تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401+ دانلود مستقیم دفترچه

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

بعد از این که نتیجه اولیه آزمون منتشر شد، دفترچه انتخاب رشته برای دانشجویان مجاز منتشر می شود. داوطلبان کنکور دکتری دانشگاه آزاد که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند با مطالعه دقیق موارد درج شده در دفترچه انتخاب رشته، کد رشته محل مورد علاقه خود را انتخاب کنند. افراد و داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات برای نحوه دانلود دفترچه آزمون دکتری دانشگاه آزاد و همچنین شرایط عمومی و خصوصی لازم برای قبولی در این کنکور، با مشاوران مجرب ایران تحصیل در تماس باشید. شیوه آموزش در مقطع دکتری: شیوه تحصیل در مقطع دکتری به دو روش آموزشی و پرورشی می باشد که بسیار مهم و موثر است. دفترچه انتخاب واحد در حالت کلی شامل موارد زیر می باشد.

  • انتخاب رشته و پذیرش دانشجو
  • پذیرش نهایی داوطلب
  • شرایط و نحوه ثبت نام در دکتری دانشگاه آزاد
  • سهمیه های موثر در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد
  • انتخاب رشته اینترنتی

شامل ۳ جدول دیگر در مورد اولین جدول، درباره نام و کد رشته ها ، دومی شرایط خدمت وظیفه عمومی، سومی نام و کد استان به همراه نام و کد شهرستان محل تولد داوطلب می باشند.

 

 

جهت اطلاع از زمان و نحوه دانلود دفترچه آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

دانلود دفترچه آزمون دکتری

 

 

زمان انشار و دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

دانشگاه آزاد هرساله تعداد محدودی دانشجو برای تحصیل در مقطع دکتری پذیرش می کند. از سال ۹۶ تصمیم بر این شد که دیگر آزمون دکتری دانشگاه های آزاد و دولتی مجزا بر هم برگزار نگردد. کنکور تمامی داوطلبان دانشگاه سراسری و آزاد در یک روز برگزار شود. متقاضیان دانشگاه آزاد و سراسری با هم در آزمون دکتری ثبت نام کرده و برای شرکت در آزمون آماده می شوند. هرساله نتایج اولیه شرکت کنندگان در اوایل اردیبهشت ماه منتشر می شود. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز همزمان با اعلام نتایج منتشر می شود. داوطلبان که بعد از دریافت کارنامه خود در انتهای آن درج شده بود که مجاز به انتخاب رشته هستند می توانند دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را از لینک مستقیم دانلود کنند. لازم به ذکر است که باید کد دسترسی در انتهای کارنامه انها درج شده باشند تا با استفاده از آن انتخاب رشته کنند. از میان کد رشته های محل مورد های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

 

مشاوره دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401

در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد علاوه بر این که لیست تمامی رشته ها درج شده است، شرایط و ضوابط عمومی و خصوصی انتخاب رشته و پذیرش دانشگاه نیز درج شده است. مطالعه دفترچه انتخاب رشته برای تمامی داوطلبانی که قصد انتخاب رشته دارند واجب می باشد.

قبل از این که فرم موجود در سایت را داوطلبان پر کنند توصیه می شود موارد درج شده در دفترچه را به صورت کامل و دقیق مطالعه کنند.  فاکتور هایی از جمله علاقه، مسافت دانشگاه تا محل زندگی، بازار کار رشته انتخابی و همچنین شهریه دکتری وجود دارد که باید به تمامی موارد ذکر شده دقت کنند و بعد برای انتخاب رشته اقدام کنند. نکته مهم دیگر این است که داوطلبان باید توجه داشته باشند برای عدم ثبت اشتباه کد رشته محل ابتدا پیش نویس کرده و سپس در فرم اصلی وارد کنند.

 

 

دفترچه انتخاب رشته دکتری

 

 

نحوه دانلود دفترچه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

تمامی داوطلبان شرکت کنند در آزمون دکتری نیاز به دفترچه انتخاب رشته دارند. قابل ذکر می باشد که دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری متفاوت می باشد. داوطلبان بعد از دریافت نتیجه اولیه و یا کارنامه خود در صورت مجاز بودن باید به سامانه انتخاب رشته ( آزمون . او ار جی ) بروند و دفترچه انتخاب رشته را دانلود کنند. تمامی موارد درج شده در دفترچه دانشگاه آزاد و سراسری با هم فرق دارد و متفاوت می باشند. نکته مهم این است که داوطلبان باید دقت کنند بر اساس نمره کل و رتبه در سهمیه که کسب کرده اند، انتخاب های درست و بجا را انجام دهند. از آنجایی که انتخاب رشته بسیار مهم و اساسی می باشد داوطلبان می توانند برای دریافت کمک با مشاوران متخصص ایران تحصیل در ارتباط باشید تا اطلاعات لازمه را کسب کنید و درست انتخاب رشته کنند.

 

هزینه ثبت نام انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چقدر است؟

داوطلبان که می خواهند در کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنند می بایستی هزینه تعیین شده را پرداخت کنند که طی مصوبه سال گذشته مبلغ ۶۱۰۰۰۰  ریال را برای ثبت نام در کنکور دکتری دانشگاه آزاد باید پرداخت کنند. تمامی مراحل پرداخت وجه در سامانه دانشگاه آزاد از طریق کارت بانک شتاب اینترنتی قابل انجام می باشد.

 

موارد مهم در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

داوطلبان که قصد شرکت در کنکور دکتری دانشگاه آزاد را دارند با دانلود دفترچه آزمون دکتری با موارد مهم و شرایط که در دفترچه درج شده است روبه رو می شوند. سهمیه های مربوط به هر یک از داوطلبان در این دفترچه نیز درج شده است.

 

انتخاب رشته دانشجو

در این قسمت مقاله به نحوه انتخاب رشته و پذیرش نهایی پرداخته می شود. برای داوطلبانی که در آزمون قبول شده و یا مجاز به انتخاب رشته شده اند کد شناسه از سمت سامانه سازمان سنجش آموزش کشور که در آخر کارنامه ثبت شده است درج شده است. تا افراد بتوانند از این طریق اقدام به انتخاب رشته کنند. لازم به ذکر است که افراد باید مطابق رشته کارشناسی ارشد خود اقدام به انتخاب رشته کنند چرا که اگر داوطلبان انتخاب رشته ای که انجام داده اند مطابق رشته تحصیلی آنها نبوده باشد و در انتخاب رشته خود قبول شوند، قبولی آنها هیچ می شود. هر داوطلب فقط مجاز به انتخاب حداکثر ۸۰ رشته برای دکتری می باشند که باید تمامی انتخاب هایشان مرتبط با مدرک کارشناسی ارشد آنها باشد. داوطلبان می توانند بعد از ورود به سامانه سازمان سنجش و ورود به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد به نشانی ( آزمون . او ار جی ) و با وارد کردن کد دسترسی ۷ رقمی درج شده در پایین کارنامه اولیه به همراه کد ملی می توانند کد های رشته محل خود را وارد کنند.

در صورتی که داوطلب در مدت و بازه تعیین شده برای انتخاب رشته اقدام نکند، به منزله انصراف وی می باشد. بعد از گذشت بازه زمانی تعیین شده برای انتخاب رشته دیگر امکان انتخاب رشته ممکن نخواهد بود. کسانی به مصاحبه دعوت خواهند شد که در یکی از انتخاب های انجام داده خود قبول شده باشند.

 

                                                 برای دانلود دفترچه آزمون دکتری روی لینک مربوطه کلیک کنید.

پذیرش نهایی داوطلبان

زمانی که بازه تعیین شده برای انتخاب رشته به پایان رسید دانشگاه آزاد شروع به بررسی انتخاب های داوطلبان می کند و داوطلبانی که در رشته انتخابی خود قبول شده باشند را دعوت به مصاحبه می کنند. اسامی داوطلبان قبول شده در انتخاب رشته و دعوت به مصاحبه از طریق سایت دانشگاه آزاد اعلام می گردد. داوطلبان باید در زمان تعیین شده آمادگی خود را برای شرکت در مصاحبه اعلام کنند. در صورتی که فرد قبول شده مبلغ تعیین شده را پرداخت نکرده باشد و یا در زمان تعیین شده برای مصاحبه حضور نداشته باشد، قبولی او هیچ می شود. نتایج نهایی دانشگاه آزاد بعد از بررسی های نهایی از طریق سازمان سنجش اعلام می گردد. داوطلبان برای مشاهده قبولی و یا عدم قبولی نهایی می توانند به این سامانه مراجعه کنند.

 

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

مطابق با قوانینی که برای ورود راحت رزمندگان و دانشجویان بسیجی در نظر گرفته شده است، ۲۵ درصد از سهمیه پذیرش در هر یک از کد رشته محل به این افراد اختصاص داده شده است. افراد دارای چنین شرایطی می توانند از تهسیلات و سهمیه درج شده در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد استفاده کنند و کد رشته محل خود را با اولویت بندی بر اساس علاقه تا حداکثر ۸۰ مورد انتخاب کنند. برای استفاده از این سهمیه داوطلبان رزمنده باید ۸۰ درصد از حد نصاب و داوطلبان ایثارگر ۷۰ در صد از حد نصاب نمره را در آزمون کسب کنند تا سهمیه شامل این افراد شود.

 

سهمیه مربیان

برای ایجاد عدالت آموزشی، قانونی در نظر گرفته شده است که مطابق آن ۱۰ درصد سهمیه مازاد بر سهمیه به مربیان اختصاص داده شده است. منظور از مربیان، اعضای هیئت علمی تمام وقت رسمی و آزمایشی در همه دانشگاه های کشور می باشد. برای این دسته از افراد دو بند در نظر گرفته شده است. که داوطلبان باید از بند و موارد درج شده برای این قانون آگاهی داشته باشند، تا برای استفاده از این سهمیه در هنگام انتخاب کد رشته محل اقدام کنند.

 

پذیرش اتباع خارجی

چنانچه داوطلبان شرکت در کنکور دکتری دانشگاه آزاد از اتباع خارجی باشند. باید علاوه بر این که شرایط عمومی و خصوصی شرکت در این آزمون را دارا باشند. باید در فرم ثبت نامی خود مورد مربوط به خودشان را تیک بزنند. در صورتی که این افراد مورد مربوط به خود را تیک نزنند. پذیرش آنها غیر ممکن تلقی شده  و هیچ می شود. در صورتی که افراد به هر دلیلی نمی توانند به مرز های خارج از کشور وارد شوند نمی توانند در واحد های برون مرزی ثبت نام کنند.

 

تذکرات مهم دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد        

هیچ یک دانشجویان قبول شده به هیچ وجه نمیتوانند از پردیس و با دانشگاه بین المللی و برون شهری به دانشگاه آزاد مهمان دریافت کنند. دانشجویان استعداد های درخشان پذیرفته شده دوره دکتری نمی توانند از نقل و انتقالات مهمان استفاده کنند. اگر دانشجویان از طریق آزمون وارد دانشگاه شده باشند دیگر نیاز نمی باشد هزینه انصراف و معاف را پرداخت کنند. پذیرفته شدگان باید نمره مورد قبول در درس انگلیسی را کسب کرده باشند تا مورد تایید دانشگاه باشند. هیچ یک از دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد نمی توانند تغییر رشته و یا تغییر گرایش دهند. چنانچه ظرفیت در یک رشته پایین باشد کلاس ها در واحد دیگر برگزار نخواهد شد. در این صورت سایر واحد های دانشگاهی که زیر نظر سازمان سنجش می باشند در صورت داشتن شرایط تعیین شده می توانند محل پذیرفته شدگان را تغییر دهند. دانشجویان دارنده مدرک دکتری در صورت داشتن شرایط تعیین شده قبول می شوند و می توانند تحصیل کنند. متقاضیان که کارت خریداری کرده و وجه را پرداخت می کنند در هیچ صورت امکان استرداد وجه برایشان ممکن نخواهد بود.

 

درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد چه می دانید؟

موضوع قابل توجه این است که بعد از انتخاب رشته شرکت در مصاحبه خوب و مورد پسند می تواند عامل مهمی برای قبولی دانشجو در مقطع دکتری باشد. ملاک پذیرش دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر می باشد: آزمون و یا همان کنکور دکتری دانشگاه آزاد ۵۰ درصد تاثیر گذار می باشد. به سوابق آموزشی و پرورشی فناوری داوطلب حدودا ۲۰ درصد از سهم تعلق میگیرد. انجام مصاحبه عملی ‌و سنجش عملی ۳۰ درصد تاثیر دارد. همانطور که گفته شد ۳۰ درصد از سهم کل قبولی به مصاحبه مربوط می باشد که دارای اهمیت ویژه ای می باشد. بسیاری از داوطلبان در این دوره استرس بسیار زیادی دارند که باید بر استرس خود غلبه کنند. خوشبختانه با وجود مشاوران و متخصصان تحصیلی دانشجویان دیگر نباید نگران مصاحبه باشند زیرا که مباحث موضوعات و سوالاتی که مطرح شود در مصاحبه را در اختیار دانشجویان میگذارند پس دانشجویان دیگر نباید استرس داشته باشند.

 

 

برای آگاهی از شرایط موجود در دفترچه انتخاب رشته دوره دکتری دانشگاه آزاد و نحوه پذیرش با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

آگاهی از تغییرات ثبت نام آزمون دکتری

نحوه دریافت دفترچه آزمون سراسری دکتری 

شرایط ثبت نام دکتری غیرانتفاعی

انتخاب رشته دکتری 1400

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه زمانی منتشر می شود؟

دفترچه اتنخاب رشته دکتری تخصصی به طور معمول در اوایل اردیبهشت در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

آیا دفترچه انتخاب رشته دکتری تخصصی دانشگاه آزاد با سراسری متفاوت است؟

بله. متقاضیان دوره دکتری دانشگاه آزاد باید دفترچه انتخاب رشته را از سایت این دانشگاه دانلود نمایند.

در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه نکاتی قید شده است؟

تمامی مندرجات مهم موجود در دفترچه در این مقاله آمده است.

چگونه می توان به کد رشته محل های دوره دکتری دانشگاه آزاد دسترسی داشت ؟

داوطلبان می توانند ضمن دانلود مستقیم دفترچه آزمون دکتری دانشگاه آزاد از تمامی کد رشته محل ها آگاهی یابند. 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور