ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

هزینه ثبت نام لاتاری 2024

هزینه ثبت نام لاتاری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

یکی از روش های مهاجرت به آمریکا ثبت نام لاتاری است که هر ساله طی قرعه کشی برگزار می شود. همه افراد در صورت داشتن شرایط می توانند در آن ثبت نام کنند. شما به عنوان یکی از داوطلبان باید هزینه ثبت نام لاتاری را پرداخت کنید که برای این کار می توانید از دو روش مختلف استفاده کنید. معمولا نتیجه قرعه کشی لاتاری بعد از ۶ ماه مشخص می شود که در آن برندگان لاتاری باید امور مربوط به مهاجرت خود را انجام دهند. در اکثر مواقع آن ها از خود سوال می کنند که در صورت قبولی لاتاری هزینه اقامت چقدر است؟ و هزینه های بعد از قبولی لاتاری چیست؟

از آن جا که فهمیدن این سوالات برای برندگان قرعه کشی لاتاری بسیار مهم است. به همین دلیل در این مقاله از ایران تحصیل قصد داریم در مورد آن ها صحبت کنیم.

 

منظور از ویزای لاتاری یا گرین کارت چیست؟

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکاٰ یکی از روش های دولت آمریکا برای استقبال از مهاجران کشور های خارجی است؛ زیرا جمعیت کشور آمریکا کم است و برای جبران آن از این روش استفاده می کنند. در لاتاری، دولت آمریکا برای جبران کمبود جمعیت خود از میان نژاد های مختلف جهان طی قرعه کشی و بر اساس شانس ویزا ارائه می دهد. افرادی که قصد دارند ویزای آمریکا را دریافت کنند با ثبت نام در لاتاری آمریکا شانس خود را امتحان می کنند. برای قبولی در لاتاری آمریکا نیاز به شرایط خاصی ندارید؛ اما در صورتی که قبول شدید باید از هزینه ثبت نام لاتاری 2024 و اقامت آن اطلاعاتی را به دست بیاورید.

خوب است بدانید در صورتی که در قرعه کشی لاتاری آمریکا برنده شدید می توانید برای همیشه در این کشور اقامت کنید و به عنوان یک مهاجر روزگار سپری کنید. گرین کارت آمریکا برای هر کدام از کشور ها سهمیه خاصی دارد. سهمیه ایرانیان حدود 3000 الی 3800 ویزا است. معمولا تعداد برندگان لاتاری از تعداد ویزاها کمتر است؛ زیرا برندگان لاتاری می‌توانند خانواده خود را نیز به همراه ببرند؛ بنابراین امکان دارد که به ازای هر برنده لاتاری، چند ویزا از سهمیه لاتاری کم شود.

سایت ثبت نام لاتاری

جهت کسب اطلاعات بیشتر سایت اصلی لاتاری روی لینک کلیک کنید.

هزینه ثبت نام لاتاری آمریکا

شما برای ثبت نام در لاتاری آمریکا می توانید به دو روش مختلف اقدام کنید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 سایت اصلی لاتاری:

 در این روش شما با مراجعه به سایت dvprogram.state.gov اقدام به ثبت نام در گرین کارت آمریکا می کنید. هزینه ثبت نام لاتاری آمریکا در این روش رایگان است. البته شما قبل از ثبت نام باید دقت کنید که واجد شرایط باشید تا با ارائه مدارک مورد نیاز سایت dvprogram.state.gov در آن ثبت نام کنید.

