ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نتایج آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳

نتایج آزمون نظام مهندسی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳ مشخص شد. داوطلبان عزیزی که در آزمون شرکت نموده اند می توانند در زمان مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی نسبت به دریافت کارنامه اقدام نمایید. با توجه به اینکه این آزمون در دو نوبت از سال برگزار می شود، لذا کلیه داوطلبان می توانند برای مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی در نوبت اول، شهریور ماه و برای نوبت دوم در دی ماه اقدام نمایند. در حال حاضر سازمان نظام مهندسی کشور برای نوبت دی ماه ۱۴۰۳ در 7 رشته مختلف از داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کرده است.  این داوطلبان هم اکنون در 8 و 9 دی ماه ۱۴۰۳ در آزمون شرکت خواهند کرد و نتیجه آزمون آن ها در 15 دی ماه منتشر خواهد شد.

دریافت نتایج آزمون به صورت اینترنتی است و داوطلبان می توانند پس از زمان اعلام شده، نسبت به دریافت نتیجه اقدام نمایند. بدیهی است که مشاهده نتایج برای آن دسته از داوطلبانی امکان پذیر است که در زمان آزمون حضور داشته و اطلاعات خود را به درستی در سامانه مذکور وارد نموده باشند. چنانچه اطلاعات خود را به درست وارد کرده باشید، ولی موفق نشدید نتیجه آزمون را مشاهده کنید، حتماً با شماره تلفن 9099075307 در ارتباط باشید.

نحوه مشاهده کارنامه در زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

همانطور که ذکر گردید مشاهده کارنامه به صورت اینترنتی و با استفاده از سایت ثبت نام آزمون نظام مهندسی امکان پذیر است.

لذا آن دسته از داوطلبانی که در آزمون نظام مهندسی آبان ماه ثبت نام کرده اند می توانند با مراجعه به سایت http://inbr.ir و با وارد نمودن اطلاعات خود نتیجه آزمون طراحی نظام مهندسی ۱۴۰۳ را دریافت و مشاهده نمایید.

برای آشنایی داوطلبان عزیز با نحوه مشاهده نتایج آن را به صورت تصویری برای شما آموزش می دهیم.

☑️ پس از ورود به سایت، با تصویری همانند تصویر زیر مواجه خواهید شد. در صورتی که سایت بارگذاری شده برای شما شبیه به تصویر زیر باشد، در واقع به درستی وارد سایت شده اید. این تصویر در واقع سربرگ سایت یا همان هدر سایت نظام مهندسی کشور است.

برای مشاهده کلید سوالات نظام مهندسی بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه مشاهده کارنامه در زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

☑️ در  قسمت پایین سایت، می توانید بر روی گزینه اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی کلیک کنید. در تصویر زیر، با فلش این گزینه را مشخص نموده ایم.

مشاهده کارنامه در زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

☑️ تصویر زیر مربوط به صفحه ای است که شما پس از وارد نمودن اطلاعات خود می توانید کارنامه را مشاهده نمایید. جهت دریافت کارنامه، سه راه مختلف پیش روی شما قرار داده شده است.

راهنمای تصویری نحوه مشاهده کارنامه در زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

🔗 راه اول برای مشاهده کارنامه، بر اساس نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد است. در صورتی که به اطلاعات ثبت نامی خود دسترسی ندارید می توانید این گزینه را انتخاب نمایید.

🔗 راه دوم برای مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی دریافت کارنامه بر اساس شماره ملی، شماره شناسنامه و همچنین سال تولد شما خواهد بود. در این روش نیز شما بدون نیاز به دسترسی به اطلاعات ثبت نامی یا آزمون خود می‌توانید کارنامه را مشاهده کنید.

🔗 راه سوم جهت دریافت کارنامه آزمون نظام مهندسی مشاهده نتیجه آزمون با استفاده از شماره شناسنامه و همچنین سال تولد است. در واقع در این روش شما با ترکیب اطلاعات مفهومی و همچنین هویتی خود می توانید برنامه مورد نظر را مشاهده کنید.

جهت اطلاع از بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی بر روی لینک کلیک کنید.

 نحوه اعتراض به اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 

با توجه به اینکه تصحیح پاسخ برگ های آزمون هر داوطلب به صورت کاملاً ماشینی انجام می گیرد. لذا امکان اشتباه در آن به صفر و یا نزدیک به صفر می رسد، اما گاهی به دلایلی ممکن است داوطلبان احساس کنند آنچه در کارنامه درج شده با مشخصات و یا نحوه عملکرد آن ها در آزمون یکسان نیست. به همین دلیل، مایل به ثبت اعتراض خود به صورت الکترونیکی هستند.

جهت ثبت اعتراض، پس از ورود به سامانه مذکور، در فرم مربوطه مشخصات کامل همچون: شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، شماره تلفن، آدرس محل سکونت، رشته آزمون داده شده را در هر قسمت تکمیل نمایید و از طریق پست آن را به آدرس تعیین شده از سوی سازمان نظام مهندسی ارسال کنید.

برای آن دسته از داوطلبان رشته مهندسی معماری گرایش طراحی که پس از مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی، نسبت به کارنامه خود اعتراض دارند و یا درخواست بازنگری دارند، می ‌توانند درخواست خود را به صورت الکترونیکی با استفاده از ایمیل تعیین شده به نشانی tarahi@inbr.ir ارسال نمایند. پس از بررسی سازمان نظام مهندسی مرکزی، نتایج اعتراض داوطلبان به صورت تفکیکی و استان به استان اعلام خواهد شد.

دقت کنید که باید اعتراضات خود را در زمان مشخص شده اعلام کنید، در غیر این صورت موثر واقع نخواهد شد، بنابراین بسیار لازم است که از تاریخ شروع آن ها اطلاع داشته باشید. در حال حاضر برای آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳ در نوبت دی ماه گزارشی در مورد تاریخ شروع اعتراضات عنوان نشده است. به همین دلیل توصیه می کنیم با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید تا در اولین فرصت اعتراض به نتایج آزمون طراحی نظام مهندسی ۱۴۰۳ اعلام کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل نمایید.

برای مشاوره آزمون نظام مهندسی بر روی لینک کلیک نمایید.

 نحوه اعتراض به اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

برای کسب اطلاع از نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

زمان مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی

همانطور که اشاره شد، زمان مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی با توجه به نوبت برگزاری آن، متفاوت است. آن دسته از داوطلبانی که در آزمون دی ماه شرکت نموده اند می توانند در 15 دی ماه نتیجه خود را مشاهده کنند. برای رشته معماری گرایش طراحی تصحیح کردن جواب سوالات به صورت دستی است .لذا زمان نتایج آزمون طراحی نظام مهندسی ۱۴۰۳ نسبت به رشته های دیگر بیشتر خواهد بود.

داوطلبانی که قصد دارند در نوبت اول سال آینده در آزمون شرکت کنند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تغییرات ایجاد شده با ما در ارتباط باشند.

دقت کنید که امکان مشاهده کارنامه تا یک سال پس از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی وجود دارد، اما نکته مهم این است که در صورتی که شما به موقع نتیجه آزمون را مشاهده نکنید، دیگر امکان ثبت اعتراض برای شما وجود نخواهد داشت. همچنین برای اقدام بعدی زمان کافی را نداشته و ممکن است دچار مشکل شوید. در این موارد توصیه می‌کنیم در همان روزهایی ابتدایی اعلام نتایج، نسبت به مشاهده کارنامه خود اقدام کنید.

برای ورود به inbr.ir – سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی بر روی لینک کلیک نمایید.

دستورالعمل اعلام نتایج آزمون های ورود به حرفه مهندسان

داوطلبانی که قصد دارند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند باید نکاتی را در نظر بگیرند که این نکات به شکل زیر هستند:

☑️ داوطلبان در صورتی می‌توانند به حرفه مهندسان کاردان های فنی و معماران تجربی وارد شوند که سنوات سابقه کار آنها تاپایان روز امتحان تکمیل شده و مورد تأیید قرار گرفته باشد، بنابراین این دسته از داوطلبان در صورتی که شرایط لازم را نداشته باشند قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد.

☑️ کارنامه قرار داده شده در سایت، فاقد ارزش قانونی بوده و قابل استناد نیست. کارنامه تنها برای معرفی قبول شدگان برای اداره کل راه و شهرسازی بوده و بر همین اساس به سازمان نظام مهندسی ساختمان ارسال می شود.

☑️ سؤال هایی که به تشخیص کمیته های تخصصی نامفهوم و مبهم باشند، در کارنامه همه داوطلبان تأثیر مثبت لحاظ می شود، در رابطه با رسیدگی مجدد در دفترچه دیگری اقدامات دیگر صورت نخواهد گرفت.

برای مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی مکانیک بر روی لینک کلیک کنید.

اقدامات لازم پس از مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی 

کلیه فارغ التحصیلان رشته مهندسی برای اخذ پروانه اشتغال به کار باید در آزمون نظام مهندسی قبول شوند. آن ها بعد از قبولی در آزمون باید جهت کسب پروانه در تاریخ مقرر شده به صورت الکترونیک به سامانه تعیین شده مراجعه نمایند. دقت داشته باشید تنها در زمان تعیین شده می توانید نسبت به دریافت پروانه اقدام کنید، در غیر این صورت امتیاز شما سلب شده و دیگر اعتبار قانونی نخواهد داشت. معمولا زمان اخذ پروانه اشتغال به کار برای هر آزمون به مدت ۳ ماه بعد از برگزاری آن است.

شما با اطلاع از مدارک لازم و انجام سایر اقدامات برای اخذ پروانه اشتغال به کار می توانید اقدامات لازم را جهت تحویل مدارک در شهرستان ها  انجام دهید. آدرس سایت و محل بررسی مدارک مربوط به ثبت نام و نتایج داوطلبان در سامانه اعلام می شود.

اقدامات لازم پس از زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی عمران بر روی لینک کنید.

نحوه بررسی اعتراضات به نتایج آزمون نظام مهندسی

تلاش وزارت راه و شهرسازی در برگزاری آزمون این است که بتوانند افراد حقیقی و حقوقی و کاربلد را استخدام و پروانه وکالت به آن ها ارائه دهد.

به همین دلیل امکان اشتباه در رابطه با تاثیر منطقه های آزمون به ندرت ممکن است اتفاق بیفتد، اما به هر حال جهت شفاف سازی و احترام به حقوق داوطلبان  اقدامات لازم مربوط به بررسی اعتراضات داوطلبان، بخشی از روند کار است.

در صورتی که سؤالات منابع آزمون مشکلی داشته باشد یا اعتراضاتی در رابطه با نتایج آزمون طراحی نظام مهندسی ۱۴۰۳ ارسال شود، این موارد را به هیئت تجدیدنظر ارسال می کنند تا در صورت تأیید دستورالعمل های لازم را برای بررسی این موارد ارائه و نتیجه آن را به داوطلبان اعلام کنند.

اخبار مرتبط با آزمون نظام مهندسی

📌 تاریخ صدور کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳ اعلام شد

طبق اطلاعات منتشر شده داوطلبانی که برای نظام مهندسی ۱۴۰۳ نوبت دوم ثبت نام کرده اند می توانند از پنجم تا هفتم دی ماه جهت دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند. آن ها هم چنین در این محدوده زمانی می توانند اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه خود را اصلاح کنند. آزمون نظام مهندسی این دوره از داوطلبان در تاریخ 8 و 9 دی ماه ۱۴۰۳در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

 

📝 خلاصه مطلب

آزمون نظام مهندسی کشور یکی از آزمون های کشوری است که داوطلبان واجد شرایط می توانند جهت دریافت پروانه اشتغال به کار در آن شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند. این آزمون سالانه دو بار برگزار می شود که نوبت دوم آن در 8 و 9 دی ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد. نتایج آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳ در 15 دی ماه اعلام می شود. افرادی که در آزمون شرکت کردند می توانند با مراجعه به سایت inbr.ir نتایج آزمون طراحی نظام مهندسی ۱۴۰۳ را مشاهده کنند. در صورتی که در آزمون قبول شدند، به مدت ۳ ماه فرصت دارند تا مدارک خود را جهت اخذ پروانه اشتغال به کار به شهرستان ارائه دهند.

دقت کنید که زمان اعتراض به نتایج آزمون طراحی نظام مهندسی ۱۴۰۳ و ارائه مدارک جهت دریافت پروانه اشتغال به کار محدود است. لذا شما باید در فرصت تعیین شده اقدامات خود را انجام دهید. اگر در این رابطه به کمک کارشناسان یا مشاورانی نیاز داشته باشید می توانید  با شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل نمایید.

 

جهت دانلود پی دی اف این مقاله روی لینک کلیک کنید.

 

2.6/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه مدت پس از زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی می توانیم کارنامه را در سایت مشاهده نماییم؟

از زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی به مدت یکسال، امکان مشاهده نتیجه آزمون بر روی سایت وجود خواهد داشت.

آیا امکان مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی بدون اطلاعات داوطلبی وجود دارد؟

بله؛ داوطلبان برای دریافت نتیجه خود سه راه مختلف دارند که دو راه آن با استفاده از اطلاعات هویتی است.

