ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

آزمون EPT چیست؟

آزمون EPT چیست؟ شرایط، منابع، سوالات + اعتبار مدرک | ایران تحصیل
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا اطلاعاتی نسبت به آزمون ept دارید و می‌دانید که آزمون EPT چیست؟ آزمون EPT یک آزمون زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه آزاد برگزار می‌شود. لازم به ذکر است بدانید این آزمون از اهمیت زیادی برخوردار است و در چند شهر مختلف برگزار می‌گردد. از سوی دیگر سوالات این آزمون مانند تمام آزمون‌های زبان دیگر در چند بخش مختلف طراحی می‌شود.

در ادامه بهتر است بدانید این آزمون برای متقاضیان مقطع دکتری برگزار می‌شود و آزمون EPT کاربرد بسیار زیادی دارد به همین دلیل ما تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله اطلاعات دقیقی را نسبت به تاریخ آزمون EPT ،ساختار آن و بسیاری از موارد دیگر در اختیار شما قرار دهیم. حال اگر قصد دارید در مورد این آزمون اطلاعات کامل به دست بیاورید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما در سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

اطلاعیه

در قسمت Vocabulary آزمون EPT دانشگاه آزاد  25 سوال است طرح میشود سوالات این بخش از آزمون به صورت تستی و چهار گزینه ای است

 

 

آزمون ept چیست؟

این سوال یکی از متداولترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می‌شود. به همین دلیل در این بخش از مقاله تصمیم داریم به سوال آزمون ept چیست؟ بپردازیم. در گام اول بهتر است ذکر کنیم عبارت EPT مخفف کلمه English Proficiency Test می باشد. تاریخچه این آزمون به سال 86 باز می گردد که در آن زمان اولین آزمون برگزار گردید.

همانطور که در قسمت بالا مطالعه کردید آزمون EPT برای تمامی داوطلبان متقاضی ورود به مقطع دکتری لازم و ضورری می‎‎‌باشد. البته در سال های اخیر با توجه به اعتراضی که برخی از دانشجویان و همچنین متقاضیان دکتری دانشگاه آزاد داشته اند، تصمیماتی در رابطه با تغییرات برای اجبار یا عدم اجبار بودن این آزمون در برخی از رشته ها و ورود به ثبت نام اخذ گردید.

 

آزمون ept چیست؟

آزمون ept چیست؟

 

چگونگی برگزاری آزمون EPT

ادامه تحصیل در مقطع دکتری مستلزم داشتن مدرک زبان است. توجه داشته باشید مطلع شدن از منابع آزمون برای اخذ این مدرک متفاوت می‌باشد. این نکته را در نظر داشته باشید بسیاری از داوطلبان برای این که نمی توانند مدرک تافل یا آیلتس دریافت کنند به سراغ آزمون EPT می‌روند.

برای شرکت در این آزمون باید اطلاعات دقیقی نسبت به زمان ثبت نام در اختیار داشته باشید که دانشگاه آزاد اسلامی طبق جدول زمان بندی ثبت نام آزمون ept، هر ماه اقدام به برگزاری آزمون EPT می‌نماید. بنابراین آن دسته از داوطلبانی که متقاضی ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد می‌باشند حتما لازم است در این آزمون حد نصاب لازم را کسب نمایند.

 

چگونگی برگزاری آزمون EPT

چگونگی برگزاری آزمون EPT

 

دریافت مدرک آزمون EPT و نمونه سوالات آزمون ept برای کلیه متقاضیان ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد ضروری می باشد.

 

 

چگونه در آزمون EPT ثبت نام کنیم

ثبت نام آزمون EPT همانند ثبت نام آزمون تافل برای کلیه متقاضیان به صورت الکترونیکی و با پرداخت هزینه امکان پذیر می‌باشد. آن دسته از داوطلبانی که مایل به شرکت و کسب مدرک این آزمون هستند تنها لازم است جهت ثبت نام به سامانه دانشگاه آزاد اسلامی وارد شوند. پس از ورود به سامانه باید یک پروفایل یا حساب کاربری برای خود بسازند تا بتوانند وارد مراحل بعدی ثبت نام شوند.

بعد از این که  حساب کاربری خود را ساختید به برگه پرداخت هدایت خواهید شد. مبلغ در این برگه مشخص است و شما به راحتی می توانید هزینه را به صورت الکترونیکی و با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب پرداخت کنید.

 

برای مطلع شدن از نحوه ثبت‌نام آزمون تافل 2021 بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

ساختار آزمون EPT

در این قسمت از مقاله آزمون EPT چیست؟ قصد داریم اطلاعاتی را در مورد ساختار آزمون EPT دانشگاه آزاد در اختیار شما قرار دهیم. در گام اول بهتر است ذکر کنیم آزمون EPT دانشگاه آزاد از ۱۰۰ از سوال تشکیل می‌شود که این سوالات در بخش‌های مختلف همچون Grammar، Vocabulary و درک مطلب تقسیم می‌شوند. در نهایت اگر قصد دارید اطلاعات کاملی نسبت به بخشهای مختلف سوالات آزمون EPT دانشگاه آزاد به دست بیاورید پیشنهاد می‌کنیم پاراگراف مربوط به هر بخش را با دقت مطالعه کنید.

 

بخش Vocabulary (واژگان)

اولین بخش از آزمون EPT به Vocabulary اختصاص دارد، این بخش شامل 25 سوال است. توجه داشته باشید سوالات این بخش از آزمون به صورت تستی و چهار گزینه ای می باشند. بنابراین داوطلبان باید بتوانند گزینه صحیح را از بین گزینه های موجود انتخاب نمایند.

 

 Grammar (گرامر)

گرامر از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل بخش دوم این آزمون به گرامر اختصاص داده دشده است. بخش گرامر دارای 40 عدد سوال می‌باشد. سوالات در این بخش نیز مانند بخش Vocabulary به صورت تستی خواهد بود. در ادامه بهتر است ذکر کنیم این بخش از آزمون به دو قسمت تقسیم می‌شود. قسمت اول شامل سوالاتی است که داوطلبان باید بتوانند کلمه نادرست را از بین کلمه های موجود انتخاب نمایند. بخش دوم هم شامل سوالاتی است که به لحاظ ساختاری درست نمی‌باشند و داوطلبان باید آن را تشخیص دهند.

 

 Grammar (گرامر)

Grammar (گرامر)

 

بخش درک مطلب

در این بخش از آزمون شما باید به چند سوال گرامری پاسخ دهید.

 

جای خالی

سوالات جای خالی در آزمون ept نیز، سوالاتی هستند که به صورت یک جمله که  با تعدادی جای خالی همراه می باشد ارائه می گردد. بنابراین داوطلبان لازم است از بین گزینه ها، یکی را انتخاب نمایند.

 

اطلاعیه

بخش گرامر در آزمون EPT دانشگاه ازاد اسلامی از 40 عدد سوال تشکیل شده است

 

 

آیا مدرک ept برای دانشگاه های سراسری اعتبار دارند؟

با توجه به اینکه مدرک زبان برای تمامی داوطلبان و متقاضیان ورود به مقطع دکتری بسیار لازم و ضروری می باشد، بنابراین دارا بودن مدرک برای این دسته از متقاضیان از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. خوشبختانه مدرک آزمون ept برای برخی از دانشگاه های دولتی نیز دارای اعتبار است. بنابراین در رابطه با این شرایط بهتر است قبل از ثبت نام آگاهی لازم را کسب نمایید.

 

آیا مدرک ept برای دانشگاه های سراسری اعتبار دارند؟

آیا مدرک ept برای دانشگاه های سراسری اعتبار دارند؟

 

 

شرایط شرکت در آزمون ept چیست؟

اگر در کنکور دکتریا قبول شده اید جزو اولین نفراتی هستید که می توانید در این آزمون شرکت کنید. در گام دوم بهتر است به سراغ اعضا هیئت علمی دانشگاه برویم زیرا این دسته از افراد هم امکان شرکت در آزمون EPT را دارند. این نکته را در نظر داشته باشید حتی افرادی که در شعبه های خارج از کشور دانشگاه آزاد فعالیت می کنند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. لازم به ذکر است بدانید نمره قبولی در این آزمون 500 است اما افرادی که دارای سهمیه ایثارگری و شاهد هستند با نمره 400 قبول می‌شوند.

