تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور

نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401

نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

هر ساله داوطلبان زیادی از سهمیه استعداد درخشان خود برای ادامه تحصیل به صورت دوره بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد استفاده میکنند، همچنین بعضی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد میکنند. نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور اغلب پیش از شروع سال تحصیلی به متقاضیان اعلام میشود. در این مطلب نحوه دریافت و مشاهده نتایج و زمان اعلام نتایج ارشد فراگیر آزاد به صورت کامل توضیح داده خواهد شد. 

در صورت وجود هر گونه سوال در خصوص زمان و چگونگی اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور، می توانید از طریق شماره های مندرج، با مشاوران و کارشناسان آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

اعلام نتایج ارشد بدون کنکور 

 

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور

در صورت برگزاری ارشد بدون کنکور، ثبت نام آن پس از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آغاز میشود و نتایج آن نیز پس از بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل مشاهده خواهد بود. تا امروز اطلاعیه دقیقی مبنی بر زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور منتشر نشده است اما با توجه به سال های قبل، پیشبینی میشود که اسامی پذیرفته شدگان ارشد بدون کنکور 1401 تا پیش از ترم بهمن اعلام شود. 

 

 

*شایان ذکر است که سامانه اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد از دانشگاه های دولتی، پیام نور و غیر انتفاعی مجزا می باشد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج ارشد بدون کنکور

داوطلبانی که ثبت نام خود را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد در دانشگاه های دولتی، پیام نور و یا غیر انتفاعی در سایت سنجش انجام داده اند، قادر به مشاهده نتایج خود در همان سامانه خواهند بود. در ادامه مراحل و نحوه مشاهده نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور به صورت مختصر آورده شده است:

 • جستجوی آدرس sanjesh.org در نوار جستجوی مرورگر و ورود به سایت سنجش آموزش کشور.
 • انتخاب گزینه کارشناسی ارشد از منوی سمت راست صفحه.
 • انتخاب لینک مربوط به اعلام نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی.
 • درج اطلاعات و مشاهده نتایج

پس از مشاهده نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور، پذیرفته شدگان میتوانند با مراجعه حضوری و یا غیر حضوری و از طریق سایت دانشگاه پذیرفته شده، مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند.

 

 

 

جهت مشاهده نتایج آزمون ارشد سراسری و اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

زمان اعلام نتایج ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

دانشجویانی که شرایط تحصیل مسقتیم از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد را دارند، برای ثبت نام  لازم است به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و شرایط و قوانین آن را مطالعه و سپس قدام به ثبت نام کنند. برای اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان نمیتوان زمان دقیقی را مشخص کرد اما پیشبینی میشود که نتایج، پیش از شروع نیمسال اول تحصیلی منتشر شود.

 

 

توجه! به محض اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 1401، این مطلب بروزرسانی خواهد شد.

 

 

شرایط ثبت نام استعداد درخشان ارشد

 همانطور که ذکر شد، داوطلبانی که دارای معدل بالا هستند و خواستار ادامه تحصیل در مقطع ارشد هستند باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و فراخوان منتشر شده را به دقت مطالعه کنند تا از شرایط و ضوابط جذب دانشجوهای استعداد درخشان مطلع شوند، در ادامه بخشی از این شرایط آورده شده است، طبیعی است که برای کسب اطلاعات کامل لازم است اطلاعیه های منتشر شده دانشگاه خود را به صورت کامل مطالعه کنید.

 

 

 • متقاضیان می بایست در پایان نیمسال ششم تحصیلی حداقل سه چهارم واحدهای درسی خود را گذرانده باشند و از نظر معدل کل جزء پانزده درصد برتر از میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود قرار بگیرند.
 • داوطلب می بایست حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شود. (مگر این که دارای شرایط خاص باشد.)
 • دانشجوی استعداد درخشان صرفا می تواند برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی از سهمیه خود استفاده نماید.
 • داوطلبان توجه داشته باشند که استفاده از این سهمیه صرفا برای یک مرتبه امکان پذیر می باشد.
 • پذیرش بدون آزمون دانشجو صرفا در رشته های تحصیلی هم نام و مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی امکان پذیر می باشد.

 

 

 

نحوه مشاهده نتایج ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان در سایت دانشگاه ها به صورت جداگانه و مجزا بارگذاری میشود تا متقضیان با مراجعه به درگاه دانشگاه ثبت نامی خود قادر به مشاهده نتایج باشند، هرچند در برخی مواقع دانشگاه با پذیرفته شدگان تماس گرفته و قبولی آنها را اعلام میکند و طبیعی است که در صورت دریافت پذیرش باید خود را آماده تکمیل مراحل ثبت نام و شروع تحصیل کنید.

مراحل مشاهده نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان به صورت خلاصه عبارت اند از:

 • مراجعه به وب سایت دانشگاهی که روند ثبت نام اولیه را در آن طی کردید.
 • ورود به لینکی تحت عنوان “مشاهده اعلام نتایج کارشناسی ارشد استعداد های درخشان” 
 • درج اطلاعات خواسته شده و مشاهده نتایج

 

 

جهت اطلاع از نحوه  انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد  بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان دانشگاه آزاد

داوطلبانی که ثبت نام خود را برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد در دوره بدون آزمون با شرایط استعداد درخشان انجام داده اند باید منتظر نتایج خود پیش از شروع نیمسال اول تحصیلی باشند. قابل ذکر است که در دو سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا تاخیری در این روند ایجاد شد و نتایح کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه آزاد در تاریخ 3 آبان منتشر شد، در نتیجه تاریخ دقیقی برای اعلام نتایج سال 1401 مشخص نشده است، ولی پیش بینی میشود که در اواخر شهریور ماه و یا اوایل مهر 1401 نتایج در دسترس داوطلبان قرار بگیرد. داوطلبانی که در روند ثبت نام مدارکشان دارای نقص بوده است باید نتایج خود را به صورت مجزا  و در تاریخ دیگری دریافت کنند. برای داوطلبان سال 1400تاریخ اعلام نتایج داوطلبان دارای نقص در مدارک، 16 بهمن ماه بوده است.

 

زمان اعلام نتایج ارشد بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی در سال های گذشته و با توجه به همه گیری ویروس کرونا اقدام به پذیرش دانشجویان در مقطع ارشد به صورت بدون آزمون نمود. شیوه پذیرش این دوره بر اساس معدل کسب شده توسط دانشجو در مقطع کارشناسی و سوابق تحصیلی است. قابل ذکر است که تا امروز تاریخ دقیقی مبنی بر زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی اعلام نشده است، اما بر اساس سال های گذشته قابل پیشبینی است که نتایج 1401 تا اواسط بهمن ماه بر روی سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس azmoon.org قرار بگیرد. شایان ذکر است که مراحل نهایی ثبت نام در سایت و یا محل دانشگاه های پذیرفته شده انجام میشود.

 

*داوطلبانی که در آزمون سراسری موفق نبوده اند و از سوابق تحصیلی درخشانی نیز برخوردار نیستند، میتوانند در آزمون فراگیر دانشگاه آزاد و یا پیام نور شرکت کنند. پیش از این فقط دانشگاه پیام نور اقدام به برگذاری این آزمون میکرد اما طبق اطلاعیه منتشر شده دانشگاه آزاد اسلامی نیز از سال 1401 اقدام به جذب دانشجو از طریق آزمونی مجزا از آزمون سراسری میکند.  ثبت نام و اعلام نتایج ارشد فراگیر آزاد در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org انجام میگیرد.

 

 

جهت اطلاع از رتبه قبولی تکمیل ظرفیت ارشد و انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد  کلیک نمایید.

 

 

 

نحوه اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاع از نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد لازم است مراحل زیر را طی کنید:

*قابل توجه است که این مراحل برای سال 1400 است و به محض اعلام نتایج تصاویر نیز بروز رسانی خواهد شد.

 • ورود به سایت azmoon.net 

 

نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور

نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور

 

 

 • کلیک بر روی لینک اعلام نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد ( ویژه استعداد های درخشان )

 

 • درج اطلاعات شخصی:  1)شماره شناسنامه  2)سال تولد  3)شماره ملی  و وارد کردن کد امنیتی تصویر و مشاهده نتایج

 

 

اعلام نتایج ارشد فراگیر آزاد

 

 

 

نکات مهم و مورد توجه برای داوطلبان شرکت کننده در ثبت نام بدون کنکور ارشد

کلیه داوطلبان و متقاضیانی که در زمان اعلام نتیجه کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد وضعیت قبولی و پذیرششان مشخص شده است باید به نکات مهم اشاره شده در زیر توجه کنند:

 • تمامی دانشجویانی که به وسیله سهمیه استعداد درخشان اقدام به ثبت نام در رشته محل قبولی خود و در دانشگاه مورد نظر را می کنند به هیچ وجه نمی توانند به دانشگاهی دیگر انتقالی بگیرند.
 • بر طبق ضوابط و شرایط درج شده در  دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد هر فرد پذیرفته شده فقط می تواند در دانشگاه مورد قبولی به تحصیل بپردازد و در صورتی که اقدام به ثبت نام نکند قبولی وی منتفی می گردد.
 • داوطلبان باید دقت داشته باشند که بعد از اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، اگر ظرفیت رشته محل ها تکمیل نشده باشد، ظرفیت های خالی در بهمن ماه اعلام می گردد و متقاضیان می توانند در این بازه زمانی دوباره شانس خود را امتحان کنند.
 • در صورتی که داوطلبان در هنگام اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور، جزو پذیرفته شدگان باشند مجاز به ثبت نام و تحصیل در کد رشته انتخابی می باشند.  همان طور که در بالا گفته شد اگر در بازه تعیین شده در دانشگاه حضور پیدا نکنند به عنوان انصراف می باشد. 

اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر آزاد

اخبار پیرامون پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون

 

دانشگاه تهران دانشجوی بدون کنکور در مقطع ارشد می پذیرد

به گزارش خبرنگار مهر، فراخوان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته استعداد درخشان (بدون آزمون) سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ دانشگاه تهران منتشر شد. در اطلاعیه این فراخوان آمده است:

دانشگاه تهران در اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد با استناد به آئین‌نامه‌های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از بین دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۷ که جزو پانزده درصد برتر دانشگاه تهران و یا دانشگاه‌های مشمول این فراخوان باشند، در کلیه رشته‌هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوط دانشجو می‌پذیرد.

پذیرش دانشجو بدون کنکور در پردیس ارس دانشگاه تهران

خبرگزاری آریا-زهرا امام جمعه گفت: ثبت نام و پذیرش دانشجو بدون کنکور در پردیس ارس دانشگاه تهران شروع شد.به گزارش خبرگزاری آریا، رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران از شروع ثبت نام و پذیریش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و مصاحبه تخصصی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای نیمسال اول سال تحصیلی02-1401در این مرکز دانشگاهی خبر داد. زهرا امام جمعه دراین باره گفت: این واحد دانشگاهی در رشته های علوم انسانی، محیط زیست، HSE، علوم اجتماعی، MBA، فنی و مهندسی و علوم پایه در 22 عنوان رشته دکتری تخصصی و 99 عنوان رشته کارشناسی ارشد بر اساس بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و مصاحبه علمی دانشجو می پذیرد.

 

 

خلاصه مطلب

هر ساله افراد زیادی متقضاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند. افراد زیادی با شرکت در آزمون های سراسری شانس خود را برای پذیرش و قبولی در دانشگاه ها امتحان میکنند. عده از دانشجویان نیز در صورت عدم قبولی و یا دلایل دیگر اقدام به ثبت نام به صورت دوره های بدون کنکور میکنند. این افراد، استعداد های درخشان را نیز شامل میشود که به دلیل داشتن امتیاز های تحصیلی نظیر معدل بالا، میتواند به صورت مستقیم و بدون ازمون در مقطع ارشد تحصیل کنند. در این مطلب به نحوه ثبت نام و زمان اعلام  نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های آزاد، سراسری، پیام نور و غیر انتفاعی به صورت کامل پرداخته شده است.

چنانچه سوال و یا ابهامی درخصوص نحوه مشاهده و یا زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور برای شما به وجود آمده است، میتوانید از طریق شماره های درج شده با همکاران ما در آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. همکاران ما همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

 

 

 

برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.7/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نتایج ارشد بدون کنکور 1401 چه زمانی اعلام می شود؟ 

هنوز زمان دقیق اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون ازمون استعدادهای درخشان آزاد هنوز مشخص نشده و نمی توان نظری در این مورد داد.

نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور آزاد از چه طریقی اعلام می شود؟ 

نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور آزاد از طریق سایت سنجش و آموزش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org اعلام می شود.

شرایط پذیرش ارشد استعداد درخشان به چه صورت است؟

قرار گرفتن معدل کل داوطلب در بین 15 درصد برتر ورودی یکی از چند شرایطی است که در مقاله فوق به طور کامل به این شرط و شروط دیگر پرداخته شده است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. امین
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

  با سلام خسته نباشید بنده تیرماه فارغ التحصیل شدم و متاسفانه اهمال کاری شد و از ثبت نام در استعداد های درخشان نیم سال اول دانشگاه ازاد جا موندم رشته کارشناسی ام حقوق هست ، میخواستم بدونم آیا بهمن ماه برای نیم سال دوم ثبت نام استعداد های درخشان امکاانش هست یا نه

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 2. مهران
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

  سلام بنده الان بررسی کردم پذیرفته شدم امیدوارم مجددا رتبه اول بشم و از این سهمیه برای دکتری هم استفاده کنم
  با آرزوی موفقیت برای تمام عزیزان

  • obeidavi obeidavi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام وقت بخیر من و تیم موسسه مشاوره ایران تحصیل به شما دوست عزیز تبریک میگوییم.

 3. Hani
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

  سلام وقت بخیر.نتایج ارشد استعداد کی اعلام میشه.زودتر از همه شروع شد و دیر تر از همه اعلام شد

  • obeidavi obeidavi
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 4. Han
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

  سلام وقت بخیر .من تاریخ فارغ‌التحصیلی رو برای استعداد زدم ۳۰ شهریور اما من تازه گواهی موقت رو گرفتم زده ۱۴ تیر .حالا به نظر شما امکان داره ویرایش رو انجام بدم بعد اعلام نتیجه؟ استرس دارم نکنه قبول نکنن

  • gholizadegan
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام روزتان خیر بله اگر گزینه ویرایش فعال باشد میتوانید ویرایش کنید

 5. رویا
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام، آیا امکان تغییر رشته برای کسانی که ارشد بدون کنکور قبول شدن وجود داره؟

  • obeidavi obeidavi
   ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر برسی شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 6. حشمت
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

  سلام وقتتون بخیر؛ نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور رو از چه سامانه ای می توانیم مشاهده کنیم؟

 7. عباس
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

  سلام، زمان اعلام نتایج ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد چه زمانی می باشد؟

  • irani
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام، زمان اعلام نتایج ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد به طور معمول پیش از مهر ماه می باشد اما هر ساله از سوی سایت سازمان سنجش تاریخ دقیق هم اعلام می شود.

 8. کبری
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام، زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور چه وقتی می باشد.

  • irani
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام، هر ساله زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور از سوی سازمان سنجش اعلام می شود اما بر حسب تجربه این بازه زمانی معمولا از اواسط مرداد تا آخر شهریور می باشد.

 9. امیر
  ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام، برای مشاهده نتایج ارشد بدون کنکور به کجا باید مراجعه کرد؟

  • irani
   ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام، برای مشاهده نتایج ارشد بدون کنکور باید به وبسایت سازمان سنجش مراجعه کنید و بعد از وارد کردن مشخصات نتیج اعلامی رو مشاهده کنید.

ایران تحصیل
تماس با مشاور