مهلت ارائه مدارک جهت اخذ پروانه اشتغال به کار چقدر است؟

در صورتی که شما در آزمون نظام مهندسی کشور قبول شده باشید حدود 3 ماه زمان دارید تا مدارک خود را جهت اخذ پروانه اشتغال به کار ارائه دهید.

نظرات

12 دیدگاه دربارهٔ «نتایج آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۳»

 1. Avatar photo مریم گفت:

  سلام نتیجه ازمون 8 دی 1401 چه تاریخی میاد؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام وقت بخیر
   هنوز زمان مشخصی برای نتایج ازمون مشخص نشده است.

 2. Avatar photo صادق واحدی گفت:

  سلام وقت بخیر، میخواستم بدونم که امکان اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی وجود دارد؟ اگر وجود داره برای انجام این کار به چه سایتی باید مراجعه کرد؟

  1. Avatar photo ariya iranikhah گفت:

   سلام وقت بخیر، بله امکان اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی وجود دارد، برای ثبت اعتراض خودتون میتونید به سامانه inbr.ir مراجعه کنید.

  2. Avatar photo محجد گفت:

   با سلام، زمان اعلام نتایج آزمون محاسبات رشته عمران چه زمانیه؟ اینطور ک میگن دو ماه بعد از آزمونه، آیا درسته؟

   1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

    با سلام و احترام طبق سنوات سال های گذشته یک ماه و نیم یا دوماه بعد از آزمون نتایج اعلام میشه

 3. Avatar photo قادر گفت:

  سلام، زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی چه وقتیست؟

  1. Avatar photo ariya iranikhah گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر، زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی بسته به رشته ای که در آزمون آن شرکت کرده اید متفاوت می باشد.

 4. Avatar photo احسان گفت:

  سلام وقت بخیر. برای آزمون هایی که نیاز به طراحی داره چه چیزهایی را میشه با خود به جلسه آزمون برد؟ ممنون میشم قبل شروع امتحانات جواب بدهید.

  1. Avatar photo مشاور فتح اللهی گفت:

   سلام وقت بخیر برای رشته هایی مثل طراحی معماری هنگام اعلام شروع ثبت نام در دفترچه راهنمای ثبت نام همه موارد توضیح داده میشود

 5. Avatar photo عافیه گفت:

  سلام وقت بخیر. زمان دقیق اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی طراحی کی مشخص میشه؟ آیا حداقل یک ماه زمان می برد؟ ممنون میشم از زمان تقریبی آن اطلاعاتی بگویید؟

  1. Avatar photo مشاور فتح اللهی گفت:

   سلام وقت بخیر نتایج آزمون نظام مهندسی یک ماه بعد از برگزاری آزمون اعلام میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • منابع آزمون نظام مهندسی

  منابع آزمون نظام مهندسی 1403 + کتب مورد تایید رتبه ها

  آزمون نظام مهندسی یکی از مهمترین آزمون‌های حرفه‌ای در ایران است که برای ارزیابی دانش و مهارت‌های مهندسان در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود. منابع آزمون نظام مهندسی شامل کتاب‌ها، مقالات، استانداردها و مقررات ملی و بین‌المللی مانند مقررات ملی ساختمان،...
 • شرایط آزمون نظام مهندسی

  شرایط آزمون نظام مهندسی + سن،سابقه کار و نظام وظیفه 1403

  متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون نظام مهندسی را دارند باید دارای شرایط آزمون نظام مهندسی در رشته هایی که از طرف این سازمان اعلام می شود باشند. بدین ترتیب، به شرکت کنندگانی که موفق به اخذ نمره قبولی شوند،...
 • بخشنامه نظام مهندسی کارشناسی ناپیوسته

  بخشنامه نظام مهندسی کارشناسی ناپیوسته + رشته ها و سنوات 1403

  اطلاع از آخرین مصوبات بخشنامه نظام مهندسی کارشناسی ناپیوسته بسیار اهمیت دارد. در سال های اخیر حذف کارشناسی ناپیوسته از نظام مهندسی اعلام و همین امر موجب اعتراض بسیاری از مهندسین شد. اما با اصلاح قانون نظام مهندسی کارشناسی ناپیوسته...
 • زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی

  زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1403 + تقویم آموزشی inbr.ir

  برای دریافت پروانه نظام مهندسی و گواهی اشتغال به کار از این سازمان لازم است افراد حتماً در آزمون هایی که از طرف سازمان نظام مهندسی اعلام می شود شرکت کرده و حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند تا...
تماس با مشاور