تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 منتشر شد. داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری که در مرحله اول پذیرفته شده اند، می توانند با مطالعه دقیق مندرجات و کد رشته محل های موجود در دفترچه دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته های مورد علاقه خود اقدام نمایند. گفتنی است که متقاضیان گرامی می توانند جهت کسب راهنمایی در مورد زمان و نحوه دانلود مستقیم دفترچه آزمون دکتری این دانشگاه و شرایط لازم برای قبولی در آزمون ، می توانند با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرند. 

 

 

جهت اطلاع از زمان و نحوه دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

 

 

دانلود دفترچه آزمون دکتری

 

 

دانشگاه آزاد هر ساله با توجه به ظرفیت های محدود خود، به پذیرش دانشجویان علاقه مند جهت تحصیل در دوره های تکمیلی می کند. از سال 96، تصمیم بر این شد که آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری دیگر به صورت مجزا نباشد و داوطلبان دانشگاه های روزانه و سراسری در یک آزمون شرکت نمایند.

بر این اساس، علاقه مندان به شرکت در آزمون ورودی دکتری 1400 آزاد و سراسری، در تاریخ 2 لغایت 9 آذر 99 با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام آزمون دکتری اقدام کردند. بدین ترتیب، این متقاضیان می توانند در روز جمعه 15 اسفندماه 99 به رقابت بپردازند.

گفتنی است که نتایج اولیه شرکت کنندگان نیز در دهه اول اردیبهشت ماه منتشر خواهد شد. همزمان با این تاریخ، دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز در دسترس داوطلبان خواهد و افرادی که پس از دریافت کارنامه اولیه آزمون دکتری موفق به کسب رتبه مجاز شده اند، می توانند با دانلود مستقیم دفترچه آزمون دکتری دانشگاه آزاد، از میان کد رشته محل های ذکر شده، متناسب با رشته کارشناسی ارشد خود برای انتخاب رشته های مورد نظر اقدام نمایند.

 

 

نحوه دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

همانطور که گفته شد، همه داوطلبان آزمون دکتری آزاد و سراسری برای ثبت نام به یک دفترچه نیاز دارند، اما دفترچه  انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد با سراسری متفاوت بوده و متقاضیان پس از دریافت کارنامه از سامانه سنجش با توجه به وضعیت مجاز بودن، می بایست با ورود به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org دفترچه انتخاب رشته خود را دانلود نمایند.

همچنین مفاد، شرایط و رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد با سراسری متفاوت است و توصیه می شود که داوطلبان عزیز،با توجه به نمره کل و رتبه در سهمیه به انتخاب های درستی دست بزنند.

از آنجا که این مرحله از حساسیت خاصی برخوردار می باشد، داوطلبان گرامی می توانند ضمن دانلود مستقیم دفترچه آزمون دکتری دانشگاه آزاد ، از مشاورین متخصص ایران تحصیل در این زمینه کمک بگیرند تا بهترین انتخاب را داشته باشند.

 

 

هزینه ثبت نام انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چقدر است؟

علاقه مندان به شرکت در دوره دکتری دانشگاه آزاد، بایستی، پس از ورود به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد، مبلغ 610000 ریال را جهت هزینه ثبت نام آزمون دکتری  و انتخاب رشته واریز نمایند.

این مبلغ تنها برای اقدامات مربوط به انتخاب رشته می باشد. اما چنانچه پس از بررسی های لازم، داوطلب حائز شرایط مربوطه باشد، برای مصاحبه دعوت می شود.

این افراد به منظور شرکت در مصاحبه باید، مبلغ 1060000 ریال را به ازای هر گرایش یا رشته پرداخت نمایند. گفتنی است که تمامی مراحل مربوط به واریز وجه های ذکر شده، در سامانه دانشگاه آزاد قابل انجام است.

 

 

مندرجات مهم در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد چیست؟

 

 

دفترچه انتخاب رشته دکتری

 

 

داوطلبانی که دفترچه مربوط به انتخاب رشته دکتری آزاد را دانلود می کنند، با چند بخش مهم روبه رو خواهند شد.

مواد مهم که داوطلبان باید به آن ها توجه کنند، عبارتند از انتخاب رشته و پذیرش نهایی دانشجو، سهمیه رزمندگان و ایثارگران، سهمیه مربیان و پذیرش اتباع خارجی. در ادامه به توضیح هر کدم از این بخش ها به زبان ساده می پردازیم.

 

 

انتخاب رشته دانشجو

در این قسمت به نحوه انتخاب رشته و پذیرش نهایی پرداخته شده است. طبق توضیحات آمده، برای عزیزان علاقه مند به پذیرش در دوره های دکتری دانشگاه آزاد، کد شناسه ایی از سوی سامانه سازمان سنجش آموزش کشور در کارنامه اولیه قید می شود تا این افراد بتوانند ازطریق آن انتخاب رشته نمایند.

همچنین، مطابقت رشته و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و رشته امتحانی اهمیت بسزایی دارد و چنانه در هر مرحله ایی مشخص شود که رشته امتحانی و مدرک ارشد فرد با یکدیگر مطابقت ندارد، حتی در صورت پذیرش، قبولی او کان لم یکن تلقی خواهد شد.

هر داوطلب مجاز به انتخاب رشته، مجاز به انتخاب حداکثر 80 کد رشته محل می باشد. این افراد بایستی پس از ورود به سایت انخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org، کد شناسه 7 رقمی را که در قسمت پایین کارنامه دریافت شده از سوی سایت سازمان سنجش قید شده است، را به همراه کد ملی وارد نمایند.

چنانچه داوطلبی در زمان مقرر شده برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به سایت ذکر شده مراجعه نکند، به منزله انصراف وی تلقی خواهد شد و پس از اتمام معلت تعیین شدهف به هیچ وجه امکن انتخاب رشته وجود ندارد.

تنها افرادی برای مصاحبه دعوت می شوند که موفق به کسب نمره علمی مجاز در اولویت های 80 گانه خود شده باشند.

 

 

پذیرش نهایی داوطلبان

هنگامی که زمان انتخاب رشته به پایان رسید، دانشگاه آزاد پس از انجام بررسی های لازم، داوطلبان حائز شرایط را جهت مصاحبه دکتری دعوت می نماید.

اسامی افراد پذیرفته شده برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از طریق سامانه این دانشگاه انتشار می گردد و متقاضیان نام برده بایستی در مهلت تعیین شده، آمادگی خود را برای حضور در این مصاحبه اعلام نمایند.

چنانچه فرد دعوت شده در مهلت مقرر شده مبلغ مورد نظر را که در بالا عنوان شد، پرداخت نکند و یا در زمان اعلام شده برای مصاحبه حضور نداشته باشد، قبولی او ملغی خواهد شد.

نتایج نهایی آزمون دکتری نیز پس از بررسی های پایانی، از طریق سامانه سنجش اعلام می گردد و داوطلبین می توانند جهت اطلاع از وضعیت قبولی خود به این سایت مراجعه نمایند.

 

 

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

مطابق با قانونی که برای تسهیل ورود رزمندگان و داوطلبان بسیجی به دانشگاه ها تعیین شده است، 25 درصد از سهمیه پذیرش در هر کد رشته محل به این عزیزان تعلق می گیرد.

افرادی که دارای شرایط لازم باشند می توانند از سهیمه و تسهیلاتی ذکر شده در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد استفاده کرده و کد رشته محل های مورد نظر را در الویت های 80 گانه خود قرار دهند.

گفتنی است، حد نصاب مجاز برای دارندگان سهمیه رزمندگان 80 درصد، و ایثارگران 70 درصد نمره در هر کدام از مراحل آزمون خواهد بود.

 

 

سهمیه مربیان

به منظور ایجاد عدالت آموزشی، قانونی در نظر گرفته شد ایت که طبق آن 10 درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت به مربیان اختصاص می یابد. منظور از مربیان، اعضای هیئت  علمی تمام وقت رسمی و آزمایشی همه دانشگاه های کشور می باشد.

برای این افراد دو بند در نظر گرفته شده است که لازم ضمن آگاهی و دارا بودن شرایط لازم، برای انتخاب از بین لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد در زمان مقرر اقدام کنند.

 

 

پذیرش اتباع خارجی

چنانچه اتباع غیر ایرانی قصد شرکت در آزمون ورودی دکتری تخصصی را داشته باشند، بایستی علاوه بر دارا بودن شرایط ثبت نام آزمون دکتری اعم از عمومی و اختصاصی، در فرم ثبت نامی خود بند مربوط به این مورد را علامت بزنند.

بدین ترتیب، چنانچه این افراد بند مربوطه را علامت گذاری نکنند، پذیرش آن ها کان لم یکن تلقی خواهد شد. همچنین، اگر متقاضی به هردلیلی قادر به خروج از کشور نباشد، نمی تواند در واحدهای برون مرزی ثبت نام نماید.

 

 

تذکرات مهم دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 1. هیچ کدام از دانشجویان پذیرفته شده، نمی توانند از پردیس ها و یا مراکز بین المللی و برون مرزی به واحدهای دانشگاه آزاد انتقالی یا مهمانی بگیرند.
 2. پذیرفته شدگان استعدادهای دخشان ( بدون آزمون) دوره دکتری دانشگاه آزاد، نمی توانند از نقل و انتقالات و یا مهمانی استفاده نمایند.
 3. چنانچه دانشجویی از طریق آزمون وارد دانشگاه شده باشد و در حال تحصیل باشد، نیازی به پرداخت هزینه انصراف معاف ندارد.
 4. هر کدام از پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی موظفند تا نمره زبان انگلیسی را که مورد تایید دانشگاه باشد، ارائه دهند.
 5. هیچ دانشجوی دکتری تخصصی دانشگاه آزاد نمی توانند تغییر رشتهیا گرایش دهند.
 6. چنانچه به دلیل تعداد کم پذیرش در یک رشته، کلاس ها در یک واحد دانشگاهی تشکیل نشود، سایر واحدهای دانشگاهی که زیر نظر مرکز سنجش و هماهنگی آن هستند، در صورت داشتن شرایط می توانند محل پذیرش پذیرفته شدگان را تغیر دهند.
 7. دارندگام مدرک رشته های پزشکی در صورت داشتن شریط خاصی که در بخشنامه آمده است، پذریفته می شوند.
 8. متقاضیانی که کارت اعتباری را خریداری می کنند و یا هزینه را واریز می کنند، امکان استرداد وجه ثبت نام را نخواهند داشت.

 

 

درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد چه می دانید؟

طبق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، بخشی از قبولی نهایی متقاضی مستلزم ارائه یک مصاحبه خوب و قابل توجه می باشد. به طور کلی اگر بخواهیم روند پذیرش را شرح دهیم، می توان گفت که ملاک پذیرش کلی دوره دکتری تخصصی به صورت زیر می باشد :

 

 • آزمون ورودی متمرکز داری تاثیر 50 درصدی است
 • به سوابق آموزشی، پزوهشی و فناوری داوطلب 20 درصد تاثیر تعلق می گیرد
 • انجام مصاحبه علمی و سنجش عملی تاثیر 30 درصدی دارد

 

بنابراین همانطور که دید، 30 درصد از قبولی به نحوه عملکرد شما در زمان مصاحبه دکتری  بستگی دارد. بسیاری از داوطلبان، این مرحله را یکی از مشکل ترین مراحل می دانند و استرس زیادی را برای آن متحمل می شوند.

خوشبختانه با وجود وجود متخصصان تحصیلی که موارد زیادی از مصاحبه ها، نوع سوالات و چگونگی پاسخگویی را مورد تحلیل قرار داده اند، دیگر جای نگرانی نیست و می توان این بخش را نیز با موفقیت پشت سر گذاشت.

مشاوره و راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری ایران تحصیل نیز به همین منظور تدارک دیده شده است، تا به داوطلبان عزیز راهنمایی های لازم را ارائه دهد. بنابراین، این عزیزان می توانند در تمام روزهای هفته با ما در تماس باشند.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به زمان، نحوه و هزینه دانلود دفترچه آزمون دکتری دانشگاه آزاد پرداختیم و شرایط مندرج در آن را مورد بررسی قرار دادیم.

چنانچه شما نیز از متقاضیان شرکت و ورود به دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد هستید، می توانید تمامی اطلاعات مربوط به ثبت نام، منابع مورد نیاز هر کدام از کد رشته محل ها، رتبه مورد نیاز و ظرفیت های پذیرش را از همکاران ما دریافت نمایید. برای این منظور، کافی است که با شماره های موجود در سایت، از ساعت 8 صبح تا 12 شب در تمامی روزهای هفته با ما تماس بگیرید. 

 

 

برای آگاهی از شرایط موجود در دفترچه انتخاب رشته دوره دکتری دانشگاه آزاد و نحوه پذیرش با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

آگاهی از تغییرات ثبت نام آزمون دکتری

نحوه دریافت دفترچه آزمون سراسری دکتری 

شرایط ثبت نام دکتری غیرانتفاعی

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه زمانی منتشر می شود؟

دفترچه اتنخاب رشته دکتری تخصصی به طور معمول در اوایل اردیبهشت در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

آیا دفترچه انتخاب رشته دکتری تخصصی دانشگاه آزاد با سراسری متفاوت است؟

بله. متقاضیان دوره دکتری دانشگاه آزاد باید دفترچه انتخاب رشته را از سایت این دانشگاه دانلود نمایند.

در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه نکاتی قید شده است؟

تمامی مندرجات مهم موجود در دفترچه در این مقاله آمده است.

چگونه می توان به کد رشته محل های دوره دکتری دانشگاه آزاد دسترسی داشت ؟

داوطلبان می توانند ضمن دانلود مستقیم دفترچه آزمون دکتری دانشگاه آزاد از تمامی کد رشته محل ها آگاهی یابند. 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مینا
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام ارشد روانشناسی تربیتی دارم می تونم دکترای روانشناسی عمومی شرکت کنم در
  بدون آزمون دانشگاه پیام نور

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام منتظر اراِیه دفترچه بدون کنکور باشید

 2. hadi
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام . این شماره تلفن فقط بوق اشغال میخوره
  چطوری باهاتون در ارتباط باشم؟

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام هادی
   شماره 9099072952
   با تلفن ثابت بدون پیش شماره وارد کنید میگیره

ایران تحصیل
تماس با مشاور