تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401 + دریافت مستقیم

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱
کارت ورود به جلسه کنکور سراسری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401 برای داوطلبان و افراد متقاضی شرکت در این آزمون منتشر شد. تمامی افراد متقاضی می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.com برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور اقدامات لازم را انجام دهند.  البته دقت داشته باشید که آشنایی با نحوه و همین طور زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها برای هر یک از افراد متقاضی الزامی است.

هر یک از افراد مایل به شرکت در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور باید با نحوه و زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور به طور دقیق آشنایی لازم را پیدا کنند.  برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه و زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون سراسری بهتر است تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید. زیرا تمام مراحل با استفاده از متن و تصویر به شما اموزش داده می شود.

 

اطلاعیه

به همراه داشتن کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۱ برای شرکت در آزمون الزامی است و متقاضی باید در کنار شناسنامه و کارت ملی، حتما کارت ورود به جلسه را همراه خود داشته باشد.

 

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در رابطه با کارت ورود به جلسه آزمون سراسری باید به آن توجه کرد زمان انتشار و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی است. کارت ورود به جلسه آزمون سراسری به طور معمول در تیر ماه و چند روز قبل از برگزاری آزمون منتشر شده و در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. کنکور سراسری در تاریخ 9 تا 12 تیرماه برگزار می شود و تمامی داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف می توانند کارت ورود به جلسه خود را از 6 تیرماه که بر روی سایت سنجش قرار می گیرد دریافت نمایند.

 

برای اطلاع از این که منظور از زیر گروه در کنکور چیست؟ بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

نحوه و چگونگی انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

در رابطه با نحوه و چگونگی انتشار کارت ورود به جلسه آزمون سراسری باید عرض کنیم که این کارت به صورت اینترنتی و با مراجعه به سامانه اعلام شده برای این امر در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. آیا اطلاعی از نحوه انتشار و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها دارید؟ در صورت عدم اطلاع از نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور در ادامه این نوشته جامع با ما همراه باشید تا با ذکر راهنمای تصویری دسترسی به کارت ورود به جلسه آزمون سراسری در خدمت شما عزیزان باشیم.

 

راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 

در قدم اول و برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری باید آدرس سایت سازمان سنجش و آموزش کشور یعنی sanjesh.org را در مرورگر گوگل خود درج بفرمایید و در ادامه وارد سایت شوید. با ورود به سامانه اعلام شده در بالا نوبت به کلیک بر روی گزینه ای واقع در سمت راست سامانه یعنی “سراسری” می رسد.

راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 

راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به آزمون کنکور

 

در صفحه ای که برای شما باز می شود بر روی گزینه “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری” کلیک بفرمایید.

 

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

 

در ادامه صفحه ای برایتان باز می شود که در آن چهار روش مختلف برای دسترسی و دانلود کارت ورود به جلسه کنکور سراسری به شما پیشنهاد شده است. اولین راه برای مشاهده و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری، به راحتی و با درج دو مورد مهم یعنی کد رهگیری و شماره پرونده در فیلدهای مربوطه می توانید برای دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنید.

در دومین راه تنها کافیست دو مورد مهم یعنی کد کلی و همین طور شماره پرونده کارت ورود به جلسه کنکور را دریافت کنید. سومین راه درج دو مورد مهم یعنی شماره داوطلبی و همین طور شماره پرونده در فیلدهای گنجانده شده در سایت است. آخرین راه پیشنهادی به شما درج شماره شناسنامه و همین طور شماره سریال شناسنامه در فیلدهای موجود در صفحه سایت است که باید با دقت انجام شود.

 

راهنمای گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور

راهنمای گرفتن کارت ورود به آزمون سراسری

 

در آخرین مرحله از سری مراحل دسترسی و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری درج موارد ذکر شده در بالا کلیک بر روی گزینه جستجو برای دریافت کارت می رسد.

