ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + دانلود مستقیم دفترچه | ایران تحصیل

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

پس از اعلام نتایج اولیه دکتری ۱۴۰۲، داوطلبانی که در کارنامه آزمون دکتری مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شده اند و کد دسترسی به انتخاب رشته این دانشگاه را دریافت نمودند، می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ از شرایط مربوط به پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد، سهمیه، نام و کد رشته ها و واحد های دانشگاهی، شرایط وضعیت خدمت وظیفه عمومی و … مطلع شوند.

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد برای دانشجویان مجاز منتشر می شود. داوطلبان کنکور دکتری دانشگاه آزاد که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند با مطالعه دقیق موارد درج شده در دفترچه انتخاب رشته، کد رشته محل مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

افراد و داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات برای نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و همچنین شرایط عمومی و خصوصی لازم برای قبولی در این کنکور، با مشاوران مجرب ایران تحصیل در تماس باشید.

 

جهت اطلاع از زمان و نحوه دانلود دفترچه آزمون دکتری دانشگاه آزاد و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد هرساله تعداد محدودی دانشجو برای تحصیل در مقطع دکتری پذیرش می کند. از سال ۹۶ تصمیم بر این شد که دیگر آزمون دکتری دانشگاه های آزاد و دولتی مجزا بر هم برگزار نگردد. کنکور تمامی داوطلبان دانشگاه سراسری و آزاد در یک روز برگزار شود. متقاضیان دانشگاه آزاد و سراسری با هم در آزمون دکتری ثبت نام کرده و برای شرکت در آزمون آماده می شوند. هرساله نتایج اولیه شرکت کنندگان در اوایل اردیبهشت ماه منتشر می شود.

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز همزمان با اعلام نتایج منتشر می شود. داوطلبان که بعد از دریافت کارنامه خود در انتهای آن درج شده بود که مجاز به انتخاب رشته هستند می توانند دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را از لینک مستقیم دانلود کنند. لازم به ذکر است که باید کد دسترسی در انتهای کارنامه آنها درج شده باشند تا با استفاده از آن انتخاب رشته کنند. از میان کد رشته های محل مورد های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

شیوه آموزش در مقطع دکتری: شیوه تحصیل در مقطع دکتری به دو روش آموزشی و پرورشی می باشد که بسیار مهم و موثر است. دفترچه انتخاب واحد در حالت کلی شامل موارد زیر می باشد.

 • انتخاب رشته و پذیرش دانشجو
 • پذیرش نهایی داوطلب
 • شرایط و نحوه ثبت نام در دکتری دانشگاه آزاد
 • سهمیه های موثر در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد
 • انتخاب رشته اینترنتی

شامل ۳ جدول دیگر در مورد اولین جدول، درباره نام و کد رشته ها ، دومی شرایط خدمت وظیفه عمومی، سومی نام و کد استان به همراه نام و کد شهرستان محل تولد داوطلب می باشند.

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد علاوه بر این که لیست تمامی رشته ها درج شده است، شرایط و ضوابط عمومی و خصوصی انتخاب رشته و پذیرش دانشگاه نیز درج شده است. مطالعه دفترچه انتخاب رشته برای تمامی داوطلبانی که قصد انتخاب رشته دارند واجب می باشد. به همین خاطر در ادامه لینک دریافت دفترچه مذکور را برای سهولت شما عزیزان قرار داده ایم.

 

 

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

نحوه دانلود دفترچه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 

تمامی داوطلبان شرکت کنند در آزمون دکتری نیاز به دفترچه انتخاب رشته دارند. قابل ذکر می باشد که دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری متفاوت می باشد. داوطلبان بعد از دریافت نتیجه اولیه و یا کارنامه خود در صورت مجاز بودن باید به سامانه انتخاب رشته ( azmoon.org ) بروند و دفترچه انتخاب رشته را دانلود کنند.

تمامی موارد درج شده در دفترچه دانشگاه آزاد و سراسری با هم فرق دارد و متفاوت می باشند. نکته مهم این است که داوطلبان باید دقت کنند بر اساس نمره کل و رتبه در سهمیه که کسب کرده اند، انتخاب های درست و بجا را انجام دهند. از آنجایی که انتخاب رشته بسیار مهم و اساسی می باشد داوطلبان می توانند برای دریافت کمک با مشاوران متخصص ایران تحصیل در ارتباط باشید تا اطلاعات لازمه را کسب کنید و درست انتخاب رشته کنند.

 

هزینه ثبت نام انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چقدر است؟

داوطلبان که می خواهند در کنکور دانشگاه آزاد شرکت کنند می بایستی هزینه تعیین شده را پرداخت کنند که طی مصوبه سال گذشته مبلغ 830000 ریال را برای ثبت نام در کنکور دکتری دانشگاه آزاد باید پرداخت کنند که احتمال دارد این مبلغ برای امسال تغییر کرده باشد، در نتیجه مبلغ نهایی از دفترچه سال جدید مشخص می گردد. تمامی مراحل پرداخت وجه در سامانه دانشگاه آزاد از طریق کارت بانک شتاب اینترنتی قابل انجام می باشد.

 

موارد مهم در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

داوطلبان که قصد شرکت در کنکور دکتری دانشگاه آزاد را دارند با دانلود دفترچه آزمون دکتری با موارد مهم و شرایط که در دفترچه درج شده است روبه رو می شوند. سهمیه های مربوط به هر یک از داوطلبان در این دفترچه نیز درج شده است.

 

 

داوطلبان می توانند حداکثر 50 کد رشته محل را در فرم اینترنتی انتخاب رشته خود به ثبت برسانند.

 

انتخاب رشته دانشجو

در این قسمت مقاله به نحوه انتخاب رشته و پذیرش نهایی پرداخته می شود. برای داوطلبانی که در آزمون قبول شده و یا مجاز به انتخاب رشته شده اند کد شناسه از سمت سامانه سازمان سنجش آموزش کشور که در آخر کارنامه ثبت شده است درج شده است. تا افراد بتوانند از این طریق اقدام به انتخاب رشته کنند. لازم به ذکر است که افراد باید مطابق رشته کارشناسی ارشد خود اقدام به انتخاب رشته کنند چرا که اگر داوطلبان انتخاب رشته ای که انجام داده اند مطابق رشته تحصیلی آنها نبوده باشد و در انتخاب رشته خود قبول شوند، قبولی آنها هیچ می شود.

هر داوطلب فقط مجاز به انتخاب حداکثر ۸۰ رشته برای دکتری می باشند که باید تمامی انتخاب هایشان مرتبط با مدرک کارشناسی ارشد آنها باشد. داوطلبان می توانند بعد از ورود به سامانه سازمان سنجش و ورود به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد به نشانی ( آزمون . او ار جی ) و با وارد کردن کد دسترسی ۷ رقمی درج شده در پایین کارنامه اولیه به همراه کد ملی می توانند کد های رشته محل خود را وارد کنند.

در صورتی که داوطلب در مدت و بازه تعیین شده برای انتخاب رشته اقدام نکند، به منزله انصراف وی می باشد. بعد از گذشت بازه زمانی تعیین شده برای انتخاب رشته دیگر امکان انتخاب رشته ممکن نخواهد بود. کسانی به مصاحبه دعوت خواهند شد که در یکی از انتخاب های انجام داده خود قبول شده باشند.

پذیرش نهایی داوطلبان

زمانی که بازه تعیین شده برای انتخاب رشته به پایان رسید دانشگاه آزاد شروع به بررسی انتخاب های داوطلبان می کند و داوطلبانی که در رشته انتخابی خود قبول شده باشند را دعوت به مصاحبه می کنند. اسامی داوطلبان قبول شده در انتخاب رشته و دعوت به مصاحبه از طریق سایت دانشگاه آزاد اعلام می گردد.

داوطلبان باید در زمان تعیین شده آمادگی خود را برای شرکت در مصاحبه اعلام کنند. در صورتی که فرد قبول شده مبلغ تعیین شده را پرداخت نکرده باشد و یا در زمان تعیین شده برای مصاحبه حضور نداشته باشد، قبولی او هیچ می شود. نتایج نهایی دانشگاه آزاد بعد از بررسی های نهایی از طریق سازمان سنجش اعلام می گردد. داوطلبان برای مشاهده قبولی و یا عدم قبولی نهایی می توانند به این سامانه مراجعه کنند.

 

 

 

برگزاری آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۲، تابع قوانین دو وزارتخانه علوم و بهداشت بوده و به صورت یکپارچه با آزمون آن‌ها برگزار می‎ شود.

 

 

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

مطابق با قوانینی که برای ورود راحت رزمندگان و دانشجویان بسیجی در نظر گرفته شده است، ۲۵ درصد از سهمیه پذیرش در هر یک از کد رشته محل به این افراد اختصاص داده شده است. افراد دارای چنین شرایطی می توانند از تهسیلات و سهمیه درج شده در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد استفاده کنند و کد رشته محل خود را با اولویت بندی بر اساس علاقه تا حداکثر ۸۰ مورد انتخاب کنند. برای استفاده از این سهمیه داوطلبان رزمنده باید ۸۰ درصد از حد نصاب و داوطلبان ایثارگر ۷۰ در صد از حد نصاب نمره را در آزمون کسب کنند تا سهمیه شامل این افراد شود.

 

سهمیه مربیان

برای ایجاد عدالت آموزشی، قانونی در نظر گرفته شده است که مطابق آن ۱۰ درصد سهمیه مازاد بر سهمیه به مربیان اختصاص داده شده است. منظور از مربیان، اعضای هیئت علمی تمام وقت رسمی و آزمایشی در همه دانشگاه های کشور می باشد. برای این دسته از افراد دو بند در نظر گرفته شده است. که داوطلبان باید از بند و موارد درج شده برای این قانون آگاهی داشته باشند، تا برای استفاده از این سهمیه در هنگام انتخاب کد رشته محل اقدام کنند.

 

پذیرش اتباع خارجی

چنانچه داوطلبان شرکت در کنکور دکتری دانشگاه آزاد از اتباع خارجی باشند. باید علاوه بر این که شرایط عمومی و خصوصی شرکت در این آزمون را دارا باشند. باید در فرم ثبت نامی خود مورد مربوط به خودشان را تیک بزنند. در صورتی که این افراد مورد مربوط به خود را تیک نزنند. پذیرش آنها غیر ممکن تلقی شده  و هیچ می شود. در صورتی که افراد به هر دلیلی نمی توانند به مرز های خارج از کشور وارد شوند نمی توانند در واحد های برون مرزی ثبت نام کنند.

 

 

هزینه ثبت نام انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

هزینه ثبت نام انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رشته دکتری وارد شوید.

 

 

 

مشاوره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

قبل از این که فرم موجود در سایت را داوطلبان پر کنند توصیه می شود موارد درج شده در دفترچه را به صورت کامل و دقیق مطالعه کنند.  فاکتور هایی از جمله علاقه، مسافت دانشگاه تا محل زندگی، بازار کار رشته انتخابی و همچنین شهریه دکتری وجود دارد که باید به تمامی موارد ذکر شده دقت کنند و بعد برای انتخاب رشته اقدام کنند.

نکته مهم دیگر این است که داوطلبان باید توجه داشته باشند برای عدم ثبت اشتباه کد رشته محل ابتدا پیش نویس کرده و سپس در فرم اصلی وارد کنند.

با توجه به حساسیت های انتخاب رشته دوره دکتری و سختی های چنانچه می خواهید از یک مشاوره تخصصی متناسب با رتبه، هدف، رشته و دانشگاه خود بهره مند شوید، مشاوران با تجربه ایران تحصیل در کنار شما هستند.

یک مشاور برای ارائه بهترین مشاوره انتخاب رشته دکترا به ابزارهایی بسیار مهم و کارآمد نیاز دارد. ابزارهایی که بدون وجود آن ها به هیچ وجه امکان ارائه کامل ترین و دقیق ترین مشاوره آزمون دکتری در زمان انتخاب رشته وجود ندارد.

از میان مهم ترین ابزارهای مورد استفاده مشاور در جلسات مشاوره کنکور دکتری برای انتخاب رشته دکتری می توان به کارنامه داوطلب اشاره کرد که در واقع ابزار و ملاک اصلی جهت گزینش رشته ها و دانشگاه هاست. ابزار بعدی مورد استفاده در جلسات مشاوره آزمون دکتری دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری است که ابزار مهم و کاربردی برای یک مشاور باشد.

در واقع، وی می تواند با توجه به این دفترچه از ظرفیت رشته های پذیرنده و دانشگاه های پذیرنده به خوبی مطلع شود و به این ترتیب اطلاعاتی دقیق را خدمت شما دوست عزیز داوطلب ارائه کند.

مشاوره در تمامی مراحل اعم از ثبت نام، شرکت در آزمون، انتخاب رشته، نحوه قبولی در مصاحبه و … از خدماتی است که کارشناسان ایران تحصیل در حیطه مشاوره کنکور دکتری انجام می دهند. برای دریافت مشاوره و دریافت سوالات خود می توانید از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره 9099075307 تماس گرفته و مشاوران ما پاسخگوی شما از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل می باشند.

 

 

دانشگاه آزاد در مقطع دکتری آزمون جداگانه‌ای ندارد و زمان برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۲ سراسری و آزاد یکسان است.

 

 

تذکرات مهم دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

هیچ یک دانشجویان قبول شده به هیچ وجه نمیتوانند از پردیس و با دانشگاه بین المللی و برون شهری به دانشگاه آزاد مهمان دریافت کنند. دانشجویان استعداد های درخشان پذیرفته شده دوره دکتری نمی توانند از نقل و انتقالات مهمان استفاده کنند. اگر دانشجویان از طریق آزمون وارد دانشگاه شده باشند دیگر نیاز نمی باشد هزینه انصراف و معاف را پرداخت کنند. پذیرفته شدگان باید نمره مورد قبول در درس انگلیسی را کسب کرده باشند تا مورد تایید دانشگاه باشند. هیچ یک از دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد نمی توانند تغییر رشته و یا تغییر گرایش دهند.

چنانچه ظرفیت در یک رشته پایین باشد کلاس ها در واحد دیگر برگزار نخواهد شد. در این صورت سایر واحد های دانشگاهی که زیر نظر سازمان سنجش می باشند در صورت داشتن شرایط تعیین شده می توانند محل پذیرفته شدگان را تغییر دهند. دانشجویان دارنده مدرک دکتری در صورت داشتن شرایط تعیین شده قبول می شوند و می توانند تحصیل کنند. متقاضیان که کارت خریداری کرده و وجه را پرداخت می کنند در هیچ صورت امکان استرداد وجه برایشان ممکن نخواهد بود.

 

درباره مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

موضوع قابل توجه این است که بعد از انتخاب رشته شرکت در مصاحبه خوب و مورد پسند می تواند عامل مهمی برای قبولی دانشجو در مقطع دکتری باشد. ملاک پذیرش دکتری دانشگاه آزاد به شرح زیر می باشد: آزمون و یا همان کنکور دکتری دانشگاه آزاد ۵۰ درصد تاثیر گذار می باشد. به سوابق آموزشی و پرورشی فناوری داوطلب حدودا ۲۰ درصد از سهم تعلق میگیرد. انجام مصاحبه عملی ‌و سنجش عملی ۳۰ درصد تاثیر دارد.

همانطور که گفته شد ۳۰ درصد از سهم کل قبولی به مصاحبه مربوط می باشد که دارای اهمیت ویژه ای می باشد. بسیاری از داوطلبان در این دوره استرس بسیار زیادی دارند که باید بر استرس خود غلبه کنند. خوشبختانه با وجود مشاوران و متخصصان تحصیلی دانشجویان دیگر نباید نگران مصاحبه باشند زیرا که مباحث موضوعات و سوالاتی که مطرح شود در مصاحبه را در اختیار دانشجویان میگذارند پس دانشجویان دیگر نباید استرس داشته باشند.

 

آخرین اخبار مرتبط با انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

21 بهمن ۱۴۰۲:

رئیس سازمان سنجش با تاکید بر اینکه تغییری در زمان برگزاری آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اتفاق نیفتاده است، اظهار کرد: هیچ پیگیری از سوی مسئولان آموزش عالی برای تعویق این آزمون صورت نگرفته، بنابراین تغییری در تاریخ برگزاری آزمون دکتری نداریم.

27 بهمن ۱۴۰۲:

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کنکور دکتری ۱۴۰۲ از درنظر گرفتن محیط ایزوله در حوزه‌ها برای داوطلبان کرونایی خبر داد.

 

 

جهت دانلود pdf مقاله کلیک نمایید.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا در رابطه با دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که سوالاتی در مورد آزمون دکتری و همچنین مشاوره انتخاب رشته دکتری  و نیز نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری در ذهن شما وجود دارد می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوران مجموعه ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

برای آگاهی از شرایط موجود در دفترچه انتخاب رشته دوره دکتری دانشگاه آزاد و نحوه پذیرش با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه زمانی منتشر می شود؟

دفترچه اتنخاب رشته دکتری تخصصی به طور معمول در اوایل اردیبهشت در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

آیا دفترچه انتخاب رشته دکتری تخصصی دانشگاه آزاد با سراسری متفاوت است؟

بله. متقاضیان دوره دکتری دانشگاه آزاد باید دفترچه انتخاب رشته را از سایت این دانشگاه دانلود نمایند.

در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه نکاتی قید شده است؟

تمامی مندرجات مهم موجود در دفترچه در این مقاله آمده است.

 

 

نظرات

 1. یحیی
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  سلام وقتتون بخیر، دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به چه سامانه ای باید مراجعه کرد.

 2. elegans
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

  دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را از کجا دانلود کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

   از سایت azmoon.org میتوانستید دانلود کنید

 3. رضا
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰

  بعد از دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

  • irani
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

   سلام، بعد از مطالعه دفترچه انتخاب رشته در گام بعدی باید اقدام به طی کردن باقی مراحل انتخاب رشته از طریق وبسایت AZMOON.ORG نمایید.

 4. هاشم
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۹

  سلام، دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد رو از کجا می توان دانلود کرد؟

  • irani
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام، دفترچه انتخاب رشته دکتری در موعد مقرر از طریق سامالنه AZMOON.ORG امکان پذیر است.

 5. Asghar
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام صبح بخير
  دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد كي منتشر ميشه؟

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)