ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

وثیقه خروج از کشور اربعین + شرایط مشمولین غایب 1403

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
وثیقه خروج از کشور اربعین
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

حضور در مراسم اربعین، یک فرصت عالی و پر ارزش با برکات فراوان است که با نزدیک شدن به این مراسم با شکوه و معنویت، هر ساله بسیاری از افراد تمایل دارند تا در این مراسم عظیم و مهم شرکت کنند.  در سال ۱۴۰۳، شرایط خروج از کشور برای افراد خدمتگزار نظام به منظور شرکت در مراسم اربعین با تغییراتی روبرو‌شده‌است و نیازی به وثیقه خروج از کشور اربعین  نمی باشد. در این مقاله نیز قصد داریم مطالبی در خصوص خروج از کشور برای مشمولین غایب اربعین بیا نماییم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مقدار وثیقه خروج از کشور اربعین 1403

👈 شرایط خروج مشمولان برای اربعین در سال ۱۴۰۳ با توجه به اهمیت ادای فریضه اربعین و شرکت در این مراسم پر خیر و برکت، وظیفه مسئولین نظام شد تا موانع سفر مشمولان را برطرف کنند و امکاناتی برای ثبت نام مشمولانی که شرایط سفر اربعین را ندارند، فراهم کنند.

با توجه به تغییرات اخیر، مشمولان برای سفر به کشور عراق و شرکت در مراسم اربعین حسینی نیازی به ارائه وثیقه خروج از کشور ندارند. بنابراین تنها با امضای تعهدنامه بازگشت به کشور یا به معنای دیگر درخواست خروج از کشور می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.

این اقدام به این صورت است که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی پلیس +۱۰ در نزدیکی محل زندگی خود، فرم‌های مربوطه را تکمیل کرده و مجوز خروج از کشور را دریافت کنند.

🔔 اطلاعیه 🔔

سازمان وظیفه عمومی ناجا بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته اعلام کرده است که مشمولان غیر غایبی که قصد سفر به کشور عراق را دارند، می‌توانند بدون وثیقه خروج از کشور برای اربعین اقدام نمایند.

مقدار وثیقه خروج از کشور اربعین 

خروج از کشور مشمولین غایب اربعین

👈 خروج از کشور مشمولین غایب اربعین فقط در صورتی وجود دارد که تمامی شرایط لازم را دارا باشند.

یکی از شرایط اساسی برای خروج افراد از کشور، داشتن پاسپورت معتبر است. در کشور ما، آقایان برای دریافت این مدرک محدودیت‌هایی دارند که یکی از آن‌ها اتمام خدمت سربازی و داشتن کارت پایان خدمت است.

البته داشتن کارت معافیت به دلایل مختلف می‌تواند این شرایط را تامین کند. اما مهم‌ترین مسئله در این باره، روند دریافت پاسپورت یا گذرنامه موقت برای مشمولان غایب است.

زیرا این افراد هم ممکن است به دلایل مختلف از جمله شرکت در پیاده‌روی اربعین، قصد خروج از کشور را داشته باشند. در این رابطه باید گفت که برای خروج از کشور مشمولین غایب اربعین، شرایط مشخصی تعیین‌شده‌است.

متقاضیان باید این موارد را با دقت مطالعه کرده و از داشتن آن‌ها اطمینان حاصل کنند. در این صورت، امکان دریافت برگه عبور موقت برای آن‌ها فراهم می‌شود.

با توجه به استقبال فراوان گروه‌های مختلف مردمی از مراسم اربعین در سال‌های اخیر، مشمولان خدمت سربازی و مشمولان غایب نیز ممکن است قصد حضور در این راهپیمایی را داشته باشند. اینجاست که قوانین مربوط به خدمت نظام وظیفه محدودیت‌هایی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

بنابراین، آن‌ها می‌خواهند بدانند آیا امکان دریافت گذرنامه موقت اربعین برای مشمولان غایب وجود دارد یا خیر. در این رابطه باید گفت که به‌طور کلی، دریافت پاسپورت برای مشمولان غایب، بطور موقت یا دائم، فراهم نیست.

حتی اگر قصد شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین را داشته باشند. اما مشمولانی که هنوز خدمت سربازی خود را انجام نداده و یا دارای غیبت خاصی نباشند، به سادگی می‌توانند درخواست دریافت گذرنامه یا برگه عبور موقت را ارائه کرده و به مشکل بر نخواهند خورد.

در ادامه، شرایط دریافت گذرنامه موقت برای مشمولان غایب و نحوه اخذ آن به‌طور کامل توضیح داده خواهد شد.

برای اطلاع از شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت کلیک کنید

شرایط خروج از کشور مشمولین غایب اربعین 1403

👈 خروج از کشور مشمولین غایب اربعین بسیار واضح است. همگی می‌دانیم که برای خروج از کشور نیاز به داشتن پاسپورت وجود دارد.

بنابراین، فقط افرادی که دلایل مختلفی مانند تفریح، زیارت، تحصیل، کار، درمان و غیره دارند و در ابتدا گذرنامه خود را دریافت کرده‌اند، می‌توانند به کشورهای خارجی سفر کنند.

💢 نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد، نیاز به داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی برای آقایان جهت دریافت پاسپورت بین‌المللی است. در همین راستا، مشمولان غایب اربعین یا سایر سفرهای خارجی با مشکلاتی روبرو خواهند شد.

به‌طور کلی، بازه سنی مشمولیت در کشور ما بین ۱۸ تا ۵۰ سال است که گاها ممکن است با تغییر قوانین خدمت سربازی تا ۶۰ سال هم افزایش یابد. انجام خدمت سربازی برای تمامی آقایانی که در این بازه سنی هستند به جز کسانی که دارای معافیت هستند، اجباری است.

بنابراین تا زمانی که خدمت سربازی را انجام نداده باشند، امکان دریافت برخی خدمات از جمله پاسپورت یا گذرنامه موقت برای خروج از کشور برای آن‌ها وجود ندارد.

بر این اساس، افراد مشمول غایب باید یا با ارائه مدارک مربوط به انجام خدمت سربازی خود اقدام کنند یا به دلایل مختلفی مانند بیماری یا کفالت برای دریافت کارت معافیت اقدام نمایند.

البته افرادی که خدمت سربازی را انجام نداده‌اند اما هیچ غیبتی برای آن‌ها ثبت‌نشده‌است، با رعایت شرایط مشخصی می‌توانند گذرنامه موقت را دریافت کنند.

مهم‌ترین شرایط مورد نیاز جهت دریافت گذرنامه موقت برای مشمولان غایب به شرح ذیل است.

✅ مشمولان باید در زمینه ثبت نام اعزام به خدمت هیچ‌گونه غیبتی نداشته باشند.

✅ در واقع یکی از شرایط اصلی برای دریافت پاسپورت بین‌المللی یا گذرنامه موقت مشمولان، عدم غیبت است و هر گونه تاخیر در ثبت نام اعزام به خدمت، می‌تواند شرایط خروج از کشور آن‌ها را دشوار سازد.

✅ افرادی که دارای غیبت با عذر موجه باشند، می‌توانند شرایط لازم جهت دریافت برگه عبور موقت را به دست آورند.

به عبارت دیگر، خروج از کشور مشمولان غایب اربعین در صورتی که عذر موجه برای غیبت شان ارائه داده و این موضوع مورد پذیرش قرار گیرد، بلامانع است.

✅ ارائه گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و طلبه‌هایی که مشمول خدمت سربازی بوده اما به دلیل تحصیل معافیت موقت دریافت کرده اند، الزامی است.

✅ به این ترتیب، دانشجویان و طلبه‌های محصل در صورت ارائه گواهی اشتغال به تحصیل خود می‌توانند برگه عبور موقت را دریافت نموده و از این نظر با مشکلی رو به رو نخواهند شد.

✅ دانشجویانی که کمتر از یک سال از زمان فارغ التحصیلی شان می‌گذرد، مشمول شرایط دریافت گذرنامه موقت اربعین برای مشمولان غایب نبوده و در صورت تمایل، به راحتی می‌توانند جهت خروج از کشور و شرکت در مراسم پیاده روی اربعین اقدام نمایند.

✅ شرط مهم دیگر برای مشمولان بدون غیبت جهت خروج از کشور، تامین وثیقه خروج از کشور اربعین است. این وثیقه خروج از کشور اربعین می‌تواند ملک یا مبلغی باشد که در اختیار دولت قرار داده‌شده‌ و برگشت مشمول را ضمانت می‌کند.

📌 برای اطلاع از آیین نامه سربازی نخبگان بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

شرایط خروج از کشور مشمولین غایب اربعین

نحوه خروج از کشور مشمولین غایب اربعین 1403

👈 شیوه دریافت گذرنامه موقت اربعین برای افراد مشمول غایب در بخش قبل، شرایط خروج از کشور برای افراد مشمول غایبت اربعین و افرادی که هنوز سربازی خود را تمام نکرده‌اند اما غیبتی ندارند، مورد بررسی قرار گرفت.

🔔 اطلاعیه 🔔

 افرادی که به عنوان سرباز در حالت غیبت هستند، به هیچ وجه امکان دریافت گذرنامه دائم یا موقت و خروج از کشور را نخواهند داشت، مگر اینکه بتوانند دلیل غیبت خود را توجیه کنند و این دلایل مورد پذیرش قرار بگیرند.

به همین ترتیب، افرادی که دلیل موجهی برای غیبت داشته یا افرادی که هیچ‌گونه غیبتی نداشته اند، می‌توانند برای دریافت پاسپورت یا برگه عبور موقت درخواست دهند.

روش دریافت گذرنامه موقت اربعین برای افراد مشمول غایب در برخی جزئیات تفاوت دارد، اما در کلیت یکسان است.

به عنوان مثال، افرادی که قصد دارند گذرنامه موقت جهت سفر علمی دریافت کنند، ابتدا باید درخواست خود را به دانشگاه ارائه داده و تاییدیه دانشگاه محل تحصیل را دریافت کنند.

برای سفرهای زیارتی مانند حضور در مراسم اربعین و سایر انواع سفر نیز جزئیات مشابهی وجود دارد.

به هر حال، افراد مشمولی که درخواست دریافت گذرنامه موقت برای انواع سفرهای مختلف دارند، باید یک سری مراحل کلی را طی کنند که در اینجا به آن‌ها پرداخته‌شده‌است.

این مراحل مورد نیاز برای دریافت گذرنامه موقت برای افراد مشمول غایب با دلیل موجه و افراد غیر غایب به شرح زیر است:

❇️ در ابتدا باید به یکی از شعب پلیس +۱۰ مراجعه کنید تا کد سخای خود مربوط به نظام وظیفه خود را دریافت کنید.

❇️ پس از دریافت کد سخا، باید به سایت اینترنتی پلیس به آدرس services. epolice وارد‌شده‌و درخواست خروج از کشورتان را ثبت کنید. برای ورود به این سامانه و ثبت درخواست مجوز خروج از کشور برای مشمولان غایب اربعین، باید اطلاعات کاربری از جمله کد ملی و کد سخا را وارد کنید.

❇️ بعد از ورود به حساب کاربری خود در سایت اینترنتی پلیس، باید گزینه مربوط به دریافت گذرنامه موقت را انتخاب کرده و اطلاعات مورد نیاز را به صورت کامل تکمیل کنید.

اطلاعات شخصی از جمله نام و نام خانوادگی، کد ملی، کد پستی، آدرس و محل سکونت و اطلاعات مربوط به خروج از کشور مانند تاریخ ورود و خروج، نوع سفر و کشور مقصد از مهمترین اطلاعات لازم برای ثبت درخواست گذرنامه موقت اربعین برای مشمولان غایب هستند.

❇️ سپس باید هزینه ثبت درخواست را واریز کرده و شماره حساب بانک قوامین خود را جهت بازپرداخت وثیقه بعد از بازگشت از سفر وارد کنید. توجه کنید که درخواست سپردن وثیقه برای خروج از کشور از طریق سامانه sakha.epolice.ir انجام می‌شود.

با انجام مراحل فوق، درخواست خروج از کشور شما به سازمان وظیفه عمومی ارسال‌شده‌و رسید درخواست شامل شماره سریال پرداخت، شماره درخواست، کد ارجاع و سایر جزئیات مربوطه به شما ارائه خواهد شد.

توجه کنید که امکان ثبت درخواست گذرنامه موقت برای مشمولان غایب با عذر موجه به صورت حضوری و از طریق مراجعه به یکی از شعب پلیس +۱۰ نیز وجود دارد.

📌 برای اطلاع از شرایط تعجیل در خدمت سربازی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

نحوه خروج از کشور مشمولین غایب اربعین

شرایط خروج از کشور با معافیت تحصیلی

👈 لطفا توجه فرمایید که افرادی که از سال گذشته به مدت ۱ سال معافیت تحصیلی دریافت کرده‌اند و درخواست شرکت در آزمون کنکور سال ۱۴۰۱ را داشته‌اند، می‌توانند از این تسهیلات برای خروج از کشور و شرکت در اربعین استفاده کنند. لازم به ذکر است که یکی از شرایط اصلی برای خروج از کشور برای شرکت در اربعین، عدم ورود به دوران خدمت سربازی است. به عبارت دیگر، افرادی که به دوران خدمت سربازی وارد شده‌اند، نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کرده و در سفر اربعین حضور داشته باشند.

برای اطلاع از سفر به کربلا بدون کارت پایان خدمت کلیک کنید.

مشاوره شرایط مشمولین غایب 1403

👈 با توجه به برگزاری پرشور مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در سال‌های اخیر، بسیاری از مردم با این پرسش مواجه می‌شوند که آیا افراد غایب می‌توانند به کربلا سفر کنند یا خیر. همان‌طور که از ابتدای متن هم اشاره کردیم، خروج از کشور به داشتن پاسپورت یا گذرنامه موقت بستگی دارد که اخیرا برای ورود به کشور عراق در ایام اربعین تدارک دیده‌شده‌است. اما به دلیل عدم امکان دریافت گذرنامه موقت اربعین برای افراد غایب، این افراد قادر به سفر به کربلا نیستند. مگر این که عذر موجهی برای غیبت خود ارائه دهند و این دلیل آن‌ها قبول شود.

در چنین حالتی، افراد غایب موجه نیز می‌توانند مانند دیگر افراد جامعه اقدام به دریافت برگه عبور موقت نمایند و به سفر به کربلا بپردازند. برای اطلاع از دریافت گذرنامه و وثیقه خروج از کشور اربعین  با مشاورین ایران تحصیل تماس  با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) با ما در ارتباط باشید.

📌 برای اطلاع از شرایط عقب انداختن سربازی برای کنکور بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

مشاوره شرایط مشمولین غایب

اخبار پیرامون وثیقه خروج از کشور اربعین

📢 وثیقه خروج از کشور اربعین امسال حذف شد

سرپرست سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد: تمامی افراد مشمول (سربازان) که در داخل کشور حضور دارند و تمایل دارند در مراسم اربعین حسینی شرکت کنند، بدون نیاز به پرداخت وثیقه، از اول ماه محرم تا آخر ماه صفر می‌توانند درخواست خروج از کشور را ارائه دهند.

خلاصه مطلب

گذرنامه یا برگه عبور موقتی، در راستای تسهیل شرایط شرکت در مراسم پیاده روی اربعین، توسط پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا ارائه‌شده‌است. اما بسیاری از کاربران سوال می‌کنند که آیا مشمولان غایب هم می‌توانند گذرنامه موقت دریافت کنند یا خیر و یا وثیقه خروج از کشور اربعین  چقدر است. باید تاکید کنیم که بر اساس قوانین خدمت سربازی، مشمولان غایب امکان دریافت پاسپورت بین‌المللی یا گذرنامه موقت را ندارند، مگر اینکه دلیل موجهی برای غیبت خود ارائه کرده و این موضوع توسط نهادهای مربوطه پذیرفته شود و در صورت پذیرفته شدن نیاز به وثیقه خروج از کشور اربعین  ندارند.

البته مشمولانی که هنوز خدمت سربازی خود را انجام نداده ولی غیبتی ندارند، می‌توانند به راحتی گذرنامه موقت دریافت کنند. شرایط و نحوه دریافت این نوع گذرنامه برای آنان توضیح داده‌شده‌است.

 برای دانلود پی دی اف مقاله وثیقه خروج از کشور اربعین کلیک نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مقدار مبلغ وثیقه خروج از کشور اربعین در سال جاری چقدر بود؟

همان طور که در طول مقاله بیان شد، امسال مشمولین در مراسم اربعین حسینی نیازی به ارائه وثیقه خروج از کشور ندارند و تنها با امضای تعهدنامه بازگشت به کشور می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.

نحوه خروج از کشور مشمولین غایب اربعین به چه صورت می باشد؟

 افرادی که به عنوان سرباز در حالت غیبت هستند، به هیچ وجه امکان دریافت گذرنامه دائم یا موقت و خروج از کشور را نخواهند داشت، مگر اینکه بتوانند دلیل غیبت خود را توجیه کنند و این دلایل مورد پذیرش قرار بگیرند.

شرایط خروج از کشور مشمولین غایب اربعین  چه می باشد؟

شرایط خروج از کشور مشمولین غایب اربعین در طول مقاله به صورت کامل بیان شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • غیبت در امتحان ترمیم معدل

  گزینش غیبت در امتحان‌ ترمیم معدل + شرایط و قوانین 1403 | ایران تحصیل

  ممکن است این سوال برای شما پیش آید که غیبت در امتحان‌ ترمیم معدل چه عواقبی دارد؟  افرادی که مایلند در آزمون سراسری شرکت کنند و معدل آنها از حداقل معدلی که اعلام شده پایین‌تر است، می‌توانند مجدداً در امتحانات...
 • تغییر رشته در سال دهم متوسطه

  تغییر رشته در سال دهم متوسطه 1403 + شرایط و مراحل

  برخی از دانش آموزان با پس از ورود به مقطع دهم نسبت به رشته انتخابی خود دچار شک و تردید می‌شوند و نمی‌توانند دروس را به درستی فراگیرند. وزارت آموزش و پرورش برای این دسته از دانش آموزان امکان تغییر...
 • تغییر رشته از پرستاری به داروسازی

  تغییر رشته از پرستاری به داروسازی + بخشنامه 1403

  آیا تغییر رشته از پرستاری به داروسازی امکان‌پذیر است؟ چگونه می‌توان از رشته پرستاری به رشته‌های دیگر مانند داروسازی تغییر رشته داد؟ برای این تغییر رشته باید چه شرایطی داشت؟ آیا تغییر رشته در این زمینه تصمیم درستی است؟ در...
 • شرایط تغییر رشته دبیرستان

  شرایط تغییر رشته دبیرستان + بخشنامه جدید 1403 | ایران تحصیل

  اطلاع از شرایط تغییر رشته دبیرستان به دانش آموزان متوسطه مقطع دوم فرصت دوباره ای می دهد تا در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. گاهی پیش می آید برخی از دانش آموزان تصور خاصی از یک رشته تحصیلی داشته...
تماس با مشاور