ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳ + زمان و نحوه مشاهده

اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اگر درخصوص اقدامات بعد از اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی نیاز به راهنمایی دارید تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی دو هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شود. رشته پزشکی پر متقاضی‌ترین رشته گروه آزمایشی علوم تجربی است؛ سالانه دانشجویان زیادی برای قبولی در دانشگاه‌های سراسری پذیرای ورود به این رشته هستند؛ اما تنها تعداد محدودی موفق به قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی می‌شوند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران مسئول برگزاری این آزمون است. همچنین اعلام جواب لیسانس به پزشکی به همراه اسامی‌پذیرفته‌شدگان، از طریق سامانه این دانشگاه education.tums.ac.ir اطلاع رسانی می‌گردد. به این ترتیب برای اطلاع از نحوه مشاهده نتایج لیسانس به پزشکی و زمان اعلام نتایج تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برای مشاهده اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی وارد سایت education.tums.ac.ir شوید.

زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی 1403

تحصیل مجدد در رشته پزشکی از دو بخش اصلی تشکیل شده است که کسب موفقیت در هر دو بخش بر روی پذیرش دانشجو تاثیر می‌گذارد. بخش اول آزمون کتبی و چند گزینه‌ای است که به صورت هماهنگ پس از ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی برگزار می‌شود و بخش دوم شرکت در مصاحبه علمی است که پذیرفته‌شدگان بخش اول، باید در آن جلسه حاضر شوند.

به این ترتیب نتایج آزمون لیسانس به پزشکی افراد پذیرفته شده، به جواب اولیه و نهایی تقسیم شده است. داوطلبانی که در هر دو بخش موفق به کسب قبولی شوند، از مهر ماه باید در دانشگاه نیز حضور پیدا کنند. براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سامانه این دانشگاه به نشانی اینترنتی education.tums.ac.ir، زمان شرکت در آزمون بخش دوم؛ یعنی مصاحبه و آزمون فراشناختی به زودی اعلام می‌شود.

زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

افراد دعوت شده به شرکت در  مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی، می‌بایست راس ساعت 8 صبح الی ساعت 15 بعد از ظهر، در مرکز مهارت‌های بالینی skill lab ساختمان شماره 8 دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، واقع در بلوار کشاورز، خیابان پورسینا حاضر شده و در جلسه مصاحبه شرکت نمایند. داوطلبان باید کارت ملی یا شناسنامه خود را در روز مصاحبه به همراه داشته باشند.

متقاضیان گرامی توجه داشته باشند، به دلیل اینکه هنوز بخش دوم آزمون کارشناسی به پزشکی برگزار نشده، اطلاعیه‌ای در خصوص نتیجه نهایی آزمون نیز منتشر نشده است. به محض انتشار زمان اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی، اطلاعات این بخش از مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

زمان اعلام نتایج اولیه لیسانس به پزشکی

زمان اعلام نتایج اولیه لیسانس به پزشکی بعد از آزمون کتبی در سال گذشته در تاریخ 21 مرداد ماه بوده است. در حال حاضر زمان دقیقی برای نتایج اولیه لیسانس به پزشکی مشخص نشده؛ اما پیش‌بینی می‌شود اسامی پذیرفته شدگان لیسانس به پزشکی، همانند سال گذشته در مرداد ماه 1403 در سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار بگیرد.

متقاضیانی که در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کرده‌اند و هم‌اکنون منتظر نتایج آن هستند، باید به سامانه education.tums.ac.ir مراجعه کرده و با استفاده از کد ملی و کد رهگیری؛ جواب اولیه آزمون را دریافت کنند.

در حال حاضر تاریخ دقیق نتایج اولیه لیسانس به پزشکی 1403 مشخص نشده است. در صورت مشخص شدن زمان دقیق آن، اطلاع‌رسانی می‌شود.

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی

داوطلبان آزمون لیسانس به پزشکی، بعد از قبولی در مرحله اولیه که همان آزمون کتبی است، باید در مصاحبه حضوری شرکت کنند و به سوالات داوران و کارشناسان پاسخ بدهند. بعد از مصاحبه حضوری، نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی اعلام می‌شود. ظرفیت پذیرش در هر سال حدود 10 الی 20 نفر است. به این ترتیب، تنها افراد کمی می‌توانند موفق به کسب قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی شوند.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون لیسانس به پزشکی هنوز مشخص نشده است. بعد از اعلام نتایج اولیه، تاریخ دقیق آن اطلاع‌رسانی می‌شود. با این این حال، پیش‌بینی شده است که زمان جواب لیسانس به پزشکی بعد از مصاحبه حضوری در مهر ماه سال 1403 باشد.

 تاریخ اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی 1403 هنوز مشخص نشده است. در صورت اعلام زمان دقیق آن، اطلاعات این بخش به‌روزرسانی می‌شود.

بنر کال تو اکشن

نحوه مشاهده نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

داوطلبانی که در آزمون کتبی براساس رشته های مجاز لیسانس به پزشکی شرکت کرده‌اند، برای مشاهده نتیجه باید دو مرتبه به سایت دانشگاه پزشکی تهران مراجعه کنند. پس از منتشر شدن اطلاعیه اعلام نتیجه اولیه آزمون می‌بایست داوطلبان به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی اینترنتی education.tums.ac.ir مراجعه کنند. در ادامه مقاله نحوه مشاهده نتیجه اولیه و نهایی را ارائه خواهیم کرد.

مراحلی که باید برای مشاهده نتیجه اولیه آزمون کارشناسی به پزشکی طی کنید عبارتند از:

☑️ در ابتدا لازم است وارد سامانه معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی اینترنتی education.tums.ac.ir شوید.

مرحله اول نحوه مشاهده نتیجه اولیه آزمون کارشناسی به پزشکی

☑️ از میان اطلاعیه‌های منتشر شده، بر روی عنوان «اطلاعیه اعلام نتایج آزمون کارشناسی به پزشکی» کلیک کنید.

مرحله دوم نحوه مشاهده نتیجه اولیه آزمون کارشناسی به پزشکی

☑️ با ورود به صفحه جدید، لینک جدید به شما معرفی خواهد شد. بر روی لینک exam.tums.ac.ir کلیک کنید و وارد صفحه سیستم برگزاری آزمون این دانشگاه شوید. نام کاربری و رمز ورود خود را وارد کرده بر روی «ورود به پنل کاربری» کلیک کنید.

مرحله سوم نحوه مشاهده نتیجه اولیه آزمون کارشناسی به پزشکی

☑️ با ورود به پنل کاربری خود می‌توانید نتیجه اولیه آزمون خود را مشاهده کنید.

مراحلی که باید برای مشاهده نتیجه نهایی آزمون کارشناسی به پزشکی طی کنید عبارتند از:

☑️ برای مشاهده نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی نیز می‌بایست همان مراحل بالا را طی کنید. تنها تفاوت بین مشاهده نتایج اولیه و نهایی، انتخاب گزینه «اعلام نتایج نهایی شانزدهمین دوره آزمون پذیرش دانشجوی دکتری عمومی رشته پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی 1403 – 1403» است.

☑️ با انتخاب این گزینه به سایت exam.tums.ac.ir منتقل خواهید شد. همچنین با ورود به پنل کاربری خود می‌توانید نتیجه نهایی آزمون خود را مشاهده کنید.

مشاهده نتیجه نهایی آزمون کارشناسی به پزشکی

نمونه کارنامه قبولی آزمون لیسانس به پزشکی

ساختار کارنامه آزمون لیسانس به پزشکی به این صورت است که در آن اطلاعات کلی داوطلب، اطلاعات مربوط به آزمون، نمرات و رتبه‌ها نیز در آن وجود دارد. اطلاعات کلی داوطلب در کارنامه اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی، شامل نام و نام خانوادگی، کدملی، شماره داوطلبی، تاریخ تولد، منطقه و محل سکونت، عکس و جنسیت می‌شود.

به علاوه اطلاعات مربوط به آزمون شامل رتبه داوطلب در هر درس و گروه آزمایشی، کد رشته قبولی، ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی، نمره خام و تراز شده درس‌ها، رتبه کل داوطلب در کشور و نام رشته و محل قبولی در دانشگاه است. داوطلبان با مشاهده کارنامه خود یا نمونه کارنامه قبولی آزمون لیسانس به پزشکی می‌توانند به اطلاعات مفید و ارزشمندی دست پیدا کنند.

نمونه کارنامه قبول شدگان

اسامی قبول‌شدگان آزمون لیسانس به پزشکی

اعلام اسامی قبول‌شدگان آزمون لیسانس به پزشکی؛ همانند ثبت نام و اعلام نتایج اولیه و نهایی به صورت اینترنتی و از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران صورت می‌گیرد. به همین دلیل  از مراجعه حضوری به این دانشگاه جهت اطلاع از نتیجه آزمون و اسامی قبول‌شدگان، اکیدا خودداری کنید.

نکته دیگری که در رابطه با اسامی قبول‌شدگان آزمون لیسانس به پزشکی باید بدانید، این است که هر داوطلب تنها می‌تواند نتیجه آزمون، قبولی یا عدم قبولی خود را مشاهده کند؛ اما در عین حال به نتایج قبولی سایر داوطلبان دسترسی ندارد. به این ترتیب، اسامی پذیرفته‌شدگان نمی‌تواند به صورت یک لیست کلی و عمومی در معرض نمایش قرار گیرد.

 

همان‌ طور که گفتیم، باتوجه به شرایط ثبت نامی که برای داوطلبان قرار داده شده است، چنانچه آزمون خود را در حد قبولی گذرانده‌ باشند نام داوطلبان در لیست اسامی قبو‌ل‌شدگان آزمون لیسانس به پزشکی قرار خواهد گرفت. باتوجه به اینکه داشتن معافیت تحصیلی برای این آزمون منظور نمی‌شود، لذا آن دسته از داوطلبانی که کارت معافیت و یا پایان خدمت سربازی ندارند در این آزمون پذیرفته نخواهند شد.

عدم قبولی در نتایچ آزمون لیسانس به پزشکی

آن دسته از داوطلبانی که در آزمون لیسانس به پزشکی ثبت نام کرده‌اند و در جلسه آزمون حضور داشته‌اند، می‌‌توانند در زمان مقرر شده نسبت به مشاهده نتایج لیسانس به پزشکی اقدام کنند. اگر نتیجه آزمون، نشان‌دهنده عدم قبولی داوطلب باشد چه باید کرد؟

 

متاسفانه در این صورت داوطلب یا باید مسیر زندگی خود را تغییر دهد و رشته دیگری را برای تحصیل و کار در آینده انتخاب کند و یا برای ثبت نام مجدد در این آزمون در سال بعدی اقدام کند. اگر تصمیم گرفته‌اید که مجددا در این آزمون شرکت کنید، پیشنهاد می‌کنیم که این بار حتما از راهنمایی‌های مشاوران باتجربه در این زمینه بهره‌مند شوید.

اعتراض به نتایج آزمون کارشناسی به پزشکی

معمولا هر ساله در زمان انتشار نتایج لیسانس به پزشکی، شاهد برخی از نارضایتی‌ها از سوی داوطلبان گرامی مبنی بر عدم مطابقت نتیجه منتشر شده با عملکرد آنان در آزمون هستیم. خوشبختانه به این دسته از داوطلبان معترض فرصت ثبت اعتراض و درخواست برای بررسی مجدد برگه پاسخ سوالات داده شده است.

 

کلیه متقاضیان گرامی که نام آن‌ها جز اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون لیسانس به پزشکی نیست و یا نسبت به هر نوع مشکل دیگری در رابطه این آزمون اعتراضی دارند، می‌توانند با مراجعه به سیستم برگزاری آزمون دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی تهران به نشانی اینترنتی exam.tums.ac.ir نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند. متن و درخواست اعتراض متقاضی در بازه زمانی مشخص بررسی شده و نتیجه نهایی آن به داوطلبان عزیز اعلام خواهد شد.

کال تو اکشن راهنمای تلفنی

مراحل بعد از اعلام نتایج آزمون کارشناسی به پزشکی

بعد از اعلام نتایج مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی، اگر داوطلب نمره کافی را کسب کرده باشد، باید در تاریخ مقرر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی، برای بارگذاری مدارک مورد نیاز و نیز تکمیل مراحل ثبت نام نهایی خود اقدام کند. برای اطلاع از تاریخ ثبت نام نهایی می بایست به سامانه دانشگاه علوم پزشکی به نشانی اینترنتی sipad.tums.ac.ir مراجعه کنید.

 

◀ لیست مدارکی که در زمان ثبت نام نهایی می‌بایست در سامانه آپلود کنید عبارتند از:

👈 اصل مدرک کارشناسی و یا گواهی موقت تحصیلی

👈 فایل اسکن شده تمامی صفحات شناسنامه

👈 فایل اسکن شده از پشت و روی كارت ملی

👈 گواهی اتمام و یا ترخیص از طرح نيروی انسانی

👈 ارائه عكس 4*3 (با فرمت JPEG و حجمی کمتر از 50kb)

👈 متقاضیان آقا باید كارت هوشمند پايان خدمت يا معافيت از خدمت سربازی يا گواهی تعويض از مراكز پليس 10+ خود را ارائه کنند.

👈 هم چنین ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر نیز الزامی است. از معتبرترین مدارک قابل ارائه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نام مدرک زبان انگلیسی حد نصاب قبولی
TOEFL 50
IELTS 6
MSRT 50
MHLE 50

لازم به ذکر است، عدم مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران در تاریخ مقرر شده و تکمیل نکردن فرم ثبت نام و عدم آپلود مدارک لازم؛ اقدام داوطلب به منزله انصراف از تحصیل تلقی خواهد شد. به همین دلیل هم باید نسبت به تاریخ ثبت نام نهایی حساس و پیگیر باشید.

مدارک لازم برای ثبت نام پس از قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی

دانشجویان قبول شده در آزمون لیسانی به پزشکی سال 1403 باید برای ثبت نام نهایی یکسری مدارک تحصیلی و غیر تحصیلی آماده کنند. مدارک لازم بعد از زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی و قبولی در مصاحبه، شامل موارد زیر است:

 • مدرک کارشناسی معتبر با ریز نمرات
 • 6 عدد عکس پرسنلی رنگی تمام رخ
 • کارت پایان خدمت یا معافیت(برای آقایان)
 • مدرک قبولی در آزمون زبان (برای ارائه)
 • گواهی عدم سو سابقه کیفری
 • تعهدنامه و گواهی پرداخت شهریه

مدیر لازم برای ثبت نام پس از قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی

اخبار پیرامون آزمون لیسانس به پزشکی

 • حذف «شرط معدل» و «محدودیت سنی» در آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس / افزایش ظرفیت 20 درصدی

دکتر غلامرضا حسن‌ زاده، دبیر شورای عالی برنامه‌ ریزی علوم‌ پزشکی، اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان برگزارکننده آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی، به دلیل اشکالات و نکات مبهم در آیین‌نامه، خواهان بازنگری آیین‌نامه پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی بود. لذا این آیین‌‌نامه آموزشی در هشتاد و هفتمین جلسه شورای عالی برنامه‌‌ریزی علوم‌ پزشکی مورد بررسی قرار گرفت.

 • ظرفیت آزمون لیسانس به پزشکی از سوی وزارت بهداشت اعلام خواهد شد

هر سال ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی توسط وزارت بهداشت اعلام خواهد شد. در حال حاضر ظرفیت پذیرش سال 1403 اعلام نشده است؛ اما پیش‌بینی شده به طور کلی 2600 نفر باشد.

خلاصه مقاله نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی به زودی در مرداد ماه سال 1403 اعلام خواهد شد. تحصیل در رشته پزشکی آرزوی دانشجویانی است که در دوره متوسطه دوم، رشته تجربی را انتخاب کرده‌اند و چندین سال با برنامه‌ریزی و پشتکار بسیار برای گرفتن پذیرش پزشکی تلاش کرده‌اند. از آن جایی که ظرفیت پذیرش محدود است، بسیاری از داوطلبان نمی‌توانند برای تحصیل در این رشته ثبت نام کنند.