 شرکت های واسطه:

در صورتی که شما از طریق سایت dvprogram.state.gov قصد ثبت نام در گرین کارت اقامت دائم آمریکا را نداشته باشید می توانید با مراجعه به شرکت های واسطه ای که مسئولیت ثبت نام لاتاری آمریکا را بر عهده دارند این کار را انجام دهید. در این روش شما نیز باید مدارک و اسنادی را ارائه دهید که هزینه بررسی آن ها را از شما دریافت می کنند. مبلغ دریافتی آن ها با توجه به خدماتی که ارائه می دهند مانند بررسی اطلاعات و تکمیل فرم مجردی، بررسی اطلاعات و تکمیل فرم متاهلی و بررسی و تکمیل اطلاعات هر یک از فرزندان متفاوت خواهد بود. شما برای دریافت کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه ثبت نام لاتاری 2024 می توانید با مشاوران ایران تحصیل همین الآن تماس بگیرید.

شرکت های ثبت نام کننده لاتاری

برای اطلاع از مشکلات سربازی در سپاه برای لاتاری، مهاجرت، ویزا و اپلای کلیک کنید.

شرایط لازم برای ثبت نام لاتاری 2024

 • کشور محل تولد شما دارای سهمیه در لاتاری باشد. اتباعی که در 5 سال گذشته بیش از 50 هزار مهاجرت به کشور آمریکا داشته‌اند، مجاز به ثبت نام در لاتاری آمریکا نخواهند بود. به عنوان مثال متولدین کشور هند مجاز به ثبت نام در لاتاری نیستند؛ زیرا کشور آن ها سالانه بیش از 5 هزار مهاجر به آمریکا می فرستد. به همین دلیل در لاتاری آمریکا سهمیه ندارند؛ اما خوشبختانه در حال حاضر متولدین ایران و افغانستان می توانند در لاتاری 2024 ثبت نام کنند. دقت کنید اگر شما ساکن کشور دیگری باشید یا پاسپورت آن را داشته باشید برای ثبت نام در لاتاری آمریکا هیچ گونه مشکلی ندارید؛ زیرا تنها ملاک آن ها محل تولد شما است.
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشید.
 • اگر مدرک تحصیلی دیپلم را ندارید می توانید با داشتن دو سال سابقه شغلی در لاتاری 2024 ثبت نام کنید.
 • برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا محدودیت سنی وجود ندارد؛ اما شرایط تحصیلی یا شغلی ایجاب می کند که افراد با سن کمتر نتوانند در آن ثبت نام کنند.

برای کسب اطلاع از نحوه ثبت نام لاتاری روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید و با ما همراه باشید.

زمان ثبت نام در لاتاری 2024

در حال حاضر طبق گزارش های سایت dvprogram.state.gov تاریخ دقیق ثبت نام لاتاری 2024 از چهار شنبه 13 مهرماه 1401 در ساعت 20:30 شروع شده و تا روز سه شنبه 17 آبان ماه 1401 تا ساعت 20:30 ادامه دارد. شما برای ثبت نام در لاتاری 2024 آمریکا حتما باید در زمان تعیین شده اقدام کنید. در غیر این صورت تا سال آینده باید منتظر بمانید.

بعد از اعلام نتایج قرعه کشی در صورتی که شما برنده لاتاری شدید باید قبل از اتمام سال مالی اقدامات خود را برای مهاجرت به آمریکا انجام دهید. در غیر این صورت پرونده شما برای همیشه بسته خواهد شد. به عنوان مثال ثبت نام لاتاری 2024 در سال 2022 انجام می گیرد و نتیجه قرعه کشی در سال 2023 مشخص خواهد شد؛ بنابراین برندگان این قرعه کشی تا 30 سپتامبر 2024 مهلت دارند تا اقدامات خود را برای مهاجرت دائم به آمریکا انجام دهند. در غیر این صورت پرونده آن ها برای همیشه بسته خواهد شد.

زمان ثبت نام لاتاری

زمان اعلام نتایج قرعه کشی لاتاری 2024

مهلت ثبت نام در لاتاری آمریکا معمولا 33 روز است. بعد از آن حدود 6 ماه زمان می برد تا نتایج قرعه کشی اعلام شود؛ بنابراین شما باید منتظر نتیجه آن در اردیبهشت ماه 1402 باشید. حال در صورتی که بعد از آن در قرعه کشی برنده شدید، فرصت کافی برای تکمیل فرآیند مهاجرت به آمریکا خواهید داشت. لذا لازم است که در زمان مقرر شده اقدامات خود را انجام دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان اعلام نتایج لاتاری روی لینک رنگی کلیک کنید.

هزینه های بعد از قبولی لاتاری کدام هستند؟

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که در صورت قبولی لاتاری هزینه اقامت چقدر است؟ برای مهاجرت به آمریکا چقدر باید هزینه پرداخت کنیم؟

خوب است بدانید که برنده شدن در قرعه کشی لاتاری تنها اولین گام رایگان برای مهاجرت آمریکا است. در حالی که برای انجام کارهای دیگری مانند اقامت در آمریکا باید هزینه پرداخت کنید؛ بنابراین بسیار مهم است که شما با هزینه های بعد از قبولی لاتاری نیز اطلاعاتی داشته باشید. حال در ادامه به این هزینه ها اشاره می کنیم:

هزینه کارشناسی تکمیل فرم DS-260

یکی از هزینه های ثبت نام لاتاری بعد از برنده شدن در قرعه کشی آن تکمیل فرم DS-260 است که باید آن را همه برندگان لاتاری پر کنند. فرم DS-260 یک فرم آنلاین به زبان انگلیسی است که شما برای تکمیل آن باید علاوه بر دانش زبان انگلیسی به اطلاعات حقوقی و قوانین مهاجرتی آمریکا نیز مسلط باشید؛ بنابراین بهتر است که این کار را به کمک کارشناسان مهاجرتی انجام دهید تا هیچ گونه اشتباهی در آن وجود نداشته باشد؛ زیرا در صورت مشاهده هر گونه اشتباه در آن فرصت مهاجرت به آمریکا را از دست خواهید داد.

هزینه تور سفارتی

در حال حاضر کشور ایران با آمریکا روابط دیپلماتیک ندارد. لذا شما باید برای انجام آزمایشات پزشکی (مرحله مدیکال) و مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا به کشور های دیگری مانند ترکیه، ارمنستان یا امارات سفر کنید. برای انجام مدیکال باید 10 روز قبل مصاحبه وارد کشور مد نظر شوید و در آن جا مراحل اداری خود را شروع کنید؛ بنابراین شما باید هزینه تور مسافرتی خود را به عنوان هزینه های بعد از قبولی لاتاری پرداخت کنید.

هزینه های بعد از قبولی لاتاری

این کارها را در زمان بندی مشخص خود انجام دهید. دقت کنید که هزینه تورهای سفارتی آمریکا گران تر از تور های مسافرتی هستند؛ اما شما در آن نگران چیزی نباشید؛ زیرا خدمات همراهی و ترانسفر اختصاصی در آن به برندگان ارائه می‌شود و مشکلاتی مانند هتل و اقامت چند روزه در سفارت آمریکا را نخواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت بدون سربازی و شرایط اپلای تحصیلی و کاری روی لینک رنگی کلیک کنید.

هزینه‌ های مدیکال

یکی از هزینه های بعد قبولی لاتاری، هزینه های مدیکال است. در این جا شما برای انجام امور مهاجرتی خود باید نزد پزشک معتمد در سفارت آمریکا بروید و در آن جا آزمایشاتی را انجام دهید که به آن مدیکال می گویند. برای جلوگیری از هزینه های اضافی در این بخش بهتر است آن را 10 روز قبل مصاحبه در سفارت آمریکا انجام دهید.

در مدیکال چند معاینه، آزمایش پزشکی، عکس رادیولوژی و تزریق آمپول انجام می گیرد که باید هزینه آن را با هزینه ارز کشور های خارجی پرداخت کنید؛ زیرا شما در خارج از کشور بیمه نیستید.

هزینه‌ مصاحبه در سفارت آمریکا

شما به عنوان یکی از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا باید برای انجام انگشت‌نگاری و مصاحبه در سفارت آمریکا هزینه پرداخت کنید. این هزینه به صورت ثابت و معادل 330 دلار نقد به ازای هر فرد است. ممکن است این هزینه برای هر سال متفاوت باشد؛ بنابراین برای کسب اطلاعات دقیق در مورد آن ها با مشاوران ایران تحصیل صحبت کنید.

هزینه پیکاپ پاسپورت

بعد از انجام مصاحبه در سفارت آمریکا ممکن است ویزای شما را در همان لحظه ارائه دهند یا این که آن را وارد پروسه AP یا بررسی بیشتر کنند. در این صورت ویزای شما بعد از چند ماه ارسال خواهد شد.

در صورتی که حالت دوم برای شما پیش آمده باشد می توانید با قرار دادن پاسپورت خود در یکی از موسسات مهاجرتی معتبر، از آن ها بخواهید تا در صورت صدور ویزا به شما آن را به همراه پاسپورت ارسال کنند که به این کار پیکاپ پاسپورت می گویند.

هزینه ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در آمریکا و شرایط تحصیل در آمریکا روی لینک کلیک کنید.

هزینه صدور گرین کارت

بعد از آن که شما مراحل بالا را طی کردید ویزای شما صادر می شود که مدت اعتبار آن 6 ماه خواهد بود. بعد از آن که شما ویزای خود را دریافت کردید می توانید وارد آمریکا شوید و در آن جا گرین کارت خود را دریافت کنید. این اقدامات نیز برای خود هزینه هایی دارند که باید آن را قبل از ورود به آمریکا واریز کنید.

هزینه خرید بلیط هواپیما

یکی از هزینه های بعد از قبولی لاتاری، هزینه بلیط هواپیما است؛ زیرا شما برای مهاجرت به آمریکا باید بلیط هواپیما تهیه کنید که برای آن باید مبلغی بین 100 تا 2 هزار دلار پرداخت کنید. حال این رقم می تواند متفاوت باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ها می توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت کنید.

هزینه اخذ اقامت آمریکا

بعد از آن که موفق شدید وارد کشور آمریکا شوید در آن جا باید هزینه اقامت خود را واریز کنید؛ یعنی برای شروع یک زندگی عادی نیاز به مسکن و غیره دارید که باید قیمت آن را نیز پرداخت کنید. برای اخذ اقامت در خاک آمریکا باید ودیعه بدهید که این مقدار می تواند با توجه به صاحب خانه شما متفاوت باشد. برخی از این صاحبخانه ها با توجه به مبلغ اجاره ماهانه، درخواست وثیقه می کنند و در برخی مواقع این وثیقه را به صورت 50 درصد از شما دریافت می کنند تا در صورتی که به خانه آن ها خسارت وارد کردید آن را جبران کنند.

نکات ثبت نام لاتاری 2024 در سایت dvprogram.state.gov

به عنوان یکی از علاقه مندان به ثبت نام در لاتاری آمریکا باید به چند نکات زیر دقت کنید:

 • فرم ثبت نام در سایت اصلی لاتاری انگلیسی است؛ بنابراین شما باید به زبان انگلیسی مسلط باشید.
 • به هنگام نوشتن آدرس محل زندگی خود باید نگارش آن را رعایت کنید؛ زیرا نگارش آدرس محل زندگی به صورت انگلیسی با نگارش آن به زبان فارسی متفاوت است.
 • اگر اطلاعات خود را به صورت اشتباه در سایت state.gov درج کنید. هیچ گونه خطایی را مشاهده نمی کنید؛ اما در صورتی که در لاتاری برنده شدید، مشکلات ثانویه برای شما ایجاد می کنند.

برای اطلاع از بورسیه رشته هنر در آمریکا روی لینک کلیک کنید.

در صورت قبولی لاتاری هزینه اقامت چقدر است؟

 • امکان ویرایش اطلاعات بعد از ثبت نهایی آن ها وجود ندارد.
 • یک فرد نمی تواند دو فرم در لاتاری ثبت کند. در صورت مشاهده از شرکت در قرعه کشی محروم خواهید شد.
 • در صورتی که فرمت عکس یا اطلاعات شما در سایت لاتاری اشتباه درج شده باشد از شرکت در قرعه کشی محروم خواهید شد.
 • بعد از آن که نتایج قرعه کشی لاتاری اعلام شد هیچ گونه نامه، پیام کوتاه و یا ایمیل از طرف نهاد رسمی برگزار کننده لاتاری برای شما ارسال نمی شود. مگر این که فرم DS-260 را قبلا پر کرده باشید؛ بنابراین شما برای مشاهده نتایج آن باید در تاریخ مقرر شده به سایت state.gov مراجعه کنید.
 • امکان پیگیری مشکلات در سایت state.gov وجود ندارد؛ بنابراین در صورتی که شما به هنگام تکمیل فرم ثبت نام لاتاری 2024 به هر گونه مشکلی برخورد کردید می توانید آن را از مشاوران ایران تحصیل بپرسید.
 • تاکنون بارها مشاهده شده است که سایت state.gov خطاها و ایراد های مختلفی را به هنگام ثبت نام به کاربران ارسال می کند و ثبت نام آن ها را مختل می کند. در حالی که سیستم پشتیبان گیری در سایت وجود ندارد؛ بنابراین در این صورت می توانید برای دریافت راهنمایی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

اخبار مربوط به لاتاری

 • ارائه مدرک واکسیناسیون برای ورود به خاک آمریکا اجباری است.

با وجود آن که در حال حاضر قانون ارائه تست منفی کرونا برای ورود به خاک آمریکا لغو شده است؛ اما مهاجران باید مدارک واکسیناسیون کامل کووید ۱۹ را برای سفر به آمریکا ارائه دهند. این واکسن ها می توانند یکی از واکسن های موجود در فهرست سازمان غذا و دارو (FDA) ایالات متحده یا در فهرست سازمان جهانی بهداشت (WHO) باشند.

خلاصه مطلب

در این مقاله از ایران تحصیل در مورد هزینه ثبت نام لاتاری 2024 و هزینه های بعد از قبولی لاتاری صحبت کردیم. به طوری که نکات لازم را در این مورد بیان کردیم و جزییات آن را مشخص نمودیم. همچنین در مورد نحوه ثبت نام و تاریخ آن نیز اطلاعاتی را به شما دادیم. حال اگر شما با مطالعه مقاله بالا سوالی در مورد هزینه ثبت نام لاتاری 2024 داشته باشید می توانید آن را در تمام ساعات شبانه روز با مشاوران ایران تحصیل در میان بگذارید.

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

به صورت کلی هزینه های بعد از قبولی لاتاری چقدر خواهد بود؟

مقدار این هزینه می تواند با توجه به عوامل مختلف متفاوت باشد. به طوری که شما برای دریافت کمترین هزینه بعد از برنده شدن در لاتاری می توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت کنید تا آن ها به شما ارزان ترین ترین روش اقامت در آمریکا را با برنده شدن در قرعه کشی لاتاری ارائه دهند.

آیا هزینه ثبت نام لاتاری در سایت dvprogram.state.gov رایگان است؟

بله، هزینه ثبت نام لاتاری در سایت dvprogram.state.gov رایگان است. به طوری که شما می توانید با مراجعه به این سایت ثبت نام خود را در آن تکمیل کنید.

هزینه اخذ اقامت در آمریکا چقدر است؟

مبلغ این اقامت در خاک آمریکا با توجه به این که شما چگونه به آن مهاجرت کردید و در کجا می خواهید اقامت کنید متفاوت خواهد بود. لذا شما جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت کنید.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور