ایران تحصیل
تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25%

انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25%

انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25%
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کنکور سراسری یکی از پر اهمیت ترین مراحل زندگی هر فردی است. پس از اعلام نتایج کنکور، لحظه حساس انتخاب رشته فرا خواهد رسید که تاثیر بسیار زیادی در آینده فرد خواهد داشت و سرنوشت وی را رقم خواهد زد. یکی از مهم ترین انتخاب رشته ها، انتخاب رشته ایثارگران می باشد و همین دلیل استفاده از راهنما انتخاب رشته با سهمیه ایثارگری می باشد. سازمان سنجش آموزش کشور با اختصاص دادن سهمیه های مختلف مانند سهمیه ایثارگران به داوطلبان سعی می کند تا فضای رقابتی عادلانه و سالمی را برای افرادی که پدر آن ها شرایط به خصوص نظامی ای را دارند مهیا نماید. این نوع از انتخاب رشته شامل تمامی داوطلبان نمی باشد و دارا بودن شرایط خاصی را می طلبد. 

داوطلبانی که مشمول سهمیه ایثارگران هستند خوب است تا از راهنما انتخاب رشته با سهمیه ایثارگری که در این مقاله ارائه شده است استفاده کرده و بهترین انتخاب رشته را داشته باشند. فراموش نکنید که این نوع از سهمیه متفاوت از سهمیه مناطق می باشد و بر خلاف باور عمومی، مشمولان این سهمیه قبولی راحتی ندارند، چرا که رقابت میان افراد دارای این سهمیه نیز بالا بوده و شانس قبولی آن ها نیز بستگی به کمیت افراد دارای سهمیه دارد. 

با استفاده از راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ایران تحصیل، تمامی عوامل مرتبط با انتخاب رشته خوب به طور دقیق بررسی شده و به وسیله تیم متخصص انتخاب رشته ایران تحصیل در اختیار شما متقاضیان قرار می گیرد. جهت ثبت نام و رزرو مشاوره انتخاب رشته روی لینک زیر کلیک کنید.

چرخه انتخاب رشه آکادمی ایران تحصیل

 

سهمیه 25% ایثارگران چیست؟

سهمیه 25 درصد ایثارگران مخصوص همسر و فرزندان شهدا، افراد مفقود الاثر، همسر و فرزندان آزادگان، جانبازان بالای 25% و همسر و فرزندان آنها می باشد. توجه داشته باشید که این افراد به صورت جداگانه نیز با داوطلبان سهمیه مناطق 1 تا 3 سنجیده خواهند شد و ظرفیت پذیرش آن ها کاملا از یکدیگر جداگانه خواهد بود.

اگر شما از مشمولان سهمیه 25 درصد ایثارگری می باشید، می بایست در زمان ثبت نام کنکور سهمیه خود را مشخص نمایید تا در رتبه و نیز کارنامه نتایج کنکور شما تاثیر داده شود و بتوانید انتخاب رشته خود را بر اساس آن انجام دهید. در غیر این صورت، این فرصت را از دست خواهید داد. از طریق بخش سهمیه ها در زمان ثبت نام برای کنکور سراسری، نوع سهمیه خود را که ایثارگری می باشد انتخاب نمایید. برای دریافت راهنما انتخاب رشته با سهمیه ایثارگری نیز می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس بگیرید. این نوع از سهمیه، به علت آن که داوطلبان کمتری دارد، شانس قبولی بالاتری را دارد و رقابت بین افراد مشمول کمتر است. در نتیجه افراد می توانند با کمی تلاش بیشتر قبولی خود در کد رشته محل های مختلف را زیاد کنند.

توجه داشته باشید که سهمیه 25 درصد متعلق به جانبازان 25 درصد و بالاتر نیست و این یک اشکال رایج در میان داوطلبان کنکور سراسری می باشد. دلیل اصلی نام گذاری سهمیه 25 درصد، اختصاص دادن 25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به داوطلبانی است که مشمول این نوع از سهمیه می باشند. برای فهم راحت تر این مسئله، به این مثال توجه کنید. اگر ظرفیت پذیرش گفتار درمانی در دانشگاه تهران 20 نفر باشد، 25 درصد از طرفیت کل این رشته یعنی 5 نفر به داوطلبانی که دارای سهمیه 25 درصد ایثارگران هستند، تعلق خواهد گرفت. 

نحوه استفاده از سهمیه ایثارگران

 

سهمیه 5% ایثارگران چیست؟

سهمیه 5 درصد ایثارگران یکی از انواع سهمیه ها می باشد که به تازگی (حدودا 5 سال) تصویب شده و مشمول داوطلبان جدیدی می باشد. پیش از این تنها سهمیه 25 درصد برای ایثارگران و خانواده آن ها اختصاص داده شده بود. این سهمیه را نیز می بایست در زمان ثبت نام کنکور سراسری مشخص نمایید تا تاثیر مربوطه را بر کارنامه و رتبه قبولی شما بگذارد. در غیر این صورت بی فایده خواهد بود. این نوع از سهمیه مخصوص زیر 25% مجروحیت و همسر و فرزندان آن ها و رزمندگان و همسر و فرزندان آن ها که حداقل 6 ماه حضور اختیاری در جبهه داشته اند، می باشد. سهمیه 5 درصد به معنای اختصاص دادن 5 درصد از ظرفیت هر رشته به داوطلبان دارای این سهمیه می باشد.

همانطور که مطالعه کردید با انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25% ، تنها 70 درصد از ظرفیت پذیرش هر رشته باقی می ماند که این 70 درصد نیز در میان افرادی که دارای سهمیه مناطق 1 تا 3 و مناطق محروم هستند، تقسیم بندی خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر ظرفیت داوطلبان 25% به حد نصاب نرسد؛ ادامه ظرفیت هر کد رشته محل به داوطلبان دارای سهمیه 5% اختصاص می یابد.

 

برای اطلاع از سهمیه ایثارگران در آزمون ept کلیک کنید.

 

تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری

همانطور که در بخش بالایی مقاله مطالعه کردید، بنا بر قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و سایر قوانین مربوطه، ظرفیت ویژه ای را در آزمون های سراسری دانشگاه ها برای مشمولین سهمیه ایثارگران در نظر گرفته می شود. مجموع ظرفیتی که به این دوطلبان اختصاص داده شده است 30 درصد (25 درصد و 5 درصد) می باشد که این ظرفیت در میان ایثارگران براساس 25 و 5 درصد تقسیم بندی خواهد شد.

برای درک بهتر این مسئله در نظر بگیرید که اگر در دانشگاهی برای رشته ای 50 ظرفیت وجود داشته باشد، 15 نفر از این 50 نفر، افرادی خواهند بود که دارای سهمیه 25 درصدی ایثارگری بوده اند و 3 نفر، افراد دارای سهمیه 5 درصد ایثارگری و در نهایت 32 ظرفیت باقی مانده متعلق به داوطلبانی است که دارای سهمیه مناطق 1 تا 3 و یا مناطق محروم هستند. در این شرایط تمامی کسانی که به عنوان مثال دارای سهمیه 25 درصد هستند، تنها با کسانی که این سهمیه را دارند رقابت خواهند کرد نه کسانی که دارای سهمیه 5 درصد ایثارگری هستند و در نهایت نیز با توجه به رتبه در سهمیه خود در کارنامه کنکور سراسری، رشته مورد نظر خود را انتخاب خواهند کرد.

میزان تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور

 

نکته مهم:

اگر ظرفیت سهمیه 25 درصد توسط مشمولین این سهمیه تکمیل نگردد، ظرفیت های باقی مانده ابتدا به دارندگان سهمیه 5 درصد اختصاص داده می شود و در نهایت ما بقی ظرفیت های مانده آن، میان متقاضیان سهمیه آزاد تقسیم می شود.

 

 

نحوه استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری

اگر شما از افرادی هستید که سهمیه ایثارگری 25 و 5 % شامل شما می شود، برای استفاده از این سهمیه ها می بایست مراحلی را طی کنید. اگر متقاضی استفاده از سهمیه 25 درصدی ایثارگران هستید، فقط کافیست در فرم ثبت نام کنکور سراسری، گزینه مربوط به سهمیه را انتخاب کنید اما اگر داوطلب استفاده از سهمیه 5 درصد ایثارگران هستید، علاوه بر علامت زدن سهمیه مربوطه در فرم ثبت نام کنکور، باید کد رهگیری 12 رقمی خود را نیز دریافت و درج کنید.

برای دریافت کد رهگیری مراحل زیر را بگذرانید:

 • در ابتدا می بایست حضوری به یکی از ارگان های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت جهاد کشاورزی، ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش، سپاه پاسداران، وزارت دفاع، ناجا، نیروی مقاومت بسیج مراجعه کرده و فرم استفاده از سهمیه ایثارگران را تکمیل نمایید.
 • سپس می بایست درخواست شما از سوی سازمان مربوطه تایید شود و کد رهگیری 12 رقمی شما صادر گردد.

توجه کنید که برای شرکت در آزمون سراسری، هر سال باید کد رهگیری جدید دریافت کنید و کد صادر شده در سال گذشته قابل استفاده مجدد برای سال جدید نمی باشد.

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، با انتخاب رشته ای هوشمندانه می توانید راهی دانشگاه شده و آینده خود را تضمین کنید. فراموش نکنید که اگر انتخاب رشته را اصولی انجام ندهید، زحمات شما از بین می رود و باید یک سال دیگر در انتظار رشته و دانشگاهی بهتر بمانید. به وسیله نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری ایران تحصیل، ما می توانیم تمامی نکات انتخاب رشته را به شما آموزش داده و قبولی شما عزیزان را بصورت 100% تضمین کنیم. برای ورود به سامانه، روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

مشاوره انتخاب رشته ایثارگران

 

نحوه انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25% 

در این قسمت از مقاله به بررسی نحوه انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25% می پردازیم. انتخاب رشته ایثارگران نیز مانند سایر انتخاب رشته هاست و دقیقا مراحلی را باید طی کنید که برای انتخاب رشته سایر سهمیه ها انجام می دهید. برای انتخاب رشته کنکور سراسری می بایست از طریق سامانه سنجش اقدام نمایید که در ادامه مراحل لازم را به صورت راهنمای تصویری قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

 • مرحله نخست، وارد شدن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست سایت سنجش می باشد.

ورود به سامانه سنجش برای انتخاب رشته کنکور سراسری

 

 • در مرحله بعد بر روی گزینه “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1401” کلیک نمایید.

انتخاب گزینه انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری

 

 • با کلیک بر روی گزینه بیان شده، صفحه ای باز می شود که می بایست مجددا بر روی گزینه “خرید کارت” در سمت راست صفحه جهت پرداخت هزینه لازم کلیک نمایید.

انتخاب گزینه خرید کارت برای انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25%

 

 • در این مرحله نوع کارت مورد نظر را از طریق انتخاب “سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور و غیر انتفاعی آزمون سراسری 1401” انتخاب کرده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

انتخاب نوع کارت برای انتخاب رشته کنکور

 

 • در این قسمت می بایست اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و پست الکترونیک و انتخاب کردن نوع درگاه پرداخت را انتخاب نماییدو در آخر کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

وارد کردن اطلاعات شخصی جهت انتخاب رشته کنکور

 

 • در این مرحله، شماره پیگیری پرداخت را دریافت کرده و یادداشت نمایید. سپس تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و اگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال نمایید و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

تایید اطلاعات و ادامه روند پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور

 

 • اطلاعات کارت بانکی خود را جهت تکمیل فرآیند پرداخت هزینه ثبت نام درج کنید و سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید.

درج اطلاعات کارت بانکی جهت پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری

 

 •  پس از پرداخت هزینه، به صفحه نخست بازگردید و نکات مهم مطرح شده در صفحه را مطالعه کرده و در کادر جمله “اطلاعیه های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401 را مطالعه نموده ام” کلیک کرده و سپس گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب نمایید.

بازگشت به صفحه نخست و ادامه روند انتخاب رشته

 

 •  یکی از سه روش موجود در سامانه (کد ملی یا شماره شناسنامه به علاوه سریال ثبت نام 12 رقمی یا شماره پرونده یا شماره رهگیری ثبت نام 16 رقمی)را انتخاب نمایید و اطلاعات خواسته شده را مانند تصویر زیر تکمیل کرده و بر روی عبارت “ورود به سیستم” کلیک کنید.

انتخاب یکی از سه روش ارائه شده برای ورود به سیستم انتخاب رشته

 

بدین ترتیب با انجام دادن مرحله به مرحله موارد گفته شده، انتخاب رشته شما تکمیل خواهد شد. تنها می بایست پس از وارد شدن به سیستم، کد محل رشته های مورد نظر را وارد نمایید.

محدودیت های استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور

یک سری قوانین محدود کننده وجود دارند تا پذیرش های صورت گرفته در دانشگاه، براساس شایستگی و توانایی فرد صورت گیرند و سو استفاده هایی در انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25% اتفاق نیوفتد. 

 • ایثارگران می بایست حداقل 70% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته را کسب کنند.
 • ظرفیت پذیرش فقط در کد رشته هایی اعمال می شود که امکان گرد کردن ریاضی آن وجود داشته باشد.
 • در صورتی که متقاضی با استفاده از سهمیه ایثارگران جزو پذیرفته شدگان روزانه یا غیر روزانه سال 1400 و یا قبل از آن باشد، حتی در صورت انصراف، حق استفاده مجدد از سهمیه را ندارد.

داوطلبان پذیرفته شده در کنکور سراسری می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ایثارگران و مشورت بهترین مشاوران آکادمی ایران تحصیل، هوشمندانه ترین انتخاب رشته را داشته باشند. کافیست روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

اصول انتخاب رشته با سهمیه ایثارگران

 

تاثیر سهمیه در انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25%

در واقع نمی توان نقش سهمیه را در انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25% انکار کرد و این تاثیر بسیار زیاد است. اگر شما دارای سهمیه 25 درصدی باشید، با کسب میانگین 30 درصد از هر درس می توانید رشته بسیار خوبی را انتخاب نمایید. چرا که تعداد رقبا در این سهمیه بسیار کم است. اما در رابطه با سهمیه 5 درصد شرایط به این گونه نیست و بسیار حساس است. زیرا هم ظرفیت رشته ها کم می باشد و هم تعداد رقبا زیاد است. با این حال این سهمیه می تواند شانس قبولی شما را در رشته های ریاضی و انسانی بالا ببرد ولی در رابطه با رشته تجربی، شرایط متفاوت است و نیازمند تلاش بسیاری خواهید بود. فراموش نکنید که اگر رتبه متوسط و یا بدی کسب کنید، این سهمیه نه تنها به نفع شما نخواهد بود بلکه تاثیر منفی هم بر نتایج خواهد گذاشت و شانس قبولی شما را کاهش خواهد داد.

به عنوان مثال اگر داوطلبی در سهمیه 5% ایثارگران با رتبه در سهمیه 4000 بخواهد انتخاب رشته نماید، عملا به جز زیست پیام نور و … ، شانس بهتر دیگری را برای انتخاب رشته نخواهد داشت. مگر در صورتی که از توان مالی مناسب برخوردار باشد و رشته های پیراپزشکی را در دانشگاه های پردیس خودگردان انتخاب نماید. اما اگر همین فرد در سهمیه مناطق رتبه 4000 را کسب کند. می تواند در پزشکی دانشگاه آزاد و پیراپزشکی دانشگاه های سراسری روزانه تهران حق انتخاب داشته باشد و شانس قبولی بالایی نیز خواهد داشت. از آن جایی که انتخاب رشته اهمیت بالایی دارد، می توانید برای دریافت راهنما انتخاب رشته با سهمیه ایثارگری با کارشناسان و مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

برای اطلاع از نحوه تخمین رتبه ایثارگران کلیک کنید.

 

از سهمیه 5% استفاده کنیم؟

با توجه به توصیفات بالا، آیا بهتر است که از سهمیه 5 درصد در کنکور سراسری استفاده کنیم یا نه؟ پاسه این سوال به شرایط و رشته تحصیلی شما بستگی دارد. اگر شما محصل رشته های انسانی و یا ریاضی هستید، بله بهتر است که از این سهمیه استفاده نمایید چرا که تاثیر بسیار خوبی می تواند در انتخاب رشته شما داشته باشد.

اما اگر رشته شما تجربی است و دانش آموزی با سطح متوسط هستید، این سهمیه شانس شما را برای انتخاب رشته های بهتر کاهش خواهد داد و نیز شما را نسبت به سهمیه مناطق عقب می اندارد. اگر دانش آموز تلاشگر و سطح بالایی هستید، بهتر است شانس خود را انتخاب کرده و از این سهمیه استفاده نمایید. برای دریافت راهنما انتخاب رشته با سهمیه ایثارگری می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

برای اطلاع از نحوه معافیت از طرح پزشکی فرزندان ایثارگران کلیک کنید.

 

شرط اعمال سهمیه 25 درصد ایثارگران

در بخش های قبلی مقاله در رابطه با سهمیه 25 درصد ایثارگران و نیز تاثیر آن در انتخاب رشته کنکور سراسری صحبت کردیم ولی لازم است بدانید که صرف داشتن این سهمیه در انتخاب رشته کنکور سراسری کافی نمی باشد و می بایست که این سهمیه 25 درصدی در انتخاب رشته شما در کنکور سراسری اعمال گردد و آن تحت داشتن یک شرط است. شرط اعمال سهمیه 25 درصد ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری، به دست آوردن 70 درصد از نمره تراز آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد می باشد.

به این مطلب در بخش قبلی نیز اشاره شد ولی به تفضیل در این بخش به تشریح آن می پردازیم. به دست آوردن حداقل 70 درصد از تراز آخرین فرد پذیرفته شده در کنکور به این معناست که داوطلبان می بایست 70 درصد را کسب کنند در غیر این صورت سازمان سنجش نتایج آن ها را بررسی نکرده و این سهمیه برای آنان اعمال نخواهد شد. پس از اینکه داوطلب سهمیه 25 درصد ایثارگران را به حد نصاب علمی 70 درصد رساند، سازمان سنجش شرایط او را برای کد رشته محل مورد نظر، بررسی می کند و او را برای انتخاب آن کد رشته محل مجاز می داند.

به این مثال توجه کنید. اگر ظرفیت پذیرش رشته داروسازی دانشگاه تهران 30 نفر باشد، در این شرایط 7 جایگاه از کل این 30 جایگاه متعلق به داوطلبانی خواهد بود که سهمیه 25 درصدی دارند. اگر داوطلبی بتواند 70 درصد حد نصاب را کسب کند، در این صورت دانشجوی دانشگاه تهران خواهد بود. حال منظور از 70 درصد چیست؟ به عنوان مثال اگر نمره تراز آخرین نفری که با سهمیه آزاد در رشته داروسازی قبول شده 7500 باشد، در این صورت داوطلبی که دارای سهمیه 25 درصدی می باشد، باید حداقل نمره تراز آخرین نفری که با سهمیه آزاد در رشته داروسازی قبول شده است یعنی 5250 را داشته باشد.

 

7500×0.7= 5250

 

راهنما انتخاب رشته با سهمیه ایثارگری

 

پس از کسب تراز 70 درصدی، سازمان سنجش وضعیت داوطلب را در کد رشته محل مورد نظر بررسی می کند. در این مرحله مجددا داوطلب دارای سهمیه 25 درصدی با دیگر داوطلبان سهمیه 25 درصدی که حد نصاب علمی را کسب کرده اند، رقابت خواهد کرد. اگر داوطلب بتواند نمره تراز بالاتری را نسبت به سایر داوطلبان سهمیه 25 درصد کسب کند، در رشته داروسازی قبول خواهد شد. در مقابل، اگر نمره تراز داوطلب کمتر از سایر داوطلبان سهمیه 25 درصدی بشود، در بررسی سازمان سنجش در رشته داروسازی مجاز می شود اما در رشته داروسازی قبول نمی شود.

نمره تراز آخرین داوطلب قبول شده در رشته داروسازی داوطلبان دارای سهمیه 25 درصد ایثارگری که حد نصاب علمی را کسب کرده اند
داوطلب a داوطلب b
7500 5100 5500
توضیحات مجاز می شود اما قبول نمی شود مجاز و قبول می شود

 

 

 

 

 

نکته: هر دو داوطلب a و  bحد نصاب علمی را برای قبولی در رشته داروسازی کسب کرده اند. با این حال، هر دو این داوطلبان نیز باید با یکدیگر رقابت کنند و آن کسی که نمره تراز بالاتری را بدست آورد، در این رقابت پیروز خواهد شد. هرچند نمره تراز دو داوطلب a و b تفاوت چندانی ندارند اما داوطلب b چون نمره تراز بالاتری را کسب کرده است، در رشته داروسازی دانشگاه تهران قبول می شود.

نکته: لازم به ذکر است که اگر داوطلب سهمیه 25 درصد ایثارگران نتواند به حدنصاب علمی 70 درصدی دست یابد، باز هم شانسی برای قبولی خواهد داشت. در این حالت، سازمان سنجش کشور داوطلب را به عنوان داوطلب با سهمیه آزاد در نظر خواهد گرفت و انتخاب های او را در سهمیه آزاد بررسی خواهد کرد. چنانچه با اشکال و یا سوالی مواجه شدید، می توانید برای دریافت راهنما انتخاب رشته با سهمیه ایثارگری با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. 

 

برای اطلاع از رتبه قبولی پزشکی سهمیه ایثارگران کلیک کنید.

 

نکات مهم انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25%

 • توجه داشته باشید که سهمیه بسیاری از داوطلبان در زمان اعلام نتایج اولیه سازمان سنجش بدون تاثیر خواهد بود و در رتبه داوطلب اعمال نخواهد شد. در این صورت داوطلب باید با مراجعه به سازمان سنجش مشکل عدم تاثیر سهمیه خود را برطرف نماید و با راهنمایی های یک مشاور بر اساس رتبه در سهمیه ایثارگری انتخاب رشته خود را تکمیل نمایید. سپس در زمان بررسی انتخاب ها و الویت بندی ها در زمان انتخاب رشته، سهمیه شما تاثیر داده خواهد شد.
 • نکته بسیار مهم در رابطه با استفاده از سهمیه های ایثارگری این است که اگر دانش آموزی یک مرتبه از سهمیه ایثارگران خود استفاده کرده باشد و در دانشگاه پذیرفته شود ولی بعدا انصراف دهد و شرکت نکند، برای کنکور سراسری سال آینده سهمیه خود را از دست می دهد و باید با سهمیه منطقه خود برای انتخاب رشته اقدام نماید.
 • با کسب میانگین 30 درصد، در تمامی دروس کنکور سراسری می توانید یک رتبه خوب کسب کنید و در انتخاب رشته ایثارگران 5 و 25% خود با خیال راحت اقدام به تکمیل انتخاب رشته خود نمایید.
 • در دانشگاه های شهریه پرداز مثل دانشگاه های پردیس خودگردان (بین المللی) و دانشگاه آزاد نیمی از شهریه و یا تمامی آن بر عهده بنیاد شهید خواهد بود.
 • داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران در صورت قبولی در دانشگاه های شهرستان می توانند برای انتقالی به شهر خود اقدام نمایند.
 • متقاضیان سهمیه ایثارگری در صورتی که با سهمیه ایثارگران خود اقدام به انتخاب رشته نمایند و در هیچ رشته ای پذیرفته نشوند و نتیجه انتخاب رشته آن ها مردود باشد، سهمیه آن ها همچنان پا برجا خواهد بود و می توانند سال آینده نیز مجددا از آن استفاده نمایند.

متقاضیان گرامی می توانند برای دریافت راهنما انتخاب رشته با سهمیه ایثارگری با کارشناسان و مشاوران ما در ایران تحصیل تماس گرفته و تمامی سوالات خود را در این زمینه بر طرف کنند.

 

تعداد شرکت کنندگان سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری

بسیاری از دانش آموزان تصور می کنند که وجود این سهمیه ها موجب شده است تا قبولی دانشگاه برای داوطلبان آزاد سخت تر شود، در صورتی که این تصور اشتباه می باشد. داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران با دانش آموزان در رده های هم تراز خودشان به رقابت می پردازند نه با داوطلبان سهمیه آزاد. برای درک بهتر این موضوع در قسمت زیرین این بخش تعداد داوطلبان شرکت کننده در هر گروه آزمایشی را ارائه کرده ایم. با مطالعه این جدول متوجه می شوید که به نسبت داوطلبان آزاد تعداد زیادی را داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران تشکیل نمی دهند.

رشته مورد نظر در کنکور سراسری تعداد داوطلبان شرکت کننده دارای سهمیه ایثارگری
رشته تجربی 19672 نفر
رشته ریاضی 2272 نفر
رشته انسانی 4925 نفر
رشته هنر 1451 نفر
رشته زبان 1931 نفر

آیا سهمیه ایثارگران بر شهریه دانشگاه های غیر روزانه تاثیر دارد؟

داوطلبین کنکور سراسری که از سهمیه ایثارگران برخوردارند، نه تنها در نتایج کنکور و قبولی آن ها در دانشگاه می توانند استفاده کنند و موثر خواهد بود، بلکه داوطلبان پس از ورود به دانشگاه نیز می توانند از مزایای سهمیه ایثارگران خود بهره مند شوند. از جمله این مزایا می توان به تخفیف در شهریه دانشگاه های شهریه پرداز مانند دانشگاه های نوبت دوم، پردیس خودگران، پیام نور و دانشگاه های غیرانتفاعی اشاره کرد.

تخفیفی که برای دارندگان سهمیه ایثارگری جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه در نظر گرفته شده است، کاهش 30 درصد از شهریه پرداختی آن ها می باشد. علاه بر آن داوطلبانی که از سهمیه ایثارگری خانواده شهدا و مفقودالاثران، جانبازان 25 درصد به بالا و آزادگان استفاده می کنند، از تخفیف 100 درصدی این دانشگاه ها بهره مند خواهند شد و در واقع می توانند به طور رایگان در رشته محل های این دانشگاه ها تحصیل کنند.

در صورتی که دارای یکی از سهمیه های کنکور سراسری هستید ولی در هنگام ثبت نام در کنکور نسبت به استفاده از این سهمیه ها اقدام نکرده اید، می توانید با ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، سهمیه خود را پیگیری نمایید. همچنین در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری امکان ویرایش اطلاعات برای شما فراهم خواهد شد.

مشاوره انتخاب رشته ایثارگران

اخبار مرتبط با سهمیه ایثارگران

 • زهرا مظفر، مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور شاهد و ایثارگران، گفت: سهمیه ایثارگران بر اساس قانون جامعه ایثارگران در آزمون استخدامی تمامی دستگاه‌ها حداقل از ۲۵ درصد برای خانواده‌های جانبازان، شهدا، آزادگان و فرزندان و وابستگان آن ها شروع می شود. رزمندگانی که به صورت داوطلبانه بالای شش ماه در جبهه حضور داشته اند نیز ۵ درصد سهمیه ایثارگری برایشان در نظر گرفته ایم. به گفته وی چون ۲۵ درصد میزان حداقلی است، پس دستگاه ها می‌توانند تا بالاترین میزان ممکن تاثیر را در نظر بگیرند.
 • پس از اعلام نتایج اولیه، دفترچه راهنمای انتخاب رشته از ۳۱ خرداد ماه در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر می‌شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از اول تا چهارم تیرماه می‌توانند با مراجعه به سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه راهنما اقدام به انتخاب رشته کنند. ضمناً نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ نیمه اول شهریورماه اعلام می‌شود تا پذیرفته‌شدگان از اول مهرماه بتوانند در کلاس‌های دانشگاه محل پذیرش حضور یابند.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله به بررسی انتخاب رشته ایثارگران  و نیز ارائه راهنما انتخاب رشته با سهمیه ایثارگری پرداختیم. داشتن اطلاعات کافی در رابطه با این سهمیه ها نه تنها برای افراد مشمول بلکه برای افرادی که دارای سهمیه آزاد می باشند نیز ضروری است. با مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که چه زمانی استفاده از این سهمیه ها به نفع شما و چه زمانی به ضرر شما خواهد بود. همچنین داوطلبان دارای سهمیه آزاد متوجه خواهند شد که چرا وجود این سهمیه ها شرایط قبولی آن ها را در کنکور سراسری و پذیرش دانشگاه دشوار نخواهد کرد و این افراد اتها با افراد هم تراز خود که همگی دارای سهمیه ایثارگران می باشند رقابت می کنند.

این مقاله، اطلاعاتی جامع و کامل در رابطه با سهمیه ایثار گران به شما خواهد داد. چنانچه پس از مطالعه مقاله با اشکال و یا ابهامی رو به رو شدید، با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس بگیرید و یا برای ما کامنت بگذارید. کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ گوی سوالات و اشکالات شما خواهند بود.  

 

برای دانلود پی دی اف مقاله بر روی لینک کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

حد نصاب علمی برای تاثیر سهمیه 25 درصد ایثارگران بر روی انتخاب رشته کنکور چیست؟

شرط اعمال سهمیه 25 درصد ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری، کسب 70 درصد از نمره تراز آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد می باشد.

چه کسانی مشمول سهمیه 25 درصد ایثارگران در انتخاب رشته کنکور می باشند؟

همانطور که در مقاله فوق گفته شد، سهمیه 25 درصدی ایثارگران به همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان تعلق می گیرد.

آیا امکان استفاده چندین باره از سهمیه ایثارگران برای شرکت در کنکور سراسری وجود دارد؟

خیر؛ مطابق مصوبات جدید، در صورتی که فرد یک بار با استفاده از سهمیه ایثارگری پذیرش گرفته باشد، امکان استفاده مجدد از این سهمیه برای او وجود نخواهد داشت.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  زیبا
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

  سلام
  با رتبه ۱۲۰۰ سهمیه ۵ درصد مهندسی پزشکی بهشتی یا امیرکبیر ممکنه قبول شم؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

   سلام وقت بخیر سهمیه شما در رتبه نهایی شما تاثیر گذاشته است جهت کسب اطلاع از قبولی در رشته مهندسی پزشکی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 2. Avatar photo
  آیلین
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام با رتبه نهایی 9516سهمیه 5 درصد و رتبه زیرگروه یک 8700 و تراز 6756 پرستاری روزانه و آزاد شهر های تبریز و ارومیه و زنجان و اردبیل احتمال قبولی چقدره؟؟
  خواهشا جواب بدید شانس قبولی هست یا نه؟
  شهر های کوچک تر چطور؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقتتون بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 3. Avatar photo
  محمدجواد
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام و عرض ادب. با ۷۵۰۰ زیرگروه یک ۵درصد شانسی برای اتاق عمل پرستاری هوشبری آزاد دارم،؟؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸

   سلام وقتتون بخیر
   احتمالش هست
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید .

 4. Avatar photo
  حسین
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۱

  سلام. هوشبری با سهمیه ۵ درصد به چه رتبه ای نیاز داره؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

   سلام روزبخیر
   دوست عزیز حدودا باید رتبه زیر 8000 منطقه رو بیارید.

 5. Avatar photo
  حسین
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

  سلام. برای هوشبری شهرستان ها با سهمیه ۵ درصد به چه رتبه ای نیاز هست

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام روزبخیر
   حدودا رتبه ای در حدود 8-9 هزار منطقه میخواد.

 6. Avatar photo
  سبحان
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

  سلام با رتبه ۵۷۱ سهمیه۵درصد امکان قبولی روزانه یا پردیس دندون هست؟؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام وقتتون بخیر
   امکانش هست
   جهت برسی دقیق تر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید .

  • Avatar photo
   abbasian
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت بخیر ، باتوجه به رتبه اتون شانس قبولی شما در رشته مد نظر بالا است . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 7. Avatar photo
  آرین
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  با رتبه ۱۸۱۸سهمیه پنج درصد و تراز ۸۵۰۰ چقدر برای داروسازی پردیس و آزاد شانس دارم؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر شما برای
   داروسازی پردیس و آزاد های شهر های کم متقاضی تر شانس خوبی دارید

 8. Avatar photo
  حسین
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام. با تراز ۶۳۰۰ و سهمیه ۵ درصدی در رشته تجربی امکان پیراپزشکی دانشگاه آزاد شهرستان ها وجود داره؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی شانس قبولی شما متوسطه.

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 9. Avatar photo
  سیروس
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام. با رتبه ۲۱۰۰ سهمیه ۵ درصد شانس قبولی پزشی تعهدی زنجان دارم؟ ۱.۵ برابرشو و یا اینکه داروسازی پردیس مازندران و قزوین اینا؟ ممنون از جوابتون

  • Avatar photo
   hedayati
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸

   سلام وقت بخیر
   نیاز به بررسی بیشتر هست اما شانسش رو دارید

 10. Avatar photo
  عاطفه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۵

  ببخشید با رتبه 5427 در سهمیه 25 درصدی و ماکزیمم نمره کل 4982 امکان قبولی پرستاری پردیس یا آزاد رو دارم

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام وقت بخیر شانس قبولی شما توسط است کارنامه شما باید دقیق تر بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 11. Avatar photo
  رها
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲

  سلام با رتبه 5800 سهمیه ایثارگران 25 درصد و تراز 4900 امکان قبولی پرستاری پردیس و آزاد و یا اتاق عمل آزاد رو دارم؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

   سلام وقت بخیر
   شانس شما ضعیف است

 12. Avatar photo
  Negar
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۸

  سلام ببخشین با رتبه 6000سهمیه 5 درصد با تراز7300احتمال قبولی رشته پرتوشناسی یا پرستاری را دارم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام روزتان بخیر رتبه 8000 به بالا برای شهرستان های دور
   شانس دارید

   • Avatar photo
    نگار
    ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

    ببخشید الان 8000 به بالایی ک گفتین چه ربطی به رتبه من داشت من ک 6000 شدم و اکثر شهر را زدم میخام بدونم شانسم تو رادیولوژی زیاده یا کمه حتی پردیسم زدم

    • Avatar photo
     haghipor
     ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

     سلام وقت بخیر
     شانس قبولی شما در رشته رادیولوژی پایین میباشد

  • Avatar photo
   نگار
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹

   ببخشید الان 8000 به بالایی ک گفتین چه ربطی به رتبه من داشت من ک 6000 شدم و اکثر شهر را زدم میخام بدونم شانسم تو رادیولوژی زیاده یا کمه حتی پردیسم زدم

   • Avatar photo
    haghipor
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

    سلام وقت بخیر
    شانس قبولی شما در رشته رادیولوژی پایین میباشد

 13. Avatar photo
  علی
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

  سلام ببخشین با ۱۹۰۰ رتبه کل سهميه نهایی ایثارگر ۲۵ درصدی و ۳۰۰۰ رتبه در زیر گروه ۲ امکان قبولی در داروسازی پردیس‌ها هست؟و یا با رتبه ۳۷۰۰ زیر گروه ۱ شانس قبولی در فیزیوتراپی پردیس های کل کشور امکان قبولی دارم؟تراز کل ۶۳۰۰ و در زیر گروه ها ۵۵۰۰

  • Avatar photo
   javadi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵

   سلام روزبخیر
   شما شانستون برای قبولی متوسطه.

  • Avatar photo
   محمد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲

   داداش شانست خیلی پایینه برا دارو

 14. Avatar photo
  علی
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸

  سلام لطفا جواب بدین با ایثارگران ۲۵ درصد و ۳۰۰۰ رتبه در زیر گروه 2 امکان قبولی در داروسازی پردیس‌ های کل کشور را دارم؟ یا با رتبه ۳۷۰۰ در زیر گروه ۱ شانس قبولی در فیزیوتراپی پردیس های کل کشور امکان قبولی دارم؟ و تراز در انتخاب رشته مهم هست یا رتبه زیر گروه؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

   سلام روزتان بخیر رتبه قبولی پزشکی 9000به بالا در شهرستان های دور است

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

   سلام وقت بخیر سهمیه شما روی رتبه نهایی شما تاثیر داشته است بله هم تراز هم رتبه تاثیر گذار هستند.

 15. Avatar photo
  ساجد
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

  سلام .با رتبه کل نهایی ۹۰۰۰ سهمیه ۵ درصد احتمال قبولی در رشته پرستاری چقدر هست؟
  زیرگروه یک ۱۳۲۵۰
  تراز ۶۰۷۲

  • Avatar photo
   maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام وقت بخیر
   شانس پذیرش پایینی دارید اخرین تراز قبولی برای رشته پرستاری ازاد 6900 است.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر بامشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 16. Avatar photo
  ساجد
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹

  سلام .با رتبه کل نهایی ۹۰۰۰ سهمیه ۵ درصد احتمال قبولی در رشته پرستاری چقدره
  زیرگروه یک ۱۳۲۵۰
  تراز ۶۰۷۲

  • Avatar photo
   javadi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

   سلام وقت بخیر
   شما شانستون برای فبولی متوسط هست.

 17. Avatar photo
  ساجد
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۸

  سلام .با رتبه کل نهایی ۹۰۰۰ سهمیه ۵ درصد احتمال قبولی در رشته پرستاری چقدره
  زیرگروه یک ۱۳۲۵۰

  • Avatar photo
   hedayati
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام وقت بخیر شانس شما در ایثارگران متوسط است.

  • Avatar photo
   bahraii
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۸

   سلام وقت شما بخیر کارنامه شما باید دقیق تر بررسی شود برای طلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید

 18. Avatar photo
  sara
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۱

  سلام وقت بخیر
  با رتبه 1270 سهمیه 5 درصد و 1660 زیر گروه 1 چند درصد احتمالش هست که حقوق دانشگاه بین الملل امام خمینی قزوین قبول شم؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

   سلام وقت بخیر
   شانس پذیرش شما متوسط رو به پایین هست.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 19. Avatar photo
  علی
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام ببخشین با رتبه 1900 در سهمیه نهایی و 3000 رتبه در زیر گروه 2 امکان قبولی در داروسازی پردیس‌ها یا ازاد آیت الله آملی را دارم؟ یا با رتبه ۳۷۰۰ زیر گروه ۱ شانس قبولی در فیزیوتراپی پردیس های کل کشور امکان قبولی دارم؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت بخیر کارنامه شما باید دقیق تر بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید

 20. Avatar photo
  Ali
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

  سلام ببخشید با رتبه ۱۹۰۰ در سهمیه نهایی با ایثارگری25درصد و ۳۰۰۰ رتبه در زیر گره ۲ امکان قبولی داروسازی در پردیس ها یا ازاد آیت الله آملی را دارم؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام بله امکانش هست

 21. Avatar photo
  Esi
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام خسته نباشید
  با تراز ۹۱۴۹
  رتبه ۱۰۴۲ سهمیه ۵ درصد
  شانسی برای پزشکی و دندون و دارو سازی روزانه دارم ؟
  رتبه زیر گروه یک ۹۷۱

  • Avatar photo
   javadi
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام روزبخیر
   دوست عزیز شانستون متوسطه.

 22. Avatar photo
  رضا
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام
  اگر شخصی به مصاحبه فرهنگیان دعوت بشه یعنی کد رشته های ما قبل فرهنگیان رو قبول نشده؟
  آیا امیدی به قبول شدن در رشته های ما قبل فرهنگیان هست؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

   سلام وقت بخیر کارنامه سبز شما باید بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ایرانتحصیل تماس بگیرید

 23. Avatar photo
  علی
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام بارتبه ی۱۴۶۷ سهمیه۵٪ درزیر گروه یک و رتبه۱۹۱۵ زیر گروه دو ورتبه ی ۷۰۱۲ سهمیه منطقه دو احتمال قبولی پزشکی ودندان پزشکی و داروسازی شهریه پرداز لرستان چقدر هست؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز شانستون متوسط رو به بالاست.

 24. Avatar photo
  صحرا امیری
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷

  سلام با رتبه کل ۱۰۰۰۰سهمیه ۵ درصد ایثارگری و تراز ۶۶۳۶ امکان قبولی در پرستاری مامایی و ازمایشگاه و اتاق عمل و بهداشت عمومی دولتی وجود دارد؟؟

  ممنون میشم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   bahraii
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۵

   سلام وقت بخیر کارنامهشما باید دقیق تر بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید

 25. Avatar photo
  مهدی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۴

  ایا با 2400 سهمیه 5درصد امکان قبولی دارو پردیس یا ازاد هرجایی وجود داره

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام وقت به خیر
   اعمال سهمیه بر تراز شما انجام می شود.

 26. Avatar photo
  sara
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام وقت بخیر
  من با رتبه 1270 سهمیه 5 درصد و رتبه 1660 زیر گروه 1 انسانی چند درصد امکانش هست رشته حقوق دانشگاه بین الملل قزوین قبول شم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام روزتون بخیر شما لطفا رتبه های قبولی سالهای گذشته را چک کنید

 27. Avatar photo
  علی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

  سلام با تراز ۵۵۳۲ منطقه دو
  سهمیه ۵درصد
  امکان قبولی درپزشکی دانشگاه خوی
  ک تازه تاسیس شده هست؟!

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام روزتون بخیر رتبه های قبولی پزشکی از 9000به بالا است

 28. Avatar photo
  علی
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

  ببخشید با رتبه ۱۶۰۰ زیرگروه دو سهمیه پنج درصد امکان قبولی تو داروسازی (ازاد ، پردیس ، خودگران ، خلاصه هرچی) چقدره برام

  • Avatar photo
   hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخیر
   در انتخاب رشته ایثارگران شانس شما متوسط رو به بالا می باشد.

 29. Avatar photo
  دلارا
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم
  با رتبه در سهمیه نهایی ۲۰۰۵۲ سهمیه ۵درصدی
  امکان قبولی تو پزشکی
  اونم تودانشگاه خوی چقدره؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام روزبخیر شما لطفا رتبه های قبولی سالهای گذشته را چک کنید

 30. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

  سلام با رتبه 745سهمیه 25درصد شانس قبولی در چه رشته های رو دارم؟؟؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

   سلام وقت بخیر چه رشته ای هستید؟با سهمیه 25 درصد باید بررسی شود که ایا 90 درصد نمره اخرین فرد قبولی را می اورید یا خیر که شانس پذیرش شما در رشته های دلخواهتان بررسی شود جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 31. Avatar photo
  مریم
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

  سلام با رتبه ۳۴۸۰سهمیه ۵ درصدی میشه داروسازی آزاد یا پردیس قبول شد؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقت بخیر
   شانس شما ضعیف است

تماس با مشاور