خبر خوب اینکه داوطلبان تجربی هنوز فرصت خود را از دست نداده‌اند. این دسته از افراد می‌توانند با اخذ مدرک کارشناسی در آزمون لیسانس به پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران شرکت کنند. همچنین با اعلام جواب لیسانس به پزشکی در صورت اخذ نمره لازم و قبولی در مصاحبه علمی می‌توانند برای ثبت نام نهایی خود اقدام کنند.

برای دانلود PDF این مقاله روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اگر درخصوص اقدامات بعد از اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی نیاز به راهنمایی دارید تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی چه زمانی اعلام می‌شود؟

نتایج اولیه آزمون لیسانس به پزشکی به احتمال زیاد همانند سال گذشته در مرداد ماه 1403 اعلام شود.

اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی از طریق چه سامانه‌ای انجام می‌شود؟

متقاضیان گرامی باید برای مشاهده نتایج آزمون لیسانس به پزشکی به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی اینترنتی education.tums.ac.ir مراجعه کنند.

قبول شدگان نهایی آزمون لیسانس به پزشکی تیر 1402 ورودی چه دوره‌ای خواهند بود؟

قبول‌شدگان نهایی لیسانس به پزشکی 1404 برای ورودی مهر 1403 دوره دکتری عمومی پزشکی هستند.

 

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۳ + زمان و نحوه مشاهده»

 1. Avatar photo ندا راستگو گفت:

  سلام میخواستم بدونم امکان دریفت نتایج آزمون لیسانس به پزشکی برای افراد خارج از کشور به چه شکله؟ از اینجا نمیشه وارد سایت های دولتی ایران شد.

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. صرفا از طریق سایت سنجش اعلام خواهد شد.

 2. Avatar photo محمد دارابی گفت:

  برای گرفتن نتیجه آزمون لیسانس به پزشکی باید بریم توی سایت آزمون یا سنجش؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   سایت سنجش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • اعتراض به نمرات در سایت هم آوا

  راهنما جامع اعتراض به نمرات در سایت هم آوا – ایران تحصیل

  یکی از بحث‌انگیزترین سوال های دانشجویان علمی کاربردی نحوه اعتراض به نمرات در سایت هم آوا می‌باشد. به طوری که آن‌ها قصد دارند بدانند چگونه به نمرات دریافتی خود در آزمون‌های پایان ترم اعتراض کنند تا استادان در نمرات آن‌ها...
 • عواقب مشروط شدن در دانشگاه

  عواقب مشروط شدن در دانشگاه 1403 {دولتی، آزاد و پیام نور}

  از عواقب مشروط شدن در دانشگاه در سال 1403 شامل محدودیت در انتخاب واحد نیمسال تحصیلی بعد است. به این ترتیب طبق قانون در همه دانشگاه‌های سراسری، آزاد، پیام نور و علمی کاربردی کشور اگر معدل کل پایان‌ ترم یک...
 • سایت گلستان دانشگاه پیام نور

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور + ورود به سامانه

  سایت گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی reg.pnu.ac.ir با هدف مکانیزه کردن فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجویان، خدمات غیرحضوری و اینترنتی متعددی را فراهم آورده است. به این ترتیب دانشجویان می‌توانند با ورود به سامانه آموزشی پیام نور از خدماتی...
 • ثبت نام سامانه ملی کارآموزی

  ثبت نام سامانه ملی کارآموزی + ورود karamouz.irost.org

  ثبت نام سامانه ملی کارآموزی یکی از مهم‌ترین مراحل برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان است. این سامانه به منظور تسهیل در یافتن فرصت‌های کارآموزی و ایجاد ارتباط بین کارآموزان و شرکت‌ها طراحی‌شده‌است. با ثبت نام در این سامانه، افراد می‌توانند از...
تماس با مشاور