 

انتشار کارت ورود به جلسه کنکور

انتشار کارت ورود به جلسه کنکور

 

اطلاعیه

مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دانشگاه‌ها و موسسات سراسری در هر ساله از طریق طلاعیه های مختلف همچون دفترچه ثبت نام کنکور سراسری از سمت سازمان سنجش به متقاضیان اطلاع رسانی می‌شود.

 

آیا امکان ویرایش اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه کنکور وجود دارد؟

در زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون سراسری همواره امکان وجود اشتباهی در تمامی موارد مهم مندرج در این کارت دیده می شود. از این رو سازمان سنجش آموزش کشور برای رفاه حال داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در کنکور سراسری امکان ویرایش اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه آزمون سراسری را برای افراد فراهم کرده است. البته دقت داشته باشید که با توجه به این که مشکل کارت ورود به جلسه شما چیست نحوه ویرایش اطلاعات مندرج بر روی آن نیز متفاوت است. در ادامه این نوشته با ذکر تمامی موارد قابل ویرایش و همین طور نحوه انجام این کار در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 • در صورت داشتن مشکل و اشتباه در مواردی همچون سهمیه های اختصاص یافته، وضعیت و شرایط تحصیل و اشتغال، محل دریافت مدرک دیپلم و پیش از دیپلم، محل تولد و همین طور شماره سریال و سری شناسنامه باید به صورت حضوری به سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید.
 • در صورت جا ماندن از کنکور سراسری، ناخوانا بودن و تأیید نشدن معلولیت خود الزاماً باید با در دست داشتن مدارک لازم و ضروری به باجه های رفع نقص مراجعه کرده و مشکل خود را در این رابطه برطرف کنند.
 • اگر شماره داوطلبی شما بر روی کارت ورود به جلسه آزمون سراسری خوانا نیست، باید به باجه های رفع نقص رفته و اقدامات لازم را برای برطرف کردن مشکل خود اقدام کنید.
 • در صورتی که عکس مندرج بر روی کارت ورود به جلسه مربوط به شما نبوده یا این که عکس شفافیت و وضوح لازم را نداشته باشد و حتی عدم وجود عکس بر روی کارت و یا مهر نداشتن عکس باید به باجه های مربوطه برای رفع این نقص مراجعه بفرمایید.
 • اگر زبان خارجه مورد آزمون، دین و جنسیت شما بر روی کارت ورود به جلسه درست نبود الزاماً باید برای رفع آن اقدام کنید.
 • در صورت وجود اشتباه در شماره شناسنامه، سال تولد، نام و نام خانوادگی، کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، کد منطقه و دانش آموزی دیپلم و مواردی از این دست باید به اداره آموزش و پرورش منطقه محل زندگی خود مراجعه کرده و این مشکلات را برطرف نمایید.

 

به طور معمول کارت ورود به آزمون سراسری چند روز قبل از کنکور در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

 

کسب اطمینان از لیست آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه 

از آن جایی که همواره امکان بروز اشتباه بر روی کارت ورود به جلسه برای هر یک از داوطلبان وجود دارد در نتیجه بهتر است با لیست باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آشنایی کافی را پیدا کنید. در ادامه ما لیست محل هایی را که می توانید اطلاعات خود را در آنجا ویرایش کنید را برای شما ذکر می کنیم.

 

