ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی + لینک اینترنتی | ورود es.tamin.ir

پرداخت اقساط بیمه سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی برای مشمولانی که از حق بیمه استفاده می کنند، طراحی شده است. قانون پرداخت اقساط بیمه سربازی همگانی و اجباری است و همه افراد باید از آن پیروی کنند. در حقیقت افرادی که تأخیر غیر موجه دارند، اضافه‌ خدمت می‌گیرند و با توجه‌ به این موضوع شاید مدت خدمت سربازی برای برخی از افراد متفاوت باشد.

شاید شما به‌ عنوان یک سرباز بیمار شوید. حتی ممکن است شرایطی رخ دهد که به بیمه نیاز پیدا کنید؛ پس پرداخت این بیمه را را در اولویت قرار دهید. تمام مراحل پرداخت اقساط در سامانه es.tamin.ir انجام می شود. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید از طریق شماره 9099075307 با همکاران ما در ایران تحصیل در تماس باشید.

منظور از پرداخت اقساط بیمه سربازی

آیا می‌دانید منظور از پرداخت اقساط بیمه سربازی چیست؟ بیمه‌ سربازی در واقع همان بیمه‌نامه‌ای است که علاوه بر ایجاد سابقه بیمه، جنبه درمانی هم دارد. برای این که بتوانید از شرایط پرداخت اقساط سربازی و خدمات تحت پوشش این دفترچه اطلاعاتی کسب کنید، تا آخر این مقاله‌ ما را دنبال نمایید. شما می‌توانید با خرید بیمه سربازی و افزایش سوابق بیمه خیال خود را از این بابت راحت کنید.

بیمه خدمت سربازی یکی از تخصصی‌ترین رشته‌های جبران حوادث است که برای هرگونه حادثه تحت پوشش ماده 24 خدمت در نظر گرفته‌اند. نکته مهم این است که اگر می‌خواهید به‌ صورت رایگان ویزیت و درمان شوید، باید به مراکز طرف قرارداد مراجعه کنید. همچنین دفترچه درمان بیمه سرباز‌ها موارد مختلفی را در بر می‌گیرد که عبارت‌اند از:

 • جبران‌ کردن هزینه‌های پزشکی: اگر در دوران سربازی و موقع انجام‌وظیفه اتفاقی برای سرباز رخ دهد، هزینه خدمات درمانی و امکانات پزشکی از طرف بیمه پرداخت می‌شود.
 • نقص‌ عضو و از کار افتاده شدن به‌ صورت موقت یا دائم: در طول این 24 ماه امکان بروز هر حادثه‌ای وجود دارد. این بیمه تمامی هزینه‌های نقص عضو و از کار افتادگی‌ها را متقبل می‌شود.

منظور از پرداخت اقساط بیمه سربازی

مهم‌ترین مزیت که برای این بیمه می‌توان در نظر گرفت، این است که از آن می‌توان به‌ عنوان سابقه بیمه تأمین اجتماعی استفاده کرد. یعنی هنگام جمع‌ کردن سوابق بیمه برای بازنشستگی، می‌توان این 24 ماه بیمه را هم در نظر گرفت و سوابق بیمه خود را افزایش داد.

به‌ طور کلی هیچ فرقی ندارد که شما از خدمات بیمه بیکاری یا مستمری بگیر باشید باید یک شرایط را سپری کنید. اگر می‌خواهید از بیمه سربازی استفاده کنید، باید از همان ابتدا این بیمه را تهیه کنید. اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه می‌خواهید، مقاله ثبت خدمت سربازی در بیمه تأمین اجتماعی را بخوانید.

سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی به صورت آنلاین

اگر می‌خواهید برای خرید بیمه سربازی روش اقساطی را انتخاب نماید، باید در موعد مقرر و زمان تعیین شده اقساط خود را پرداخت کنید. سپس برگه پرداخت بیمه سربازی را دریافت نمایید طریقه پرداخت قسط بیمه سربازی به این صورت است که شما به‌ صورت اینترنتی و آنلاین می‌توانید اقدام نمایید.

به این منظور باید به سایت خدمات تأمین اجتماعی وارد شوید و به بخش محاسبه خرید خدمت سربازی در قسمت امور بیمه‌شدگان مراجعه نمایید.

نکاتی مهم هنگام خرید بیمه سربازی

قبل از این که برای خرید بیمه سربازی یا پرداخت اقساط بیمه سربازی اقدام نمایید، حتماً باید یک سری نکات را بدانید. سپس با توجه‌ به آنها برای کارهای بعدی مثل تشکیل پرونده و خدمات سازمان تأمین اجتماعی اقدامات لازم را انجام دهید.

به طور قطعی قوانین و نکات درباره نحوه پرداخت حق بیمه سربازی از طریق گوشی وجود دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت es.tamin.ir مراجعه کنید و از آنها آگاه شوید.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی، بر روی لینک آن کلیک کنید.

در این سامانه می‌توانید به‌ صورت آنلاین بیمه بخرید یا اقساط بیمه خود را پرداخت کنید و تمام بیمه‌نامه‌ها را مقایسه نمایید. شما به‌ صورت غیر حضوری و بدون مراجعه به هیچ‌ کدام از اداره مراجعه کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن از شرکت‌های معتبر بیمه بخرید. اما در اینجا بعضی از نکات مهم پرداخت بیمه سربازی آنلاین را برای شما بیان می‌کنیم.

 • وقتی برای پرداخت اقساط بیمه سربازی آنلاین یا به‌صورت نقدی اقدام می‌کنید، بعد از محاسبه میزان بیمه فقط تا آخر ماه وقت دارید که هزینه را تقبل نمایید.

نکات مهم هنگام خرید بیمه سربازی

 • اگر بر هر دلیلی نمی‌خواهید بیمه را پرداخت کنید، می‌توانید این کار را بعد با یک فرمول دیگر مجدد میزان حق بیمه را حساب و پرداخت نمایید.
 • اگر دوست دارید بیمه خود را به‌صورت قسطی بخرید، باید طوری زمان‌بندی کنید که اقساط شما بیشتر از 12 ماه طول بکشد.
 • در صورتی‌ که جز افرادی هستید که بیمه خود را قسطی می‌خرند، باید هر قسط را در موعد مقرر پرداخت کنید. یعنی نباید تأخیری داشته باشید.

شرایط خرید و پرداخت اقساط بیمه سربازی

هنگامی که فرد برای خرید بیمه سربازی پا پیش می‌گذارد، باید بداند که دو شرط برای این کار وجود دارد تا سازمان تأمین اجتماعی برای ارائه خدمات سابقه سربازی به آن استناد کند.

دقت نمایید که اگر فرد دو شرط زیر را نداشته باشد، نمی‌تواند از خدمات بیمه کمک بگیرد. همچنین هیچ فرقی ندارد که فرد بلافاصله بعد از اتمام سربازی برای اضافه‌کردن سابقه بیمه اقدام کند یا خیر.

نکته مهم این است که فرد این دو شرط را رعایت کند و زمان جمع‌آوری سوابق بیمه‌ای خود برگه پرداخت بیمه سربازی را تهیه نماید. به‌ طور کلی سوابق خدمت بیمه سربازی به حالت‌های زیر هستند:

 • افراد باید حداقل 2 سال سابقه بیمه را به طور اجباری یا اختیاری داشته باشد تا بتواند بعد از اتمام خدمت، بیمه سربازی را به آن اضافه کند. در غیر این صورت فرد شرایط اضافه نمودن این بیمه را به عنوان سوابق بیمه تامین اجتماعی نخواهد داشت.
 • زمان خرید بیمه سربازی فرد متقاضی باید بیمه‌پرداز یا تحت پوشش تأمین اجتماعی باشد.

شرایط خرید و پرداخت اقساط بیمه سربازی

هزینه خرید بیمه سربازی 1403

برای محاسبه مبلغ خرید بیمه سربازی ۱۴۰۳، نیاز است که چند عامل از جمله میزان حق بیمه، مدت زمان خدمت و میانگین حقوق دو سال آخر کاری را در نظر بگیرید.

محاسبه حق بیمه از طریق ضرب درصد ۷ درصد بر مبلغ میانگین حقوق دو سال آخر کاری درصدی است که برای پرداخت بیمه از حقوق فرد کسر می‌شود. بخش دیگر این حق بیمه، ۲۳ درصد باقی‌ مانده، توسط دولت تامین می‌شود.

معادله محاسبه مبلغ خرید بیمه سربازی به صورت زیر است:

میزان حق بیمه = (نرخ) ۷% × مدت زمان خدمت × میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب 

با توجه به اینکه محاسبه حق بیمه بر اساس میانگین دستمزد ۲ سال آخر پرداخت حق بیمه قبل از درخواست انجام می‌شود، متقاضیان بهتر است که در اتمام دو سال از فعالیت‌های کاری خود اقدام به خرید بیمه سربازی کنند تا از مزایای آن بهره‌مند شوند.

خلاصه مقاله سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی

با ورود به سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی، شما سربازان گرامی می توانید با محاسبه حق بیمه خود، ماهانه برای پرداخت اقدام کنید.

ما در این مقاله نحوه پرداخت حق بیمه سربازی از طریق گوشی را به شما آموزش دادیم تا راحت‌تر این کار را انجام دهید. نکته مهم این است که پس از اطلاع از طریقه پرداخت اقساط بیمه سربازی حتماً باید ماهانه برای پرداخت اقساط خود سر موعد و وقت مشخصی اقدام کنید.

اکنون که می‌دانید داشتن بیمه سربازی چه مزایایی دارد، توصیه می کنیم برای خرید بیمه سربازی اقدام کنید. در این شرایط خدمات درمانی شما رایگان می‌شود. چنانچه در ارتباط با مطالب ارائه شده سوالی دارید، می توانید از طریق شماره 9099075307 با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس بگیرید تا شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

برای دانلود pdf مقاله سامانه پرداخت اقساط بیمه سربازی کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

با چه روش‌هایی می‌توان پرداخت اقساط بیمه سربازی را انجام داد؟

شما هم به‌ صورت آنلاین با گوشی و هم با مراجعه به کارگزاری‌ها به‌صورت حضوری می‌توانید این کار را انجام دهید. فقط کافی است برای پرداخت اقساط بیمه سربازی به‌صورت آنلاین به سایت es.tamin.ir مراجعه کنید. در این صورت دیگر نیازی نیست به‌ صورت حضوری به کارگزاری‌ها بروید.

دو شرط خرید بیمه سربازی چیست؟

اولین شرط این است که فرد باید حداقل دو سال سابقه بیمه داشته باشد تا بعد از پایان خدمت سربازی آن را به سوابق خود اضافه کند. شرط دوم تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی بودن است. این شرایط حتماً باید به‌ درستی رعایت شوند.

برای خرید بیمه سربازی اقساط را چگونه تنظیم کنیم؟

اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که بیمه خود را قسطی می‌خرید پس حتماً به این نکته توجه کنید. اقساط باید طوری تنظیم شوند که تا 12 ماه به اتمام برسند. همچنین سعی کنید قسط را در موعد مشخص شده پرداخت کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1403 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی بالای 8 سال تعلق می‌گیرد، به‌ تازگی تصویب شده است. به این ترتیب مشمولین غایب در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام...
 • مدارک اخذ معافیت تحصیلی

  مدارک اخذ معافیت تحصیلی 1403 + دانش آموزان و دانشجویان | irantahsil

  آماده کردن مدارک اخذ معافیت تحصیلی برای آن دسته از مشمولانی که می‌خواهند تحصیلات خود را ادامه دهند، ضروری است. مشمولین خدمت بعد از سن 18 سالگی باید وارد دوره سربازی شوند. بااین‌حال، تنها در یک شرایط که ادامه به...
 • برگه سبز سربازی چیست؟ زمان صدور + لینک استعلام

  شاید برای شما سوال پیش بیاید که برگه سبز سربازی چیست؟ مشمولانی که قصد رفتن به سربازی به صورت عادی یا امریه را دارند، نخستین مرحله برای اعزام به خدمت سربازی، ارائه مدارک برگه سبز به دفاتر پلیس +10  و ثبت...
 • تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور

  تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور + آیین نامه 1403 | irantahsil

  مدیر اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که قرار است تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور در نظر گرفته شود. بنابر گفته‌های سردار موسی کمالی، تصمیمات جدیدی درباره رفت و آمد و تردد مشمولان غایب خارج...
تماس با مشاور