ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

پیگیری خرید کارت اعتباری سازمان سنجش + استعلام آنلاین | ایران تحصیل

نحوه پیگیری خرید کارت اعتباری سازمان سنجش
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بارها برای داوطلبان کنکور سراسری، کنکور کارشناسی ‌ارشد، کنکور دکترا و همچنین آزمون‌هایی که برای شرکت در آن باید اقدام به خرید کارت اعتباری سازمان سنجش نمایند، پیش‌ آمده که شماره کارت اعتباری سنجش را یادداشت می‌کنند، اما موقع وارد کردن شماره آن به ‌اشتباه وارد می‌شود. همین امر این باعث می‌شود در زمان ثبت‌نام با اخطار شماره کارت اعتباری مواجه شوند و نتوانند برای ثبت‌نام خود در آزمون اقدام نمایند.

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که دغدغه بسیاری از داوطلبان است، چگونگی پیگیری خرید کارت اعتباری سازمان سنجش و نحوه بازیابی رمز عبور کارت اعتباری سنجش خود می باشد. در این مقاله سعی می‌کنیم که شما را با نحوه پیگیری خرید کارت اعتباری سازمان سنجش آشنا کرده و هرگونه ابهامی که در این خصوص داشته باشید را پاسخ دهیم.

 

 

پیگیری پیگیری خرید کارت سنجش

خرید کارت اعتباری سازمان سنجش

داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که قبل‌ از اقدام به خرید کارت اعتباری سنجش به این نکات توجه کنید. اول اینکه دفترچه راهنمای مربوط به آزمون موردنظر را به‌ دقت مطالعه کنید، چون پس‌ از پرداخت هزینه و دریافت کد اعتباری از طریق سامانه سازمان سنجش، هزینه پرداختی از طریق epay.sanjesh.org به‌ هیچ‌وجه قابل استرداد نخواهد بود.

 

 

اطلاعیه

در برخی موارد، در ابتدا وجه از حساب کاربر کسر شده اما به دلایلی فرآیند واریز وجه به حساب تکمیل نمی‌گردد و وجه به صورت خودکار به حساب داوطلب عودت داده می‌شود. 

 

 

دومین نکته این است که در انتخاب عنوان آزمون برای خرید کارت اعتباری سازمان سنجش دقت نمایید. هزینه پرداختی برای هر آزمون، مختص همان آزمون بوده و قابل تبدیل یا تغییر برای استفاده در هیچ آزمون دیگری نیست. در صورت پرداخت اشتباه ملزم به پرداخت مجدد خواهید بود.

و نکته آخر اینکه جهت خرید کارت اعتباری سازمان سنجش از طریق سایت و دریافت کد اعتباری، مشخصات داوطلب بایستی بطور دقیق و صحیح وارد شود. زیرا کد دریافت ‌شده به نام داوطلب بوده و قابل انتقال به شخص یا داوطلب دیگری نیست. اما اگر در هنگام خرید کارت اعتباری با مشکل روبرو شدید و چنانچه شماره‌ کارت را اشتباه وارد کردید، برای پیگیری خرید کارت اعتباری سازمان سنجش باید مراحل زیر را طی نمایید.

 

پیگیری خرید کارت اعتباری

 

 

برای اطلاع از نحوه استرداد کارت اعتباری سازمان سنجش بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

نحوه پیگیری خرید کارت اعتباری سازمان سنجش

 از آنجا که سازمان سنجش توضیح شفاف و دقیقی در رابطه با نحوه پیگیری خرید کارت اعتباری سنجش ارائه نکرده و بسیاری از داوطلبان که دچار مشکل در پیگیری می‌شوند سوالاتی دارند. بنابراین در ادامه مراحل زیر را طی نمایید تا بتوانید برای خرید کارت اعتباری خود را پیگیری کنید.

1- برای پیگیری خرید کارت اعتباری سازمان سنجش باید ابتدا وارد سایت سازمان سنجش شوید و با انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری مطابق عکس زیر وارد پورتال شوید.

2- بعد از آنکه به درگاه خرید کارت اعتباری وارد شدید، باید بر روی گزینه مشاهده مشخصات کارت کلیک کنید.

3-در مرحله بعد برای پیگیری خرید کارت اعتباری سازمان سنجش دو راه وجود دارد: روش اول براساس جستجو با شماره سفارش و روش دوم با شماره پیگیری درگاه پرداخت ‌است.

 

 

برای اطلاع از رفع مشکل کارت اعتباری سنجش بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

روش اول: با استفاده از سفارش

در این شیوه داوطلب باید یکی از گزینه‌های سامانه فروش را انتخاب نمایید و شماره پیگیری پرداخت را وارد کنید. سپس اطلاعات درخواستی را ثبت کنید.

 

روش دوم: استفاده از شماره پیگیری درگاه

در این روش باید یکی از گزینه‌های درگاه پرداخت و وارد کردن شماره خرید درگاه پرداخت را انتخاب کنید. سپس اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

 

پیگیری کارت اعتباری خریداری شده سنجش

 

 

اطلاعیه

داوطلبان گرامی با استفاده از شماره پیگیری پرداخت خود، به بخش «مشاهده مشخصات کارت» در سایت سنجش بروید. با ورود مشخصات فردی که در هنگام خرید ثبت نموده‌اید، کارت خود را مشاهده نمایید.

 

 

نحوه استرداد کارت اعتباری سنجش 

چنانچه داوطلبان برای شرکت در چند آزمون آزمایشی به طور همزمان ثبت‌نام کرده باشند، اگر بخواهند کارت اعتباری سازمان سنجش خود را  پس دهند، سازمان سنجش برای آن‌ها مبلغی را واریز نخواهد کرد. فرض کنید داوطلبی قصد شرکت در آزمون سراسری کنکور در تمام رشته های اصلی و فرعی دارد و قبلاً ثبت نام کرده و کارت را خریداری نموده است. حال بنا به دلایلی از شرکت در آزمون منصرف شده است. سازمان سنجش مبلغ واریزی آن‌ها را بازپرداخت نمی‌کند. در واقع امکان عودت کارت اعتباری سازمان سنجش در چنین موقعیتی وجود ندارد. بنابراین داوطلبان قبل از ثبت‌نام در کنکور سراسری یا هر آزمون دیگری که از طریق سازمان سنجش برگزار می گردد، باید تمام شرایط ثبت‌نام با دقت مطالعه کنند.

 

 

نحوه استرداد واریز اضافی کارت اعتباری سازمان سنجش

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری، آزمون های استخدامی دستگاه دولتی و … که از طریق سازمان سنجش برگزار می شود را دارند، باید برای تکمیل فرم ثبت‌نام خود کارت اعتباری تهیه کنند. قیمت کارت‌های اعتباری با توجه به نوع و سطح آزمون‌ها متغیر است. لذا داوطلبان باید بر اساس آزمون خود مبلغ را پرداخت کنند. اما ممکن است بعضی از داوطلبان به جای خرید یک کارت اعتباری دو یا چند کارت اعتباری مختلف بخرند، یا به جای واریز مبلغ فرضاً 130.000 تومان مبلغ 160.000 تومان واریز نمایند. اینجاست که داوطلبان می‌خواهند مبلغ واریز اضافی خود را استرداد کنند.

 

توجه

سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با این موضوع، فرمی را منتشر کرده است که داوطلبان با دانلود آن می توانند مراحل تعیین شده را برای تکمیل فرم انجام دهند.

 

پیگیری خرید کارت سازمان سنجش

 

 

برای دانلود فرم استرداد هزینه‌های اضافی کارت اعتباری سازمان سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

اخبار جدید خرید کارت اعتباری سازمان سنجش

 

استرداد کارت اعتباری در سال ۱۴۰۲ امکان پذیر نمی باشد. 

ممکن است داوطلبان برای شرکت در چند آزمون آزمایشی به صورت هم‌زمان ثبت‌نام کرده باشند. در صورت پشیمانی برای عودت کارت اعتباری، سازمان سنجش برای آن‌ها مبلغی را واریز نخواهد کرد.

 

ضرورت پرداخت هزینه مجزا برای هر گروه آزمایشی برای کنکور 1402

اگر قصد شرکت در کنکور چند گروه آزمایشی مختلف را داشته باشید، باید نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور برای هر کدام از گروه های آزمایشی به صورت جداگانه اقدام نمایید. 

 

پیگیری خرید کارت اعتباری سازمان سنجش کشور

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله در مورد پیگیری خرید کارت اعتباری سازمان سنجش و نکات مربوط به خرید کارت اعتباری  توضیحاتی ارائه کردیم. چنانچه شما داوطلبان گرامی برای پرداخت هزینه کارت دچار مشکل باشید، می‌توانید مراحل بالا را طی کنید و ثبت‌نام خود را انجام دهید. اگر هنگام پیگیری خرید کارت اعتباری سنجش دچار ابهام شدید، می‌توانید با استفاده از شماره‌های مندرج بر روی سایت با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید. مشاوران ما بعد از بررسی مراحل پیگیری خرید کارت اعتباری را برای شما انجام دهند.

 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک نمایید. 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

از کارت‌های اعتباری کدام بانک می‌توانم جهت پرداخت وجه استفاده نمایم؟

می‌توانید از تمام کارت‌های بانک‌های عضو شبکه شتاب که رمز اینترنی آنها فعال شده است، استفاده نمایید.

شماره پیگیری پرداخت چیست؟

شماره پیگیری پرداخت، یک عدد منحصر به فرد( یکتا) ست که به هر سفارش اختصاص داده شده است و می‌توانید وضعیت خرید خود را پیگیری نمایید.

چگونه می‌توانم کارت خود را مجددا مشاهده نمایم؟

با استفاده از شماره پیگیری پرداخت خود، به بخش «مشاهده مشخصات کارت» رفته و با ورود مشخصات فردی، کارت خود را مشاهده نمایید.

نظرات

 1. زهرا
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۶

  سلام خدمت شما
  موقع خرید کارت اعتباری اسمم اشتباه وارد شده آیا مشکلی بوجود می آید

  • مشاور اقازاده
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت بخیر
   احتمالش وجود چون ممکن تشابه اسم وفامیل وجود داشته باشد میتوانید در زمان خود اقدام به ویرایش انجام دهید یا با مرکز سنجش در ارتباط باشید

 2. سمیرا
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  سلام من موقع مشاهده کارت اطلاعات رو که میزنم با وجود صحت اطلاعات مینویسه با چنین مشخصاتی سفارشی یافت نشد با این وجود چطور شماره سریالمو بازیابی کنم

  • مشاور حمامی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام وقتتون بخیر باید درخواست به سازمان سنجش بزنید

 3. علی
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷

  با سلام خدمت شما
  بنده برای ازمون ارشد گزینه خریداری کارت رو زدم و خرید و زدم از حساب بنده کم شد ولی کد رهگیری بمن داده نشده ،الان دو روزه که پول بحساب بنده برگشت نخورده لطفا پیگیری فرمایید.

  • مشاور حمامی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴

   سلام وقتتون بخیر از طریق سایت سازمان سنجش باید پیگیری بفرمایید

 4. سارا
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

  سلام وقت بخیر من کارت اعتباری و خریداری کردم یادم رفت ک ازش عکس بگیرم خارج شدم اومدم ثبت نام کارشناسی ناپیوسته انجام بدم زده بود واردکردن شماره کارت اعتباری رفتم بازیابی کارت و بزنم شماره پیگیری پرداخت میخواست از حساب من اون واریزیی کسر شد ولی شماره پیگیری پرداخت ارسال نشد الان چیکار باید بکنم راهی نیس کارت اعتباری من بازیابی شه؟

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   باید گزینه بازیابی کارت رو بزنید

 5. محمودرضا
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۳۲

  باسلام ،کارت اعتباری خریداری کردم شماره پیگیری پرداخت و سریال دارم ، می‌خوام ثبت نام کنم میگه این کارت اعتباری توسط شخص دیگه ای خریداری شده هرچی به شماره تلفن‌های سازمان تماس میگیرم مشغولی میزنند چگونه میتونم پیگیری کنم،لطفا منو راهنمایی کنید.باتشکر

  • isaei
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام وقت بخیر
   با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)