زمان و محل ویرایش اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه کنکور
زمان محل اطلاعاتی که قابل ویرایش هستند
 حداکثر تا 14 شهریور 1401  اداره آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصيلی ویرایش اطلاعاتی مانند: نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه و سال تولد
سال اخذ مدرک دیپلم و نوع آن، وجود اشکال در نمرات امتحانات نهایی و عدم ارسال آن به سازمان سنجش، كد دانش آموزی و منطقه اخذ ديپلم
عنوان مدرک پيش دانشگاهی، كد دانش آموزی مقطع پيش‌ دانشگاهی، سال و بخش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی، منطقه يا ناحیه اخذ مدرک پيش‌ دانشگاهی
 6 تا 8 تیرماه 1401 مراجعه به باجه های رفع نقص وجود مغايرت در اطلاعات مربوط به (دین، زبان خارجی امتحانی، جنسیت، معلوليت و بهيار)
شماره داوطلب که بر روی كارت شركت در آزمون درج شده است چه به صورت عددی و يا به صورت حروف ناخوانا باشد.
اشکالاتی مانند: واضح نبودن عكس داوطلب، درج عكسی به جز عكس داوطلب (اشتباه عكس) و فاقد مهر یا عكس بودن کارت ورود به جلسه
داوطلبانی که از ثبت نام کنکور سراسری 1401 جا مانده اند، می توانند به این مراکز مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
داوطلبانی كه‌ يكی از بندهای (بند معلوليت) تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌ را علامت گذاری نموده‌ اند و پس از استعلام از سازمان بهزيستی، معلوليت ايشان مورد تاييد قرار نگرفته لازم‌ است‌ با همراه داشتن گواهی معلوليت در بازه زمانی تعیین شده از سوی سازمان سنجش با به همراه داشتن كارت شناسايی معتبر (كارت ملی و يا شناسنامه عكس­دار) شخصا به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند.
 تا زمان برگزاری کنکور 1401  سایت سازمان سنجش محل اخذ مدرک ديپلم
محل اخذ مدرک ماقبل ديپلم
محل تولد 
سهمیه
وضعیت تحصيلی و اشتغال
 سری و سريال شناسنامه

 

نکات لازم در رابطه با کارت ورود به جلسه کنکور سراسری

داوطلبان عزیز دقت داشته باشید که هم برای کنکور سراسری و هم برای کنکور آزاد جهت تمامی گروه های آزمایشی تنها یک کارت ورود به جلسه آزمون سراسری منتشر می شود. به جز شیوه اینترنتی و مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org راه دیگری برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری وجود ندارد.

از آن جایی که دسترسی به شماره پرونده برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری الزامی است در صورت گم کردن و عدم دسترسی به آن می توانید با ورود به سایت سازمان سنجش برای دریافت این شماره اقدام کنید. به این صورت که الزاماً باید وارد سایت شده و درخواست خود برای بازیابی شماره پرونده کنکور را ثبت بفرمایید.

 

اطلاعیه

تمام متقاضیان باید در زمان مشخص به وب سایت سازمان سنجش که آدرس آن sanjesh.org می باشد مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند

 

اخبار پیرامون کارت ورود به جلسه کنکور

 • به گزارش خبرنگار ایمنا کنکور ۱۴۰۱ در نخستین روزهای تیرماه برگزار خواهد شد.
 • بر اساس گزارش وب سایت خبربان دو روز قبل از شروع آزمون ها یعنی از روز دوشنبه تاریخ 1401/04/06 قابل دریافت می‌باشد.
 • تاریخ مراجعه داوطلبان برای برطرف کردن نقص با توجه به گروه آزمایشی از تاریخ 1401/04/06 الی 1401/04/11 است.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به کارت ورود به جلسه کنکور در اختیار شما قرار داده ایم. این نکته را در نظر داشته باشید با استفاده از راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه کنکور هم در این مقاله قرار دادیم تا شما بتوانید به سادگی برای دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنید. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله توانسته باشد تمام نیازهای شما را مرتفع کند. 

 

برای دانلود فایل PDF این مقاله بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

5/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری چه زمانی منتشر می شود؟

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری پیشبینی می‌شود که 6 تیرماه منتشر می شود.

سامانه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری چیست؟

سامانه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سایت سازمان سنجش آموزش کشور است.

در صورت وجود اشتباهی در کارت ورود به جلسه آزمون سراسری امکان ویرایش آن وجود دارد؟

بله. تاریخ آن در مقاله قید شده است.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. aria
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

  سلام روزتون بخیر، میخواستم ازتون بپرسم که برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری چه زمانی باید اقدام کنم؟

ایران تحصیل
تماس با مشاور