهندسی شیمی گرایش محیط زیستمهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت
مهندسی شیمی گرایش پلیمرمهندسی فناوری اطلاعات

 

 

لیست دانشگاه های پذیرنده ارشد بدون کنکور

در حال حاضر تعداد دانشگاه هایی که از طریق پذیرش ارشد با سوابق تحصیلی دانشجو جذب می کنند، چندان زیاد نیست. اما در جدول زیر نام برخی از مهمترین دانشگاه ها آمده است. 

 

 

دانشگاه زنجاندانشگاه آیت‌الله حائری میبد
دانشگاه گلستانشاهرود
دانشگاه مازندراندانشگاه گیلان
دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسیدانشگاه صنعتی
دانشگاه اراک دانشگاه شهرکرد
دانشگاه تفرشدانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه تربیت مدرسدانشگاه صنعتی شیرا
دانشگاه بوعلی سینای همدان

خلاصه مطالب

در این مقاله به شرایط عمومی و اختصاصی کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی پرداختیم و راهنمای ثبت نام و لیست رشته محل ها را مورد برررسی قرار دادیم.

چنانچه شما نیز قصد شرکت در این دوره ها را دارید، می توانید جهت اطلاع از لیست و ظرفیت پذیرش ارشد با سوابق تحصیلی تمام رشته ها دانشگاه های کشور، می توانید از طریق شماره تماس های مندرج در جدول از 8 صبح تا 12 شب با همکاران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

جهت آگاهی از شرایط پذیرش کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی تمام دانشگاه ها با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

ثبت نام کارشناسی ارشد روانشناسی بدون کنکور

اعلام نتایج ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی 

ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی چه زمانی است؟

تاریخ ثبت نام ارشد با سوابق تحصیلی از 25 تا 30 اعلام شد و به منظور تسهیلات بیشتر به متقاضیان، این زمان تا 3 دی تمدید گشت.

برای پذیرش ارشد بدون کنکور از چه طریقی باید اقدام کرد؟

متقاضیان باید برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و فرم نام نویسی را تکمیل نمایند

شرایط پذیرش ارشد با سوابق تحصیلی چیست؟

تمامی شرایط عمومی و اختصاصی مربوط ثبت نام ارشد بدون آزمون همه دانشگاه ها در این مقاله آمده است.

کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری و آزاد شامل چه رشته هایی است؟

برای دریافت راهنمای ثبت نام و لیست رشته محل ها ی پذیرنده ارشد بدون کنکور می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور