ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری

ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 1402 + تغییر اطلاعات

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۶
ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

افرادی که علاقه مند هستند در آزمون دکتری ثبت نام کنند باید در زمان مقرر وارد سایت سازمان سنجش شوند و اطلاعات خود را وارد نمایند. در برخی از مواقع داوطلبان اطلاعات خود را به دلایل مختلف همچون بی دقتی و عدم آگاهی به اشتباه وارد می کنند که این مسئله می تواند در ادامه مسیر برای آن ها مشکل ساز شود. از سوی دیگر داوطلبانی هستند که نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری نمی دانند و برای ویرایش اطلاعات به کافی نت مراجعه می کنند. توجه داشته باشید برای ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 3 دوره زمانی توسط سازمان سنجش تعیین شده است که شما می توانید در هر یک از دوره های زمانی برای ویرایش اطلاعات خود اقدام کنید. در مجموع اگر در هنگام ثبت نام اطلاعات مورد نیاز را به اشتباه وارد کرده اید بهتر است بدانید ویرایش آن اصلا کار سختی نیست در نتیجه اگر این مقاله را تا پایان با دقت مطالعه کنید می توانید با استفاده از کامپیوتر شخصی خود اطلاعات را ویرایش کنید. 

 

 اطلاعیه 

هر یک از داوطلبان حداکثر 5 بار مجاز به ویرایش فرم ثبت نام خود در ثبت نام آزمون دکتری می باشند.

ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری

اولین مسئله ای که باید مورد بررسی قرار بگیرد مربوط به دوره زمانی ویرایش اطلاعات دکتری است که باید هر داوطلب از آن مطلع باشد. این نکته را در نظر داشته باشید در ۳ دوره زمانی امکان تغییر و ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری توسط سازمان سنجش کشور وجود دارد که لینک های مربوطه در سامانه سنجش به نشانی sanjesh.org قرار داده می شود. بازه های ذکر شده عبارتند از:

 • هنگام ثبت آزمون دکتری
 • هنگام تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری
 • هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

شاید برای شما سوال پیش بیاید اگر در بازه زمانی ویرایش اطلاعات را انجام ندهیم چه اتفاقی رخ می دهد و آیا می توانید در خارج از بازه زمانی اطلاعات را ویرایش کنیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال بهتر است ذکر کنیم چنانچه متقاضی پس از گذشت بازه های مذکور در بالا، تصمیم به تغییر اطلاعات و رفع مشکلات احتمالی دارد، می بایست درخواست ویرایش خود را از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به انجام برساند. همان گونه که پیش تر اشاره شد، داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام و یا تمدید مهلت در سایت سنجش توسط لینک قرار شده به منظور ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند اما در هنگام دریافت کارت ممکن است برای انجام برخی از تغییرات و اصلاحات بخش هایی از فرم ثبت نام از طریق باجه های رفع نقص اقدام نمایند.

 

 

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری

 

 

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری

بسیاری از افراد به دنبال این هستند تا از زمان ویرایش اطلاعات اطلاع پیدا کنند. این نکته را در نظر داشته باشید زمان مقرر توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، داوطلبان آزمون دکتری سراسری که ثبت نام خود را انجام داده اند مهلت دارند تا 4 مرتبه فرم ثبت نام را دریافت و ویرایش نمایند. در ادامه بهتر است ذکر کنیم جهت ثبت نام از نخستین روز در نظر گرفته شده تا ساعت 24 آخرین روز، داوطلبان می‌توانند فرم ثبت نام را دریافت و پس از رفع اشکالات، آن را دوباره در سامانه سنجش بارگذاری کنند. زمان ثبت نام آزمون دکتری در تاریخ 22 آبان شروع شده و تا تاریخ 3 آذر 1402 متقاضیان می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات نسبت به ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

زمان تمدید مهلت ثبت نام دکتری

برخی از داوطلبان هستند که پس از اتمام مهلت ثبت نام، به دلیل بی اطلاعی از زمان ثبت نام، موفق به نام نویسی و تکمیل فرم ثبت نام نمی‌شوند. به همین دلیل سازمان سنجش مهلت ثبت نام را برای مدت محدود تمدید می‌کند تا علاوه بر متقاضیان جدید، داوطلبانی که قبلا فرم را تکمیل کرده اند نیز فرصت ویرایش ثبت نام دکتری را داشته باشند.

 

اطلاعیه

زمان ثبت نام آزمون دکتری 1402 تا روز پنجشنبه 3 آذر ماه 1402 تمدید شد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سنجش، ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

 

مهلت مجدد ثبت نام دکتری

سازمان سنجش چند ماه پس از زمان اولیه ثبت نام آزمون دکتری، برای آخرین بار فرصت مجددی را برای ثبت نام جاماندگان درنظر می‌گیرد و در این فرصت چند روزه، داوطلبانی که قبلا ثبت نام کرده اند، می‌توانند فرم ثبت نام را از سایت دریافت و اصلاح نمایند. زمان ثبت نام آزمون دکتری 1402 از تاریخ 22 الی 29 آبان ماه بود اما با اطلاعیه سازمان سنجش، مهلت ثبت نام تا تاریخ سوم آذر ماه 1402 تمدید شده است.

 زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون آخرین فرصت ویرایش ثبت نام دکتری 1402 است. داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه، چنانچه تفاوت و یا تناقضی را مشاهده نمودند می‌بایست به سایت سنجش مراجعه و اصلاحات لازم را اعمال نمایند. لازم به ذکر است که  زمان دریافت کارت ورود به جلسه فقط امکان ویرایش بعضی از اطلاعات مثل معدل فارغ التحصیلی فراهم است. در صورتی که بر روی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری در عکس، نوع سهمیه، جنسیت و … اطلاعات اشتباه درج شده باشد، داوطلب باید به باجه‌های رفع نقص مراجعه نماید. داوطلبان آزمون دکتری که به تازگی از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند توجه داشته باشند که حین دریافت کارت ورود به جلسه حتما با دریافت فرم ثبت نام، معدل فارغ التحصیلی خود را اصلاح کنند.

 

 

زمان تمدید مهلت ثبت نام دکتری

 

کدام اطلاعات ثبت نام دکتری را می توان ویرایش کرد؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که امکان ویرایش تمامی اطلاعات وجود دارد. این نکته را در نظر داشته باشید ویرایش برخی از اطلاعات برای شما امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است بدانید در قسمت زیر اطلاعات قبل ویرایش و اطلاعات غیر قابل ویرایش را ذکر خواهیم کرد تا شما بتوانید با دید باز و آگاهی کامل برای ویرایش اطلاعات اقدام کنید.

 

اطلاعات قابل ویرایش در ثبت نام آزمون دکتری

در گام اول اطلاعاتی را ذکر خواهیم کرد که امکان ویرایش آن برای شما امکان پذیر می باشد این نکته را در نظر داشته باشید اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، كد ملی، معدل دوره كارشناسی، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع كارشناسی، موسسه فارغ التحصیلی مقطع كارشناسی، معدل مقطع كارشناسی ارشد، تاریخ فارغ‌ التحصیلی كارشناسی‌ ارشد، موسسه فارغ‌ التحصیلی كارشناسی‌ ارشد، هیات علمی ( مربی، آموزشی، رسمی ) و نیز دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری امکان پذیر می باشد. چنانچه داوطلبان در هر یک از اطلاعات درج شده، تفاوت و تناقضی مشاهده کرد، می بایست جهت رفع آن ها به باجه های رفع نقص آزمون دکتری مراجعه کرده تا ایرادات مشاهده شده را رفع و تغییرات لازم را به انجام برسانند. به منظور انجام عمل مذکور می بایست متقاضی پس از ورود به سایت سازمان سنجش به واسطه لینک ” کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سال 1402 ” کارت خود را مشاهده نموده و در صورت وجود تناقض در هر یک از اطلاعات به ویرایش آن بپردازد.

 

اطلاعات قابل ویرایش در زمان دریافت کارت آزمون دکتری
نام و نام خانوادگی کد موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی
سال تولد معدل مقطع کارشناسی ارشد
شماره شناسنامه تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد
کد ملی کد موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد
معدل مقطع کارشناسی هیأت علمی
تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی کد و عنوان موسسه محل خدمت

 

 

اطلاعات غیر قابل ویرایش در ثبت نام آزمون دکتری

همانطور که در قسمت بالا ذکر کردیم برخی از اطلاعات قابل ویرایش نیست. اگر بخواهیم مواردی که قابل ویرایش نیست را به شما معرفی کنیم باید به مواردی همچون جنسیت، نوع معلولیت، عکس و زبان خارجی اشاره نماییم.

 

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری

مراحل ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری در زمان ثبت نام و تمدید ثبت نام به شرح زیر است:

 • در زمان ثبت نام و یا تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و از منوی سمت راست لینک ” دکتری تخصصی ” را انتخاب کنند.
 • سپس روی لینک ” ثبت نام آزمون دکتری 1402 ” کلیک کنند.
 • داوطلبان می توانند روی گزینه “ویرایش اطلاعات ثبت نامی ” کلیک کنند که این لینک در منو سمت راست صفحه ثبت نام آزمون دکتری موجود است.

توجه! لازم به ذکر است تا بدانید که امکان تغییر حوزه امتحانی توسط سازمان سنجش وجود دارد که به منظور رفاه حال دانشجویانی که در شهری غیر از محل زندگی خود امتحان می دهند را فراهم کند. ویرایش حوزه ثبت نامی تحت شرایط خاص نظیر آزمون دکتری سال 99 که به دلیل شیوع بیماری کرونا، داوطلبان امکان سفر به نقاط دور دست را نداشتند فراهم شده بود.

 

راهنمای تصویری ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری

 مطمئنا اگر بخواهید اطلاعات ثبت نام دکتری را ویرایش کنید وجود یک راهنمای تصویری به شما کمک خواهد کرد تا مراحل را به درستی طی کنید. برای ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری می توانید راهنمای زیر را دنبال کنید:

 

 

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه دکتری تخصصی.
   

آموزش ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری

 • انتخاب لینک ” ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری سال ۱۴۰۲”

 

ویرایش اطلاعات دکتری

 

 

 • کلیک بر روی گزینه ویرایش اطلاعات در سمت راست.

 

ویرایش اطلاعات در زمان ثبت نام دکتری

 • وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام در محل تعیین شده.
   

 

روش ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری

 

 • ورود به صفحه ویرایش اطلاعات و ایجاد تغییرات مورد نظر.

 

نحوه ویرایش اطلاعات در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

 • ورود به سایت سنجش آموزش کشور و انتخاب گزینه “دکتری تخصصی” از منوی موجود در سمت راست صفحه.

ادیت اطلاعات آزمون دکتری

 • انتخاب لینک فعال ” کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری phd ( نیمه متمرکز ) سال ۱۴۰۲ ” ( عکس زیر مربوط به سال های گذشته می باشد.)

 

ویرایش اطلاعات آزمون دکترا

 

 • ورود با یکی از 4 روش پیشنهاد شده و انتخاب گزینه جستجو

 

تمدید مهلت آزمون دکتری

 

 • انتخاب گزینه ویرایش اطلاعات

 

ویرایش اطلاعات آزمون دکتری تخصصی

نکات مهم ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 

 • لازم به ذکر است تا به یاد داشته باشید که برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون دکتری نیازی به پرداخت هزینه مجدد جهت خرید کارت مربوط به هزینه ثبت نام آزمون دکتری نمی باشد.
 • شما عزیزان باید معدل کارشناسی ارشد خود را به درستی وارد کنید؛ در غیر این صورت، با مشکیل جدی رو به رو خواهید شد.
 • اگر ترم آخر هستید و هنگام ثبت نام اولیه میانگین نمرات کارشناسی ارشد خود را وارد نموده اید، بایستی معدل قطعی و نهایی خود را در هنگام دریافت کارت آزمون به درستی وارد نمایید.
 • شما داوطلبان گرامی در صورت هرگونه اشتباه و مغایرت اطلاعات هویتی خود در کارت آزمون اگر قابل ویرایش نبود با حضور به موقع در باجه های رفع نقص کارت، می توانید آن را تصحیح کنید. 
 • در صورت پایان یافتن زمان دریافت کارت ورود به جلسه اگر شما متوجه اشتباهی در اطلاعات کارت آزمون خود شدید، تنها راه موجود ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش خواهد بود تا نسبت به اصلاح کارت ورود به جلسه اقدام نمایید.

 

اخبار پیرامون کنکور دکتری

« تاریخ ثبت نام پذیرش کنکور ۱۴۰۲ اعلام شد »

به نقل از ایسنا معاون آزمون‌های سازمان سنجش گفت: برای پذیرش سال ۱۴۰۲ دو آزمون برگزار می‌شود که یک آزمون ۲۹ و ۳۰ دی برگزار می‌شود. به گزارش ایمنا، مروتی در گفت‌وگو با شبکه خبر در برنامه خبر علم و فناوری، ‬ اظهار‬ کرد: اگر کسانی در آزمون اول موفق نشوند، می‌توانند در آزمون دوم هم ثبت نام کنند حتی در چهار آزمون شرکت کنند، چون هر آزمونی دو سال اعتبار دارد.

« تاریخ دقیق کنکور ارشد 1402 »

طبق گزارش خبر گزاری مهر سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور تاریخ دقیق برگزاری کنکور ارشد 1402 را اعلام کرد. به گزارش مستقل آنلاین؛ سرپرست معاونت امور آزمون‌ های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون کارشناسی ارشد ۱۱ و ۱۲ اسفند برگزار می گردد و داوطلبان نباید به فکر تعویق کنکور باشند. حسن مروتی سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: ۴۰ درصد از داوطلبان کنکور سراسری امسال یعنی حدود ۵۹۰ هزار نفر انتخاب رشته نکرده و جزء افرادی هستند که رتبه های بالایی به دست آورده اند و به علت این که احتمال کمی دارد در دانشگاه قبول شوند، رشته ای را انتخاب نکرده اند.

« تعداد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری اعلام شد »

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز با تلاش شبانه‌روزی کارکنان سازمان سنجش، زودتر از موعد مقرر در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد، گفت: از بین ۱۸۶ هزار و ۵۵۶ نفر داوطلب آزمون دکتری نیمه متمرکز، در سال‌ جاری ۱۳۷ هزار و ۱۱۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.

 

 

برای اطلاع از هزینه ثبت نام آزمون دکتری ، کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

هر ساله در زمان ثبت نام آزمون دکتری، افرادی هستند که اطلاعات خود را به درستی وارد نکرده اند و خواستار ویرایش این اطلاعات هستند. ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری در طول زمان ثبت نام و در زمان تمدید شده برای ثبت نام و ویرایش امکان پذیر است، در نتیجه تمامی داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامم به ویرایش اطلاعات خود نمایند. در مقاله فوق نحوه ویرایش اطلاعات آزمون دکتری 1402 به طور کامل توضیح داده شد.شما میتوانید سوالات خود را در قسمت نظرات با کارشناسان ما به اشتراک گذاشته و یا با مشاوران آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

 برای دانلود پی دی اف مقاله، کلیک کنید

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  Mahi
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۱

  سلام.وقتتون بخیر باشه.من موقع ثبت نام آزمون دکترام موسسه فارغ التحصیلی ارشدم اشتباه درج شده.ایا هنگام دریافت کارت ورود به جلسه امکان تغییرش رو دارم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

   سلام دوست عزیز بله شما امکان ویرایش اطلاعات رو در زمان دریافت کارت ورود به جلسه دارید.

 2. Avatar photo
  پریسا
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

  با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید من میخوام حوزه امتحانیم را عوض کنم آیا اینموضوع جزو موارد ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری می باشد؟ ممنون از پاسخگویی

 3. Avatar photo
  صادق
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

  سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم من تو این مدتی که ثبت نام کردم نظرم راجع به رشته ثبت نامیم عوض شد. امکان تغییر رشته آزمون تو زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری نیست؟

  • Avatar photo
   aria
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵

   سلام، برخی از موارد اساسی ثبت نام مانند رشته، حوزه امتحانی و … جزو مواردی که می توان در مهلت ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری آن ها را تغییر داد نیستند.

تماس با مشاور