تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
نتایج آزمون نظام مهندسی 98

نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

نتایج آزمون نظام مهندسی 98
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 مشخص شد. داوطلبان عزیزی که در آزمون شرکت نموده می توانند در زمان مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی نسبت به دریافت کارنامه اقدام نمایید. با توجه به اینکه این آزمون در دو نوبت از سال برگزار می شود، لذا کلیه داوطلبان می توانند برای مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی در نوبت اول مهرماه اقدام نمایند. جهت اطلاع دقیق از زمان مشاهده کارنامه و همچنین دریافت راهنمایی با کارشناسان خبره ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

دریافت نتایج آزمون به صورت اینترنتی می باشد و داوطلبان می توانند پس از زمان اعلام شده، نسبت به دریافت نتیجه اقدام نمایند. بدیهی است که مشاهده نتایج برای آن دسته از داوطلبانی امکان پذیر است که در زمان آزمون حضور داشته و اطلاعات خود را به درستی در سامانه مذکور وارد نموده باشند. چنانچه اطلاعات خود را به درست وارد می نمایید اما موفق به مشاهده نتیجه نمی شوید، حتماً با ما در ارتباط باشید.

 

 

جهت اطلاع دقیق از زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی در هر دو نوبت و کسب راهنمایی در رابطه با اقدامات لازم پس از دریافت نتایج می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه مشاهده کارنامه در زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

همانطور که ذکر گردید مشاهده کارنامه به صورت اینترنتی و با استفاده از سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی امکان پذیر است.

لذا آن دسته از داوطلبانی که در آزمون نظام مهندسی مهر ماه اقدام به ثبت نام نموده اند می توانند با مراجعه به سایت http://inbr.ir و وارد نمودن اطلاعات خود نتیجه را دریافت و مشاهده نمایید.

برای آشنایی داوطلبان عزیز با نحوه مشاهده نتایج به صورت تصویری آموزش های لازم را در زیر ارائه می کنیم.

پس از ورود به سایت، با تصویری همانند تصویر زیر مواجه خواهید شد. در صورتی که سایت بارگذاری شده برای شما شبیه به تصویر زیر باشد، نشان می دهد که به درستی وارد سایت شده اید. این تصویر در واقع سربرگ سایت یا همان همان هدر آن است.

 

 

برای مشاهده کلید سوالات نظام مهندسی بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

 

نحوه مشاهده کارنامه در زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

 

 

در  قسمت پایین سایت، می توانید بر روی گزینه اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی کلیک کنید. در تصویر زیر، با فلش این گزینه را مشخص نموده ایم.

 

 

مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی

 

تصویر زیر مربوط به صفحه ای است که شما پس از وارد نمودن اطلاعات خود می توانید کارنامه را مشاهده نمایید. جهت دریافت کارنامه، سه راه پیش روی شما قرار داده شده است.

 

 

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

 

راه اول برای مشاهده کارنامه، بر اساس نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد می باشد. در صورتی که به اطلاعات ثبت نامی خود دسترسی ندارید می توانید این گزینه را انتخاب نمایید.

راه دوم برای مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی دریافت کارنامه بر اساس شماره ملی ، شماره شناسنامه و همچنین سال تولد شما خواهد بود. در این روش نیز شما بدون نیاز به دسترسی به اطلاعات ثبت نامی یا آزمون خود می‌توانید کارنامه را مشاهده کنید.

راه سوم جهت دریافت کارنامه آزمون نظام مهندسی مشاهده نتیجه آزمون با استفاده از شماره شناسنامه و همچنین سال تولد است. در واقع در این روش شما با ترکیب اطلاعات مفهومی و همچنین هویتی خود می توانید برنامه مورد نظر را مشاهده کنید.

 

 

جهت اطلاع از بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

 نحوه اعتراض به اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 

با توجه به اینکه تصحیح پاسخ برگ های آزمون هر داوطلب به صورت کاملاً ماشینی انجام می گیرد. لذا امکان اشتباه در آن به صفر و یا نزدیک به صفر می رسد اما گاهی به دلایلی ممکن است داوطلبان احساس کنند آنچه در کارنامه درج شده با مشخصات و یا نحوه عملکرد آنها در آزمون یکسان نیست. به همین دلیل، مایل به ثبت اعتراض خود به صورت الکترونیکی هستند.

جهت ثبت اعتراض، پس از ورود به سامانه مذکور، در فرم مربوطه مشخصات کامل همچون : شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، شماره تلفن، آدرس محل سکونت، رشته آزمون داده شده را در هر قسمت تکمیل نمایید و از طریق پست آن را به آدرس تعیین شده از سوی سازمان نظام مهندسی ارسال کنید.

برای آن دسته از داوطلبان رشته مهندسی معماری گرایش طراحی که پس از مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی، نسبت به کارنامه خود اعتراض دارند و یا درخواست بازنگری دارند، می ‌توانند تا نیمه اول آذرماه درخواست خود را به صورت الکترونیکی با استفاده از ایمیل تعیین شده به نشانی tarahi@inbr.ir درخواست خود را جهت بررسی ارسال نمایند. پس از بررسی سازمان نظام مهندسی مرکزی، نتایج اعتراض داوطلبان به صورت تفکیکی و استان به استان اعلام خواهد شد.

 

 

برای مشاهده سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی شهریور بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

زمان مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی

همانطور که اشاره شد، زمان مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی با توجه به نوبت برگزاری آن، متفاوت است. برای آن دسته از داوطلبانی که در آزمون مهرماه شرکت نموده اند، می توانند در آذرماه نتیجه خود را مشاهده کنند.

همچنین، سایر داوطلبانی که در نوبت دوم در آزمون شرکت می کنند می توانند جهت کسب اطلاعات در مورد تغییرات ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کرونا و دریافت مشاوره ما در این زمینه با ما در ارتباط باشند.

 امکان مشاهده کارنامه تا یک سال پس از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی وجود خواهد داشت. اما نکته مهم این است که در صورتی که شما اقدام به موقع جهت مشاهده نتیجه نکنید، امکان ثبت اعتراض برای شما وجود ندارد.

 همچنین برای اقدام بعدی نیز زمان کافی را نداشته و ممکن است دچار مشکل شوید. در این موارد توصیه می‌کنیم در همان روزهایی ابتدایی اعلام نتایج نسبت به مشاهده کارنامه خود اقدام کنید.

 

 

برای ورود به  inbr.ir – سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 

دستورالعمل اعلام نتایج آزمون های ورود به حرفه مهندسان

  • در رابطه با ورود به حرفه مهندسان کاردان های فنی و معماران تجربی، داوطلبان در صورتی می‌توانند برای سایر مراحل اقدام نمایند که سنوات سابقه کار آنها پایان 6 شهریور برای رشته معماری و 3 و 4 مهرماه برای سایر آزمون های تستی، تکمیل شده و مورد تأیید قرار گیرد. بنابراین این دسته از داوطلبان در صورتی که شرایط لازم را نداشته باشند قبولی آنان کان لم یکن تلقی می شود.
  • کارنامه قرار داده شده در سایت، فاقد ارزش قانونی بوده و قابل استناد نیست. کارنامه تنها برای معرفی قبول شدگان برای اداره کل راه و شهرسازی بوده و بر همین اساس به سازمان نظام مهندسی ساختمان ارسال می شود.
  • با توجه به برنامه ریزی های انجام شده ، در صورتی که اعتراض شما پس از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی دیگر ترتیب اثر نخواهد داد و دیگر امکان را نخواهید داشت. 
  • امتیاز سؤال هایی که به تشخیص کمیته های تخصصی نامفهوم و مبهم باشد، در کارنامه همه داوطلبان با توجه به تأثیر مثبت لحاظ شده است، در رابطه با رسیدگی مجدد در دفترچه دیگری اقدام دیگری متصور نخواهد بود.

 

 

برای مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی مکانیک بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

اقدامات لازم پس از زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 

کلیه فارغ التحصیلان رشته مهندسی برای اخذ پروانه لازم است در آزمون نظام مهندسی جهت کسب پروانه را داشته باشد، از تاریخ اول دی ماه 99 می می توانند به صورت الکترونیک و در سامانه تعیین شده اقدام نمایند. دقت داشته باشید تنها در زمان تعیین شده می توانید نسبت به دریافت پروانه اقدام کنید.

جهت تحویل مدارک در شهرستان ها نیز با اطلاع از مدارک لازم و انجام سایر اقدامات برای اخذ پروانه اشتغال به کار می توانید اقدامات لازم را به انجام برسانید . آدرس سایت و محل بررسی مدارک مربوط به ثبت نام و نتایج داوطلبان در سامانه لازم و ضروری است.

 

 

برای مشاهده نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی عمران بر روی لینک کنید.

 

 

نحوه بررسی اعتراضات به نتایج آزمون نظام مهندسی

 تلاش وزارت راه و شهرسازی در برگزاری آزمون این است که بتوانند افراد حقیقی و حقوقی و کاربلد را استخدام و پروانه وکالت به آنها بدهد.

به همین دلیل امکان اشتباه در رابطه با تاثیر منطقه های آزمون به ندرت ممکن است اتفاق بیفتد. اما به هر حال جهت شفاف سازی و احترام به حقوق داوطلبان  اقدامات لازم مربوط به بررسی اعتراضات داوطلبان، بخشی از روند کار است.

در صورتی که سؤالات منابع آزمون مشکلی داشته باشد و یا ایرادات اعتراضات ارسال شود، این موارد به هیئت مربوط به تجدیدنظر ارسال گردیده و در صورت تأیید دستورالعمل های لازم برای بررسی این مورد ارائه می شود و نتیجه آن را به داوطلبان نیز اعلام می گردد.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی و نحوه مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی ارائه نماییم.

در صورتی که سوالی در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی با توجه به جایه جایی های صورت گرفته به دلیل ویروس کرونا دارید، می توانید با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.

 

 

جهت اطلاع از آخرین تغییرات زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی در رابطه با ویروس کرونا و ثبت اعتراض اعلام نتایج ، با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 

 

کانال نتایج آزمون نظام مهندسی 98

2.3/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توانم از زمان دقیق اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی مهر ماه اطلاع یابیم؟

زمان مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی امسال در آذر ماه بوده است. در صورتی که طبق روال هر ساله این آزمون در شهریورماه برگزار می گردید.

چه مدت پس از زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی می توانیم کارنامه را در سایت مشاهده نماییم؟

از زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی به مدت یکسال، امکان مشاهده نتیجه بر روی سایت وجود خواهد داشت.

آیا امکان مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی بدون اطلاعات داوطلبی وجود دارد؟

بله. برای دریافت نتیجه سه راه قرار داده شده است که دو راه آن با استفاده از اطلاعات هویتی امکان مشاهده نتیجه را به شما می دهد.

آیا زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی ممکن است تغییر کند؟

بله. در صورتی که وزرات بهداشت و درمان پزشکی، اجازه برگزاری آزمون را به داوطلبان ندهد، با توجه به تغییر زمان برگزاری آزمون می توانند تغییر یابد.

 

نظرات

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور