ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

افرادی که جز خانواده های ایثارگر محسوب می شوند، می توانند با سهمیه های 5 الی 25 درصدی، انتخاب رشته نمایند. در واقع، این افراد می توانند با کمک نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران، در برخی از گروه های کنکور سراسری اعم از:  رشته ریاضی، رشته علوم تجربی و رشته علوم انسانی، انتخاب رشته کنند. آن ها برای استفاده از این نرم افزار، ابتدا باید رتبه کشوری خود را وارد نمایند. پس از وارد کردن رتبه خود، این نرم افزار به آن ها رشته هایی که شانس قبولی بیشتری دارند را پیشنهاد می کند که می توانند آن ها بر اساس اولویت خود انتخاب نمایند. 

اگر شما هم جز این افراد هستید و می خواهید تا با کمک نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران، رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آن چه که باید در رابطه با این موضوعات بدانید را به طور کامل و مفصل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد. علاوه بر این، می توانید از مشاوران ما نیز از طریق سامانه زیر، یاری بخواهید. 

برای قبول شدن در رشته مورد علاقه خود، استفاده از خدمات مشاوره ای و داشتن یک برنامه ریزی دقیق، امری ضروری است. آکادمی ایران تحصیل با 16 سال سابقه در زمینه مشاوره کنکور، با پشتیبانی 24 ساعته، قبولی شما را در رشته مورد علاقه‌تان تضمین می کند. علاوه بر این، شما را با نحوه استفاده از نرم افزار انتخاب رشته آشنا کرده و رشته های مناسب شما را، پیشنهاد می دهند. جهت برقراری ارتباط با مشاوران ما بر روی لینک کلیک کرده و وارد سامانه شوید.  

نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

 

نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

یکی از سهمیه های بسیار تاثیر گذار در کنکور سراسری، سهمیه 5 درصدی و 25 درصدی ایثارگران می باشد. با در نظر گرفتن کم بودن اطلاعات آماری در این سهمیه، داوطلبان و متقاضیان به طور معمول در انتخاب رشته خود سردرگم می شوند و ابهاماتی در این زمینه وجود دارد. مرکز مشاوره تحصیلی ایران تحصیل به صورت کامل و با تحلیل و آنالیز کارنامه های سال های گذشته، نرم افزاری را تحت عنوان نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران فراهم نموده است.

این نرم افزار به شما کمک می کند تا با وارد نمودن برخی اطلاعات ساده مانند منطقه و رتبه و تراز کسب شده در کنکور، به راحتی رشته های مناسبی که شانس قبولی بیش تری در آن ها دارید را مشاهده کنید و لیست رشته های انتخاب شده مناسبی را برای ثبت نام در دانشگاه ارائه دهید. به طور کلی این نرم افزار رشته محل ها را در سه حالت زیر نمایش می دهد:

  • رشته محل هایی که به صورت خوش بینانه در آن ها شانس قبولی دارید.
  • رشته محل هایی که به صورت منطقی در آن ها شانس قبولی دارید.
  • رشته محل هایی که به صورت بد بینانه در آن ها شانس قبولی دارید.

این امکان میسر شده است تا با بررسی کد محل دانشگاه که در این موارد به نمایش درآمده اند، می توانید مناسب ترین دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردچه رشته ای انتخاب کنم؟  کلیک کنید.

 

 

مزایای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

لازم است بدانید که استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ایثارگران مزایای بی شماری را با خود به همراه دارد که در ادامه گزیده ای از آن ها را برای شما شرح داده ایم:

  • کوتاه تر شدن مسیر انتخاب رشته
  • بررسی دقیق تراز و رتبه متقاضیان و داوطلبان.
  • در نظر گرفتن سهمیه هر متقاضی
  • معرفی رشته هایی که متقاضیان بیشترین شانس قبولی در آن ها را دارند.

به وسیله نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری ایران تحصیل، ما می توانیم تمامی نکات انتخاب رشته را به شما آموزش داده و قبولی شما عزیزان را بصورت 100% تضمین کنیم. در واقع، مشاوران ما به شما کمک می کنند تا رشته مورد خود را انتخاب نمایید. برای ورود به سامانه، روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

بهترین-نرم افزار-انتخاب-رشته-مجازی-کنکور-سراسری ایثارگران)

 

نحوه استفاده نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

لازم است برای بررسی رشته محل های که شانس قبولی بیش تری در آن ها دارید، در ابتدا نحوه کار با نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران را آموزش ببینید که در این بخش به صورت کامل آن را برای شما شرح داده ایم. شما باید از فیلد اول که در اختیار دارید، از بین رشته های اصلی ریاضی، انسانی و تجربی، رشته خود را انتخاب کنید. در فیلد بعد، سهمیه که شمال 5 درصد و 25 درصد می شود را باید انتخاب نمایید.

در فیلد آخر باید رتبه کشوری خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که شما می توانید از طریق فیلد های باقی مانده استان مورد نظر و دوره ای که تصمیم دارید در آن ادامه تحصیل دهید را انتخاب کنید. دوره های درج شده و قابل دسترس در این فیلد شامل دوره های روزانه، شبانه، پدیش خود گردان، مناطق محروم، غیر انتفاعی، پیام نور، مجازی دولتی و… می شود. حال با انتخاب گزینه جست و جو می توانید رشته محل ها را مشاهده نمایید. به طور کلی همان طور که پیش تر گفته شد، رشته محل ها در سه دسته بندی قبولی خوش بینانه، قبولی منطقی و قبولی بد بینانه برای شما نمایش داده می شوند.

 

 

نحوه استفاده از سامانه انتخاب رشته ایثارگران

 

سهمیه 25%  و 5% ایثارگران چیست؟

سهمیه 25 درصد ایثارگران مخصوص همسر و فرزندان شهدا، افراد مفقود الاثر، همسر و فرزندان آزادگان، جانبازان بالای 25% و همسر و فرزندان آنها می باشد. توجه داشته باشید که این افراد به صورت جداگانه نیز با داوطلبان سهمیه مناطق 1 تا 3 سنجیده خواهند شد و ظرفیت پذیرش آن ها کاملا از یکدیگر جداگانه خواهد بود.اگر شما از مشمولان سهمیه 25 درصد ایثارگری می باشید، می بایست در زمان ثبت نام کنکور سهمیه خود را مشخص نمایید تا در رتبه و نیز کارنامه نتایج کنکور شما تاثیر داده شود و بتوانید انتخاب رشته خود را بر اساس آن انجام دهید. در غیر این صورت، این فرصت را از دست خواهید داد. 

سهمیه 5 درصد ایثارگران یکی از انواع سهمیه ها می باشد که به تازگی (حدودا 5 سال) تصویب شده و مشمول داوطلبان جدیدی می باشد. پیش از این تنها سهمیه 25 درصد برای ایثارگران و خانواده آن ها اختصاص داده شده بود. این سهمیه را نیز می بایست در زمان ثبت نام کنکور سراسری مشخص نمایید تا تاثیر مربوطه را بر کارنامه و رتبه قبولی شما بگذارد. در غیر این صورت بی فایده خواهد بود. این نوع از سهمیه مخصوص زیر 25% مجروحیت و همسر و فرزندان آن ها و رزمندگان و همسر و فرزندان آن ها که حداقل 6 ماه حضور اختیاری در جبهه داشته اند، می باشد. سهمیه 5 درصد به معنای اختصاص دادن 5 درصد از ظرفیت هر رشته به داوطلبان دارای این سهمیه می باشد.

 

ظرفیت داوطلبان دارای ایثارگران در انتخاب رشته

در کل 30 درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها متعلق به داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران است اما هر سال ظرفیت جداگانه‌ای برای داوطلبان دارای سهمیه در نظر گرفته می‌شود که نمره و رتبه دریافت شده در سهمیه اصلی‌ترین عامل قبولی آن‌ها در رشته مورد نظرشان می‌باشد. افرادی که دارای سهمیه ایثارگران هستند اگر در دفترچه انتخاب رشته از این سهمیه استفاده کنند با کمک ظرفیت مخصوص سهمیه سنجیده می‌شوند و به هیچ عنوان جایگاه افرادی با سهمیه مناطق را اشغال نمی‌کنند.

طبق قانون جدیدی که در چند سال اخیر در رابطه با سهمیه داوطلبان دارای سهمیه 5 درصدی ایثارگران تصویب شده است، در صورتی که ظرفیت سهمیه 25 درصدی تکمیل نشود، اولویت اول تکمیل این ظرفیت خالی با دانش آموزان سهمیه 5 درصدی ایثارگران می‌باشد و سپس داوطلبان دارای سهمیه مناطق اجازه استفاده از این ظرفیت را دارند.

برای داشتن انتخاب رشته ای خوب، داشتن مشاور امری الزامی است. به همین دلیل، داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران  آکادمی ایران تحصیل، با بهترین مشاوران ارتباط برقرار کرده و بهترین انتخاب رشته را داشته باشند. کافیست روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

 

تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری

تقسیم سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری به این صورت است که 25 درصد ظرفیت هر رشته‌ای از هر دانشگاهی به داوطلبانی اختصاص دارد که از سهمیه 25 درصد ایثارگران بهره‌مند هستند و همین طور 5 درصد ظرفیت هر رشته‌ای از هر دانشگاهی متعلق به داوطلبانی با سهمیه 5 درصد ایثارگران می‌باشد. بنابراین هر داوطلبی با توجه به شرایط خاصی که دارد می‌تواند از این سهمیه‌ها استفاده کند و شانس قبولی خود را بالاتر ببرد.

 

تاثیر سهمیه ایثارگران در تراز و نمره انتخاب رشته کنکور سراسری

تمامی داوطلبانی که از سهمیه 5 یا 25 درصدی ایثارگران استفاده می‌کنند باید در هنگام انتخاب رشته  70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در رشته و دانشگاه مورد نظرشان را به دست آورند تا بتوانند از سهمیه خود برای تحصیل در آن رشته استفاده کنند.

 

نحوه استفاده از سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری

اگر شما سهمیه ایثارگران و یا هر سهمیه‌ای دیگری برای شرکت در کنکور سراسری دارید باید قبل از ثبت نام اولیه در این آزمون، ابتدا کد پیگیری سهمیه خود را دریافت کنید و سپس در سایت سازمان سنجش در مراحل ثبت نام آن را ثبت کنید تا سهمیه برای شما اعمال شود. برای دریافت کد پیگیری سهمیه می‌توانید با مراجعه حضوری به یکی از ارگان‌های سپاه پاسداران ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت جهاد کشاورزی، ارتش، وزارت دفاع، ناجا و نیروی مقاومت بسیج کد پیگیری دریافت کنید. البته دقت کنید که برای شرکت در آزمون کنکور سراسری هر سال باید مجددا کد رهگیری جدید بگیرید و کد صادر شده در سال گذشته به هیچ عنوان قابل استفاده نمی‌باشد.

پس از آنکه سهمیه برای شما اعمال شد، در زمان اعلام نتایج کنکور در کارنامه کنکور شما علاوه بر رتبه کشوری، دو رتبه در سهمیه درج خواهد شد که یک رتبه مربوط به رتبه در سهمیه منطقه شما و یک رتبه نیز رتبه در سهمیه ایثارگری شما است که در صورتی که بتوانید رتبه قابل قبول در سهمیه را کسب کنید اجازه دارید از آن در انتخاب رشته خود استفاده کنید.

 

نکاتی در مورد استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

به این دلیل که ظرفیت ارائه شده برای سهمیه های اعلام شده، محدود می باشد و همین طور با در نظر گرفتن محدود بودن داده های نرم افزار ارائه شده، تنها داوطلبان و متقاضیانی که سهمیه 5 درصدی و 25 درصدی ایثارگران را دارند، می توانند از این نرم افزار استفاده کنند. سایر افرادی که می خواهند انتخاب رشته خود را از طریق نرم افزاری مشابه انجام دهند، بهتر است به سراغ نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 بروند. لازم به ذکر است که اطلاعات به دست آمده از این نرم افزار صرفا شانس قبولی افراد را نمایش می دهد.

 

 

نکاتی در مورد استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

 

 

اخبار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

همه تغییرات کنکور ۱۴۰۱

کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ در تیرماه ۱۴۰۱ برگزار شد و بیش از یک میلیون و ۴۶۰ هزار نفر  در آرامش و امنیت آزمون خود را برگزار کردند.

کنکور ۱۴۰۱ بر مبنای دروس نظام آموزشی ۶-۳-۳ برگزار شد

بر اساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ و آزمون‌های پس از آن، فقط بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ برگزار شد و ضرایب دروس تخصصی نیز بر همین اساس اعلام شد.

 

تلفن سامانه نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران

 

خلاصه مطلب

به طور کلی نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران، برای ایثارگرانی طراحی شده است که سهمیه 5 درصدی و 25 درصدی دارند. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار، به راحتی رشته محل هایی که بیشترین شانس قبولی در ان ها دارید را بررسی کنید و فرم رشته محل های خود را به درستی تکمیل کنید. توجه داشته باشید که این نرم افزار به صورت تخصصی و بر اساس آنالیز و بررسی کارنامه های سال های گذشته برنامه نویسی شده است تا داوطلبین و متقاضیان بتوانند با انتخاب رشته تحصیلی اصلی، وارد نمودن رتبه، انتخاب شهر و استان و همین طور انتخاب درصد سهمیه، رشته محل هایی که می توانند در آن ها ادامه تحصیل دهند را مشاهده کنند.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله، کلیک کنید. 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه نمایش رشته محل های نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران چگونه است؟

رشته محل ها در سه دستی بیش ترین شناس قبولی، منطقی ترین و بد بینانه ترین حالت نشان داده می شوند.

تحوه استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران به چه صورت است؟

در مطلب به طور کامل نحوه استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران را شرح دادیم.

برای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

به اطلاعاتی همچون: رشته اصلی، رتبه کسب شده، میزان سهمیه و ... نیازمندیم. 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور