تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
آزمون EPT

آزمون EPT

آزمون EPT
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

آزمون EPT یکی از آزمون هایی است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی برای متقاضیان مقطع دکتری برگزار می گردد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این سوال که آزمون ept چیست؟ برای شما اطلاعات مفیدی را ارائه نماییم. همچنین در سایت ایران تحصیل قصد داریم به ارائه کلیه اطلاعاتی که داوطلبان در رابطه با این آزمون بدان نیازمند می باشید، اطلاعات جامعی را ارائه نماییم. برای اطلاع از سوال های متوالی همچون ثبت نام آزمون EPT چه زمانی برگزار می گردد؟ سیستم نمره دهی در آزمون ept چگونه است؟ تاریخ برگزاری این آزمون چه زمانی است؟ منابع آزمون ept  چیست ؟ آیا در صورت عدم قبولی باز هم خواهیم توانست در این آزمون شرکت نماییم؟ آیا داوطلبان دانشگاه های سراسری می توانند در این آزمون شرکت نمایند؟ با ما همراه باشید .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون EPT و همچنین یافتن پاسخ کلیه سوالات خود در رابطه با آزمون ept چیست؟  با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. 

9099072952 سراسر کشور  9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

برگزاری آزمون EPT

 

ادامه تحصیل در مقطع دکتری مستلزم دارا بودن مدرک زبان می باشد.اطلاع از منابع آزمون ها در هر نوع آزمونی برای اخذ این مدرک متفاوت می باشد. با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان در مشاوره تحصیلی دکتری به این نکته اشاره می نمایند که دریافت مدرک آزمون آیلتس یا تافل برای آنان امکان پذیر نمی باشد، لذا مایل به شرکت در آزمون EPT می باشند.

دانشگاه آزاد اسلامی طبق جدول زمان بندی ثبت نام آزمون ept هر ماه اقدام به برگزاری آزمون EPT می نماید. بنابراین آن دسته از داوطلبانی که متقاضی ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد می باشند، حتما لازم است ابتدا بتوانند در این آزمون حد نصاب لازم را کسب نمایند. ذکر این نکته ضروری است که برگزاری آزمون EPT در سال های گذشته با توجه به تقاضاهایی که دانشجویان دانشگاه آزاد داشته اند، همراه بوده است که در ادامه به ذکر آنان می پردازیم.

 

 

 

دریافت مدرک آزمون EPT و نمونه سوالات آزمون ept برای کلیه متقاضیان ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد ضروری می باشد.

 

 

 

ثبت نام آزمون EPT

 

ثبت نام آزمون EPT

ثبت نام آزمون EPT

 

ثبت نام آزمون EPT همانند ثبت نام آزمون تافل برای کلیه متقاضیان به صورت الکترونیکی و با پرداخت هزینه امکان پذیر می باشد. آن دسته از داوطلبانی که مایل به شرکت و کسب مدرک این آزمون می باشند لازم است به سامانه دانشگاه آزاد اسلامی جهت ثبت نام وارد شوند. پس از ورود به سامانه مورد نظر، ساخت یک حساب کاربری برای متقاضیان ضروری می باشد تا بتوانند وارد مراحل بعدی ثبت نام شوند .

داوطلبان پس از ورود به سامانه مذکور و ساخت اکانت کاربری ، به برگه پرداخت هدایت می شوند. پرداخت هزینه 80 هزار تومن به صورت الکترونیکی و با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب برای تمامی داوطلبان ضروری می باشد. متقاضیان محترم توجه داشته باشند که پرداخت تنها به وسیله کارت های عضو شبکه شتاب و در صورت داشتن رمز دوم امکان پذیر می باشد . 

 

نمره دهی آزمون EPT

 

همانند نتایج آزمون تافل ، داوطلبانی که در آزمون ept ثبت نام و شرکت نموده اند، به هنگام دریافت کارنامه خود، متوجه این مسئله خواهند گردید که این آزمون با سه نمره مشروطی، مردودی و قبولی همراه خواهد بود. در هر بخش از این آزمون داوطلبان لازم است موفق به کسب نمره کافی شوند. آزمون سه قسمت می باشد : واژگان، گرامر و درک مطلب.

بخش Vocabulary (واژگان) : شامل 25 سوال می باشد به سوالات به صورت تستی و چهار گزینه ای می باشند. بنابراین همانند آزمون SAT داوطلبان باید بتوانند گزینه صحیح را از بین گزینه های موجود انتخاب نمایند.

 

برای اطلاع از نمونه سوالات آزمون SAT می توانید روی عبارت کلیک نمایید . 

 

بخش Grammar (گرامر) : شامل 40 سوال می باشد. سوالات در این بخش نیز به صورت تستی خواهد بود. در واقع می توان گفت این بخش را به دو قسمت تقسیم نمود. قسمت اول ، شامل سوالاتی است که داوطلبان باید بتوانند کلمه نادرست را از بین کلمه های موجود انتخاب نمایند. و بخش دوم نیز ، شامل سوالاتی است که به لحاظ ساختاری درست نمی باشند و داوطلبان باید آن را تشخیص دهند.

دو بخش دیگری که در این آزمون وجود دارد، بخش درک مطلب و همچنین جای خالی می باشد. اگر در سامانه ثبت نام آزمون SAT شرکت نموده باشید، حتما متوجه این مسئله شده اید که این آزمون نیز همانند سایر آزمون های دیگر، دارای بخش درک مطلب می باشد . همانند سایر سوالات درک مطلب لازم است شما به چند سوال گرامری پس از اتمام این متن پاسخ دهید .

سوالات جای خالی در آزمون ept نیز، سوالاتی است که به صورت یک جمله که همراه با تعدادی جای خالی می باشد ارائه می گردد. بنابراین داوطلبان لازم است از بین گزینه ها، یکی را انتخاب نمایند. اینکه نمره مورد نیاز در هر یک از این قسمت ها به چه میزان باید یاشد، سوالی است که پاسخ آن می تواند تلاش و برنامه ریزی شما را جهت دهد .

 

آزمون ept چیست؟

 

آزمون ept چیست؟

آزمون ept چیست؟

 

یکی از سوالاتی که داوطلبان پس از شنیدن نام این آزمون دارند، در رابطه با این است که آزمون ept چیست؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم ابتدا باید بگوییم منظور از کلمه «EPT» چیست ؟ این کلمه در واقع مخفف کلمه English Proficiency Test می باشد. تاریخچه این آزمون به سال 86 باز می گردد که در این زمان اولین آزمون برگزار گردید.

در واقع آزمون ept برای تمامی داوطلبان متقاضی ورود به مقطع دکتری لازم و ضورری می باشد. البته در سال های اخیر با توجه به اعتراضی که برخی از دانشجویان و همچنین متقاضیان دکتری دانشگاه آزاد داشته اند، تصمیماتی در رابطه با تغییرات برای اجبار یا عدم اجبار در برخی از رشته ها و ورود به ثبت نام اخذ گردید .

 

اعتبار مدرک ept برای دانشگاه های سراسری

 

با توجه به اینکه مدرک زبان برای تمامی داوطلبان و متقاضیان ورود به مقطع دکتری بسیار لازم و ضروری می باشد، بنابراین دارا بودن مدرک برای این دسته از متقاضیان از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. خوشبختانه مدرک آزمون ept برای برخی از دانشگاه های دولتی نیز دارای اعتبار می باشد. بنابراین در رابطه با این شرایط بهتر است قبل از ثبت نام آگاهی لازم را کسب نمایید.

متخصصین و مشاورین ایران تحصیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند تا بتوانید با استفاده از برقراری تماس در هر روز، به راحتی به سوالاتی که در ذهن شما ایجاد شده است، پاسخ مناسبی را دست یتبید . همچنین مشاوره در رابطه با منابع این آزمون با استفاده از همین ارتباط امکان پذیر می باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون EPT و همچنین یافتن پاسخ کلیه سوالات خود در رابطه با آزمون ept چیست؟ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 سراسر کشور  9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

مطالب مرتبط : 

 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شهریه دکتری دانشگاه آزاد 98-97

منابع آزمون SAT

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور