ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت + قانون 1403

شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در این مقاله به شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت می‌پردازیم. سفر به کربلا برای سربازان در دوران خدمت نیاز به رعایت مقررات و قوانین خاصی دارد. تسهیلات و شرایط ویژه‌ای برای سربازان در نظر گرفته‌شده‌است تا بتوانند با آرامش و اطمینان به سفر خود بپردازند. در این مقاله، به بررسی شرایط رفتن به کربلا برای سربازان و نکات قابل توجه در سفر اربعین برای سربازان حین خدمت می‌پردازیم.

شرایط رفتن به کربلا برای سربازان

👈 برای سهولت شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت، زیارت در ماه های محرم و صفر به ویژه زیارت اربعین حسینی، این دسته از عاشقان در صورت عدم غیبت سربازی می توانند بدون پرداخت وثیقه در این زیارت شرکت کنند. ثبت نام برای رفتن به کربلا به صورت اینترنتی از طریق سامانه sakha.epolice می باشد.
زمان ثبت نام برای این مراسم بزرگ  در سال جاری از اول 8 مرداد ماه، محرم الحرام تا 5 مهرماه یعنی پایان ماه صفر می باشد که باید از طریق سامانه سخا برای ثبت درخواست خروج خود اقدام نمایند.
📌 برای اطلاع از شرایط تحصیل هم زمان با سربازی بر روی لینک کلیک نمایید.
شرایط رفتن به کربلا برای سربازان

شرایط اربعین سربازان 1403

👈 شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت بر اساس قوانین سال 1403 به شرح زیر می باشد:

در این اعلان، شرایط شرکت در این سفر معنوی برای افراد زیر اعلام می‌شود:

❇️  دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه علمیه که معافیت تحصیلی دارند.

❇️  فارغ‌التحصیلانی که در مهلت تعیین تکلیف وضعیت خدمتی هستند.

❇️  افرادی که درخواست معافیت‌های پزشکی، کفالت و موارد خاص را در دست بررسی دارند و غیر غایب هستند.

❇️  یکی از شرایط رفتن به کربلا برای سربازان این است که افرادی که معافیت موقت پزشکی و کفالت دارند و در دوره معافیت موقت هستند.

❇️  از جمله شرایط رفتن به کربلا برای سربازان  این سات که افرادی که برگ آماده به خدمت بدون غیبت تا ۱۵ روز قبل از تاریخ اعزام به خدمت دارند، می توانند اقدام نمایند.

❇️  افرادی که در صورت وجود سابقه، درخواست معافیت و پایان خدمت را در سامانه وظیفه عمومی ثبت و تایید کرده‌اند.

❇️  افرادی که تعهد خدمت آنان در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) ثبت‌شده‌ و توسط سازمان وظیفه عمومی تایید‌شده‌است.

❇️  سربازانی که در حین خدمت بدون نیاز به مراجعه به معاونت‌های وظیفه‌های عمومی، می‌توانند از طریق حفاظت اطلاعات یگان محل خدمت، مجوز خروج از کشور را برای شرکت در این مراسم معنوی دریافت کنند.

❇️  همچنین توجه فرمایید با توجه به حذف ویزا برای سفر زیارتی اربعین، ثبت نام در سامانه سماح برای تمامی زائرین اربعین الزامی است.

📌 برای اطلاع از آیین نامه سربازی نخبگان بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

نکاتی در خصوص شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت

👈 سفر اربعین به عنوان یکی از رویدادهای مهم در تاریخ اسلام شناخته می‌شود. این رویداد هر ساله میلیون‌ها زائر را به سمت کربلا جذب می‌کند. اما برای سربازانی که در حین خدمت وظیفه شان حضور دارند، شرایط سفر اربعین ممکن است متفاوت باشد.

برای سربازانی که مرخصی خدمتی دریافت می‌کنند و می‌خواهند به سفر اربعین بروند، باید با شرایط و ضوابط خاصی روبرو شوند. به عنوان مثال، زمان مرخصی برای سربازان در حال خدمت محدود است و باید با مقامات نظامی خود در ارتباط باشند تا مجوز سفر خود را دریافت کنند.

اگر هیچ‌گونه گذرنامه‌ای در اختیار ندارید، امکان دریافت گذرنامه زیارتی و شرکت در پیاده‌روی اربعین با استفاده از این گذرنامه وجود دارد.

سربازان خدمت‌گزار باید درخواست خروج از کشور خود را از طریق اپلیکیشن «پلیس من» ثبت کنند.

شرایط اربعین سربازان

دریافت مجوز از یگان برای سفر اربعین سربازان

👈 با توجه به جدیدترین قوانین سال جاری سرپرست اداره وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد: سربازانی که در خدمت مقدس سربازی هستند یا در دستگاه‌های دولتی به عنوان امریه خدمت سربازی را انجام می‌دهند برای شرکت در راهپیمایی اربعین بایستی از طریق واحد مربوطه درخواست خروج از کشور داشته باشند.

شرایطی که واحد خدمتی سربازان در طول خدمت برای خروج از کشور تعیین می‌کند مربوط به همان واحد و اداره است و اداره وظیفه عمومی دخل و تصرفی در آن ندارد.

سرپرست اداره وظیفه عمومی فراجا درباره مشمولان غایب نیز گفت: مشمولان غایب برای شرکت در راهپیمایی اربعین بایستی حتما برای تعیین تکلیف وضعیت خود به اداره وظیفه عمومی فراجا مراجعه کنند.

همچنین برای کسانی که متولد ۱۳۸۴ هستند، این افراد برای خروج از کشور نیاز به مجوز ندارند و می‌توانند به صورت معمول اقدام کنند.

📌 برای اطلاع از شرایط تعجیل در خدمت سربازی بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

مراحل ثبت نام سفر اربعین برای سربازان حین خدمت

👈 ثبت نام سربازان برای اربعین به زودی آغاز خواهد شد و متقاضیان شرکت در این مراسم می‌توانند ثبت نام خود را در سامانه samah.haj.ir انجام دهند. با توجه به محدودیت‌های پیش آمده پس از شیوع ویروس کرونا، بیشتر خدمات به صورت آنلاین انجام می‌شوند.

سربازان گرامی قبل از دریافت بلیط و ثبت نام اربعین، باید برای درخواست خروج از کشور به نزدیک‌ترین دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه نمایند تا یک کد به آن‌ها تعلق بگیرد.

پس از دریافت کد باید وارد سامانه سخا شده و درخواست خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید.

این سامانه برای تمام امور مربوط به وظیفه عمومی در دسترس افراد قرار دارد.

✳️ برای درخواست خروج از کشور سربازان اربعین، وارد آدرس اینترنتی sakha.epolice.ir شوید.

درخواست خروج بیکی از شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت

✳️ سپس با کد ملی و کدی که در دفاتر پلیس +۱۰ دریافت کرده اید، وارد شوید.

✳️ سپس در سمت راست ناحیه کاربری، روی بخش وظیفه عمومی و درخواست مجوز خروج از کشور کلیک کنید.

مجوز خروج سامانه سخا برای شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت

✳️ در مرحله بعد نوع درخواست زیارتی را انتخاب و با تکمیل اطلاعات درخواست خود را ثبت کنید.

تجربه‌ های سفر اربعین برای سربازان در خدمت

👈 سفر اربعین به کربلا برای سربازان در خدمت تجربه‌هایی است که در طول این مسیر متنوع و بسیار گوناگون هستند. اربعین به عنوان یکی از مراسم مهم در دین اسلام شناخته می‌شود و هر ساله میلیون‌ها زائر از سراسر جهان به کربلا سفر می‌کنند. در این سفر، سربازانی که در خدمت هستند نیز حضور دارند و تجربه‌هایی منحصر به فرد را در طول این مسیر به دست می‌آورند.

یکی از اصلی‌ترین مسائلی که سربازان در سفر اربعین برای خدمت با آن مواجه می‌شوند، شرایط سخت و دشواری‌های فیزیکی است. زائران در این سفر به مدت چند روز پیاده روی می‌کنند و باید مسافت طولانی را طی کنند.

همچنین، شرایط جوی نیز ممکن است بسیار سخت باشد و زائران با دمای بالا و آفتاب گرم روبرو می‌شوند. بنابراین، سربازان در خدمت باید برای مقابله با این شرایط مهیا شوند و آماده باشند تا راهنمایی و پشتیبانی به زائران ارائه دهند.

علاوه بر شرایط فیزیکی، سربازان در سفر اربعین برای خدمت با چالش‌های روحی و روانی نیز مواجه می‌شوند. زائران در طول این مسیر برای ارتباط با خداوند و پاکسازی روحی خود، به سراغ کربلا می‌روند.

این تجربه برای زائران بسیار مهم و غیرقابل توصیف است و ممکن است باعث بروز احساسات شدیدی شود. سربازان در خدمت باید توانایی همدردی و ارائه پشتیبانی به زائران را داشته باشند و به آن‌ها کمک کنند تا این تجربه روحی و روانی را به خوبی تجربه کنند.

همچنین، سربازان در سفر اربعین برای خدمت با مسئولیت‌هایی مهم نیز مواجه می‌شوند. آن‌ها باید به نظم و امنیت در طول این مسیر توجه کنند و مطمئن شوند که هر زائر به خوبی خدماتی که نیاز دارد را دریافت کند.

همچنین، سربازان در خدمت باید با هرگونه مشکلات احتمالی که ممکن است در طول این سفر پیش بیاید، آشنا باشند و آماده باشند تا هرگونه وقوع ناگواری را مدیریت کنند و به زائران کمک کنند.

📌 برای اطلاع از شرایط عقب انداختن سربازی برای کنکور بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

اخبار پیرامون شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت

📢 درخواست اینترنتی شرایط رفتن به کربلا برای سربازان

تمام اشخاصی که با توجه به شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت می‌توانند در صورت تمایل به سفر به عتبات و شرکت در راهپیمایی اربعین، بدون نیاز به پرداخت وثیقه برای خروج از کشور، اقدام نمایند. با این حال، ضروری است که حتما مجوز مربوطه را دریافت و درخواست خود را ثبت کنند. متاسفانه، با وجود اعلام بارها درباره این موارد، هنوز هم برخی افراد بدون درخواست آنلاین، به مرزهای زمینی و هوایی مراجعه کرده‌اند.یکی از اصلی ترین شرایط اربعین سربازان ثبت نام در سامانه سخا می باشد.

خلاصه مطلب

سفر به کربلا در اربعین برای سربازان حین خدمت یک تجربه مهم و معنوی است. آن‌ها باید به احتمال وقوع ترافیک و مشکلات جاده‌ای در این مسیرها توجه کنند تا بتوانند بهترین راه را برای سفر انتخاب کنند. سفر اربعین به عنوان یکی از رویدادهای مهم در تاریخ اسلام شناخته می‌شود و سربازانی که مرخصی خدمتی دریافت می‌کنند و می‌خواهند به سفر اربعین بروند، باید با شرایط و ضوابط خاصی روبرو شوند.

در طول سفر اربعین به کربلا، سربازان در خدمت تجربه‌های متنوع و بسیار گوناگونی را تجربه می‌کنند. آن‌ها باید با شرایط فیزیکی و روحی این سفر آشنا باشند و آماده باشند تا به بهترین شکل ممکن به زائران خدماتی ارائه دهند و آن‌ها را در این تجربه حمایت کنند. ما در این مقاله در خصوص قوانین جدید شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت  مطالبی را بیان کردیم. برای مشاوره و راهنمایی برای این سفر می توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) با ما در ارتباط باشید.

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت بر روی لینک کلیک نمایید. 📥

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام سربازان برای شرکت در مراسم اربعین تنها از طریق سامانه سخا انجام می‌شود؟

برای درخواست خروج از کشور، سربازان می‌بایست به نزدیک‌ترین دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند تا یک کد مربوطه دریافت کنند. سپس در سامانه خدمات الکترونیکی انتظامی، که در نشانی sakha. epolice. ir قابل دسترسی است، درخواست خود را ثبت نمایند.

آیا سربازان دارای غیبت نیز امکان خروج از کشور برای شرکت در مراسم اربعین را دارند؟

خیر. تنها سربازان بدون غیبت امکان خروج از کشور را دارند و در صورتی که در سنین اعزام به خدمت دارای غیبت باشید، قادر به دریافت گذرنامه نخواهید بود.

شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت چیست؟

شرایط سفر اربعین برای سربازان حین خدمت در طول مقاله بیان شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • تغییر رشته در سال دهم متوسطه

  تغییر رشته در سال دهم متوسطه 1403 + شرایط و مراحل

  برخی از دانش آموزان با پس از ورود به مقطع دهم نسبت به رشته انتخابی خود دچار شک و تردید می‌شوند و نمی‌توانند دروس را به درستی فراگیرند. وزارت آموزش و پرورش برای این دسته از دانش آموزان امکان تغییر...
 • تغییر رشته از پرستاری به داروسازی

  تغییر رشته از پرستاری به داروسازی + بخشنامه 1403

  آیا تغییر رشته از پرستاری به داروسازی امکان‌پذیر است؟ چگونه می‌توان از رشته پرستاری به رشته‌های دیگر مانند داروسازی تغییر رشته داد؟ برای این تغییر رشته باید چه شرایطی داشت؟ آیا تغییر رشته در این زمینه تصمیم درستی است؟ در...
 • شرایط تغییر رشته دبیرستان

  شرایط تغییر رشته دبیرستان + بخشنامه جدید 1403 | ایران تحصیل

  اطلاع از شرایط تغییر رشته دبیرستان به دانش آموزان متوسطه مقطع دوم فرصت دوباره ای می دهد تا در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. گاهی پیش می آید برخی از دانش آموزان تصور خاصی از یک رشته تحصیلی داشته...
 • دریافت گواهی اشتغال به تحصیل در سیدا

  دریافت گواهی اشتغال به تحصیل در سیدا + راهنما تصویری | irantahsil

  در حال حاضر دریافت گواهی اشتغال به تحصیل در سیدا امکان‌پذیر است. سامانه سیدای دانش آموزی به نشانی sida.medu.ir که ابتدا به منظور ثبت نمرات و اطلاعات دانش آموزان ایجاد شد، اکنون امکانات متعددی از جمله دریافت کارنامه تحصیلی، نقل...
تماس با مشاور