ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی 1403 + پاسخ کلیدی pdf

نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مطالعه و بررسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی برای تمامی کسانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، ضروری می باشد. داوطلبان از طریق دانلود pdf سوالات استخدامی بانک ملی با جواب کلیدی می توانند اطلاعات زیادی درباره نحوه طراحی سوالات در دوره های مختلف آزمون به دست بیاورند. علاوه بر این از طریق مطالعه نمونه سؤالات و پاسخنامه  آن ها دانسته های خود را افزایش می دهند.

از همین رو می توانند با خیالی آسوده در آزمون شرکت نمایند و درصد قبولی خود را بالا ببرند. از آن جا که برای هر داوطلبی کسب اطلاعات در مورد نحوه دسترسی به نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی دارای اهمیت می باشد، به همین خاطر بهتر است از مشاوران آگاه در این زمینه کمک بگیرید.

مواد امتحانی نمونه سوالات استخدامی بانک ملی 1403

مواد امتحانی مجموعه عناوینی هستند که نمونه سوالات استخدام بانک ملی براساس آن تهیه می شوند. این مواد امتحانی در بخش های عمومی، تخصصی و اختصاصی در دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون درج شده است. با مطالعه این بخش می توان از مواد آزمون اطلاع یافت و طبق آن ها به مطالعه سوالات استخدامی بانک ملی پرداخت.

مواد امتحانی نمونه سوالات استخدامی بانک ملی

مواد آزمون حیطه عمومی در آزمون استخدامی بانک ملی

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون بانک ملی را دارند فارغ از این که در کدام رده شغلی شرکت می کنند مواد آزمون در حیطه عمومی یکسانی را مطالعه و به سوالات آن پاسخ دهند. در جدول زیر لیست مواد آزمون عمومی را قرار داده ایم.

آزمون حیطه عمومی
معارف اسلامی ویژه داوطلبان اهل تشیع
معارف اسلامی ویژه متقاضیان سایر مذاهب اسلامی مانند شافعی، حنفی، مالکی، حنبلی، زیدی
زبان و ادبیات فارسی
ریاضی و آمار مقدماتی
فناوری اطلاعات (ICDL)
زبان انگلیسی عمومی
اطلاعات عمومی شامل دانش اجتماعی و حقوق اساسی
هوش و توانمندی های عمومی

داوطلبان در پاسخ دادن به سوالات آزمون عمومی دقت لازم را داشته باشند زیرا نمره منفی برای آن در نظر گرفته شده می شود.

مواد آزمون حیطه عمومی در آزمون استخدامی بانک ملی

مواد آزمون حیطه تخصصی در آزمون استخدامی بانک ملی

مواد امتحانی حیطه تخصصی باید براساس رشته تحصیلی داوطلبان و ردیف شغلی انتخابی مورد توجه قرار گیرد. داوطلبان می بایست طبق این مواد امتحانی به مطالعه نمونه سوالات تخصصی استخدامی بانک ملی بپردازند و خود را برای روز آزمون آماده کنند. در ادامه مطلب به مواد آزمون تخصصی هر رده شغلی اشاره می کنیم.

 • عنوان شغلی همیار حفاظت (نگهبان)

داوطلبانی که قصد شرکت در این رده شغلی را دارند باید اطلاع داشته باشند که نیازی نیست که نمونه سوالات تخصصی استخدامی بانک ملی را مطالعه کنند زیرا در این حوزه از آن ها آزمونی گرفته نمی شود.

 • عنوان شغلی بانکدار

در جدول زیر ردیف های شغلی که برای بانکدار در نظر گرفته شده و مواد آزمون هر کدام ذکر شده است.

عنوان شغلی مواد آزمون حیطه تخصصی
بانکدار برای امور مالی 1.پول و ارز و بانکداری

2.اصول حسابداری

3.اصول علم اقتصاد

4.بازاریابی

5.ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت

6.تئوری های مدیریت و برنامه ریزی

بانکدار برای امور حقوقی 1.حقوق اساسی

2. حقوق اداری

3.حقوق مدنی

4.حقوق جزا عمومی

5.حقوق جزا اختصاصی

بانکدار برای امور کامپیوتر 1.معماری کامپیوتر

2.پایگاه داده ها

3.ساختمان داده ها

4.سیستم های عامل

5.طراحی الگوریتم

بانکدار برای امور کشاورزی 1.اقتصادسنجی

2.مدیریت و توسعه کشاورزی

3.بازاریابی کشاورزی

4.اقتصاد خرد

5.اقتصاد کلان

بانکدار برای امور آمار 1.استنباط آماری

2.نمونه گیری 1

3.رگرسیون 1

4.احتمال 1

5.مفاهیم و روش های آماری

بانکدار برای امور ساختمان 1.نقشه برداری

2.نقشه کشی و رسم فنی

3.اصول مهندسی زلزله

4.مصالح ساختمانی

5.طراحی معماری و شهرسازی

6. مکانیک جامدات

بانکدار برای امور مکانیک 1. دینامیک و ارتعاشات و کنترل

2.ترمودینامیک و مکانیک سیالات و انتقال حرارت

3.استاتیک و مقاومت مصالح و طراحی اجزا

بانکدار برای امور برق 1. مدارهای الکتریکی 1و 2

2.الکترونیک 1 و 2

3.مدارهای منطقی و الکترونیکی

4.ماشین های الکتریکی 1و 2

5.سیستم های کنترل خطی

6.الکترومغناطیس و مخابرات 1

7.ریاضیات مهندسی و تجزیه و تحلیل سیستم ها

سوالات تخصصی استخدامی بانک ملی به صورت چهار گزینه ای می باشد. اگر داوطلبی به سوالی پاسخ اشتباه بدهد، یک سوم نمره منفی و با ضریب یک برای آن در نظر گرفته می شود.

مواد آزمون حیطه اختصاصی

مواد امتحانی حیطه اختصاصی که در حوزه تفکر تحلیلی ـ سیستمی می باشد برای تمامی عناوین شغلی یکسان می باشد. تمام داوطلبان باید نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی در زمینه اختصاصی را مطالعه نمایند و با آمادگی در سر جلسه آزمون به سوالات آن پاسخ دهند.

برای اطلاع از مدرک تحصیلی و شرایط استخدام بانک ملی کلیک نمایید

اهمیت بررسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی 1403

قبولی در آزمون استخدامی بانک ملی مانند سایر آزمون های استخدامی دارای شرایط خاص است. آن دسته از کسانی که می خواهند از طریق شرکت در آزمون به طور رسمی به استخدام بانک ملی درآیند باید بتوانند از عهده این شرایط خاص برآیند و نمره قبولی را کسب نمایند. یکی از راه هایی که برای موفقیت در آزمون می توان طی نمود این است که با نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی آشنا شوید و آن را مطالعه و بررسی نمایید.

به همین خاطر بسیاری از داوطلبان به دنبال یافتن راهی برای دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک ملی با پاسخ کلیدی هستند. متقاضیان می توانند با مطالعه و بررسی نمونه سوالات آزمون بانک ملی نه تنها اطلاعات خود را در بیشتر کنند و نکات زیادی را یاد بگیرند بلکه با طریقه طراحی سوالات آزمون نیز آشنایی پیدا می کنند.

داوطلبان می توانند با دانلود سوالات استخدامی بانک ملی و مطالعه آن ها دریابند که از هر منبعی که برای آزمون معرفی شده است چند سوال طراحی می شود و همین که باید به چند سوال پاسخ بدهند. با دریافت pdf سوالات استخدامی بانک ملی با جواب کلیدی و بررسی آن ها می توان با درجه سختی و آسانی سوالات آشنا شد.

همچنین از این طریق می توان از بودجه بندی سوالات و پرسش هایی که در هر دوره آزمون تکرار می شوند، اطلاع یافت که بسیار با اهمیت است. در واقع کسانی که نمونه سوالات آزمون های دوره های قبل و سوالات طراحی شده توسط کارشناسان این حوزه را مطالعه و ارزیابی می کنند، نسبت به دیگران برای پاسخگویی به سوالات آزمون آمادگی بهتری دارند و درصد قبولی آن ها بیشتر می باشد.

اهمیت بررسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی

نحوه دسترسی به نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی 1403

احتمالاً برای کسانی که قصد شرکت در آزمون بانک ملی را دارند این سوال پیش آمده است که چگونه می توانند دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک ملی را انجام دهند و به فایل pdf سوالات استخدامی بانک ملی با جواب کلیدی دسترسی یابند. در پاسخ باید گفت که متقاضیان می توانند برای دریافت نمونه سوالات تخصصی استخدامی بانک ملی و همچنین پرسش های حوزه عمومی و اختصاصی از مشاورانی که در این زمینه از تخصص و تجربه کافی برخوردار هستند، کمک بگیرند.

در همین زمینه کارشناسان ایران تحصیل تمهیداتی اندیشیده اند تا لینک دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی به راحتی در اختیار متقاضیان قرار بگیرد. ایران تحصیل دریافت pdf سوالات استخدامی بانک ملی با جواب کلیدی را امکان پذیر ساخته است. داوطلبان از طریق دانلود این نمونه سؤالات در حوزه عمومی و اختصاصی و مطالعه آن ها می توانند شانس قبولی خود را در آزمون بانک ملی بالا ببرند.

برای دریافت لینک دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک ملی به همراه جواب کلیدی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر درباره تعداد سوالات و منابع آزمون با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

نحوه دسترسی به نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی

شانس قبولی از طریق نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی 1403

در این جا ممکن است این سوال برای داوطلبان پیش بیاید که آیا فقط از طریق دانلود رایگان سوالات استخدامی بانک ملی با جواب کلیدی و مطالعه آن ها می توان قبولی خود در آزمون را تضمین کرد. در پاسخ به این پرسش باید گفت که دریافت و مطالعه نمونه سوالات تخصصی استخدامی بانک ملی و پرسش های حوزه عمومی و اختصاصی، باعث افزایش اطلاعات متقاضیان شده و در نتیجه شانس قبولی آن ها نیز بیشتر می شود.

اما مطالعه نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی به تنهایی ضامن قبولی نیست. داوطلبان در کنار بررسی و تجزیه و تحلیل سوالات تخصصی و عمومی آزمون استخدامی باید نکات دیگری را هم مدنظر قرار دهند تا به نتیجه مطلوب برسند. نکات دیگری که باید داوطلبان در نظر داشته باشند، عبارتند از:

 • استفاده از تجربیات کسانی که در دوره های گذشته آزمون استخدامی شرکت کرده و قبول شده اند. این افراد با نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی آشنایی داشته و می توانند به شما کمک کنند به بهترین شکل این سوالات را مطالعه کنید و از منابع مهم برای موفقیت در آزمون استفاده کنید.
 • علاوه بر آن که pdf سوالات استخدامی بانک ملی با جواب کلیدی را دانلود و می خوانید، سعی کنید کتاب های معتبر مربوط به مواد امتحانی در حوزه های عمومی و تخصصی و اختصاصی را نیز مطالعه کنید.
 • مورد بعدی برای تضمین قبولی در آزمون استخدامی بانک ملی، برنامه ریزی برای مطالعه می باشد. داوطلبان از طریق برنامه ریزی اصولی می توانند کیفیت و کمیت مطالعه نمونه سوالات تخصصی بانک ملی و منابع دیگر را بهبود بخشند. به این صورت اطمینان حاصل می کنند که در موعد مقرر می توانند منابع مورد نیاز را مطالعه کرده و خود را برای آزمون آماده کنند.
 • نکته بعدی این که در کنار برنامه ریزی سعی کنید در هنگام مطالعه تمرکز داشته باشید تا یادگیری عمقی صورت بگیرد.
 • علاوه بر این ها در تمام مراحل آمادگی برای آزمون امید خود را برای قبولی در آزمون از دست ندهید و اعتماد به نفس داشته باشید. در این زمینه می توانید از مشاوران مجرب کمک بگیرد.
 • با اصول و تکنیک های تست زنی آشنا شوید تا سرعت عمل خود را در سر جلسه آزمون بالا ببرید.

شانس قبولی از طریق نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی

خلاصه مقاله نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی

در این مقاله درباره اهمیت تجزیه و تحلیل نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی و طریقه دانلود سوال ها صحبت کردیم. بانک ملی برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود اقدام به برگزاری آزمون می کند. کسانی که قصد دارند از این طریق به استخدام این بانک در آیند می توانند با دانلود و مطالعه نمونه سوالات عمومی، تخصصی و اختصاصی شانس قبولی خود را در این آزمون افزایش دهند.

چنان چه می خواهید به لینک pdf سوالات استخدامی بانک ملی با جواب کلیدی دسترسی داشته باشید و اطلاعات تکمیلی را در این زمینه دریافت کنید، با همکاران ما در ایران تحصیل در تماس باشید.

برای دانلود فایل pdf مقاله کلیک نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

از چه طریقی می توان نمونه سوالات استخدامی بانک ملی را دانلود کرد؟

برای دریافت لینک دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید.

نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک ملی چه کمکی به قبولی می کند؟

با مطالعه نمونه سوالات استخدامی بانک ملی علاوه بر آن که اطلاعات خود را برای شرکت در آزمون افزایش می دهید، با تعداد و نحوه طراحی سوال ها آشنا می شوید.

آیا نمونه سوالات رشته های شغلی بانک ملی با هم فرق دارند؟

برای هر رشته شغلی در حیطه عمومی و تخصصی و اختصاصی مواد امتحانی خاصی در نظر گرفته می شود و باید نمونه سوالات را براساس این مواد امتحانی مطالعه کرد.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اخذ گواهی صلاحیت حرفه ای از دانشگاه علمی کاربردی

  اخذ گواهی صلاحیت حرفه ای از دانشگاه علمی کاربردی | شرایط جدید

  شرایط اخذ گواهی صلاحیت حرفه ای از دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد. در دوره‌های صلاحیت حرفه ای که توسط دانشگاه علمی کاربردی و با همکاری سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار می‌شود، پذیرفته‌شدگان این دوره امکان بهبود مهارت‌ها و...
 • انصراف از تحصیل در سامانه سجاد

  مراحل انصراف از تحصیل در سامانه سجاد + راهنمای تصویری

  دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی برای انصراف از تحصیل در سامانه سجاد، باید به به آدرس اینترنتی portal.saorg.ir برای کناره‌گیری از تحصیل اقدام کنند. انصراف از تحصیل به صورت آنلاین، قابل انجام و پیگیری است. همچنین سامانه جامع امور دانشجویان...
 • سهمیه بسیج فعال در کنکور

  سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری و آزاد

  سهمیه بسیج فعال در کنکور دانشگاه آزاد اثرگذار بود. در دفترچه آزمون کنکور سراسری سهمیه های مختلفی مانند سهمیه مناطق، خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. در دفترچه دانشگاه آزاد علاوه بر این سهمیه‌ها،...
 • تاثیر سهمیه معلولین در کنکور

  تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 | نحوه استفاده و محاسبه

  میزان تاثیر سهمیه معلولین در کنکور 1403 اعلام شد. هر ساله در دفترچه ثبت نام آزمون سراسری شرایط استفاده از سهمیه معلولان عنوان می‌شود. افرادی که دارای معلولیت‌های حرکتی، دیداری، شنیداری، اعصاب و روان و غیره هستند، می‌توانند با تأیید...
تماس با مشاور