 

اخبار پیرامون آزمون EPT

بر اساس اطلاعیه مرکز آزمون EPT اولین آزمون در سال ۱۴۰۳ در تاریخ ۶ خرداد ماه انجام خواهد شد، البته این آزمون در سالحدود به 10 بار انجام می‌شود.

تاریخ اولین ثبت نام در این آزمون ۱۴۰۳/02/23 می‌باشد.

 

خلاصه مطلب

مطمئنا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به آزمون EPT در اختیار نداشته‌اید. اما در حال حاضر می‌دانید که آزمون EOP چیست؟ و از چگونگی برگزاری آزمون ای پی تی کاملا مطلع هستید. این نکته را در نظر داشته باشید ما در این مقاله تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا ساختار آزمون را به صورت کامل به شما معرفی کنیم به همین دلیل شما بعد از مطالعه این مقاله متوجه خواهید که این آزمون دارای چند سوال می‌باشد و به چند قسمت تقسیم می‌شود. در نهایت امیدواریم مطالعه این مقاله یتواند شما را در امر ثبت نام در آزمون EPT کمک کند.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله ازمون EPT چیست بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 مدرک EPT تا چه مدت اعتبار دارد؟

این مدرک در داخل کشور به مدت 24 ماه اعتبار دارد. این مسئله در داخل متن ذکر شده است.

از چه طریقی می توان از زمان ثبت نام آزمون ept مطلع شد ؟

بهترین گزینه برای مطلع شدن از تاریخ ثبت نام آزمون EPT سایت سنجش می‌باشد.

 از قسمت درک مطلب در آزمون ept چند سوال طرح خواهد شد ؟

از این قسمت از ازمون EPT دانشگاه آزاد 35 سوال طرح می‌شود.

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «آزمون EPT چیست؟»

 1. Avatar photo ارسلان گفت:

  سلام وقتتون بخیر، سوالی که من دارم اینه که منابع آزمون EPT چه مواردی هست؟

  1. Avatar photo aria گفت:

   سلام، وقتتون بخیر، آزمون ept از سوالاتی مربوط به مباحث واژگان، گرامر و درک مطلب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • منابع آزمون جامع دکتری

  منابع آزمون جامع دکتری 1403 + تفکیک رشته ها

  منابع آزمون جامع دکتری هر سال از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور در دفترچه راهنمای آزمون دکتری منتشر می‌شود. در این دفترچه ضریب کلیه گرایش‌ها، تاثیر آن‌ها در قبولی و منابع آن نیز به طور واضح مشخص شده است....
 • نمونه سوالات آزمون وکالت

  نمونه سوالات آزمون وکالت 1403 + {پاسخنامه تشریحی} | ایران تحصیل

  مطالعه نمونه سوالات آزمون وکالت و تحلیل آنها به شما کمک خواهد نمود تا بتوانید در آزمون موفقیت لازم را به دست آورید. برای آشنایی داوطلبان با سوالات آزمون، برخی از این نمونه سوالات را ارائه کرده‌ و امکان دریافت...
 • جزوه آزمون وکالت

  جزوه آزمون وکالت ۱۴۰۳ {دانلود pdf} | ایران تحصیل

  جزوه آزمون وکالت به داوطلبان بسیار کمک می‌کند تا در کمترین زمان بر مطالب مهم تسلط یابند. حجم کتاب‌های آزمون وکالت بسیار زیاد است و مطالعه هر بخش وقت زیادی را می‌طلبد. در هر درس یکسری نکات مهم جهت آمادگی...
 • بودجه بندی آزمون وکالت۲

  بودجه بندی آزمون وکالت ۱۴۰۳ + جدول فراوانی سوالات | ایران تحصیل

  بودجه بندی آزمون وکالت در واقع تعیین‌کننده میزان اهمیت مباحث هر کدام از دروس است. متقاضیان آزمون قوه قضاییه و آزمون وکالت دادگستری، می‌توانند با اطلاع بودجه بندی آزمون وکالت ۱۴۰۳ و تعداد سوالات هر درس، برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته و...
تماس با مشاور