ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ویرایش انتخاب رشته دکتری 1401 + زمان بندی دقیق

ویرایش انتخاب رشته دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 برای کلیه داوطلبان دکتری سراسری امکانپذیر شد. بر این اساس، همه متقاضیانی که پس از انتشار کارنامه اولیه، موفق به کسب نمره مجاز شده و انتخاب رشته دکتری را انجام داده اند، می توانند در مهلت های مقرر برای ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند. همچنین، آن دسته از داوطلبانی که به طور کلی انتخاب رشته نکرده اند، مجاز خواهند بود تا اولویت های خود را در این بازه زمانی تکمیل نمایند.

این افراد حتما باید در زمان های مقرر نسبت به ویرایش انتخاب رشته دکتری اقدام کنند. در غیر این صورت، دیگر نمی توانند انتخاب رشته خود را تغییر داده و یا از ابتدا انتخاب رشته را انجام دهند. لازم به ذکر است تا بدانید که زمان ویرایش انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد یکسان می باشد. اما نحوه ویرایش انتخاب رشته این دو با یکدیگر متفاوت است. 

در این نوشته، قصد ارائه اطلاعاتی را در رابطه با ویرایش انتخاب رشته دکتری تمامی دوره ها را برای شما داریم. علاوه بر این و با توجه به اهمیت این موارد توضیحاتی را در رابطه با مراحل بعد از قبولی و پذیرش دکتری دانشگاه آزاد و حتی رشته ها و دانشگاه های پذیرنده دکتری خدمت شما ارائه می کنیم. همچنین، برای کسب مشاوره تخصصی انتخاب رشته نیز می توانید از کارشناسان ایران تحصیل راهنمایی بگیرید.

 

 

ویرایش انتخاب رشته دکتری

 

 

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری

پس از انتشار  نتایج اولیه آزمون دکتری، داوطلبانی که موفق به کسب نمره حد نصاب شده اند، می توانند برای انتخاب رشته اقدام نمایند. انجام این کار تنها در یک بازه زمانی مشخص امکانپذیر است و به همین دلیل از داوطلبان خواسته می شود تا در مهلت مقرر شده اولویت های خود را انتخاب نمایند.

 

 

برای مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

اما گاهی ممکن است که برخی از متقاضیان در وارد نمودن اطلاعات خود دچار اشتباه شده یا حتی نتوانند انتخاب رشته کنند. به همین دلیل، سازمان سنجش شانس دیگری را تحت عنوان مهلت ویرایش انتخاب رشته دکتری در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا به اصلاح موارد درج شده بپردازند. همچنین، افرادی که اصلا انتخاب رشته نکرده اند، بتوانند در این بازه زمانی، اولویت های خود را به ثبت برسانند. زمان دقیق ویرایش انتخاب رشته مقطع دکتری به تازگی توسط سازمان سنجش اعلام شده است. داوطلبین عزیز می توانند از 25 تا 28 فروردین سال 1401، نسبت به ویرایش انتخاب رشته خود و یا انتخاب رشته اولیه خود اقدام نمایند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رشته دکتری کلیک کنید.

 

 

نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری و آزاد

حال که با زمان ویرایش انتخاب رشته مقطع دکتری در سال 1401 آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که چگونه باید انتخاب رشته خود را ویرایش کنیم؟ برای ویرایش انتخاب رشته داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش با نام sajesh.org مراجعه کرده و سپس مراحلی را با دقت و به درستی انجام دهند. لازم به ذکر است تا بدانید که نحوه ویرایش انتخاب رشته مقطع دکتری دانشگاه آزاد کمی با این روش متفاوت است که در ادامه به طور مفصل هر دو آن ها را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.  

 

نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری و آزاد

 

 

راهنمای تصویری ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 

همانطور که اشاره شد، تمامی اقدامات مربوط به ویرایش انتخاب رشته دکتری از طریق سازمان سنجش انجام می گیرد. برای این امر همه متقاضیان دوره های روزانه یا دولتی، شبانه، پیام نور، پردیس و موسسات غیرانتفاعی می توانند به شیوه راهنمای زیر عمل نمایند. اما، متقاضیان دانشگاه آزاد باید از طریق روش دیگری نسبت به ویرایش انتخاب رشته، اقدام نمایند. 

 • وارد کردن آدرس سایت سازمان سنجش sanjesh.org در صفحه اصلی بر روی گزینه ” دکتری تخصصی” که در سمت راست صفحه واقع شده است، کلیک نمایید.

 

راهنمای تصویری ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 

 

 • لینک فعال ” انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی” را لمس کنید.

 

راهنمای گام به گام ویرایش انتخاب رشته دکتری

 

 • در کادر سمت راست، گزینه ” ویرایش اطلاعات انتخاب رشته” را انتخاب نموده و سپس مستطیل ” تایید و ادامه” را فشار دهید.

 

راهنمای ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری

 

 • در پنجره ای که به رویتان باز می شود، بایستی اطلاعاتی همچون شماره پرونده، رسید انتخاب رشته و عبارت امنیتی وارد گردد. توجه داشته باشید که برای به اتمام رساندن ویرایش، باید حتما دکمه ” ثبت تغییرات ” را انتخاب کنید.

 

نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

گرچه اعلام نتایج دکتری تمامی دوره ها از طریق سازمان سنجش اعلام می شود، اما مسیر انتخاب رشته دکتری آزاد  و سراسری با یکدیگر متفاوت است. به نحوی که متقاضیان می توانند همزمان با شروع مهلت ویرایش انتخاب رشته دکتری نسبت به اعمال تغییر، حذف یا اضافه بپردازند. طی کردن مراحل زیر برای داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد ضروری می باشد.

 1. وارد کردن سایت دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی azmoon.org و ورود به صفحه اصلی. سپس بر روی لینک فعال ” انتخاب رشته دکتری تخصصی سال 1401 دانشگاه ازاد اسلامی” کلیک کنید. همچنین، با انتخاب منوی دکتری تخصصی نیز می توانید به لینک مورد نظر دست یابید.
 2. کد دسترسی را که در پایان کارنامه دکتری درج شده است را در کادر مربوطه وارد نمایید.
 3. با باز شدن فرم انتخاب رشته، امکان جابجایی، حذف یا اضافه موارد وجود دارد. اگر می خواهید رشته یا گرایش جدیدی را وارد کنید، می توانید کد آن را به همراه کد محل در کارد خواسته شده درج نموده و سپس گزینه ” انتخاب ” را لمس نمایید.
 4. اگر به هر دلیلی نیاز به تغییر اولویت خود داشتید، این امکان وجود دارد که با وارد کردن کد محل مورد تقاضا و سپس گزینه ” انتخاب شما” آن را در هر محلی که می خواهید قرار دهید.
 5. اگر مایل به حذف رشته مورد نظر خود بودید، می توانید گزینه ” حذف ” را بفشارید.

 

مراحل ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

شرکت کنندگان در آزمون دکتری وزارت بهداشت نیز می توانند برای مراحل ویرایش انتخاب رشته دکتری اقدام کنند. مسیر انجام این کار با داوطلبان دکتری سراسری و آزاد متفاوت است. به نحوی که سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی متولی انتخاب رشته و اعمال اصلاحات آن می باشد. بر این اساس، لازم است که به ترتیب زیر عمل شود.

 1. وارد شدن به سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی آدرس اینترنتی sanjeshp.ir 
 2. کلیک بر روی گزینه دکتری تخصصی که در سمت راست صفحه قرار دارد.
 3. گزینه ” انتخاب رشته/محل آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی ” را انتخاب نمایید.
 4. بر روی عبارت ” ویرایش اطلاعات ثبت نام ” کلیک کرده تا به صفحه انتخاب رشته هدایت شوید.
 5. حال می توانید هر گونه حذف، اضافه، یا تغییری را که نیز بود اعمال کنید.

 

 

مراحل ویرایش انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

 

چه اقداماتی پس از ویرایش انتخاب رشته دکتری لازم است؟

پس از ویرایش انتخاب رشته در مقطع دکتری، متقاضیان گرامی باید صبور باشند تا سازمان سنجش اسامی افرادی که حد نصاب نمره قبولی را کسب کرده اند را تحت عنوان قبول شدگان اولیه، اعلام کند. پس از اعلام پذیرفته شدگان، اگر جز این افراد بودند، باید در زمان مقرر به مصاحبه حضوری بروند. زمان مصاحبه، توسط دانشگاه تعیین می شود و زمان مصاحبه هر دانشگاه با دیگری کاملا متفاوت است. داوطلبان گرامی باید پس از اعلام زمان مصاحبه به دانشگاه مد نظر رفته و در طی مصاحبه امتیازات پژوهشی، پایان نامه و … را دریافت کنند. در واقع در این مصاحبه موارد ذکر شده توسط مسئولین آن دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد. 

 

 

برای آشنایی با نحوه مصاحبه و راهنمای مصاحبه دکتری بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

 

 

بعد از قبولی در دوره دکتری آزاد چکار کنیم؟

بعد از شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و اعلام نتایج نهایی در صورت قبولی در دانشگاه و رشته مورد نظر نوبت به ثبت نام می رسد. ثبت نامی که با تهیه مدارک و همین طور پرداخت شهریه از قبل تعیین شده همراه است. آیا می دانید فرآیند ثبت نام در دانشگاه آزاد مورد قبولی در دوره دکتری چگونه است؟ آیا از لیست مدارک مورد نیاز برای ارائه در زمان ثبت نام مطلع هستید؟ ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود یا حضوری؟

این ها سؤالاتی است که پاسخ آن ها را می توانید از طریق برقراری تماس با مشاوران ایران تحصیل بدست آورید. پس با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل فرمایید تا اطلاعاتی را در رابطه با نحوه ثبت نام در دانشگاه محل قبولی، نحوه اطلاع از زمان ثبت نام، مدارک مورد نیاز و مواردی از این قبیل آشنا کنند. علاوه بر این، شما عزیزان می توانید از طریق مطالعه مقاله زیر با نحوه و زمان  ثبت نام در دانشگاه آزاد آشنا شوید. 

 

 

جهت آگاهی از نحوه و زمان ثبت نام دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.  

 

 

آيا از لیست رشته های ارائه شده در دکتری آزاد مطلع هستید؟

اطلاع دقیق از لیست رشته های ارائه شده در دوره دکتری آزاد در زمان انتخاب رشته و البته ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از ضروریات است. آیا می دانید چه رشته هایی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری آزاد درج شده است؟ آیا از ظرفیت این رشته های دکتری آزاد مطلع هستید؟ ظرفیت رشته های دکتری آزاد در چه حدی است؟ ظرفیت بالاست یا پایین؟ آیا با توجه به ظرفیت پذیرش رشته ها امکان قبولی وجود دارد یا خیر؟

جهت اطلاع از لیست رشته های دکتری آزاد، دانشگاه های پذیرنده و همین طور ظرفیت پذیرش هر کدام از کد رشته های دانشگاهی با مشاوران خبره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. مورد مهم این است که مشاوران مجموعه ما اطلاعات درست و موثقی را در رابطه با موارد مذکور در اختیار شما قرار می دهند. اطلاعاتی بر اساس موارد مندرجات در آخرین دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری آزاد که بدون هیچ کم و کاستی در دسترس شما قرار می گیرند.

 

آيا از لیست رشته های ارائه شده در دکتری آزاد مطلع هستید؟

 

 

نکات مهم در مورد انتخاب رشته دکتری

با توجه به اهمیتی که انتخاب رشته در میزان احتمال قبولی فرد دارد، داوطلبان بایستی حتما در چینش اولویت های خود برخی از نکات را مد نظر داشته باشند تا بعدا از انتخاب های خود دچار پشیمانی نشوند. برای رفاه حال داوطلبان گرامی، ما در زیر چند مورد مهم را برای ویرایش انتخاب رشته دکتری ذکر می کنیم. اما چنانچه می خواهید یک انتخاب رشته حرفه ای داشته باشید، می توانید با مشاوران مجرب ما در ارتباط باشید.

 • اگر می خواهید که احتمال دعوت شدن به مصاحبه را بالا ببرید، بهتر است که به نمره و تراز حد نصاب افراد دعوت شده برای مصاحبه سال های گذشته را بررسی کنید. بدین ترتیب، بهتر می توانید برای اینکه کدام دانشگاه و رشته را انتخاب کنید برنامه ریزی نمایید.
 • همه متقاضیان می تواند به تعداد نا محدود در دانشگاه های مختلف برای مصاحبه حاضر شوند. چرا که معیار دعوت شدن برای مصاحبه، نمره تراز می باشد و به همین دلیل نیازی به محدود کردن خود در این مورد نیست.
 • هر کدام از داوطلبان دوره های دکتری دوره های سراسری و آزاد می بایست برای ویرایش انتخاب رشته دکتری، دفترچه انتخاب رشته مخصوص به خود را دریافت و مطالعه نمایند.
 • در صورتی که رتبه بالایی ندارید بهتر است که دانشگاه هایی را انتخاب نمایید که سطح پایین تری داشته و احتمال بالاتری برای قبولی دارند.
 • به طور معمول دانشگاه هایی که در آن ها دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را گذرانده اید، دعوت به مصاحبه و قبول شدن محتمل تر است.
 • جهت ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه‌ آزاد هیچ احتیاجی به خرید مجدد و دوباره کارت اعتباری ندارید.
 • مطالعه دفترچه انتخاب رشته آزاد برای شما در زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه‌ آزاد الزامی است.
 • هر ساله امکان ایجاد تغییراتی در شماری از کد رشته محل های انتخابی داوطلبان وجود دارد. به طور مثال، امکان دارد ظرفیت پذیرش برخی از رشته ها کم یا زیاد شده باشد و یا رشته ای دیگر در لیست رشته های دکتری دانشگاه ها نباشد.
 • تا زمانی که از تغییرات داده شده مطمئن نشدید کلیک تأیید نهایی را نزنید.

 

 

برای آگاهی از لیست رشته های دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک راست نمایید. 

 

 

مشاوره ویرایش انتخاب رشته دکتری

داوطلبان و متقاضیان عزیز بهتر است که در هنگام انتخاب رشته و یا ویرایش انتخاب رشته، حتما از یک مشاور کمک بگیرند. زیرا، داوطلبان برای انتخاب رشته فقط باید 50 کد رشته را انتخاب نمایند. مشاوران به آن ها کمک می کنند تا بهترین دانشگاه ها را انتخاب کرده و طبق اولویتی صحیح، کد رشته ها را انتخاب نمایند. علاوه بر این، اگر در حین ویرایش اطلاعات، پس از آن و… به کمکی احتیاج داشته باشند، مشاوران به آن ها کمک خواهند کرد. اما، نکته حائز اهمیت در این زمینه، بحث انتخاب یک مشاور خوب و باتجربه است. زیرا، گاهی اوقات ممکن است بنا به دلایل مختلفی افراد مشاوری را انتخاب کنند که نتواند به آن ها در این زمینه یاری رساند. مشاوران ما در ایران تحصیل، با سابقه و تجربه درخشان می توانند به متقاضیان گرامی کمک کنند.  

 

مشاوره ویرایش انتخاب رشته دکتری

 

 

جدیدترین اخبار پیرامون انتخاب رشته دکتری 

 

انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ آغاز شد/ دفترچه راهنما منتشر شد

انتخاب رشته در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌ متمرکز) سال ۱۴۰۱ از امروز پنجشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آغاز می شود. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته تا یکشنبه ۲۸ فروردین ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته حداکثر ۵۰ کد رشته، اقدام کنند.

ایجاد ۹ رشته جدید در دوره‌ های ارشد و دکترا در مازندران

رحمت عباس‌ نژاد، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران، از موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد ۹ رشته جدید در دوره‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه خبر داد.

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم، در مورد زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری همه دوره های سراسری، آزاد و وزارت بهداشت اطلاعات کاملی را ذکر نماییم. همچنین، چنانچه شما نیز از داوطلبان آزمون دکتری می باشید و می خواهید یک انتخاب رشته موفق داشته باشید، نمره بالایی در مصاحبه کسب نمایید و از رقبای خود پیشی بگیرید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و مشاوره تخصصی دکتری دریافت نمایید. برای این منظور کافی است که از طریق شماره های درج شده در جدول زیر در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما تماس حاصل فرمایید. 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در کدام سایت انجام می شود؟ 

ویراش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در سایت دانشگاه آزاد انجام می گیرد.

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه زمانی است؟ 

برای اطلاع از زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل کنید.

نحوه انجام ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چگونه است؟ 

برای اطلاع دقیق از نحوه انجام ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

 1. ناصر
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

  سلام، وقتتون بخیر میخواستم بپرسم که ویرایش انتخاب رشته دکتری از طریق چه سامانه ای انجام می شود؟ چون بنده به تازگی برای مقطع دکتری انتخاب رشته کرده ام اما مرتکب اشتباه شده ام و قصد دارم آن را اصلاح نمایم.

  • irani
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام، فرایند انجام و ویرایش انتخاب رشته دکتری تماما از طریق سامانه SANJESH.ORG صورت می گیرد و برای ویرایش شما باید دز بازه زمانی در نظر گرفته شده با اطلاعات هویتی خود به این سامانه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور