ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 1403+ تغییر مشخصات | sanjesh

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۳۶
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ آبان ۱۴۰۲
ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی که علاقه مند هستند در آزمون دکتری ثبت نام کنند باید در زمان مقرر وارد سایت سازمان سنجش شوند و اطلاعات خود را وارد نمایند. در برخی از مواقع داوطلبان اطلاعات خود را به دلایل مختلف همچون بی دقتی و عدم آگاهی به اشتباه وارد می کنند که این مسئله می تواند در ادامه مسیر برای آن ها مشکل ساز شود. از سوی دیگر داوطلبانی هستند که نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 1403 نمی دانند و برای ویرایش اطلاعات به کافی نت مراجعه می کنند. توجه داشته باشید برای ویرایش اطلاعات  3 دوره زمانی توسط سازمان سنجش تعیین شده است که شما می توانید در هر یک از دوره های زمانی برای ویرایش اطلاعات خود اقدام کنید.

در مجموع اگر در هنگام ثبت نام اطلاعات مورد نیاز را به اشتباه وارد کرده اید بهتر است بدانید ویرایش آن اصلا کار سختی نیست در نتیجه اگر این مقاله را تا پایان با دقت مطالعه کنید می توانید با استفاده از کامپیوتر شخصی خود اطلاعات را ویرایش کنید. همچنین اگر به دلایل مختلف موفق به انجام ویرایش اطلاعات ثبت نام  خود نشدید، کافی است با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و این کار را به ما بسپارید. در ادامه همراه ما باشید.

انواع ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 1403

اولین مسئله ای که باید مورد بررسی قرار بگیرد مربوط به دوره زمانی ویرایش اطلاعات دکتری است که باید هر داوطلب از آن مطلع باشد. این نکته را در نظر داشته باشید در ۳ دوره زمانی امکان تغییر و ویرایش اطلاعات ثبت نام توسط سازمان سنجش کشور وجود دارد که لینک های مربوطه در سامانه سنجش به نشانی sanjesh.org قرار داده می شود. بازه های ذکر شده عبارتند از:

✔️ هنگام ثبت آزمون دکتری

✔️ هنگام تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری

✔️ هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

شاید برای شما سوال پیش بیاید اگر در بازه زمانی ویرایش اطلاعات را انجام ندهیم چه اتفاقی رخ می دهد و آیا می توانید در خارج از بازه زمانی اطلاعات را ویرایش کنیم یا خیر؟ در پاسخ به این سوال بهتر است ذکر کنیم چنانچه متقاضی پس از گذشت بازه های مذکور در بالا، تصمیم به تغییر اطلاعات و رفع مشکلات احتمالی دارد، می بایست درخواست ویرایش خود را از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به انجام برساند. همان گونه که پیش تر اشاره شد، داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام و یا تمدید مهلت در سایت سنجش توسط لینک قرار شده به منظور ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند اما در هنگام دریافت کارت ممکن است برای انجام برخی از تغییرات و اصلاحات بخش هایی از فرم ثبت نام از طریق باجه های رفع نقص اقدام نمایند.

🔔  اطلاعیه 🔔

هر یک از داوطلبان حداکثر 5 بار مجاز به ویرایش فرم ثبت نام خود در ثبت نام آزمون دکتری می باشند.

 

انواع ویرایش اطلاعات ثبت نام

برای آشنایی با اشتباهات انتخاب رشته دکتری و روش های حل آن روی لینک کلیک کنید.

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1403

افرادی که در آزمون دکتری 1403 شرکت می نمایند، اگر به دلایل مختلفی برخی از اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده باشند می توانند در زمان مقرر برای ویرایش اطلاعات دکتری اقدام نمایند، در غیر این صورت ثبت نام آن ها پذیرفته نخواهد شد.

افراد برای ویرایش اطلاعات  باید وارد سامانه سنجش شده و اطلاعات نادرست خود را صحیح نمایند.

ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری در سه مرحله متفاوت است که زمان آن ها را برای شما شرح خواهیم داد:

🔶 ویرایش اطلاعات دکتری در زمان ثبت نام

تاریخ ویرایش اطلاعاتدر زمان ثبت نام در سال جاری هنوز مشخص نشده است ولی در سال گذشته 22 تا 29 آبان، افراد فرصت داشتند تا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری خود اقدام نمایند.

🔶 ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری در زمان مهلت تمدید

افرادی که به دلایل مختلف در زمان ثبت نام موفق به ویرایش اطلاعات خود نشده اند، می توانند در زمان تمدید مهلت ثبت نام، ویرایش اطلاعات ث خود را انجام دهند.

ویرایش اطلاعات در زمان مهلت تمدید در سال گذشته 29 آبان تا 3 آذر بوده است، که با توجه به سال گذشته احتمال می رود در سال جاری نیز در همین محدوده زمان باشد.

🔶 ویرایش اطلاعات در زمان دریافت کارت ورود به جلسه

آخرین فرصت ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری در زمان دریافت کارت ورود به جلسه می باشد که افراد می توانند اطلاعات خود را تصحیح کرده و برای آزمون آماده شوند.

زمان کارت ورود به جلسه در سال گذشته 8 الی 10 اسفند ماه بوده است که تمامی زمان ها به محض اطلاع رسانی به روز خواهد شد. همچنین می توانید جهت اطلاعیه های جدید در خصوص ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری با مشاورین ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

📌 جهت کسب اطلاعات نسبت بهثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

بنر کال تو اکشن

کدام اطلاعات ثبت نام دکتری را می توان ویرایش کرد؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که امکان ویرایش تمامی اطلاعات وجود دارد. این نکته را در نظر داشته باشید ویرایش برخی از اطلاعات برای شما امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است بدانید در قسمت زیر اطلاعات قبل ویرایش و اطلاعات غیر قابل ویرایش را ذکر خواهیم کرد تا شما بتوانید با دید باز و آگاهی کامل برای ویرایش اطلاعات اقدام کنید.

 

اطلاعات قابل ویرایش در ثبت نام آزمون دکتری 1403

در گام اول اطلاعاتی را ذکر خواهیم کرد که امکان ویرایش آن برای شما امکان پذیر می باشد این نکته را در نظر داشته باشید اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، كد ملی، معدل دوره كارشناسی، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع كارشناسی، موسسه فارغ التحصیلی مقطع كارشناسی، معدل مقطع كارشناسی ارشد، تاریخ فارغ‌ التحصیلی كارشناسی‌ ارشد، موسسه فارغ‌ التحصیلی كارشناسی‌ ارشد، هیات علمی ( مربی، آموزشی، رسمی ) و نیز دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری امکان پذیر می باشد.

چنانچه داوطلبان در هر یک از اطلاعات درج شده، تفاوت و تناقضی مشاهده کرد، می بایست جهت رفع آن ها به باجه های رفع نقص آزمون دکتری مراجعه کرده تا ایرادات مشاهده شده را رفع و تغییرات لازم را به انجام برسانند. به منظور انجام عمل مذکور می بایست متقاضی پس از ورود به سایت سازمان سنجش به واسطه لینک ” کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سال 1403 ” کارت خود را مشاهده نموده و در صورت وجود تناقض در هر یک از اطلاعات به ویرایش آن بپردازد.

 

اطلاعات قابل ویرایش در زمان دریافت کارت آزمون دکتری 1403
نام و نام خانوادگی کد موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی
سال تولد معدل مقطع کارشناسی ارشد
شماره شناسنامه تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد
کد ملی کد موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد
معدل مقطع کارشناسی هیأت علمی
تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی کد و عنوان موسسه محل خدمت

 

کال تو اکشن تماس

اطلاعات غیر قابل ویرایش در ثبت نام آزمون دکتری 1403

همانطور که در قسمت بالا ذکر کردیم برخی از اطلاعات قابل ویرایش نیست. اگر بخواهیم مواردی که قابل ویرایش نیست را به شما معرفی کنیم باید به مواردی همچون جنسیت، نوع معلولیت، عکس و زبان خارجی اشاره نماییم.

اطلاعات قابل ویرایش در ثبت نام آزمون دکتری

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 1403

مراحل ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1403 در زمان ثبت نام و تمدید ثبت نام به شرح زیر است:

📚 در زمان ثبت نام و یا تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و از منوی سمت راست لینک ” دکتری تخصصی ” را انتخاب کنند.

📚 سپس روی لینک ” ثبت نام آزمون دکتری 1403 ” کلیک کنند.

📚 داوطلبان می توانند روی گزینه “ویرایش اطلاعات ثبت نامی ” کلیک کنند که این لینک در منو سمت راست صفحه ثبت نام آزمون دکتری موجود است.

توجه! لازم به ذکر است تا بدانید که امکان تغییر حوزه امتحانی توسط سازمان سنجش وجود دارد که به منظور رفاه حال دانشجویانی که در شهری غیر از محل زندگی خود امتحان می دهند را فراهم کند. ویرایش حوزه ثبت نامی تحت شرایط خاص نظیر آزمون دکتری سال 99 که به دلیل شیوع بیماری کرونا، داوطلبان امکان سفر به نقاط دور دست را نداشتند فراهم شده بود.

 

جهت کسب اطلاعات درباره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

راهنمای تصویری ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 1403

مطمئنا اگر بخواهید اطلاعات ثبت نام دکتری را ویرایش کنید وجود یک راهنمای تصویری به شما کمک خواهد کرد تا مراحل را به درستی طی کنید. برای ویرایش اطلاعات  می توانید راهنمای زیر را دنبال کنید:

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه دکتری تخصصی.

انتخاب گزینه دکتری تخصصی

 • انتخاب لینک ” ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری سال 143″

 ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری

 

 • کلیک بر روی گزینه ویرایش اطلاعات در سمت راست.

ویرایش اطلاعات

 • وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام در محل تعیین شده.

شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام در محل تعیین شده.

 • ورود به صفحه ویرایش اطلاعات و ایجاد تغییرات مورد نظر.

📌 برای اطلاع از هزینه ثبت نام آزمون دکتری ، کلیک کنید.

نحوه ویرایش اطلاعات در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1403

 • ورود به سایت سنجش آموزش کشور و انتخاب گزینه “دکتری تخصصی” از منوی موجود در سمت راست صفحه.
 • انتخاب لینک فعال ” کارت شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری phd (نیمه متمرکز) سال 1403″ ( عکس زیر مربوط به سال های گذشته می باشد.)
 • ورود با یکی از 4 روش پیشنهاد شده و انتخاب گزینه جستجو

ورود با یکی از 4 روش پیشنهاد شده و انتخاب گزینه جستجو

 • انتخاب گزینه ویرایش اطلاعات

 

انتخاب گزینه ویرایش اطلاعات

نکات مهم ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1403

⭕️ لازم به ذکر است تا به یاد داشته باشید که برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون دکتری نیازی به پرداخت هزینه مجدد جهت خرید کارت مربوط به هزینه ثبت نام آزمون دکتری نمی باشد.

⭕️ شما عزیزان باید معدل کارشناسی ارشد خود را به درستی وارد کنید؛ در غیر این صورت، با مشکیل جدی رو به رو خواهید شد.

⭕️ اگر ترم آخر هستید و هنگام ثبت نام اولیه میانگین نمرات کارشناسی ارشد خود را وارد نموده اید، بایستی معدل قطعی و نهایی خود را در هنگام دریافت کارت آزمون به درستی وارد نمایید.

⭕️ شما داوطلبان گرامی در صورت هرگونه اشتباه و مغایرت اطلاعات هویتی خود در کارت آزمون اگر قابل ویرایش نبود با حضور به موقع در باجه های رفع نقص کارت، می توانید آن را تصحیح کنید.

⭕️ در صورت پایان یافتن زمان دریافت کارت ورود به جلسه اگر شما متوجه اشتباهی در اطلاعات کارت آزمون خود شدید، تنها راه موجود ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش خواهد بود تا نسبت به اصلاح کارت ورود به جلسه اقدام نمایید.

 

خلاصه مطلب

هر ساله در زمان ثبت نام آزمون دکتری، افرادی هستند که اطلاعات خود را به درستی وارد نکرده اند و خواستار ویرایش این اطلاعات هستند. ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 1403 در طول زمان ثبت نام و در زمان تمدید شده برای ثبت نام و ویرایش امکان پذیر است، در نتیجه تمامی داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامم به ویرایش اطلاعات خود نمایند. در مقاله فوق نحوه ویرایش اطلاعات آزمون دکتری 1403 به طور کامل توضیح داده شد.شما میتوانید سوالات خود را در قسمت نظرات با کارشناسان ما به اشتراک گذاشته و یا با مشاوران آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

📥  برای دانلود پی دی اف مقاله، کلیک کنید.  📥

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان ویرایش ثبت نام آزمون دکتری 1403 چند نوبت می باشد؟

داوطلبان در ۴ مرحله می توانید فرم ثبت‌نام آزمون خود را ویرایش کنند.

در زمان ثبت‌نام چه اطلاعاتی را می توان ویرایش کرد؟

داوطلبان پیش از اتمام مهلت نام نویسی همه موارد را می توانند اصلاح کنند.

آبا امکان تغییر حوزه امتحانی در زمان دریافت کارت ورود به جلسه می باشد؟

خیر داوطلبان فقط تا پیش از اتمام مهلت ثبت‌نام می توانند حوزه انتخابی را تغییر دهند.

نظرات

36 دیدگاه دربارهٔ «ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 1403+ تغییر مشخصات | sanjesh»

 1. Avatar photo مرجان گفت:

  سلام . من امروز که نتایج دکتری امده متوجه شدم زمان فارغالتحصیلم را به جای اینکه بزنم‌ بهمن ۱۴۰۱ اشتباها زدم خرداد ۱۴۰۲ . باید چه کاری انجام بدم الان که برای مصاحبه دعوت شدم

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر
   موردی ندارد شما امکان این را دارید به سازمان سنحش درخواست ویرایش دهید برای ویرایش اطلاعات دکتری اگر موفق به درخواست نشدید با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد خانم مرادیان داخلی ۱۱۲در ساعات 8.30 الی 17.30روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام آزمون دکتری تخصصی داروسازی

  ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی داروسازی 1403 + بارگزاری مدارک | sanjeshp.ir

  اطلاع از نحوه و زمان ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی داروسازی وزارت بهداشت در سال 1403 بسیار اهمیت دارد. کنکور دکتری تخصصی داروسازی هر سال در دو مرحله کتبی و مصاحبه از سوی سازمان سنجش پزشکی کشور برگزار می‌شود. داوطلبانی که...
 • ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

  ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1403- زمان و شرایط

  ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد یکی از مراحل مهم در فرآیند پذیرش دانشجویان دکتری است. این مرحله شامل ارزیابی علمی و مصاحبه حضوری با داوطلبان است. شرایط و ضوابط ثبت نام به‌طور معمول از طریق وب‌سایت رسمی دانشگاه آزاد...
 • کارت ورود به جلسه دستیاری

  کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری 1403 + دریافت pdf

  کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری یکی از مدارک مهم و ضروری برای شرکت در آزمون دستیاری است. این کارت شامل اطلاعات شخصی داوطلب، شماره داوطلبی، محل برگزاری آزمون و زمان دقیق برگزاری است. داوطلبان باید این کارت را در...
 • دکتری بدون آزمون

  دکتری بدون آزمون 1403 + زمان، شرایط و مراحل پذیرش

  پذیرش دکتری بدون آزمون 1403 اصلی‌ترین گزینه برای تحصیل افرادی است که قصد شرکت در آزمون دکتری تخصصی را ندارند؛ اما مسئله حائز اهمیت این است که امکان پذیرش دکتری بدون کنکور برای همه افراد وجود ندارد و صرفا برخی...
تماس با مشاور