ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نمره قبولی در آزمون EPT

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۲۴
نمره قبولی در آزمون EPT
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا می دانید نمره قبولی در آزمون EPT چند است؟ مطابق با جدیدترین بخشنامه ی حد نصاب قبولی آزمون ept سال ۱۴۰۲، داوطلبانی که بتوانند نمره 50 را در این آزمون کسب نمایند، مدرک آن ها دارای اعتبار می باشد. البته این حد نصاب برای دانشجویان شهدا و ایثارگر دارای تفاوت هایی است که در ادامه از آن مطلع خواهیم شد. همچنین، در مورد قوانین و مفهوم قبول مشروط نیز توضیح خواهیم داد. چنانچه مایل به دریافت نمونه کارنامه قبولی در آزمون ای پی تی هستید، می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایید.

 

 

برای دریافت مشاوره نمره قبولی در آزمون EPT و نمونه سوالات از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اهمیت اخذ نمره قبولی در آزمون EPT در چیست؟

 

 

حد نصاب قبولی آزمون  ept دانشجویان شاهد و ایثارگر

 

 

دانشگاه آزاد به عنوان یکی از محبوب ترین دانشگاه های کشور در میان دانشجویان، هر ساله تعداد زیادی متقاضی را در مقطع دکتری را جذب می کند. یکی از تسهیلاتی که این دانشگاه برای دانشجویان خود در این مقطع قائل شده است، قبول مدرک EPT است.

دانشگاه آزاد به کسانی که کارنامه قبولی در آزمون ای پی تی را ارائه می دهد، اجازه اخذ و ثبت رساله دکتری می دهد. این دانشگاه خود برگزار کننده این آزمون است و در صورت قبولی در آن دیگر نیازی به داشتن مدرک تافل و آیلتس نیست.

نکته قابل توجه در مورد این آزمون آن است که نسبت به سایر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی، بسیار ساده تر بوده و حتی ساختار آن متفاوت می باشد. با این حال، اگر داوطلبی نتواند نمره قبولی در آزمون EPT  را کسب نماید، قادر به دفاع از رساله خود نخواهند بود. البته برای این افراد امکان شرکت در این آزمون که تقریبا هر 45 روز یکبار برگزار می شود، وجو.د دارد و همین امر را می توان یک فرصت خوب برای متقاضیان تلقی کرد.

 

 

اگر می خواهید جزوه تضمینی آزمون زبان ept را داشته باشید، به لینک مربوطه مراجعه فرمایید

 

 

نمره قبولی در آزمون EPT چند است؟

حال این سوال مطرح می شود که حد نصاب قبولی آزمون ept چند است؟ نمره کل این آزمون در مجموع 100 می باشد. دانشگاه آزاد در بخشنامه خود ذکر کرده است که اگر متقاضی موفق به اخذ نمره 50 شود، قبول محسوب می شود و مدرک وی معتبر است.

اما از آنجا برخی از دانشجویان خواستار اعمال تغییر در نمره قبولی در آزمون EPT بودند، تبصره ایی با عنوان قبول مشروط در نظر گرفته شد. منظور از قبول مشروط این است که اگر داوطلب در کارنامه قبولی در آزمون ای پی تی خود، 80% نمره مجاز را کسب نموده باشد، به شرطی که همزمان با اخذ و ثبت رساله در یکی از دوره های زبان شرکت نماید، مدرک او پذیرفته خواهد شد.

البته دوره مذکور باید مورد تایید دانشگاه باشد، در غیر این صورت در نیمسال بعد امکان ثبت نام رساله نمی باشد و برای وی مرخصی به همراه احتساب در سنوات در نظر گرفته می شود.

 

 

اگر می خواهید از زمان برگزاری آزمون تافل در مراکز و موسسه های مختلف آگاه شوبد، لینک قرمز را لمس نمایید

 

 

حد نصاب قبولی آزمون  ept دانشجویان شاهد و ایثارگر

 

 

کارنامه قبولی در آزمون ای پی تی

 

 

دانشگاه آزاد برای دانشجویانی که جزء خانواده های شهدا و ایثارگر محسوب می شوند، در میزان نمره قبولی در آزمون EPT اسثتناعاتی قائل شده است.

در این طرح، اگر دانشجویان شاهد و ایثارگر در کارنامه قبولی در آزمون ای پی تی ، نمره 40 را کسب کنند، مدرک آن ها معتبر می باشد. این یعنی، برای آن ها 10 نمره کمتر از دانشجویان عادی ارفاق در نظر گرفته شده است.

همچنین، حداقل نمره مشروط برای شرکت در آزمون جامع دانشگاه آزاد این دسته از متقاضیان، 23 می باشد. البته همچنان شرکت در دوره های زبان مورد تایید دانشگاه الزامی خواهد بود.

 

 

جهت دریافت مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد وارد لینک قرمز شوید

 

 

چگونه نمره قبولی در آزمون ای پی تی را کسب کنیم؟

بدست آوردن حد نصاب قبولی آزمون  ept کار چندان دشواری نیست و تنها کافی است که ابتدا شناخت درستی از ساختار آن و منابع آن، و سپس نحوه مطالعه و تست زنی داشته باشید. در ادامه به تشریح این موارد می پردازیم.

در مورد ساختار این آزمون باید بگوییم که از سه بخش اصلی گرامر، لغت و درک مطلب تشکیل شده است.

بخش واژگان که 25 سوال را به خود اختصاص می دهد، همانند سایر بخش ها به صورت تستی و چهارگزینه ایی می باشد. بدین ترتیب، دیگر مهارت هایی مانند گفتار و شنیدار مورد سوال قرار نمی گیرند. همچنین، به طور معمول در هر کدام از سوال ها یک جای خالی داده می شود و متقاضی باید کلمه متناسب با آن را علامت بزند.

در بخش گرامر، به طور معمول یک سری از قواعد بیش از سایرین مهم هستند و اگر آن ها را شناسایی کنید، به راحتی می توانید نمره قبولی در آزمون EPTرا کسب کنید.

مبحث درک مطلب نیز به دو شکل کلوز تست و متون کوتاه مطرح می شود. در قسمت کلوز تست، در یک متن کوتاه و میان جملات، چند جای خالی داده می شود که بایستی جواب های درست را از میان گزینه های زیرین پیدا کرد. همچنین، یک یا دو متن کوتاه وجود دارد که باید به سوالاتی که از دل آن بیرون کشیده می شود، پاسخ داد.

 

 

چنانچه می خواهید از زمان اعلام نتایج آزمون آیلتس مطلع شوید، به لینک قرمز وارد شوید 

 

 

منابع لازم برای قبولی در آزمون ای پی تی

مسلما برای اینکه نمره قبولی در آزمون  EPT به دست آید، نمی توان از منابع پراکنده استفاده نمود. چرا که در این صورت، نه تنها احتمال پاسخگویی پایین می آید، بلکه زمان و هزینه داوطلب هم هدر می رود.

برای هر کدام از بخش های آزمون منابعی وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

 

منابع بخش واژگان: اصلی منابع این قسمت را کتاب های Barron’s Essential Words for TOEFL،  ۱۱۰۰ Words You Need to Know، و 504  Essential Words را تشکیل می دهند. سعی کنید برای تسلط بر این کتب از تمرین و مرور بسیار استفاده نمایید.

 

منابع بخش گرامر: اصلی ترین کتاب که گرامر را بسیار خوب و منسجم توضیح داده است، Longman Preparation for the TOEFL (The Paper – based) نام دارد.

 

منابع بخش درک مطلب: یک کتاب بسیار مفید تحت عنوان TOEFL Reading Flash به منظور تسلط در دک مطلب معرفی شده است.

 

 

جهت اطلاع از لیست منابع آزمون تافل سازمان سنجش بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

 

کارنامه قبولی در آزمون ای پی تی

به طور معمول دو روز بعد از برگزاری هر آزمون ای پی تی، دانشگاه آزاد کارنامه ها را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. برای دریافت این کارنامه بایستی در در زمان های مقرر، به سایت english.iau.ac.ir/ept مراجعه کرده و با وارد نمودن اطلاعات خود برای این امر اقدام نمایید.

برای بسیاری از داوطلبان سوال است که نمره قبولی در آزمون  EPTبر چه اساسی محاسبه می شود و در چه صورت می توان آن را بدست آورد. بهترین روش در این مورد، مشاهده کارنامه قبولی در آزمون ای پی تی است. اگر می خواهید به این کارنامه ها دست یابید، می توانید از مشاورین ما درخواست کند تا ضمن ارائه، شما را راهنمایی نمایند.

 

برای  اطلاع از زمان و نحوه  دریافت کارت ورود به جلسه آزمون  ept لینک قرمز را انتخاب نمایید

 

 

مشاوره قبولی در آزمون ای پی تی

خوشبختانه با فرصتی که دانشگاه آزاد فراهم آورده است، دیگر نیازی به خواندن چندین منبع و یا اشراف بر هر 4 مهارت زبان انگلیسی نیست. از این رو، اگر داوطلبان با چند تکنیک آشنا باشند، به راحتی می توانند نمره قبولی در آزمون  EPT را بدست آورند.

به عنوان نمونه، سوالات درک مطلب را می توان ترکیبی از واژگان و گرامر دانست. اگر می خواهید در این مبحث سرعت خود را بالا ببرید، چاره کار در مرور و تمرین های مکرر است. به طور معمول، به دلیل آنکه شرکت کنندگان در خواندن و درک متون مهارت چندانی ندارند، با مشکلاتی همچون کمبود زمان و یا عدم درک سوال مواجه می شوند. بعلاوه، اینکه لغات را حفظ کنید نیز خود یک نیازمند تکنیک های خاصی است.

با تمام این تفاسیر، به چنگ آوردن رموز موفقیت و یک کارنامه قبولی در آزمون ای پی تی گاهی بسیار زمانبر است. کارشناسان و مشاوران ایران تحصیل که در تمامی آزمون های زبان دارای متخصصین خبره ایی است، آماده ارائه همه راهنمایی های لازم به شما عزیزان می باشد، تا با خیال به نمره ایی که می خواهید دست یابید.

 

 

اگر می خواهید در مورد سهمیه ایثارگران در آزمون ept اطلاعات لازم را کسب کنید، وارد لینک شوید

 

 

نکات پایانی در خصوص آزمون EPT

یک ویژگی بسیار خوب آزمون ای پی تی که کار را برای شرکت کنندگان بسیار راحت تر کرده، این است که خبری از نمره منفی نیست. یعنی اگر شما سوالی را به اشتباه پاسخ دهید، تاثیر منفی بر روی جواب های درست نخواهد داشت و این بسیار کمک کننده می باشد.

از سوی دیگر، مرور نمونه سوالات آزمون های گذشته نیز تاثیر بسزایی در اخذ حد نصاب قبولی آزمون ept  دارد. بدین ترتیب، شما قادر خواهید بود تا با نحوه طراحی سوالات، حوزه ها سوال خیز و رعایت زمانبندی آشنا شوید.

سعی کنید مطالعه را به روزهای پایانی موکول نکنید و با برنامه ایی مدون پیش روید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون EPT وارد شوید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به مره قبولی در آزمون EPT برای دانشجویان عادی یا شاهد و ایثارگر پرداختیم و تلاش کردیم تا موارد لازم جهت اخذ حد نصاب نمره قبولی را توضیح دهیم.

از آنجا که برخی از داوطلبان از زمان و تاریخ مراحل مختلف اعم از نام نویسی، برگزاری آمون و اعلام نتایج هر کدام از آزمون های ای پی تی مطلع نیستند، گاها حتی در برنامه ریزی و مطالعه به خوبی پیش نمی روند. از سوی دیگر، تکنیک های تست زنی مطابق دستیابی به نمونه سوالات نیز بسیار مهم هستند. برای دریافت تمامی این موارد، می توانید در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره های مندرج در جدول زیر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

 

به منظور دریافت کارنامه و نمره قبولی در آزمون EPT و جدیدترین منابع از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

لیست منابع آزمون SAT

قبولی در آزمون ept

 ثبت نام آزمون تافل 

نمره قبولی در آزمون EPT

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نمره قبولی در آزمون EPT چند است؟

نمره قبولی این آزمون برای دانشجویان عادی دانشگاه آزاد، 50 و برای دانشجویان شاهد و ایثارگر آن 40 می باشد.

چگونه می توان به نمونه کارنامه قبولی در آزمون ای پی تی دست یافت؟

برای این امر می توانید با کارشناسان ما در سایت ایران تحصیل تماس بگیرید.

منظور از قبول مشروط در آزمون ای پی تی چیست؟

اگر داوطلبی 80% نمره قبولی EPT و در دوره های زبان مورد تایید دانشگاه شرکت نماید، قبول مشروط خواهد بود.

منابع آزمون ای پی تی چیست؟

در این مقاله می توانید به لیست جدیدترین منابع این آزمون دست یابید. 

نظرات

 1. سیدعلی صدیقی پور
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

  باسلام
  بنده بعداز ۵بار امتحان زبان ept در ازمون ۱۳ آبان نمره ۴۹۰ گرفتم وباتوجه به بخشنامه های جدید نمره قبولی ۴۸۰ می باشد و دفاع از رساله من انتهای سال ۱۴۰۲ می باشد والان بلاتکلیف هستم لطفا راهنمایی بفرمایید که من قبول هستم با نمره ۴۹ یا مجددا باید نمره ۵۰ به بالا بگیرم ؟ باتشکر

  • مشاور عیسائی
   ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

   سلام وقت بخیر
   با توجه به بخشنامه جدید اعلام شده نمره قبولی 48 میباشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • محمد
    ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۸

    سلام من در آزمون دی ۱۴۰۱ نمره ۳۱۰ را کسب کردم البته فرزند جانباز ۱۵ درصد با ۶ ماه جبهه هستم که کد دوازده رقمی ایثارگری رو وارد کردم لطفا بفرمایید قبول هستم ؟

    • مشاور عیسائی
     ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۱

     سلام وقت بخیر
     متاسفانه شما نمره لازم را کسب نکرده اید جهت کسب اطلاعات در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • مصی
    ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

    سلام وقت بخیر من در آزمون ۵اسفند نمره ۴۹۰ کسب کردم آیا مورد قبول هست.سپاس

    • مشاور ملکی
     ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

     سلام وقت بخیر
     باتوجه به سهمیه شما نمره بررسی می شود.
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. زهره اژ
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰

  من درسال 96ازمون eptبا نمره 500قبول شدم باتوجه به امتحان جامع در سال 1402ایا این نمره کافیست یا باید امتحان بدم

  • مشاور براتی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام وقتتون بخیر
   کلا تمامی ازمون های های معتبر زبان انگلیسی والبته ازمون EPT دوسال بیشتر اعتبار ندارد جدا از بحث نمره قبولی اعتبار مدرک شما به اتمام رسیده است قبل از شرکت در ازمون جامع شما مجدد ازمون EPTرا باید شرکت بفرمایید

 3. علیزاده
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  با سلام بنده ورودی ۱۴۰۰ دکتری خاک وپی دانشگاه ازاد هستم در ept شهریور نمره ۴۷۰ را کسب کرده ام و فکر میکردم ازمون جامع میتوانم شرکت کنم تا اینکه دو هفته به امتحان جامع مونده میگن حد نصاب قبولی کب نکردی و نمی توانی !مگر نمره مشروط طبق بخشنامه های را حذف کرده اند ؟ و راه حلی هست ؟لطفا راهنمایی فرمایید ؟تا یبل ازمون جامع هم متاسفانه ept جدید نیست

  • مشاور جوادی
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی خیر باید حدنصاب رو داشته باشین.

 4. یکتا
  ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

  سلم با توجه به تقلیل حدنصاب نمره از 50 به 48 در ایام کرونا و تمدید آن در مرداد ماه سال جاری آیا همچنان با نمره 48 امکان دفاع وجود دارد؟
  با تشکر

  • مشاور بهروزی
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 5. محسن
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۳

  باسلام واحترام
  ضمن سپاس ازپاسخگویی شما
  ایابانمره ept ۴۲ وپانزده سال سابقه بسیجی فعال قبول محسوب میشوی

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

   سلام شماشانس خیلی پایینی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 6. حامدادیب پور
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

  باسلام نمره ۵۱۰ نوشته شده درکارنامه بنده منظور همان۵۱ هستش یانه؟یکدنیا تشکر

  • mansuri
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقت بخیر اگر ازمون ept منظور شما است.بله نمره 51 و حد نصاب قبولی میباشد .از طریق واحد دانشگاهی خود بقیه روند را اقدام فرمایید

 7. حامدادیب پور
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

  باعرض سلام مجدد دوست ارجمند توکارنامه من نمره ۵۱۰ نوشته شده میخواستم ببینم منظورهمان نمره ۵۱ هست یانه؟ یکدنیاممنون ازراهنمایی جنابعالی ولطفتون

  • bahraii
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

   سلام وقت بخیر نمره 50 به بالا مورد قبول میباشد

 8. حامدادیب پور
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۷

  باسلام نمره من ۵۱۰ شده سهمیه ازادهستم یعنی همان ۵۱ وایا قبول شده ام؟ باتشکر

  • bahraii
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت بخیر حداقل نمره قبولی در این ازمون 50 است

 9. مهدیه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۱

  نمره من ۴۰۰شده فرزند جانبازم ایا قبول شدم؟

  • isaei
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام وقتتون بخیر
   بله

 10. صادق واحدی
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام وقتتون بخیر، من در حال حاضر در حال آماده کردن خودم برای شرکت در آزمون ept هستم، میخواستم بپرسم که حداقل نمره قبولی در آزمون ept چقدر هست؟

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)