ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز شد ، داوطلبان محترمی که قبلا جهت ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام نموده اند می توانند از امروز می توانند جهت ویرایش انتخاب رشته – ترتیب رشته های انتخابی و ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

ویرایش انتخاب رشته آزاد بدون کنکور در دو ترم مهر و بهمن امکان پذیر است. حساسیت پذیرش در رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی به اندازه رشته های با آزمون می باشد بنابراین نهایت دقت عمل را در این رابطه داشته باشید.

متقاضیان محترم می توانند جهت انجام امور ویرایش رشته های انتخابی – استعدادیابی تحصیلی و مشاوره جهت انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با مرکز مشاوره و انتخاب رشته دانشگاه آزاد به شماره 9099075307 تماس حاصل نمایند.

 

 

جهت ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ ، مشاوره انتخاب رشته و پیگیری ثبت نام از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور

9099075307 ( تماس از استان تهران)

پاسخگویی از ساعات 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

زمان ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

با توجه به اینکه کارنامه رشته های با آزمون دانشگاه آزاد توسط سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر می شود، لذا تنها چند روز پس از انتشار کارنامه کنکور سراسری و آغاز انتخاب رشته داوطلبان می توانند در سامانه دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته نمایند.

با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت همزمان می باشد، لذا 10 روز پس از انجام ثبت نام ، داوطلبان می توانند برای ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام نمایند. با توجه به اینکه ثبت نام در هر دو ترم مهر و بهمن متفاوت می باشد، لذا تنها در زمان مقرر یعنی قبل از اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانید به سامانه این دانشگاه مراجعه نمایید.

برای داوطلبان عزیز ممکن است این سوال مطرح شود که شروع ثبت نام بدون کنکور به طور تقریبی از چه زمانی آغاز می شود؟ متقاضیان ترم مهر از نیمه دوم مردادماه می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند و برای داوطلبان ترم بهمن ثبت نام از آذر ماه آغاز شده و تا بهمن ماه ادامه خواهد داشت. بنابراین پس از مهلت تعیین شده برای انجام ثبت نام ، ویرایش انتخاب رشته آزاد بدون کنکور آغاز خواهد شد.

 

جهت بازیابی اطلاعات و رمز ثبت نام دانشگاه آزاد روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

راهنمای ویرایش انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد 

جهت انجام ویرایش رشته های بدون آزمون ابتدا به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایید. پس از ورود به سامانه مطابق با تصویر زیر بر روی لینک “انتخاب رشته آزمون سراسری ” کلیک کنید.

 

ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

پس از کلیک بر روی لینک مورد نظر شما وارد صفحه ای مطابق با تصویر رو به رو خواهید شد. در فیلد اول شما لازم است کد موجود در کارنامه خود را وارد نمایید. این کد با عنوان کد انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد و در فیلد دوم لازم است کد ملی خود را وارد نمایید.

 

راهنمای ویرایش انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد 99

 

چنانچه اطلاعات مربوطه را به درستی وارد نموده باشید، حال می توانید وارد صفحه مربوط به ویرایش انتخاب رشته شوید. همانطور که این لینک با فلش مشخص شده است بر روی لینک دوم مربوط به ویرایش انتخاب رشته کلیک کنید.

صفحه ای که هم اکنون ملاجظه می نمایید، صفجه مربوط به انتخاب رشته شما می باشد. حال برای انجام انتخاب رشته می توانید با کلیک بر روی علامت ضربدر رشته های انتخابی مورد نظر را حذف نمایید. و یا اطلاعات مربوطه را اضافه نمایید.

 

ویرایش انتخاب رشته آزاد بدون کنکور

 

تذکر : برای انتخاب رشته های جدید بدون کنکور دانشگاه آزاد تعداد انتخاب ها محدود به 20 و 30 عدد می باشد. اما تعداد انتخاب های مجاز برای داوطلبان رشته های با آزمون 100 عدد می باشد. پس از اینکه ویرایش به اتمام رسید بر روی تائید نهایی کلیک کنید.

 

 

چه مواردی را می توان در ویرایش انتخاب رشته با آزمون اصلاح نمود؟

برای ویرایش انتخاب رشته با آزمون می توانید به تغییر اولویت های مربوطه اقدام نمایید. با توجه به اینکه اولویت های تعیین شده در انتخاب رشته می تواند تعیین کننده پذیرش شما باشد، بنابراین این فرصت را از دست ندهید و قبل از تائید نهایی تمامی کد رشته محل های مربوطه را وارد نمایید.

از دیگر مواردی که می توانید برای ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد به انجام برسانید، حذف کد رشته هایی است که اشتباها در فرم انتخاب رشته خود وارد نموده اید.

 

راهنمای ویرایش انتخاب رشته آزاد بدون آزمون

همانطور که ذکر گردید، داوطلبان برای ویرایش انتخاب رشته های با آزمون و بدون آزمون به صورت مجزا قابل انجام می باشد. برای ویرایش  بدون کنکور ترم مهر و بهمن ابتدا به سامانه دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایید. پس از مراجعه به سایت مورد نظر لازم است اطلاعات هویتی خود را وارد نمایید.

برخلاف انتخاب رشته با آزمون که شما برای ورود لازم است کد انتخاب رشته را وارد نمایید، در این مورد فقط کافی است اطلاعات هویتی خود را وارد نمایید. پس از اینکه وارد سامانه مورد نظر شوید، بر روی ویرایش انتخاب رشته کلیک کنید و نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایید.

 

 

ویرایش انتخاب رشته آزاد بر اساس سوابق تحصیلی شامل چه مواردی می باشد؟

یکی از تفاوت هایی که برای ویرایش انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون وجود دارد، در نحوه اصلاح و امکاناتی است که برای این دسته از داوطلبان قرار داده شده است. در صفحه مورد نظر می توانید علاوه بر ویرایش انتخاب رشته آزاد ، در صورتی که مایل به اضافه نمودن گروه آزمایشی دیگری باشید، گروه های آزمایشی مورد نظر خود را وارد نمایید.

 

از دیگر امکاناتی که برای داوطلبان در سامانه دانشگاه آزاد قرار داده شده است، تغییر گروه آزمایشی است. شما می توانید در صورتی که اشتباها گروه آزمایشی خود را وارد نموده اید، این مورد را اصلاح نمایید.

 

خلاصه ای در مورد انتخاب رشته دانشگاه آزاد و ویرایش اطلاعات

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با نحوه ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که مایل به ویرایش انتخاب رشته توسط کارشناسان دانشگاه آزاد می باشید و یا مایل به انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی می باشید، می توانید با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

 

 

 

 

مطال مرتبط :

دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

جدول شهریه دانشگاه آزاد 

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

2/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به چه سامانه ای باید مراجعه نماییم؟

کلیه داوطلبان رشته های با آزمون و بدون آزمون لازم است در زمان مقرر به سامانه  azmoon.org مراجعه نمایید.

آیا در مهلت ویرایش انتخاب رشته آزاد بدون آزمون می توان گروه آزمایشی را تغییر داد؟

بله. پس از وارد نمودن اطلاعات در سامانه می توانید بر روی لینک مربوط به تغییر گروه آزمایشی کلیک کنید.

چگونه می توانیم از نحوه ویرایش انتخاب رشته آزاد بدون کنکور آگاه شویم؟

برای اطلاع از نحوه ویرایش انتخاب رشته آزاد بر اساس سوابق تحصیلی و همچنین زمان ویرایش وارد سایت ایران تحصیل شوید.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  طاها
  ۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۰

  سلام
  من رشته تجربی هستم برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد بجای گروه انسانی. اشتباهی کارت اعتباری تجربی رو گرفتم
  آیا میتونم گروه آموزشی رو ویرایش کنم یا نه؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۱

   سلام وقت بخیر دوست عزیز دز صورت کارت اعتباری اشتباه خریداری شده امکان ویرایش وجود ندارد موفق باشید

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)